Zondag-, '2ü Mcv II104. i\ 020. IR1'' *Iaer. VERTREKUREN UYT VEEST VlElt VERTREKUREN UYT VOLGENDE STATIËN 6 FRANKS 'S JAERS. De komedie is gespeeld. Nu durft menMaer. ELECTORA5 IA. Periderm. 5-20 8-30 9-45 12-35 3-15 6-25 9-05 (lend, Brugge, Oslende 6-45 8-30 12-35 3-15 Lokeren 5-20 8-30 0-00 12-35 6-25 6-25 1e en 2® klas langs Dendermonde. Brussel 8-05 0-00 12-10 3-00 5-45 6-20 8-45 Üoornvk, Korlrvk, Moescrnon Rvssel (langs Meel). Brus. Antw. 5-20 8-30 9-45 3-15 6-25 Gend) 6-45 8-30 12-33 3-15 6 Lcuv. Thienen Luyk 5-20 8-30 9-45 3 15 6-25 Doornyk, Ryssel (langs Alli) 7-55 5-35 0-C0 Verv. Land. S-Truyën 5-20 8-30 9-45 3-15 6-25 Ffi Ninove, Geerardsb., Ath, 7-55 2-50 5-35 8-'<3 (lend 6-45 8-30 12-35 3-15 6-25 9-05 j|j Bergen, Quiévrain, Namen, 7-55 2-50 5 35 VAN ANTWERPEN NAER Sl-Nieolaes, Lokeren, Gend, 6-10 7-30 10-30 3-00 6-1.0 0 00. VAN GEND NAER Lokeren, Sl Nicolaes, Antwerpen, 6-10 9-05 10 20 2-35 6-15 7-00. Te Lkde staen al de konvoys. Te Idegem slaen deze vertrekkende van Ath 6-30 0-00 10-40 4-30 7-25 en al de konvoys vertrekkende van Denderleeuw. Te Gyseghem staen stil al de kmivoys uytgenomen deze verirekkende van Aelst 0 00 des morgens en 0-00 en van Dendermonde ten 0-00 's morgens en 10 00. Te Santbergen slaen stil de konvoys van Ath 6-30 10-40's morgens. 4-30 en 7-25 's avonds. Van Denderleeuw 0-00 8-20 's morgeus, 3-20 6-05 en 9-00 des avonds. VAN i.OREREN NAER Dendermonde, Aelst, 7-00 9-35 3-10 7-45 0 00. Ninove, Geeraerd.sbergen, Ath. 7-00 0-00 3-10 7-45 0 00. VAN ATH NAER Gceraerdsbergen, Ninove, Aelst, Dendermonde, Lokeren Lessen, Gceraerdsbergen, Ninove, Aelst Brussel (langs Denderleeuw) Gend, Brugge, Oostende (langs Lede). VAN GEND NAER Audenaerde, 6-45 9-30 1-30 6-00 8. naer aelst 7-20 11-25 2-15 5-00 5-55 6-35 8-0. VAN BRUSSEL NAER Aelst, Gend, 6-'5 7-35 11-45 2-25 0-00 5-30 8-15. Ninove. Geeraerdsbergen, Ath (langs Denderleeuw), 7-35 2-25 5-30 8-15. VAN DENDERMONDE NAER Brussel (langs Aelst) 7-25 2-30 5-15 8-iO (langs Meeh.) 5-45 9-00 10-05 3-40 0-00 7-20. Aelst 7-25 7-55 12-05 2-50 5-15 8-10 10-00. 6-30 10-40 4-30 7 25 6-30 10-40 4-30 7-25. 6-30 10 40 4-30 7-25. 6-30 10-4!) 4-30 7-25. ('««Hie Saam. AELST, DE.\ 28 MEY 1864. De gazetten van liet, zoogezegd ontslaggevend ministerie beriglen dat het zyne fameuse demis sie intrekt en zyne beheer selling blyft behouden. Daeraen verwachtten wy ons, nietlegènstaende al de snaren van bedrog en intriguen gespeeld .hebben van in 't begin der komedie die men wilde spelen, komedie die men thans schanda leus mag heeten. Die zelfde gazetten kondigen ons met eene zekere stoutigheyd aen dat het ministerie met meer kracht dan ooyt in den weg van 't liberalismus zal vooruytgaen. De Jndépen- dance, die altyd de onbeschoflste is om aen te randen, verklaert dat het ministerie er nooyt zou in toegestemd hebben het gezag weder te nemen dan onder voorwaerde van 't liberalismus mittiglyk te mogen dienen. Zy voegt ér by dat het kabinet zich den 31 dezer maend voor de Kamer zal aenbieden zoo en gelyk het voorgaendelyk was, dit is te zeggen als verdediger der liberale opinie, of liever van al de vryheydsmoordende ontwerpen die reeds genoeg gekend zyn. Dit verwondert ons niet, maer 't geen ons ten uyterste verbaest, en 't geen alle ware Belgen met droefheyd zullen vernemen, is dat het ge rucht verspreyd is dat den Koning van. uytzyn kasteel der Ardenen eenen brief nen de onlslag- gevende ministers zou gestuerd hebben om hun te verzoeken bun ontslag in te trekken en aen 't bewind te blyven, hun verzekerende van zyne regtzinnige en*welwillende medewerking al hun zelfs de ontbinding der Kamers te beloven, in dien zulks noodig is, aengezien by overtuygd is dat het kabinet niets aen zyn politiek programma kan veranderen. Wy zullen geene verdere bemer kingen over deze bevremdende nieuwstyding maken, maer wy wenschen uyf ganseber herte dat zy welhaest volkomentlyk gelogenstraft worde. Het is te hopen dat de Kroon zal klaer zien en dat zy zich niet zal laten foppen, door eenige stoutmoedige uytvoeders dei logiebevelen, die zoo wel de gezworene vyandeu zyn onzer constitutionnele instellingen als van het koning- lyk eitamhuys. Doch wat er 't herte doet bloeden van alle Belgen, welke, getrouw aen hun vaderland, aen hunne nationaliteyt en aen de Constitutie zyn, is dat zy die schandalige komedie van d'eerste dagen af der ministeriele krisis hebben zien spelen. Men zou niet durven uy ld rukken gelyk men peyst, met welke inzigten de eerste onder handelingen tusschen den Souvereyn en MM. De Theux en Dechamps hebben plaets gehad. Maer wat heeft, men gezien Onmiddelyk na die eerste onderhandelingen, en niettegeri staen de wy in volle ministeriele krisis en gevolgelyk zonder regelmatig gouvernement waren, is den Koning naer Engeland vertrokken en is hy aldaer eene geheele maend verbleven juyst alsof de zaken NYVERHEYDS GESCHIEDENIS. JACQUARD l (Vervolg). Een paer dagen later leydde den prefekt zvnen ge vangen in het kabinet van den minister Carnot. Dezen voorlrelfelyken wiskundigen die echter levens iemand was vol vooroordcelen en verwaendlieyd, haelde verachlelyk de schouders op, toen hy het een voudig gelael, dat van zorg en kommer met rimpels doorploegd was, van den armen man gezien had. Zoo, zegde hy cyiulelyk, nadat hy den Lyonnees van top tot teen had opgenomen, gv zyt het dan, die be weert gemaekt te hebben, wat aen gecnon man gegeven is le maken Een net wilt gy maken met een uytge- spanneii touwtje Kom, kom, gy zyt eenen grootspre ker, eenen logenaer Aenvankelyk had Jacquard beschroomd en verlegen in de togenwoordigheyd van deze hooge personagie ge- staen maer toen hy zyne eerlykheyd in twyfel hoorde trekken, overdekte een hoogrooden blos zyn aengezigt: Der hief hy het hoofd in dc hoogte, co sprak Waerlyk, mynheer, men had beter gedaen eenen eerlyken hands- werksman geene twee honderd uien ver van zyn buys te slepen, om hem zoo iets te zeggen. Wanneer het hair grys geworden is, liegt men zoo ligt niet meer. Doch wat behoef ik lo. spreken', vervolgde hy, gedurig driftiger wordende, daer ik bevyys kan leveren Doe my slechts eenig hout, nagels en bindgaren geven, en daer by ook eene zaeg en eenen hamer, en ik zal u tooiien, dat ik geen grootspreker, geen logenaer ben: Doch wacht, dat alles heb ik niet eens noodigik kan my ook zoo behelpen. Hy trok zynen frak uyl, sloeg stoulelyk eene lafel van wit hout, die by toeval in het vertrek stónd, aen stukken en, zyn zakmes uytgehneld hebbende, begon hy te snyden, te schaven en alles zoo snel en goed in te rigleii, dat in eenen ongelooflyk korten tvd dp machine, welke van 't land hem niet raekten. En wat is er binst dien tyd gebeurd De ontslaggevende ministers hebben, ofschoon zonder wettig mandaet zynde, gehandeld net alsof zy geene demissionnarissen waren, zy hebben de hoogste magt op eene huy- tensporige wvze uy (geoefend, zy hebben gebruyk gemaekt van 's Konings afwèzigheyd om aile ambten en plaetsen met hunne hongerige en fa natieke creaturen te vervullen. Het is dan maer na alle bestuertakken gefrane- maconniseerd en na zells zynen dwingelandigen invloed op de magislratuer te hebben doen we gen, dal liet doctrinarismus vasten grond genoeg onder de voeten gevoeld en het besluyt genomen beeft wederom op het politiek tooneel te ver- sehvnen. Anders zou het ten beene versleten en door 't volk gevloekt doctrinarismus niet gedurfd hebben. MAER nu dat de handschoen geworpen is, is het te hopen dat zy moedig en krachtdadiglyk zal opgcraept worden door 'de catholyke volks vertegenwoordigers, die sterk genoeg zyn om het doctrinarismus te verpletteren, als zv eens gezind blyven en zich niet laten bewegen tot de minste toegeving. Want dat men het voorop wete, de maconnico-doctrinarische secle aen- veerd alles zonder ooyt iets terug te geven. Met die secte moet men hardnekkig en onverbiddelyk wezen, met haer in 't minste overeenkomen, 'is zyn eygen doodvonnis teekenen. Wy hebben hooger gezegd dat er een gerucht derde, maer er loopt nog een ander gerucht 't welk nog meer zal verbazen. De briefwisseling uyt Brussel aen de Mevse, opgesteld door een kamerlid, 't welk dikwils wel onderrigt is van 't. geen er in 't ministerie omgaet, verzekert dat de ministers de toelating in den zak hebben van de Kamers te ontbinden. Dit is geweldig, zeer geweldig, maer het stemt overeen met alles 't. geen wy van de maconnieke intriguen. tydens de ministeriele krisis, gehoord hebben. Wel haest zal er nergens weerdigheyd meer bestaen. Wat is eenen Staet die noch eerbied noch achting meer beeft voor bet gezag dat boven alle kritiek mocte konnen zyn en blyven Indien liet waer is dat de noodlottige toelating van de Kamers te ontbinden beslaet, dan zal bet de vyfde mael wezen, sedert 1830, dal men verleent aen Kogier en ten voordeele van Bogier 't geen hardnekkig- lyk aen de ware patriotten der Kamer gewey- gerd word. Nogtans men heeft nog niet vergeten dat Koning Leopold aen zynen minister van 't inwen dige in 1837 't volgende schreefIk zf.g het AEN IEDEREEN DAT ALLEN MAETREGEL DIE KAN UYTGE- LEGD WORDEN ALS STREKKENDE OM DE BEIIEERSCH1NG TE VESTIGEN VAN d'EENE DENKWYZE OP "d'aNDERE, DAT <t DIEN MAETREGEL EEN GEYAER OPLEVERT. Docll men heeft die woorden maer te gemakkelvk ver geten. Wat er van zy, wel verre van te eyudigen, hy verveerdigen wilde, voltooyd was. Toen nam hy een kluwken bindgaren van de sohryRafel des ministers begon de net te vlechten, en wendde zich daerop tot Carnot. Zoo, mynheer, nu kunt gy de mazen tellen beweeg deze lat met uwen voet, en dan zult gy zien, dat gy eene ry mazen by bet weefsel voegt. Goed zoo Welnu, ben ik nu nog een grootspreker, een logenaer? voegde by er by. lerwyl hy ziel) bet zweet van hél aengezigt droogde. Hel was echter den minister niet, die de machine beproefd had, maer een man in eenen blauwen jas, die zich tot dan toe de voelen op den liaerd gewarmd en geen deel aen hel gesprek genomen bad. Carnot, zegde dezen nu, gy zyt overwonnen den cenvoudigen practicus slaet den grooten mathematicus uyt liet veld. Mvn vriend, sprak hy tot Jacquard, uw geluk is gemaektrekent op mv. Voorloopig trekt gy eene jnerwedde van zes duyzend franks, en even zoo veel zal u terstond als prys voor uwe uytvinding belaejd worden. Daefb'y moet zonder vervvyl voor u in myn Conservatoire des Ar Is el Métiers eene wooning worden ingengten daer ik zeer verlangend ben zulk eene machine in het groot le zien werken, ku.nl gy morgen reeds met uw werk beginnen. Mynheer, gy zyt le beleefd, dan dal ik niet alles doen zou,"om u genoegen te geven. Binnen dry dagen zal de machine gereed zyn. Hierop verwyderde Jacquard zich met den prefekt. Wie is toch vroeg hy aen dezen in liet hcengaen, dien mageren heer, die eene-zoo zachte stem had en niet zoo onbeleefd was als den minister. Dat is Napoleon Bonaparte, den eersten consul. Jacquard zag, geheel verbluft, met open mondden prefekt aen. Lieven hemel Wat zal myne vrouw zeggen wanneer zy hoort dat den eersten consul met my ge sproken, my op de schouder geklopt heeft. Ja, en wel Vooral, dat hy u een inkomen van zes duy zend franks hóeft toegelegd. de ministeriele krisis gaet nu slechts beginnen en beginnen niet eene buytengewoone zwaerwig- ligheyd. Het zal eyndelyk de taek der Kiezers wezen er tusschen te komen gom regtuyt aen hoog en leeg te zeggen Gy wilt liet zoo, maer wy willen het anders, en gelyk wy willen zal het wezen of wy zullen rnalkanderen spreken. Den vi ylen maconnieken winkel moet gékuyscht worden en daervoor zyn wy hier als 'l nood doet, want alleman ziel wel dat er met den groven borstel moet gewerkt worden IJYTSLAG DFlII KIEZIJVGEN. Den nag van niaendag lest is eenen grooten dag ge weest, (Ten dag der veroordeeling van de liberaie- maconnieke godsdienst- en vryheydsliateude aklen en ontwerpen, den dag der solemnele verfoevmg van die bekrompene scliandpolilick, die men zoo onbeschaemd cliirll liberalismus heeten, en die inderdaed niets anders is clan een gebroed van dwingelandy, partygeest, gods dienst- en vrylieydsverrlrukking, hebzucht «-u ailesalleen- inslikkingDien dag, wy l erhalen het volgeerne, is eenen dag van plechtige protestalie legen hel ver derf van 'I lieylloos en rampzalig franemaconnismus, dal zyne muyl zoo vvyd opensperde dan het konde, om alles wat van verre of van naby met de catholyke prin- cipen in verband is met eenen keer te verzwelgen. Ah Kiezers, byzonderlyk gy, Kiezers der bevde Vlaenderen, wat hebt gy toch deftig, moedig, irefleïyk en wys te werk gegaen Wel.is waer, gy hebt onver biddelyk geweest, gy hebt de hypocrietisclie vioyeryen, de bedriegelyke beloften, de bedreygingen en af het liberael geweld aen uwe schoenzolen gevaegd, maer gy hebt wel en allerbest gedaen, omdat gy slechts het raedplegende, den genadeslag toegebragt hebt aen het kvvaedaerdig maconniek schrikdier, dat de bevolkin gen zoekt te verpesten en ongelukkig te maken. En gy, geëerde Kiezers van 't kanton Aelst, gy moe dige kampvechters voor de vryheyd en goed regt, gy mannen van prineipen, die de logiegaslen vlak in het gezigt durft bezien en een schitterend na te volgen voorbeeld voor alle Kiezers van 'l land zyt, gy hebl sterk geweest, omdat gy vereenigd, moedig en onver schrokken wnert, omdat gy niet vreesde u te wapenen met de zweep der onverbiddelyke waerheyd om hel. valsch en dwingelandig iiheralendom, zonder genade, te gcesselen Daer, ligt liet nu aen uwe voeten in 'l slof te sparte len en zyne uylzinnige buylensporigheden uyt te boeten. Maer zal liet zich beleren en, door deze pynlyke doch welverdiende afkoking, tot hetere gevoelens komen Neen, Kiezers, de maconnieke liberhajery is eene ver giftigende vrucht van hare natuer, die in alle landen en in aile tyden de schroomelykste verwoestingen heeft aengerigi en steeds zal aenriglcn, zoolang zy niet vol komen is uytgerocyd. Gy hebt het ondervonden. Kiezers, wat al vnyge middelen van geweld, wat al snoodc streken van be drog, wat al akten van onbeschofiheyd de aenhangèrs van 'l maconniek liberalismus gebruykt en daergesteld hebben om uwe stemmen le ontfutselen, gy hebt gezien dal zy voor niets terugdeynsden om stemmen le winnen en voorzeker zou hunne nederlaeg, hoe schroomelylc verplellerend. zy nu ook vveze, nog tienmael verplet- terender geweest hebben, hadden zy zooveel en zulke scbrikaenjagende middelen niet by d'liand gehad, om Dal is ook waer ik had hel reeds vergeten. Mynheer Jacquard, gy zyt eenen slimmen gast, waer lyk zeer slim, hernam den prefekt, die het niet begry- pen kon, in den bekwamen kunstenaer eenen zoo een- voudigon mensch Ic zien. Zoodra Jacquard zynen intrek in het conservatoire genomen bad, zette by zich terstond acn liet verveer digen zyner groolcre knoopmachine. Al wat dacrtoe noodig was niaekte hy zelf, zoowel hel smids- als het timmerwerk. Hel was een genoegen, te zien, hoe yverig en flinks hy van zyne smisse naer de liifimerplaefs liep, nu eens den draeyorsbeilel, dan weder de byl greep, en inzonderheyd den banier met eene verwonderlyke bekwaemlicyd 'hanteerde. Nimmer had hy noodig de enkele deelen van zyn werkstuk af le meten zyne juysle oogmaet en de ongemeene gelykvoimigheyd, welke hy in acht nam, lieten hem nimmer dwalen. Ook reeds vroeger had hy vorm en mael van heigcen hy „maekle steeds zoo juyst geiroffeu, dat hy nimmer noodig had, iels daeraen le beproeven, te veranderen, wel ver van le verwerpen In zyne uren van uitspanning zwierf by door de zalen van het conservatoire, onderzocht alle werkluy- gen, die or, of uyt vroegere tyden bewaerd wierdon, of als nieuwe uylvinding-n derw nerts gchragt warén ondcrscheydde by den eersten blik, tol welk een ge bruyk zy dienen moesten, en vond er dan zyn genoegen in, hun zamenstol. lo ontdekken en ze nen den gang te brengen. Zoo beschouwde hy dan ook op zekeren dag, na afloop van zyn dagwerk, een kunstig samengesteld weefgetouw, dat verveerdigd was, om daerop eenen ongemeenen en kostbaren shawl voor de gemalin van den eersten consul te weven. Met voorovergebogen Ivf en de handen op de knieën steunende, sloeg hy oplet tend den gang der machine gade, en eenen spotlach speelde om zyne lippen, terwyl hy aen den directeur van dit museum, onder wier.s besluer het werk gedaen \vierd, de vraeg riglle Del zal veel gtkl kosten niet de afhanglyke Kiezers le pramen tegen hun geweten, tegen hunne overluyging le stemmen, wilden zy zich niet blootstellen hun bestaen te verliezen. Aen deze laetsten zeggen wy schept rnoe'd, brave. Kiezers, houd u maer altyd aen uwe goede prineipen, blyft. in 't herte opregle Catholyken, en den dagzal welhaest aenbreken op welken het maconniek gebroed mot volkomene magtelooshcyd geslagen, u nimmer zal konnen beletten de inspraek van uw reglsehapen ge moed te volgen. En aen de Kiezers, die alleenlvk uyt overluyging, uyt princiep, en om der waerlieyds- en regtvcerrlig- heydswille, hunne stem aen onze achtbare Kandidaten geschonken hebben, aen deze zeggen wv in «Ie volle vreugde onzes herten Proficiat geachlle medewer kers, duyzendmael dank over uwe krachtdadige en voorlieffelykc ondersteuning. Niettegenstaende al het venynig geknoeysel vau het koppel var, twee, licht gy verslaen, gevoeld en begrepen wat hel is iiberael slem- men nieltegenslaende al de vleyënde hoedanigheden, waermeê het de liberale Kandidaten onverdiend in hun prulblad versierde niettegenstaende al de beledigende aenlygingen die het naer 't hoofd der catholyke Kandi daten smeet nieltegenslaende al liet loopen en ketsen, liet smceken en bidden, het dreygen en lieren der libe rale kiesdravens, die zich door de zweep van liet kop pel van twee laten geleyden gelyk nen troep kalveren, nieltegenslaende dit alles, heb! gy moedig gezegd Neen honderd mael neen wy stemmen voor uwe mannen nietWech met den maconnieken kal- koenwinkel Wech met de volksruinerende schotel- lekkery Wech met de verfoeyelykc pliariseënpolitiek, die den Catholyken godsdienst in 't slyk wilt versmach ten Wy houden ons aen 't gelöof. aen de deftige prineipen, aen de gelukverschaffende gevoelens onzer vooronders, daermeê, en dnermeé alleen schepen wy in, daermeé, en daermeê alleen willen cn_zuUênwy lo jaiJ.dê.-[kMU)ÓJl. ^YluiLlietJaiiFl. waer; _diL.ireJooL waer diQ dit land, ofschoon lydelyk zuchtende onder den knout van Mamon en konipanie fnoet en zal zich eyndelyk ontvoogden al de kelens dier schandelvke slaverny te verbryzelen. Zoo hebt gy gedacht, zoo hebl gy gehandeld, cerzamo Kiezers, en 't is aldus dat gy met onwnnkelbaren moed naer den kiestryd zyt aengesneld om de schiflerendo overwinning te behalen, waerover wy u nndermael, in naem van Godsdienst, Vryheyd en Vaderland, grond- hertig geluk wenschen. In het eerste bureel avanceerden hier maendag de kiesoperaliën gelyk boonen knoopen, lor oorzaek van dc buytengewoone behendigheyd waermeê hel liberael raedslid-slemopnemer, de pen bestierde. Hel was waer lyk kurieus om zien hoe dien ervaren schriftgeleerden (iaer zat le zweelen, en hoe meer hy zweette, hoe mn-r hy knoeyde, zoodanig, dat hy ten langen Incisie in de opgenomene stemmen verloren liep. Wy hebben, aen* dien sul maer een ding aen te raden te weteii zich nim mer aen kiesbureelen neêr te zetten vooraleer hy de leergangen der avondschool voor volwassenen, door hein en zyne vrienden alhier ingcrigl, nog wat gevolgd hebbe, want zulke slemopnemers zyn bekwnem om g'licel liet kieskorps de mazelen op U ïyf le jagen. Doch laten wy daervaii zwygen en denken dal men wel ligt een peerd naer 'l water brengt, maer men het niet kan doen drinken als men wilt. waer, mynheer Twintig duyzend franks. Drommels Maer ik heb daer beneden in eenen hoek, eene ongebruykle machine van Vaucanson gevonden, die nog al iels eenvoudiger is, en waermede men het zelfde werk kan vcrrigteu, tervvvl de kosten hoogst ge nomen acht honderd franks beloopen zouden. Het is niet wel, dal men-aen Vaucanson's voorlreffelyk werk- tuyg geene meerdere oplettenöheyd schenkt want da erin heersebt een gronddenkbeeld, dal meer weerd is dan al de combinatiën der overige weefgetouwen. In zal er gebruyk van maken. Hy ging hierop nar r zyne vverkpiaels, sneed, schaefde en verveerdigde, op zyne bloole herinnering, in bet kleyn eene soortgelyke'machinc als die van Vaucanson Want, zeyde by by zichzclven, liet zal my een genoegen zyn, iels" zoo zefdzaems naer Lyon te kunnen brengen en het aen myne vrouw te laten zien Nadat hy zyu model gereed had, vereenvoudigde hy het nog, verbe terde hy er hier en daer iets aen, en verminderde daerdoor de moeyelykheyd van zamenstel en van ge bruyk nog acnmerkélyk." Niets was hem te veel werk, niets kon hem afmatten ol afschrikken om deze, gelyk in vervolg van tyd bleek, zoo allerbewondcringswecrdigst, schranderst uylgcdaehle machine to voltoeyën. Vol va.n den yver voor zyn werk, drukte Jacquard menigninrl de hand tegen zyn brecde voorlioofd, en menigen drup pel zweet biggelde hem langs de gloeyë.ndo wangen, want hy gunde zich geenen oogenblik verademing, zoo lang niet zynen ingespannen arbeyd voleyndigriwas. Met bloote'armen, bet liemdtol boven dé ellebogen opgestroopt, was lacquard op zekeren dag bezig, lustig zyne schaef le doen gaen onder liet stilzingen van een vrolyk lyonsch liedje, toen eensklaps zyne deur open ging", 'cn hy, omziende, den eersten consul gewaer wierd. Welnu, vroeg dezen, hoé slaet hel niet myno knoop machine

De Denderbode | 1864 | | pagina 1