BOOMEN, PAKIJS TERGMER BIJSIGMJ m. Ja, daar moet geen gevoel in die menschen zitten, welke niet alleen het geld bij de rijke lieden afhalen, maar zelfs bij arme menschen, die men zedelijk dwingt hunnen laatsten, stui ver te geven voor den Paus. M. Solvyns cn gij overige klerikale kopstuk ken. ziet eens rond u, komt eens uit uwe rijk gestoffeerde en goed verwarmde kamers naar de huizen der ongelukkige zien zoowel binnen als buiten de steden, ziet wat ellende er met dit streng jaargelijd heerschter, wij zijn zeker, als er nog eenig menschelijk gevoelen in u is; gij zult zeggen: Het is nu genoeg voor den paus; laat ons het geld dat wij nu inzamelen aan goe- ne werken besteden, wij zullen er meer ver dienste mede doen. Maar wij durven zoo veel menschelijk ge voel van die roomsche slaven niet verwachten, want voor hen mag alles vergaan, als de paus maar blijft bestaan. ENKELE VERGEIJKING. De gemeenteraad van Oostende heeft eene ge wichtige beslissing genomen. Hij heeft politie maatregelen voorgeschreven om de paters en non nen te beletten de rust der inwoners te storen, door op ontijdige uren de klokken te luiden. Men verzekert dat langs den kant, waar die kloosters gelegen zijn, de burgers in den zomer moeilijk hunneapparlemeuten kunnen verhuren, daar de badgasten, waaronder vele zieken zijn,be let zijn hunne nachtrust te genieten, daar men op alle uren van den nacht de klok luidt. BURGERLIJKE STAND. van 14 tol 12 Januari. GEBOORTEN. Mannelijk 8)^ Vrouwelijk 4) HUWELIJKEN. T. Tolleneer, vleeschouwer,met C. Persoons, kleerm. H. Eemans, schoenm. met J. Van Cauteren, dienslm. OVERLIJDENS. M. De Ridder, wede De Coninek, landb"ter 77 j. Mijlb. A. De Leeuw, vvedr Kielbaey. bar bier 42 j. Mijlb. S. De Winne, ut. Malhieu, twijnder. 3 j. Schaarb C. De Clercq, wede Daeseleire vink. 74j. Schaarb. M. Van der Meersche. vr. Podeveyn. bov. 26 j. Mijlb. M. Van Mol. wed' Podeveyn, landb. 82 j. Mijl. M. DeBruvne, wed' Quinlelier, werknt. 70 j. Vrijlteidsir. M. Danlaert, wcde De Trooster, z. b. 86 j. Iloogstr. J. VanCaulereu, voer man. 36 Hou lm. Vijf kinderen onder de 7 jaren. Venditie van scliocne en zware Kanada- en Abeele alsmede van Essche schaarhout, SPARREN SN1PPEL EN MOTTEN, te Meldert en Moorsel, De Notaris EüMOND BRECKPOT te Aalst zal op Donderdag 3 Februari 1876, om 9 ure voormiddag epenbaarlijk verkoopen. Eerst: over Mijnlieeren Alexander en Guillau- me De Clercq,grondeigenaren te Antwerpen, 40 koopen sparren snippel en 10 koopen Mollen te Meldert, op vorstcravaaibosch op en omtrent d' hofsldahobbel. Ten tweeden.- over den heer Romain l)e Rop, landbouwer - eigenaar te Moorse], 30 koopen schoon essehe schaarhout, 8 zware abeelen en 10 schoone kanadas staande te Meldert opeenen bosclt in beï zwitjen, gehuchle Ivlanrhaag. Ten dekden. over Mijnheer Baron Eugêne Van Der Noot.grondeigenaar te Moorsel. A Omtrent bet kasteel te Moorsel 13 schoone kanadas en B Aan eene partij land genaamd Waiersveld, 6 zeer zware, kanadaboomen van over de 2 me" ters dikte. En ten vierden. Ten verzoeke van die bet be hoort. 13 koopen schoone en zware Abecle en kanada boomen slaande aan eene partij land te Moorsel, op bet wetveJd, nabij Sl Stevens Kap- pelle. De verkooping zal geschieden in liet orde hiervoren aangeduid. Alles op gewoone konditien en lijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. pevaiitteaiiLj oait woouót. Wij hebben de eer UEd. te berichten dat ons Magazijn van de Hoppemarkt overgebracht is in de ST-JORISSTRAAT, N° 28,tusschen de Zout- sraat, en de Botermarkt.Ons huis zal zooals voor dezen altijd wel voorzien zijn van ijzeren-keuken- gerief en alles wat voor 't dagelijks gebruik in ijzer gemaakt wordt en onze kalanten zullen er altijd hunnen keus kunnen vinden aan geringe prijzen. JSJ. B. Wij bevelen ons aan de gunst van een ieder. J. KLAES. STAD AALST. Algemeene Prijskamp met duivenop Te geven Hoor de maatschappij De Toe komst, gevestigd Ier herberg A l Esplanadeo bij d'beer Guiilaume Cauweitbcrgh, Esplanade- pi pin. Vooruit fr. 300. onverschillig bet gelal dui ven. Eereprijzen lst0 fr. 63. 2de fr. 33. 3de 43. 4de fr. 40. 3de fr. 33. 6du fr. 50. 7dc fr. 30. Op Zondag 28 Mei 1876. lu te leveren Zaterdag 27 Mei van 7 lot 10 ure voormiddag. Inleg fr. 2,30 per dnif. "STAD AALST. Groote Prijskamp met duiven 640 FR. VOORUIT FR. 640. Gegeven door de maatschappij De Broedemin, gevestigd bij d'beer Leopold Nichels, ter Estaminel De Postweg nabij den Osbroek. Ei rsle Prijskamp op op Zondag 7 Mei 1876. In Ie leveren zaterdag 6 Mei van 8 tot 10 ure voormiddag. Vooruit fr. 320. Tweede Prijskamp op Op Zondag 9 Juli 1876. zijnde groote ker mis. In te leveren Zaterdag 8 Juli van 8 tot 10 ure voormiddag. Vooruit fr. 320. Verdeeling der prijzen voor de beide kamp strijden le prijs fr. 60. 2e Ir. 45'. 3e fr. 58.4" fr. 52. 3° fr. 23.Poule Zes prijzen van 13 franken en eenen van 10 franken. —Verders 10 fr. aan liet bureel welke met helgrootste getal duiven medekampt 's minstens 20 in gelal en 10 fr. aan liet bureel verst afgelegen met ten minsten 15 duiven. Inleg fr. 2.00 per duif. Aalst 22 Jauari. De roomsche keTk beweert bij hoog en bij laag dat zij, en tij alleen de liefdadigheid betit en oefent. Nie. mand kan, volgens haarbuiien, haren schoot deugd zaam zijn; zij alleen is goed. Maar jammer is het, zeer jammer, dat zi) hare werken niet overeenbrengt met bare woorden. Onder duizend voorbeelden die altfijd en overal voor vallen waar zij bestaat, diene het volgende: In een katholiek blad las uen verleden week: Nircw- JZZRWÏ1SS aas dés paus fr. 4,000 Voor de si.agiitofff.rs van WoMMELGIIEM fr. 2 Men neme dit tot voorbeeld en men zie of het liefda dig is zoo eene groote som aan den Paus te zenden en Sfraanks te geven vooralle die ongelukkige slagtoffers. Maandag jl. is de katholieke uneversiteit te Parijs plechtig geopend, onder een grooten toevloed van gees telijke grootwaardigheidbekleeders. Na de mis hield de aartsbisschop Guibert een toespraak tot de studenten waarin hij hen vooral waarschuwde zich in geen licht zinnige boeken te verdiepen, zich niet te laten ont moedigen door aanvallen van vrijderkens en zich niet met politiek te bemoeien. 'tZal «choon zijn. Volgens de juist geëindigde volkstelling heeft Fran krijk op het oogenblik eene bevolking van 26,102.921 inwoners en Parijs 1,834,874. het garnizoen van 33,000 man daaronder begrepen. De statistiek wijst een ver meerdering in de volking aan, behalve in de departe menten Aube, Calvados, Eure, Hérault. Loire-Garoune, Manche, Oise en Orne, waar de bevolking in zeer gerin ge mate is afgenomen. Men schrijft dit toe aan de al te groote berekening of inhaligheid der bewoners van die grooten deels norniandischc departementen. De men schen trouwen daa. minder. dé dienstboden.Eene dame gaf aan baren knecht zijn nieuwjaar, zeggende: Ziedaar, Franstjois, uw nieuwjaargeld. Verschooning, Madame, maar in de huizen waar ik gediend heb, omhelsde men mij altijd!... De briefdrageT bracht een almanak aan eenen heer, die vroeg? Facteur hebt ge geen almanakken waar den uaam mijner vronw niet in staat? Een klein jufferken, die hare moeder met vra gen overstroomde, vroeg gisteren. Maar Mama, als Ons Heereeet, moet hij drij le pels en drij vorken hebben Waarom dat mijn kind? 5 Wel omdat de drij persoonen maar een God zijn! Een dorpspastoor kwam gisteren eene vrouw le gen beklaagde zich dat haren zoon zoo slecht zijnen ca techismus kende en en hij bijna niet kon antwoorden. 'k Zal hem eens zijne les leeren M. de pastoor, zeg de de vrouw, want hij doet niet dan heele dagen spe- 'cn. Verbeeld u zegde de pastoor, dat ik hem vroeg op wat dag jesus-Christus gestorven was en hij wist het niet te zeggen. Wat zegde, mijnheer de pastoor! riep de vrouw met schrik uit, is Jesus-Christns dood?.. Wel, Wel-' ik had nogtans niets van zijne ziekte gehoord In Voorde, de klassieke gemeente der schoone poetsen, is er nogmaals iets gebeurd dat wijd en breed dient verleid te worden. 't Was met de Kermisdagen; drijmaal had het op den tooren van Voorde geslagen en twee jonge lieden stap ten traagzaam huiswaarts: de eene was jongeling van twintigtal jaren netjes aangedaan en met brusselsche» manieren; de andere eene deugdzame jonge dochter deftig en zedig in haren schoonen mantel gewikkeld: maar, zijde de jongeling, uw vader heeft zijn verken doodgedaan, indien gij mij waarlijk genegenheid toe draagt, zult gij mij dezen avond op eene lekkere kar bonade onthalen. Ach, vriend zuchte het meisje, vader zou te boos zijn, ik mag niet; ik zal u gansch een pak van het verken geven, en 'takkoord was geslooten: doch bij ongeluk) hadden twee knappe en fijne jongens de samenspraak afgeluisterd en besloten alras van deze gelegenheid waar te nemen om zich eens ter deeg wel te doen. Jan zou aan de venster gaan en Pier zal de wacht houden; zoo gezeid zoo gedaan. Het sloeg negen ure het meisje trad de slaapkamer binnen, en welhaast was het licht ujtgeblazen. 'fop' top! op de venster. Jan zag de schoone hand van liet meisje een groot pak door de venster steken: ik dank u was het antwoord van Jan, een weinig later zag men een ander jongeling aan het venster verschijnen: Top! top! waarop er van binnen geantwoord werd: g'hebt al g'had! Thans is in Voorde de groet der kinderen en jon gelingen: g' hebt al g'had! Tarwe. Frank. 2i 00 a 25 50 Masteluin21 00 23 50 R"SSe'18 00 23 50 Gaarst00 00 00 00 daver4 21 50 24 00 Raapzaad00 00 00 00 Lijnzaad00 00 00 00 Rapzaad-Olie.. 00 00 €0 00 Lijnzaad-Olie. 00 00 00 00 Raapzaad Koek. p. 100 kil. 00 00 00 00 Lijnzaad Koeken 60 00 00 00 Hoppe (1875) per 50 kil.. 00 00 00 00 Aardap.(roode) p. lOOkilos. 09 0 0 09 50 Boter per 3 kilo* 08 72 11 09 Eiersper 252 54 2 72 Yiggenen per stuk 27 60 32 50

Den Yker | 1876 | | pagina 3