Frcmsch key zet'ryk. OVERLEDENEN. hand gegeven, en zyn regt blyven staen. Den aertsbisschop het woord tol den keyzer en tot de keyzerin sturende, heeft met eene kloeke en plegtige stem, tot hun gezeyd. Bied gy u hier aen om, in de tegenwoordigheid der II. Kerk, een houwelyk aen te gaen? Den keyzer en de keyzerin .hebben geantwoord Ja, Mynheer, a Alle de aenyvezigenonderhielden de diepste stiliwv»endheyd, en elkeen heeft, duydelyk die'woorden hooien uvtspreken. Na deze woorden, is den eersten aelmocssenier den kevzvr, voorgegaen dooreenen ceremonie meester, in eene zilveren vergulden-schotel, die op den uulaer stond, gaen plaelsen de goudstukken en den ring. en heeft die den aertsbisschop acngeboden, welken die heeft g^wyd. Den vikaris- generael, ceremonie-meesler der elergé, heeft dan de schotel uyt de henden van den aeltnoessenier ontvangen, die weder op den aulaergeplaeis.cn denprelaet naer zyne plaets geleyd. Dan heeft den aertsbisschop de vol gende vragen aen 1111. MM. toegestueid Sire, verklaert gy, herkent gy, zweert gy, voor God en voor het acn- gezigt der II. Kerk, dat gv nn voor vrouw en voor wettelyke huy9vrouw neemt, juffrouw Eugenie de Montijo, gravin de Teba, hier tegenwoordig?» Den keyzer heeft met eene kloeke on klare stem geantwoord Ja, Mynheer, a Den aertsbisschop voortgaende, heeft gevraegd Belooft en zweert gy getrouvvheyd aen uwe vrouw, in alle zaken, ge- lyk eenen getrouwen egtgeiioot een zyne eglgenole verschuldigd is, volgens het gebod van God Den keyzer heeft geantwoord Ja, Mynheer, a ^Dc zelve vragen zyn dan aen de key zerin toegestueid, welke ook Ja, Mynheer op elke vraeg heeft geantwoord.) Den aertbisschop heeft dan opvolgeutlyk aen den keyzer de goudstukken en den ring hehandigd en den keyzer heeft die de kevzeriu aengeboden, zeggende i) Ontvang het leeken van houwelvks overeenkomst tusschen u en my. De keyzerin na de goudslukki 11 uyt de handen des keyzers ontvangen te hebben, heeft die aen de hertogin de Bassano, hare hofdame, gegeven. Nudien heeft den key zer den trouwring aen den vinger der linke hand van de keyzerin gesteken, zeggende Ik geve u dien ring tot teeken van het houwelyk welk wy aengaen. Den aertsbisschop dan het teeken des heylig kruys op de hand der key zerin makende, heeft gezeyd In nomine Patris, et Filii, et Spiritus sancti. Den keyzer en de keyzerin hebben zich op hunne knien gezet, en den aertsbisschop zyne handen over de nedergeknielde egtgenoten. die eikan deren de regie hand gaven, uytslekcnde heeft de sacramentele woorden Deus Abraham, Deus Isaac, enz. uytgesproken. Na hel eyndigen der gebeden, zyn den keyzer en de keyzerin opgeslaen, zyn naer de es rade gegaen, en hebben plaels op hunnen troon genomen. Na het Evangelie, is den eersten aelmoesenier van den keyzer, vergezeld van eenen ceremonie-meester, naer den autaer gegaen, en heeft uyt de hauden van den vikaris-genraael, den missael ontvangen, en heeft dien evangelie-boek aen den keyzer en de kevzeriu gedragen, die dezen boek gekust hebben. Toen de offerande gedaen was, heeft den «ertsbisschop zich in zynen zetel geplaetst hebbende, van beyde kanten, zyne assistenten. Op dezen oogenblik.; is eenen helper van den ceremonie-meester opgestnen, heeft den autaer, den keyzer, en prins Napoleon die de eeie van Z. M. dééd. ge groet. Den helper van den ceremonie-meester heeft de keers genomen die voor de offerande van den keyzer bestemd was, en is op den trap van den autaer gaen knielen. Den groot-coremonie-meesler heeft den keyzer Le ngt, door eene groetenis, dat hy moest ten offeren gaen. Dan is den keyzer, voorgegaen door den grool-ceremonic-meester, den groot-kamerling, den groot-stalmeester en prins Napoleon, naer den autaer gegaen, en was door den groot-meester van het palcvs gevólgd. Op dezen oogenblik heeft den helper de keers aen den groot-meester gegeven, dezen heeft die aen prins Napoleon rcegeven, welken die den keyzer heeft aen geboden. Den keyzer heeft die keers, al knielende, den aertsbisschop he handigd. Als den keyzer op zynen troon was wedergekeerd, is eenen anderen helper van den ceremonie-meester den autaer, de keyzerin en prinses Idaihildc komen groeten, heeft eene tweede keers genomen, en is aen den trap van den autaer gaen knielen. Met hel zelve ceremoniael opgelevd, is de keyzerin, vergezeld van de prinses Malhilde, zich op hare kniën gaen y.oiten voor den autaer, en heelt hare keers opgeofferd waerna zy naer haren troon is wedergekeerd. Na den Pater-noster, wierden III!. MM. door den groot-ceremonie meester berigt, dat zy zich naer den autaer moesten begeven. Den keyzer en dc keyzerin, zyn zich voor den aulier op twee kussens op hunne knien gaen zetten. l)en eersten aelmoesenier en den bisschop van Versailles, hebben eene kostbare stoole over de hoofden van I1H. MM. gehouden, en den aertsbisschop van Parys hoeft het gebed Propitiare e'de preface gelezen. Na het eyndigen van die lezing, heeft den aertsbisschop de bene dictie aen den keyzer en de keyzerin gegeven, en HU. MM. zy n naer hunne zetels onder hunnen troon teruggekeerd. Den keyzer en de keyzerin hebben by den Ite wissa e»t zich weder op hunne knien gezet, en op dezen oogenblik, heeft den aertsbisschsp zich naer 1111. MM. gekeerd, en het laelste gebed der houwelykszegening ge lezen. Nadien, heeft den aertsbisschop depauselvke benedictie gegeven, en het laetste evangelie gelezen, tyden» welke den Domine SALvum fac iMPERATOUEM, in choor is gezongen. Eyndelyk heeft den aertsbisschop den Te Deum aopgeheven, tydens het tingen van welken den aertsbisschop den corporAel aen 11H. MM. heeft tc kussen gegeven. tydens hetuytvoeren van den Te Deum, heeft den aertsbisschop verge zeld van M. den abbé Legrand, pastor van Saint-Germain-l'Auxerrois, den legisler aen RH. MM. aengeboden om den houwelyks-akt op den zelvcn te teekeiien. De andere getuygen hebben ook geteekend. Na den Te Deum, is den groot-meester 1111. MM. komen groeten, en aenkondigen dat de ceremonie geëyndigd was. Met veel pjegligheyd en processische wvzen zyn den keyzer en de key zerin tot aen de kerkdeur geley d. Den sto et heeft zich weder gevormd, en men is naer de lmllei ven vertrokken. liet was dry uren min tien minuten, wanneer 1111. MM. in de Tuilleryen waren aengckoinen. Eenige oogenhlik- ken nadien hebben HIIMM. zich op den balkon vertoond, en zyn met luydrugtige vreugdegeroepen begroet. Om vier uren hebben den keyzer en de keyzerin zich naer St. Cloud be geven, en zullen aldaer tot den 5 februarv vetblvven. Deze week hebben twee aglbare ingezetenen dezer stad de goedheyd gehad ons, als eene zeldzaemheyd, te zenden den eersten eene allerl'raeysl opene bloem van Platleboonen die thans in zynen bol'open stacu, den andereu een Ylasplantje dat eenen goeden palm lang is, en T geen uyt een groepken van 7 a 8 plantjes, die in vlakke veld in vollen groey slaeu, geplukt bad. Deze twee daedzaken zyn ie meer verwonderensweerdig omdat die twee vruglen zoo teer legen de koude zyn. Dit is een bewys hoe buyien- gewoon zacht de luehlgesleldheyd nu in February is. Deze regelen waren gezel, toen wy circa eenen halven kilo nieuwe palaters onlviugen, die M. Van Nieuwenhove, van Erémbo- degem, ge!.weekt cn de goedheyd gehad had ons te zenden. Onder deze nieuwe aerdappels waren er ter groote van een hoender ey. Welbgest zal men pa la Iers planleu als de rype uylgedaen worden. Mr Peeters-Yaur den Bossche, koopman in kanten, te Geud, heeft een pragtig ceremonie-klccd van kostbare kanten geleverd voor den trousseau van 11. M. de nieuwe keyzerin der Fransehen. - Uyt de omstreken van Gaver is ons eenen naemloozcn brief toegezonden over den Pacha van Soltegbem. Wy kotinen dit stuk niet opnemen omdat het niet geteekend is. Verder word den schry- ver verzogt allyd zyne brieven genoegzaem le fraukeren. Voorleden zondag heeft te Velsique dc plegtigc prysdeeling plaets gehad der zondagschool. Had M. Devaux daer tegenwoordig geweest, hv zou zich hebben konnen overtuygen dat onze geeste- lykheyd zoo nalatig niet is iu bet geven van hel ebrislelyk "onder- wys, dan hy aen de kamer heeft willen wysinaken. 450 leerlingen, waerondor er zyn van boven de 20 jaren hadden de lessen zoo oppassend bvgewoond, dat zy alle zeer treffelyke pryzen verdiend on ontvangen .hebben. Wy melden met eene lévendige voldoening dal het juyst die soort van armen is die T meest onderrigting noodig beeft, waeraen de voorlrelfelyke geestelvkcn, meesters en meesterssen van Velsique hunne zorgen konnen toedienen, en dat hel juyst die soort van jaren is wanneer de godsdienstige onder- wyzingen het meest goed doen. De inwooners-wcldoeners der zondagschool van Velsique, beuevens de ecrw. geestelyken en verdienstelyke meesters en meesterssen gedoogen dan dat wy hun, in naem der broederliefde en der beschaving, onze hertelvke gelukwenschingeu en welgemeende dankzeggingen beluygen voor dit schoon en verheven werk, waerdoor zy aen hunne gemeente in T byzonder en aen de samenleving in T algemeen oen onschat- baer goed toebrengen want, zy mogen bel wel welen, van goede zondagscholen hangt tneesl allyd bel lydeiyk cn eeuwig geluk af niet alleen van eenige familiën maer zelfs van gansche dorpen, sleden en landen Men schryfi ons uyt Ma ria-Atulen hove den 2 february Gisteren in den namiddag om 5 i/i urcti is byna ganscb onze gemeente in angst en verslagenhevd geworpen. Fr is brand ontstaen in de wooning van Charles Van Grootenbrui, hoefsmid alhier op bet dorp. Zy is ganscb in asch gelegd, want loen op bet alarm luydcn der klok, hel volk er by kwam, stond ganscb de voornoemde wooning iu vuer en vlam, zelfs de aenpalende hofstede van Simon De Lepeleer bad alrcede vuer geval en dank zy aen den aenhoudenden icver der toegeloopcn menigte, men is er in gelukt onzen beminden schoolmeester van dit groot onheyl le beschutten, als ook byna al dc wooningen die aen bel dorp staen. De verslagenhcyd stond le lezen op bel aengezigl van al de nieuwsgierige, want bad zulks in den nacht voorgevallen ganscb hel dorp had konnen de proey der vlammen warden. Daer is niet eene beest in gebleven, men heeft de koeyen, de geyl konnen redden als ook byua al de meubelen. Men heeft lot hier de schade nog niet geschat. De oorzaek dezer ramp schynl le zyn door hel warmen van eenen wielband: Men meld uyt Boom aen den Dcndcr-bode Onze volkryke en vermaerde gemeente Boom en schier al de dorpen van de kan tons Coulicb en Puers hebben reeds aen de kamer der volksver tegenwoordigers gepelitionnee'd, om de tegenwoordige kieswet te veranderen derwyze dat er eenen representant gekozen worde op 40,000 inwooners. Dat de Vlaenderaers en de Brabanders ons voorbeeld vurig navolgen, dat men petilionnere van alle punten des ryks, dewvl deze vraeg geheel mei den geest en de letter onzer constitutie overeenkomt, den bekrompen partygeest alleen kan bel met eene nydige oog aenzien; ja, lael ons pelitionneren met bonderden, met duyzenden petilionneren, want eerder kun nen wy niet weten of onze reglen nog voor iets geteld worden. Een vreede moord komt in Braband plaets le hebben. Den 25 dezer, begaf M. Dierickx, burgemeester der gemeenten Tollen- beek, zich op jagt, in gezelschap van den landbouwer Van der Houdelinghe, toen dezen laelslen vrywilliglyk op den burgemeester een geweerschot afloste melde tromp op "de borst. Den burge meester, die doodelyk gekwetst was, had noglans de kragt met zynen moordenaar te worstelen en hein twee wonden met zvn vuerwapen toe te brengen. Den dader dezer wandaed is gevlugt. Het slagtoffer is overleden. Men zegt da! de jaloerscheyd de oorzaek dezer moord is. Het onderzoek betrekkelyk de misdaed, welke den 25 Janua ry la els tl eden op den persoon van M, Dirickx, burgemeester van Tholleinbeek, gepleegd is, word vlvlig voortgezet, en een groot getal getuygen, lol die gemeente, de sleden Hal, Enghién en zelfs Brussel behoorendc, zyn reeds gehoord geworden. Het blykt nvt de inlichtingen, welke wy nopens" die zaek ontvangen hebben, dat die moord bel resultaet is geweest van een lafhartig schelmstuk, het welk reeds meer dan een ja er voorbedagt is, cn dat gepleegd is met eene koelbloedigheyd, welke den moordenacr toegelaten beeft, maelregelen voor zyne vlugt ze nemen. In den loop van bel voorleden jaer, was M. Dirickx in bel hou welyk getreden met eene jonge persoonb, waervan Vanderhoude- lingbe, van zynen kant, vrugleioos de baud gevraegd bad. Sedert dit lydslip, bad dien laetslen bet voornemen opgeval, op bet leven van zynen gelukkigen medevryér aen le leggen. Aldus bad by den avond der plegligheyd, aen den koster der kerf, welken hy ont moette gezeyd Gy hebt lieden nurgend voor hel houwelyk van Dirickx, eene mis gezongen gy zuil er spoedig eene voor zyne begrafenis zingen. Bah had den koster geantwoord, dit zyn woorden in den wind. Gy zult zien, antwoordde Vanderhoudelinghe, dat wanneer ik iemand bedrevg, het zeer ernstig is. Inderdaed, kogt hy korts dacrna een geweer met twee loopen en nam eene loeiaiing lol hel dragen van wapenen, zeggende Ziel daer een papier, hetwelk tot pasport zal dienen voor iemand die ik zeer goed kei;. Een groot ongeluk is maendag te Leuven voorgevallen. Twee werklieden op het dak werkende van hél gesiigt der Josc- phiten, zyn er afgevallen. Den eenen is dood ter plaets gebleven, den anderen is overleden lerwyl men hem naer het hospitael droeg. Men schryfl dat ongeluk toe aen de slcgte hoedanighedeyd van hel hout der stellingen. Den oversten van het kollegie heeft zich verhaesl eene inschry- vingslyst onder de leerlingen van hel gesiigt in omloop le brengen. Een groot ongeluk is dezer dagen tc Antwerpen voorgeval len. M. den 'majoor Leclcrc, bevelhebber over den depot van bel 9° linie-regiment, beeft des avonds te buys komende zich misstapt, van dc trappen gevallen en zich het hoofd ingèstuykt. Zyne dood is oogenblikkelyk geweest. Het lyk van den ongelukkige» is naer het hospitael gedragen., Een dagblad zegt dat den genaeiiideh Nunez, die doctor Leclercq, te Hal vermoord heeft, in beschuldiging niet zal gesteld worden, daer het wellelyk beslaligd is dal hy krankzinnig is. Men zegt dal hy naer Brugge vervoerd is om in een krankzin nigen buys geplaetst le worden. Eene al'schoawelyke beyligschending is in het bcdelaers- gestigl van Bergen gepleegd. Twee opgeslotene» van dit buys zyn na hel morgendgebed in de kapel le gebleven, hebben de deuren gesloten, en alles wal in de kapelle was aen stukken geslagen. Niels riiogl dc woede ontkomen; schilderyën, spiegels, beelden, aulaer-sieraden, alles is in stukken geslagen. Dacrna bobben zy limine goddeloozc banden gesleken aen de HSL vaten, die zy insgèlyks aen stukken sloegen, na de HU. Hostiën op den vloer te hebben geworpen. De waglers op liet gedruvseb toegeschoten zvnde, vonden de deuren versperd en moesten langs eene venster inklimmen. Zy hebben zich egter meester gemackl van de twee baldadigen, die met bloed bedekt waren ten gevolge, v; n d woede, waennede zy de spiegels mei liunnc vuvstcn hadden inge slagen. Naer dc reden hunner beyligschending gevraegd zynde, hebben zy geene andere reden konnen of willen geven, dan bun verlangen om uyt bel bedelaers-gestigt naer de gevangenis van S. Beruaerds le worden overgevoerd, wuer eenen iuinucr reeds twee jaren gezeten had, en waer hv pas was uytgekomen. Eenen landbouwer van Heverlc heeft, voorleden vrydag op de merkt te Leuven, 25 kilog. nieuwe aerdappelen ter merkt aengebragt. Deze aerdappelen zyn aen 1 fr.süct. den kilogr. verkogt. Men schryfl uyt Namen, 29 januarv Een ongeluk is gisteren voorgevallen op het convooy dal alhier om 5 12 uren in onze statie aeukoint. Aen de s'.alic van Namcche is eenen der reyzigers uvt den wagon gevallen door het opengaen.' der portier. Dien ongelukkigen beeft gecnc wonden bekomen, maer hy is zonder kennis blyveu liggen ten gevolge van den schok. Den konvooy-overstcn heeft onmiddelyk de noodige hulp- voorgeschreven, en de reyzigers zyn wederom in de rviuygeu gegaen en het konvooy heeft zynen weg naer Namen voortgezet. Eenen priester die deel maekle van liet konvooy is by hel slagt offer gebleven. Deze schoone daed heeft eenen diepgrondige» indruk gemackl. Hetzelfde konvooy, by bel aenkomen op den glacis, is byua geheel verongelukt geweest. Eene kar met twee peerden bespan en geleyd door eenen voerman, bevond zich op de rails op het oogenblik dal hel konvooy aen kwam. Zonder de tegen woord iglieyd van geest van den machinist, die gelukkiglyk bet konvooy heeft kunnen doen istilstaan, zou men de vreedsle ongelukken te be treuren gehad hebben. Een belreurensweerdig ongeluk, dat men groolelyks aen dc ouvoorzigligheyd mag toeschryvenheeft binnen Sl. Nicolaes plaets gehad. Donderdag laetstleden begaf de vrouw van den genaemde» Joseph Van Camp, alhier woonagtig aen bet gehucht de Baep, zich in den namiddag naer de fabriek en liet bare twee kinderen bet eene van 8 en bel tweede van omtrent 4 jaren, alleen te buys. In hare afwezigheyd stak bet oudste vuer aen den baerd en verliet eenige stonden nadien de wooning. Men oordeele over de wanhoop der moeder, toen zy by bare terugkomst, bet jongste kind ganscb verbrand op den grond vond liggen. Het kleynste was den baerd genaderd, eene glenster was op zyne kleedcren gespat, bad vuer gevat en de vlam bad bet kind zoodanig verteerd, dat de oogjes om zoo le zeggen uyt hel hoofd gebrand waren. Noglans leefde bel nog en heeft men hetzelve naer hel gasthuys gedragen, alwaer bet eenige uren nadien overleden is*. Hoevele zulkdanige voorbeelden zal men nog moeten aentee- keueu, eer de moeders voorzigliger zullen worden Den Mnnileur behelst den volgenden brief door mejuffer de Monlijo aen den prefekt der Seine gerigt, loen zy vernomen had dat den sledelyken raed van Parys 600,000 fr. bad gestemd, om baer met een diamanten halssnoer te vereeren Mynheer, ik ben zeer aengedaen, vernemende bet edelmoedig besluyt van den sledelyken raed van Parys. die aldus zyne deel nemende aenkleving betuygt voor de vereeniging welke den key zer aengacl. Ik beproef egter een smertclyk gevoel denkende dat den eersten openbaren akt, welken aen mynen naem kleeft, op het oogenblik van myn houwelyk, eene aenzieuelyke uylgave voor de stad Parys is. Gedoog dus dat ik uwe gift niet acnworde, boe vleyonde zv ook voor my zy; gy zult my gelukkiger makon beste dende voor liefdewerken de som, welke gy bepaeld bad voor de parure, die den sledelyken raed my wilde aenbieden. Ik verlang dat myn houwelyk geene gelegenheyd worde tot eenige nieuwe lasten voor hel land aen hetwelk ik voortacn toebehoor, en de eenigsle zaek, welke ik betragt, is met den keyzer de liefde en agting van bet fransch volk te deelen. Ik verzoek u, Mynheer den prefekt, aen uwen raed al myne erkenlelykheyd uyt te druk ken, en voortu le ontvangen de verzekering mvner onderscbeydene gevoelens. Eugnie, gravin van Theba. n Onder de geschenken, welke door den keyzer aen de keyze rin zullen gegeven worden, spreekt men van eenen krans vau oranjebloemen geheel uyt diamanten en smaragden beslaende de bloemen zullen door de fynsle peerels nagebootst worden. Dezen krans zoude 1 1/2 millioeti fr. kosten. Aen eenen van de bekwaemste juweliers, M. Odiot, is van wegens den keyzer gecommandeerd een kistje van massief goud te vei veordigen, met eene gravuer voorstellende den zegeprael van Esther, volgens de schildery van bet museum. Men zegt dat bel de nieuwe keyzerin is, welke eene kwyt- schelding van straffen voor politieke misdaden, en eene verzagting aen de dekreten legen de familie Orleans gevraegd heeft, eii dat zy beyde heeft verworven. Over vier dagen zou aen eene der mairiën van Parys een treffelvk houwelyk gesloten worden. Hel jeugdig paer, de oiiders, dc getuvgen kwamen iu 10 koetsen aangereden. Den bruydegom van hel hoofd lot de voeten in het zwart gekleed, slapte eerst af en hielp zyne bruyd ganscb in T wil opgeschikt, afstappen; doch liacr kleed vryft tegen 't morsige wiel en wierd met slyk bevlekt. Haren bruydegom trok een leelyk gezigl en zeyde: kléyne beest Men ging naer boven; den schepen las de wet voor. Den bruyde gom verklaarde méj. X tot zyne bruyd te nemen; maer deze op hare bturl ondervraagd; of zy M. Z. lol man nam, antwoordde met klare slem neen en üuysterde verder iu het oor al ben ik eene klevne beest ik ben toch zoo beest niet als ge wel denkt. Groot j u moer onder geheel bet gezelschap, maer geen remedie; de bruyd vertrok met bare ouders, latende daer den bruydegom heel beteuterd staen. RURGERLYKEIV-STAND. GEBOORTEN 8 M ANN ELYK. 5 Vrouyvel. 5 MOUWELYKEN. Fidis Hottmans, slotmakersgast, met Maria Van Ghe, kanlwcrksl. Petrus Spitaels, kleermaker, met Maria Balliuckx, kantwerkst. Petrus Coqueriaux, iwvndersgast, met Judoca Gollaerl, kleer- mackster. Petrus F. Hameliuckx, wedr. van Maria Van den Bergb, en man van Petron. Byl, Broodbakker, 67 j., Molendriés. Gustave Hoevelinck 5 innend, Yryhevdstraet. Bened. Ba lens, 15 maend, Mylbeke. Jan Bte. Podevyn, zonder beroep, 8i- j.; Leopoldstr. Francisca Callebaut, wede. van Pelr. Van Geert, dienslineyd, AT) j., Aclitcrslra'T. Pelag. Le Bon, kanlw(;rkster, 15 j., Lange- i idderstraet. Anna Le Bou,2j., Langeridderstr. Prudent. Vidy, 1 maend, Zoulslraei. Eng. llleger, man vau Maria Gallet, soïdnet, 45 j., Graenmerkt. Maria Van Gacckenbcrgh, wede. van Jndocus Van de Mecrssche, berbergiersler, 58 j., Mylbékc. T*!? \T Len schoon en onlangs nieuw gebouwd &.LJ iMUM.iulNU WOONHUYS, twee Verdiepingen, vyf ruYine Boven- en Beneden-plactsen, vier verscbillige Kelders, groot Agtergcbouw met Keuken en Waschhuys, Schuer en Stal lingen, r.u l Moesliof, ie Oordegein naby de kerk; door zyne gele- genlieyd dienstig zoo voor hyzondere als voor neiringdoende per- soonen. Den hueracr zoo by bel verlangt, zal den voorkeur hebben vau rond de vier hectaren beste Zaeylanden in pagtc le nemen. Zich te vervoegen by «Fheer Ferdinand Bogaerl-Pclcman aen het dorp te Oordegein', welken ook te koop presenteert al de gereedschappen van eenen Kamslagerswinkel met meer dan vyf honderd loopende schaglen.

De Denderbode | 1853 | | pagina 3