NAGRAS BERICHT. HOFSTEDE, houden. En die bergen lijken behouden hun haat en hunne wraak. Op hunne heurt schieten zij op de overleven den met mitrailleusendie nog minder genade schenken dan poer en loed en staaldie onver- bidbare mitrailleusen zijn de typhus, de pest, die ook de onzijdige volkeren, de getuigen van het reusachtig tweegevecht zei ven op't onver wachtst kunnen treffen. Zoo verre zal het komen, blijft men blind in de studiën van moord en menschenverdelging volharden, dat de legers op elkander zullen schie ten zonder elkaar te zien en dat men heele re gimenten zal wegmaaien, zegt een duitsch oor- logskundige, met minder moeite dan men een aria op een orgel speelt. IJselijk Stad Gent.) De fransche natie is het hoofd kwijt. Dal is, zegt de Times, het ernstige van de geheele crisis. De Duitschers stroomen naar de hoofslad. Maar schalk Bazaine is geïsoleerd te Metz en wordt door hongersnood bedreigd. Maarschalk Mac- Mahon verbrandt haastig zijn kamp te Chalons en trekt zich terugniemand weet waarheen. Had hij plan gehad naar Metz op te rukken, dan zou hij zoolang niet gewacht hebben tot dat dc vijand zijne buitenposten had bereikt, zoo dal hij in zulk een wanorde moest aftrekken, dat zijne eigen soldaten zijn voorraad levens middelen plunderden. De Keizer is met Mac- Mahon. De Keizerin zetelt als regente in de Tuillerien, maar hare function hebben een offi cieus karakter verkregen. Er is een ministerie, maar de leider, graaf Palikao, heeft aan zijne collega's de laak opgedragen om de onrustige personen in het wetgevend korps tol kalmte te brengen. Er is een militaire gouverneur van Pa rijs. generaal Trochu, maar men zegt dat het ministerie hem wantrouwt. Er'is een comité van defensie, dat nog bewijzen moet of men het eerbied verschuldigd is. Et is een wetgevend li chaam eene gediscrediteerde vergadering van door den keizer benoemden dat thans de taak van souverein moet vervullen, waartoe het niet in staat is, Parijs is zonder leider, zonder hoofd. Volgens verschillende korrespondentiën zijn de pruisische ambulancen met eene bewonde renswaardige zorg ingericht: bij de franschen is dit verre van zoodanig te zijn. In meer dan een geval hebben de gekwetsten niets dan rijst met water dat zelfs niet altijd zuiver is. Een gees telijke. die van het slagveld van Gravelotte komt, zegt, dat het afschuwelijk is zooveel lijken als er nog boven den giond liggen. Overal heërscht gebrek aan levensmidden. De bewoners zijn gevlucht. ONGELOOFLIJK. Men leest in een duitsch blad van 29 dezer Wij hebben moeite te gelooven aan een kan- nibaalseh feit, welk door eenige bladen van Straatsburg vermeld wordt. Het gepeupel aldaar heeft hel afgesneden hoofd van een jongen gewonden officier, onder het uiten van barbaarsehe kreten, in de stad rondgedragen. Aan de nauwkeurigheid van dit barbaarseh feit, is thans niet meer te twijfelen. Dat het afgesneden hoofd waarop men eene zotskap had gezel, door het razend gepeupel van nerberg tot herberg werd rondgedragen, wordt door de gezegden van vele uitgewekenen, die be- weeren ooggetuigen van het feit geweest te zijn, bevestigd. Men was niet kunnen te weten komen aan welken ongelukkigen het hoofd had toebehoord. Geen officier ontbrak en het is dus te ver onderstellen, dat deze barbaarsheid gepleegd is geworden op den eenen of anderen duitschen ge wonde, die in het klooster van Ruprechtsau ver pleegd werd, en dien men had weten te bemach tigen, om er dien wreeden gruwel op te plegen. Het is te hopen dat de daders rekenschap zullen te geven hebben over dit misdrijf. Nopens het bovenstaande feit deelt de Karls- rulier Zeitung de badensche Moniteur of offi- eiel blad hel volgende mede dato 27 aug., aan het hoofd van hare eerste bladzijde .- De bedroevende opgaven, betreffende de fransche barbaarsheden, is in verre nog niet ten einde. Vele Duitsche werklieden, die over acht dagen Straatsburg verlieten, verklaren aan de overheid zonder dat ze met malkaar kennis hch- ben, dat een Turco den 17 Augusli met het afge sneden hoofd van een man, volgens men zien kon een duitsch officier, door de straten liep on der het gejubel der onlmenschte menigte, waar- tussehen talrijke fransche soldaten. Gaarne zouden wij zulke afschuwelijkheid in het domein der fabelen willen zien gaan, maar de eensluidende en in bezonderheden overeen komende verklaringen van zes of acht getuigen, laten schier geen twijfel meer over. Marktprijzen. co KAMERS. BURGERLIJKE STAND. Van 26 Aur. lot 2 Sept. 1870. Geboorten ^Janne''i^ S v rouwelijk 8) HUWELIJKEN. C. Van de Velde, Schaliedekker met A Dis- eart, mutsemaker. J. Boel, landbr met M. Commerman, z. b. J. Meert, landbr met A Hoebeeek, dienslm. A. Ringoir, twijndersg. met C. Poriau kantw. L. Vander smissen, bez. metZ. Beeckman bez, OVERLIJDENS. P. Levionnois, fabrikant, 29 j. zoutstraal. J. Eechoud, li j. mijlbeke. Vijf kinderen onder de 7 jaren. VENDITIE van TE AALST-SCHAARBEKE, achter het schaliën huis. De Notaris DE PAUW, le Aalst, zal, ten ver zoeke der heeren Ccmont, fabrikanten en eige naars te Aalst, op VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1870, om 2 uren namiddag, openbaarlijk ver- koopen: Openbare Verkooping. van eene TE MELRERT. ZITDAGEN, INSTEL DONDERDAG 18 AUGUSTI) ,07A VERBLIJF, ZATERDAG 27 iSW- DERDE ZITDAG ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1870 BEVESriNG. Sten schrijft uit Parijs, aan de Indépendance beige: Hen verzekert, dat prins Napoleon zich niet veel il lusie maakt en dat hij geenzint aan zijn neef verborgen heeft, da. de familie Bonaparten naar Parijs niet zal te rug keeren. Opzichtens hetzelfde ontwerp leest men in eenen brief van Turijn, van den 22 Prins Napoleon is door Turijn gerei d, alwaar hij met een bijzonder konvooi van Suze aangekomen is; hij was vergezeld door den gewezen Minister Emile Ollivier en eenen aide-de-camp, welke hetzelfde uniform van den rins droeg. De prinses Clotilde zou hem voorafge gaan zijn en zich reeds te Montcalieri gevestigd hebben. De broeder van M. Olivier, Adolphe, is in het Hotel de I'Europe, te Turijn, alwaar hij afgestapt was, zinne loos geworden. SI. Ëmile Ollivier en zijne vrouw wilden hem komen afhalen; doch er is besloten, dat de zieke le Turijn zou blijven, om zich door doktor Baracgia te laten verzorgen In geval van inbraak der uitheemsche legers op het belgischgrondgebied,zullen de belgische troepen zich tot hen begeven met het wit vaandel hen verzoekende de wapens neder te leggen. AALST, 3 Septemh. Per 1 heet. 82 lit. 50 cent Tarwe Franks. 28 00 a 33 i 00 Masteluin 2a 00 27 50 19 00 20 50 17 75 18 50 Haver 12 00 14 72 Rpzaad 45 00 46 00 Lijnzaad 33 00 36 00 Raapzaad-lOie. 99 00 00 Lijnzaad-Olie. 73 50 74 i 00 Raapzaad Koek. p. 100 kil. 20 00 21 00 Lijnzaad Koeken 27 00 28 00 Hoppe (1870) per S0 kil. 45 00 55 00 Aardap. (roode) p. 100 kil. S 6 50 7 50 id. (witte) 6 00 6 50 Boter, per S kilos 7 45 8 72 Eiers per 25 1 63 1 81 Viggenen per stuk. 14 00 19 00 0 00' 0 00 Lijnwaden ter markt gebracht. 74 stuk. Verkocht. 22 DENDERLEEUW, 29 Aug. 1870. Tarwe, per 100 kil. Masteluin, fr. 28 50 i t 31 50 22 00 26 50 Koren, 19 00 20 00 Garst, 18 00 19 00 Haver, Aardappels, 00 00 00 00 00 00 00 00 Hoppe per 50 kil. 00 00 00 00 Vlas per 3 kil. 0 00 0 00 Uoter per 3 kil. 8 00 9 09 Eiers per 25. 1 50 1 59 Viggenen per stuk. 13 00 18 Oo De runderpest is in de arrondissementen van Saar- brucken en Mertzig uitgeborsten. Blen veronderstelt dat zij door Ossen van Hongarie werd ingebracht. LAATSTE TIJDINGEN. De grootste tegenstrijdigheden worden opgemerkt in de telegrammen het welk men dees unr afkondigd word drij unn later gelogenstraft. De franschen beweeren onophoudelijk voordeelen te bekomen en de pruis zet zijne inneming steeds voort. Aan onze grenzen hoort men het kanon gedurig bul deren en kan men de legers in de vertezien. Men zegt dat er hoopen franschen onze grenzen zijn in getrokken en onze onzijdigheid in gevaarstellen. Eene reeks gevechten heeft den 80 plaats gehad. Er zijn langs weêrkanten aanzienlijk verliezen. De pruisen hebben den 31 de veldslag zegepralend ron dom de stad Sedan voortgezetdc vijand is schier vol komen in de stad gedreven. Men verzekerd dat Generaal Faillij verrast en versla gen is geworden fransche troepen op belgisch gebied gedreven, hebben onmiddelijk de wapens nedergelegd op het verzoek onzer troepen. Verscheidedorpenzijn in brand gesteken, onderandere Pont-Mangy, Bazailles Balon, Remilly, Willersernay. De troepen van Mac-Mahon enz. zouden ingesloten zijn gelijk in een ketel. Vier prinsen zouden gedood zijn. Slac-Mahon is aan de bil gekwetst. De Keizer zou luidend eene proclamatie als simpelen soldaat in het leger op trekken, onder het bevel der generaals door de openbare denkwijze aan te duiden. Zooeven telegrapheert men dat de Keizer en Mac-Ma- hon door de vurige gebeden der katholijken krijgsgevan genen zijn gemaakt. De beide:Kamersde Volkskainer en het Senaat hebben zich onledig gehouden met het stemmen der benoodigde kredieten om de versterkingen van Antwerpen en Den- dermonde uittebreiden, zoo iets als TWEE MILL10EN RONDERT VIJFTIG DUIZEND FRANKEN. Welke legermillioenverminderiug niet waai Het schoon en zuiver nagras, wassende langst de ri vier de dender, op de vette meerschen genaamd Pont- berg, achter het schaliën huis en aan den weg leidende van Aalst naar Ererabodegem, groot in het geheel 5 hek- taren 14 centiaren, verdeeld en uitgepaald in 37 koo- pen, zoo hieronder is uitgedrukt, te weten: De koopen 1 tot en met 25 ieder van 15 aren 2.5 cen tiaren Koop 26 ter grootte van 8 aren 70 centiaren. 27 ter grootte van 11 aren 66 centiaren. 28 ter grootte van 12 aren 50 centiaren. 29 ter grootte van 12 aren 77 centiaren. 30 ter grootte van 11 aren 14 centiaren. 31 ter grootte vau 4 aren 10 centiaren. 32 ter grootte van 13 aren 50 centiaren. 33 ter grootte van 13 aren 10 centiaren. 34 ter grootte van 12 aren 64 centiaren. 35 ter grootte van 4 aren 74 centiaren. 36 ter grootle van 9 aren 10 centiaren. 37 ter grootte van 9 aren 10 centiaren. Voorschreven meersch beeft sedert verscheidejaren met hoornvee beleid geweest. De verkooping zal gebeuren op gewoone conditiën, en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg en betalende Let ongeld komptant. De Vogelsckieting met de bolle bij d'lieer M. Van San- de ter estaminet den Appel nieuwstraatpoort die Zondag 28 Oogst moest plaats grijpen,is uitgesteld op morgen Zondag 4 September om 3 ure namiddag, De Notaris C A. BOONE, (e Aalst, zal ingevolge de schikkingen, der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk ver- ki open, met gewin van palmslag; Eene behuisde Hofstede met 13 aren 24 centiaren lochting gestaan en gelegen te Heldert op het hoeksken omtrent het dorp, gccadasteert sectie B. nummers 208 209, 210a, 211, 212 palende oostde straat zuid Petrus De Mey, west J. B. Vis en nonrd BI. Van Ma.'deren. Iaa\st bewoond door F. Van Handenhoven, De kooper zal in gebruik komen met den dag der be taling zijner koopsom. Telkens om 4 ure namiddag ter estaminet 1,UNION be woond bij d'heer Druc te Aalst, Nieuwstraat, nabij de groote Markt.

Den Yker | 1870 | | pagina 3