Bericht. HOFSTEDE, GROOTE VOGELBOLLING Marktprijzen. De itestuurende Commissie der slad Aalst brengt ter kennis van het publiek dat zij in haar zitting van Woensdag aanstaande 22 Juni. om 5 uren namiddag zal overgaan tol de openbare aanbesteding van het laken voor de mantels der Weezen meisjes benoodigd. De stalen en conditiën zijn ten inzage der be langhebbenden ten Burcele van het Secretariaat berustende. Gedaan in zitting Van 15' Juny 1870. De Voorzitter, (Get.) Ed. Vander Smissen. De Secretaris, (Get.) G. Levionnois. JAARLIJKSCHE Gras- en Toemaat-Venditie TE HOFSTADE. GRAS VENDITIE aan het Verbrand Hof te Aalst Mijlheke. HOOIGRAS VENDITIE te M espelaare, Denderbelle en Appels. De Notarissen DE PAUW, te Aalst en DE BLIEK, te Lebbeke, zullen op Maandag 27 Juni 1870, om 8 uren voormiddag, openbaar ver- koopen 1° 6 koopen Hooigras, le Mespelaare in den Hofmeersch. 2° 23 koopen Hooigras, op eenen meersch genaamd Lippeveld. 3° 3 koopen Hooigras, te Denderbelle, wijk Boonbroeek. 4° En 5 koopen Hooigras, te Appels in de Bochten. VERKOOPING van eene ZAAILANDEN EN MEERSCH te Wk helen-Sclioonaarde. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openhaar verkoopen 1° Eene Hofstede te Wichelen-Schoonaarde, wijk Opslaldriesch, groot 43 aren 11 centiaren, Lest hewoond geweest bij jufvrouw weduwe Haeck-Props. 2" 59 aren 74 centiaren Land, alsvoren op het Wiltevtld, sectie C, N° 1921. 3" 41 aren 44 centiaren Land, alsvoren op Pleschbosch, sectie C, N08 1308 en 1509. Gebruikt bij Constant Verbcke. 4° 51 aren 28 centiaren Land, alsvoren op het Hoeksken, sectie C, N° 595. In gebruik bij Ignatius Bogaert. 5° 28 aren 45 centiaren Meersch, in de Schoonaarde Meerschen, sectie C, N° 58. 6° 39 aren 10 centiaren Land, alsvoren ge naamd bet Boschken, sectie C, N° 1776. Gebruikt bij J. B. Merckx. INSTEL. WOENSDAG 22 JUNI ,Q7r, VERBLIJF, VRIJDAG 1 JULI 18/u' Telkens om 5 uren namiddag, ter herberg van de weduwe Pieter Jan De Mol, le Wichelen- Schoonaarde, aan bet Konkelveir. VELDVRUCHT-VENDITIE" te Wichelen Schoonaarde. Op VRIJDAG 1 JULI 1870, om 2 uren na noen, zal bovengenoemden Notaris DE PAUW, nog verkoopen A. 24 aren 11 centiaren Ivoorn en 24 aren 11 centiaren Tarwe, op bet Dricskcn. B. 15 aren 60 centiaren Koorn en 10 aren 77 centiaren Tarwe, op het Wilteveld. Venditie van Meubels, ReslialenBoerenhalam en Vruchten te velde le Audegem. De Notarissen DE BLIECK, te Lebbeke en DE PAUW, te Aalst, zullen ten sterfhuize der echtgenoten Temmerman-Verbeke, te Audegem, regt over de pastorij, op Donderdag 23 Juni 1870, om 9 uren voormiddag, openbaar ver koopen, al de aldaar te bevinden Meubelaire Voorwerpen, Reslialen, Hooi. Strooi en Boeren halam, en op Vrijdag 24 Juni 1870, om 9 uren voormiddag, al de Vruchten te velde wassende op de goederen door voormeld sterfhuis in gebruik geweest. HOOIGlllS -VENDITIE te Aalst-Schaarbeke. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, namens de lieeren Cumont, fabrikanten te Aalst, op Maandag 27 Juni 1870, om 2 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen, 57 koopen Hooigras, te Aalst achter liet Schalienhuis, wassende op den Vetlenmeersch genaamd Pontberg. Venditie van Gras en Nagras Venditie van Gras en Nagras te Aalst Mijlheke en Moorsel. Het is niet genoeg voor bet pausdom, dat thans in de vreugde zijner vergoddelijking iwemt, zijne groote gees telijke voorrechten door de vaders van het Concilie te hooren uitroepen Van dit brood leeft men niet wereld- lijkerwijze, en indien Pius IX thans de eer van den eerst- ten onder—God te zijn boven allesstelt,dan willen degene die hem omringen, hem eene burgerlijke lijst geven, weerdig van den rang, waartoe hij binnen eenige dagen zal verbeven worden. Welnu, Parijs is de stad der wonderbaarlijkste uitvin dingen. Onze onvermoeibare katholieken hebben een toover- stokje, en ziehier wat ze gevonden hebben om Pius IX eene schitterende burgerlijke lijst aan de hand te doen. De andere koningen zullen in vergelijking met hem voor taan maar arme menschen zijn, zelfs de keizer der Fran- schen, die anders nog al een vet budjet heeft. De burgerlijken lijst zou niet minder beloopen dan VEERTIG MILJOEN per jaar. Ik schrijf in groote letters veertig miljoen, omdat ge per abuis niet vier miljoen ^oudt zetten, hetgeen al heel schoon zou wezen. Ziehier de combinatie. De uitvinder er van is zekere heer Potin-Dauge. die eene eervolle melding verdiene voor de slimheid en eenvoudigheid van zijn stelsel. De zaak komt hierop neêr Er bestaat in Frankrijk eene zeer talrijke geestelijk heid, rijke bisdommen, nog rijkere kloosters, broeder- kenscholen, godshuizen, groote en kleine seminarien, pa rochiën die groote inkomsten hebben, enz. Dit alles vormt te samen eene ontzaggelijke kalandisie en de beste van allen, omdat ze stipt betaald en omdat men met haar altijd zeker van zijn stuk is. De leveran ciers zijn dus zeker tegen alle verlies. Welnu het is toch niet te reel eischen, wanneer men die leveranciers, die alle jaren reusachtige zaken doen vraagt dat zij aan den Zeer Heiligen Vader een klein deel van vijf per honderd zouden afstaan er is hier geene kwestie den paus te beminnenof niet te beminnen maar wel de kalandisie te hebben van de geheele kristelijke wereld. Die wereld betaaltcomptant, boter bij den visch. Uw kruidenier geeft wel een escompte aan den paus, precies gelijk aan de keukenmeid en daarmee uithet is niet moeilijker dan dat. En denkt nu niet, dat dit bij woorden zal blijven neen, neen, reeds is hier een komiteit ingericht, dat zich gelast heeft met de uitvoering van dit plan Dit komiteit heeft zijne agenten en boeken met stam- hladen (souches). Al de kooplieden, nij veraars, hand el- drijvers, die schriftelijk bijtreden, ontvangen alle maan den het bezoek van den agent des komileits voor den paus. Gij biedt hun het cijfer aan der zaken, gedaan ge durende de maand. Aan 5 °/0 maakt dit item zoo veel voor den paus. Ge ziet de som, die ingescheven is op den re gister, men snijdt uit dien register eene kwittancie en de loeris geklonken. Dit Brengt meer dan 40 miljoen op, volgens de berekeningen. M Pot in, een eenvoudige burger, die deze uitvinding gedaan heeft, is verstandig genoeg geweest zich [buiten de zaak te houden, en een der pastoors van Parijs aan het hoofd te stellen. Rome verkeert in gejubel. Een ge luk komt nooit alleen. Onfeilbaar zijn en daarbij uit den hemel een manna va-n 40 miljoen zien vallen, dat gcbeui t alle dagen niet. Het mag gezegd worden liet geloof is gered M. Potin alleen Heeft meer gedaan dan heel het Concilie. Dus een budjet van 40 miljoen voorden Paus, en dat uit Frankrijk alleen, 'l Is beter dan zoo veel. Ook zegt men dal de bisschoppen in extase zijn en dat ze, getroffen door de puike muziek van Gom. Ryssens, gezongen door belgische matrozen te Rome, men weet aan wat prijs, zich v rhaast hebbende de woorden van De Wreedt te veranderen door pater Dingemans van het orde der je- suiten, en dat ze, eens de onfeilbaarheid van den paus uitgeroepen en de nieuwe muntklopperij ingericht, zul len uiteen gaan onder het zingen van het volgende koe- plet Wijze t Revalesten Aresbiekek. Wij kwamen allemaal te saam. Ter eere van den paus te Romen De onfeilbaarheid, dit was de naam, Maar w' hadden and're grnote droomen. Het was in schijn voor Godes wet, Doch wezenlijk was 't voor de centen. De paus is nu voor goed gered. Uit de krot en uit de tabberenten. (Koophandel) Hoe komt het dat er vlaggen en wimpels bekroond of bebloemd langer dan de andere zijn blijven wapperen ter gelegenheid der laatste kiezingen ?Zijn het misschien mannen die zich altijd,overal en in alles voor hunne deug den of gebreken moeten onderscheiden Dit is nog al waarschijnlijk, en hunnen onderscheidingslust zou Den- dermonde reeds zeer weinig voordeelig geboekt hebben Zou daar ooit prescriptie op vallen Deze vraag zullen wij god en de mulder laten scheiden. De representanten van een deel des arrondissements enz. Aalst, hebben hier ter stede veel lawijt en gejouw doen maken, en wij zouden nieuwsgierig zijn te weten ter oorzake van wat Hebben deze schreeuwers dan nog niet klaar genoeg gezien dat zij te Aalst zijn gezweept geworden, daar zij op verre niet de meerderheid hebben verkregen. Hebben zij misschien de verblindheid gedeeld dat zij aan allen willen aandoen Al die betuigingen en aanhitsingen van allen aard kunnen slechts dienen om bij de onders van zommige onbezonnen, stoute en booze kinders veel ongemak en onrnst te baren, en wie zal er later 't meest te beklagen zijn Gegeven door de maatschappij Elk zijn Goeste geves tigd bij d'heer Hipp Rogghé ter estarainet de Vcrcenig- de Muzikanten in de Zonnestraal te Aalst, op Zondag 3 July 1870 eerste Kermisdag. AALST, 18 Juni. Per 1 beet. 82 lit. HO cent. TarweFranks. 29 00 a 34 00 Masleluin 2'2 00 25 00 Rogge19 00 21 80 Geerst00 00 00 00 Haver 13 62 15 27 Rapzaad 50 00 00 00 Lijnzaad 86 00 00 00 Raapzaad-lOie. 113 CO 000 0 Lijnzaad Olie. 79 00 00 00 Raapzaad Knck. p. 100 kil. 22 00 22 00 Lijnzaad Koeken 28 00 00 00 Hoppe (1869) per 50 kil. 50 00 00 00 Aardap. (roode) p. 100 kil. 10 50 12 00 id. (witte) 8 00 8 50 Boter, per 8 kilos 7 00 8 36 Fiers per 23 1 32 1 72 Viggenen per stuk. 20 00 25 00 Vlas de 8 kilos 5 63 6 00 Lijnwaden ter markt gebracht. lOOstuks Verkocht30 DENDERLEEUW, 15 Juni 1870. Tarwe, per 100 kil. fr. 26 50 a 29 00 Masleluin, 21 00 24 00 Koren, 18 50 19 50 Garst, 17 00 19 00 Haver, 00 00 00 00 Aardappels, 10 00 11 00 Hoppe per 50 kil. 59 00 54 00 Vlas per 3 kil. 4 50 5 00 Boter per 3 kil. 7 00 8 00 Eiers per 25. 1 09 1 72 Viggenen per stuk. 20 00 25 00 De Secretaris DE RYCK, te Meire, zal door bevoegd ambt, op Woensdag 29 Juni d870, (St. Pietersdng), om 2 uren namiddag openbaarlijk verknopen tenaanzoeke van: 1' Het Kerkbestuug van Hofstade. 8 koopen Hooigras en Toemaat, tn den kerkenmeersch gelegen achter den Watermolen van d'heer Bernard Matthys. 2° d'heeren Matthys, handelaares te hofstade. lOkoopen Hooigras wassende in hunnen meersch nabij hun watermolen achter de kerk te hofstade, alsmede 60 aren, extra goede te Veld staande Klavers, verdeeld in koopen telkens gerief. 8» En namens Albert Charles Louis Callebaut Eigenaar te Nieuwerkerken. 40 koopen allerbeste ltonigras, in den aio a bekenden WIJNBOCHT, te Hofstade; men zal vergaderen en begin nen in den voornaamden Kerkenmeersch. Deurwaarder RINGOIR zal voor Mijnheer Charles Van Assche, Stoker, op 29 Juni 1870, Sint Pieters dag open baar Venditie houden van 30 koopen extra goed gras, op de vette Weide achter het Verbrand Hof te Aalst Mijl heke. Dit op tijd van betaling mits borgstelling. TE AELST-MYLBEKE EN HOFSTADE. Op Maendag 27 Juny 1870, zal Deurwaerder RINGOIR openbaer venditie houden, om 3 uren nanoen. "Wegens d'heer Van der Brempt nevens den buyten der heeren Paters Jesuiten. 7 koopeu extra schoon Gras en 7 koopen Nagras. Om 4 uren nanoen. Wegens d'heer Ch. Van Asschc. Van 30 koopen schoon Gras op Spaey Meersch aen den overzet in de Vaert, gedeeltelyk op Hofstade en Aelst- Mylbeke.Met langen tyd van betaling en ordinair ongeld. Wegens Mijnheer Charles Van Assche, Stoker zal er op Donderdag 30 Juni 1870, van 3 uren nanoen, worden verkocht, door het ambt van Deurwaerder RINGOIR. 1° 30 koopen schoon Maeygras. 2* 15idem NAGRAS. Op Vette Weyden nevens den steenweg naer Moorsel en nevens den voorgaenden. Op langen tyd van betaling mits borgstelling. Men zal beginnen aen den eersten koop nevens den steenweg.

Den Yker | 1870 | | pagina 3