DENDERLEEUW ERONDEGEM ERPE KERKSKEN BURGERSTAND ZO SPREEKT DIRK MARTENS BAARDEGEM VLEKKEM OORDEGEM BLZ. W ZEEK BELANGRIJK NIEUWS In het rode bladje «Voor Al len» van 28-8-1955 krijsen wij Se mg een artikel «Be schouwingen!...» van onze ge niale vriend Vander N iepen Paul. Thans is zijn zeer hoos- staand artikel, met zijn ware naam ondertekend, vroeger vonden wij steeds «Snorky». Wie weet persoonlijke reklaam o£ propaganda! Nog een rode kandidatuur van volksverte genwoordiger voor de aan staande verkiezingen! Hij verwijt aan het C.V.P. - be stuur van Denderleeuw haar gedane kiesbeloften niet te houden. Tal van punten ston den op haar programma, aldus schrijver, en heden ten dage is nog het honderdste niet uitge voerd. Werkelijk mijnheei Paul, uw artikeltje getuigt van uw spitsvondigheid in het liegen. Uw bewijsvoering is werkelijk van het bovenste schol en gij moet absoluut niet onderdoen van uw collega, het ander re porterken. Tal van punten schrijft gij stonden op het C. V.P. programma, maar zeg eens eerlijk, hebt gij dat pro gramma wel ooit gezien of ge lezen? Wij twijfelen hieraan ten sterkste. Geef ons eens en kele van die programmapun ten en dan zullen wij eens na gaan wat reeds werd gedaan. Mr Paul, het C.V.P.-bestuur van Denderleeuw heeft reeds tal van werken uitgevoerd en. indien gij deze wenst te we-i ten schaft u «De Beiaard van 27 Oogst 1955. Overlijden Rufinus De Backer, weduw naar van Celina Wynant Maria Philomena Silvia Backer, geb. te Denderleeuw 5 December 1873 ongeh. docter van Leopold us en van Maria Louisa Asscherickx. Huwelijken: Lodewijk Alf. Meyts, Sint Ka- thenna Lombeek en Rosa Julia Vernaille, Denderleeuw. PAROCHIENIEUWS 4 SEPTEMBER. Veertiende Zondag na Sinxen. 6.30 u. Mis met zang voor Jozef Van den Eeckhaut; 8 u. Hoogmis voor Stanislas De Pauw (vw. H. Hartbond), algemene Commu nie H. Hartbond: 9.30 u. Gele zen mis; 2 u. Vespers, Lof. Congregatie. 5. MAANDAG 7 u. Jaarge tijde van Alfons en Julie Buyens; 8.30 u. Mis ter ere van de H. Geest. DINSDAG 7 u. Jaargetij de van Clement Hanssens; 7.30 u. Mis ter ere v.d. H. Antonius >or een bijzondere intentie. 7. WOENSDAG 7 u Jaarge tijde van Karei Coppens. Lering. 7.30 u. Kerkgang- mis t e. O. L. Vrouw. 8. DONDERDAG 7 u. Mis voor Marie en Elisa Schockaert 8.30 u. Hoogmis voor de paro- Ten titel chianen; 's avonds te 7.30 uur inlichting mijnheer, deze I Lof wordt uitgegeven te Zottegem, 9. VRIJDAG 7 u. Jaargetijde t.i bereikt wekelijks reeds ve- van Achiel Trog, huisvrouw en jezers van Denderleeuw. jzoon; 7.30 u. Mis voor Francis- KERMISFEESTEN. Za terdag 3 September: te 20 uur op het Dorp, CONCERT gege ven door de plaatselijke mu ziekmaatschappij St. Cecilia onder leiding van dhr Frans Vereecken. Daarna wandelcon cert. Zondag 4 September: bij R. Neirinek, lokaal «Jong meer Moedig» Honegem. Grote Monstervlucht uit Quievrain: 15 velo's gewaarborgd, onver schillig het getal duiven. Al lerhande vermakelijkheden op de Dorpplaats. Maandag 5 September: te 9 ir Plechtige Zielmis voor de overleden parochianen. Daar na uitstap door de voornoem de muziekmaatschappij. Te 14 uur Wielerwedstrijd: 3de Gro te Prijs Burgemeester De Smet voor liefhebbers B.W.B. inge richt door de «Jonge Wieler vrienden» 6000 fr. prijzen en premiën. Inschrijving, vertrek en aankomst bii Gaston Schel- laert. Dorpstraat 52. Allerhan de attracties oo de Dorpplaats. Botsing tussen fiets en brom fiets. Aan de gevaarlijke bocht ter hoogte van de kerk is het tot een hevige botsing gekomen tussen L. Van Der Eecken. wonende Berg, die per bromfiets uit de richting van Haaltert kwam gebold en Et. Vande Veegaete, wonende Ter- licht. die uit tegenovergestelde richting per fiets kwam aan gehold. De schok was zo hevig dat beide voertuigen zwaar beschadigd werden en hun berijders geneeskundige hulp dienden te ontvangen. Zeggen en schrij 'ïebt veel beloofd maar nog mets verwezenlijkt, dat kaï iedereen, maar feiten voor brengen, dat is wat anders. Ook wordt er in uw artikel gesproken over het maken van de Malegem en de Zandplaat- straat. Bii ons weten bestaat er geen Malegemstraat. maar zal het hier wel degelijk gaan over de Zandplaatslraat. Wan neer gij eens over een weinig tijd beschikt, wandelt eens tot daar en dan zult gij u ter plaatse kunnen vergewissen, van de talrijke verbeteringen welke de laatste tijd aan deze vroeger erbarmelijke weg wer den aangebracht. Ten andere, binnen korte 'i'J zullen in de gemeente, .k zij het initiatief vol be- .'e.d van het C.V.P bestuur verschillende werken worden u tgevoerd. Het ware best. al vorens artikeltjes aaneen te Lansen, Mijnheer Paul, U eerst eens goed te dokumenteren Uw collega-reporter, de heer De Pelsmaeker Armand. is veel beter op de hoogte, want hij weet dat de heer Rollier zetelt in het schoolcomité der R. M. .diool te Denderleeuw. Mis- cnien kan hij ons hieromtrent. Is een der eminentste leden v. v oornoemd comité, verklaren door welk besluit deze beslis- -«»g werd getroffen. Wij dach ten dat de heer Rollier reeds la» gen tijd werd vervangen ooer de heer De Wever. Maar enfm, gij kunt toch alles niet weten he. Troch en huisvrouw. 10. ZATERDAG Mis ere van de H. Rita. H. Doopsel. 1) Christiane Maria Surdiacourt, dochtertje van Gilbert en Agnes Troyer, Cleerdries, 7. geb Aalst op 15 Augustus. 2) Alice Francine Van Hau- wermeiren. dochtertje van Frans en van Paula Lemeire. Ganzendries 48. geb. te Aalst op 17 Augustus. Onze beste gelukwensen aan de gelukkige ouders. God ze- gene hen en hun kindertjes. Mon Coppens VERGEET NIET -^nnen van het Syndicaat -poor. P.T.T. enz,, uw dag vrij ■e houden op Zondag 11 Sep tember aanstaande een bui tengewoon feest te Ninove voor de leden der afdeling Denderleeuw een Hoogdag allerhande verrassingen voor de aanwezigen. Ongelijk voor de afwezigen! Geboorten: In gr id Maria Espeiu.out. geb move 27-8-55. d.v. Gustaaf en van Maria Josephina Mat- bhtfs Marc Cam iel Van Der pb. te Denderleeuw A tart ^"Baptist Jo 15 van Louise De- Hebt g'hct ook gehoord dat Vermeylen's roden toorn neergekomen op het hoofd van 'n katholiek burgervader een onzer Brusselse voorste den Drie dagen schorsing w straf De burgervader liad rode bazen van 'n krant smaad hem toegebracht, (laagd voor 't Hof dat Recht zou spreken. De uitspraak beviel die he- •n niet, ze grepen diep in hun- Mi zak. en ze gingen hun nood m hun minister klagen. Deze, rood van bloed en toorn, zocht en vond een reden >or de straf. De burgervader had, oh gru el, een kineast betaald met gelden uit 't budget voor an- J 're doeleinden bestemd. Nu, iedereen weet. dat zoiets dagelijkse kost is. daar waar stad of dorp bestuurd mug "orden. Kom. M. Vermeylen, met v ministeroog en kijk eens de stadspapieren van onzi Ajuinensteé, ge zult wat vin den, "k verzeker 't u. p viering, door uw jiurtij- >teu, van onze vreemde bur gervader n erd betaald met gel den voorbestemd om onze Mid denstand te dienen. Uit 't zelfde kaskc werd het geld gehaald om M. Van Olab- beko. minister zaliger, nu uw dienaar van Oostende, eens rij kelijk te laten smullen, 'k Verzwijg zeer veel i Dinsdag 6 September: te 13 uur: 10e Grote Prijs wijlen Gilbert De Wolf; Rijwielen Alopex; ereprijs wasserij De Swaef voor beroeps renners B. W.B. ingericht door de wieler- clug «De Erpse Sportvrienden» 25.000 fr. prijzen en premiën Vertrek op het Dorp en aan komst in de Dorpstraat. Te 21 uur op de Dorpplaats prachtig VUURWERK gegeven door het Gemeentebstuur. Allerhan de kermisattracties o p Dorpplaats. Donderdag 8 September: bij Gaston Schellaert «Café Een dracht» Dorpstraat 52. Grote Duivenvlucht uit Quiévrain naar 2 velo's en 2 regulateurs. Op Zondag 4 September (schif tingen) en Zondag li September (finale) van de Grote Kaatsingen voor niet-aangesloten ploegen op de Hoogstraat. Gratis 500 fr. plus inleggeld en beker. Slechts 8 ploegen worden toegelaten. In schrijving 50 fr. per ploeg. Tel kens begin te 14 uur stipt. In schrijving tot en met Donderdag 1 September. N.B. - De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen. De inrichters de café-bazen van de Hoogstraat waardig werd gekwetst, was er toch vrij belangrijke scha de. Fietser gevallen. Ter hoogte van de autostrade raak te T. V. uit Aalst met de trap per van zijn fiets de boord- steen, waardoor hij het even wicht verloor en zwaar ten gronde sloeg. Hij liep een die pe wonde op aan de knie en kloeg over erge pijnen in de schouder. Zijn fiets was buiten gebruik. Aan elkaar gehaakt. S, en R. R. uit Aalst reden per fiets naast elkaar tot bei der stuur aan elkaar haakte en zij zelf zwaar ten gronde ploften. R. R. liep daarbij ver wondingen op aan het hoofd, terwijl R. S. enkele schram men opliep maar daarbij zijn stuur brak. Inwoner gekwetst te Brussel - De 42-jarige Neys Jan uit de oude Heirbaan was te Brussel tewerkgesteld aan de herstel lingswerken die uitgevoerd worden aan de brug over de spoorweglaan tussen Eeuw feestpaleis en Em. Bockstael- laan. Samen met een drietal andere arbeiders bevond hij zich op een 10 m. hoge stelling toen deze begaf en dé mannen tussen de sporen terechtkwa men. Remy Sandron uit de Dorpstraat te Vlekkem en Jan Neys bleven bewusteloos lig gen en moesten met zware verwondingen worden opgeno men. De twee andere werk- makkers, beiden uit Baasroden waren slechts licht verwond. De gekwetsten werden ter ver pleging naar een ziekenhuis overgebracht. gen rijk bedeeld zal zijn ERPE MERE BURST BAMBRUGGE Wit-Gele Kruis Ziekenver- erzorging ten huize. Va' f heden zal het Wit-Gc Luis zijn activiteit uitbreide, tot de hierboven vermelde ge meenten. Een kloosterzuste. Mere zal de dienst vai ziekenverpleegster waarnt Het verplegingsmateriaal ■ordt gratis bezorgd. Dez heerlijke instelling helpt U te vens uwe sociale moeilijkhe Dorpsgenoot te Brussel kwetst Onze dorpsgenoot Remy Sandron, uit de Dorp straat, is te Brussel, waar hij aan een brug over de spoor- wegbaan was tewerkgesteld van een 10 m. hoge stelling in de diepte tussen de sporen te recht gekomen en zwaar ge kwetst. Ook een inwoner uit Erpe was in dit ongeluk be trokken. De slachtoffers van di pijnlijk ongeval. '\»n getalle van vier, werden in een zie- NIEUWERKERKEN Aanrijding. Op de auto strade is het tot een aanrijding gekomen tussen de wagen be stuurd door K L. uit Brussel en deze gevoerd door M. R. uit Gent. Eerstgenoemde die er de baan wou oversteken nam zijn draai te kort zodat hij links werd aangereden en zijn wagen erg beschadigd. Er vie len geen persoonlijke ongeval len te betreuren. Botsing. Toen S.V.S. t Deerlijk hier met een vrachtwagen kwam gereden begaf plots een zijner banden, waardoor zijn wagen uit het goede spoor reed. Uit tegenovergestelde richting kwam op dat ogenblik ook V. V. uit Anderlecht met zijn be stelwagen aangehold en alhoe wel hij zich inspande om de vrachtwagen te ontwijken, kon nu een botsing niet vermijden. Alhoewel niemnr-' Uitslag jaarmarkt. Ge meentelijke prijzen. Vaarzen zonder tanden: 1. Baert Remi; 2. Van Achter; 3. Onselaere; 4. Van Caelenberg; 5. Onse- lare-V.D. Bossche. 2e Cat. Vee van 2 tot 4 tan den: 1. Impens Paul; 2. idem: 3. Van Hecke Kamiel; 4. Van- denbossche Jul.; 5. Osselaer; 6. Van Achter. Koeien: 1. De Vrieze Aimé: 2. Cooremans; 3. Osselaer- 4 De Roeck: 5. Van Achter;' s'. Van Achter Alb.; 7. De Corte P.; 8. id.: 9 De Munter J.; IQ. De Pauw Ph.: 11. Cooreman; 12. Van Achter A. Stamboekveeprijskamp. Mann. dieren geb. na 30-9-54: 1 Van Leuven Alfons, Wiche len: 2. Van Achter Emiel: 3. Van Achter Albert; 4 Osselaer A^; 5. Baert G.6. Van Dorpe 2e Cat. Mannel. dieren geb. tussen 1-4 en 30-9: 1. Van Achter Alb.: 2. id.; 3. Van Dor pe: 4. Van Achter; 5. Van Dor- 3e Cat. Mann. d. geb. tussen l-8-o3 en 31-3-54: 1. Dhauwe Massemen; 2. Wauters. 3 id 5 id. 4e Cat. geb. vóór 1-8-1953: 1. Van Autre ve. Kwatrecht; 2. Tavernier; 3. De Deurwaerder Wed.; 4. Temmerman; 5. V. D. Abeele; 6. Tavernier; 7. Van Leuven: 8. Verbond. Vrouwelijke dieren- Stam boek: 1. Casteels Rich.; 2. Lammens Ph.; 3. Tavernier; 4. 7 k i 6' Van der Stuyft; 7 Osselaer: 8. Vanhuffe!: 9 id 10. De Pauw 2e Cat.: Vrouw, geb tussen 28-8-53 en 1-8-1954° 1 De Pauw Ph.; 2. Van Bellegem: 3. Tavernier: 4 Osseiaere: 5. Im pens; 6. Osselaer: 7. Van Ach ter. Koeien: 1. Tavernier Geor ges. StLievens-Houtem; 2. id. a id 5 De Vrieze: S. Van Achter A.; 7. Verbeke; 8. Braeckman Urb.; 9. Vandorpe Fr.; 10. De Graeve; 11. Taver nier; 12. Van Achter Alb.: 13 Cooreman Nest. Kampioenen: Mann: Van Kwatrecht (Califax) Autreve, Vrouw.: Tavernier C-- -'ens-Honi den op te lossen. Voor de leden van de kristene mutualiteit. De leden van oe L. M. kunnen zich lid laten maken van het Wit - Geit Kruis. Door zich te laten aan sluiten bij deze dienst hebber zij tevens recht op een tussen komst van de mutualiteit voo. de vier volgende zorgen. Inspuitingen, postoperatieve verbanden, lavementen, brand glazen. De leden moeten de kwitan tie van het Wit-Gele Kruis aan hun ziekenkas voorlegger ef* zij krijgen van hun mutu aliteit de onkosten terugbe- DeVijverwijk te l.eae kree* nog npaar, zodat er iparon en negen reuzenkinderen zijn.

De Beiaard | 1955 | | pagina 10