BOSCH BOUWGROND ZAAILANDEN GOEDEREN. Verkooping VERKOOPING VAN ONROERENDE De voorwaarden stipt door den bestuurraad der maatschappij bewaakten uitgevoerd zijnde, legden de liefhebbers er zich op toe om ze zoo nauwkeurig mogelijk Ie vervullen, ook de ten toonstelling van 9 dezer legde aan den dag proe ven van kunde en nauwkeurigheid. erzamelingen van alle herfst en winter fruit soorten, werden naar liet lokaal der maat- sehappij, de ier H inden, toegestuurd. En, zeggen wij liet met trolscheid, deze tentoonstel ling had liet vooruitzicht niet der voorgaande pronktcntooRslellingen de liefhebbers, dank vooral aan hel programma, moesten zich de moeite SparenWat voor zekeren voorheen het geval niet was geheel de Provincie, Door- nijk Kortrijk en omstreken, ja zelfs het fransch grondgebied zich te nutte Ie maken om niet min merkweerdige verzamelingen en nog voor treffelijkere verzamelingen dan in dien tijd. te kunnen aanbieden. Inderdaad in vroegere tentoonstellingen legden zich sommige leden groote gcldopofferingen op; door hunne hooguit cd enc< r uehl aangedreven om boven de andere tentoonstellers te pronken dach ten zij iets bijzonders te stichten; maar zulke ten toonstellingen verwijderen zich teenemaal van het doel wil waartoe de maatschappij wil geraken ;ook, ofschoon er geene verzamelingen van rond de t wee honderd verscheidenheden van peeren enz. werden opgemerkt, waren de liefhebbers ken ners hel eens om tc betuigen dat dp waarde der tentoongestelde vruchten verre, in hoedanig heden degene der voorgaande hovingfeesten overtroffen. ^Hervolg nadien Ondanks alles, schijnt! het dat ons onzij dig Beigie nog al tamelijk liet zijne bijdraagt tot liet voeden en onderhouden van den Oorlog. Eenige tijd geleden nam men te Antwerpen een schip vaneenen dienstdie al lang duurde,met buskruid in flcsschen met opschriften van wijnen cn liqueuren, aan; en deze week zijn er tot Boom en Pendcrmonde twee schepen met ge- weeren onder eene laag koopwaren zonder waarde verborgen, in beslag genomen. Zou M. Alalou, de minister voogd, daarover het fijn woord niet konncn veropenharen; het is de veronderstelling die zeer in achting is ge bracht. Inderdaad, een bestuurder van zoovele maat schappijen moet immers al weten wat er in de groote nijverheid-gestichten des lands omgaat. Het staatsblad van België: Le Monileur. Bei gewelke zich steeds buiten alle politieke twis ten die het land verdeelen hield heeft ook al zijn karakter verloren. Het strekt nu lot weerklank der nieuw sbladen van de provincie, die hel politiek van ons liandw orsten ministe rie deelen. De Monileur heeft afgekondigd dat de in schrijvers liet kort moeten maken met de Éloile Beige met hun abonnement op te zeggen. Diep verontwaardigd hebben de groote dag bladen zoo Klerikale als Liberaleeen dusda nig gedrag na verdienste geschandvlekt. Niets isle zwaar of te heet voor hen, niet waar AI. Kervyn 9 Nauwelijks is het ministerie, onder voogdij, drij maanden aan hel roer, of liet gaat al de hand leggen op de gemeente-wet om er eenige schikkingen in le brengen aan de kloosters-wel, welke in 1857, eene openbare verontwaardi ging en opschudding in 't land verwekte. 'T is'het beste middel dat het kon verkiezen om zich met eer, voor hare gezindheid, en met klank uit zijn zetels geschokt te worden. Die mannen droomen niets dan geld.- en zoo- als ware en echte Langrandislen moeten zij trachten welke ook de wijze zij, hel zich te verschaffen, om hunnen uitslroopers-winkel den zwier tc geven. OORLOOS TIJDINGEN. Er zijn geene bijzondere voorvallen aanteslip- pen- In de w elingelichte kringen beweert men, dat het bombardement van Parijs maar zal plaats hebben na eene opeisching van de stad om zieli over te geven. De laatste inlichtingen uitVersailles komende maken bekend; dal Duilsch laud als vredos voor waarde den afstand van den Elzas, Aan Duilsch Loreine en van Aletz behoudt. Er moei allijds iels ontbreken De liberalen zijn toch goedsheugdige jongens! hebben zij niet gedacht de jonge garde te scheuten met hunne demissie te geven Waarlijk zij zijn eenvoudig die 70 liberale démissionnairsl Dit is immers eenen niet voor de klerikalen. 70 man! 't is wel de moeite waard! Nauwelijks is dit vertrek der liberale gekend of van alle kanten en zijden regent het leden, van Brussel, Gend. Lede, immers van alle streken. Wat de eendracht toch te wege brengt! Woensdag moest men er in de vijftig balloteren en daar voor hebben zij niet hoeven le loopen, senateurs, volk vertegenwoordigers, knechts vertegenwoordigers, alles is er bij. Wij hebben er man nen in bemerkt die eene vermaakreis naar Rijsel ge daan hebben om aan de gevangenis te ontsnappen, als ook de knecht van M Lienart en Sisken Van de Male! alacanthat! balancez vos dames! Ziet gij Madame Van Wam in de armen van Sisken en Madam Wilfr.. aan de handen des knechts van M. Lienart! Dit noemt men ten minsten gelijkheid! Bij de werklieden vinden wij de twee Papen; gaat liet doel der maatschappij verande ren, gaat de harmonie Désharmonie worden? gaat men zich vermaken boven het muziek met handgemeenwor- dingen? Hemel dien lijst is wonderwel samengesteld. Er ontbrak nochtans nog een man op om 't assortiment te volmaken, en om die leemte te vervullen Kavagnac nog hij, dan ware de maatschappij tot den hoogsten top veredeldMedegedeeld. 1)E PRINSEN. De prinsen worden slecht opgebracht. Die opvoeding is de slechtste kant van het monar chaal stelsel en het beste argument der republiekeinen. Ze zijn maar even uit de wieg of men steekt ze in een soldatenhroek, ze krijgen een degen, eene groote pluim, men doet ze spelen met geweeren en kanonnen, men leidt ze naar kazernen en kampen, men maakt hun wijs dat het volk zich al te gelukkig zou achten, zijn bloed te vergieten om hem krijgsroem te verschaffen: men voedt hunnen geest met afschuwelijke leugens, als men hun zegt dat hun eerste licht is op liet slag veld te schitteren, dat het edelste beroep dat is van menschenmoordenaar, en dat aan hen alleen 't recht behoort van hot teeken der groote bloedstortingen en slachterijen le geven. Zoo werdt hun geest altijd naar de vrome daden van het brutaal geweld gericht. De prinsen worden slecht opgebracht. Zeer slechte, zeer gevaarlijke en gansch te hervor men opvoeding! In plaats van bij de jonge prinsen de slechte aandriften der menschelijke natuur op te hitsen» {n plaats van wreedheid en gloriezucht op te wekken, zou men hun moeten de vredelievende wetenschappen op zedelijkheid en rede gegrond, zonder ophouden doen aanleeren en hun} de bladzijden der geschiedenis, welk men hun doet bewonderen, integendeel "mot t leeren vloeken. Was het aan de souvereinen" verboden, niet alleen den oorlog te verklaren maar den degen te dragen en zeiven te vechtenwerden zij gedwongen met eenen frak te regeeren, dan zou men een grooten stap naar den al.qremeenen vrede gedaan hebben. Onge lukkig is het milifarisch vooroordeel geworteld tot in de vrcdelievendste lieden, de magistraten hij voorbeeld, die niet eens ten hove mogen gaan als met den degen aan dc zijde, zelfs om te eten ofte dansen. Nog eens de prinsen worden slecht opgebracht. YEllKOOPMG va» en HOVEN1ERSLAND te AAIST-SCHAARBEKE De Notaris DE PAUW, te AaNt, zal open baarlijk verkoopen 67 aren 35' centiaren bouw grond en hoveniersland; te Aalst-Schnarbeke Duifkensveld aehterde Meuleschette kapel, sec tie C N° 1025. Gebruiker J. De Prez. INSTEL. ZATERDAG 20 OCTOBER) .07n VERBLIJF, 5 NOVEMBER) 18/U' Telkens om 4 uren namiddag ter eslaminet van Juffrouw Weduwe Callebaut tc Aalst, aan de Werf. van en te Hofstade. D3 Notaris DE PAUW. te Aalst, zal, ten overstaan van d'heer vrederechter, openbaarlijk verkoopen. 1° 28 aren 19 centiaren land op bet konings hof Gebruikster Juffrouw Francisea Callebaut. 2 23 aren 68 centiaren land op Gollingsberg gebruiker Leander De Grauw. 3" 19 aren 32 centiaren land op den Eeckhout- erenberg. Gebruiker Petrus Scliuddinek. 4" 16 aren 75 centiaren land op het Meerveld Gebruiker Fr. en Domitianu: De Grauw. 5" 16 aren 62 centiaren land op de achterste baardebrug. Gebruiker Bernard Matthys. 6" 72 aren 60 centiaren land op de achterste Baardebrug. Gebruikers Fr. Matthys Meskens en anderen. 7° 3 aren 40 centiaren Bosch op het Linde veld. Gebruiker Anselmus Daelman. 8" lie helft onverdeeld van 1 aren 06 centi aren bouwgrond aan de hoogstraat. 9' En eene hofstede cn afhangelijkheden te Hofstad" wijk Babbelaar. Bewoont door Domi- tianus De Grauw. INSTEL, DONDERDAG 28 OCTOBER JorTA VERBLIJF, 3 NOVEMBER d87ü Telkens om 2 uren namiddag ter herberg den Hert, bij Jan De Bidder, te Hofstade aan de hoogstraat. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk, te ko ip bieden, te weten: AUDEGEA1. 1° 35 aren land op den Eegenen. gebruiken Domien Marckx. 2" 57 aren 67 centiaren land op den Eegenen. Gebruiker den zeiven. 3° 87 aren 14 centiaren land op den Eegenen. Gebruikers den zeiven en andere 4° 1 hectaar 15 aren 50 centiaren land op Eegenen Gebruiker Aug. Van Gendt. 5° 91 aren 90 centiaren land en meersch, op den Eegenen. Gebrnikers M. F. A'crbeke en an deren. 6° 1 hectaar 03 aren land op den Eegenen. Gebruikers Constant Marckx en anderen. 7" 30 aren 10 centiaren land op den Eegenen. Gebruikers de erven Van Lembergen. 8Ü 3 heetaren 10 aren 90 centiaren land op den Eegenen. Gebruikers C. Marckx en andere. 9° 36 aren 16 centiaren land in de opstalstr. Gebruikers gebroeders Govaert. 10" 69 aren 25 centiaren land in de brcede- slraat. Gebruikers dezelven. 11° 46 aren 20 cenctaren land wijk Eegenen. Gebruikers De Lathouwer en andere. 12° 44 aren 60 centiaren land op den Eege nen. Gebruiker Charles Govaert. 15" 51 aren 75 centiaren land op den Eege nen Gebruikster Wede Pieter De Pauw. 14" 51 aren 50 centiaren land op den Eege nen. Gebruikster dezelve. 15" 1 hectaar 56 aren 40 centiaren land op de Hoogenbermcn. Gebruikers Domien Marckx en andere. 16" 56 aren 30 centiaren meersch, wijk Eege nen. In Regie. 17° 76 aren 10 cenctaren land op Leeglam- broek Gebruikers kinderen Frederic Verhof- stadt. 18" 30 aren 45 centiaren land op Leeglam- broeck. Gebruiker Benoit A'ertongen. 19° 61 aren 20 centiaren land op Zijpcauter. Gebruikers denzelven en andere. 20° 67 aren 10 centiaren land op kronkel de- monkel. gebruiker J. Veldeman. 21° 41 aren 75 centiaren land op Leeglam- broeck Gebruiker Seraphin Van legem. 22° 27 aren 70 centiaren land op Pcllegem- cauter. Gebruiker Jacob De Wolf.

Den Yker | 1870 | | pagina 2