Er was stemming en verbroedering, en in de late uurtjes ook verzus tering met de echtgenoten der pom piers van Pontoise die hun echtgeno te kwamen gezelschap houden.De MENU'S, kwamen hier goed van pas om handtekeningenen opdrachten te ver zamelen, het Guldenboek werd ter on dertekening aan de verschillende ge nodigden voorgelegd om te tekenen, (dit boek, ONS GULDENBOEK had veel belangstelling van de genodigden, en het is het waard!) Na het banket, of liever op het einde van het banket kwam de geest ban broederlijkheid tot zijn hoogte punt, zodanig,dat er op een menu van een lid der brandweer Pontoise volgen de nota werd vermeld "Als er weer oor logswolken dryven over de wereld, en landen tegenover elkander komen te staan tot broedermoord,laat dan op de eerste rijen der legers de verschil lende korpsen der brandweren staan, en het "WORDT GEEN OORLOG". Het ban ket was gedaan-, en nu was het DE BEURT AAN ONS In een groep, een groep van een hon derdtal inbegrepen de groep Pontoise ging met muziek voorop naar de Grote Markt alwaar bloemen werden nederge- legd aan de uitgestalde pompier,zit tende op een tijger, in het café "DE TIJGER". Een rede uitgebracht door een lansier, toepasselijk op de le vende Pompier; rijmende met bier, werd uitgesproken van op een tafel, en nadien ging men over tot de aan val op de gevulde potten. Andere groepen hadden zich verspreid over de ganse stad, en overal heerste vreugde en jolijt,de tafels en stoe len moesten het ér op sommige plaat sen ontgelden, zodapig zelf dat Huy- lebroeck Pompier een ladder moest halen om zijn eigendom terug in ont vangst te kunnen nemen.Al deze klei ne groepenbrachten leven in de brou werij, en veel fratsen, zullen gedo ken blijven in de harten van onze Pompiers, en zullen wel eens opge haald worden by zekere gelegenheden, dan zal het zyn van weet ge dat nog, en dat en van' den dienen enz. enz. Deze dag, of liever deze nacht schijnt wel geëindigd te zijn, het juiste uur is ons echter onbekend,in elk geval ontbraken er daags nadien, of liever in de volgende uren ver schillende pompiers, om samen met de groep Pontoise van een rondrit te houden. Deze rondrit is onvergete lijk, zowel voor Pontoise als voor deze van ons die er hebben aan deel genomen. Het einde was het bezoek aan een Brouwerij, waar men meer dan gul werd onthaald, en het andere einde greep plaats bij een Adjudant Pompier, die zijn genodigden,, samen met zijn echte pompiersvrouw, gul en nat wist te onthalen. Het afscheid met de leden van het Korps van Pon toise was 'ontroerend er werd ver broederd en verzusterd, de afscheid- kus duurde en bleef duren, en had de autogeleider van de bus er geen "komaf" aan gemaaktwie weet waren de leden van Pontoise wel weggegaan, maar aan alles komt een- EINDE, ook aan dit afscheid, In de namiddag waren de pompiers terug samen geko men op de koer van het stadhuisal waar de LEDEN DER EREWACHT waren samengekomen, afgehaald door verschillende onzer leden met hun auto, teneinde over te gaan tot hun huldiging die zou plaats grijpen in het lokaal Burgershuis, Grote Markt te Aalst Met muziek op kop, aangevoerd door onze Sympathieke Chef O/LtDE VOS Fransging ons korpsmet in hun midden de erewachters en hun familie langs een paar straten naar het lo- laak Burgershuis. Hier werden de Erewachters en hun familieleden, alsmede al de leden van het korps en muziekanten vergast op smakelijke broodjes met hesp, opgediend door Brandweerman Mees Paul. Het ging er gul toe. De feestrede werd gehouden door Lansier Backaert Em. lid van het comité, waarna de Commandant De Paepe Philip, die niettegenstaande zijn rouw, er aangehouden had zijn Erewachters te huldigen een prachti ge herinneringsrede hield en de Ere wachters huldigde. Het was met een van ontroering bevende stem dat de

De Aalsterse Spuiter | 1951 | | pagina 8