Art5 Art6 Personen aengesteld tot het ter tlussching van den brand, Art7 Art8 Art9 aenwenden van de middelen en derzelver oefening persoonen. Art10 Art. 11. Art. 12. Alle ingezetenen dezer stad, welker huerwaerde beloopt tot meer dan 150 franks, zyn gehouden te doen maken, bin nen de tien dagen na de afkondiging van het tegenwoordig reglement, eenen eemer volgens model zich bevindende ten Stad- huyze alhier, welken eemer tweemael 's jaers nagezien zal worden door twee leden der commissie uyt den Gemeente raed, en dit alles onder boete van 15 francs TWEEDE API De brandspruyten zullen viermael 's jaers, ter tusschenkomst van den hee- re Schepen belast met het toezicht over de publieke werken, en van twee Leden der Commissie uyt den Gemeente raed, door de daertoe behoorende persoonen worden nagezien en beproefd met en bene vens de verdere gereedschappen en al het gene daertoe gehoort, van welk onderzoek aen het Plaetselyk Bestuer zal moeten verslag gedaen worden. lEELING. Er bestaet eenen generalen Brandmees ter welken alles beveelt in geval van brand, en aen welken ieder moet gehoor zamen. In zyne afwezigheyd wordt hy vervangen door het gemeente-raedslid Commissaris by de 1ste brandspruyten, by dezes af wezigheid, door het gemeente-raedslid Commissaris by de 2de spruyt, en zoo voorts Den Politie Commissaris en Stads Bouw meester zullen zich gedurende den brand ter beschikking houden van den generalen Brandmeester De brandspruyten zullen genommerd zyn, en zullen ieder hebben twee Brandmees ters, benevens twee Commissarissen, te weten eenen uyt den Gemeenten raed, en eenen notabelen burger der stad. De Brandmeester generael wyst een ge noegzaam aental persoonen aen, ter be handeling van iedere spruyt benoodigd. Niemand mag zich aen deze benoeming onttrekken op straffe eener boete van tien francs, ten ware om reden die het Plaetselyk Bestuer voldoende vindt; doch de benoeming van generaele en verdere brandmeesters, zal maer voor twee jaren zyn. De Brandmeesters en Onder-Brandmees ters zullen genomen worden uyt de be- kwaemste en achtingswaerdigste ingezete ne In de keuze der brandspruyt-mees- ters, zal byzonder gelet worden op de voornaemste metsers, timmermans en lood gieters-bazen; de verdere aengestelden zullen worden genomen uyt de ambachts lieden. De aengestelden voor de brandspruyten zullen op daertoe meest gepaste oogen- blikken, van tyd tot tyd, in de behande ling van de spruyt geoefend worden, en ieder der zelve zyne vaste bestemming hebben, ten eynde er in geval van brand geen tyd verloren ga, en de aentewenden hulp met order worde toegebragt.

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 24