burgerlijke Stand van 20 tol 27 Sep. Mevrouw L H k M A N S verandering van woonst JEAN DE VRIENDT-HU T S E B A U T TE BEKOMEN ne schandelijke wijze, buiten allo andere maat schappijen bevoordeeligt met haar jaarlij fes oneer dan 3000franlen uit stadskas te betalen Ik heb bewezen dat de Elehtnehe horlogien bij genaamd tnaslellenomdat ze nooit de uur gewe zen hebben, oneer dan 1200 fra"ken gekost heb ben Ik heb doen zien, en alleman moet er van over tuigd zijn dat de muit alias de Overdekte merkt 80,000 franke" zonder eenig nut uit onze zak ken gehaald hoeft Ik heb bewezen dat de koten die op bet inval len stonden en de drie koningen uitmaakten meer dan ,35,000 franken TE VEEL door de stad aangekocht wierden Ik heb doen zien dat DE KAZERNE hier meer dan 30.000 franken profijt in de stad liet per jaar en dat onze klerikalen ze afgebroken hadden Ik heb bewezen dat zij $0»000 franken schade gedaan hadden met bet begijnhof in llok en uit er hand te verkoopen in plaats van in ptrceelen en in 't openbaar. Dus komen wij met de jaarlijksche intresten dier sommen lot 310,000 zegge:BRIE HONDERD TIEN DUIZEND FRANKEN, Dij die sommen zijn die niet gerekend welke ik niet tel, zooals die verprost door het maken en hermaken der keizerlijke plaats, het uitwerpen en vroegtijdig verkoopen van boomenenz. enz. Er zijn bij die sommen nochtans nog al aardi ge, onder andere deze Over twee, drie jaren was het beslist de school, die nu gaat geopend worden aan den Dubbelen ■arend, te bouwen. De Sekretaris der stad, M. Verleyzen, meteen vriend, verhaaste zich eenen steenhoven te plaatsen juist op de plaats waar de nieuwe school staan moestNooit heeft hij voor 't gebruik, tan deun grond een centiem moeten geven maar eenen steen oven zonder water dient tot niets en hier was er geen. Weet gij vat er gebeurde, kiezers 1 De stad maakte voor die heeren GRATIS een mater- put En weet gij wie hij rond zond bij de andere steenbakkers om hunne prijzen te kennen en iets of wat beterkoop te verkoopen dan zij, ten einde de levering van school te hebben Een agent van po litie Gij ziet dus dat er zooroe- al 't een en 't ander op de maag onzer stadhuismannen ligt dat ik in goene cijfers wil overbrengen, want een waterput maken om eenen politieken vriend plezier te doen dat kost geld. 7,ij hebben al de liberale bedienden afgezet Zie rond u burgers en gij zult overtuigd zijn.Er is nogtans eene familie die gij niet meer zu't zien, 5ij is door de harteloosheid onzer bokken reeds lang ten grave gedaald De blinde vrouw die men uit bet landhuis verjaagde om dat haar zoon libe raal was is lang dood als ook geheel het buisge zin. V. B. DE ONDERWIJZERS. De Denderbode plaatst de kiezing van de toekomende maand op het terrein van het ste- drlijk onderwijs bij geeft te verslaan dat de tegenwoordige onderwijzers en onderwijzeres sen die volgens hemvoorbeeldelijk goed zijn. zullen buiten gesmeten en door andere vervan gen worden, indien de liberalen boven komen. Welnu. Denderboderen vraagje wie heeft M. Reyniers cu wijlen Jufvrouw Verhoef al« bestuurders der twee gemeentescholen be noemd wie beeft er de bedendaagscbe bestuun ster der Meisjesschool Mevrouw Verhaegheu als onderwijzeres benoemd w ie beeft er den te- genwoordigen bestuurder der nieuwe school van Mijlbcke M. Ost, als onderwijzer benoemd zijn bel niet de liberalen? En ik vraag u waarom zij" die lieeren en da- meu van kant zouden stellen? Is het onderw ijs heden niet meer wat het vroeger was.'tis Ie hopen van ja en als het ja is. waarom zouden zij dan die onderwijzers of onderwijzeressen afstellen. De personen iu kwestie hebben bet vertrou wen der liberalen gehad en zullen het blijve behouden indien zij het nog verdienen. Dus, liberalen of klerikalen aan 't bewind, het zedelijk onderwijs zal het zelfde blijven en onder't liberaal nog verzuiveren. en liet stoffe lijke zal inet reuzenschreden vooruitgaan omdat de liberalen alleen voor vooruitgangen bescha ving zijn. V. R. GEMEENTE KIEZINGEN. een vraagje per u-eek. Het 2de, 3de en 4de vraagje van 't Land van Aalstblijven achter Wij zijn nogtans bereid om te antwoorden. De fruiltentoonstelling welke de Landbouw- niaatschappij van het arrondissement Aalgt jaar lijks in de Vieu Winden alhier heeft ingericht bevat dees jaar verscheide merkwaardige ver zamelitigen van de lekkerste nieuwigheden se dert een twintigtal jaren aangewonnen. Wij kunnen do nieuwsgierigen niet genoe aanraden op de tentoongestelde soorten een oo slag te gaan werpen. De tentoonstelling is vo hel publiek kosteloos toegankelijk van Zonde namiddag en blijft open tot maandag avon Den Zondag voormiddag is slechts voor de le den der Maatschappij voorbehouden. GEBOORTEN. Mannelijk 7),- Yrouwelijk fi) HUWELJKEN. P. Cooremans, steendrukker, met H. Heirbrand, kleerra. J. De koek, katoentwijnder, met M. verhof stad, twijuder. OVERL1JDENS. M. Goend, vr T' Jonck, t:b: 45 j. Schaarb. C. De Backer, m De Mey, landbouwer, 53 j, Mijlb. L. Me- ganck, m: van Bol, vlseschhouwer 43 j. kerkestr. Vijf kinderen onder de 7. jaren. AAN DE BURGERWACHT. Louis RUYSINCK, Tamboer Majoor heeft d'eer ter kennis der Burgerwacht te brengen dat hij zich gelast inet het kuisschen der wapens en den on derhoud van het volledige equipement. Men kan een abonnement nemen aan 5 fr. per jaar. heeft de heer hel publiek kenbaar te maken dat zij zich komt te vestigen als tandmeesteres. in de Lange Zoutstraat. 32. Aalst, waar men haar kan raadplegen alle Zaterdagen en Dijnsdagen, van 9 tot 5 uren 's avonds, voor al de operatien van den mond. bijzonderlijk voor de zorgen te geven aan de Dame; en kinderen. Uitdrukking der tanden zonder pijn. Inzetten van kunsttanden zonder ressort noch haken, Amerikaansch stelsel. 's Zaterdags van 9 tot 41 ure kostelooze raad plegingen voor den werkman. BOEKBINDER ZONNESTRAAT AALST. bij FRANS1SCUS ROELANDT, te Aalst Korte Nierstraat, ter Herberg In den hngel alle souVlcn van nieuwe Kalsei,sfeerten aan eenen zeer geringen prijs.

Den Yker | 1878 | | pagina 3