burgemeester, MM. V. Van Audenhove, schepeuen, D. Galliot, J. Yandroogenbroeck. Te Ronsse burgemeester, M. E. Mouroit. Te Dendertuonde schepeuen, MM. P. A. Blomme, L. Schouppe. TeGend: burgemeester MM. Delehaye, schepenen J. Saint- Genois, Kervyn de Volkaersbeke. Lede: Burgem. MM. H. Dellafaille, schepen, Moens, notaris. Nieuwerkerken: Burg. MM. Callebaut, schepen, Matthys. Erpe: Burg. MM. F. Verbrugghen, schepen, De Boeck. Bambrugge: M. De Mulder buytc.n den raed. Baerdegein Burgera. MM. Van Langenhove, schepenen V. D. Straeten en V. D. Berghe. Gyseghem: Bur gem. MM. Van Grasdorf, schepen V. D. Hauwe Blon'deel. Helderghem Burgeni. MM. De Zwaef, schpen D. Baeten C. Schouppe. - Hol'stade; Bnrgeui. MM. Callebaut, schep. Alex. Daelman. Lellerhautein Burgem. MM. De Landsheer, schepen J. Van Laucker. Meldert: Btwgem. Goussens, schepen Van Moi, De Vis. NederhasseltBurgeni. MM. Steppe, schepen De Neve. HaeltertBurgem. MM L. De Sadeleer, schepen V. D. Steen, J. De Sadeleer.... Verder is er weynig verandering in de benoemingen. M. Van Houck, onderpastor te Meldert, is onderpastor be noemd te Cruyshaulem en word Ue Meldert vervangen door M. B. Van Crotnphout, onderpastor te Appels. Men heeft zeer gunstige tydingen wegens den toestand van den hertog van Braband, uyt Veneliën ontvangen. Deze ty dingen meiden dat den belgischen erfprins eene zeer goede gezondheyd geniet, en zullen alom met het grootste genoegen vernomen worden. M. Ad. Leirens, kandidaet-nolaris, is notaris te Wetteren benoemd, in vervanging van wylen zynen vader. M. Ravmondus D'Hont, advokael en regter-plaetsVervanger by de regtbank van eersten aenleg te Audenaerde, is tot regter benoemd in vervanging van wylen M. Van de Waele. Hel bureel van weldadigheyd te Leuven, heeft eene somme van 20,000 fr. gestemd, om ter beschikking der koiniteyten van liefdadigheyd gesteld te worden. Den yzeren weg van Manage naer Wavre heeft veel schade geleden; op verschillige plaetsen is den weg ingekalfd. Den dienst is moeten onderbroken worden. De permanente deputatie van den provincialen raed van Luvk, komt zich tegen de conventie of overeenkomst van Ant werpen te verklaren. Men begrypl ligtelyk dal alle de logie- en klubsbladeren met lof van die verklaring spreken. Voorleden zondag is te Brugge eenen zeer langen herderly- ken brief-van Mgr. Malou, afgelezen in alle de kerken. Z. Hoogw. den bisschop van Brugge had dezen herderlyken brief uyt Roouien aen zyne diocesipnen toegestuerd. *M. Heyman, proostte Assche ter heyden. is tot pastor van bet Beggvnhof te Brussel benoemd. M. Boyaval-Dujardin, is lot borgemeesler van Brugge be noemd, en MM. Vanderplancke en Roels tot scheoenen. Te Sint-Nikolaes is eenen brouwersgast in eenen kokenden bierketel gevallen. Den elleudigen is aen zyne bekouiene brand wonden overleden. Men spreekt van een nieuw feest welk de vrymetselaers gaeu vieren. Er zyn reeds talryke geweldige en revolulionnaire redevoeringen bereyd, om uytgesproken le worden. Het schvnt dat dit mael de redevoeringen niet zullen gedrukt worden. Twee politieke gevangenen zyn uyt hel fort van Huy losge laten. De vrygesteldeu, die door den koning der Belgen gratie bekomen hebben, zyn den advokaet Spilthooni en Balliu. Men weet dat M. Spilthoorn zich naer Amerika begeeft. Te Sinay is op Kersdag eenen bevelbrief van Z. Hoogw. den bisschop van Gend afgekondigd, by welken er is bekend gemaekt dat Kleyn-Sinay, voor het geestelyk, nu van Sinay is afgescheyden. De kerk en het kerkhof van Kleyn-Sinay zyn door M. den deken van Lokeren, over tien dagen, gewyd geweest. Sedert eenige dagen valt den sneeuw in Luxemburg zoo overvloedig, dat by op vele plaetsen 10 voeten hoog ligt. De gemeenschappen zyn onderbroken; de diligencien komen moeyelyk yen, en slechts met eene vertraging van 6 uren. Den 14 dezer waren er werklieden bezig met boomen neer te hakken in deh bosch van M. den baron van Ingelmunster. Toen t\ de wortels wilden uylkappen, vonden zy op eenen hal ve» meter diepte de beenderen van een lyk. Den heelmeester die ze onderzocht heeft, verklaert dat zy van eene vrouw voord- komen. In het dorp word er gezeyd dat eene vrouw in 1824 of 25 indien bosch zou vermoord geweest zyn, en dat het de been deren van deze ongelukkige zyn die men thans ontdekt heeft. Men heeft, over eenige dagen te Deynze, de sluyzen geopend om dc waters langs de nieuwe vaerd uvt te loozen; inaer, men heeft die te groote verspeling moeten staken, om dat op andere plaetsen. namelyk le Nevelc, de werken nog de noodige stevig- iieyd niet hebben om de drukking van zulke massa water te wederstaen. In den nacht van 25 tot 24 dezer, zyn er dieven ingebroken in de pachthoeve van den landbouwer Haeck, te Belcele, en heb ben er gestolen lü 8 roggenbrooden 10 zakken aerdappelen 10 paer lakens; 2° 20 betndens, geteekend P. D. H. 5°vyfkilogr. boter; 4° verscheydene zakken geteekend P. H. en eenige klec- dingsiukken daerby nog eene som van fr. 17-50. De politic doet opzoekingen. Sinds eenigen tyd had men bemerkt dat er gedurende de kei kelyke diensten persoonen langs den hof in liet huys drongen van M. den pastor van Lcndelede. Zondag laetst, deed hy de wacht houden en welhaest kwanieu er dry jongelingen van 12 a 14 jaren over den gracht en begaven zich naer eene venster van het huys. Zich op heeler daed belraepl ziende, verklaerden zy in verschey- «ieiie malen een vyfligtul [ranks gestolen te hebben. Den voor- naemsten dader is in het gevang van Korlryk gcleyd geworden. Eenen belg, J. B de Barbieux, die door den prefekt reeds verscheydene mael uyt Yrankryk gedreven was geworden, kwam over eenige dagen voor de regtbank van Ryssel, omdat hy ondanks het verbod wederom in het land gekomen was. Hy wierd daervoor tol zes meenden gevang veroordeeld, en was over dit vonnis zoo danig vertoornd dat hy uytriep a Gy en uwen keyzer zyn een hoop canaillievoikn Op staenden voet vroeg het openbaer mi nisterie dal de regtbank de Barbieux tol 2 jaren gevang en 10 jaren waekzaemheyd veroordeelen zou, en de regtbank beeft dit verzoek ingewilligd. Men schryft ons uyt Leuven, den 23 december: Dezen morgen, juyst ten 9 uren. heeft Jan Francis Bruylants, oud 23 jaren, geboren te Huldenberg, ter dood veroordeeld voor tnoord, gepleegd on den persoon van Maria TheTesia De Neck, oud 62 jaren, diciistmeyd by mej. Barbara De Bruyn, le Leuven, op de Groote Merkt dezer stad, zyne straf ondergaeti, in het byzyu ceucr onlelbore menigte volks. Voorleden zondag is te Wintham, in Braband. tydens de hoogmis, eene pooging van moord op de huysvrouw van den land- houwer Deckers gepleegd. Ziel hier de bezonderheden welke we gens deze meordpooging zyn vernomen Op getm lde uer tusschen 10 en 11, kwam er eenen persoon op bet hof aen de deur kloppen, met verzoek om den haes te spreken. Doch de vrouw alleen te huvs zynde, wcygerde te openen, waerop den dader zeyde den baes uyt de herberg der Dry h'omngcn. van klcyn Mechelen, le wezen, die om den wachthond kwam, waer- over hy op accoord stond. Op die woorden laet de pachteres hem binnën, en verzoekt hem j wat néér te zitten lol dat den baes zou te huys komen. Zy gael in den kelder eenen pot bier tappen, waerna den ingekomen haer by de bovenkomst, onverhoeds eenen zoo geweldigen knuppelslag van achter aen liet hoofd toebragt, dat haer linker oog er van uyt. i bet hoofd puylde; daerna nam hy het mes dal op de tafel lag, en bragl de vrouw verscheydene sneden en steken toe aen den hals. Dan heeft den booswigt de vlugt genomen langs eene venster, zonder iets mede genomen te hebben. De kragtdadige verdediging der vrouw en het hulp-geroep der zelve, moeten hem schrik aengejaegd hebben, want de hofstede stond nauwelyks honderd slappen van andere gebouwen verwy- derd. Den hollenblok, waer de vrouw zich mede verdedigd had was vol bloed, zoodat hy verscheydene kneuzingen moet ontvan gen hebben. Eene halve uer nadien heeft men vrouw Deckers de Heylige Olie toegediend en zy bevind zich nog in eenen zeer bedenkelyken staetdoch alle hoop om haer in het leven le houden schyul niet verloren. De policie, Ier plaels gekomen zynde, heeft onmiddelyk op alle veeren het verbod gezonden geene onbekende persoonen over le zetten, vooraleer erinkenning van le doen. Indien men het gerucht mag gelooven, zou den dader zich om streeks het tolhuys-veer schuyl gehouden hebben tot tegen den avond, en zou hv zich op de aenkomst der op zoek zynde gendar men verdronken hebben. Zie hier eenen brief uyl Balaklava geschreven, cn welken veel kan bydragen om den toestand der legers beter le doen kennen Onzen toestand is nog altyd den zeiven. Onze positiën versterken zich, onze batteryen en onze belegeringswerken vermeerderen, en onze soldaten snaken naer de ontknooping. Maer het plan der hoofdgeneralen is niet gekend. Van hunnen kant staen dé Russen ook niet met de armen overeen, en men mag bevestigen dat, byaldien de offensieve middelen vergroot zyn, de middelen van verdediging op de hoogte des gevacis zyn. liet zou kinderachtig zyn het te bewimpelen. Sebastopol is nu beter gewapend en beter verdedigd, dan by onze eerste aenvallnn. Schoon de eerste omheyning of afsluytmg veel heeft geleden, vergoeden de werken en verschansingen door de Russen opgewoipeu, ruymschoots deze eerste tegenvallen. Men mng zeggen dat de slacl zelve byna niets heeft geleden maer, den Maiinewyk en de tartaersche voorstad zyn vernield het is waer dat de eerste onheyming veel heeft geleden. Van de hoogten door de Engelsche bezet, kan men zeer wel zien, wat er in de stad omgnet. Wat of er ook al van geschreven is, zeker is het, dat er geene neêrslachtighevd hecrschl. Het volmaektste order schynt er in al wat er in omgaet te hcerschen. De inwooners wandelen de troepen schynen zonder Lekominering te gaen en te komen op verscheydene punten ontmoet men lange liniën geweêren en schietgaten. In deze beweging ziet men noch vrouwen noch kinderen. De Russen verliezen niets uyt het oog, van wat er in het kamp der geallieerden omgaet zy 'schynen vooral sterk ontrust te zyn, door den voordgang dien de Fransche langs de Quarantainezyde doen. Het fort der Quarantaine is in eenen zeer slechten staet, en wunnccr het vuer zal herbeginnen, mag men verwachten dat het niet toeven zal geheel in puyn te storten. Den bastion der Masten, ofschoon hy veel door ons geschut geleden heeft, is echter nog in staet, en doet ons veel kwacd, doch geelt geen den minsten kommer zoo min aen onze officieren der artillerie als der genie. Doch, als den oogenblik zal gekomen zyn, tal hy vallen. Er is niet te twyfTelcn, als men die talryke stukken ziet en de grooto mortiers, die iminer nog in battery tegen de stad gebragt worden. Onze soldaten voeren deze moeyelyke en vermoeyende werken uyt, met zulk welgevallen, dat de Engelsche er van verwonderd zyn. Alle dagen, of beter alle nachten, loopen de poogiugen des vyands hot tegen onze kampers, voor wie die nachtelvke avonturen slechts een spel meer zyn, in het welk de Russen immer veel volk verliezen. Te meer, zy die de loopgrachten bewaken moeten, zyn gewoonlyk vry- willigers of pas aengekomene mannen, om de Russen eens vnn byna te zien. Niets kan vergeleken worden by den drift met welken zy zich op de Russen werpen. Dit is voor hun een tydverdryf geworden, in afwachting van het groot werk. Ik zou u ook wel willen spreken over de geestige middelen uytgevonden (dat is h«t v\aer woord) door onze scherpschutters, om dn russische kanonniers zoo by dag «Is by nacht te treffen. Niets is verwonderlyker de engelsche officieren komen naer onze loopgrachten gelyk naer een spektakel. Het is my ongelukkigly k niet toegelaten de geestige middels" onzer kundige soldaten te doen kennen. De Russen verstuen er niets aen zy weten niet wat doen, hunne artillerie schiet maer immer zonder ons veel kwaed te doen. Onze scherpschutters ziet men niet, en iedere hunner scheuten tref;, zy kruypen om zoo te zeggen tot in de vyandelyke retranchementen, gelyk de peerdenvliegcu op het lyf van eenen stier. De Engelsche werken veel, maer zy zyn minder gevoorderd dan wy dit komt voord uyt gebrek aen gewoonte, dat hunne mann n schrikkelyk afmat eu aen het 'gebrek van op dea eersten oogenblik voldoende werken gehad te hebben. Zy hebben op eenige plaetsen werken moeten doen, die men de eerste dagen hud moeten uytvoeren niet tegeustamde hunne vermoeyenissen gedragen zy zich buytengewoou goed, telkeus als do Russen zich langs hunne zyde toonen. Zv hebben op de hoogten van Inkermann eene battery van acht 32- ponders opgeworpen, die de haven en de landbatteryën beheerscht Detc positie is 2500 meters noordwaerds der engelsche liniën. Onze bondgenoten moeten ze zorgzaem bewaken, uyt vrees dat den vyand er eens onverwachts in valle. FRANSCH KEYZERRYBi. OPENING DER WETGEVENDE KAMERS. Het groot nieuws van den dag, is de troonrede welke den Key zer van Yrankryk, by de opening van den wetgevenden zittyd, heeft uytgesproken. De lael van dezen Souvereyn is krachtvol, open- heilig en edel;zy voorspelt groote gebeurtenissen die niet het aenstaende jaer zullen plaels grypen. Om onze landgenoten over die gewignge troonrede te laten oordeeler, dcelen wy dezelve hier letterlyk mede. Zie hier hoe Keyzer Napoleon zich heeft uyt- gedrukt. Mynheeren de senateurs. Mynheeren de nfgevcerdigden. a Sedert uwe laetste vereeniging, zyn er groote daedzaken voltrekken den oproep dien ik tot het land gedaen heb, om de onkosten vhh den oor log te dekken, is zoo gunstig aenhoord geweest, dat den uytslag zelfs niyuc hoop heeft overtrofTen. a Onze wapens hebben gezegenpraeld in de Baltische-zee. p.elyk in de Zwarte-zee. Twee groote veldslagen hebben ons vaendel doorluchtig ge maekt. a Eene schitterende, verklaring is de innighoyd onzer betrekkingen met Engeland komen bewyzen. Het parlement heeft gehikwenschingen aen onze generaels en aen onze soldaten gestemd. Een groot keyzerryk, verjongd door de riddeilyke gevoelens van zynen souvereyn, 'heeft zich gescheiden van dc mogendheyd, welke sedert veertig jaren ile onafhangelykheyd van Europa bedreygde. Den kevzer van Oostenryk heefteen traktael gesloten, heden defensief, welhaest misschien oflVnsief. welk zyne taek met die van Yrankryk en En geland vereenigd. Aldus Mynheeren, hoe langer den oorlog duert, hoe meer het getal onzer l ondgeiioolen nengroeyt, en hoe nauwer de hauden die reeds gevormd waren, worden toegeknoopt a En, inderdaed, welke stevigere banden kan men vinden, dan namen van zegepralen die aen de twee legers behooren. eenen geiamcnlly ken roeiu herriuneren, dan da zelve onrusten, en de de zelve hoop welke de twee landen bewegen, dan de zelve vooruytzigten en dö zelve imigten. welke de twee gouvernementen op «He de punten van den aerdtol bezielen Ook is hel verbond met Engeland het uylwerksel niet van een voorbygaendo belang, en vuu een politiek tbu omstaadighevdhet i* de vereeniging van twee magtige natiën, die lich verbonden hebben om te doen zegepralem eene zaek in welke sedert meer dan eene eeuw, hare grootheyd, de belan gen der beschaving, als ook ter zeiver tyde de vryheyd van Europa waren gemengeld, Voegt u dan, in deze plegtige omstandigheyd, by my, om, in den naem van Yrankryk, het parlement te bedanken voor zyne hertelyke en warme betooning, en om het engelsch leger en zyn weerdig opperhoofd over hunne heldhaftige medewerking te bedankeD. Het toekomende jaer, indien den vrede nog niet hersteld is, hoop ik de zelve bedaukingen le konnen toesturen aen Oostenryk en aen Duytschlaud, voor welk laetste land wy de eendragt en den voorspoed wenschen. lk achtte niv gelukkig eenen regtveerdigen en welverdienden tol van lof te mogen betalen aen het leger en aen de vloot, welken doo'r hunne ver knochtheid en regel-en krygstucht, in Vrankryk gelvk in Algeriën, ten Noorden gelyk ten Zuyden, weerdiglyk oen myno veiwachtiug hebben be antwoord. Het leger van het Oosten heeft op dezen dag, ulles geleden en is alles te hoven gekomen. De besmettelyke ziekten, de branden, het tempeest, het gebu-k, eene plaets onophoudelyk geholpen en van alles voorzien, ver dedigd door eene schrikbarende artillery te lande en ter zee, twee vvand- Ivke legers in meerder getal, niets heeft den moed van het leger konnen verflauwen niets heeft zynen geestdrift konnen tegenhouden. Iedereen heeft edehnoediglyk zyne pligt gekweten, te beginnen van den mnerscbalk die geschenen heeft de dood te dwingen van te wachten tot dat hy over wonnen had, tot den simpelen soldaet en matroos, wier laetsten kreet, al stervendende, eenen wensch was voor Vrankryk, eene toejuyehiug voor den gekozen van het land. Lael ons dan allen te zamen verklaren Het leger en de vloot hebben wel den lof en de eer van het vaderland verdiend. Den oorlog, dit is waer, sleept met zich vreede opofferingen nogtaus alles beveelt my om den oorlog met krachtdadigheyd vooit te zetten, en met dit doel, rekeue ik op uwe medewerking. Het landleger is heden zaroengesteld uyt 581,000 soldaten, en 113,000 peerden. De zeemagt heeft 62,000 ingescheepte roatroozen. Het behouden van dit effectief is urrorilbeeriyk. Nu, om de leemten en ruymlen te ver vullen die door liet jaerlykseh vrystellen endoor den oorlog veroorzaekt worden, zal ik u, getyk het voorgaende jaer, eene ligting van 140,000 mannen vragen. Er zal u eene wet woiden voorgesteld, voor doel hebbende, zonder de lasten van de schatkist te vermeerderen, den toestand der soldaten die we der dienst nemen, te verbeteren. Deze wet zal het onevndig voordeel ople veren van in hel leger het getal der oude soldaten te vermeerderen, en la ter het gewigt der conscriptie le verligten. Deze wet, dit hoop ik zal wel haest. uwe goedkeuring hebben. lk zal u de magtiging vragen om eene nieuwe nationale leening te mogen aengaen. Ongeiwyffeld zal dezen maetregel de openbare schuld doen aengroeyennogtans, vergeten wy niet dat door dc conversie der rent, den intrest van die schuld van 21 millioenen en half, is verminderd. Myne poogingen nebben tot doel gehad om de uytgaven met de inkom sten in overeenkomst te brengen; den gewoonen budget zal u in evenwigt aengeboden worden. De leening alleen zal dienen om in de uytgaven van den oorlog te voorzien. Gy zult met genoegen zien, dat onze inkomsten uiet verminderd zvu. De industrieel» werkzaemhey d houd stand alle de groote werken von openbaer nut worden voortgezet, en de Voorzienigheyd heeft ons wel eenen oogst willen schenken die aen alle onze noodwendigheden voldoet. Het gou vernement, ondertusschen, sluyt de oogen niet over deu nioeyelyken toe stand in welken de duerte der levensmiddelen ons gebragt heeft. Het gouvernement heeft alle maetregelen die in zyne magt zyn, genomen, om den toestand te voorkomen en min zwaer te maken. In vele plaetsen, zyn er nieuwe elementen van werk ingerigt. De worsteling welke word voortgezet, in de palen der bedaerdheyd en der regtveerdigheyd gehouden, ofschoon zy de herten doen trillen, maekt de belangen zoo weynig bevreesd, dat welhaest alhier, uyt dc verschillige deelen van den aerdhol, alle de voortbrengselen van den vrede zullen ver eenigd zyn. De vremdelingen zullen moeten getroffen zyn, door het zigt van een lariddat.rekenendeop de goddelyke Voorzienigheyd, metkragtdadigheyd eenen oorlog uytstaet op zes honderd raylen van zyne grenzen, en dat met den zeiven drift zyne binnenlandsche rykdommeu uytbreyd van een land, waer den oorlog niet belet dat den landbouw en de nyverheyd voorspoedig zyn, de kunsten bloeyën, en den geest en de genie der natie zich veropen baren, in alles wat den roem van Yrankryk kan uytmaken. Pauys, 28 december.Uyt Marseille heeft men gisteren ver nomen dal er vele troepen en veel krygsmaterieel wierden inge scheept. Eenen soldaet, eenen plaetsvervanger, had eene pis tool op den generael Rostolan afgelost. Den kolonel Formier, opperhoofd van den staf, is alleen aen zyn been gekwetst. Den moordenaer is aengehouden. Den keyzer heeft zich verklaerd voor eene leening by in- sebtyving. Den keyzer zegt dat den oorlog nalionael is, en ver langt dal de leening om in de onkosten van den oorlog le be- stryden, ook nalionael zy. In vele steden van Vraukryk zyn er inschryvingen geopend, om met de opbrengsten der zelveeenige geschenkenen nieuwjaers- giflen aen de soldaten in Crimeen te zenden. In vele steden koopt men tabak. Te Bordeaux heeft men 25,000 fr. ingezameld, rtl met dit geld heeft men tabak gekocht. Te Toulouse hebben de dames twee honderd duyzend zokken gekocht, die voor nieuw - jacrgiflen naer hel leger gaen gestuerd worden. In de twee russische kampen tusschen Belhek en Tchernaïa, bevinden zich 56,000 Russen. De groothertogen Nikolaes en Michiel, bewoonen te Simpheropol, hel hotel van den gouverneur. De aenhoudende aenwezigheyd van de russische prinsen doet veronderstellen dal er waerschynelyk binnen kort eenen grooten slag zal worden geleverd. Men heelt bemerkt dat de Russen, iu de have van Sebastopol, hunne schepen op nieuw wapenen. Men verzekert dat de Russen voornemens zyn eenen uytval met hunne schepen te doen. Den generael Oslen-Sacken bevind zich by de russische artshertogen te Simpheropol, maer, heeft zyn hoofd kwartier le Perekop gevestigd. Tydingen uyt Sinl-Petersburg doen kennen dat men aldaer den oorlog met Oostenryk voor beslist aenziet. Den feld-maer- schalk Paskiewilsch is naer Waerschauw gezonden inet de zen ding van groote toebereydselen te doen nemen. Brieven uyt VVeenen, aen den Wanderer gestuerd, meldeu ons heden dat sterke detachementen engelsche troepen zich op de toppen der bergen, van Sebastopol tol Simferopol, gelegerd heb ben zy hebben zich aldaer goed versterkt. Van op die hoogten kunnen de Engelschen, mei hunne Lancaster-kanons, de russische schepen in de haven van Sebastopol beschieten. AENSLAG OP GENERAEL ROSTOLAN. IVy onlleenen aen eene korrespondentie de volgende inlich tingen over de halelyke proging tol moord, welke te Marseille gepleegd is legen den generael Roslolan, kommandanl der militaire divisie, waervau bel hoofdkwartier le Marseille ge vestigd is Generael Rostolan zat le peerd. te midden van zynen staf, en verliet zvn hotel, toen eenen man, met eenen kiel gekleed, met hevigheyd tot hem naderde en eene pistoolscheut lostte, waerdoor hel staf-opperhoofd kolonel Former de Saint-Lary getroffen wierd. M. Fornier die aen hel been getroffen was, heeft echter, met behulp van den generael en zyne aides-de-camp, tot aen het hotel der divisie konnen gaen. Den moordenaer, die onmiddelyk door eenen dragonder van het geleyde geval wierd, is naer den naburigen post gebragt men heeft in'hem eenen gewezen zouave herkend, die op nieuw als plaetsvervanger had willen dienst nemen; doch de slechte in! ichlingen, welke men over hem had, hadden hem door de militaire overheden doen weygeren hierdoor was hy als razend geworden, en hy heeft zich als eenen waren zinneloozeu willen vreken De genezing van den kolouel laet gernen twyflël.

De Denderbode | 1854 | | pagina 3