BOOMEN, PARIJS TERGNIER BÜSIGNIJ Essche schaarhout, SPARRE HOPSTAKEN, moest de stad Aalst aan de klerikale, maarzoo weinig Christelijke, inwoners overgelaten zijn, men zou alle dagen menschen a] stervende van gebrek zien over de straten trekken. Waar blijven nu die verbeteringen die men van zoo talrijke hervormingen moest verwach- ten, na zulke stellige als plechtige beloften? Waar zijt gij bestuurders, toont u en spreekt.' BURGERLIJKE STAND. van 7 lol 14 Januari. GEBOOR1 EN. Mannelijk 14)*. Vrouwelijk 7) HUWELIJKEN. C. Van der Meirsch, iwijnder, met L. Van Impe, twijnstor. D. Bosman, twijnder, met R.UeRyck, twijnster. OVERLIJDENS. A. Mega nek, vr. Monsieur, kantw. 45' j. Mijlb. A. Corneüs, wede De Backer, z. b. 82 j. Hoogsir.F. Huys, wed0 Van Mol, lanb. 82 j. Mijlb. A. Merck, vr. Van Halen, z. b. 38 j. Mijlb.J. Commermati, m. Longe, hov. 57 j. Mijlb. J. Van der Eist, wedr De Bac ker, z. b. 70 j. LeopoJdstr. Vijf kinderen onder de 7 jaren. Yenditie van schoone en zware Kanada- en Abeele alsmede van SPARREN SNIPPEL EN MOTTEN, te Meldert en Moorsel. De Notaris EDMOND BRECKPOT te Aalst zal op Donderdag 3 Februari 1876, om 9 ure voormiddag «penbuarlijk verkoopen. Eerst: over Mijuheeren Alexander en Guillau- me De Clercq,grondeigenaren te Antwerpen, 40 koopen sparren snippel en 10 koopen Mollen te Mclderl. op vorslcravaalbosch op en omtrent d' hofsldahobbel. Ten twi eden.- over den heer Romain De Rop, landbouwer-eigenaar te MoorseJ, 30 koopen schoon essche «chaarhoirt, 8 zware abeelen eu 10 sehoone kanadas staande te Meldert op eenen bosch in het zwitjen, gehuehle Klaarhaag. Ten derden, over Mijnheer Baron Eugêne Van Der Noot.grondeigenaar te Moorsel. A Omtrent hel kasteel te Moorsel 15 schoone kanadas en B Aan eene partij land genaamd Walersveld, 6 zeer zwnre kanada hoornen van over de 2 me ters dikte. En ten vierden. Ten verzoeke van die het be hoort. 15 koopen schoone en zware Abeele en kanada boomen slaande aan eene partij land te Moorsel, op het weiveld, nabij S' Stevens Kap- pelle. De verkooping zal geschieden in het orde hiervoren aangeduid. Alles op gewoone kondilien en lijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. VENDIT1E VAN 8000 schoone en zware te AALST, aan den zwarlenhoek. De Notaris EDMUND BRECKPOT, te Aalst, zal, ten verzoeke van die het behoort, op MAAN DAG 17 JANUARI 1876, om 1 uur namiddag openpaarlijk verkoopen te Aalst,aan den ZWAR- TENHOEK,achter de statie van den ijzeren weg, 8000 schoone en zware spaire Hoppestaken van de beste hoedanigheid liggende aldaar in koopen verdeeld; dezelve staken door hunnen zuiveren en rechten wasdom ook dienstig voorschippers, bouwmeesters en fabrikanten. Alles op gewoone kondilien en tijd van beta ling, mils stellende goede en gekende borge en betalende comp.tant hel ongeld. PRIJSKAMP OP DEN B1LLARD, ter herberg De graaf van Eginonl» groofe ni-arkt, Aalst 1° prijs 25 fr. 2e 20 fr. 3° 15 fr. Inleg 75 cenlimen. Men zal spelen den Zondag en maandag van elke week. De prijskamp zal beginnenden 9 Januari; de mededingers zijn verzochzicht in te schrij ven voor dezen dalnm ter voornoemde herberg. STAD AALST. Algemeene Prijskamp met duivenop Tc geven door de maatschappij De Toe komst, gevestigd ter herberg A l'Esplanade» bij d'lieer Guiilaumef Cauwenbergh, Esplanade- plein. Vooruit fr. 300, onverschillig het getal dui ven. Eereprijzen lsle fr. 65. 2do fr. 55. 3de 45. 4de fr. 40. 5de fr. 35. 6de fr. 30. 7do fr. 30. Op Zondag 28 Mei 1876. In te leveren Zaterdag 27 Mei van 7 lot 10 ure voormiddag. Inleg fr. 2,50 per dnif. STAD AALST. Groole Prijskamp met duiven 640 FR. VOORUIT FR. 640. Gegeven door de maatschappij De Broedemin, gevestigd hij d'lieer Leopold Niehels, ter Eslaminet De Postweg nabij den Osbroek. Eerste Prijskamp op op Zondag 7 Mei 1876. In le leveren zaterdag 6 Mei van 8 tot 10 ure voormiddag. Vooruit fr. 320. Tweede Prijskamp op Op Zondag 9 Juli 1876, zijnde groote ker mis. In te leveren Zaterdag 8 Juli van 8 tot 10 ure voormiddag. Vooruit fr. 320. Verdeeling der prijzen voor de beide kamp strijden 1° prijs fr. 60. 2e fr. 45. 3e fr. 38.4° fr. 32. 5C fr. 25.Poule Zes prijzen van 15 franken en eenen van 10 franken. Verders 10 fr. aan het bureel welke met het grootste getal duiven medekampt 's minstens 20 in getal en 10 fr. aan het bureel verst afgelegen met ten minsten 15 duiven. Inleg fr. 2,00 per duif. Cïlhtj vetatidettucj, oaii cvoottót. Ifl. Wij hebben de eer UEd. te berichten dat ons Magazijn van de Hoppemarkt overgebracht is in de ST-JORISSTRAAT, N° 23, tusschen de Zout- sraat, en de Botermarkt.Ons huis zal zooals voor dezen altijd wel voorzien zijn van ijzeren-keuken- gerief en alles wat Yoor 't dagelijks gebruik in ijzer gemaakt wordt en onze kalanten zullen er altijd hunnen keus kunnen vinden aan geringe prijzen. N. B. Wij bevelen ons aan de gunst van een ieder. J. KLAES. Aalst 15 Jauari. I Mevr. V... werd? sedert zang gekweld door de vuri ge begeerte oeos het inwendige ran een mannenkloos ter te zieu. Maar hoe daartoe gekomen. Haar echtgenoot, die baar niets kan weigeren, bad in het eenigste toehestemd dat do zaak ton verwezentlij- ken; namelijk eene vermomming. Evenals alle welge maakte vrouwen, draagt mevr. V... buitengewoon['goed de manskleedij. Zij was dus verkleed toeu zij aan den arm haars echtgenoot», zich aan de denr van deLatrap- pe van X, aanbood... Men kon vermoeden dat de gezel van <M.V... waar schijnlijk te schoon was; maar het was al. De broeder-portier, alhoewel gelaastkenner van be- drijf, ontving onze twee pelgrims zonder de minste ver* deuking. De gansche dag ging voorbij zonder dat de huis broe der iets gewaar werd; hij maakte zelfs eenige kompli- menten aan M. V.. over de zedige houding van zijnen beminnelijken vriend, de goede houding wordt zoo zeldzaam door den tijd van teugelloosheid die wij bele ven! Als de rusttijd aankwam, verklaarde onze huisbroe- der in deeetzaal, waar al de pelgrims aanwezig waren, dat hij maar juist de helft van de noodige beddens had om zijne gasten den nacht te laten overbrengen, en ver volgens toevalliglijk depersoonon aanduidende, welke met of tegen dank, tezamen moesten slapen, kwam hij aan onzen beminnelijken gezel; hij dnide hem voor slaapkameraad een heer aan die het gelukkig toeval ou- bewnst was. Op het hooien van dit onverwacht bevel, riep Mevr. V... met al de krachtdadigheid eener vronw aan hare plichten verkleefd: Ik zal bij niemand slapen dan bij mijnen m... Zij voleidigde dit woord niet maar men raadde het Eene vrouw hier?riep de goede broeder, en geen drup pel gewijd water! De twee echtgenoten werden terstond aan de denr gezethet was acht urgn s'avonds en het weder was kil lig. Mevr. V... heeft in eene herberg den nacht door gebracht maar ten minste met haren mau; zij heeft er eeu groote koude gevat, maar wat kan haar dat schel len Nu, ten minste, kent zij de monniken. Gisteren, vroeg een dame aau den beeldhouwer D... hoeveel hot bortsbeelJ van haren echtgenoot kosten zou De prijs werd opgegeven en daar de echtgenoot der dame een hooge personnage was, vroeg de beeldhouwer of het portret in hofcostuum gemaakt moest worden. Ho, ja! riep de dame vroolijk uit, gij zult zijn borstbeeld maken met korte broek. Een nieuw weekblad, dé Ontwaking is te Brussel ver. schenen. Wij wenschen den confrater welkom die zijn deel komt aanbrengen in de ontwaking onzer vlaam- sche liberale bevolking. - De Groot-Oosten der vrijmetselaars van Frankrijk heefl aan mevrouw de Mnc-Jfahon voor de overstroom den ten tweede male 10,000 franks gezonden. Ten behoeve van den paus zijn in een jaar tijds door de vereeniging oud papier 95,000 kilogram, men scheurpapier opgezameld, dat fr. 6,000 heeft op gebracht, welke som naar Rome is overgemaakt. Rem mag veronderstellen dat zulk een bedrag voor de schatkist van het opperhoofd der kerk, die een van de grootste paleizen der wereld bewoont, verschillende prachtige museums bezit en een hofstoet in zijn dienst heeft, welke grooteris dan die van vele koningen,wei nig te beteekenen zal hebben. Misschien zou het daarom nuttig zijn aan Pius IX te doen weten hoeveel ellende en armoede in Holland met eene som tvan fr. 6,000 gelenigd kan worden. De grijsaard, wiens liefdevol hart bekend is, zon dan wel licht gaarne afstand doen van de almoes die hem uil Nederland wordt toehezonden. Gij zijt er wel meè. Paters zakken zijn nooit gevuld. Daartoe zijn de Engelscheu alleon in staat. Men speelde in eene bijzondere zaal vau een hotel den bakarat. Een engelschman verloor, verloor nog, verloor altijd. Ik zie wat het is, zegt hij. Mijn uurwerk brengt mij ongeluk aan. En hij overandigd het eenen bediende. Altijd voortverliezende is het zijn halsdoek, zijn frak, zijne bretellen, zijne botten: hij ontdoet zich van dit alles. Ten laatste is hij zoo naakt als een worm en verliest niet te min? Ik ben er, roept hij eindelijk uit; ik alleen breng mij zeiven ongeluk aan Dit gezegd, sprong hij door de venster. Tarwe. Frank. 25 00 a 27 00 Masteluin 22 00 24 00 Rogge- 18 00 18 80 Gaarst 00 00 00 00 Haver 22 00 '23 50 Kaapzaad. 00 00 00 00 00 00 00 00 Rapzaad-Olie., 00 00 00 00 Lijnzaad-Olie. 00 00 00 00 Raapzaad Koek. p. 100 kil. 00 00 00 00 Lijnzaad Koeken 00 00 00 00 lloppe (1875) per 50 kil.. 00 00 00 00 Aardap.(roode) p. 100kilos. 08 0 0 09 00 Boler per 3 kilos 09 27 11 27 Eiersper 25. 3 27 X 84 Viggenen per stuk 28 00 10 M

Den Yker | 1876 | | pagina 3