Onder de belangrijke toepassing van de radiotechniek vernoemen wy de verwezenlijking van radiotelefonische verbindingen tussen een vas te post en beweegbare stations, welke'een aanzienlijke uitbreiding genomen heeft ingevolge de ontwikkeling van do techniek dor ultra - korte golven. ■Son Radio-electrische uitrusting aan boord van wagons, waarmede men in verbinding kan blijven met een persoon op een vaste post of in een andere rijdende wagen, stelden enkele speciale technische problemen. De auto mobilist, die, in het algemeen, niet ingewijd is in de radiotechniek,moeat onder meer in staat Worden gestold om oen zendtoestel even gemakkelijk te kunnen bedienen als een telefoon, zonder er toe gedwongen te zijn gepaal de regelingen uit te voeren. De toestellen zelf moesten daarenboven zo weinig mogelijk plaats innemen-, terwijl zij'aan do grootste eisen van vei ligheid bij hun werking en van technische kwaliteit moesten beantwoorden. Ten slotte moest het verbruik van do radio-inrichting zo laag mogelijk ge houden worden, daar do batterij van de wagon'niet voorzien is vo-or hoog stroomverbruik. Tijdens de laatste jaren werden deze verschillende problemen opgelost door het feit dat de recente fooruitgang op het gebied van de zoor hoge frequenties en van do radiobuizen met gering gerbruik ton nutte word ge maakt bij de constructie van de toestellen voor mobiele radio-telefonie Pc doelmatigheid van een net van wëgons, die onderling door oen radio telefoon verbonden zijn, was zo bevredigend, dat in de Ver. Staten en in Groot Brittannië reeds belangrijke toepassingen werdén gemaakt» De eer ste bevoordeelden waren de politicdiensten. Sedert enkele tijd interesseren do openbare diensten, do taxis-maat- schappijen en de diensten voor de controle van do wogen zich ook in Bel gië voor do mobiele radiotelefonie. Verschillende maatschappijen hebben daarom boordnateriocl ontworpen en geconstrueerd, dat aan do hoogste technische vereisten voldoet. Vernoe men wij onder ander de vennootschap Philips welke over de exclusiviteit beschikken voor do verkoop van Amerikaans materieel van de vennootschap Motorola, die over geheel de wereld oen grote faam geniet. De vennootschap Motorola heeft inderdaad reeds hondorden politiebureau' s, ondernemingen voor bosontginning, wachtpatrouilles, taxi a-maatschappyen loger-poston enz.» uitgerust. Reeds verschillende brandweerposten hier in ons land werden ook uitge rust mot Radiotelefonie» Wanneer onze beurt om do toepassing va.n de radiotechniek in loven te roepon in ons Korps P.3.D.R.

De Aalsterse Spuiter | 1949 | | pagina 5