Er werd geweend foeeaasche bewiudmannen hunne les hebben opgespeld en ze naar den weerlicht hebben verzonden,om er hunne begane zonden te over leggen en vergiffenis aan de menschheid af le smeeken over al het kwaad en de schande di3 zij ons lieve Vaderland berokkcuenden. DE KLERIKALE PARTIJ IS DE PARTIJ OER SCHURKEN. En ik bewijs het Wie pleegde dwang in de kiezing Deklen- Valen. n Wie gebruikte valsche middelen 'J de kleri- kslcn Wie pleegde er bedrog De klerikalen. Wie leide de kiezers ter stemming als vee de klerikalen. Wie gebruikt er hemel en hel de klerika- Wie verbood er alle gazetten te lezen de klerikalen. Wie kocht er kiezers uit de klerikalen. Wie ontnam de kiezers het brood als ze stem den volgens hun geweten de klerikalen. Wie zegepraalde als erin de kiezing, dwang, valsche middelen, bedrog, uitkooperij, hemel en hel gebruikt wierd de klerikalen. Wie steelt er de liberale gazetten in de her bergen de klerikalen. En wie zegepaalt er als de kiezer vrij is de liberalen Klerikaal is dus het even woord van valsch- heid, bedrog en Schurkerij. Welnu weg met het bedrog, weg met de schurken, weg met de klerikalen cn leve de li beralen VB Aan den heer B.C. Ie Denderwindeke. Als het u nog eens gebeurde een onzer ga zetten ie stelen, zult gij er niet eeu klein pro- cesje voor diefte van af zijn. De bokken liggen in den slijk. Het volk heeft eindelijk begrepen dat het kle- rikalism ons voor heen zoo vrijgezind Land, tenafgroude bracht. Of liever, liet volk wist dit lang maar 't is eindelijk vrij, verlost van het slavenjuk der zoo gezegde dienaars van reis, rijen, zes hoven, vier-en- twintig hovingen, lande- weilanden en wouden te Ranst, uestwezel, Santhoven Bouchoul, Edeghem, Stabroeck,Steen, borg weert. Schilde, Vremde, Schooten, Merxem. Austruweel en Dulfel. Falkonstinnen. Zes-en twintig huizen, Falkons- plein, Falkonsvaart, Veemarkten Nosestraat, acht hoeven, drij-en-dertig landerijen, weilanden, ho vingen, bosschen te Wilryck, Berlaar, Contich, Austruweel, Herenthout, Bouchont, Merxem, Deurne, Borgerhout, St-Leonard, Wilmarsdonek, Reeth, Kesse.1 en te Hoogenhroeck. Grijze Zusters. Een huis in de St-Annastraat. Klooster van de Luythagen.Zestien huizekens en vier bleekerijen. Lepelstraat en Predikheeren straat, vijf landerijen en bosschen te Mortsel. Marollen. Vijfhuizen, St-Jorisplein. Norbertianen. Een huis, Steenhouwersvest Oostmalle. Twee hoeven te Vlimmeren en een woud te Oostmalle. Dominikanen. Door keizer Jozef II, afgeschaft geweest zijnde, waren hunne goederen van eigen- naars veranderd. Nonnen gezegd Spinters. Twee huizen op de Vuil Rui. Spaansche Theresianen. Schijnen buiten het God. De burger beeft vrij geademd en bij heeft het papen gebroed naar den weerlicht gezonden. De burger is een oogenblik alleen mogen zijn met zijn geweten,en zijn geweten heeft hem ge zegd kiest voor de liberalen. De burger is vrij geworden en de parlij oer dieven, bedriegers en onkuischaards is ten gron de geslagen en de liberalen zijn aan t loer. De kelerikalen zijn ten gronde en verpletterd.- van twaalf stemmen meerderheid die zij in de kamers hadden, zijn zij tot tien stemmen minderheid gevallen het ministerie Malou is naar den Oost En nu onze beurt. Aalst moet welhaast ver lost zijn van het klerikaal gemeentebestuur, 't ls eene schande voor eene stad gelijk de onze beheerscht te worden dooi mannen die de sla ven der mannen van bet Encykliek cn den Syllabus zijn Wij ook moeien vrij ademen, bier le Aalst moet handel en nijverheid herbloeijen en om j dil te verkrijgen moeten wij allen mei oklolier roepen weg met de Bokken en leve de libera len V B' GOD IS LIBERAAL God is liberaal dil bewijst den schitterenden zegepraal der liberalen, 't ls de eerste maal dal men God in 't openbaar verzoekt zich met de kiezingen te bemoeien 't is de eerste maal dal men opzettelijk gebedekens maakt voor den goeden uitslag, 't is de eerste maal dat men missen doet 't is de eerste maal dat de Paus van Roomen zich met onze kiezingen bemoeit en de liberalen liggen boven God is dus met de liberalen v.B. Ik beklaag ten vurigste de familie Van Wam- beek. M. de burgemeester, de stadsvadcr, de vlaming.deoudste volksverlegrnwoordigerjieeft zes en dertig stemmen minder gehad dan M. Woeste, een vreemdeling, een waal, de jongste vertegenwoordiger bij kwam geheel aan den staart van den lijst. Ik heb waarlijk medelijden met hem en zij ne wederhelft die krijschte van spijl als zij die zedelijke huize vernam. Och armen, wat zal die achtbare Familie met Oktober geworden V.B. HET LIED DER VERLOSSING. O Gent, gij stad der helden, O Gent, aan u ons groet, Het bloed der Artevelden Is altijd nog uw bloed. Uw zonen, echte leeuwen Ontembaar in den strijd. Bevechten sedert eeuwen Al wie ons roem benijdt. De vrijheid is ons wapen, Wij roepen, hand in band Van 't ongediert der papen Verlost ons Vaderland. O Gent. gij draagt de krone Van Vlaandren, om uw moed, O Gent, gij zijt de schoone, Die eer aan Belgie doel. Tot prooi van 't valsche Romen Vernedert men u nooit, Wat ook Jezuieten droomen, Dat ras zoo diep verfoeid. Uw leeuw die mocht eens slapen, llij toont nu klauw en tand Van 't ongedierl der papen Verlost ons Vaderland. Zij wilden U verlagen Tot lamineren maar gij zegt Geteld zijn uwe dagen, Verdrukkers van ons recht i Mirakels-fabriekanten, O i Kerels der tortuur, Ge zijt maar speculanten Op he! en vagevuur 't Staat anders hier geschapen, Neen. Gent, verdraagt geen schand, Van 't ongediert der papen \erlost ons Vaderland. Verlicht zijn onze zielen, En blijder klopt ons hart, 7;, ;ia»n ons doen knielen, Doch neen, wij bleven lecht. Op ons alouden toren De vlagge wappert, ziet Ons Roelanól laat zich hooren .- 't Is 't oude zegenhed. En Gent, getrouw, rechtschapen, VVoü winnen kost wal kost Van 't ongedierl der papen Is 't V aderland verlost. klooster geene eigendommem te hebben bezeten. Ter Zielen. Vier hoeven en een veertigtal lande rijen, hoveningen, enz., gelegen te Wilmarsdonek, Berehem, Edeghem, Hemixem, Wilryck, Merxem, Oordeien, 's Gravenwezel, Schooten, Austruweel. Hoevenen, Wyneghem, Minderhout, Reeth, Sta- broeck, en St-Laureis. Vïcforinnen. Dertien huizen, gelegen Meirsteeg Jesusstraat en Lange Nieuwstaat. De groote hol van het klooster, Jesusstraat, vijf hoeven en 19 landerijen, woningen en bosschen, te Ettenhoven, Aartselaar, SchelleLoenhoutEdeghemBouchout Deurne,Contich, Eeckeren, 's Gravenwezel, Pulle, Wyneahem, Austruweel, en St-VVillebrords. De Witte Zusiers. Zes huizen, Lombaard en Kammenstraten. Eet Bisdom.Twee en-twintig hoeven, allen met twintig, dertig en veertig gemetten lands, achtien andere landerijen, gelegen te Gheel, Broechem. Emblehem, Mariakerke, Eeckeren, Aarsolaar, Vremde, Millighem, Viersel, Santhoven, St-Ar- naud, Pulderbosch en Lachenen onder Lier een huis op de Beerdaardsbrug. Seminarie. Zeven hoeven te Schilde en vier lan derijen te Duffel. DE NIEUWE KAMER EN 1)E SENAAT. Ziehier welke, tengevolge der kiezing van 11 juni, de tegenwoordige samenstelling der twee Kamers is. De Senaat lelde den 10 juni. daags voor de kiezing. 53 katholieken en 29 liberalen. De nieuwre verdeeljng heeft T zetels meer ge geven aan de liberalen. (Gent, Antwerpen, Ver- viers en Soignics). Dus 33 katholijke zetels en 53 liberale zetels. De klerikalen hebben 2 zetels gewonnen (IJperen en Neufchaleau) en hebben er 5 (1 te Brugge, 1 te Nijvel eu 5 te Antwerpen) verlo ren. Dus eene verplaatsing van 3 stemmen, ten voordeele der liberalen, dat maakt nu. 50 katholieken en 56 liberalen. Dus 6 slem- men liberale meerderheid. Dc kamer lelde den 10 juni 67 katholieken en 57 liberalen. De nieuwe verdeeling heeft 1 zetel meer aan de klerikalen (Kortrijk) gegeven en 6 zetels aan de liberalen 2 Charleroi, 1 te Brussel, 1 te Antwerpen, 1 te Gent en 1 le Verviers). Waremme zullen wij er niet bij rekenen daar er ballotage is. Maar de liberalen hebben 8 zetels gewonnen, (6 te Gent, 1 Ie Verviers en 1 te Charleroi, door de niet herkiezing der uillredende kleri kalen). len- O J

Den Yker | 1878 | | pagina 2