25. Desgevallend zal door de gasmaatschappij op de gastoevoerleidingon buiten het gebouw een afsluiter worden geplaatst. 'Deze zal op de voorgevel wor den aangeduid door de letter "G". De dancing moet op het openhaar telefoonnet' zijn afgesloten. In de onmiddellijke omgeving van het telefoontoestel, dat rechtstreeks te bereiken is, zullen alle telefoonnummers van de hulpdiensten aangeduid staan. Al het personeel zal togen do gevaren Voortvloeiend uit een brand in do inrichting ingelicht worden. Sommige personeelsleden speciaal vooraf aangeduid omwille van de permanent aard van de functies moeten geoefend worden in het hanteren van de brandbostrijdingsmiddelen en de ontruiming van de inrichting. In verband mot een regelmatige konbrolo zal de uitbater van de dancing ten alle tijde toegang verlenen aan do afgevaardigde van de Burgemeester. Gnvorminderd de bepalingen van dit reglement zullen de uitbators van do dancings zich moeten, schikken naar de bepalingen van het Algemeen Regle ment op de Arbeidsbescherming die verband houden met het inrichten van danszalen. OPINIEPEILING.. Dit politiereglemont betreffende do brandvoorkoming in dancings én lokalen waar gedanst wordt, is natuurlijk nog meer van omvang. We hebben, naar onze mening, er de voornaamste punten uit gehaald. En om U ervan oen nog bet beeld te geven heeft enkele loden van onze redak- tic eens een opiniepeiling gehouden. In dancings van gelijkaardige omvang als besproken in het hier bovenver melde politiereglement. U kan er nadien zelf de positieve of negatieve mening over uiten, zelf eens nagaan... we zijn als volgt te werk gegaan uit'het bovenvermeld reglement hebben we de 10 bijzonderste"punten geno men, die naar onze mening de moeste aandacht moeten krijgen, elk punt heeft een maximale waarde van 10 punten dus samen 100 punten por bezochte dancing. Dezo punten waren -wandbeklodingon, versieringen, bekledingen, zitplaatsen brandha'rheid van deze materialen -uitgangen, nooduitgangen, volle breedte min. 0,8C ra -in en uitgangen opengaan in de richting van de vlucht weg -deuren geopend of gogrendeldlnooduitgangen) -draaideuren eh draaipaaltjes(verboden) -nooduitgangen, en zijn dezo gologon tegonovorstaando ffo ingang -is er een reglement aangebracht op schrift "uitgang" en "nooduitgang" -elektrische noodvorlichting -tolofcon (gemakkelijk bereikbaar) -brandblustoostellen Indien er geen nooduitgangen zijn voorzion in dancings verliezen zij alle punten op de artikels 2,3,4,6. Wij waren zeer relatief en ton zeerste streng, men moet dus niet verwon derd staan over het aantal lage punten die gegeven werden.

De Aalsterse Spuiter | 1973 | | pagina 25