26 o "Goedendag, Mi Koennehebt U van l'/ieester Van Wielle al het nodige ont vangen Ja dat heh ik, doch geloof mij, daar word ik niet veel wijzer uit. Ik kan nergens iets vinden: waarvan ik nog niet op de hoogte hen. "Geeft niot kerel straks wordt U; mijn relaas bezorgt bezorgd. Dan zult U beslist wol v/at moer vinden. "Zet nu even góed U oren open, wat ik ton zeggen wil is alleen voor U bedoeld," fluisterde M.Moermans. "Hens thuis gom je gewoon de geschreven tekst weg. Houdt dan de vellen papier hoven de vlam van een kaars en er zal een tweedo tekst verschijnen, deze tekst is van groot belang voor uw vorder ondersoek. Houd U echter aan wat ik er in vraag. Nu weer gowoon gesproken v/ant de cipier kwam al even kijken waar al die stilte vandaan kwam. "Ik weet dat het niet gemakkelijk zal vallen vriend doch hot hoort zoals ik hét vraag zoniet moot ge niet ver- dor gaan."Ik zal mijn uitersts bost doen M, MoermansDat verzeker ik U V/at ik nog graag zou weten, koe geraak ik in de kamer der misdaad Cok dat vindt- U in de tekst." "Wat ik ook nog zeggen wou morgen zal door do -garage mijn wagon thuis be zorgd worden.- Daar zorgt mijn advokaat voor. Go suit hem good kunnen gc-bruiken. Geloof mij vrij. Doch. draag er zorg voor, v/ant als U alles tot een goed einde brengt wordt het nadien U eigendom"; "Maar M. Moermans dat..." Zo nu kunt maar bost gaan, want er zal wel v/ork op -de winkel zijn, meen ik. Lot oen stond hij op en verliet ee -biói- ne spreekzaal, terwijl do verblufte Johnny achterbleef. Sven later werd hem do bruingele kaft ter hand gestold on hij kon gaan. Was hij nu al leen hij zou zijn vreugde hebben uitgezongen, geschreeuwd of geroepen. Moe, nog nooit was dame fortuna hem zo welgezind gev/oost. Was dit alles wel werkelijkheid -Zou hij straks niot ontwaken om weer in de nuchtere werkelijkheid te belanden Het kon toch niet Zc opeens Zijn harte- woiis In vervulling -ogaan "Ik Johnny Koenne Detective Dn eentje met een auto", flitste het door zijn hoofd. Hij voelde dat non hem aankeek om zijn gekke gedoe zo midden in do straat. Vlug vervolgde hij zijn weg, terwijl nieuwsgierige mensenogen hem hoofdschuddend nakeken» Weer thuis begon Joimny vlug hc^ go schreven potloodtekst weg to gommen» j ontstak oo kaars &.ie hij in eon winkel op zijn terugweg-had gekocht, hield er de loge vollen papier boven en inderdaad naarmate het papier verschroeide werd or eon tekst zichtbaar. Hens ie vellen volledig verschroeid, begon hij gretig to lezen. Mijnheer Koenne, deze tekst is zeer kort ik kan niet anders want het nodige ontbreekt mij om veel te schrijven. Toch vraag ik nogmaals aan wat ik kom te vragen, meent U anders te moeten handeion, kom mij aan eerst inlichten. Mijn vrouw had reeds geruime tijd betrekking mot een zekere Dolf Hools, wonende in de Keizerstraat 75 te Antwerpen. Hij is tijdens het proces niet ter sprake gekomen, omdat ik het zo gewild heb. indien hij iets met gans dc zaak to maken heeftwat D moet uitvissen, kóm mij dan waarschuwen. Doe echter niets zonder mij eerst te hebben in gelicht, ómdat ik een schandaal wens te verhinderen. Niemand wist van deze verhouding. Alleen word er maar naar gegist, en ik v/ons -nat dit se blijft. Let goed op, want die itools is een gevaarlijk individu die zo- kor voor niets zal' terugdeinzen. Voel moor is er niot. Nu is het uw bcdrt. Voel .geluk. "Dank U M.Moermans, ik meet wel bekennen dat -J een rare kwast zijt, zuchtte Jöhnny. "Hij kent dc -waarschijnlijke dader, brengt hom .niet ten horo tijdens het procos en geeft nu gold uit om hem to pakken to krijgen, dacht hij. Johnny borg de bladen zorgvuldig weg als hij cr plots aan daclt dat or nergens de plaats aangeduid was waar hij de sleutel van ae slaapkamer kan vinden, waar zich 'hot drama.had afgespoeld. wordt vervolgd -Jimmy-

De Aalsterse Spuiter | 1972 | | pagina 26