BERIGT. BERIGT. Te bekomen TELEGRAFIEK BERICHT. Tropmann is Ier dood veroordeeld. Rij het hooren van zijn vonnis is hij uitnemend bleek geworden en men zag hem zelfs wankelen. Nog- tans met eene buitengewone krachtinspanning zijne bedaardheid hernemende, heeft hij al grim lachende gegroet. Bij het uitspreken van het vonnis, hebben de aanwezende luidruchtig toegejuicht. In zijne cel terug gebracht, heeft hij gecne blijken vanzijne vorige vrolijkheid meergegeveu. Hij heeft enkel een glas wijn gedronken voor aleer hij zich te bed begaf. Eene bijzondere correspondentie der Slad Gentmeldt uit Parijs het volgende over de ZAAK TROPMANN, moordenaar der familie Kinck BURGERLYKEN STAND. Van 23 tot 31 December 1869. Geboorten ^Jannelyk 7) (Vrouwelyk 7 HUWELIJKEN. - J. Van deMaelen, smid, metP. Noël, z. b. F.Van Nuffel. koel9. metF. Francois, mutsem. P. De Troyer. bleek, met C. Vandevelde, dagl. OYERLIJDENS. A. Bauwens, vr. De Rycke, z. b. 5'6 j-, Mijlb. ^C. De Grauwe, vr. Bruggeman, herbergierster 63 j., te Brussel overleden. C. De Mol, vr. De Coker, z. b. 63 j., Mijlb. T. Morey, wed" De Coninck, wasscherssc, 70j., Achterstraat. C. Bencvcnuto, weSmeyer, z. b. 89 j., Leop. Marktprijzen. DENDERLEEUW. Marktpryzen van 27 December, 1869. Tarwe, per 100 kil. Masteluin, Koren, Geerst, Haver, Aerdappels. Hoppe per 50 kil. Lynzaed, Vlas, pér 5 kil. Boter, per5 kil. Eyers, per 25. Viagenen, het stuk fr. 24 00 a 20 00 17 50 17 00 15 50 0 00 55 00 0 00 4 90 7 72 2 72 20 00 26 00 24 00 15 50 18 00 16 50 00 00 61 00 000 5 65 8 18 3 00 26 00 Nationale Milicie Schieting 1870 Jan Francois De Backer handelaar in militie zaken wonende te Lede, heeft de eer het publiek kenbaar temaken dal hij zich van heden af gelast, als vorige jaren, met de lottrekking daar in of daar uil, aan eenen geringen prijs. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. BESTUUR DER REGISTRATIE EN DO MEINEN. KANTOOR AALST. De Directeur der Registratie en Dome inen der provincie Oostvlaauderen, maakt kenbaar dat er op Maandag, 11 Januarij 1870, ten 10 ure 's morgends, in eene der zalen ten Stadhuize van Aalst, zal overgegaan worden tot de openbare verkooping van vijf parceelen Domeingronden, gelegen te Aalst, gedeeltelijk voortkomende van den ouden Dender en breedvoerig omschreven in de plakbrieven. Men kan mededeeling bekomen van het kohier van lasten en voorwaarden ten kanloore der domeinen te Aalst, alsmede ter studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. j. CORNET. KANTOOR Van den Zaakwaarnemer en Sekrctaris VAN SANTEN, le Denderleeuw. UIT TER HAND TE KOOI». 1° 22 aren 29 centiaren Meersch, te I.iede- kerken. Appelboom, sectie A, nummers 77, palende de We. C'. De Ridder. Constant en Judo De Saedelcer, de Notaris Crick en den Armen van Liedekerke. 2" 16 aren 79 centiaren Meersch. te Liede kerke, Hertstokken, palende de gebroeders Bayegems, den Armen van Liedekerke, Van Der Heyden en andere. 3° 65 goede en zuivere brouwers Tonnen. 4° 250 gezaegde Baliestijlen in Eikenhout dienstig voor het afsluiten van weiden. 5Ü 2 eike Boomcn eene groote hoeveelheid gezaegde Olmen, Eike en Bueke Planken, Kn- nada en Abeele bert, 1000 bussels Strooi. Pan en Plafoneer lallen. Zich te bevragen bij den Zaakwaarnemer VAN SANTEN, te Denderleeuw aan de Markt plaats. Men gelast zich ten bnreele dezer met het encadreeren van alle slach Tan schil deryen, printen, enz. enz. BESTE MATRAS WOL, eerste, kwaliteit, aan voordeelige prijs, hij d heer Van Langendonck, Cliarles. Gevolgen van een mislukt huwelijk. Onze lezers kennen het mislukt trouwgeval dat te Oostende en te Brugge het voorwerp is geweest van zoo vele gesprek ken. Sidonie van Oostende had haren voorlootde V. H. dezer stad, een aardige poets gespeeld; zij was met eenen houden vrijer over zee gegaan, wanneer de tafel ▼oor het bruiloftsfeest reeds gedekt was. Ja maar, de gefopte bruidegom heeft de spons niet willen vagen over de poets welke Sidonie hem gespeeld had en nu is de justitie er mede bemoeid geweest. Men moet welen, dat de Ooslensche poese met haar zuster gedurende twee a drij weken in 't huis des vaders ▼an haren toekomenden man gelogeerd had en zich aldaar doen dienen hid zoo als in een onzer beste hotels. Wanneer zij van haar speelreisje van overzee terug kwam, zond zij hare zuster naar tiet huis van V. H. om al het goed, zooals kleeren linnen en juweelen, welke zij daar gelaten had terug te bekomen. Ja maar! Zuster werd zeer slecht onthaald Hola zij V. H., al deze voorwerpen kunt gij wederom bekomen, op voor waarde dat gij en uwe zuster mij schadeloos steld voor de kosten, welke ik gedaan heb, gedurende den tijd dat gij hier gelogerd hebt En hoeveel vraagt gij, zei de zuster. Ik eische 1000 Franks antwoorde vader V. H. Zuster werd als van de hand god's geslagen en zij ging hare kommissie bij Sidonie afleggen. Deze dacht dat er wel iets billijk in die vraag was; eenen minnaar met zijne trouwcostuum en eenen gala diner aan de vin gers laten en daarbij noch drij weken gratis gelogeerd en bezord zijn, dit had een beetje sterk geweest; maar zij dacht, van eenen anderen kant, dal die 1000 Franks toch een beetje te veel gepeperd waren. Sidonie wilde dus overeenkomen en, ten dien einde, deed zij aan V. H. eene som van 200 frank aanbieden, om hare voorwerpen terug te bekomen. V. H. zond de zuster naar de maan met de 200 franks zeggende dat 1,000 fr. niet te veel betaald was voor de kosten en de schaamte welke hij geleden had. In tegenwoordigheid der koppigheid van V. H. was Sidonie verplicht zich lot de justitie te wenden om de teruggaaf van haar goed te bekomen De zaak werd woensdag voor den voorzitter der rechtbank van Brugge, en référé, gepleit Mer Van Bier vliet was Sidonie's advokaat; Mer Alp. Meyene pleitte ▼oor V. H. De voorzitter heeft beslist dat, in afwachting de zaak door de rechtbank zou onderzocht zijn, V. H. de kleeren enz., aan Sidonie zou terug geven, tegen waarborg eener som van 1,000 franks. Sidonie heeft de som gestort, in aktien van den belgi«chen Staat 41/2 p. c., in handen van den avoué, en haar goed is terug gegeven geweest. Ja maar, wanneer dit zal effen zijn 't zal "daarmee noch niet klaar gespeeld zijn 't Schijnt dat V. II. wel beraden is eee proces in te spannen en schadeloostelling te eischen over eene niet volbrachte huwelijksbelofte die reeds een begin van uitvoering ontvangen had. Zoo dat het verdriet van Sidonie noch niét ten einde is Dat komt van te willen trouwen en van man te verwisselen Maakt dan uwe medeplichtigen hekend, antwoor de ifl. Grobon. r~\ 'i l is aan nij niet van die te verraden t is de plicht van de juslicie die op te zoeken en te vin den. Ik zal haar de hand dom leggeu op hetboeksken waarin al de inlichtingen zijn; ik zal de plaats aanwijzen waar het verborgen licht Zich dan bezielende riep hij razend i77" Maar dat zal zoo niet gam Ik ga naar den keizer senrijven en indien hij mij liet aanhoord dan zal ik nog hooger gaan. Wat «uit gij dan doen Wel parbleu ik zal inii tot het volk richten. Hij heeft inderdaad eene petitie bij den keizer inge- dient, die met deze zonderlinge bedreiging eindigt. Hij heeft den almoesenier van het gevang. M. Lelièvre, heel goed ontvangen Nooitzag k schooner priester zegt hij Tropmann blijft geen enke! oogenblik werkeloos. Hij speeld of wel doet hij oefeningen of gijmnastiek. Hij kend alle kaartspelen. Sinds dat hij in de concier gerie opgesloten is, beweert hij dat hij vier medeplich tigen geaad heeft. Doch de moord van Jan en Gustaaf kinck,zegt hij, heeft hij gansch alleen volbracht. Als zijne makkers door zijue verhalen ontroerd of bewogen zijn, dan riep hij uit. tlsal dat niet, Iaat ons de droefheid aan eenen kant laten en een kaartje spelen. Eens aan 't spelen vergeet hij zijn schelmstuk en hij vertelt niets meer dan ontuchtigen klap. Nooit begeeft hij zich vroeg te bed tot laat in den nacht blijft hij aan de speeltafel zitten. Troponin zit in de cel n* 1 van de conciergerie deze cel is uitsluitelijk voorde groo/e krimineelen "bestemd en is de ruimste plaats van hel gevang. Als Tropmann zijne maaltijden neemt staan er reeds twee agenten naast üem. Een schildwacht bevindt zich steeds aan de deur, een ander onder het kleine venster der cel. Deze voorzorg is genomen geworden door M. Gmbon, bestierder van Let gevang aan wien de laaste ter dood veroordeelde zegdenog een hoofd gelijk het mijneen gij zuil gedecoreed zijn. Den avond zijner aankomst in de conciergerie speelde Tropmaneen kaartje met zijne bewakers en ondertus- sc';en vertelde hij hun in grove woorden het leven en de werken van Piron, dien hij op den punt der vingers kende, zegde hij. S' anderdaags trok hij een ellendig gezicht toen men hem het gewoonljk eten bracht Hij vroeg aanstonds chocolaat voor zijn ontbijt en men stond hem dit toe. Zoodra Tropmann in de conciergerie overgebracht was stroomde de nieuws?ierigen langs alle kanten toe.De bescl.uldige heeft niet geern dat men hem over zijnshelm stuk spreekt, doch hij spreekt er gansch den dag over. Hij beweert dat. toen Lij zich inden Haver in de vaart wierp, hij geensin» het gedacht had van zich le zelf moorden, maar wel van te ontvluchten. Wij nemen let terlijk zijue woorden over Ik ben goed zwemmer, zegt hij, en toén ik mij ▼an tje brug in de vaart wierp, was het niet om eene gemeenedood te zoeken. Ik hoopte de volle zee te berei ken. en, indien ik er niet in gelukt ben, dan is het enkel omdat ik geen adem meer kon halen Toen mijn redder zich in Let water wierp duikte ik onder en hechte mij onder het schip vast Ik meende langs den anderen kant uit te komen en zoo weer verder te zwemmen, doch het ontbrak mij aan krachten en ik werd aange ouden. Verder zegt hij nog: «Indien ik vrij ware, dan was k rijk in minder dan twee jaren. Ik heb een voorwerp, uitgevonden dat mij een groot kapitaal zou aanschaffen en dat zic.i slechts aan drij stuivers zou verkoopen. Niet is zoo eenvoudig het is eene eggel, die per meka- ttiek werkt, in minder dan 10 minuten meer bloed zou af alen, dan 10 natuerlijke eggels in eene uur. Deze sterven als zij gedaan hebhen, de mijneznu altijd kunnen dienen. De lezing van den bescLuldigingsaLt leeft Tropmann van woede doen ontsteken. Hij zegde tot den bestierder der Conciergerie A i; 't is zoo dat de justitie te werk gaat ."Ik heb hun alles bekent dat zij verlangen. Zonder mijne bekentenis sen zouden zij in de mand liggen, eD 't is mij alleen, die men Overlaadt AELST, 1 Januari. Per I heet. 82 lit. 80 cent. TarweFranlci. 24 00 a 26 00 M.utelum21 00 S3 80 16 80 17 80 Geernt00 00 00 00 Haver12 00 18 27 Raepzaed 08 00 00 00 Lynzaed 00 00 00 00 Raepzaed-Olie 00 00 00 00 Lynzaed Olie 00 00 00 00 Raepzaed Koek. p. 100 kil. 00 00 00 00 Lynzaed Koeken 00 00 00 00 Hoppe (1869) per 80 kil. 60 00 62 00 Aerdap. (roode) p. 1/2 heet. 2 38 2 48 id. (witte) 2 00 2 18 Boter, per S kilos 8 00 8 54 Eiersper 25 2 91 3 09 Viggenen per slok. 20 00 25 00 Vlas de 3 kilos 4 81 8 84 Lynwaden ter markt gebragt. 88 stuks Verkocht18 J. B. VAN GUCHT, heeft de eer het publiek ken- baer te maken dat hv alhier in de Leopoldstraet, te Aelst, N* 72, eenen volledigen Winkel komt in tte rig- te van Hollandsche en Inlandsche F.muui^ e i inderc PYPEN, alsmede van een groot assortiment TABAK, C1GAHF.N en L1KEU REN, aen alle pryzen, een byzon- der voordeel aenbiedende aen Winkeliers en Herbergier Daerenboven is by hem te bekomen WYN- en BIER- AZYN, Hollandschen GENEVER en SCHIEDA3I in 't groot en in 't klein De goede hoedanigheid zyner Waren en de ge ringheid zyner pryzen, doen hem de gunst van het ge- ëer i publick verhopen.

Den Yker | 1870 | | pagina 3