MEUBELEN T Verbond tegen Aelst. Ongeluk van onzen lyd.-Lelopl Vendite van 70ÖO Sparre lioppeslaken Te bekomen. Men vraegt. YEN DIT IE Zilverwerk en Wynen L:\rWIiIEIM100\in\, te Aelst. 4 NV elke zy deie-leti der H. Kerk? Anlw. Aide geue die bier op de' aéi de ox-drr hr (iRiiooKZiF.ï- HBI'D VAX den Raus VAX Roohex bet waeracluig geloot belydeu. W'at is bet VerboitS can Ads Antwoord Hit Verbond aldus genaemd omdat het den tolk is der tiberhaters-alliance, is een goddeloos bladje, dat wekt'lyks zyne gal tegen den Paus van Hoo rnen uytbraekteen bladje dat den 11Vader uyt- maekt voor-eenen dwingeland die maer naer wereldsehe heerschappy trachteen bladje dat de maer al te regtveerdige terugvorderingen van Pius IX onder de voeten trapt en met zyne bittere bezwaren den spot dry lieeivbladje dat de Pausly'ke omzendbrieven over geloofspunten (Encycliques), welke de H. Kerk voor onfaelbaer houd, als dwalingen der middeneeuwen en handelende van politiek, verwerpt en verachteen bladje dat den H. Vader beschuldigt van onze belgische Grondwet te veroordeelen en te doemen, terwyl Hy zoo dikwils het tegenovergestelde verklaerd heeft en nog dagelyks verklaertmet een woord een blad welks opstellers, medewerkers, uytge vers en patroonen opeulyk als gezworene vyan- den van den Paus handelen, en diesvolgens onder de gehoorzaemheyd van den Paus van Roomen niet staande, noch onder de reloovick CBRISTSXgN, noch OXDKR 11R LKI1KX UKR 11. XtUtK mogen gerekend worden. IFnt 21i/n onze sladhvysiMnnen ten opzigte van 't Verbond Antwoord Onze stadhuysmannen eyn de vurigste patroonen en medewerkers van dit bladzy nemen het aen voor bunnen tolk zoowel als voor den tolk iet Alliance uyt dewelke zy voórtspruyten zy geven aen deszelfs drukker alleen al het overvloedig drukwerk dat op stads kosten te verrigten is, in plaets van dit werk zooals tiet behoort en met al ander werk overal geschied, in publieke aenbesteding van de vyf staets- en sladslastendragende drukkers onzer stad aen te bieden ja, in hunne hoedanigheyd -van stadhuysmannen bevoordeéligen zy zoodanig dezen drukker, dat zonder hunne krachtdadige tusschenkomst, noch hy, noch zyn bladje 24 uren zouden konnen bestaeu. En zulke mannen zouden nog durven beweeren dat zy onder de ce- UOORZAESHKVD VAM DRX PAIS VAX KoOSKN ERVEN 1 Dat zyitKLoovwiE submstenkn, leden der H. Kers zvx? Allons done 1 Solidairen konnen zy zyn, het i-s mógelyk, onderdanige moortelbroers zyn zy waerschynlyk zy stellen immer het stadhuys voor couferentiön ten dienste van zulke gaslen maer CEEOoviCE christenen, maer leden der II. Kerk, dit zyn zy voorzeker niet,'t en ware zy zich mis schien zochten te verontschuldigen met te be kennen dat zy zicli laten meeslepen door zekere doortrapte persoanagie, die alles wilt 'best weten pu iu alles deu baes speelt. En nogtans in zulk geval zyn zy niet min schuldig als medewerkers, llie zich vrywilliglyk door eenen dief de oogen laet verbinden, moet uiet verwonderd zyn dat by Jiestelea word,. Slordige eu scbalke leugens zyn deu gewooueu tpap wuermeê de Verboudsscbryvelaem zich bier y.oekeu le verkloeken» Maer 'ten zal uiet pakken, buuuo onbeschofte stoutmoedigheyd hangt te veel kugs alle kanten uyt eu veronlweerdigt te zeer onze brave Aelsleuaers, dan dat deze uwg langer .gouden gedoogen voor speeltnvgen dier liberhaters- gekkt'ruyèn te blyveu behouden worden. Onlangs wierpen die scbryvelaers schaemleloos 'i verwyt van dombeyd, onwetendheyd en wanbe- tlrvveu over g'beel Vlaenderen en verhefteu de Waleu tot aen den hemel daerna viel huune bagelbuy op 't Pausdom, op de Bisschoppen, Pries ters «n al wal Catholyk was de priesters waren toen de oorzaek van all<\s. Nu Icslmael wierd deu versmadenden kaekslag door de Verbondsknoeyers aeu de beft van Aelst, le welen aen g'beel 't vrouwgeslacht onzer stad toegebragt, met le beweeren dat helgeene voldoen de geleerdheyd, opvoeding en beschaving ontvan gen had dien kaekslag bolste nalueriyk wéér op •de echtgenoten, de vaders, de broeders, de kinde ken van ai de Aelslenaressen. liet was zooveel als »;eggengy zyt verachlelvk 1" als Vlamingen, d2" nog -veracht el yker als Catholyken, eu 3* aller- vorachtelykst als mans, vaders, zonen, broeders van ongeleerde en oubeschaefde Aelslenaressen.... Waerlyk als men dit koppel lichtdragers van de 19* eeuw iu hun Verbond hoort klappen, men zou zeggen dat men in 't ber EKN als d'uylen praken! En wal geveu zy nu af mol het liegin van 'tjaer? Al wederom nieuwe en onbeschofie leugens zy kleedcn hunne liberhaters in Franciscanen, in god vruchtige jongens, om alzoo 't volk le wiisleycten eu de wanorders lydens de kiezing van 11 aiigusty door'de liberhaters gepleegd, op den rug der ca tholyken te leggen, liet is alzoo dat zy, legen de bekende waerheyd, in hun blad durven zeggen dat er dry Franciscanen door de regtbank van Dender- nionde lol gevangzitling zyn veroordeeld Onder de veroordeelde is geencn enkelen Frauciscaen te -vinden, Verbondsmannenmaer wel liberhaters van uwe kliek, wier strafbare akten gy ten laste •durft leggen van déze welke gy zouü moeten eer biedigen, indien gy met eenig eergevoel bezield waertMaer wat willen wy van eergevoel spreken aen jannen die zoodanig de gewoonte van liegen en lasteren hebben aengenomrn, dat zy by hun eene tweede natuer geworden is. Toont hun ■de waerheyd zoo klaer als den dag, 't is boter legen de galg gekletstde waerheyd doet op hun zooveel eflekt als eene vesicatorie "op een houten been. In vele pi arisen, zegt 'l Verbond Itebben de ca tholyken geweld gedaen zeg liever geweld gde- zien, dit is de waerheyd. Hoe heeft men den eenv. h**er Kanonik Van OrombiMgghe hy het kieslokael tcGe«d onlUaeJdV Wat bei gebeurd aen M. Van Peleom, anderon achlbareu priester le Brussel? Was 't ook eenen Frauciscaen die hem zoo roeke loos en brulael ia 'i aengezigt sloeg Wie leed er geweld le Tongeren, toen uwe liberhaters zich als dolzinnigen en briesschende met gevloek en getier injdeu mond vertoonden, zoodanig dat 't volk uyt walg en verachting er het hoofd afwendde Wie leed er geweld te Bastogne, waerovcr gy zooveel sehundeïyke leugens hebt uytgebraekt legen eenen priester "en de calholykeu Nu dal de regtbank van Arlon de zaek beslist en bewezen heeft dal het tW'te liberhatersbenden waren die daer gelvk ra- zeiKlen gevochten hebben, hebt gy wel eene uwer leugens die wy u onder d'oogen stelden wederroe pen Neen, zooveel eergevoel bezit gy niet fuéy 1 Zoo is 't dat het Verbond leeft van leugens, las teringen, valschheden, goddeloosheden tegen Paus, Bisschoppen, Priesters, Iieligieusen, Catholyken, Vlamingen, Aelslenaers, immers tegen alles wat meest aen godsdienst en deugd verkleefd is. Welk een ellendig bestaeu onder eene cotholyke bevol king gelvk deze van Aelst en lusschen meer dan vier iniiiioeneii catholyken Beigen En dit bladje heeft dan nog de pretentie hel volk te beschaven en te verlichten l gaet verre By gelegenlieyd van de uytsluyting van allen godsdienst uyt het onderwys, dat gegeven word in bet, hertogdom Baden, in Duytschland, heeft den II. Vader, in eenen brief aen den Bisschop van Friburg geschreven, onder ander het volgende gezegd 4. Het ongeluk van den tyd welken wy beleven komt voort uyt liet slecht onderwys. 2. Het onderwys, om goed te zyn, moet ge steund zyn op het geloof, op de zalige leering van Christus. 5. De scholen waer den godsdienst niet in eer gehouden word, waer men de chrislelyke leering niet als grondregel aenleert, waer den priester is uylgesloten, die scholen zyn bederfscholen en de leerlingen die uyt zulke scholen zullen komen, zullen door hun slecht gedrag den ondergang worden van hunne familiën, van's Staets voor spoed en van de Christelyke beschaefdheyd. 4. De calholyke geloovigen mogen, in cons ciëntie, hunne kinderen naer zulke scholen niet zenden, en indien ze, by geval, kinderen in zulk- danige scholen hadden, dan zyn ze in concienlie verpligt van ze er uy-t, te trekken. 5. De Bisschoppen en pastors zyn verpligt de ouders dienaengaende te vermanen. Brief van den Eerw. heer P. Delraine, priester van 't Seminarie van Leuven, aen den heer Pas tor van Santbergen. Nazareth, 46 December 4864. Eerweerden heer Pastor Ik verhope dat dezen brief uwe eerweerdigheyd in goede gezondheyd zal vinden en dat den Berm- hertigen Heer-God u nog vele jaren zal verleenen voor zyner grooter glorie en het welzyn der zie len aen uwe zorge toevertrouwd. Deze zyn myne vurige wenschen van kersmis en nieuwjaer. Ik heb gehoord met groote aendoening te dood van den Bisschop van Gend. Ik had hem eenen brief geschreven eer ik zyne dood had vernomen. Het ziet er hier uyt alsof welhaest de slaverny zelfs hier in Kentucky zal afgeschaft worden, het welke het bewerken der groote Landeryën aen de witte werklieden ten meesten deele za! open leggen. Alle zwarten, die in 't leger willen treden üyn daerdoor vry. Vele zyn de zwarte Regimen ten ingetreden onder het commandement van witte officieren. Den oorlog duert nog altyd voort en men kan nog niet eene glimmering zien, dat den vrede welhaest zal verschvnen. Eenige vreezen, andere hopen (volgens hunne verschillige politike ge zindheden) dat den zuydsehen geuerael llood de stad Nashville zal innemen, Thomas verslagen en dan Kentucky wederom onder het zuydsehe gebied brengen. Zoodat nog eens Kentucky de plaets van het vegten tusschen vyandelyke- legers zyn zou. Wy hopen toch, dat God zyne Dienaers en Dienaresse* beschermen zal. God zy gedankt, tot nu toe hebben wy door den oorlog rnaer weynig geleden. Het getal der leerlingen in het Pensionaet is allengskens aengegroeyd en is nu van 240 alleen- lyk éen zestigtal zyn catholyke, de andere zyn meest ai ongedoopt, nog belmoren zy aen eene bezoudere seete: zy hebben nu eene gelegenlieyd van de Catholyke Religie, te leeren kennen vol gens den regel van 't buys, gaen zy 's Zondags naer de kerk en zeggen morgend en avondge beden 't samen met de andere, eri vroeger of later zullen, altyd eenige van hun, catholyk wor den en sterven. Nu deele ik UI. eenige Items uyt den geeste- lyken stand van myne Missiën van St-Gregurius en Joannes Baptista Doopen van kinderen 45. Doopsels van bekeerde, waeronder 4 minder jarige waren de andere volwassene 48. Doopsels van bekeerde in '1 Pensionaet 3. Eerste Communiën in 't Pensionaet 8. Eerste Communiën in myne missiën jongens 14. en meyskens 47. Door de gocdertierendheyd Gods hebben de catholyke missionnarissen volle vryheyd het H. geloof te verkondigen. Laetsten zomer heb ik drymael een lang sermoen gepredikt in geusen tempels met toelating van de eygenaers. En in dien ik tyd had, ik zou byna alle Zondagen tot de geuzen willen prediken, Bid God dat ik zynen ge trouwen dienaer zyn moge, en dat ik sterk ge noeg zoude zyn, om zynen Naem te verheerly- ken! Doch wy konnen zaeyën maer niet gedeyën: de gebeden zyn het van de godvruchtige zielen, misschien meer als 5000 mylen van hier van het schoon, goed en catholyk Beigenland, die bekee- ringen bewerkstelligen. Gelieft, Eerw. heer, te aenveerden myne diep ste gevoelens van grootachting. En met gelegen lieyd zyt zoo goed van myne complementen mede- tedeelen aen de godvruchtige zielen van Santber gen, aen alle myne weldoeners, aen d'Eerweerde lieeren Dauwen Clerebaut en onderpastor; aen myne lieve Moeder, Broeder en Zuster. Uwen oodmoedigen en onderdanïgen Dienaer P. Defraine. l)F, UEYLIGSCHEXUIMIEN YAM LEUVEN. De liberhatersbluden poogen de veroutweer- diging te stillen die in het catholyk Belgiüu ont- staen is door de afgryselyke Ueyligschendingen te Leuven gepleegd zy willen beweeren dat de leeringen hunner party daervan vry te pleyten zyn. Laten wy de zaek goed nagaen, en aeu elkeen de verantwoordelykheyd geven die hem toekomt. Doch vooraf geven wy nog eenige be/.onderheden over die afgryselyke daden. De wedding van ze te bedrwen bestond uyt 260 fr.in de eerste kerk waer het II. Sakrarnént versmaed is geweest, waren de vier jonge kerels binnengetreden terwyl de Mis aen het Evangelie was van dit oogenblik af tot liet eynde der Mis, stonden de twee pligtigen by den koor, zich clik- wyls omkeerende ten eynde zich te verzekeren dat hunne vrienden van achter stonden om ze te bewaken meermaels wierden zy vermaeud door de geloovigen dat zy in het buys Gods waren en zich beter moesten gedragen. Na, de H. Mis ging den eersten der pligtigen te communie, daerna den tweeden en verders ver lieten zy beyden de kerk men verzekert dat men den eersten, op de straet, bezig gezien heeft met de II. Hostie, by middel van een papier, uyt het gehemelte zyns monds te nemen. Van die kerk begaven zy zich naer de twee andere, waer dc heyligschendingen nogmaels ge pleegd wierden. Overigens verwachten wy den uytslag van het regterlyk onderzoek men zegt dat voor aleer uyt Leuven te vlugten, de twee gebroeders S... de volledige bekentenis hunner misdaed gedaen hebben. Wat nu de verantwoordelykheyd aengaet, vooreerst zyn de pligtigen er aén onderworpen maer de liberhaters drukpers is niet vry te pley ten. JZy heeft sedert vele jaren niet eene gelegen lieyd laten voorby gaen zonder den spot te dry ven met de heylige mysteriën van onzen Gods dienst de bisschoppen, de priesters, de religieu zen heeft zy gelasterd en belogen zy heelt hulp en onderstand verleend aen de solidairen, en voorzeker is de heyligschending van Leuven niets anders dan eene schaemtelooze toepassing van deze leerredenen. De ministeriele drukpers doet den godsdienst en zyne dieners verachten, en de daders des schelmstuks te Leuven gepleegd, hebben aen die liberliaters-aendryving gehoorzaemd zyn zy verder gegaen dan men het wilde, 't is door een buytensporig logiek. Dit zyn de woorden van het VUiemsche Land. iMaer neen de heyligschenders hebben juyst gedaen wat men wilde, en ten bewyze dacr van, behoeft men slechts den afschuwelyken brief te lezen dien den Journal de Garnl zaterdag afkon digde, en voor welke overneming wy van schrik terugdeynzen, zoo goddeloos, zoo afgrysselyk en snood is dit verachtelyk stuk. In deze omstandigheden kunnen onze tegen strevers maer op eene Pilatus-wyze zich er uyt- wasschen, doch zonder nog iemand, die niet wetens en willens blind is en blind blyven wilt te konnen bedriegen. De sehroomelyke heyligschendery die den 4 ja- nuary letsleden te Leuven is begaen geweest, vroeg eene schitterende herstelling, ook komt Zyne Em. den kardinael-Aertsbisschop \anMe- chelen ie bevelen dat er een Triduum van boet- pleging ter eere van O. II. J.-C. in het Allerhey- ligste Sakramcnt des Autaers, plaets hebben zal in de primaire kerk van St-Pieters, ter dier stad. Wy hebben hooger gemeld dat er, ten gevolge der sehroomelyke heyligschendingen te Leuven gepleegd, een algemeen triduum geboden is. De plegtigheyd zal plaets hebben den 22, 23 en 24 january en zal bestaen in diensten, vespers, aen- biddingen van het Hoogweerdige, predikatiën en eyndelyk eene processie rond de kerk. De geestelyke overheyd noodigt al de geloovigen uyt de H. Talel te naderen, en alzoo by te dragen om de schande en onëer uyt te wisschen, welke door twee ellendelingen de altaergeheymen is aengedaen. Men bemerkt dat de Nieuwe Gazette van Piuy- senter gelegenlieyd van den omzendbrief van den Paus, zich geheel en gansch onder het getal der verdedigers van Pius IX geplaetst heeft. Dit blad zegt dat den Paus den grootsten verdediger is van de noodzakelykheyd van het gezag, en keurt goed hetgeen hy schryft om zich te verzet ten tegen allen vooruyigang tegenstrydig met het christendom. De verklaringen van de Nieuwe Gazette van Pruysen, zyn zoo veel te gewigtiger, dat men weet dat die gazette de gedachten uytdrukt die onder de hoogste plaets- ambtenaren van 't gou- vermeut algemeen aenveerd zyn. Ook verzekert men dat het pruysisch gouvernement aen Oosten- ryk belangryke mededeelingen gedaen heeft, by dewelke het verklaert nooyt te zullen gedoogen dat het tydelyk gezag van den Paus gekrenkt worde omdat liet den besten steunslok van het orde in Europa is. Welk eene schande voor de Catholyke mogendheden van aldus 't goed voor beeld van eerbied voor den Paus en van regt- veerdigheyd voor den eygendom, van protestan ten te moeten ontvangen CORRESPONDENTIE. Ontvangen van M. V. C le Brussel 6 fr. - Item van M VI. te Heusden 6 fr. Item van M. I.. te Turnhout 6 fr. Item van M. P. le Bievene 6 fr. Item van M, V. C. le Maria-Lombeeck 6 fr. Item van M. de .M. te llamme 6 fr. Item van M. 0. te Godveerdegem 6 fr. Hem van M. V. D. P. le Terkameren 12 fr. Geèerden Vriend P., de byl word zoo ligt niet aen eenen treffcly- ken boom gelyk gy zyt gesteld. Hy moet nog te veel goede vruchten opleveren. Wel bedankt voor uwe slipte betaling. Item van M. C. te Zeveren 12 fr. Item van MM. M. te Pepingen, en W. te Beerth elk fi fr. Item van M. M te Bievene G Ir. Item van J. W. W. le Pamel (5 fr. Hera van M. V. D. S. le Sl-Cornelis- Hoorebeke 6 fr. - Bv kpniiiglvke besluylen van 2 january worden de volgende benorriiingcn gedaen in bel besluer van regis tratie en domeynen. M. S. Van Bossche, ontvanger te Antwerpen, word ontvanger van registratie cn reglerlyko akten le Gent. M. R. Courtens, ontvanger te Hurclbeke, word ver plaatst naer Antwerpen. il. L. Üauüeboom, ontvanger te Bil&em, gaet in di zelfde hoedanigheyd natr Harelbeke. M A. Van der Bruggbeu, ontvanger le Thielt, gae over naer Bilsen. .M. J. Uuvelaer Van Campon, ontvanger te Breé, vei vangt M. Van der Bruggen te Thielt. M. 1'. Moei)9, ontvanger te Ueiulermonde, gaet iu di zelfde hoedanigheyd naer Yper iM. C. Desliser, ónlvanger te Looz, gaet als ontvangt naer Dendermonue. M. F. Willems, onlYanger to Poperinghe, word v« placlst naer Looz. M. G. Ilanssen, onlvauger te Peer, vervangt M. W'j lems te l'operinghe. M. F. He Gouinek, ontvanger te Rousbrugge-Haringli word vorilikateur van 38 klas der registratie eu tb mcyiicn. M. A. Hanssens, ontvanger te Aersehot, gaet in d» zelfde hoedanigheyd naer Bousbrugge-Ilaringhe. ■M. L. Cauwe, toeziener der mobilaire verkoopingji en van den zegel le Gend. word ontvanger der registrj lie en domeynen le Breoht By koniiiglyk beslnyt van 12 january word M. E Nane, ontvanger der reglslreeksche belastirgeu, ddus non cn accynen le Leysele, in dezelfde hoedauighojf verplaetst naer Wulvcringhem, iu vervangiug van M.A Dykmans, die bevorderd is. By besluyt van 31 december verklaert den het minister van binncnlandsche zaken dat M. L. Honori, professor in hel beschermde kollegie van Oostende, door Mgr den bisschop van Brugge benoemd geworde. is tot gcoslelyken kantonalen opzigtor der lagere selio' Ion voor den tweeden kring van bet eersto kantonali opzigtsgebied van Wesl-Vlaenderen, in vervanging vui M. C. Alfenaer, tot andere bedieningen geroepen. M. Honoré zal zyn verblyf hebben te Oostende. BÜRGERLYKEN STAND. GEBOORTEN. ManaNF.lys 41 .n Yrouwel. 5 HUWELYKEN. G. Van Cauwenbei'gh, meubelm. mei A. Blooek, dienst OVERLEDENEN. P. Verbestel, 4 j., Zonnestraet.A. De Stroopt, landb. 79 j., Schaerbeke. P. Hauwelaert, 19 dagei Mylbeke. J. Vanhauwcrmeiren, vrouw Vandei: Broocl zonder beroep 30 j., Biersiraei. M. Wageuians wei Porriau, zonder beroep 73 j., Sle-Jobstraet. Te Ereinbotlegem aen de Denderbrug op Woens dag 25 January 4865 om 1 ure nanoen. Door het ambt van deu Notaris DE SMET li Erembodegem. Eerste kwalileyt van RIGASTONNEZAED ft ZEEUW-ZAEY-LYNZAED by d' heer Louis Ren neboog, Ryks-Veeaerts te Aelst. Voor een trelTelyk burgersbuys van Dender- monde eene goede D1ENSTMEYD die we! de keu ken kent en bekwaem is tot alle ander werk v« hel huyshouden. Zich te bevragen ten burcelo vat Uenderbode. VAN en 6 buitengewoon groote De Notaris Joseph VERBRUGGHEN te Aelsl zal ach ter volgens bemagtiging verleend door de: liet President der regtbank van eersten aenle zitting houdende le Dendei monde, op Maendag February 4865 en volgende dagen, telkens le bf ginnen ten 8 ure voor- en ten 4 ure namiddag openbaerlyk verkoopen ten sterfhuize van de heer Charles Blondeel, te Aelst, inde Ponlstrael alle de Meubels en meubelaire voorwerpen aldaf bevonden, beslaende in Aerden- Gelisen- en k( peren Keukengrief; vele tinnen Tellooren en ScIk telsGlazen, Roomers, Karaffen, porceleinen Ko! fyslels^ls, Cabarets Stoelen, Tafels, waerondf eene Coulissetafel in acajou; Zetel-stoelen, Kasse; waeronder een schoon Buffel in acajou en eei groote eiken Kleerklas; Kachels, Stoven, hangem llorlogicn Schouw-Pendule, Spiegels, Printer Bedstoelen a ressort e i andere; wollen en pluimt Matrassen, Hoofdpeluwen en Kussens, Slaeplakei Sargier., Spryen vensters Stors en Grordynej Hammelakens, Servietlen, Handdoeken Knipci Ladders6 buitengewoon groote en schooi Lauwrierboomen ter hoogte van rond de 3 mete, en met kruinen van 5 meiers omtrek. Verders de volgende Zilveren en Gouden voo werpen alszilveren Dienlepel, PofagieJepel, i Souplepels, 25 Vorketten, Suikertang, Zakhorloj met gouden kas, gouden Horlogiesleulel, Breloq Keten met Medaillon, Speld met keten, Broei Pendeloques, Ring, Dito met stern en ring m Diamant, vyf zilveren Gespen, Borzeslot en Hai met Steenen. En de YVynen bestaende in 2200 flesscben flaccons met Wille Roode Rbynsche en ande Wyuen, van de jnren 4844. 4846, 4858 en 4$ benevens 454 kuonekens met Genever. De Lauwrierboomen, het Goud en Zilver en Wvneti zullen verkocht worden deu eersten d dei' Venditie om 4 ure nanoen. Op gewoone konditien en tyd van betaling, ro borg en het ongeld met het principael der koop tot5 franks gereed le betalen.

De Denderbode | 1865 | | pagina 2