laffaards. -van M. Malou die, zonder ien.and daarover ge raadpleegd te hebben, die ontbinding reeds als redelijk gevol? aankondigde, toen hij, zonder be paald ontwerp, bij -de opening der zitting van 1876, zich gelastte de wet over het geheim der stemming op te maken. Zij bestaan zoo, de liberale ministers dat zij, aan, het bewind, niet terug deinden voor de toe passing hunner princiepen van de oppositie, daar in van hunne tegenstanders verschillende, die aan het bewind geraakt zijnde hunne princiepen in hunne teseh staken. Ziedaar, ons dunkens, stof genoeg om de he vighe-d der katboliike drukpers te ontsteken, wol- te zich zwaarmoedig maakt, in kinderachtige he it wistin gen.» DE AALSTERSr.ilF. MASTELLEN. Wijze van Turlulutu. 'Sedert acht jaar in onze stad, Gebeuren vieze dingen, liet electrick heeft ook zijn blad, Wij moeten zijn lof zingen. Want liet aalstersch bestuur. Overal op den muur. Had doen plakken mastellen. Geen duivel kent het soort of ras Zij moesten 11 vertellen. Burgers, wat uur het was. Mevrouw Patrak op het stadhuis Wierd van doeloor verwezen. Het electrieck dal vreemd gespuis. Wierd hier zeer hoog geprezen, Raadsheer cu advokaat Ja, pastoor en prelaat. Liet zich niet meer bekoren Door oud muziek zoo slecht van pas De mastel wierd geboren, Eu zweeg wat uur bet was. Yan Zwitserland en van Berlijn Kw am men naar Aalst geloopen, leder zeide ik wil er zijn, Om mastellen te koopen. Maar wal zag men eilaas De reizigers verbaast, Vol gramschap en gepeinzen, Die men op ieders wezen las Geen mastel kon hun wijzen, Burgers, wat uur het was. Door beloften, luistert naar mij. Laat u dan niet meer wiegen, Door mastellen of snoeperij, Laat u niet meer bedriegen, Scheppen wij goeden rnoed, De les is wonder goed. Want moest men ons verblinden. Door fijn bcdrogof list WTij zouden ondervinden Bnrgers, wat uur het is ZIJ BEGINNEN. De kiezing nadert met snelle schreden, en de oogen*'erhlinding begint haar groot spel te spe len. Mylbckeen Scliaarbeke moeten weeral eens te vrede gesteld en in slaap gewiegd worden door alle soorten van middelen en beloften. De kalseiden zijn toegekomen, groote werkingen zullen op Scliaarbeke en Mylbeke verricht wor- der. want burgemeester en schepenen staan nievers meer op 't eerste bladje, daarom moet er gewerkt worden zes weken voor de kiezing, al hadden zij gedurende heel hunnen termijn niet goeds gedaan, zelfs de grachten en waler- loopen laten versluisd liggen en oneindelijk veel schade door hunne verzuimenis laten geschie den. En zouden de boeren van Mylbeke en Scliaarbeke niet door en d«or die oogenverblin ding lezen wal er op dei; bock der bokkenrij ders in alle letteren staal Iedereen bij den bok sctten, dat is onze eenige kunst en wetenschap». K LERIKALE VERKWISTINGEN Tot hiertoe heb ik bewezen dat het katholiek be stuur, dat sedert negen jaren onze stad regeert, de ontzaggelijke som van rond de twee honderd dui tend franken nutteloos verkwist heeft in onnoodige of slechte werken dit maaKt jaarlijksch tegen vier ten honderd eene geldverspilling van acht dui- zend franken uit. Bus elk jaar verbrassen zij dertig duitend fran ken. Dan mag men bij die som al de domhe den niet opstapelen zoo als de verkoopingen van hoornen op den steenweg ran Moorsel Met die hoornen te vroegtijdig te verkoopen verkocht men diegenen die eene waarde hadden van twintig franken voor vier en vijf franken', dus vijftien franken minder in stadskas of op honderd hoo rnen Vijftien honderd franken verkw isting. Moet ik nog de schrikkelijke geldverkwistingen der kastanjevesten herinneren waar men al die schoone boomen voor niet weggeworpen heeft, om die plaats afgrijssezijk temaken met die kostelijke kleine boompjes Genoeg voor heden. Kiezers, gij zult zien dat de klerikalen dompersbladen van Aalst hiervan niet zullen wederleggen, 't is een bewijs dat wat ik zeg de opt echte waarheid is. Zoo men wel iets laffer kunnen noemen dan ee ne klerikale gazet bijgevolg is er w el iemand die men het brandwerk hz/Mard beter op het voorhoofd i kan drukken dan op het gene van eenen klenka- len broodschrijver? Onze twee klerikale sch rij vel aars zijn wel de laagste dier tijpen die men vinden kanDe Dender- lode is te laf te antwoorden op 't geen de liberalen schrijven, hij geeft er zich de moeite niet toe, roept hij uit dit is gemakkelijk als men platgeklopt is, als het geen de liberale bladen scbrijvea de gansche naarheid is, wanneer men niets antwoorden kan op de artikelen die wij geschreven hebben over de schroomelijke geldverkwistingen onzer klerikale stadhuismannenomdat wij de zuivere tastbare waarheid zeggen, dan roept de latfaard uit t Cral- genblad wij willen niet meer antwoorden, onze tegenstrevers zijn te dom Dom Dit zou u niet tegenhouden, man, gij verplettert te gaarne de sukkelaars, om met ons zoo veel medelijden te bei-ben de rechte rede waarom gij niet antwoord is omdat gij niet kunt en dat gij te laf zijt om het te bekennen. En'tonnoozel Land van Aalst wat sukkelaarken. Zie met dat manneken heb ik waarlijk medelijden, dit is nu wel den armsten raas die men kan vin den men krijgt gewoonlijk buikpijn als men het overloopt.. De schrijver van dit Pierloblad zit nog met oe nen bi heron in eenen kakstoel, geloof ik. Dit kindje schrijft de grootste ongerijmdheden hem door ne kwiebus van ne jesuiet ingeblazen. Zondag acht dagen kwam het pierloblad met. een artikel voor den dag met een ronkend opschiift gemeentekiezing een vraagje per week Zondag moest de 2dt vraag verschijnen maar zij is reeds in den inktkoker van jesuiet kwiebus ge bleven en 't sukkelaarken kan zelf niets krabbelen dan zijn Loopend nieuws. Hel mannetje had ons den Godsklop denken te geven met ons eene vraag te doen die vaD religie aard was, alhoewel onze gazet zich metgeene reli gie bemoeit, hebben wij het noodig «eaeht te ant woorden; door onze eerste antwoord is het waar schijnlijk dat een vraagje per week doodgeboren zal zijn,alhoewel wij liever zouden hebben dat liet bleef leven. Men ziet. het, 't Land gelijk De Denderbode, in plaats van op onze artikelen en vragen te antwoor den doen niets om dat zij te laf zijn. V. B. m- KtswwmsiJ»"' EEN NIEUW KENMERK. De kiezerslijsten zijn uitgeplaktelkeen zou denken dat die lijsten het vertrouwen verdienen en het werk zijn van eene reeks door eiken in woner betaalde ambtenaars van burgemeester te begiunen tot en er in begrepen den laatslen schrijver van liet stadhuis zoodat er iets juist zou moeien verricht geworden zijn. Welnu, niets is min gegrond, 't is het weik van eene politieke winkel lielgene waarachtig te be treuren is nimmer in vroegere jaien toen de liberalen aan bet roer stonden werd er aldus gehandeld; dan ten minste was er plicht matigheid nu integendeel, is er plichtverzui menis, want luidens de wet zou hel stadsbe stuur al degenen die kiesrecht bezitten op de kiezerslijsten moeten brengen,en O groote God, w ie brengt het er op De arresten van het beroepshof van Gent zijn ook ten meerendeele als doode letters aanzien geworden V 't is de stijfhoofdigheid of de verzuimenis te verre d rij - venIVoor zulke administrateurs.om iets min of meer nauwkeurig te kunnen aan den dag zien ko men moeten er peualiteilen en grove penalileilcu verordenend worden, 't is niet zonder hartzeer dat wij het zeggen, want bij liet uitbrengen van deze opmerkingen,is er eene bekentenr.is die den roem niet uitmaakt der gemeente- bestuurders, die in alle gemeentezaken allen eigenbaat of par tij geest zouden moeten van kant schuiven. Als eenvoudige burger doet men wat men be geert, maar als bestuurder moet men handelen ten opzichte van elkeen met de dezelfde maten en dezelfde gewichten. TEEKEN DESTIJDS Zondag nacht was Mr Gheeraerds aan den brand in eenen pêt-en-l'air (Stalen pen)ik heb er geen gouden borduursel op gezien. Zou Mr Gheeraerds zijn schepenen frank zoo verre versleten zijn 't is wel mogelijk, Oktober is toch zoo dicht bij DE VECHTERS. De handels zaken te goed gaande te Aalst, heelt de maatschappij de Jonge garde aan wiers hoofd M. Van Wambeke. de burgemees ter der katholieken, praalt, in hel hoofd gekre gen hare muziekanten, alle zondagen de stad te doen verlaten om elders te gaan spelen Het is waar dal zoo het geld der leden de stad uitgedragen wordt en dat de herbergiers en winkeliers niet te verrichten hebben, maar 't is kieziDgen M. de burgemeester moet zijne slaven, de muziekanten hezig houden. Ware het de schade niet aan den handel toe gebracht, wij zouden over die zondaagsche uil stappen van die bohemers niet klagen wij zouden M. Van Wambeke bedanken dit volkje de stad te doen verlaten. Inderdaad geen zondag kan er voorbij gaan of die mannen zoeken ruzie, zijn dronken en vechten gelijk eene bende Sclioelien of kra- puul het doen zou getuige de uitstapjes Sot- tegem, Rotterdam enz. Zondag hebben zij wederom een staaltje hunner goede opvoeding gegeven te Audenaar- de. Daar hebben zij bijna eene hecle herberg afgebroken, de deftige burgers gewond, in een woord zich als verkens gedragen. Wanneer zij door de politie uileengejaad werden was den vloer der herberg bedekt met gebroken degens, casse Tête enz. Ja, burgers, die mannen doen hunne plezier reisjes met verdokone wapens, die mannen ne men immers altijd hunne voorzorgen. Wij ra- l,te VRAAG.

Den Yker | 1878 | | pagina 2