TEKEN VAN Dl ZWARTE VLAG 10. Enkele tijd geleden verscheen op onze kazerne een zwarte vlag, aanplakbrieven en kregen wij in onze brievenbus, enkele papieren vanwege het aktiekoraiteit. Waar gaat al die herrie feitelijk over en hoe is deze teroe ring ontstaan Wij achten het als onze plicht onze lozers voer te lichten hoe dit alles gegroeid is en nu tot zijn hoogtepunt is gekomen. De stad Aalst werd aangeduid te fungeren als een centrum, categorie Y, wat in korte terminologie betekent dat zij VERPLICHT dient te beschikken over een vaste kern brandweermannen. Dit zou moeten ver wezenlijkt zijn tegen 1 januari 1973, doch wegens do financiële moei lijkheden waarin sommige gemeenten zich bevinden, werd een afwijking va 3 jaar toegestaan. Om zich in regel te kunnen stellen met de opgelegde verplichtingen, wore 2 jaar terug door de brandweer Aalst een ontwerp organiek reglement voor gelegd aan het stadsbestuur, een reglement dat in feite de sleutel is de gemengde brandweerdienst Dit reglement werd niet aangenomen met de opmerking dat er te weel per soneelsleden in het kader werden voorzien (91 man). Terug werd oen nieuw reglement opgesteld, en ditmaal werd hot wettelij;. minimum aan personeelsleden voorgesteld, maar tot hier toe werd er^nog geen gevolg aan gegeven. Lieer nog, uit ingewonnen inlichtingen nlijit dat het stadsbestuur, of toch bepaalde personen zich kanten tegen een vaste kern. Laten wij even de zaken nuchter bekijken. De huidige raste personeelsleden zijn benoemd in het kader van stadsdiensten, en dus niet ALS BEROEPSMANNEN. Het gevolg hiervan is dat zij soms tot aanzienlijke verschillen komen wat betreft hun loon. Tegenover hun op reglementaire, wijze benoemde collega's van andere brandweerdiensten, .iet werkei^ chronisch gebrek aan'personeel verplicht hen soms in te springen voox hun andere collega's, maar dan aan een tarief van vrijwillig brandweer man vergoed Dit zijn slechts twee voorbeelden van van do discrimina tie tegenover hen, Maar ook jullie kameraden, worden gsaiskrii.nn0r-x.j Wij allen zijn brandweerman geworden omdat wij wat moer wilden presteren in onze- egoistische maatschappijen wij zijn er zeker niet op uit in schatten te verdienen langs de brandweer om. Maar als deze samenleving ons begint uit te buiten, ja, dan worden logischcrwijze opstandig Jaarlijks vrijwaren wij miljoenen, maar onlangs werden on; vdste jaarlijkse vergoodingen terug verworpen, U die volledig gerechtvaardigd wacht op een baan als vast nranaweem n oen werk in EIGEN streek, ziet deze jaren voorbijgaan, tot het te laat is en anderen uw plaats" eens zullen innemen. Ho klimaat bij onze brand weer is er niét boter op, want er hangt een onbehaaglijk gevoel van go dekte onmacht, die zich soms condenseert in uitbarstingen die niet tegen do norsonon onderling zijn gericht, maar togen diegenen die-ens benadel r 7/ij moeten daarom ook de maatregelen betreuren die tegenover de personeelsleden werden getroffen.

De Aalsterse Spuiter | 1973 | | pagina 10