[N MEMORY DE HELM v^PïjN en 5MA Na vele vruchteloze pogingen en onderzoekingen, loor com mandant 3. De Vidts, om het kostbare en dierbare vooroen terug te vinden dat verloren ging Dij de verhuizing naar de nieuwe kazerne. daarom, lias- den we gedacht van in dit nummer nog eens een oproep te doen aan onze "eerlijkebrandweermannen "Je vragen net aandrang doch zeer beleefd aan de personen die kunnen inlichtingen verstrekken over de verdwenen ie lm, zich kenbaar te naken bij de dichtsbijzijnde rijkswacht of politiepost ofwel Dij onze kommandant in zijn .vinkei. De "Helm van pijn en smart", die zoveel leed heeft moeten doorstaan Dij de ontploffing van het gas v/d kommandant en nu weer smart meebrengt om zijn verlies. ..et hem gingen vele souveniers en gedenkingen weg, niet alleen voor onze kommandant maar ook voor ons, want allemaal hielden wij ervan en keken e- naar on 'hij hing trouwens hoog aan de muur). Allen waren wij dan ook dien geschokt en redroefd hij het vernemen van ai., onheuglijke nieuws. Vooreerst hadden we nog een licht hoop in onze droeve rorct gekoesterd en onszelf in ons verdriet getroost met ae gedachte dat het hier slechts ging om een flauwe gram, maar helaas nu na zijn méér dan 1-jarig verdwijnen moeten we tot 'ons spijt meedelen dat hier een kwade hand in het spel is geweest. Helaas, helaas,driemaal helaas waarom moest de helm verdwijnen... maar ja, het zal zijn zoals het spreekwoord zegt "het goede gaat en het slechte blijft". Om het mogelijke terugvinden nog wat te vergemakkelijken zullen we nog eens de persoonsbeschrijving herhalen (van de helm natuurlijk) 1- heeft het uitzicht van een Drandweerhelm, 2- er is een uitdrukking van pijn en smart op te bemerken, 3- er zal een kwade hand. aan vastzitten (misschien zwarte september), 4- kleur wit (geweest) nu geelbruin, sommige kwade tongen beweren dat het is van te lang in de zon te hebben gehangen. V/ij drukken met de helm echter alles de kop in en weten dat do helm bruin is geworden, toen het gas van de kommandant vuur vatte, 5- overal zijn er lichte blaasjes op, sommigen zijn al gesprongen (net zoals eczema) 5- binnenin zaten er rechts nog enkele haartjes in vast, deze haddon ze uitgetrokken bij het verwij deren van de kop uit de helm ten tijde van de ramp, 7- het riempje is éénmaal hersteld geweest geworden (mot een revetje), was gesorongen toen de haren van de kommandant ten berge rezen op de nlaats van de ramp, de eigenlijke oorzaak is niet bekend (van schrik of kolére) N.3. Hogen wij ook nog vragen vooraleer inlichtingen te verstrekken eerst goed te willen nakijken aan de hand van de zeven geboden hierboven of het wel om het juiste voorwerp gaat. Want laatst kregen we nog een aanwijzing binnen, maar bij latere veri fiëring bleek het hier te gaan om een oude pispot waar enkele vogel tjes hun nest hadden ingemaakt. Misschien bestond er wel enige ge lijkenis... het is daarom dat we nogmaals verzoeken goed na te kijken alvorens alarm te slaan.

De Aalsterse Spuiter | 1973 | | pagina 9