B U S 1 G N I J CAMBRAI, CAMBRAI» IJ SI G AU, Maatschappij De Goiide Duif, INLICHTING Concordia op de groote markt, te Aalst. de bezoekers uitgenoodigd te blijven. Jlij ver- schade niet alleen koffie, maar ook thee, chocolade, ijs en likeuren van allerlei aard. Daar zijne inrichting vlak bij de Coinedie Fran- £aise gelegen was, maakte hij goede zaken, Ook mannen van naam, schrijvers vooral, onder an deren La Fontaine, Saurin. Laniolle Honderd, Jaen Baptiste Rousseau Paron, Voltaire be zochten het café van Procope. Tegen 1680 telde men te Parijs 230 koffie huizen. 600 onder bodewijk XV,1800 in 1872, De cafés-concerts zijn van jongeren datum. Zij beslonden sedert lang in Duitschland terwijl men er onder de Restauratie nog geen te Parijs vond Eerst sedert keizer Napoleon 111 meer vrij heid aan de théalres gaf, verrezen zij als pad destoelen. HET NIEUWJAAR VAN DEN PAUS. De paus zal dit jaar geen nieuwjaar hebben. Wat zal die duts nu doen Waarmede zal hij zijn huishuur betalen en versch stroo koopen 'f en het zijn de kalholijken, het is de Com-fier de Bruxellesdie dat aankondigt. Zou de Courrier misschien franmacon geworden zijn Neen, lezers, het is wat anders. Als de kle- likale kopstukkeu dit jaar het Nieuwjaar van en paus hebben afgeschaft, het is omdat zij van iets beters welen iets dal meer zal opbren gen en aan Z. H. zal toelaten van lijd tol tijd ■en konijntje of een stukje kalfvleeseh in den pot te steken. Het klerikaal blad in kwestie noodigt al de jeefkens, kwezels en kwezelaars uit. hunne gif ten te verdubbelen voor den H. Vader, ter ge— cgcnheid van den 50e verjaardag zijner be noeming tot bisschop Ailon aan 't schooien klerikale heeren en da- nen doet de arme lieden en al die eenigszins onder uwen dwang slaan, maar hunne centen af om ze aan den paus te 'geven, die meer mil joenen heeft, dan wie men gaat schooien sommige lieden centen, bij FEESTEN DER PACIFICATIE VAN GENT. De groote lienétlezau! van liet GenISche stad huis is stellig erne der schoonste gothisclie za len van België. Zooals men weel is zij sedert eenige jaren zorgvuldig hersteld en van onder de dikke laag pleister, waarmede zij in het be gin dezer eeuw onkennelijk gemaakt was. als verrezen. De houten zoldering met hare groote gebeeldhouwde balken, die sierlijke vensters met hunne geschilderde ruitjes, waarop de wa pens der Gentbche neringen en gilden in allerlei kleuren staan te prijken, de groote stevige ei kenhouten deuren met hun prachtig ijzeien slot werk, de sierlijke gothisehe ornementen rond de deuren en langs de wanden, het wit en grauw plaveivels. waarvan de tcekening een reusaehig en ingewikkeld labirint verbeeld, dit alles geeft aan die groote benedenzaal een gansch eigenaardig en indrukwekkend karak ter. Doch zelden leverde die zaal een zoo schil derachtig schouwspel op als nu, dat men er de costumes en de wapens die in den hislorisschen stoet van den driehondersten verjaardag der ratificatie van Gent gediend hebben langs de wanden en op de lange tafels met veel goeden smaak beschikt heeft. In den akhtergrond en ror.dom de zaal ziet men de vaandels en vlaggtn met de wapens de hooge lansen der lans knechten,de sierlijke hellebaarden en sehietbus'- sen, de kruithorens, de, prachtige degeus, de blinkende helmen en harnassen en vooral de fijnbewerkte schilden ln 't midder zaal liggen meer dan duizend volledige costumes op de tafels uitgespreid, van de sehoone uitgesnedene veelkleurige schoenen tot den eigenaardigen XVI8 eeuwschen hoed toe. Hier ligt een edelman in 't satijn en 't fluweel, daar een spaansche soldenier met rood en geel wambuis, of een inquisiteur, of een oedroode beul, of een rederijker, of een geni- he schepene, of een prachtige bazuinblazer of een rijkgeklecde schilddrager. Al de costumes, v icr bonte kileuren nog buitengewoon frisch zijn,, schijnen als bet ware tot de wereld der le venden te belmoren. Alen zou zich bijna in ee- ne plaats denken, waar bonderden personen der XVIC eeuw uitgestrekt te slapen liggen en in die groote indrukwekkende gothisehe zaal zou het bijna natuurlijk schijnen, indien allen op èèu teeken recht stonden en in bonte menig te dooreen begonnen te wemebui. Binnen weinige dagen zal die prachtige en gansch eenige tentoonstelling voor het publiek opengesteld worden want zooals men weet, zulle.i al die wapens en costumes verkocht wor den Naar alle waarschijnlijkheid zullen die voor werpen niet aan den meestbiedende verkocht worden, gelijk door zekere dagbladen gemeld werd, maar texjen ruste prijzen. De Commissie van kunst en geschiedenis, die reeds sedert Fe bruari in werking is, beeft hare taak tot het ein de toe will 'ii volbrengen en houdt zich nu be zig met al die punten, die deze verkooping be treffen, te regelen. Eerstdaags zal de beslissing bekend gemaakt worden. «De arinneile wordt dagelijks grouter voor de wer kende klassen in Brugge. Talrijke .groepen werklieden worden in de stralen aangetroffen, die geen werk kun nen vinden en aan welke geen onderstand meer kan geweigerd worden, door hun aan te raden werk te zoe ken, dat niet te vinden is. STAD AALST. Gevestigd in liet Graven Hof. Pontstraat bij d'lieer Oe Coninck. Luisterlijke Prijskampen met duiven 600 FR. VOORUIT FR. 600. Op zondag 22 April Ls77. In te levertn Za terdag 21 A|)i il van 8 lot 10 1/2 ure vooimiddag Op Zondag 8 Juli 1877 ter gelegenheid der groote Kennis. Inhrcngst Zaterda g 7, van8 to^ 10 1/2 ure voormiddag. Prijzen voor iedere kampstrijd fr. 50 45 40 35 30 20 20 20 20 20 De inleg is bepaald op fr. 2,00 per duif, waarvan de helft zal dienen voor prijzen en de in lil voor onkosten. STAD AALST. Groote Prijskampem met duiven 500 FR. VOORUIT FR. 500 Gegeven door de .Maatschappij De Broedermin gevestigd bij d'lieer Leopold Niehels, ter Estami- net De Postweg, nabij den Óshroek. Eerste Prijskamp op Op Zondag 29 Apnl 1877, in te leveren Zater dag 28 April van 8 tot 10 ure Voormiddag. Vooruit 250 Franken. Tweeden Prijskamp op Op Zondag I Juli 1877, zijnde eerste Kermis dag. Irt te leveren Zaterdag 30 Juni, van 0 tot 8 ure voormiddag. Vooruit 250 Franken. Verdeeling der prijzen voorde heide kampstrij den. 1 prijs fr. 50 2 pr. fr. 45 3 pr. fr. 40 4 pr. fr. 35 5 pr. fr. 30 6 pr. fr. 25 7 pr. fr. 25. De inleg is bepaald op fr. 2, 50 per duif waar van Ir. 1,25 zal dienen tot het stellen der prijzen en het overige tot het dekken der onkosten. eener openbare verkonpingszaal ter herberg i)|> Maandag 18 Dcc. 1876. oni 2 ui;e slipt. 9stB manndelijksche verkooping van alle sb»eh van meubelen en voorwerpen van allen aaid. Zieli te wenden voor 'iet bijbrengen der te koop testellen goederen bij de heeren Ed. Ban- nevUIe, groote Markt en Joseph Van der AJecr- scheLange Zoutslrant. Aalst 16 December. 00 co oo Wij lezen in de Jucrk&i. de Bruges Men zal zich herinneren dat er te Luik hij den terugkeer der bedevaarders van Scherpenlieuvel on lusten plaats hadden, waarbij <ie polilie-ageul Gerard eenen ponjaardsteek bekwam Deze agei t. die seilcrt eenigen tijd zijnen dienst her nomen had, heeft gisteren aangehouden üeu zekeren Pieter V., oud 29 jaren, die hij erkend heeft voor lietn de steek toegebracht te hebben. Aan den onderzoeksrechter heeft deze verklaart dat hij zicll onder de menigte bevonden heeft, maar hij loochent krachtdadig deu agent Gerard gestoken te hebben. Hij is echter in hechtenis gebleven, want men heeft op hem eenen ponjaard gevonden die de verder denking welke oji hem weegt zondeiliug verzwaart. Wat een Iristeljk huwelijk te Varijs l;ost. Het is kurieus om na te gaan hoe de geestelijkheid toch van alles eenen winkel maakt en er op uil is oni Je men schep le stroopen. Wij weien dat hierin ons landde geestelijkheid ook tiiel goedkoop is als het op trouwen en uitvaarten aan komt, maar Ie Parijs daar hebben zij er een handje van. Wij hebben bier voor ons eene kwilt.uitie liggen, door deu pastoor van de Madeleine- kerk te Parijs, ouderieekeiid, voor een huwelijk van tweede klas en dat niet te min gekost h< eft dan 698 franken (leest zes honderd acht-en-nec/entig franken. Wij zullen hier opnoemen waarin Jie IjOrf fr. zijn ge gaan, zooals ze op de kwitlaulie staat Huwelijk, tweede klas fr, Offerande Drinkgeld Stoelen Armen Orgel Muziek Lang tapijt Afkondigingen. 300 100 30 60 2 ii 33 127 25 3 Te zumen fr. 098 Dat is wei betaald, niet waar. en het is dan nog maar van de 2° kias, wat moet de eerste klas zijn, Iets dat nog op te merken is, dat de dienst een eenvoudige gezongen mis was, die aan de kerk geen 50 frank gekost hebben. Wat moeten die mannen geld scheppen, maar ook wordt het kerkelijk huwelijk in parijs als een handel aanzien, want de kwittnnlie draagt den zegel die alle handelkwitianlien moeten dragen. En dat er toch inen- schen gevonden worden die alzuo ne prijs willen geven om te trouwen Bericht.Een goed katholiek die zonder werk is, maar door het Hollandsch gouvernement gepension- neerd is, btedi zich aan om de plaats van thus IX op zijn nat stroo te gaan innemen, omdat Z. II. 11e krerzou kunnen uitgaan en een luchtje scheppen, Hij zal van al de giften die toekomen aan pius de helft geven, Zondag aanslaande. 17 December, zal Belgie de 1' verjaring vieren der troonbeklimming van onz°ii tweeden Koning. Leopold II, die den eed aan de Grond wet afgelegd heeft op 17 December 1865. Bij koninklijk besluit van 12 december is het kies- tollegie van Brussel bijeen geroepen op 6 Januari aan staande, om over te gaan tot het kiezen van eene sena- teur in vervanging van graaf Louis de Merode, overle den. Onder het opschrift Een onderwijzer benoo- digd wordt in het Kaapscbe volksblad een onderwij zer gevraagd aan de Aandeelhebbersschool te Yenlers- burg Het salnris is L. 225 en vrije woning, vrachten brandstof, nl. zes vrachten mist en twee vrachten hout Behalve de kundigheden in zijn vak, wordt van dei' persoon, die voor deze betrekking aangenomen zal worden ook vereischt dat hij de Cijbelsche waarhe den van harte zal zijn toegedaan, a Tarwe frank. 29 50 a 31 5 1 Masteluin. 25 50 26 50 21 00 22 50 Gaarst 21 00 22 Haver 22 00 23 50 Raapzaad. 00 00 00 00 Lijnzaad 00 00 Oil 00 Raapzaad-Olie. 00 00 (0 00 Ljjnzaad-Olie 00 00 00 Raapzaadkoek. p. 100 kilos V 00 90 00 Lijnzaadkoek 00 00 00 00 Hoppe (1876) per 50 kilns 116 00 120 0) Aardappelen roode p, 109 kilos. 09 00 10 0!) witte 00 00 00 00 Ruler per 3 kilos 1 04 12 26 Eiers per 25 3 09 03 27 Viggencn per stuk 26 00 21 00

Den Yker | 1876 | | pagina 3