BRANDSH Een to Erondogen, hot word tijd zulle» want vele van ons waren reeds vergeten hoe ze do hesp en boerenbrood noesten eten na de brand. En ook voor velen was het rijd dat ze eens hun goesting kon den cten5 newoor Louis» Uil»Pier re en Jefken» enz Hen brand te Here, rap gedaan, nog veel rapper dan te Kersken... waar het juist Kernis was» spytig nietwaar dat de kernis reeds ge daan was. 't Is goed voor eenvol- gende keer. O O O Hebben we niet veel branden, we hebben toch het genoegen dikwijls onze alarnbol te horen klinken! II Er zijn ponpiers wiens bel 117 keer juist geteld, op een dag aan 't bellen gaat. Jefken van e.an den Watertoren en Jefken uit de Zonnestraat, en dan nog Jefken de baas van den Watertoren naken er een spel van. Als ze graag eens hun spieren rekken en de belgeeft een tik "roef zo zijn weg zulle naar 't Arsenaal" waar nen dan nog-hoort "Potfer zennen ons weer al vast HOG 'WAT SPORT Onze kaatsers hebben het er zo goed niet vanaf gebracht by hun ne ontmoeting net de ploeg van brandweer Brussel als het tot heden het geval was. Zij verloren er net 13 spelen on 5 - 't Is misschien daarne dat hun terugreis zo vlug van s'tapel liep en dat ze zo vroeg 't huis waren. Hu die buis is zo erg niet, ge noogt niet vergeten dat het do laatste ontmoeting voor het sei zoen was en dat onze mannen of zoveel belang niet meer in stel den in een overwinning daar'zij anders niet neer wisten waar den beker te zetten (dixit Paul) In ieder geval werden de man nen van Brussel al uitgenodigd voor toekomende jaar l HOG "0HD3R DE SPUIT" Dat er ons korps goed op vooruitgaat bewijst de geest zijner goed gedril de mannon, sport» materiaal» uitru sting, maar dat we verrijkt zijn net ene afdeling zeepompiers die te zien waren met Kapelleken-ker mis, dat wisten wij nog niet..... Zeg, Kapitein Dissen, ge noest zeker nen onderzeeer» die te diep lag in de Heuloschettebeek» helpen boven ha len 7 En dan nog net een strikje rond don hals Voorwaar een schoon natroos(je). Vroeger werden de jionge pompiers ge doopt, nu zijn het de oude die terug gedoopt worden» nietwaar Staaf 7 Ge hebt ci nog al nen lepel van bin nen gehaid hein Staafken en het mins te van dat dopen- naar na.dien dat vieren van de dopeling dat is wat an ders Vroeger (nog eens) werden er geen vrouwelijke pompiers aangenomen. Hu ook niet voor zover ik weet» en toch heb ik gezien dat twee brandweerman nen, pardon er wan nen'korporaal bij samen slangen aan het reinigen waren, en een dezer spuiters hun vrouw hielp flink mede. (volgens ik hoorde zeg gen zou het hier gaan om de "pree" daar anders de'korporaal met lansier 46 alleen coca-cola zouden kunnen drinken. Madam» voor wanneer uw unif o m ROND HST KAPELL5E3H VAM DE WERK Reeds een paar artikels verschenen in ons blad net betrekking tot het Kapelleken van de Werf. Eerste Re sultaat twee van onze pompiers vak mannen zyn' bereid de zink gratis te plaatsen op het dak van de kapel. Wie zijn zo 7 Ik zeg het nog niet l Wie volgt dit schoon gebaar 7 Wie van onze spuiters helpt mede tot het her opbouwen der kapel, het zy door ko steloos een of ander aan te brengen, te plaatsen, enz. .Allo stielmannen, wie zijn de volgende. Een andere beloofde een gift te doen tot aankoop van grondstoffen t Wie volgt 't 1

De Aalsterse Spuiter | 1948 | | pagina 6