Tydingen van den Oorlog. Luisterrvke Gaeibolling te Lede. Vogelsehieting met de Bolle BOLSCHIETIAG. Te koop. TE- HUREN. Verkooping van ifooigras. Zaevlanden te koop te Herdersem. Groote Verkoopiug, VEUKOOPIAG VERKOOL BAG VENDITIE Venditie van 7 koopen Hooygras, VERKOÖWAGEA Jaerlyksche gewoone Grasvenditïe Venditie van schoon Seheldegras, VENDITIE VERKOOPING Venditie Worden in hunnen toestand hersteld, de militiens die geene plaetsvervaugers of numinerverwisselaers zyode, voor eene eerste mael onder de vrywilligers zyn ingelyfd geworden als achter- j blyvers of deserteurs der militie, krachtens art. 167 en 168 der J der wet van 8 january 1817 echter zal den tyd dien zy afwezig i geweest zvn, geenszins aftellen voor den duer van den door de wel vereyschlen diensltyd. Hoppe. Men schryft uvt Poperinghe Van bel eene eynde j van Poperinghe tot hel andere, zyn al de hom mei hoven door eenen geweldigen hagelstorm, die donderdag laelsl over deze 1 streek is uvtgeborsten, /.oo getroffen geweest, dat de schade er aen toegebragt, byna ontschattelyk is. L)e jeudige ranken, die maer sedert korten tyd eene goede groeying begonnen aen te nemen zyn ten grootslen deele den top afgeslagen, en de bladeren g'ansch verpletterd. De teelt zal zich moeyelyk uyt dezen jammer- lyken toestand verheffen. By koninglyke hesluyten. van 11 dezer zyn benoemd Te Eecloo, burgemeester, M. R. Yan Wasseuhove schepen M. J. De Schepper. Te Quaremont, schepene M. R. Buelens. Koninglyke hesluyten van 12 juny benoemen in het Leo poldsorde Tot groot lint. M. P. Devaux. Tol officieren, MM. J. B. d'Omalius d'IIalloy, graef'G. Bailletde Latour en C. Lelièvre. De kiezers hebben M. Lelièvre mei zyn officierschap in den azyntobben gesteken. Tot ridders, MM. T. Mosselman de Chènoy, C. Van Woumcn, F. Goppieters T'NVallant, A. Dubus, F. Mascari, Alp. Van den G. Van Havre en D. Vervoort. Den 14 dezer heeft men te Ninove uyt eenen mestput ge trokken, ter hofstede van den landbouwer J-B. Penne, het lyk van. M. P. Dedyn, grondeygenaer in die stad. Dezen ouderling was 89 jaren oud en er per ongeluk iu gevallen. M. Coppin, hoofdopsteller van den Monilenr de Louvain, komt eene klagt in te dienen by den prokureur des Konings, voor huvsschending 't zynenl bedreven. MM. Buelens en Belva, politie-kommissarissen van Leuven, zouden in weerwil de herhaelde protesialien van M. Coppin, in zyne wooning gedrongen zyn, alwaer zy al z\ne papieren zouden doorsnuysterd,' eene menigte brieven gelezen en van talryke stukken kennis genomen hebben, zonder aen den aenklager te willen aenduydén krachtens welk mandaet zy aldus ten zynen opzigie te werk gingen. Zyn deze feylen nauwkeurig, zy stellen eenen wezentlyken aenslag daer tegen de vryheyd der drukpers en de onschcndbaer- heyd des huvzes, in welks tegenwoordigheyd de dagbladen, welk- da'nig ook hunne politieke denkwyzen mogen wezen, niet onver schillig zouden kunnen blyven. Dewyl de justitie met de zaek bemoeyd is, zullen wy haer haren loop laten volgen, in de zekere overtuyging dat dergelyke daed- zaken niet zouden kunnen ongestraft blvven. Den Monileur kondigt aen dal M. E. Albrechl, oud-professor by de Normale school van St-Nikolaes, door Mgr. den bisschop van Gend benoemd is tot geestelyken schoolopzigter voor de kantons Lokeren, Loochrisly en Everghem, in vervanging van M. Van Scheerdyk, ontslaggever.M. Albrecht zal zyn verblyf hebben tot Saffelaere. Te Güly heeft eenen 18jarigen jongeling gepoogd zyne tante te vergeven, omdat hy haer eenig geld schuldig was. Ter gelegen- heyd der kermis was by by haer gaen noenmalen, en had vergift geworpen in het eten dal moest opgebragt worden. Gelukkiglyk wierd men de euveldaed by lyds gewaer, of anderszins moesten al de tafelgenooten de slagloffers dier booze daed wezen. Ken onderzoek is begonnen. GEVECHT TE MALEGNANO. Turyn, zaterdag avond, 11 juny. Eenen byzonderen brief uyt Milanen gedagteekend van eergisteren, geeft eenige byzonderheden over het gevecht te Malegnaoo. De Oostenrykers, die aldaer den aftogt hunner hoofdmagt dekten, waren versterkt geworden door eene afdeeüDg komende uyt Pavia. De fransche troepen, onder aenvoering van maerschalk Bara- guey -d'Hilliers, hebben hen aldaer aengevallen. Den aenval begon juist te middag. De Oostenrykers hadden er zich 6terk verschanst op het kerkhof en in een pachthof. Den franschen generael Bazaine heeft de stellingen de eerste aengetast. Den generael Ladmirault, die den linker vleugel aen- veerde, overmeesterde het kasteel en viel in het dorp. Van alle kanten bestormd en omsingeld, barrikadeerden de Oostenrykers zich binnen de huyzen. Aldaer hebben de zouaven eene moorddadige worsteling, lyf om lyf, volgehouden en eyndelykden vyand er uyt gedreven. Den generael Forey, die den regter vleugel aenvoerde, heeft niet noodig gehad te vechten. Eenen franschen kolonel is gedood500 zouaven zyn er gesneuveld 53 fransche officieren zyn er buyten gevecht ge steld. De Oostenrykers waren aldaer met omtrent 50,000 mannen. Zy hebben 1500 gesneuvelden en gekwetsten, en verloren 1200 krygsgevangeoen. Turyn, zaterdag avond, 11 juny. Eenen offieielen bulletyn kondigt aen dat de Oostenrykers Pla'i- sance oniruymd hebben na het kasteel en de andere versterkingen geslecht hebben. Zy hebben eene groote hoeveelheyd levensmiddelen, kanonnen en voorraed achtergelaten. Den lerugtogt der Oostenrykscbe troepen word niet alleen beschouwd te gebeureu om krygskundige, maer ook om staet- kundige redenswant tegen alle verwachting, hebben zy nu ook de Kerkelyke Staten ontruymd Ancona, Bologna en Ferrare hebben zy verlaten, en de municipaiileylen dezer pauselyke Staten hebben aenstonds proklamalien doen afkondigen, waerby iv de diklatuer over de Legaiien aen den Koning van Sardiniën aènbieden. Wal zal den Franschen Keyzer nu doen, hy die in het open- baer heeft beloofd dat den II. Vader en de fransche geeslelykheyd gerust mogen wezen over zyne inziglen aengaende het wereldlyb gebied van den Paus. Alle de steden van Lombardien, van zoohaest de Oosten rykscbe bezettingen dezelve verlaten, roepen Koning Victor- Emmannel van Sardinieu tot vorst uyt. Monza, Bergama, Lodi, enz. hebben onder deze betrekking hel voorbeeld van Milanen gevolgd. Parys, 15 juny. Men leest in eene briefwisseling van 14 juny Al wal hier nog overblvft van de reserve der Keyzerlyke wacht, verlaet deze weck Parys om naer Italien ie trekken. Den ouder- admirael Bouet Willaumez bepoedigt zyn vertrek. Nogtans zal de vloot die by aenvoert nog voor eeuige dagen naer hare bestem ming niet kunnen vertrekken. Aller aendaeht is hier gevestigd op de beweging welke zich in de Pauselvke Stalen opdoetde opgestane sleden vragen er de aen hechting van Piemonl. - Wal zal het fransch gouvernement met dien overvloed van acnwinningen doen Onze troepen volgen van zoo digi by de Oostenrykers, dat eenen tweeden veldslag als onvermydelyk beschouwd word. Indien integendeel de Oostenrykers zich in hunnen beruchlen vierhoek kunnen teiuglrekken, dan verzekert men dat onlzaggelyke ver sterkingen uyt Vrankryk derwaerts zullen gezonden worden, om gelyktydig het beleg aen te vangen van de vestingen die dezen vierhoek Vormen Peschiera, Verona, Mautua en Legrano. Men denkt dat de vernielkraclu der nieuwe artillerie en de nieuwe uytvindingen om vestingen van op verren afstand in brand te steken, die plaelsen eerder zal doen vallen dan men verwachtte. Men meld dat de diplomatie zal tusschenkomen nadat Verona zou ingenomen zyn Engeland en Rusland zouden een Kongres voorstellen. Op Zondag 26 Juny 1859 in den Bonten Os. De Maetschappy steld 3 vogels wuervoor zy behoud le spelen zonder Inleg pelelon 1. 3. 5. en 10. Oppervogcl 20 franks. Zvdevogel 10 10 Den Inleg zal plnefs hebben van 3 tot 4 uren namiddag om daerna het Bolspel te begiunen en te cynaigen ten 7 uren ten waerden Tour begonst waer die zal moe.ten voleynd worden en is bepaeld op ;5 centimen per Bolle of peleton, terug 50 centimen daer zal maer 1 Vogel per 4 peletons gozet worden. Een Corinthe brood voor de voorst afgelegene gemeente ten minsten een getal van 8 persoonen uytmakende. Een dito voor een en dezelfde gemeente die het meeste peletons in den kampstryd zal nemen. De gemeente Lede kan tot zulks niet mededingen.—Alle anderevoorwaer- den naer gewoonte. Op Maendag 4 July 1859 om 3 uren namiddag ter herberg den grooten St-lvo bv J. KIEKENS in de Nieuwstrael te Aelst De prvzen zullen bestaen in Geld naer evenredigheyd der schieters. Jaerlyksche Schieting ter gelegenheyd van groot Kerniis Zondag dezen 10 July 1859 om 2 uren namiddag zal men beginnen matin te schryven in de Roos, by Seraph. DE 8MEDT buyten de Pontstraetpoort te Aelst. De pry zen bestaen in Geld wel op te passen. Bv VAN V ARRNBERGII-T1STAERT, Ryiuvgmaker Zoutstraet-poort, twee schoone Chaise Karrekens en een Fligeutle een halfjaar garantis. Een PACHTHOF, in de provintie Braband, grool in gronde circa ae 54 hectaren. Zich te vervoegen voor deze inlichtingen by M. Cools-Van den Bossche, zout- en zeepzieder te Ninove. Door den Notaris D'HUYGËLAERE op Donderdag 24 Juny 1859, om drie uren namiddag te Moorsel in de Faluinjes. Te vergaderen aen den Meeremeersch. De Notarissen DE SMET, te Erembodegem en DE VIUENDT te Nederbrakel, zullen met gewin van palmsla gen en gelagen, openhaerlyk verkoopen 1" koop. - 65 aren 70 cent. Land, gelegen te Herdersem op liet Syp, genaemd den Hoogenvarinck, S° B, Nr 118. Verdeeld in oosthelft en westhelft. 2° koop.1 hectaer 15 aren 06 cent. Land alsvorcn, Se B, N' 129. Verdeeld in 5 deelen. ZITDAGEN Instel Zaterdag 2 July 1859, ter herberg St Pieter, by Jean Callebautte Erembodegem. Verblyf, Zaterdag 9 July 1859, ten Gemeentenhuyze te Erembodegem, telkens om 4 uren namiddag Van 62 Icoopen schoon GRAS te Aelst-Schaerbeke en Erpe, Wegens M. Van der Noot zal Deurwaerder RINGOIR, op maendag 20 Juny 1859. openbaer verkoopen Om 2 ureu na noen, 30 koopeo schoon Gras, op en rond het kasteel agter het Roklyf. En om 3 uren na noen. Van 32 koopon schoon Gras, op de Marquise ineersch neven den Gendschen steenweg te Erpe. Dit op langen tyd van betaling, mits borgstelling en ordinair ongeld. Van allerbeste DENDER-HOOYGRAS te Liedekerke. Op Maendag 20 Juny 1859, om 2 uren namiddag, zal er open baerlyk verkogt worden door M. den Huissir PREGALDINO, by Joannes De Brabanter herbergier in de i Kozak le Liedekerke. li koopen Hooygras op den grooten Lessenberg, wegens d'heer Van de Pulie, li koopen op den zeiven Lessenberg, wegens d'heer Van den Bossche le Aelst. Van 5 1/2 Hectaren Alderbeste HOOIGRAS, te Herdersem. Den Zaekwaerncmer Ernile WAGON, te Wieze, zal ten verzoeke van Mvnheer den baron Van den Broucke de Terbccq, grondevgenaer te Dendermonde, op Dynsdag 21 Juny 1859, te beginnen om 1 ure namiddag, door bevoegd ministerie, openbaeriyk ter plaéts verkoopen, de Grassingen bovengemeld, gekend" voor derzelver goede hoedanigheid, staende op de meerschen het Meuleveld, aen den Aert le Herdersem. De verkooping zal gebeuren op langen tyd van betaling mits stellende bekende en solvabele borg. N. B. Voor het rootcn van Vlas in den ouden Dender aldaer, kan men zich als na gewoonte aenbieden by den veldwachter Cami. Door M. August DE SAEGHEK van 12 dagwand Hooigras en Toemaet, genaemd den Peindenbosch en Bunkx-Meinsch, den 25 Juny om 10 uren lot Scheldewindeke. En van 6 dagwand Idem tot Smetlede, den 21 dezer niaend ten 2 uren namiddag door M. VANDENBOSSCHE. Door 't ambt van den Notaris VERBRUGGHEN te Aelst, Te Wichelen in eenen meersch tegen het Veir, op Vrydag 24 Juny 1859, om 12 uren fix 's middags, ter herberg den Engel te Wichelen. Van 50 hectaren DENDER- en ander HOÓYGRAS door de Notaris VANDERSCHUEREN 1° Op Dynsdag 21 Juny 1859, om 1 ure namiddag, ten verzoeke van den heer Jan De Smet, te Ninove, 1) koopen op de Burgtwcyde, aldaer. 2" Op Woensdag 22 der zelve maend, om 2 uren namid dag, wegens den heer Burgemeester Van Vreckem, te Meerbeke, 50 koopen te Ninove in den Nederwyk. 5" Op Donderdag 25 der zelve maend, om 1 i/a ure na middag, ten verzoeke van M™ van Langenhaeke te Dender- windeke, 10 koopen tegen de woon van J. B. Dedoncker, aldaer. 4° Op Vrydag 24 derzelve maend, om 2 uren namiddag, namens den heer Hendrik Snoeck te Meerbeke, 9 koopen le Denderleeuw wvk Huissegem. 5° Op Zaterdag 25 derzelve maend. om 1 ure namiddag, ten verzoeke van den heer graef de Monlblanc, 44 koopen te Neygem. 6° 'Op Maendag 27 derzelve maend, om 2 uren namiddag, ten verzoeke van de kinderen Vierendeel, te Meerbeke! 9 koopen aldaer. 7° En op Dynsdag 28 derzelve maend, om 2 uren namid dag, wegens den heer Fransman-Dam, en den heer De Cooman-Fram>man te Ninove, 40 koopen tot Okegem en te Ninove tegen het sehuyt te Pamel. IN DE GEMEENTE BORSBEKE EN HERZELE. De Notaris DE VUYST. te Borsbeke, zal ten verzoeke van Mynheer den Baron Van de Woestyne te Herzele, jofv. de wed. Van Cromphaut en d'heer Magerman le Borsbeke, op Woensdag 22 Juny 1859, le beginnen te Borsbeke om 8 uren voormiddag, openbaeriyk verkoopen. Circa de 25 hectaren allerschoonste HOOIGRAS, staende op de meersschen der voornoemde verzoekers. TE WICHELEN MARGOTE. Voor Mynheer Edm. Van den Hende, zal Deurwaerder BINGOIR, op Dynsdag 21 J.uny 1859, ten 2 uren nanoen, ter herberg den Engel, openbaer venditie houden van 17 koopen schoon Scheide-Gras. Van Hooigras en Nagras, te Haeltert, plaets, aen de kalseide van Aelst naer Gheeraerdsberge De Notaris BRECKPOT, te Haeltert, zal. ten verzoeke van jouffr. weduwe Donat Van Londersele-De Meyer, te Aygem, openbaeriyk verkoopen, op Dingsdag 21 Juny 1859, om 2 ure namiddag, binnen de gemeente Haeltert 1" 9 koopen schoon en allerbeste Hooigras, wassende op haren meersch te Haeltert, aen de kalseide van Aelst naer Gheeraerdsberge, naby de Plaets. 2" Het Nagras van den zeiven meersch, verdeeld in 2 koopen, onder reserve van accumulatie, om afgeweed te worden door hoornvee. 5" Het Nagras van eenen meersch, gelegen tegen en beneden den voorgaenden, genaemd de Papenmeerschen, groot circa 86 aren, ook verdeeld in 2 deelen onder reserve als voren. 4° Al de Weimen, staende aen den eerstgemelden meersch, verdeeld in verschelde koopen. Alles op gewoone conditiën en tyd van betaling Van alderbeste DEIY DERGRAS, tc Welle. De Notaris BRECKPOT, te Haeltert, zal, namens Vrou we De Clorcq-De Crombeen, grondeigenares te Antwerpen, op Woensdag 22 Juny 1859, openhaerlyk verkoopen de volgende koopeu Gras, te weten 1" Om 1 ure namiddag, op de Vyvermeerschen, omtrent den watermolen te Welle, al het Gras en Nagras. En 2° om 2 Uren namiddag, 21 koopen allerschoonste en beste Gras, op de VI en X Dagwanden. gelegen nevens den Dender, geselleed van Welle en Erembodegem. Alles op gewoone conditiën en tyd van betaling, mits* stellende goede en gekende borge. Men zal byeenvergaderen op den Vyvermeerseh, aen den watermolen le Welle. Voor den aenwys zich te vervoegen by Jacobus Steen- haut, te Erembodegem, Plaets. Van 40 koopen schoon HOOYGRAS agter het kasteel Ovram te Aelst-Mylbeke. /- Nornens Mynheer MnlkeDs-Van Aellert, zal Deurwaerder R1NG01R, op frydng 24 Junv 1859. van 2 uren nanoen, openbaer venditie houden, van 40 koopen goed Gras, wassende op Gesljens Meerschen agter het kasteel Ovram te Aelst-Mylbeke, dit op baefmisdag van betaling, ordinair ongeld en borgstelling. De tot dies genegen begeven zich aen den eersten koop, van waer raeu zal beginnen na lezing der verkoop-conditien.

De Denderbode | 1859 | | pagina 2