PARIJS TERGNIER BUSIGNIJ Openbare verkooping VAN EEN.E BARK, gedoogen, hield zij zich ernstig met den bloei derseliool onledig: terwijl het conceit van zon dag 2>ij verschillige leerlingen eerder tot mis moedigheid dan tol aanmoediging zou kunnen ^rekken. Maar de leerlingen aan welke wij zin speling doen en door wijze grondbeginselen on dersteund worden, hebben begrip en verstand genoeg om hunne leeraars aan de waarde te ne men welke zij gelden,en de commissie heeren voor toonlooze muziekanten te aanschouwen, maakte M. Van VVambeke er geen deel van, die gedane werk prijst en weinig tijd heeft om zich met onvruchtbare postjes op te houden. Wij drukken dan den wenseh uit dat in liet toekomende een lid der commissie die de toon kunde verstaat het muzikale feest onder zijne bescherming neme zooals het betaamt, en de verkeerde insluipingen om eigene onwaarde te bewimpelen verijdele. Wij begrijpen niet hoe M. Van Wambeke, die altijd eene goede fluit gespeeld heeft, en zoo listig is om zich overal uit den slag te trekken, hoedanig ook, aan zijne school eene echte ach teruitsprong, die enkelijk afhangt van eenen re- perloir ten nadeele der leerlingen en ten voor- dcele der opleiders opgemaakt. Wal er ook van zij, de toehoorders waren talrijk en hel publiek behoorde aan alle rangen der maatschappij Maar hoe legt men uit dat er zoovele kleine kiezers der stad en landwerkers aanwezig waren? De zaak is zeer eenvoudig: zij verwachtten zich niet uilsluitelijk aan eene muzikale vergasling maar ook aan eene lekke re buikvulling want het woord was hun reeds van den vcorgaanden dag ontvlogen Mijlbeke, Schaarbeke en de volkskwartieren waar de pro- graninias niet gespaard werden, hadden voor bereidende vergaderingen in de gebuurten ge- bad, om hun les ie leeren boe zij zich moesten gedragen. Maar zij hadden met de maan gere kend die des zondags was drooggevallen: heeft Aalst vroeger volksfeesten, in geheel de uitge strektheid des woords gehad, die lijd is voorbij: heden worden de zakken dicht toegesnoerd als het op geven uitdraait, en maar te dikwijls wijd open uitgestoken om ze te doen aanvullen. Aanvaardt enz. X. MEN VRAAGT of het stadsbestuur, nu dat het kalf verdronken is, zooals het spreekwoord zegt, nog aan de eischen der inwoners geene voldoening zal geven en de gaz-verlirhting volledigen in plaats van ze te on trekken? Of het wel versch oonbaar is het leven van ande ren ten pande te stellen om eenige centiemen daags per gebuurte min of meer te economiseerent Hoe de mannen die aldus handelen moeten ge noemd worden WAT ZIJN DE KLERIKALE MINISTERS TOCH ONPARTIJDIG! Klerikale malen. Twee veroordeelden, een li beraal en een klerikaal, in de beroemde zaak van Oostakker,die legenstrijdiglijk de toepassing der penale weteen hoop staffen in plaats van eene werden opgelegd, zich tot het beroepshof niet kunnende wenden, zijn in genade bij den koning gegaan. De beruchte minister de Landts- heer heeft de straffen van den liberaal behouden en degene van den klerikale ervormd. Mag men niet zeggen al wat de klerikalen doen is wel gedaan; slaat dan maar den laalsten liberaal dood daarvoor moei men katholijk mi nister heeteii Verledene week is de kwestie der dood straf in de Kamer op het tapijt gekomen, ter gelegenheid der diskussie over hel budget van justicie. Thans mag men zeggen dat het schavot definitief zijnen tijd gehad heeft in ons land. De minister van justicie heeft opnieuw verklaard dat hij de noodwendigheid dei doodstraf niet inziet, daar het schavot geen den minste invloed uitoefent op de misdadigheid. Er is eene warme diskussie ontstaan tusschen de voorstaanders en de tegenstrevers van den beul.Nog eens werd be wezen dat sedert er geene onthoofdingen in Bel- gie meer plaats grijpen het getal groote misdadi gers ver mindert in plaats van te vermeerderen. Dus mtn mag die kwestie als opgelost aanzien. WEER DE ONRECHTVAARDIGE M1L1C1E- WET! Het is in deze maand dat de jongelingen zich voor de milicieloling moeten doen inschrijven, van 1 december tot den laalsten dag dezer maand. Ook wordt het de ouders bericht dat zij van 2 lol 22 januari eene som van 200 frs aan den ontvanger der registratie moeten dragen, indien zij willen het recht hebbeu eenen plaatsvervan ger te kunnenkoopen. Dank aan de nieuwe miliciewet die de kle rikalen ons opgeofferd hebben, is hel remplace ment voor de burgerij eene onmogelijke zaak geworden, alleen de rijkenianskiuderen kunnen zich vrijkoopen. Wantin vele gevallen moet gij 5,000 frs leggen en dan nog zijn de plaatsver vangers niet te krijgen Door geheel het land is eene kreet van ver ontwaardiging opgegaan bij liet zien wat droe vige gevolgen de nienw ingevoerde miliciewet voor de burgers en boeren gehad heeft. Indien de liberalen weder aan 't bewind kwa men, zouden zij er al spoedig voor zorgen die onrechtvaardige wet af te schaffen; de kiezers hebben er dus het grootste belang bij de kleri kalen omverrc te werpen welke zoo schande lijk met ons gewonnen geld omgaan Zij klopt overal aan doovemans deur. Het geluk lacht de klerikale partij niet toe in den oorlog die zij ondernomen heeft v®or de afschaffing van het burgerlijk huwelijk. Niet alleen weigert de belgische regeering gehoor te verleenen aan de vraag van den Paus, maar ook helfransche staaisbestuur heeft naar Rome laten weten dal er van zijnentwege niet mag gerekend worden te zien dat er eene wet zal komen, vast stellende dat de geestelijke inzegening het bur gerlijk huwelijk mag voorafgaan. Een ultrakle- rikaal blad la L'roix, van Brussel, noemt de. handelwijze van ons klerikaal ministerie in deze zaak een groot schandaal BURGERLIJKE STAND. van 26 nov. lot 3 Dcc. GEBOORTEN. Mannelijk 6) o Vrouwelijk 2} HUWELIJKEN. E. De Cocqueau des Mottes, bez. te St-Josse ten Noode, met L. Leirens bez. J.Keymeulen, katoentwijader, met C.Tom- beur, twijnster. C, Mertens, agent van policie, met M. De Len- heer, dienstm. OVERLIJDENS. M. Van den Broek, z. b. 72 j. Nazarctstr. C Roeiandt, landb. 59 j. Mijlb. J. Meuleman, weduwenaar De Smet, 65 j. Gendschestr. E. De Neve, weduwe Kiudermaus, z. b. 81 j. Korteridderstr. C. Van de Meersche, weduwe Goppens, z b. 93 j. Mijlb. Drij kindereu onder de 7. jaren. Bestuur der Registratie en Domeinen. KANTOOR AALST. Liggende aan den overzet te WICHELEN. De Ontvanger der Registratie eü Domeinen, te Aalst, zaL Maandag 27 December 1875. ten 4 1/2 ure namiddag, ter herberg De Zwaan» bewoond door d'beer van Mossevelde, te Wichelen, aan het dorp, overgaan tot de open bare verkooping van erne Bark, voorzien van twee riemen en eene kelen en liggende aan den overzet te Wiebelen. De koopprijs, met 10 0/° voor alle onkosten, zal onniiddelijk moeten betaald worden. I VAN HERCK. STAD AALST. Algemeene Prijskamp met duiven op Te geven door de maatschappij De Toe komst, gevestigd ter herberg A l'Esplanade» bij d'beer Guiilaume Cauwenbergh, Esplanade plein. Vooruit fr. 300, onverschillig het getal dui ven. Eereprijzen lste fr. 65. 2de fr. 55. 3de 45 4de fr. 40. 5de fr. 55. 6de fr. 30. 1de tfr. 30. Op Zondag 28 Mei 1876. In te leveren Zaterdag 27 Mei van 7 tot 10 ure voormiddag. Inleg fr. 2,50 per duif. STAD AALST. Groote Prijskamp met duiven 640 FR. VOORUIT FR. 640. Gegeven door de maatschappij De Brodermin, gevestigd bij d'beer Leopold Nichels, ter Estaminet De Postweg nabij den Osbroek. Eerste Prijskamp op op Zondag 7 Mei 1876. In te leveren zaterdag 6 Mei van 8 tol 10 ure voormiddag. Vooruit fr. 520. Tweede Prijskamp op Op Zondag 9 Juli 1876, zijnde groote ker mis. In te leveren Zaterdag 8 Juli van 8 lot 10 ure voormiddag. Vooruit fr. 320. Verdeeling der prijzen voor de beide kamp strijden le prijs fr. 60. 2e fr. 45. 3e fr. 38. 4e fr. 32. 5° fr. 25.Poule Zes prijzen van 15 franken en eenen van 10 franken. Verders 10 fr. aan bet bureel welke met het grootste getal duiven medekampt 's minstens 20 in getal en 10 fr. aan bet bureel verst afgelegen met ten minsten 15 duiven. Inleg fr. 2,00 per duif. R°gge- cs oo 10 s -ÜL.L- I Aalst, 18 december. - —Per 100 kilos. Tarwe. Frank. 24 00 a 27 00 21 50 24 00 18 00 19 00 20 50 00 00 Haver 21 00 24 00 Raapzaad. 00 00 00 00 00 00 00 00 Rapzaad-Olie.. 00 00 00 00 Lijnzaad-Olie. 00 00 00 00 Raapzaad Koek. p. 100 kil. 00 00 00 00 Lijnzaad Koeken 00 00 00 00 Hoppe (1875) per 50 kil.. 50 00 00 0 Aardap.(roode) p. lOOkilos. 08 fj Boter per 3 kilos 08 18 Eiersper 25 3 27 44 Viggenen per stuk 30 Or 2S 8i3

Den Yker | 1875 | | pagina 3