ss '*h KERMIS TE AELST. In twee opvolgende zittingen des Ge- meenteraeds heeft onze majorité lang en breed, breed en lang gehandeld over de vermakelykheden en kampstryden die er zouden plaets grypen met de Kermis. 'T is onnoodig te zeggen dat een ieder oorendul washet gepreutel van als t kan zynals 't isdan zal 't plaets hebben verveelde aen allende grove bazen van den puikraed waren het zelf beu niemand tot M. Bethune toe met zynen moeselzak en al zyn vernuft, vond niets dat de Aelstersche bevolking kon dienstig zyn of belang byzetten. Geheel den troep stond te kyken, en nogtans is het niet moeielyk iets te vinden, te ontgraven, aen den dag te brengen, in een woord een pro gramma op te stellen die aen vele, niet aen allen dit weten wy, ten vollen zou behagen, zonder eenen centiem uit de stadskas te moeten nemen. Wal zou het kosten aen M. Van I Vambeke, eenen Pryskamp in te rigten van veertig duizend franken vergezeld van zyn portret getrokken te Gend den 3 augusty 1868, door een onwedersprekelyk talent, voor dengenen die de schoonste, Ireffclykste, rcgtzinnigsle leugens met schade voor een ander en profyt met min of meer oneer gepaerd voor hem, zal voor den dag brengen, of aen degene die, zonder schyn of gedacht, noch tusschenkomst van de Comité élect. aen zynen vader de waer- heid zoodanig kan verzwygen en leugens doen gelooveu, dat papa eindigt met te herstellen wat mama zou misdaen hebben, wel te verstaen in de maenschynwereld. Legt ze me daer Het diploma van de pryswinnaer zou vervatten Den kreupelen ziet op den snelvoetigen, den snelvoetigen op den krombeenigen en den krombeenigen op den kreupelen Waerom zou M. Bethune die zoo schat ryk is, en goederen in al de deelen des werelds bezit zonder Erembo- degem te vergeten, geen pachthof met eenige bunders land, meersch en bosch afstaen om een zeker soort van klooster te stichten, met uithangbord Die niet schurft is, schart zich nietalwaer de bokskciis zich hy tyds zouden kunnen gaeu verzetten, met alle soorten van spelen zoo wel op den billard met blousen als zonder blousen en op de schuiftafel met groote poort en kleine poortde flauwe gesteltenissen of tempera menten zouden er zich kunnen verkloeken en versterken met de bollen te spelen of de ballen achterna te loopen, suikerspekken te kneden en te lekken enz., gymnastieke oefeningen die op verre aen vele andere te verkiezen zyn. Dit alles tot nagedach tenis der afgestorvene die men ter zeiver lyd zou kunnen aenbidden om nieuwe weldoensters te werven En wat zou dat kosten V Weinig, zeer weinigM. Bethune zou dat alleenlyk niet gewaer worden, 't ware minder als eene spelde van zyne mouwZou Ifïï. Liénarfs vader, zyne onuitputbare schyflesch niet ten voordeele zyns zoontje willen openen? Wy zouden, wy die zyne edelmoedigheid of generositeit by ondervinding kennen, wel eenen centiem tegen duizend franken durven zetten, dat, om eene nieuwe gaef, hoedanigheid of vermaerdheid aen zyn degenbloed by te brengen, hy het grootste gedeelte zyner kas zou ten beste geven, want nooit is er tusschen hen nog geen verschil opgerezen, vraegt het liever aen degene die het nog niet gezien hebben welnu, dat hy dan eenen pryskamp opene van 80,000 ponden sterlings en eenen kope ren penning, ter zaligere nagedachtenis, voor degene die hem het schoontste goud Savooibladmet diamanten roozen en bril- lauten verciert, zal konnen verschaffen, op voorwaerde dat de dry kwaerten des prys onder de burgery van Aelst zouden uitgedeeld wordenby het uitvoeren vaneen volksariaOüpeut-onêtre mieux, waer kan men beter zyn als by zyn beste vrienden Den penning zou voor opschrift kunnen dragen Elk zyne beurt is niet te veel of ieder 't zyne is ook niet te veel Waerom zou jff. Gheeraerds, onder al de kleermakers van het arrondis sement Aelst, geen tien franken,, vyf zak ken guano en eenen gedenkpenning, tot voorspoed en verbetering van den land bouw, kunnen uitloven, aen hem, die het spoedigste zyn kazak zou keeren Op de gedenkpenning zou men kunnen zeiten, langs den eenen kantDe mislukte hoog moed kweekt hier slechts doorns en distels en langst den anderen kant IVee den schipbreukeling die gevoeloos de plank kan verbranden op welke hy zich aen strand redde Waerom zou Jfl. Jef liaes, geen barrak opslaen,zich achter de gordyn plaetsen en de huichelaer of waerzegger spelen van uer, tyd en persooneu zonder zyne plantingen te verwaerloozen en een kabas vygen onder zyne vrienden vcr- deelenhy zou die gelegenheid kunnen te Dit blad verschynt op onbepaelde tydstippen en ten minsten twaelf mael 's jaers.Inschryvingsprys fr. 2-75 cent per jaer voorop betaelbaer Brieven, eni. franco toe te lenden, aen den drukker-uitgever Rooremaryn- straet. 1, te Aelst. Men gelast zich met alle drukwerken. DEN YKER.

Den Yker | 1869 | | pagina 1