STEDELYKE KEG TEN, VAN EEN HUIS MEUBELEN. GELD gekgai ie tahragg& punt op pensioen gesleld le worden. De dader der moord bevindt zich in liet hospilael vau Guelma, alvvaer hy bewaekt wordt. Men gelooft dal by krankzinnig is. liet is spytig dal niets in zync doenwyze wantrouwen heeft opgewekt de minste acnduiding had dit betreurenswaardig ongeluk kunnen doen vermyden. Mad. Logeais bevond zich aen de zyde van haren echtgenoot, wanneer hy doorschoten werd. Den 22 October om 4 ure des avonds kwam zekere Willem Mazi, landbouwer, oud 23 jaren, woonendc in hel dorp Grioce, uaby Sizun, zich in de gendarmerie dier gemeciite aanbieden, en verklacrde dal hy zyne moeder niet klomp slagen had gedood iu heigebergte van Ncnez-Du, naby hel gehucht Saiot-Cadou. Opgemerkt hebbende dal de klompen van dien man met bloed bevlekt waren, zoo werd hy onmiddelyk aengehouden. Korten tyd daerua kwam men in de gendarmerie melden, dal ecu schelmstuk op bovengemelde plaels bedreven was, en dat het slagloller, hetwelk nog ademde, naer zyne wooning was gedragen. Des audcrcndacgs 0111 zes ucr des morgends, had vrouw Mazé, geboren llir, oud 64 jaren, op gehouden te bcslaeu. Uil de verklaringen van vader Mazé blykt dat zyn zoon, uauwelyks acht inaenden getrouwd sedert hy het krankzinnigenhuis van Quimpcr verlaten heeftnooit ten volle hy zyn verstand is geweest. Hel Journal de Toulouse meldt, dat op 7 dezer in de departementen Ariègc en Oppcr- Garonnc veel sneeuw is gevallende hergen en heuvels zyn er mede bedekt. Te Toulouse zelfs heeft hel den 9 dezer ook gesneeuwd. Men leest in den Indicateur de Boyeux De bevolking onzer stad en omstreken is door eenc treurige gebeurtenis in verslagenheid gedom peld. Verleden zalurdag avond, omtrent 8 ure, werd de heer AdolphcCarpculier, een ryk grond- eigenaer in het gehucht Damigny, gemeente Saiut-Marlin-dcs-Entróes op ongeveer 300 me ters afstand zyner woouing, vermoord gevonden. Hy lag uicl hel aeuzichtopden grond, en zyne handen waren ineengewrongen en met slyk be smeurd. Hy gaf geen leeken vau leven meer en was niet wonden overdekt. Aen hel hoofd had hy drie zware kneuzingen hekoinen eenc aen hel kroonbeen, eenc aen het gezicht en de derde aen het achterhoofd, wacrvan het been ingesla gen en verbryzcld wasdie laetslc wonde moet doodclyk geweest zyn en met een kneuzend werktuig zyn toegebragt. By het onderzoek van het lyk, ontdekte men vcrvolgcus elf andere wonden, door een dolkmes of een ander suydend werktuig veroorzaekl; ne gen waren erin de volle borst toegebragt, wacr van ccue in de rigtiug van hel hart diep cu doodclyk was. Men kan de beweegredenen van die moord niet aen diefstal tocschryvenwant de kleêreu waren niet doorzocht en de horlogie cu de ket ting waren op hare plaels. De heer Carpentier moet dus het slagtoffer vau wilden haet en wraek zyn geweest. Er wordt veel en verschillig over dien afschu- wcJykeü moord in het publiek gesproken. Ver scheidene gezegden zyn reeds door de wezent- lykheid der feiten gclogcuslraft. Wy deuken, dat liet voorzichtig is opzyne hoede lezyn tegen alle gewaegde gissingen. Wat zeker schynt te zyu is dal het ongelukkig slagtoffer omtrent 3 of 6 ucr 's avonds zyne wooning verlaten heef, om in ceu zyner weilanden ecnen onbekende te gemoct le gacn die zegde veekoopman le zyu en die met hem voor eenen aenkoop van kocijen was afgesproken. Het is ten gevolge van die uoodlol- tige samenkomstdat dit bloedige en wreede drama werd gepleegd. Het onderzoek der juslici» wordt vlylig voort gezet. Men moet verhopen dal hel lol de ont dekking van den moordcuacr zal leiden. De Cournier des Alpes geeft de volgende inlichtingen over de ontploffing van hel buskruid- magazyu leFourneaux ontvangen. Het buskruidniagazyn was gevestigd in hel gebouw, hetwelk voor de vervaerdiging van myu- kardoczen was bestemd; op hel oogeublik der ontploffing waren er vier werklieden aen den ar beid. In het magazyn bevonden er zich 30,(100 vervaerdigde kardoezen en 2300 kil. buskruid in vaetjes. De oorzaek van dit ongeval is niet gekeild en zal waerschynlyk nooit gekend zyu. Het buskruidniagazyn is lot in den grond vernield. De lidmaten der vier werklieden, wel ke aen hel veivaerdigen der kardoezen bezig wer den, zyu op verscheidene meters afstaud vau de plaels der lamp terug gevonden. Een werkman die iu de nabuurschap arbeid de, werd zoo zwacr gek walst, dal hy aen do ge volgen zyner wonden is bezweken. Een ander werkman, aen den ingang der doorslcking arbei dende, werd zoodanig door de onlploiliiig ver schrikt, dal hy op deu spoorweg ineenzakte cu door eenen waggon met puinen geladen verplet terd werd. Overigens werd er een groot getal andere personoen door de puinen gekwetst: doch hunne wonden zyn niet onrustwekkend. Hel gedruisch der ontploffing werd te Saint-Michel gehoord en verspreidde er schrik alsvorens de lyding van het ongeval er was acugcbragl. Saiul-Michcl ligt op ecnen afstand van meer dan 16 kilometers van Madonc.» AELST, 18 NOVEMBER. iiamer dei* Volksvertegenwoordigers. De opening der wetgevende Kamers heeft dyns- dag laelsl plaels gehad zonder troonrede. Het scnacl heeft onmiddelyk dcszelfs bureel samengesteld en byna niet eenparigheid van stemmen gekozen lol voorzitter: Prins de Eigne; ondervoorzitters: MM. d'Omalius-d'llalIoy en De Tarnico; secretarissen: MM. De Rasse en Graef L. De Rohiauu. De Kamer der volksvertegenwoordigers niets aen het orde van den dag hebbende, is des an- derendaegs lot de samenstelling van liaer bureel overgegaen. Zyu benoend. tol voorzitter: de heer van deu Peereboom met 35 stemmen tegen 20, gegeven aeu Burggracf Vilain XIIII eerste on dervoorzitter: M. Moreau, met 53 stemmen tegen 22 gegeven acnM. DeNaeycr: 2' ondervoorzitter: M. Crouibcz, met 50 stemmen legen 20 aen M. lioyer de Belir; tot secretarissen: MM. De Moor, De Fiorisonnc, Thicnpont en Van Humbeek. Donderdag is aengciiomcu met 69 legen 4 stem men liet budjcl van financien voor 1866. De zitting van gisteren is besteed geweest aen vra gen en uitleggingen over verscheide voorwerpen, onder andere, wegens de runderpest en over de belgische soldaten in Mexiko. De petitie van ecnigc onderofficieren van ons leger, vragende magliging voor in niexikaenschedienst mogen te treden, is op het bureel van inlichtingen ncder- gclegd. De kaetskampslryd op de Esplanade alhier deesjacr gegeven gaet ten einde. Nog vier par lycn moeten tegen elkaer kampen. Morgen zon dag om 2 uer na middag zal de party van Aclst tegen die van Hofstndc spelen en acht dagen na dien ee partyen van Herdcrscm en Ilofsladc. De beslissende kamping is vastgesteld op zon dag 3 december aenslacndc om 1 uer juist na- hiiddag. De heeren Muylaertvan Herdcrscm ea De Clercq van Audegem, zullen als geleende man nen morgen met de partyen van Aelsl cu Hof- stade medespelen, By koninglyk besluit van 12 november wordt de heer Jules Bara, lid van de kamer der volksvertegenwoordigers, tot minister van justi- cie benoemd iu vervanging van den heer Victor Tesch, wiens ontslag acnvaerd is. By koninglyk besluit van 14 november is de heer Victor Tesch, volksvertegenwoordiger, oud miuistcr van juslicic, tot stactsminisler benoemd. Het wasjgislercn 35 jaren dat de belgische Grondwet door het nationael Congres is gestemd. Men verzekert ons, zegt de Escautdat er in de omstreken van Sint Nikolaes, een tweege vecht heeft plaels gahad lusschcn een der opstel lers van la SentineUe Beige en een luilenant-co- lonel van T 7* linie. De luitenant-kolonel zou ernstig gekwetst zyn geworden en het is ten ge volge dier zaek, dat de beer Chazal aen de uit dagers van den heer Dupontzou verboden hebben met dezen te vechten. Ziet hier eenige inlichtingen, die een denk beeld kunnen geven van de menigte dagbladen, weekbladen, tydschriften, enz., die in Brussel verschynen. Iu den enkelen dag van zaterdag iactsl heeft men iu hel poslburcel vau Brussel voor frankceriugskoslcu van drukwerken de som van 1500 franks ontvangen. Nu, men weet dal het grootste, getal dagbladen, omtrent de zeven achtsten, macr één centiem het exeuiplaer betalen. Men kan zich een denkbeeld maken van de snelle verhooging der waerde van de grondei gendommen ts Brussel, door den prys dal de gronden worden verkocht welke de stad heeft ingenomen voor lie vbrbreeding der Ilospilavj- stract. Dynsdag laelsl zyn er zes perceeleu bouwgrond, metende te samen 10 aren '6 centiaren, deiiii- liveiyk toegewezen geworden voor de som van 135,810 fr. Het eerste lot, metende 44 centiaren en eenige milliaren, is alleen verkocht gewordm voorde soin 21,500 Ir., 't is aen 4 millioen 9()0 duizend fr. de hectare of 58 fr. den brussd- schen voel. De vyf andere perceeleu, uitmakende tcsainon 871 meters zyn verkocht geworden le sauion 114,500 fr., dal is een millioen 200 duizend fl\, de hectare. Men schryft uil Scheveniugen, den 9 nb- vcmbcr Sedert den 5 dezer tot en met gisteren mor- gend, zyn alhier nictmiuderjdau 35 haringschui ten aengezel, hebbende geleverd 5,522,000 sluLs slcurharing: 562 wagens en karren waren noodlg om dezen te lossen. Üc baring onder den engll- schcu walgevischt, enaengebragt door vyf schui ten, heeft gegolden van /"24 lol /"22 het duizend tal; verleden jacr op dit tydslip was de pns slechts 18; alzooeen verschil van ƒ5. Voor den haring op deze kust gevangen, welke kleiner vau stuks en minder smakclyk is werd heden nog besteed van f 14 lot f II; verleden jaer ip dit lydstip gold deze/10. Er zyn nog 16 pinken die niet aen wal zyn geweest. In den nacht van donderdag tot vrydog laelsl is er brand uitgeborsten iu de sacristy vin de kerk van Scghelsein; de kas, wacrin zich een zestiental kasuifels, een vyftal koorkappen, stoe len, al liet linnen, enz., bevonden, met dèn planken vloer dacronder, zyu gausch opgebrand; dry andere groote kassen en een biechtstoel zvn lel Ui lyk vaueengclrokkcu en zwart gebrand; alles dat in de sacristy was de heilige valeh, kruisen, kaudelacrs, bloemen enz., waren niet meer kenuelyk. Geheel de kerk met al wat er zich in bevindt tot in de vonlkapeldie van achter iu de kerk is en goed sluit heeft eene geelachtige kleur bekomen. Men is van gevoelen dat, ware de kerk dien dag niet een ucr en half vroeger geopend dan op nudere dagen, zy gausch zou afgebrand zyn. Geeslelykc en wereldlykc overheden waren zoo gauw mogelyk op hunnen post. I)e eerwacr- dc heer pastoor, met den heer Vander Douckt, broeder van den koster, hebben de sacrislydcur geopend in weerwil van deu verslikkeudeu damp. De brand schynt zyn begin genomen te hebben den avond voren, iu den houtkoolbak, die nevens de kas stond. Het gebouw eu al het houtwerk zyn verzekerd, doch de klecderen en ornamenten niet. De schade wordt op 5000 franks geschal. Men schryft uit Brugge, 11 november Vrydag morgeud stond een jong vrouwsper soon, die moest trouwen, alhier op den Burg naer haren bruidegom te wachten en te trippe len, alsof ze op gloeijend yzer stond. Het meisje zag er verdrietig uit, omdat haren aenstaenden man zoo lang weg bleef. Eindclyk kwam hy vau langs den kant der lloogslraet, en men zag klaer op het wezen der bruid dal hare verlangzucht iu genoegen veranderde. Doch de bruidegom na derde liacr niet, hy groette haer slechts, en iu plaels van het stadhuis binnen te gaen, trok hy in de Blindcu Ezelstraet en zette het op een loopen, roepende Ik en trouweniet De bruid, verwonderd over dit onverwacht bcclen, riep haren beminde onophoudclyk toe Ach Sissenwal gaet gy doen! Maer Sissen liep voort, en bruid en ouders, getuigen en nieuws gierigen, 'l liep al achter Sissen lot over de Vischmarkl, waer men eene mande levacrl om ver liep. De bcelcnde bruidegom was zoodanig rap le been, dal men hem niet heeft kunnen achterha len. En de bruid mogl met eene hangende lip en een ueórgcslagen hert naer hare woouing terugkeeren. Er blvkt uil ecnen brief door eenen officier van liet mexikaensch legioen, broeder van eenen krygsgcvaiigen officier, geschreven, dal de uit wisseling der krygsgevaugenen van Tacamburo op het punt is bekrachtigd te worden dal de laetslc nioeijclykheid bestacl in de voorwaerde door ile Juarislcn geeischt, dat de vrygestelde soldaten iu Mexiko niet meer zouden oorlogen eu gevolgentlyk naer Belgie zouden terug gc- stuerd worden. Den 8 dezer, om acht ure des avonds, waren de douanenbrigadier Jan Crcvecceur en de geprt'posccrde Pieler Van Laeke, van de Clinge, te samen uitgegaen voor hunnen nacht dienst. Aen het bosch gekomen, gezegd de Warande, hadden zy zich in hinderlaag gesleld. Om 9 ure hoorde de brigadier een scholhy riep naer den gepreposcerde om le weten, wal dit beduidde. Geen antwoord ontvangende riglle hy zich naer de plaets, waer Van Laeke zich had verdoken en vond hem op den grond liggen, badende in zyu bloed eu geen leken van Teven meer gevende. Die ongelukkige was geheel het linker deel van het hoofd weggescholeu. Men veronderstelt dal in de duisternis den trekker zyner karabyn aen eenen tak zal vastgehaakt zyn geworden en hel wapen aldus zal hebben doen afgacu. Men meldt uit Korlryk, 10 november Dynsdag avond, tusschen 7 en 8 ure, is er by de herbergierster Natalie Neirinck, gezegd de Krulleeen diefstal met brack gepleegd. Iu afwezigheid der bewooners is er een kerel langs het venster in het huis gedrongen. Na zich de keel met ecnigc glazen uitzet ververscht le hebben, beeft hy de keers aangestoken en met den hack der sloofde schuil' van den loog open gebroken, in welke hy niets voud; daarna is hy naer boven gegaeu, en heeft aldacr helslot van een meubel verbryzeld. Na alles overhoop ge- worpen te hebben, heeft hy eene gouden hals- ketting, eene lange koperen vrouwenkelting en eene gouden oorbel gestolen. In dezelfde schuif, yvaeruit hy die voorwerpen genomen heeft, lag y,ak-^dt^bewsr-óia.£Sü,c .1105 a! j-oudc .som in hield in gouden en zilveren speciën en die hem onder de baud niet gevallen is. Terwyl de dief zich aldus aen zyne bezigheden overleverde, bemerkten de gebaren hel heen- en weërgacn van hel licht in het huis en maeklcn zulks keubaer aeu den policie-ageul Weirlz, die daer voorby kwam. De dief zorg gehad hebbende de voordeur te openen, gewis om zyne vlugt te vergemakkelyken, zoo trad Weirlz in het huis en aenstonds riep hem eene slem Kom maer binnenvrees niet, ik ben het De policie-agent nadert, houdt ceu kerel aen in den nacin der wel en herkend hem voor zeke ren Paul Carton, kommissionnaris. Deze kerel is aen zyn proefstuk niet en heeft nog éeno vcroor- decliug ondergaen voor diefstal van lood. Daer Carton dronken was. protesteerde hy over de zuiverheid zyner inzichten 011 beweerde dat hy de gewoonte had naer de herberg le komen en dat hy als klant, de deur geopend ge vonden hebbende en niemand thuis, de vryheid genomen had eenc keers te ontsteken en een glas bier te tappen. Macr ten aenzien der voorwerpen in zyn bezit gevonden en der overhoopwerping, waarin hel huis lag, luisterde Wcirtz slechts naer de stein zyner pligl en, na zyne uitleggingen aenhoord te hebben, bragt hy Carton naer de gevangenis. STAD AELST. VERPACHTING DER gebouwenvry-visscheru. garsingen en barnieren op do baen naer Opwyck alsmede van de beer- en pissyn-pnltcn der stad. Ilct Kollegic van Burgemeester en Schepenen der stad Aelst Maekt bekend dat het op DYNSDAG 28 dezer maend NOVEMBER, 0111 10 ure voormiddag, iu de groote beuedca zael ten Stadhuizc te Aelst zal overgaen lot de openbare acnbcsleding aen de meestbiedende, voor de verscheide Sledclykc Rechten, Gebouwen, Vry-Visschcry, Garsingen en Barrieren, opdebaen van Aelst naer Opwyck, alsmede van de Beer- eu Pissyn -putten der stad, en dat het kohier van lasten aengaende deze aeu- bestcding ter inzage van eeuiedcr zal liggen ter stads-sckrelary, alwacr men er kennis zal konncn van nemen, alle dagen van 9 ure 's morgens tol den middag, en van 2 tot 4 ure namiddag. Gedaen en afgekondigd ten Stadhuizc van Aelst, den 17 november 1865. Burgemeester en Schepenen, De Sckretaris, G. I)E GHEEST. Ch. BOONE. OPENBARE VERROOPING by gedwongene onteigening TE HERZELE. De Notaris MICHIELS, (c llcrzele, daartoe benoemd, zal, 111 uilwerking van een vonnis verleend door de rechtbank van eersten aanleg zitting houdende tc Audonaardo den 10 November 1860, ten bijwezen van d'hccr Vrederechter van het kanton, ten gevolg van iitbcslagncming van on roerend goed, openbaarlijk verkoopen, in ecnen enkelen Zitdag, op DINSDAGS DECEMBER 1863, 0111 :i ure namid dag, ter herberg de Ptaisantcn lief, in de Peperstraat, te Herzelc. Een HUIS en afhangclykheden, met den grond groot vol gens kadaster 7 aren 10 centiaren, op zelfde kadaster ge kend onder nummers '201x1 en 207c der wijk A, zijnde de voormelde herberg den Plaisanlen Hof. bewoond 011 ge bruikt doorLivinns Van U'aycnbcrghgestaan ongele gen te Herzcle, aande Peperstraat, ter plaatsgenaaind Lam mckens-Eeke; palende: oost sicur Jan Bapiistc De Blau wer, zuid dc Peperstraat, west sicur Franciscus De Spiege- lecrcn dtt*baan naar Ressegcm, en noord Mijnbeer den Baron Vande Wocslyne. VER&QOPING VAN Landen en Meersehen TE LEDE Do Notaris MICHIELS, to Herzelc, zal open- baarlijk verkoopen: 60 Aren Land, op bel Beek veld, 25 aren 06 c., Land, op hel Brugsveld, 12 aren 30 centiaren Land, op d'Hulsl, 55 aren 05 centi aren Meerscb, op hel Guchl, en 9 aren 22 centiaren Meerscb, ook op liet Gucht,alle le Lede gelegen. Iu gebruik met bet. betalen der koopprijzen. Instel 16, Verblijf50 December 1865. tel ken ecnen Zaterdag. 0111 5 ure namiddag, Ier cslamiuet het Nieuw Zaugsken, aan de Gecrards- bergsclie kasseide, le Erembodegcm,(Zoulslraal- poorl, te Aalst). YKYD1TIE va™ WAGENS, UHD80UWERSHALM, Vrachten, Paarden, Koeien, Verlens cnz„ It* II<-t*zc!e. De Notaris MICHIELS, le llcrzele, zal, den Waensdog 29 November 1865, om 9 ure voor middag en volgenden dag ten hove van juf vrouw Amelia Da Clercq, weduwe van Douatus Van Buggenhoulop de Merkt, le Herzelc, open- baarlijk verkoopen IIuisnicubelcii,landbouwcrslialain,gcdorscheii en ougedorschen grauen, haver, booncn, wortels, palatten, hooi, strooi, 2 karren, wagen. 2 paar den, 5 koeien, muilen, 2 varkens, looi' le velde cu meerandere voorwerpen. tc bekomen bij den Notaris MICHIELS., te Her zelc, op iutrcsl, mits bezet. v VERROOPING VAN Onroerende Goederen, De Sckretaris DE SAEDELEER, te Erpc, als gevolmag- tigdc duor de eigenaers, zal, met '2 Zitdagen hierna be paald, te koop bieden: Eersten koop. Een perceel Land, gelegen le Bam- brugge, wyk Gunshoorn, groot 31 aren 80 centiaren, sec tie D, n» 108 van hst kadaster, palende oost Joannes liap tiste Ot'.oy, zuid De Moor, west Eliart-Cools, noord ver scheide gelande; in gebruik by Dominions D'I/aese. Tweeden Koop. Een perecel Land, gelegen als bet voorgaende, groot 11 aren 60 centiaren, sectie B, n° 131, palende oost de weduwe Petrus Ilamelinck, zuid Consian- liuus De Meerleer, west de gemeente Burst, noord Joannes BaplisteOlloy; in gebruik by Joseph De Cltppeleer. Derden kooit.Een perceel Land, gelegen alsvoren, seclieB, n° 138 van liet kadaster, groot 12 aren 20 centi aren, palende oost den voelwcg, zuid Petrus Coppons west de erven Van Durmc, noord dhoirs Bacten; in gebruik by Domien De CUppelcer. ZITDAGEN: InstelDonderdag 50 November Verblijf', Donderdag 7 December Ten 3 ure na middag, ter herberg dc DBY tGNINGl'.N, by Victor De Koninck, te Bambrugge. OPENBARE VERKOOPING van een Schoon en Groot Huis 5 gebouwen bevattende 11 wooningen, ACHT II1I/1.N. t MEEUSl.lt E\ BOOXGAERD cu een perceel IIovcnierstoclitiDg, zeer wel geschikt tot lïonvv«roud, alle gelegen te Aaast, aan de Molcnslraatpoort. Dc Notaris DE MOOR, tc Wichelen, zal, ten verzoeke van die liet behoort, met gewin van palmslagenen gela gen, openbaarlijk verkoopen, de hiervoren aangeduide Goederen, breeder by gedrukte plakbrieven en plan aan gewezen. SUPERABONDANTEN ZITDAG ZATUIIDAG, 25 NOVEMBER 1865. Telkens sin 2 uren namiddag, ter herd erg.DE ARK VAN N'OE, bewoond door jufvr. Horlense Vande Voorde, aan de Molenslraatpoorite Aalst. Voor alle verdere inlichtingen vei'voege men zich ten kantooro van gemelde Notaris DE MOOR, alwaar groote en kleine kapitalen te bekomen zijn op voordcclege kon- diticn. VERXOOPIHG VAN Boomeu en Schaarhout, TE WANZELE. De Zaakwaarnemer VAN I)EN BOSSCHE, tc Stnelletle, zal zoo 't behoort, op Woensdag 22 November 1865, ten 2 ure namiddag, openbaar lijk verkoopen 1° Namens mijnbeer Van do Velde: 18 koopen kauada boomen, slaande iu eetic partij bosch achter de watermolen van Fr. Dc Srncl; 2* En aan een partij bosch en land van d'hee ren De Keyser Ilamelinck en Anuaert, gelegen aan de Kerk te Wanzele: 23 koopen zwaar elzen Schaarhout, 16 koopen abeclen. vau 1 1/9 lot 2 meters dikte, en 15 koopen kanada boomen. Te beginnen in de partij bosch achter den Wa termolen.

De Aalstenaar | 1865 | | pagina 2