MET DE BOLLE, durven verhopen dat gij in den grootcn prijs kamp, MM., die in -1876 voorde twee Vlaande ren ie Gent zal geopend worden, ons arrondis sement zult gaan vertegenwoordigen, voorop verzekerd dat hel eene der beste plaatsen voor zijne paarden en vee zal innemen het verle- dene diene tot maatstaf van het toekomende. Deze aanspraak, die de uitdrukking daarstelt der bevoegste kweekers en landbouwers, werd door een langdurig handgeklap begroet. Onmiddelijk na deze plechtigheid vergaarde de maatschappij aan een smakelijk vriendenmaal, waar verscheide heildronken die vurig wijrden onthaald, ingesteld werden. Het was niet vroeg in den avond als het feest ten einde liep. zonder dat de broederlijheid een oogenblik had opgehouden te heerschen. Eene nieuwe financiëele ramp komt ander, maal Brugge te treffen. Het befaamde en uitge breide bankhuis van den heer Edmond Van der Hofstadt is deze w. in bankbreuk verklaard. Men verzekert echter dat een concordaat onder nog al gunstige voorwaarden, zal aangeboden wor den. Te rekenen van 2 november zullen de ou de obligatiën aan drager, der Nationale Bank, kunnen uitgewisseld worden, legen nieuwe til tels. Deze uitwisseling gesehiedt in den zetel der Bank te Brussel, ven 10 tol 1 uur, en in de pro. vtnciëu. in de agentschappen der Bank. De akties tot de verwisseling aangeboden, moeten voorzien zijn van den infrestkoepon, be taalbaar op 1 maart 1876, en vergezeld zijn van een gedetailleerden bordeiau, waarvan de for- muul in de bureelen zal afgeleverd worden, De amerikaansche dagblaben melden dat een zonderlinge priiskamp te Newark heeft plaats gehad. De genaamde Richard Bill is zoo leelijk dat iedereen met hem den spot drijft; daarom besloot hij te bewijzen dat hij niet al leen door de natuur misdeeld was Hij deed in de dagbladen afkondigen, dat hij drij zijner vrien den als réchters had aangesteld, om eene pre mie van duizend dollars toe te kennen, aan den leelijksten inw oner van Newark. Vijf mededingers boden zich aan,natuurlijk zon der Bichard Bill te rekenen De Advertiser van Newark deelt zoo ernstig mogelijk den uitslag van dien openbaren prijskamp meê. De rechters, zegt bel blad, bleven niet lang in de zaal der beraadslagingen en de voorzitter verklaarde, met de hand op het hart, dat volgens bet geweten van den jury, voor God en de men- schen, de eigenaar der duizend dollers dezelve moest behouden. Het schijnt stellig beslist dat de wetgeven de zittijd door den Koning niet zal geopend wor den. Een ontwerp dat men aan M. Malou toe schrijft. De behendige man zou Brussel in twee arrondissementen willen verdeelen. om een arrondissement van buitengemeenten te hebben M. Malou zou veel op de gedeputeerden der provintie rekenen om zijn ontwerp in de Kamer te doen doorgaan, Als het ontwerp ernstig is, zal de deputatie van Brussel moedig te kampen hebben wanneer het aan de Kamersvoorgesteld wordt. Men meld ons, zegt het Echo Fouzinois het volgende feit, welk als echt mag aanzien wor den. De verledent- week, kwam een Parijzenaar, die in bet kanton van Ranssejaagde, binnen in eene arme woning om er zijne sigaar te ontste ken. Maar wal was niet zijne verwondering van op den muur tussehen verscbilligc beeldekens van Epinal, welke de Wandelende Jood, Genoveva van Brabant en andere volkslegenden voorstel den, een bankbiljet ie zien van meer dan dertig jaren oud. Hij verklaarde zijne verwondering en vernam dat hel een beeldeken was over langen tijd door het kind van den huize gevonden, welke bet op die plaats aan den muur geplakt had. Hij maakte de weerde van dit beeldeken be kend en verwonderde op hare beurt, de brave vrouw, met haar te zeggen dat men het bedde ken op de Fransche Bank met duizend franken, klinkende munt, zal uilwisselen. Het biljet werd voorzichtig van den muur ge. daan, en is over eenige dagen aan de bank aan geboden geweest. —Uit Paderborn wordt gemeld, dat bet pries- terseminaire aldaar zal worden gesloten, omdat de regenten geweigerd hebben aan den regee- ringscommissaris inlichtingen te geven omtrent het onderwijs, den linanciëelen toestand, de ad ministratie, enz., der instelling. Een welgesteld handelaar in vruchten en land eigenaar,Jacob Klein van Unghvar in Hongarije, kwam den Ien dezer te Milaan om, op een plai- zierreisje, de feesten ter eere van den Duitsehen keizer bij Ie wonen. Hij was zoo gelukkig logiest te krijgen bij den gepensioneerden majoor Georg Somogy. Een paar uren na de aankomst van den kei zer hield echter de politie een razzia onder de zakkenrollers en daar Klein zich toevallig te midden van een groep van die spekulanten be. vond, werd hij mede gearresteerd en in de ge vangenis gebracht, alwaar hij in de verte liet luide gejubel der menigte hoorde. Toen de fees telijkheden waren afgeloopeu. bemerkte de po litie hare vergissingen Werd Klein onmiddelijk losgelaten, die zoo spoedig mogelijk naar zijn land terugkeerde met de onaangenaamste berin neringen van zijn uitstapje. Overstroomingen in 't Zuideu van Fran- krijk.De Garonne en Ariége zijn op nieuw door overstroomingen geteisterd. Uit Toulouse meldt men dat bet sinds zes dagen gestadig regent en men weer zeer ongerust is. Giteren morgend is het water evenwel gedaald en is het gevaar geweken. Te Londen zal in het volgende jaar eene zeer belangrijke internationale tentoonstelling worden gehouden, namelijk van wetenschappe lijke instrumenten. Van de tegenwoordig be staande zullen slechts de beste worden toegela ten. doeh om den gang der ontwikkeling van den menscbelijken geest te kunnen beoordcelen zal vooral waarde worden gehecht aan de instru menten en apparaten uit vorige eeuwen en van beroemde persoonen. Het iniliticf voordie ten toonstelling is door de regeering genomen, en reeds zijn de eerste stappen gedaan om bet wel slagen te verzekeren. Te Waareghcm is er een schepen, die sinds 1830 deel van den gemeenteraad maakt, en om hem voor die langdurige diensten te be- loonen, heeft minister Delcour licrn eene deko ratie van 2e klas gezonden, in plaats van le klas, zooals er zoovelen gehad hebben voor min dere diensten. De schepen beeft aan M. Delcour geschreven, dat hij voor de eer zijner gemeente, de onder scheiding weigerde die men hem wilde toeslaan en heeft zijne dekoratie terug gezonden. Er verwondert ons maar iets dat M. Delcour niet meer kruisen IerugkrijgL want de verdee ling is met eene in 't oogloopende partijdigheid gedaan. «w BURGERLIJKE STAND. van 29 oktob tot 5 nov. GEBOORi EN. Mannelijk 5).^ Vrouwelijk 9) HUWELIJKEN. J. Fierumans. kleerm. metB. Brondeel dagl. OVERLIJDENS. F. Beeckman, z. b. 51 j. begijnhof. E. Van Durme, wever, 12 j. te Ereinbodegem woonende. S. Steenman, gasthuisnon, 66 j. Vismarkt. J. Hellon, m. Timmermans, laudb. 59 j. Mijlb. Twee kinderen onder de 7 jaren. GROOTE VOGELSCIIIET1NG NAAR GELDPRIJZEN, ter herberg in den Bierwagen, bij Em De Schryver, Binneatraat, Aalst-Mijlbeke, den Zonda- 7 November 1875. Gratis vooruit 3 groote gerookte Tongen. De inleg is bepaald op fr. 1,10 bollerapers^eld medebegrepen. c Alle onafhangelijke schieters worden vriende lijk verzocht deze schieting bij te wonen. Letler-eu Tooneelkundig gezelschap VOOR TAAL EN VRIJHEID te Aalst. Verlooning te geven op stadsschouwburg ZONDAG 14 NOVEMBER 1875, met de medewerking van Mevr. Bataille. 1° De Doopgetuigen. 2° Het Wiegje. 3° De Dochter van den Kleêrmaker. PRIJZEN DER PLAATSEN Benedenplaatsen fr. 2. Balconfr 1.— Twee de rang 50 centimen. INSCHRIJVING OP DE BIJBELSCHE G E$C'fli;EDEKIS door J(I. II eer es. II. K. P. met Men schrijft in bij Ch. De Wolf, Roozema- rijnstraat, N° I Aalst. 22 50 20 00 20 00 24 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 CO 00 00 54 00 08 00 08 18 2 91 22 50 25 00 20 50 21 60 27 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 56 00 08 75 11 36 3 09 26 50 57 50 a 75 50 00 00 26 00 21 50» 1750 33 50 34 00 34 00 00 24 50 00 00 00 00 26 00 16 75 05 50 56 *10 70 08 00 00 27 CO 23 00 18 00 34 00 36 00 00 oO 00 00 26 00 00 00 00 00 26 05 00 70 06 00 hondcfd platen van Gnstave Bore. Compleet in SO afleveringen. Jaarlijks verschij nen minstens 20 afleveringen, dit werk is bestemd om zijne plaats le vinden in elk huisgezin, waai kunsten godsdienstzin gewaardeerd worden. De prijs is zeer goedkoop gesteld, ten einde eenieder, zonder onder scheid van rang of stad, in de gelegen beid testellen op dit onmisbaar HUISROEK te kunnen inteekenen. Elke Aflevering, bevattende acht bladzijden tekst in folio en twee pracht ige platen van Gustave Doré op zwaar ge satineerd papier gedrukt, kost slechts 75 centimen. Anlst, 0 november. Tarwe. Masteluin Gaarst Haver. Raapzaad. Lijnzaad Rapzaad-Olie.. Lijnzaad-Olie. Raapzaad Koek. p. 100 kil. Lijnzaad Koeken Hoppe (1875) per 50 kil.. Aardap.(roode) p.lOOkilos. Boter per 3 kilos Liersper 25 Viggeuen per stuk -Per 100 kilos Frank. 82 00 a 34 00 Dcndermonde, 2 nov.. Lijnolie, per 100 kil. Koolzaadolie, Kempolie, Lijnkoeken, Koolzaadkoek. Kepmkoeken, Lijnzaad, per 100 kil. Koolzaad, Kempzaad, Garst, per hectoliter. Haver, per 100 kil. Vreemde Tarwe, per 80 kil. Vreemde Rogge, per 70 kil. Inlands. Tarwe 100 kil. Inlands. Rogge Aardap.p. 100 kilos fr.

Den Yker | 1875 | | pagina 3