ANTWOORD, e™ ™„le8C- hem alle gemak daai loe: en dan de smakelijk ste zich liet best en het langst bewarende, en de incest opbrengende volgens de bodem en ligging der bebouwing verkiezen, daar begint de kennis en de wetenschap van den fruitteelder, van den waren deskundigen. In meer dan cene verzameling hebben wij de voorschriften dezer groote hoofdpunten, waar aan men in de waardeering gecne aandacht ge noeg kan geven, bemerkt en bijzonderlijk aan- tcslippen.- iets dat. wij in de groote tentoonstel lingen. die sinds ecnige jaren in Belgie plaats hebben gehad nievers tegen kwamen. Groote en allergrootste verzamelingen van drij hondert en nog meer peer- en appelsoorten, maar ner gens evengewicht in den samenstel der verschei denheden voor de verschi lige tijdstippen, en wat meer is talrijke soorten onwaardig te prij ken in tentoonstellingen voor doel hebbende de vooruitgang der fruitkunde, dal is, in twee w oor den. de waarheid en bet vonnis welke de ernsti ge en doorgronde liefhebbers over de prijskam pen dïer tentoonstellingen hebben uitgebracht. (Vervolg nadien). SIKDELIJK^RAaT) VAN 19. Heer Opsteller.. Daar mijn vriend P. B. de goedheid heeft voor mij de j>en te willen nemen, verzoek ik u een plaatsje te verleenen aan deze eenige re gelen. Mijne ouders waren arme ongeleerde men- sclien en konden liet nut der geleerheid dus niet waardeeren. Zij zonden mij dan ook vroeg tijdig op eenen stiel in plaats van naar de schoo/ Daar uit volgt dat ik noeh lezen, noch schrij ven, noch rekenen kan. Ik betreur het zeer dikwijls, daar ik nu ver sta hoe hoogst noodig het is geleerd te zijn. Doch. Mijnheer, ik denk dat liet algcnoeg onge lukkig is dat mijne ouders, door ontwetendheid, mij van den schoonsten rijkdom des levens be roofd hebben, ik denk dat de stadsoversten mij in die onwetenheid niet zouden moeten voort- sloolen. Zie hier wal er mij voorgevallen is: deze w eek heb ik mij aangeboden om de klas sen der teeken-akademie te volgen en men lieeft mij geweigerd le aativeerden om dat ik mijn naam viet zetten kon, en geene optelling of dee ling maken Dus omdat ik al het ongeluk heb niet te kun nen lezen noch schrijven ben ik veroordeeld nooit mijnen stiel le verslaan waar de tee- kenkunst onontbeerlijk is. Is h l dan toch zoo noodig dat men kunne lezen en schrijven om een plan goed te verstaan Dit winnen w ij wij al met ons klerikaal be stuur. M. Monfils en konsoorten werpen hier alles omverre, wanneer zullen de burgers, want WIJ kunnen niet, hun al die plaatsen waar zij niets van verstaan af nemen P duld vriend alles is nog niet verloren: binnen tw ee jaren zal het beter gaan en zullen al die haarklievers, die hel geluk van anderen benij den op hunne plaats gesteld worden. Berlacr, 28 October 1870. Heer Opsteller Er heett zich hier een feit van onmensche- lijklieid voorgedaan dat de aandacht boeit. Een miliciaan is alhier ziek gevallen ten gevol ge van le kort aan spijs enz. op de grenzen ons lands, waar hij gedurende ontrent vijf weken verbleefhij moest naar het hospitaal van Den dermonde overgebracht worden. De met den ziekendi"nsl gelaste overheid dezer stad, zond hem afhalen met eene berrie, zoo naakt al kwame zij uil de schrijnwerkers handen. De inwoner dezer gemeente waar den miliciaan geherbergd was kon over zijn hart niet laten gaan een ziek mensch op eene dusdanige wijze te behandelen en eischic dat hij op het beddegoed waarop hii zieii bevond naar Dendermonde zou vervoerd worden. En weinige uren nadien bezweek hij Is dit feit voor welks echtheid ik insla, niet schandelijk ais men die handelwijze in vergelij king stelt met de kieschc zorgen die men aan de vreemde soldalen in de Belgische ambulan cen toebrengt? ln een christelijk land en onder een klerikaal en pauselijk ministerie heeft men meer dan reden om er over verbaasd te staan. Maar het oud spreekwoord zal hier gelijk overal zijne loepassi ;g vinden Hoe nader bij de kerk hoe slechter christenen Intusschen aanveerd. enz. X. Bij besluit van den minister van binnenland- sche zaken M. Kervyn zal erin 1872, geenen onderstand van den staat in de kosten van liet lager onderw ijs meer verleend w orden. Nog al een kenmerk van het klerikaal-Lan- grandisten ministerie. OORLOGSTIJ DINGEN. Marktprijzen. 10 koopen buiten gewoone zware Abeelen en 10 koopen E1KJES binnen SONNEGEM. De Notaris A. L. VERBRUGGHEN, te Sint- Lievens-Hautem, zal namens de heeren Dauine- rie te Brussel, Ruhhens-Yan Gysegem en Jan Baptiste De Bruyne le Sonuegem, op Dijnsdag 8 November 1870, om 9 ure 's morgens, open baarlijk verkoopen Voor d'heeren Daumerie en Rubbens. 175 koopen Kanadas van builengewoone ga- vigheid en lengte, waaronder vele van 1 1/2 a 2 meters omtrek, staande aan en in de bosschen genaamd Doolangboscli en Grootenbroek. 10 koopen Eikjes, van omtrent 1 nieter om trek, aan gezegden Grootenbroek. Namens d'hcer DiBruyne: 10 zware en zuivere Abeelen, alle van 2 tot 2 1/2 meters dikte, staande aan meerschen, ge legen aan den steenweg van Burst en aan den Groolenbroek. Men zal beginnen met de Kanadas in den Doo langboscli. VËÏÏKOOPING VAN ONROERENDE GOEDEREN De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk te ko >p bieden, te weten: AUDEGEM. 1° 55 aren land op den Eegenen. gebruiker Domien Marckx. 2° 57 aren 67 centiaren land op den Eegenen. Gebruiker den zelven. 5° 87 aren 14 centiaren land op den Eegenen. Gebruikers den zeiven en andere 4° 1 hectaar 15 aren 50 centiaren land op Eegenen Gebruiker Aug. Van Gendt. 5" 91 aren 90 centiaren land en meerseh, op detiEegenen. Gebrnikers M. F. Verbeke en an deren. 6" 1 bedaar 05 aren land op den Eegenen. Gebruikers Constant Marckx en anderen. 7° 50 aren 10 centiaren land op den Eegenen. Gebruikers de erven Van Lembcrgen. 8" 5 hectaren 10 aren 90 centiaren land op den Eegenen. Gebruikers C. Marckx en andere. 9" 56 aren 16 centiaren land in de opstalstr. Gebruikers gebroeders Govaert. 10° 69 aren 25 centiaren land in de brcede- straat. Gebruikers dezelven. 11° 46 aren 20 cenclaren land wijk Eegenen. Gebruikers De Lathouwer en andere. 12° 44 aren 60 centiaren land op den Eege nen. Gebruiker Charles Govaert. 15° 51 aren 75' centiaren land op den Eege nen Gebruiksler Wede Pieter De Pauw. 14° 51 aren 30 centiaren land op den Eege nen. Gebruikster dezelve. 15" 1 hectaar 56 aren 40 centiaren land op de Hoogenbermen. Gebruikers Domien Marckx en andere. 16" 56 aren 50 centiaren meerseh, w ijk Eege nen. In Uegie. 17" 76 aren 10 cenctaren land op Leeglam- brock Gebruikers kinderen Frederic Verbof- stadt. 18" 30 aren 45 centiaren land op Leeglam- broeck. Gebruiker Benoit Vertongen. 19° 61 aren 20 centiaren land op Zijpcauter. Gebruikers denzelven en andere. 20° 67 aren 10 centiaren land op kronkel de- monkel. gebruiker J. Veldeman. 21° 41 aren 75 centiaren land op Leeglam- hroeck Gebruiker Seraphin Van legem. 22° 27 aren 70 centiaren land op Pellegem- cauter. Gebruiker Jacob De Wolf. Na de lezing van 't proces-verbaal dat goedgekeurd wordt vraagt 31. Van VVainbeke bet wourd voor ecne uiededoeling. Hij maakt het historiek van al het gaen en keeren dat hij bij de drij opvolgende ministers van openbare werken gedaan heeft, om den in studie zijnde ijzeren weg van Antwerpen uaar Douai door onze stad te doen komen. Hij zegt dat na de beloftens van de HU. Jamar en Jacobs, M. Wasseige, tegenwoordigen miniter, hem gezegt heeft dat het zou schijnen dat wij dien ijze ren weg nieT zouden krijgen, dat hij het hoogst noodig acht eene deputatie des raads cr nhar toe sturen daar den ministeraad ziet» nog deze week vereenigt, om over deze zaak te handelen. 31. Van Wambeke zegt dat hij me- dedeeling genomen heeft van het w erk der commissie ge last met het opmaken van liet plan, waar uit blijkt dat rechtstreeks van Antwerpen op Dendermonde zal ge- dien weg richt worden, dat men de nu bestaande lijn van dezelaatste stad lot Audenaarde langs Denderleeuw .zou ge- h uiken en van daar ze voort zetten. 31. "Wasseige heeft bem nogthans, bijna stelligerwijze he* loofd dat wij eene reciitstreeksche lijn tusschen Aalst en Sottegbeiii of Aalst en Audenaarde zullen verkrijgen. De heeien van Wauiheke, Lienart, Helliune en De Kyck zijn dus Donderdag in deputatie hij den minister geweest. DAG-ORDE. 10 Weldadigheid Legaat van M. Van Der Gucht. De Erfgenamen ervan bieden hel Weldadigheids-bureel 10,ÖOj fr. aan; deze vraag is dus opgelost en 't bureel zal die som ontvangen. 2 en 3, Rekening der teeken academie en begrooting van 't kerkfabriek. Worden goedgekeurd. In 't derde punt onthoud de voorzitter zich om dat liij in 't Kerkfa briek gestemd heeft. M. liethune zegt dat hij niet -weet of hij zich m het kerkfabriek onthouden heeft of niet 4" 31. 31onfiis stelt voor de loon der werklieden der hoppewaag,welke nu in de handen van Mej. Capiau gesiurt wordt en er eene bijzondere kas van maakt waaruit t werkvolk betaalt wordt volgens de inkom sten; hun nogthans eenen minimum van 1-50 daags waarborgendeln stadskas Ie doen storten. M. DeRyk zegt dat dit liet reglement der hnppekoopmausmaal- schappij veranderen is en dat het gevoeglijk zijn zou deze voorafgaandelijk te raadplegen. 31. Monfils raas kalt nog een half uur zonder veel te zeggen. Hij praat zoo lang dat 31. Van W ambeke aan 't schrijven valt en zijne pen de raadsheeren een onaangenaam concert verschaft. De voorstel van 31. De Kyck wordt in stem men gelegd en verworpen door de majoriteit. De werklieden zullen dus uit stadskas betaalt worden, nooit meer dan 1-5U daags ontvangen of er veel werk is of niet en zij zullen door den gameenteraad ge noemd worden die übO ir. in zijn buüjet voor hen zal inschrijven, CüO fr.die verkwist zijn (want anders waren liet de hupverkuopers die betaalden) om ecnige zouaveu van den l'aus in de waag te kunnen plaatsen.' 5° 31. 31onfils stelt vooreenen huurprijs te eisschen voor liet in magazijn stellen van hoppe in de onder plaats des Schouvvhurgs, om dat cr kooplieden zijn, zegt hij, die van de kosteloosheid dezes magazijns slecht ge- hiuik maken en hunne koopwaren 8 en 10 maanden in 't magazijn laten liggen. Hij beweert dat hel in dees inzicht mei is dat zij ter beschikking der koopmans is gesteld geVvorden. 31. De Ryck geeft hem gelijk, maar stelt nogmaals voor de koopmans te raadplegen uit gevoeglijkheid. Geheel de majoriteit is tegen dien voorstel, maar 31. de burgemeester gezegt hebbende dat zij het recht niet hadden den prijs van 0,10 per maend voor elk baal, aan de koopmans op te leggen, daar dè raad die zaal aan hen mondelings verhuurd heeft, dat zij daar voor, uit eigene Lewegmg. meer lasten Letaalden, werd het voor stel van 31 De Ryck aangenoineu en de zaak aan 'tadvies des koophandels verzonden. W ij gingen vergeten te melden dat 31. De Wolf in deze zaak gesproken heeft. Deze heer 31. Monfils willende helpen riep uit: dien prijs 0,10 fr. per maand is niet te hoog, ijv zal er seffens lOU halen in steken. M. Mon fils deed zijn voorstel om de plaatste ruimen,en 31. De Wolf om dit doel te hereiken zal er seffens 100 balen in steken siiiu hein 6® Rekening der middelbare school Aangenomen. Wij verleenen volgaarn een plaalskcn aan het vol gende briefje de Aalstcnaars worden al gewaar hoe willekeurig zij behandeld worden: zij ontwaren overal de hand der kleine dwingelandtjes Deze week is er maar een grooten voorval, waaraan wij ons al lang te verwachten hadden. Tot op den draad van alles uitgeput heeft het fransch leger van Met» »ich den 27 deier aan den pruis overgegeven. De capitulalie le vert aan deien 150 duizend man, waaronder 20,000 zieken en gekwetsten. Eo wanneer zal Parijs het zelfde doen? als het zal te Iaat en menschen en handel geheel ten onderen zullen gebracht zijn Mochten Vrankrijk's oogen eerder opengaan AALST, 29 October. Tarwe Per 1 heet. 32 lit. 80 een» Franks, 27 60 a 32 00 Masleluin 23 00 28 00 Hogge20 00 22 00 Gaarst18 25 18 50 Haver 13 OS 16 35 Raapzaad 00 00 00 00 Lijnzaad 47 00 48 00 Raapzaad-Olie. 103 00 104 00 Lijnzaad-Olie. 47 00 00 00 Raapzaad Koek. p. 100 kil. 21 00 22 00 Lijnzaad Koeken 27 00 28 50 Hoppe (1870) per 50 kil. 82 00 34 00 Aardap. (roode) p. 100 kil. 7 50 8 50 id. (witte) 7 00 7 50 Boter, per 8 kilos 8 18 9 36 Eiers per 25 2 18 2 43 Yiggenen per stuk. 11 16 00 00 Vlas de 8 kilos 0 00 0 00 Lijnwaden ter markt gebracht. 36 stuk. Verkocht. 20 A ANZIEÏSEL1JKE VERK00PING.~ van 175 koopen schoone en gavige kanadas Boschboomen.

Den Yker | 1870 | | pagina 2