Wel op de Kerkfabrieken. REVALENTA ARABICA. burgerlyken stand. Men vraest. Men vraegl i heelt opgeregt. Boven dit spreekgestoelte en c ac.hter deu redeneer riet men den grooleu Christus aeu 't kruys, waarvan de zaelden liaem van Christus Zuel hcetl gekregen. Moest a onzen Coddelyken Zaligmaker daer nog in a beeldieni.s tegenwoordig zyn om al de versma lt dingen en godslasteringen te ontvangen van a cenen man die zich zynen vyand verklaert met a zyne leering en zyne Kerk aeu te randen Het a is voorzeker niet om zulke redevoeringen voor a te zitten dat onze voorvaders die heylige beeld- tenis daer geplaetst hadden. Het is al te vroed a zich onder het kruys te plaetsen om het werk a van den Gekruysten te verdelgen Eyndigen wy mei eene vraeg die.zich welligt a aen den geest onzer lezers heelt voorgedaen a Wat heelt dit alles gemeens met de fransche letterkunde die M. Bancel geroepen is aen de a Bt-Hsselsehe werklieden te leeren Is de fran- sche letterkunde, beschouwd in hare roemryk- ste vertegenwoordigers, sedert Bossuet tot aen a Mgr Dupanloup, sedert Bacine tot aen Cha- teauhriand, niet gansch catholyk? Tergelegen- a heyd van oenen leergang van fransche letter- kuilde deprotestantsche hervorming verheerly- ken, is dit niet de genie, de overleveringen en a de grootheyd van Vrankryk miskennen Ziet tlaer, geëerde stadsgenoten, wie dien Bancel is en voor wiens redevoeringen onze schoone stadhuyszael gebruykt word, sladhuys- zael die gy, catholyken, met uw geld hebt moeten helpen opbouwen. Hoelang zal dit ongelukkig spel nog duren Na die beweenlyke erger nis heelt de maetschappy der Amateurs Chonstes wel een allervoortreffelykst Concert gegeven, dat voorop door insehryvingm betaeld was en, zegt men, 600 franks ten behoeve der ougelukkigen van Dour lieell opgebragt, maer dit alles kan den pynlyken indruk niet wegnemen die natuerlyk aiie catliolyke herten moet prangen, als zy ver nemen dat eenen man gelyk Bancel hier in eene catliolyke Stad, in 't midden eener catliolyke be volking, geroepen word om er de conferenlien te "even. Zullen onze iiberhalers dan nooyt klaer zien en begrypen boe onbetamelyk het is aldus hunne medeburgers in derzelver teederste ge voelens te kwetsen Den tyd en de plaets ontbreken ons om heden onze bedenkingen voor te brengen nopens het wetsontwerp op de kerkfabrieken. Dit wetsont werp is, in onze oogen, eenen hatelyken party- akt die op de roekeloosste wyze de vr.yheden en regten der Catliolyke Kerk verkrenkt en die, wy voorzien het, de noodlottigste gevolgen naer zich zal slepen, indien het ontwerp doorgaet zoo en gelyk het opgesteld is. De catliolyke afgeveerdig-- den die uyt toegeving, voor den volksruiiierenden oorlogsbudget gestemd hebben, zullen eens te méér zien wat zy, voor hunne toegeving, van het liberhaterskraem te verwachten hebben. Wy zul len. op dit vrylieydsmoordend en kerkverdruk- kend ontwerp terugkeeren en aen de catholyken zonneklacr bewyzen dat nu eerst de vervolging tegen den godsdienst voor goed gaet beginnen. Moge den koning toch eyndelyk klaer zien en i land verlossen van een ministerie dat zoo ramp- zaliglyk de noodlottige inblazingen der franema- eonssecte aenhoort en blindelings uytwerkt. Dit is 't géén wy nog alléén verhopen, doch word die hoop ook al te leur gesteld, dan vreezen wy dat het oogenblik gekomen zy op 't welk de kanne, na zoolang te water gegaen te zyn, zal breken. CORRESPONDENTIE. Ontvangen van M. C. te St-Peeters-Cappelle 6 franks. Item van M. M. S. en I). beyden te Mechelen elk 6 fr. Item van M. D. M., J., en G. te Doel en tevens van M. V. D. V. te Calloo «lk zes fr. Geachtten Vriend D. M. al deze in- schryvingen zyn begonnen met 1° January lest. Item van M. M. te Steenhuffel 6 fr. Item van M. V. S. te Gend 6 fr. Z. Emin. den kardinael- aertsbisschop van Me chelen komt tot vikaris-generael te benoemen M. den kanonik Van der Linden, pastor van St-Rom- baut en deken van het dikstrikt. M. Van der Lin den heeft gedurende 20 jaren de functien van professor vervuld in het kleyn Seminarie en ge durende 12 jaren die van pastor van St-Rombaut te Mechelen, en heeft in al deze bedieningen zich weten te onderscheyden door zyne diepe kennis sen, zyne ongemeene werkzaemheyd en eenen echt apostelyken iever. Het hof van appel van Gend, eerste kamer, heeft ter date van den 19 january, in zake der stad Geeraerdsbergen tegen M. Liottier, een zeer lang gemotiveerd arrest uytgebragt, 't welk van hoogste aengelegenheyd is voor alle de gemeen te-besturen des lands. Het gold te weten of, wanneer er een plan van regttrekking door de bevoegde gemeente-over- heyd besloteu en door den koning goedgekeurd geweest is, den gemeenteraed, ja of neen, vry is dit plan nadien uvttevoeren, of by die uylvoenng mag vertragen of ze zelfs heel en gansch verla ten volgens dat de tegenwoordige hulpmiddelen ol de omstandigheden des oogenbliks het schy- nen te gebieden Voor de beroepende stad hield men het beves tigende staende, zich voornamelyk steunende, eenerzyds. op den uytdrukkelykeu tekst \an het art. 75 der gemeente-wet, aen Titel 4i Over de gemeentelyke toekentenissenkap. 1 Over de toe kentenissen van den gemeenteraed, en die luyd als volgtDen raed regelt alles wat van gemeen- telyk belang isen, anderzyds, hierop, dat liet koninglvk besluyt 't welk in dergelyke om- standighevd lussclienkomst, ingevolge art. 76 n° der zelfde wel, niets gebiedend heeft, maer eene enkele goedkeuring daerstelt, welke aen de ge meente het regt, liet vermogen verleent van voor- taen liaer ontwerp te verwezentlyken, regt aen hetwelk, daerdoor zelve dat het maer een vermo- I gen is ten voordeele der gemeente, deze vry blyft te verzaken. Het hof, tegenstrydig met de besluytselen van M. den advokaet-generael Keymolen, heeft niette min het tegenovergestelde aengenomen en be slist dat het karakter des koninglyke besluyts in dergelvkf omstandigheden u«öcii«^koincii, is van' verpligtend te wezen voor allen, en wel zoo ver dat eenen grondeygenaer, by voorbeeld, liet reghheelt, gelyk het'de beweering was van den betrokkenen in zake, de gemeente te dwingen hem onmiddelyk en mits eenen prys door de regtbanken des noods van ambtswege vast te stellen, eenen grond af te siaen toebelioorende, als deel makende van den tegenwoordigen weg, maer bestemd, volgens zyne ligging en met het oog op het nieuwe plan, om te vallén in de rig- ling voor de bezondere gebouwen afgeteekend. De politie-inspecteurs hebben zondag laetst te Brussel op heeter daed betrapt dry vremde pick-poketstwee mans- en een vrouwspersoon, van engelschen oorsprong, welke, in St-Gudula, binst de laetsle mis, de zakken liepen uyt te tas ten om er de geldbeugels uyt te balen. Alle dry waren wel tamelyk aengedaen, de mans met hor- logie in den zak met gouden ketting, de dame met eenen schoonen langen schail, eenen purpe ren fluweelen hoed, voole, enz. Reeds hadden die behendige gauwdieven en men weet of degene die ons uyt Engeland toeko men het kennen achtereenvolgendlyk zes geldbeugels geroofd, waervan er eenen eeur:hon- derdtal franken inhield, toen de agenien, die niet eene hunner bewegingen uyt het oog verloren hadden, hen aenhielden, gelyk wy komen te zeg gen, met de hand in den zak. Ieder onzer twee Engelsmans was in het bezit van dry geslotene geldbeugels. Wat de dame, limine medepligtigen betreft, haer werk was zich achter de twee heeren te stellen in de menigte die de kerk uytkwam en degenen die achter kwa men zoo veel zy kon achleruyt te houden, der- wyze om aen de gauwdieven, hare medepligti gen, toe te laten op hun gemakte werken. Alle dry hebben zich laten aenhouden zonder een woord te spreken en zonder den minsten wederstand te bieden. Onlangs uyt Engeland ont scheept, waren zy zaterdag aengekomen in een der grootste hotels van Brussel. Den eenen is eenen persoon van 25 jaren oud, zonder beroep, den tweeden is 29 jaren oud, zegt negociant te wezen te Glocester, en den man te zyn van het vrouwspersoon dat met lien is aengehouden. Deze vrouw ziet er 59 jaren oud uyt en zegt ge- bortig te zyn uyt Schotland alle dry zouden woonachtig zyn te Londen. Zy zyn ter beschik king van M. den prokureur des Konings gesteld. Dry damen die, by het uytkomen der kerk, ne vens een gingen, waren tenzelfden tyde haer zakken uytgeroofd geworden eene derzelve is de vrouw* van eenen volksvertegenwoordiger, en alle dry hebben den geldbeugel herkend dien men haer ontnomen had. In den nacht van dynsdag tot woensdag vond eene palrouillie te Lyon eenen dronkaerd liggen die zich niet naer zyne wooning had kunnen begeven. Door den wyn verzwaerd en door den vaek overrast, was hy op eene bank der wandeling ingeslapen. Een pak solforstekjes was in den zak van den armen duyvel in brand geraekl en den kaporael van de pa trouille die de grootste moeyle had om den droukaerd te ontwaken, kon hem niet doen beslnvteu op te staen. Eli! vriend riep den soldaet, wilt gy dan leven dig verbranden? gy zyt reeds aen den eenen kant gebraden. Draeymyom, antwoordde den dronkaerd. Dit was al wat men uyt hem kon krygen men was gedwongen hem naer eenefonteyn te dragen en in het water te dompelen. Den heer F...., eygcnlyk in de stad Antwerpen woonende, heeft buyten, in den 6n wyk, een mngnzyn, dat overgelaten is aen de zorgen en het vertrouwen eener winkeldochter, die er reeds verschoydeno maen- den woonde gisteren kwan den beer F...., aen den winkel en was niet weynig verwonderd denzelven ge sloten te vinden. Hv klopt maer niemand deed open: dry, vier malen herhaelde by dit, maer even vruchte loos. Dan ging hy eenen smid halen, die de deur open de binnenkomende, zag den heer F...., dat de winkel dochter verdwenen was, medenemende eene gouden horlogie en ketting, 25 manshemden en eene som van 1800 fr. Men denkt dal Cupido in de zaek betrokken is, maer daer de liefde blind is, denkt men, dat het koppel gauw in het net van de politie, die hare Argusoogen heeft opengezet, zal vallen. De heelkunde is met een nieuw werkluyg verrykt geworden. De steentang was eene groole overwinning; maer de stukken die zy achterliet, waren niet altyd kleyn genoeg om door hel kanael der waterlossing te gaen. By de metaelsonden, door welke men trachtte de stukken" steen uyt te dryven, by de riypingen om de hoekige stukken te breken, in gemeld kanael blyvendc steken, is den heer Maisonneiivc o.p hel vernuftig denk beeld gekomen de eenvoudige en maglige werking der vvs met lange en diepe schroefdraden in de plaets van den gewoonen korkentrekker te bezigen. Hy beeft een liolluyg doen verveerdigen in den vorm cenèr sonde, en derwyzc gemaekt om in de blaes te kunnen dringen. Op de holrondheyd van den bek dier sonde is.eene wyde opening, langs welke de steenen gemakkclvk kunnen indringen. In die buys draeyt eene vvs als korkentickker, waervan de gestadige beweging aï de stukken of steenen medetrekt, in het diepte der blaes liggende, die breekt als koffybooneu en gemalen omboog trekt en uylweipt. Men zal, zegl den heer Maisonneuve, die menigvul dige zittingen niet meer hebben, die den zieken wan hopig maken en eyndigen met zyne moed en zyne krach ten uyt to putten.'Eene enkele zitting zal voldoende zyn voor de steenen van min dan twintig grammen, en ten hoogsten twee of dry, voor zwaerdere steenen. Woensdag in den vooravond, zyn dry opgeslotenen van hel bcdelaerswerkhuys te Brugge, in de volgende omstandigheden ontsnaptMen weel dal den nieuwen Bisschop, sedert zyne inhulding, byna dagelvks nu die school, dan dal geslicht enz. bezoekt, zooals dit overi gens de gewoonte is en hy eiken nieuwen prelaet. Woensdag ten 4 uren, was bet de beurt van hel bedé- laers-gcsticht, dat mei het hoogweerdig bezoek vereerd wierd, en otinoödig te zeggen dat Mgr. Faiet, er zeer minzaen ontvangen wierd, dat hy, alvorens het geslicht te verlaten, 't bèstuer zynen zegen en de opgeslotenen eene zalige vermaning gaf, hun tot moed en geduld in hunnen ougelukkigen toestand aenwakkerde en hun do benediklie gaf. Tor n Mgr. vertrok, kwam den avond, en de opgeslo tenen waren aengedaen en te vrede over het Bisschop pelyk bezoek, er ontstond zelfs by velen eene vreugde (.n begeesterde verwarring, waeruyt een drylal, name lyk eenen gentenaer, eenen aelstenaer en eenen deyn- senacr besloot voorgcene gevaren achleruyt te deynzen en van de verwarring gebruyk te maken, om te ontsnap pen, zy klommen den zolder op, maeklcn dakpannen los en vlugtlen langs de opening over het dak der vvoo- ning van den schilder Pieter Aerschoot, nevens het ge sticht, na er dry glasruytcn gebroken te hebben. Reeds eonige oogenblikken nadien deed men opzoe kingen naer de vlugtetingeh, maer ze waren weg. Wy vernemen dat men reeds eenen der ontsnapte in eene*gemeente omstreeks Brugge heeft aengeboudeu. Men schryfl uyt Geeraerdsbergen, 28 january Deze week is ons oud Bcggynhof openbaer verkocht by laelsten zitdag hetzelve is toegewen aen ons Stads- bestuer voor de som van 63,000 fr. Men zegt dal hel be stemd is om lot losplaets te dienen voorde vaert welke men hier aen bet maken is. Donderdag namiddag is eenen arduynslcen van den voorgevel der gebouwen van lift Hospilael, langs de Gaslbuysslraet, losgegaen en op dé straet gevallen, achter'cenen beer welke daer juysl voorby gir.g. Men heeft den steen met vier mannen moeten wegdragen, zoo zvvaer was hy. Men siddert by de gedaelilo van het ongeluk dat hy had kunnen veroorzaken, ware hy cenige seconden vroeger gevallen. Eenige dagen geleden is den yzeren weg van Den der en Waes, in de doorsnede der gemeente Grand-Bi- gard, het tooneel van een vreed ongeluk geweest. Den genoemden Willen Esselinck, oud 31 jaren, schrynwer- ker diei gemeente, is Jellcrlyk vermorzeld geweest door de lokomolief van eenen koopwarenlreyn komende van Gend, rond 8 ure 25 m. des avonds. Dit ongeluk is toe te schryven aen de onvoorzigtigheyd van hel slag toffer. Eenige bladen hebben gesproken van eene moordpooging begaen in een voorgeborgt der hoofdstad. Ziehier deswege eenige bezonderhe- den, welke wy onder alle voorbehoudingen ine- d'edeelen Te Sint-Joost-ten Noode, juyst nevens het po- litiebureel dier gemeente, woont er eenen mar merkapper, Ggenaemd, met zyne familie. In deze familie ontving men als vriend van den huy- ze eenen dienstknecht, zekeren Joseph Sedert eenigen tyd hadden de echtgenoten G... bemerkt dat er van tyd lol tyd geld verdween uyt eene kas, toen zaterdag laetst de vrouw van den huyze in 't gedacht kreeg zich eens te verbergen om den dief te betrappen. Zy zat reeds eenigen tyd weggestoken achter eene deur, toen den vriend Josephstillekens binnenkwam, regt naer de kas ging, dezelve met eenen Yalschen sleutel open deed en er een greep geld uytnam. Op dit zien sprong de vrouw uyt hare schuyl- plaets en wierp zich op den dief. Dezen, zich al dus op heeterdaed betrapt ziende, greep ook de vrouw G.... vast, wierp haer op den grond en en worgde haer de keel toe, waerna hy haer voor dood liet liggen en de vlugt nam. Het was slechts lang nadien dat men de onge lukkige in haren vreeslyken toestand vond liggen zy was niet dood, nogtans, doch het duerde lang eer men haer tot bewustzyn kon terugbrengen. Den booswicht die zich had weten verborgen te houden, vertrok 's anderdaegs morgends naer Charleroy. Aldaer gekomen zyn de, verkocht zyne horlogie en kocht een paer pistolen, die hy met kogel laedde. Daerna zich half dronken gemaekt hebbende, begaf hy zich naer het dorp Ceroux- Mousty. Daer wierd eene jonge vrouw welke hy eeni gen tyd te voren gekend had, het voorwerp eener nieuwe moordpooging, ten zelfden tyde als haer kind; beyden wierden getroffen en gekwetst door de twee schoten naby op hen gelost door dit monster dat, vervolgens, zyn werk bekroonde door zyn eygen regt te doen met zich door den kop te schieten. Men voegt er by dat de twee nieuwe slagtoffers nietdoodelyk gewond zyn. RENTEN LAN DSCH NIEUWS. Eon groot ongeluk is zondag op do Maes, te Rot terdam, gebeurd. Eene sloep, in dewelke zich zestien persoonen bevonden om den stroom over te trekken, is gezonken Hel meestendeel zyn in hel water gevallen. Eenigen hebben zich kunnen redden, maei de anderen ten getalle van vyf, zyn omgekomen. Het lort Fisher is stormenderhand ingeno men door den generael Ferry, nadat de noorder- lyke vloot hetzelve geweldig had beschoten. De Noorderlingen hebben in die sterkte 72 kanon nen buyt gemaekt en 2,500 krygsgevangen ge nomen. De laetste tydingen uyt Savannah melden dat Sherman twee afdeelingén< had gezonden naer Beaufort, die van daer langs den yzeren weg van Charleston zich gericht hebben naer Polotaliga. De Zuyderlingen hadden de forten, in de naby- lieyö dezer stad, reeds ontruymd. De Richmond Equirer meld dat den zuyderlyken president Davis den heer Blair eenen eygenhan- digen brief heeft medegegeven voor den presi dent Lincoln. De noorderlyke dagbladen hebben nog maer weynig hoop in den goeden uytslag der vrede- onderhandelingen. Men schryft uyt Turyn, aen de Gazette du Midi Zie hier den noodlottigen bilan van het jaer 1884 77 veroordeelden hebben de galeyen des ko- ningsryks, 315 de gevangenis ontvlugt. a Er zyn 2013 wederspannigen tot den krygs- dienst geweest. 66 nieuwe huyzen van ontucht zyn gemag- tigd geworden. Er zyn 18 werkweygeringen geweest. In dè napolitaensclie provintien zyn 423 per soonen dood geschoten bekUnita ÏÏUliana breyd dezen bilan verder uyt: a Het Staelsbestuer, zegt zy, heeft op bet volk van Turyn doen schieten het heeft belastingen gelegd o*p den rykdom der roerende goederen, bouwingen, landgoederen, tabak, zout, jaerwed- den der bedienden, pensioenen, noodzakelyke eetwaren, papieren der spaerkas, brieven, dag- loonen, missen, aelmoesen, zelfs op de geschen ken maer het heeft ons met 4 barons, 59 com mandeurs en 165 ridders van St-Mauricius en- Lazarus begiftigd. Eyndelyk heeft het jaer 1864 500 millioenen geslokt, en de openbare schuld tot liet ontzaglyk cyfer van 4 ihiyzend millioen gebragt. D«t komt van ma^onnieke liberhaters te spelen. Parys, 29 january. Wy vernemen, zegt de Uniondal er heden te Roo- men eene ilaliacnsche uytgavc versebvnl van hel schrift van Mgr. Dupanloup. De achtste uylgave van Mgr den bisschop van Orle- aens is te koop gesteld De snelhcyd van dien uytmun- tonden byval cluyd ldaerlyk aen welke de beschiktheden der gemoederen' zyn nopens de kweslien door den uyt- stekendenrlen prelaet behandeld. Men schrjft uvt Grenoble, den 28 january De regtbank van Grenoble heeft Manrieo Roux afge wezen van zyne vraeg tot schadeloosstelling tegen M. Armand, en hein Lol de kosten veroordeeld. Londen, 50 January. jW MOORD OP PWEE EiSGELSCAlE OFFICIE REN IN JAPAN. De laetste berigten uyt Hong-Krong, 15 decem ber, melden de bedroevende byzonderhedenfran de moord, op Japansch grondgebied gepleegd op twee engelsche officieren: den major George Bal- durn en^den luytenant Robert Bird den 25 no vember heeft dat gruwelyk schelmstuk plaets gehad. Beyde officieren waren des morgens uyt Yoko- hama ter wandeling gereden naer de omstreken ft! dier stad ten halver twee 's middags kwamen zy te Enosima en reden verder op Daiboots. Den n0 zelfden dag berichtten de overheden dat iwee vremdelingen vermoord waren geworden dicht cn by Kamakara. Daegs daerna begaven de consuls j van Pruysen en Zwitserland en van andere nati ën zich naer de plaets der misdaed. De twee lyken lagen op den grond zy waren yselyk ver minkt. Gedurende de worsteling hadden de slagt offers zich van hunne pistolen bediend een daervan was afgeschoten. a Den volgenden morgend wierden de lyken met krygseer begraven de gezanten van Engeland, i Vrankryk, Amerika en der Nederlanden en al de consuls woonden die droevige plegtigheyd by; den Gouverneur van Kanagawa, en de officieren der oorlogschepen maekten deel van den rouw- s!' stoet. H De moordenaers zyn reeds ontdekthet zyn k< zes japansche soldaten, doch men kende de be- „c weegredens hunner misdaed nog niet. Er zal een strenge rekenschap gevorderd wor den van die moord, waeraen de japansche over- sc heden ditmael echter geene schuld hebben. ti< Den telegraf brengt ons eene erge tyding aen. M. et de Sarliges, gezant van Vrankryk te Roomen, zou aen Z. Emin. den kardinael Anlonelli eene nota hebben be steld, die al niet min of meer zoude wezen dan eene g< officiële afbreuk van het fransch keyzerryk met den II. Stoel. Het kabinet der Tuylerien, ingezien de halsslar- riglieyd van den Paus -zoo spreken de vyanden van Paus, zoude verklaren af te zien van zyne rol van bemid- delacr en zich bepalen by de enkele uytvoering der overeenkomst van den 43 december. te Wy nemen natuerlyk deze tyding maer onder alle j] voorbehoudingen op. Moest zy komen bewaerheyd te worden, wy zouden ons onvermydelyk op het punt van zware gebeurtenissen bevinden. Men zou zich echter j bedriegen indien men in deze afbreuk het eynde van i den politieken en godsdienstigen krisis zag. Gelyk laetst Mgr. Dupanloup zegde alles zoude slechts be- ;y ginnen. Men meld later dat dit alles ongrondig is. jy Handels-Operalien. Antwerpen 2 Febry. Granen. Merkt voor tarwe voortdurend kalm, de verschiilige merkten 's maendags gehouden in het binnenland, komen ook met stilte in den han- 1' del af. Zaken van weynig belang wierden er ge- v daen voor de noodige konsumptie nieuwe Fermehn s' tarwe aen f 9 5/8 en witte Zeeuwsche aen 9 1/4 a lt ft 1/2 per 80 kilos. Rogge zeer flauw en in daling aengehoden. j Vlaemsche f 5 5'4 en kempische f 5 5/4 ah 5/8, met moeyle le verkoopen. Gerst in een doen eenige zaken wierden er ge- z daen aen de volgende pryzenwitte zeeuwsche f 4 3/4 a 6 volgens kwal.; zomer dito en polder f 5 3/8 a 5 5/8 per 62 kil. wolgast f5 7/8 a 6 dik ke deensche I 5 5/8; Oran f 6. Voedergerst f 14 1/2 per 100 kil. Kla<erzaed. Merkt voortdurend zeer vast. Men deed ongeveer 400 balen in verschiilige kiva- liteylen. Schoon rood maesch belaelde mei: frank 165 wit inlandsch aen fr. 170 en ardeensch frank 145 a 150 per 100 kil. 2 Zaden. Men betaeld voor Marianopel lyn- I zaed tot f 14 5/8 en Odessa f 14 1/2 per 68 kilos. c Ruet.Ongeveer 4000 kil. stads wierden er ge* daen, aen f 21 1/4 per 50 kil. 1 M. Barry en 4e rermaerde geneesheer Livingstone hebben in i hunne wetenschappeljke rois do belangrykn ontdekking gedat* dor RBVALErtTA, kostelyk en hoogst herstellend voedsel, kot- welk 6U,COO genezingen heofl lo wege gebragt, sonder genees middel. oo sonder purgatio. Zy veTspnart duiiend marl haren prys in andete geneesmiddelen, de volinaekte gezondheid weder gevende aen de verieringswcrkluigen, aen de ïenuwe», loos? lover en slymvlies, self aen de meest uitgeputten, in de sleohr* en moeijelyke verteringen (dyiprpsles) gastriten, gastrolgies, gewoonlyke verstopheden, speen, klieren, winden, hertkloppin gen, afgang, opzwelling, verdwelmdheid. tuiting der ooreit, slym, brakingen en zelfs overgevingen in zwangerheyd, krampen en zenuwtrekkingen der niaeg, slapeloosheid, hoest, benauwd heid, kortborstigheyd. uilleering (consumption), hairworm, droefgeestigheid, verval, rhnmnlismr, flerecyn, koorts, vallin9, moedekwael, zenuwsmert, slecht bloed, bleeke kleur, water zucht, verlies van frischheid en zenuwkracht. Uittreksel van CO,0(10 genezingen N* 52,08', M. de hertog de Plnskow, hofmaarschalk,"van eene gaslrite. N* 88,674'*, M Dedé. Durivierstraet. te Porvs, van eene ontstekende ziekte welke aen alle geneeskundige behandeling had wederstaen. N° 50,4lfi M. g'aef de Stuart de Drcies, pair van Engeland, von eene dvspepsie (gastralgie) mei al de zenuwsmerlen, zenuw trekkingen. krampen, braeklust. N* ^8,842 M. Mouw Joly- vnn eene 5! jarige verstoptheid, verterrloosheid, korthorstigheid hoest, windachtigheid, zennwlrekkingrn en brreklnst. N" 57,961 Indien ik keizer ware. ik zou gebieden dal al de ve» slapte soldalen cr moesten gebruik van maken. Chevillon., In Hoozen van 1/4 kilo fr. 2,50 1/2 kilo 4 fr. 1 kilo 7 fr.2 1/2 kilo 46 fr 6 kilos 32 fr, 12 kilos 60 fr. Tegen pons op den post. GEBOORTEN. Mannelyk 7 Vrouwel. 8 OVERLEDENEN. M. C. Clacssens. wed. Schoekaert daglooner, 69 j., Schaerbeke. P. Ardans, 4 j., Mylbeke. P. Wellekens, man Eeckhondt, barreelwachter, 36 j., Mylbeke. S. De Moy, vrouw Thorenburgé zonder beroep 52 j., Hoogstraet. Eenen Drnkker-Letterzetter, die wel d< n stiel kent, voorzien is van bewyzen van goed gedrag. Zich te bevragen Ier drukkery van den Dendcrbode. Eenen ÈEEBJOIWGSN voor de Drukken van den DENDERBODE.

De Denderbode | 1865 | | pagina 2