NAGRA S Is de gevolgende overeenkomst gesloten ART. 1 Het fransch leger, geplaatst onder de beve len van generaal W'impfen, thans omsingeld door talrijke troepen rond Sedan, krijgsgevan gen. ART. 2. Aangezien de dappere verdediging van dit fransch leger, wordt vrijstelling verleent aan alle generaals en offieiers, alsook aan alle liooge- re bedienden, rang van officier hebbende, die schriftelijk buneerewoord verpanden hunne wa pens niet tegen Duitsciiland te gebruiken en op geene hoegenaamde wijze te handelen tegen zijne belangen lot bet einde van den legenwoordigen oorlog de officiers en bedienden welke deze voorwaarden aanveerden, zullen hunne wapens en effecten, die hun thans toehooren, behouden. ART. 3, «Al de wapens, alsook het mstrieel des le gers bestaande in vaandels, arenden, kanons, paarden, kruitwagens, munitiën enz. zullen te Sedan overgelevecrd worden aan eene krijgs- conimissie, ingesteld door den opperbevelheb ber. om onmiddclijk overhandigd te worden aan de duitsche commissarissen. ART. 4. De plaats van Sedan zal overgeleverd wor den in haren legenwoordigen staat en ten laatste in den avond van 2 september, aan de beschik king van zijne Majesteit koning ilhelm. ART. 5. De offiiciers, die de verbintenis, gemeld on der art. 2, niet zullen aangegaan hebben, alsme de de ontwapende troepen zullen, geranschik1 volgens hunne regementen, in krijgsorde geleid worden. Die maatregel zal den 2 september be ginnen en den 3 eindigen. Die afdeelingen zullen geleid worden op het terrein, bezoomd door de Maas, nabij Iges, om overgeleverd te worden aan de duitsche commissarissen door hunne offi ciers, die alsdan hun kommando zulien afstaan. De doctors-majoors zullen klijven voor de ge wonden. Te Frenois, 2 september 1870. Volgens een gerucht, hetwelk wij onder alle voorbehouding meêdeelen. zou M. Jules Favre aan Pruisen den vrede onder de volgende voor waarden voorgesteld hebben: 1° Ontruiming van Frankrijk door de pruisische troepen 2° af schaffing van het fransche bestendige legers. Ziehier een feil, dat bewijst hoe hardnekkig de oorlog is, die heden gevoerd wordt lusschen de Pruisen en de Franschen Er was kwestie eene nauwe brug, die over de Maas lag ovefle trekken, die wel is waar verde digd werd door de pruisische artillerie, maar blootgesteld aan het vuur der fransche mitrail- leusen. Een eerste detachement pruisen rukt vooruit op de brug. De mitrailjeusen geven vuur, de pruisen zijn weggemaaid, het grootste gedeelte valt in de Maas. Terstond volgt een nieuw detachement op het eerste, het ondergaat hetzelfde lot. Zonder een minuut te verhezen, beproefd een derde korps de overtocht, geen enkel man kan den anderen oever bereiken. De proef werd tot zeven maal hernieuwd, al tijd in goede orde en zonder aarzeling. Eindelijk moest men er van afzien, de vloer der brug lag vol dooden en stervenden, het water der Maas zag rood en de lijken dreven op de rivier. Alvorens hel bevelhebberschap neêr te leggen over de troepen, welke Straatsburg belegeren heeftde generaal von Werder vier proklamatien uitge vaardig.!.' De eerste bedreigt met afstelling eiken burger lijkenambtenaar, welke strijdig met de gedekre- teerde afschaffing der konscriptie handelen zou. De tweede regelt de kwestie der rekwisiliën in de plaatsen waar de troepen zich door dit middel, eetwaren zullen moeten aanschaffen. De derde is aan de bestuurlijke overheden van den Elzas gericht, en meldt dat. het fransch beheer daar heeft opgehouden. De vierde meldt, dat elke inwoner, die met wapens in de hand zal worden gevat, zal gefu silleerd worden. NAPOLEON DE DESERTEUR. Het schijnt, zegt de Etoile, dat de desertie eene overzettende ziekte bij de Napoleons is. Se dert Napoleon I zijn twee erfgenamen van dezcu naam op het slagveld verscheven. Prins Napoleon, zoon van Jerome, komman deerde de 3e divisie in den Krim juist toen het gevecht begon, werd bij ziek en verliet het leger. De farceurs van zijne divisie maakten eenen staal op der verliezen, welke het korps had geL- den en zij schreven aan hel hoofd van den lijst Prins Napoleon, generaal commandant der divisie, deserteur in 'tbinnenland. In Italië wilde de Prins de kans niet meerder wagen, terwijl men te Magenta en te Solferino dapper vocht, was hij op zoek naar liel oorlogs- malerieel van de. hertogin van Panna. Thans hield de neef en de erfgenamen van den overwinnaar van Marengo, Austerlitz en Jena zich te vreden, van op de muren van Sedan, de wonderen van heldenmoed na te zien welke zijn heldhaftig leger uitvoerde, bezwijkende onder het groot getal der Pruisische rnassas. Na bestatigd te hebben dat zijne handsvol sol. daten niet zegepralend kon vechten legen de 230 a 3000 soldaten, welke Pruisen tegen bun bad gesteld, heeft Charles Louis Napoleon III zijnen persoon en zijnen degen aan koning Wilhelm ten geschenke gegeven. Het leger dat hij heeft doen vermoorden zal naast den naam van dezen gevallen keizer kun nen doen schrijven de deserteur op den vreem de. Napoleon lil, deserteur MAC-MAHON1S NIET DOOD. Mev. de hertogin Mac-Mahon is dezen mor gen, ten 3 ure, van Parijs,te Charleroi aange komen, om zich naar Namen te begeven, waar haar echtgenoot, gewond ligt. De maarschalk was op 29 augusli door eenen kogel aan den schouder getroffen, en, des niettegenstaande heeft hij nog deel genomen aan de gevechten van 29, 30 augusti eu I Septem ber. Iu dit laatste gevecht ontving hij een obits in den bil. Men zegt dat zijne ruggraat gebroken werd in het vallen van zijn paard. Zijn toestand is merkelijk beter. Dat hel vermaard ministerie der Rokkenrij ders zich veel en met vrucht met lands zaken bezig houdtblijk uit hel volgende: WAAR ZIJN DE PRUISEN NU Onder dien titel, schrijft men uit Brugge. Is het eene fopperij, ofwel eene monsterach tige dwaasheid van ons zwart ministerie? Daar is de vraag welke men zich hier sedert vier dagen heeft toegestuurd Zooals wij gemeld hebben, was een trein met Pruisen, die de belgische grens overschreden wa ren, aangekondigd als te Brugge moetende aan komen in den nacht van vrijdag lol zaterdag. Al de voorzorgen om de zeiven te ontvangen, te voe den en te logeeren, waren genomen, en de Prui sen naar de kazern te leiden. Men weet dat er tot heden geen enkel Pruis i? gezien geworden. Maar het aardigste der zaak is dat iedereen, al de dagbladen en tot zelfs het gouvernement, in de meening verkeeren, dat er hier eenen trein met 263 duitsche soldaten aangekomen is en dat de mannen alhier geinterneerd zijn. Leest de bijzonderste dagbladen, allen melden dit feit. En ziehier iets meer.- M. Kcrvijn, minis ter van binnenlandsehe zaken, is zaterdag te Brug ge aangekomen; hij zag in de statie een der mili taire overheden van ons garnizoen, en de eerste vraag welke hij hem toestuurde, was deze Hoe stellen het dePruisen? De officier stond te kijken als was bij van de hand Gods geslagen M. Kervijn telegraficerde naar Brussel, om te we ten wat ervan helconvooi met Pruisen geworden was. Maar daarmede is 'triietal Sedert drij dagen" ontvangt de militaire overheid alhier van llrusscl bedderijen in overvloed, bestemd tot de geïnter neerde Pruisen, en donderdag zond bet departe ment van oorlog alhier eene depeche, om te we len of die gevangenen betamelijk gelogeerd wa- hier? Zoodat hel gouvernement alhier een convooi met Pruisen gezonden heelt en tol nu toepas plus de Prussiens que sur la main. Men moet bekennen dal onze klerikale minis ters slimme kerels zijn God weet waar die 263 Pruisen gevaren zijn N. D. Marktprijzen ren Men zou wel mogen vragen Wie fopt men VENDITIE TE AALST-SCHAARBEKE, achter het schaliën huis. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten ver zoeke der heeren Cumoxt, fabrikanten en eige naars tc Aalst, op VRIJDAG 9 SEPTEMBER 4 870, om 2 uren namiddag, openbaarlijk ver- koopen: Vox MoLTKE WlMPFEN. •k k Hier te Aalst is er ook bij bet Hoofd der stad eene depêche toegekomen om het te waarschuwen dat er een groot getal pruisen, mannen en paarden op voet waren zich er naartoe te begeven. Ter dezer gelegenheid wendde tobbeken spiritus alias het kommandanljc van de gencverkan er zich naartoe om zijne bevelen te geven. Maar 't mannetje werd op zijne plaats gezet en mocht zooals een vos al stinken ver trekken. En de pruisen die te Aalst moeten geherbergd wor den bevinden zich noch tot heden in de maan. Wat is het klerikaal ministerie toch een hutsepol AAN IEMAND. Pion'; in de schande, duikel in de modder, stik In 't bloed door u vergoten, moordenaar! Laat schrik en Wanhoop, laat de schimmen van de dood geplette». U volgen als ge waakt en uwen slaap ontzetten. Gedoemde in uw gevang, wanhopig, weegen wik. Hoe loos gij 't vrije volk vingt in uw valschen strik, noe loos gij hield den spot met alle heilige wetten, Hoe laf gij eindelijk zijt gevischt in d'eigen netten. Niet strafloos stampte uw hiel de Republiek ten onder, Die, balling, u aanvaardde en kweekte aan hare borst, En ann uw honger brood en drank gaf aan uw dorst. Dat ieder jsnoode thans zijn straf in uw bewonder' Gehcertcocottenkraam, bij 't rom 'len van den donder, Yerging,nog laffer man, o schand dan bloedig vorst! TIJDINGEN VAN DEN OORLOG. Deze week is er niets bijzonders aantestippen. De pruisen naderen op hun gemak Parijs. Overal wordt er slechts eenen wensch geuit, nament- lijk dat er een einde aan de huidige slachterij gesteld worde. De kapitulatie van Metz is wellicht op ditoogen blik al geteekend. AALST, lOSeptemb. Per l heet. 82 lit. 150 cent Franks. 27 00 a 33 00 24 00 27 00 Tarwe Masleluin Roorjre10 00 21 00 Gaarst18 00 18 50 Haver 12 00 15 81 Raapzaad 45 00 4G 00 Lijnzaad 32 00 30 00 Raapzaad-Olie. 99 CO 00 00 Lijnzaad-Olie. 73 00 74 00 Raapzaad Koek. p. 100 kil. 20 00 21 00 Lijnzaad Koeken 27 00 28 00 Hoppe (1870) per SO kil., 33 00 42 00 Aardap. (roode) p. 100 kil. 7 50 8 00 id. (witte) G 00 7 50 Boter,, per 3 kilos 7 81 8 72 Eiers per 28 1 54 1 81 Viggenen per stuk. 12 00 17 00 Vlas de 8 kilos 0 00 0 00 Lijnwaden ter markt gebracht. 60 stuk. Verkocht. 25 Hel schoon en zuiver nagras, wassende langst de ri vier de dender, op de vette meersclien genaamd Pont- berg, aehter het schaliën huis en aan den weg leidende van Aalst naar Erembodegem, groot in het geheel 5 hek- taren 14 centiaren, verdeeld en nilgepaald in 37 koo- pen, zoo hieronder is uitgedrukt, te weten: De koopen 1 tot en met 25 ieder van 15 aren 25 cen tiaren Koop 26 ter grootte van 8 aren 70 centiaren. 27 Ier grootte van 11 aren 66 centiaren. 28 ter grootte van 12 aren 50 centiaren. 29 ter grootte van 12 aren 77 centiaren. 30 ter grootte van 11 aren 14 centiaren. 31 ter grootte vau 14 aren 10 centiaren. 32 ter grootte van 13 aren 50 centiaren. 33 ter grootte van 13 aren 10 centiaren. 34 ter grootte van 12 aren 64 centiaren. 35 ter grootte van 4 aren 74 centiaren. 36 ter grootte van 9 aren 10 centiaren. 37 ter grootte van 9 aren 10 centiaren. Voorschreven meersch heett sedert verscheidejaren met hoornvee beleid geweest. De verknoping zal gebeuren op gewoonc conditiën, en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld komptaut.

Den Yker | 1870 | | pagina 3