roo men niet doch toen inen 'sanderendaags hen niet zag uitgaan, drong men in de woning. Een verschrikkelijk tooneel vertoonde zich aldaar de moeder en de knaap lagen in bezwijming en 't meisje was dood. In het vertrek heerschle een vuilen muilen geur, voortkomende van de uitwasemingen van den grond en van rottende stoffen. Het slachtoffer was versmacht. de pick-pockets. Ziehier een nieuw mid del dan gauwdieverij, hetwelk eenigzins uitlegt op welke wijze onlangs m Engeland de talrijke diefstallen van juweelen plaats gehad hebben. Eenige dagen geleden, kort voor het vertrek van eenen spoortrein, terwijl een groot getal reispakken voor den baskuul. lagen te wachten om gewogen te worden, kwamen twee wel ge- kleede jongelingen, met elk een schoon klein valies in de hand, dat zij naast de anders pak ken neêrzetten, terwijl zij hunne reiskaarljes gingen nemen. Eenige oogenblikken nadien kwamen zij terug en namen hunne valiezen weêr op, alsof zij in eens besloten hadden die bij zich te houden. Nauwelijks waren zij vertrokken of men be merkte de verdwijning van een prachtig juweel kistje, toebehoorende aan eene dame, die nog- tans bevestigde dat zij hare talrijke reiskoffers niet uit het oog verloren had. Twee politie-agen- ten, welke op dit plaats dienstdeden, hadden hel kistje wel bemerkt, doch niemand gezien die het weggenomen had. Dal scheen tooverijmen onderzocht de reizigers, welke zich reeds op den trein bevonden, waaronder de twee jonge lingen, welke die met de grootste beleefdheid lieten gebeuren. Zij toonden zelfs onge vraagd hunne schoone valiezen aan den agent, doch lieten hem den tijd niet die na te zien en staken ze gauw terug onder de bank. Deze haast kwam de agent verdacht voor en hij deed de valiezen op nieuw te voorschijn brengen. Zij waren op slot en met lederen rie men omwonden, alleen woog de eene tamelijk zwaar en de andere licht. De agent vroeg dat men ze zou openen, ondanks al de aanwezige reizigers, die zich eenparig wilden verzetten te gen hetgeen zij eene knevelarij noemden. Hoe zou het kistje in een der valiezen geraakt zijn, die niemand had zien openen en die niet alleen gesloten, maar daarenboven met twee lederen riemen omwonden waren. Nogtans vond de agent, tol ieders verbazing, hel kistje in een der valiezen er was zelfs niets anders in en de tweede was volkomen ledig. Deze valiezen waren gemaakt meteen bodem welke te midden opengaat. Wanneer men die op een kleiner voorwerp plaatst, gaal dit er gemakkelijk in en daarna sluit de bodem zich van zelf weer dicht. Deze gauwdieven warer» met het juweelenkistje der dame op diezelfde wijze te werk gegaan. zijnen stok van kwalsterboonihout de oude edel man beet op zijne lippen Frederik en de pach ter schenen alleen hunne zelfsheheersching te behouden. Vier spaanjaarden bleven op den dorpel, met de hellebaard in de hand, recht staan de vijfde, welke hun hoofd scheen te zijn, naderde alleen, en met de hand een groetteeken makende! God be ware u edellieden,zegde hij! Ik verwachtte mij er niet aan de eer te hebben u in zoo talrijk gezel schap te vinden. In deze woorden was er niets onbeschoft, noch bedrijgend, maar het gelaat en de stem van denge- ne die ze uitsprak stemden met die taal niet over een. 'T was een man van middelmatige gestalte, maar zijue fiere houding, zijn forsch gebouwd lichaam, eu ik weet niet welken schijn van kracht en beradenheid over heel zijnen persoon verspried, schenen hem boven zijne makkers te verheffen. Zijn bruin verbrand of verzengd aangezicht had eene uitdrukking van koelheid en bijna onver schilligheid, welke zijne snelle blikken alleen te genspraken. Met eénen oogslag, had hij al degene, welke de woon des pachters bevatte waargenomen, verstaan en naar waarde geschat, en 't was ook na dien zoo haastigen als zekeren oogslag, dat hij aan zijne lieden teeken gedaan had hunne hellebaarden niet te verlaten. Wordt voortgezet.) JCam)l?owv=wouxiócêappij van liet cAdiioïidióóement J\oa(ói. LAND- EN HOVINGVOORTBRENGSELS, A. Paardenrassen. B. Koeirassen. C. Varkensrassen enz. D. Gevogelte gesneld."116" Z,JU Cen bijïünder ProËranltna vast- De Secretaris, Gedaan en vastgesteld te Aalst den 13 Februari 1875 De Voorzitter V. Cumont-De Craecker. WELKE TE AALST DEN 26, 27 EN 28 SEPTEMBER ZULLEN PLAATS HEBBEN. Artikel. 1. Er zullen door de Landbouwmaat- schappij van het arrondissement Aalst en de Land- bouwvergadering van Aalst Tentoonstellingen voor voortteelende Huisdieren, Land- en Hovingvoortbreng sels den 26 September 1875, alhier geopend worden. Art. 2. Zijn tot de prijskampen toegelaten de leden der bovengenoemde Maatschappij en al de inwoners van het vijfde distrikt van Oost-Vlaanderen de gewone voordeelen zijn aan de leden alleenlijk voorbehouden. Art. 3. De beoordeeling der tentoongestelde voor werpen zal aan eene Jury, samengesteld uit twaalf leden, door de bureeien te benoemen, toevervrouwd worden. De Jury zal zich in afdeelingen vormen. Art. 4. De personen die aan de kampstrijden wen- schen deel te nemen, moeten tien dagen voor de ope ning der tentoonstelling ingeschreven zijn, bij den heer Voorzitter ofSecretaris der Landbouw-maatschappij. Art. 5. De kleine dieren zoo als konijnen enz. moeten in betamelijke rennen of keven aangeboden worden. Art. 6. Al de tentoongestelde voortbrengsels moeten in het arrondissement Aalst geteeld, of, voor wat de dieren betreft, er ten minste zes maanden ingevoerd zijn. Art. 7. Er zal aan elk leider van Hengst, Merrie, Koei of Vaars eene geliibelooning vergund worden. Art. 8. De prijzen zullen slechts toegewezen worden, indien de voorwerpen de vereischte hoedanigheden vereenigen. Art. 9. Boven de in het programma aangestipte prijzen, zijn er ter beschikking van den Jury een zeker getal eermetalen gesteld om aan de niet voorziene merkweerdige voorwerpen toegekend te worden. Art. 10. De Land- en Hovingvoortbrengselen moeten den dag te voren voor 10 ure 's morgens ter plaats besteld en van behoorlijke opschriften, de namen der gewassen bevattende, voorzien zijnzij zullen des Woensdags teruggehaald worden.De diereu zullen den dag der tentoonstellingen voor 9 ure moeten aanwe zig zijn. Art. 11. De tentoonstellingen zijn op de aangeduide uren voor de leden en de tentooustellers toegankelijk en des namiddag voor het publiek. Art. 12. De graan, spin- en zaadgewassen zullen in bundels aangeboden worden, en de opbrengst van een vierkant meter bevatten. De hoeveelheid graan of rondzaad van een uitgedorschen meter zal daaraan in een zakje toegevoegd zijn. Do stalen der hop zullen ten minste twee staken vervatten. Eerste klns. Voortteelende huisdieren 1* PrijskampHengsten van zwaar inlandsch ras, ten minste 4 jaren oud. 1 prijs,eerm. en 50 fr. 2 id. en 40 fr. 3 id. en 30 fr, 2° Prijskamp.Hengsten van zwaar ras, uitlandsch. 1 prijs, eerm. en 50 fr. 2 id. en40fr. 3 id. en 30 fr. 3" Prijskamp.Merrieu van zwaar inlandsch ras, ten minste 3 en ten hoog ste 9 jaren oud. 1 prijs,eerm. en 40 fr. 2 id. en 30 fr. 3 id. en25fr. 4° Prijskamp. Merrien van zwaar ras, uitlandsch of gekruisd. 1 prijs, eerin. en 40 fr. 2 id. en 30 fr. 3 id. cn 25 fr. 8° Prijskamp.Veulens van inlandsch ras, van 1 tot 2 1/2 jaren oud. 1 prijs, eerm. en 30 fr. 2 id. en 28 fr. 3 id. en 20 fr. 6° Prijskamp. Veulens van gekruisde rassen, tot den landbouw geschikt. 1 prijs, eerm. en 80 fr. 2 id. en25fr. 8 id. en 20 fr. 7° Prijskamp. Stieren van inlandsch ras, van 10 maanden tot 4 jaren. 1 prijs, eerm. én 40 fr. 2 id. en 30 fr. 8 id. en 20 fr. 8° Prijskamp. Stieren van vreemde of gekruisde rassen, van 10 maanden tot 4 jaren oud. 1 prijs, eerm. en 40 fr. 2 id. en 30 fr. 3 id. en20fr. 9° Prijskamp. Koeien van inlandsch ras,van 2 1/2 tot 7 jaren oud. 1 prijs, eerm. en 40 fr, 2 id. en 30 fr. 10® Prijskamp.Koeien van vreemde of gekruisile rassen, van 2 1/2 tot 7 ja ren oud. 1 prijs, eerm. en 40 fr. 2 id. en 30 fr. 8 id. en 20 fr. 11° Prijskamp.Veerzen van inlandsch ras, van 18 maanden tot 8 jaren oud. 1 prijs, eerm. en 30 fr. 2 id. en 20 fr. 3 id. enl5fr. 12° Prijskamp.Veerzen van vreemde of gekruisde rassen, van 18 maanden tot 3 jaren oud. 1 prijs, eerm. en 30 fr. 2 id. en 20 fr. 3 id. enlöfr. 13° Prijskamp. Beer van inlandsch ras, van 1 tot 4 jaren oud. 1 prijs, eerm. en 30 fr. 2 id. en 20 fr. 3 id. en 10 fr. 14" Prijskamp. - Beer van vreemde rassen, van 1 lot 4 jaren oud. 1 prijs, eerm. en 30fr. 2 id. en 20 fr. 3 id. en lOfr. 15° Prijskamp.Zeugen van inlandsch ras, van 1 tot 4 jaren oud. 1 prijs, eerm. en 30 fr. 2 id. en 20 fr. 3 id. en 10 fr. 16° Prijskamp.Zeugen van vreemde of gekruisde rassen van 1 tot 4 jaren ou 1 prijs, eorm. en 30 fr. 2 id. en 20 fr. 3 id. enlOfr. 17" Prijskamp.Verza meling van zea inlandscbo schapen en een ram. 1 prijs, eerm. eu 20 fr. 2 id. en 18 fr. 3 id. enlOfr. 18® Prijskamp. Verza meling van zes schapen en een ram, van vreemd of baatgevend ras 1 prijs, eerm. en 20 fr. 2 n id en 15 fr. 8 id. en 10 fr. 19" Prijskamp.Bokken van 2 tot 8 jaren oud. 1 prijs, eerm. en 15 fr. 2 id. en 10 fr. 20° Prijskamp Geiten van 2 tot 9 jareu oud. 1 prijs, eerm. en 15 fr. 2 id. enlOfr. 21° Prijskamp. Konij nen, ten minste een rijder en eene voedster. 1 prijs, eerm. en 15 fr. 2 id. en 10 fr. 3 id. en 20 fr. 2" Klas. Landbouwwoorlbpcngselcn. 22" Prijskamp. Verza meling van zes kalkoenen, waaronder een kalkoen- schen haan. 1 prijs, eerm. en 8 fr. 2 id. en 5 fr. 23° Prijskamp. Verza meling van zes kiekens en eenen haan. 1 prijs, eerm. en 8 fr. 2 id. en 4 fr- 24° Prijskamp. Verza meling van zes eeudvogels waaronder een mannetje (Herpcl) 1 prijs, eerm. en 8 fr. 2 id. en 4 fr. 25° Prijskamp.—Schoon ste en merkwaardigste verzameling van kooivo- gels. Prijs,een verguld eerme taal. 26° Prijskamp.Voeder gewassen (groene). 1 prijs, eerm. en 20 fr. 2 id. enlOfr. 8 id. en 8 fr. 27® Prijskamp.Voeder gewassen (beeten enz.) 1 prijs, eerm. en 20 fr. 2 ii id. en 10 fr. 0 id. en 5 fr. 28° Prijskamp.— Vlas be werkt en onbewerkt. 1 prijs, eerm. en 20 fr. 2 id. en 15 fr. 3 id. en 10 fr. 29° Prijskamp.Hennip of kemp, bewerkt en on bewerkt. 1 prijs, eerm. en 20 fr. 2 id. enl5fr. 3 id. en 10 fr. 30* Prijskamp. Tabak in bladeren. 1 prijs, eerm. en 20 fr. 2 id. en 15 fr. 3 id. en 10 fr. 31° Prijskamp. Hoppe. 1 prijs, eerm. en 30 fr; 2 id. en20fr. 3 id. en 10 fr. 32° Prijskamp. Verza melingen van alle soorten van landbouwzaden. 1 prjis, eerm.en 30 fr. 2 id. en 15 fr. 3 id. en 10 fr. 38° Prijskamp.Schoon ste en beste verzamelingen van moeskruiden. 1 prijs, eerm. en 20 fr. 2 id. en 15 fr. 3 id. enlgfr. 34° Prijskamp.Schoon ste en beste verzameling van moeswortelen. 1 prijs, eerm. en 20 fr. 2 id. en 15 fr. 8 ii id. en 10 fr. 38° Prijskamp.Schoon ste en beste verzamelingen van peulvruchten zooals 3° Klas. Moesgcvrassen. erwten enz. 1 prijs, eerm. en 20 fr. 2 id. en 18 fr. 1 3 id. en 10 fr. 36° Prijskamp. Verza melingen van alle soorten van hovcnierszaden. 1 prijs, eerm, en 80 fr. 2 id, en 20 fr, N. B. Er zullen eermeta len en geldpremien toege wezen worden aan al de moeshofsoorten in 't bij zonder, indien de jury ze eener onderscheiding ial waardig oordeelen. 4° Klas. Fruiten. De kampstrijden voor Appelen, Peren en alle soorten V. Be Moor.

Den Yker | 1875 | | pagina 3