O P ÜJ JÜ V ±t A. A ti 3. Deze vragen werden door de manschappen, mondeling geuit, wij menen dat het wel nuttig is deze eens in het openbaar te stellen, temeer daar ze in het belang van iedereen zijn. En misschien is het wel het best er de nodige aandacht aan te schenken 1/ Velen zijn in het bezit van een rijbewijs B. fij denken dat het van groot belang is, dat zoveel mogelijk manschappen met een ambulance of materiaalwagen kunnen en mogen rijden. De enige plaats om het te leren is wel in het Korps zelf. Zou heb niet mogelijk zijn dat van uit het Korps een offi ciële scholing gegeven wora waarmee men automatisch kan deel nemen aan een erkend examen. 2/ Bij brandoproep moeten de manschappen die niet met de eerste wagen meewaren, wachten tot de eerste ter plaatse zijn om te weten of een versterking nodig is. Zou het niet kunnen dat onmiddellijk na de Iste wagen de 2de vertrekt, temeer dat de manschappen toch voor een uur vergoed worden. Een kleine rekening maakt dit duidelijk Stel dat er 15 min. gereden wordt eer de 1ste wagen de plaats van het onheil bereikt, tegen dat de 2ae wagen de2elxde plaats bereikt zijn er pO a 40 min. voorbij Indien er geen versterking mocht nodig zijn, zijn deze terug voor het uur om is. Een ander voordeel zou zijn dat de man schappen in daadwerkelijke paraatheid zijn en de wagen ten slotte eens heeft gereden, iets wat soms wel nodig mag zijn. Ook nog indien de 1ste wagen een ongeval of pech heeft, on middellijk de tweede kan doorrijden, i isschien is hier het grote probleem de verzekering, maar volgens ons is dat toch op te lossen. 3/ Stel dat men de brandweer Aalst, die zich naar een brand begeeft, ergens buiten de stad ontmoet'met een privéwagen. itag men deze dan vol0en naar de ramp en indien nodig helpen, dan zonaer kledij. Bij ongeval komt de verzekering tussenbeide en mag men na dien ook de lijst tekenen. Msschien is dit 's avonds of op zaterdagen niet het geval, maar overdag of tijdens de ver lofperiode kan er toch een zekere manschap-schaarste bestaan die hiermee een klein beetje verholpen kan zijn. 4/ In de gemeente Erembodegem en op andere plaatsen zijn al de deksels van de hydranten, geel geverfd, alsook I meter, de boord van het voetpaG. Zou het in Aalst ook het geval niet kunnen zijn door opdracht aan de stad te geven Oj. eventueel zelf te doen. De voordelen zijn zeker groor genoeg o.a parkeerverbod en vlug opmerken in het donker de goddelijktn

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 5