Deze woorden zyn niet tan eenen klerikael y.y zyn van Luiliei' Symposiaccap. 4). Uyt zulk «enen mond gekomen, is de bekentenis er maer <les le meer om beduydend. De ondervinding waervan hy spreekt, is die van alle de christene eeuwen. De eeuw van Lattier ook had er menig voorbeeld van opgele verd. Men heelt Hendrik den Vil gezien, zoo ver gebragt dat by brankroet maekte weynig tyds na zich van de goederen der kloosters meester gemaekt te hebben, voorwendende dat die ver beuring de finantien des koningsryks in zulk eenen voorspoedigen staet moest stellen dat het, voorlaen, niet meer zoude noodig wezen belas tingen te heffen. Het zelfde verschynsel had zich voorgebragt in Duytschland, en eenen der ministers van den Keurvorst van Saxen bestatigde dit op eene nog al oorspronkelyke wyze, zeggende De goede- ren der kloosters van welke wy ons hadden meester gemaekt, hebben onze eygene goede- ren opgeëten, zoodanig dat wy noch de eene noch de andere meer hebben. Sedert dat er een nieuw lydvak van roovery zich voor de Kerk geopend heelt, heelt dezelfde wet niet opgehouden zich te veropenbaren. Het Oostenrvk van Joseph II, dat de droevige eer heelt gehad van in den naem der volstrekte magt het vernielingswerk te beginnen 't welk de revolutionnaire demokratie moest voltrekken, Oostenryk heelt die eer belaeld door dry achter eenvolgende bankroeten. Het Vrankryk van 1789 is niet gelukkiger ge weest. Het heelt ook moeten bankroet maken en na by de twee miljaerds van de kerkgoederen, meer dan een miljaerd van de goederen der uyt- wykelingen gevoegd te hebben, bevond het, daegs vóór den 18 brumaire, dat het in de open bare schatkist niet anders meer bad dan de be- lachelyke som 167,000 franks. Spanje verdient ook eene gansch bezondere melding. De ongelukken zyner schuldenaers zj n gekend, en wy komen de koningin Isabella de dry vierden van haer erfdeel oen den Staet te zien afstaen, om de steeds toenemende voortgangen der openbare schuld tegen te houden. Portugael en de spaensche republieken van Amerika zouden ons al niet minder doorslaende voorbeelden aenbieden. De toekomst beeft er ons nog andere voorbehouden. Reeds zien wy Italien met groote stappen naer het bankroet loopen. 'T is te vergeefs dat het, om er aen te ontsnappen, op nieuw de hand gaet slaen aen de goederen der Kerk en haer de laetste overblyfse- len van haer erfdeel ontnemen. 'T en is niet door de misdaed te verzwaren dat tnen de straffe ver- myd. Mogte het ten minste alleen zyn om een nieuw voorbeeld te leveren van de toepassing der wet welke wy komen te bestatigen en die men het noodlot der heyligschenderyen heeft genoemd 1 Wy vinden het verhaë) welk een protes- lanlsch blad van Calcutta behelst over de in stallatie van Mgr. Van Heule als aertsbisschop van Amida en apostelyken vikaris van Calcutta: t» ificiinau vuur ucii zertcruug- m iv>/.ov..3 ov installering aengekondigd van Mgr Van Heule, aertsbisschop van Amida en apostelyken vikaris van westerlyk Bengajiënmaer ter oorzaek der vertraging van den stoomer Candia, wierd die plegtigheyd uytgëstejd tot *s'anderdaegs en zy nee ft plaets gehad in de catholyke hoofdkerk te Moorgheehuta. Eenen stoet ging Zyne Hoogweer- digheyd uaer de parochiale wooning afhalen; men zag er in de leden der konfrerien met flam beeuwen in de hand, de priesters in overrok gaénde op'twee ryën en psalmen zingende. Eyn- delyk onder eenen ryken baldakyn kwam den aertsbisschop met myter en staf. By den hoogen aulaer gekomen, nam Zyne Hoogweerdigheyd plaets op eenen troon die al den linken kant des heyligdoms stond opgerigt. Daer ontving hy de huldebewyzen der priesters en gelopvigen, die de knie kwamen buygen en zynen ring kussen. a Daernn klom den Eerw. heer Goiran op den redikstoel: hy legde de redens open welke den aus hadden bewogen Mgr Van Heule naer Cal cutta te zenden. Met die zending toe te vertrou wen aen een regulier order liever dan aen de gewoonlyke geestelykheyd, vermeed hy de moey- elykheden welke zy had ontmoet om priesters le vinden en aldus bereydde hy haer eene betere toekomst. Den redenaer wenschte den Opper priester geluk over den keus dien hy had gedaen van eenen aertsbisschop eener beminnelykheyd bekwaem om hem alle herten te winnen, die zeker was erin te gelukken het welzyn der zen ding te bevorderen. Na deze aenspraek gaf den aertsbisschop aen het volk zynen herderlyken zegen, en gansch de plegtigheyd eyndigde met de benediktic van bet Allerheyligste Sakrament. len, om zelf dat toonecl des jammers le zien vervolgde den heer. Pen aenblik daervan zou 11 grieven, antwoordde Roberl, doch den viemdeling bleef by zyn voornemen om de vrouw en het huysgezin van Roberl ie zien. Dezen gaf evndelyk loc, en beyden begaven zich naer hel vorblyl der ellende. Heigeen den vremdcling daer onlvvaerde, ging allen ramspoed, dien hy gezien bad, of waervan hy zich een denkbeeld had kunnen vormen, te boven. Door nenhou- dend gebrek aen alle voedsel, lag de echtgenote van Roberl, in eenen donkeren hoek van bel vochtige en koude vertrek, op slroov zy scheen noch haren man, noch den vremdcling le ontwaren in hare ermen lag een zuygehng, die zonder ophouden om voedsel schrey- de. De beyde oudste kinderen dwaelden als geraemten rond, en hieven, zoodra zy hunnen vader zagen, een angstgeschreeuw om eten aen. Pe twee andere klcynen waren le uylgehonderd, om zich le kunnen bewegen, en lagen op eenen hoop oude vodden, naesl de leger stede der moeder. Den vremdeling was te zeer ontroerd, om veel le zeg gen. Hy overhandigde Robert de banknoot, die dezen hein vroeger ontnomen had, en zeyde Ik hen hier vremd, en wil my in deze streek ne derzetten ik zal zien, wal ik voor u doen kan. Hy vertrok. Roberl wa.j te dankhaer jegens zynen Op den oogeublik dat men tot de herziening der kiezerslysten overgaet, gelooven-wy het nut tig ter herinnering te brengen dat niemand keizer zyn kan, die tot eene onteerende oflyf- straf veroordeeld is geweest, hetzy tot eene cor rectionele straf wegens diefte, aftroggelary, mis- bruyk van vertrouwen of aenslag op de zeden. Het ware goed dat de gemeentebesturen, aleer de lysten op te maken, die naer het openbaer Ministerie zonden, om zich te verzekeren, of zy geene persoonen dragen, die tot eene dezer reek sen heiiooren. De catholyken van Brussel houden zich ernstig met dit onderzoek bezig, en zullen al de door de wet onweerdig gemaekte persoonen van de lyst doen schrabben. Wy lezen in de brusselsche briefwisseling van een antwerpsch blad Een,blad heeft ongelyk van te willen.in twy- fel trekken het feyt der protestatie van liet bel- gisch bisschoppenkorps tegen bet wetsontwerp op het wereldlyke der eerediensten. Ik ben in staet om u afle de inlichtingen te bevestigen welke ik u ten dien aengaen le gegeven heb. Het stuk, te Mecbelen opgesteld den donderdag 16 meert en door onze eerbiedweerde prelaten by eenparigheyd goedgekeurd, is aen den koning behandigd geweest voor zyn vertrek naer Lon den. M. Frère beeft er aenstonds mededeeling van gevraegd aen Z. M., die nog niet geantwoord heeft noch aen zynen minister noch aen de bis schoppen. M. Frère heeft verklaerd dat die moed willige klerikale doemvyze hem zou beletten de ver andering eener enkele iota aen het wetsontwerp te aenveerden. Ook zal het nog eens te meer be wezen worden dat liet wel M. Frère is die in Belgiën regeert en bestiert. Mgr. den Bisschop Yan Gcnd heeft lot viku- risscn-generael benoemd MM. De Decker en De Mulder, die deze plaets hadden bekleed onder Mgr. Delebecque. M. De Decker is ollieiael des bisdoms benoemd, en M. den kanonik Osl onder gerant. M. den kanonik Meul zal de bedieningen van sekrelaris des bisdoms blyven waernemen M. Sonneville, professor in godsgeleerdheyd in het Seminarie, is benoemd tot de prelrende van theologael, welke Mgr. den Bisschop bekleedde. M. Goossens, voorzitter van het hnys van Sint- Joannes-de Deo en M. De Vos, professor van rhe- lorica in het kollegie van Geeraerdsbergen ge durende twintig jaren, zyn benoemd tol eereka- nonikken. M. den kanonik De Vos is benoemd tot geeste- lyken kantonalen opzigter van het lager onder- wys, in vervanging van M. den kanonik Sonne ville. Een koninglyk besluyl van 2 april vernietigt de beraedslaging des gemeenleraeds van Moorseele, in date van den" 4 january laelslleden. Deze vernietiging is, onder anderen hier op ge grond: dal den gemeenterred den 4 january maer vereenigd is geweest op byeenroeping gedaen door 'den burgemeester alleen, in plaets van het te wezen door het schepenen-kollcgie; en dat in die onwet- *'0"Q0r>icrincr Hpo öPil\eenlpr.ipH rlftjaarwad/U van den gemeente sekrelaris voor eenen tyd van 9 maenden heeft verleend aen den heer Vcrnun- dele, terwyl den heer Nuyllen den titularis is van dit ambt, zyne afstelling, döor den raed uyige- sproken, niet goedgekeurd zyude geweest door de bestendige deputatie. Den gendschen godsdiensthater Laurent komt een reglement op de kerkhoven uyt ie geven, waerin hy voorstelt dat voortaen het kerkhof niet 't kerkhof maer 't doodenhof zou geheeteri worden. Verders zouden, volgens d/t reglement, de muren die te Gend het protestansch van het catholyk kerkhof afscheyden, moeten afgebroken worden, omdat eenieder regt heeft om in T doodenhof be graven te worden, roept den gentschen maniak uyt. Dan ook zou geen opschrift op de kruyssen en grafzerken geschilderd of gekapt mogen worden, of het zou eerst door den opperbaes der Logien, den burgemeester van Gent moeten goedgekeurd zyn. t Een beetje later zullen de liberhaters voorstel len dat geene kruysen hoegenaemd meer op het kerkhof zouden geplaetst worden, zooals ze alreeds de O. L. Vrouw beelden uyt de Weezenscholen van Gend Hebben gchaeld. En dat noemt menDe vrue Kerk in den vrven Staet!... Om te bewyzen dat de afscheyding der kerk hoven altyd by onze natie in de zeden is geweest, diene het volgende feyt De Wol le wevers van Gend vroegen ten jare 1575 aen den Paus de toe- aling, om rondom hunne kapel een eygen kerkhof le mogen hebben voor de leden dezer aenzieulvke nering. By Imlle van datzelfde jaer, stond Paus Gregorius Vil dit verzoek toe. Men weet dal de wolleweverskapel zich in de Kor te Dagsteeg be vind, nu het kleyn Vleesclihuyshet byzonder kerkhof dier nering bevond zich dus daernevens. onbekenden weldoener, dan dal liy zyne crkcntlyklieyd door woorden kon betuygen. Voor eeu gedeelte van I-el geld, dal hy als door een wonder had bekomen, verschafte by zich voedsel en vuer. Hy bragl zyne vrouw en de beyde kinderen, die hel nieesi door den honger geleden hadden, een wey nig wyn mede, en eenige uren later waren al de Iyders op den weg der herstelling. Een uer daerna kwam den vremdcling terug, en bragt uyt het naesl by gelegen dorp eene vrouw*mede, om bet gezin van Roberl le verplegen. Aen deze had hy vooraf eene banknoot van vyftig francs gegeven, mei uvldvukkelyk bevel, om daervoor al bel noodige voor hel behoeftige gezin le koopen. Roberl en zyne echtgenote waren over de goedhevd van eenen man, dien zy nimmer gezien hadden, geheel buyien zich zeiven, en van bewondering en dankbaer- heyd vervuld. De vrouw, met de verpleging van Robert's gezin be last, bleef den geheelen nacht in zyne wooning den volgenden dag by hel onlbyl was bet geheele gezin in zoo verre hersteld, dal allen een geheel ander voorko men hadden. Zoo vond den vremdeling hen, toen hy ze, des voor middags, kwam bezoeken. De moeder zat mei haren zuygeling op de kniën, op eenen stoel, by den haerd, waerop een vrolyk vuer brandde. Hy zette zich naesl haer neder. Een droevig ongeluk is den 26 december te Clinge gebeurd. Den genaemden Jan Creveeoeur, brigadier der douaen, zyne geladene karabyn ne mende, en ze onder zynen mantel willende steken om zich naer zynen dienst te begeven, liet onbe twist het wapen uvt zyne handen vallen. Hel onge luk wilde dal, by dezen val, het schot afvloog, en eene zware wonde toebragt aen zynen zoon, Con stant Crevecoeur, oud 35 jaren bedienden der dou aen, die met zyne vrouw en kind zyne ouders was komen bezoeken. Ilel slagtoffer, die de lading in de linker'.yde heeft ontvangen, is berechtzyn leven is in gevaer. Maendag is de oude Sle-Annakerk te Gend by openbare veyling verkocht. 'T is aen M. Heuge- baerl, brouwer, dat zy afgeslagen is voor den prys van 19 duyzend franks. Men denkt dat het gebouw zal afgebroken en den grond er van bebouwd worden. Een geheymzinnig geval is in een hotel le Antwerpen voorgevallen, en tot hiertoe weel nie mand den reglen draed van hel gebeurde. Sedert eenige dagen logeerde in gezegd hotel eenen persoon, dien velen soms in een voornaem koffyhuys aldaer hebben kunnen zien, en die om zyne donkere gelaetskleur, zwarten baerd en rooden fez, voor eenen Turk gehouden wierd en die ook wezenllyk is. Zynen naem is Rish-Allah-bey, naer men beweert oudkolonel van het Turksch leger en die zelfs eenigen tyd sekrelaris der-turksche legatie in Londen geweest is. M. Rish las en sprak inderdaed de engelsche tael. Dezen persoon was vergezeld van eenen jon geling van 20 jaren oud, C. Ueadley genaemd volgens sommigen was Rish den voogd, volgens anderen den gouverneur van den jongeling, nog anderen zeggen dat dezen zynen neef of ten minste een kind was door wylen zyne vrouw opgevoed. Herhaelde keeren had Rish gezegd, dat Readley aen zekere zwaermoedigheyd leed en hy vreesde, dat hy eens een eynde aen zyn leven zou stellen. Zaterdag morgènd vor.d men Readley dood in zyn bed liggen twee wonden achter het oor deden zien .Jat hy door een schot een eynde aen zyn leven had gesteld. Op den grond lag inder daed een karabyn. Wonderlik genoeg, hel lvk was zeer regelmatig toegedekt en de twee armen lagen regluyl langs het lichaem, onder de sargiën. Op de tafel lag een briefken waerop le lez'-n stond, dat Readley zich vrvwillig gezelfmoord had. Verschillige omstandigheden deden aen eene zelf moord twyfelen en de justi ie is terplaelse geko men. Na het bed en de ligging van het lvk te heb ben doen fotografieereu heeft er eene lykschouwing door de wets-dokiors plaets gehad, en Rish AHah- bey is voorloopig in bewaring genomen, om in lichtingen over die geheymzinnige zaek te geven. Een later berigt vcrzekerLdnl er zelfmoord is geweest en dat Rish is losgelaten. Men schryft uyt Kortryk, 1 april: Het gerucht loopt in de stad dat er dezen nacht eenen diefstal zou geploegd zyn geweest in het huys van M. Gantier, in de Staliestraet. Ziehier hoe men de zaek herhaelt Rond 1 ure des nachts was den zoon Gantier, wakker geworden op het hooren in huys van mansstappen; aendachtig Juyslerende, kreeg hy welhaest de overluyging dat er dieven binnen wa ren, dat zy de sloten der deuren open braken, en napiplvk dat van de deur van het bureel, waer de geldkist staet die, naer men verzekert, eene nog al aenzienlyke som inhield. Op het geroep van den zoon Gantier, al nvt het venster der tweede verdieping, kwam eenen nacht waker toegeloopen als ook den soldaet die aen de kazerne op wacht stond. Daer men geen spoor van uylwendige braek bemerkte, hield den schild- wachl de ingangdeur in 'l oog, lerwvl den nacht waker hulp liep halen naer de hoofdwacht. Aenstonds kwamen er een tiental nachtwakers, vergezeld van den brigadier Claerhout, ter plaets en drongen binnen hel huys langs de deur van hel magazyn die opengelaten was. Het huys wierd in alle lichtingen doorzocht, doch geene levende ziel wierd ontdekt. De dieven naer het schynt, hadden eene lade medegenomen inhoudende de ontvangst van den dag, beloopende tot een vyftiglal franks. Daer er geene spoor van iiibraek bemerkt ge worden is, is het te denken dat de dieven zich des avonds te voren in het magazyn hadden laten sluyten en, de deur langs binnen hebbende kun nen openen, gemakkelyk zullen kunnen wegvlug- ten zyn. De policie doel vlvtige opzoekingen. Hel assisenhof van Bergen beeft in zvn ver hoor van zaterdag laetst zyn vonnis geveld in de zaek Leurquin, beschuldigd van moord op den genaemden Clialmagne, handelsreyziger. Door den jury pliglig verklaerd, is Leurquin lol de doodstraf verwezen geworden. Het vonnis Inyd dal de hals- rcgliug zal plaets hehben te Chimay. Zondag nacht heeft zich een vreeslyk gekrack doen hooren op de oevers der Schelde, te Door- nyk: het was de brug gezegd le pont de l' Arche die inzakte, inslorltè en de rivier met haer puyn bedekte, tielukkiglyk ging er op dit oogeublik nie mand over. Men schrikt bv het denkbeeld des oiigèluks dat zou kunnen gebeuren hebben hadde Kent gy my niet vroeg hy, terwvl hy haer aenzag. Neen, mvnheer, ik ken u vvaerlyk niet, antwoord de vrouw Dawson. Herinnerl gy u niet, dat gy myn gelaet reeds le voren hebl gezien Nogmaels zag dé arme vrouw den weldoener van hoer en haer huysgezin aen. Ik geloof hel byna, antwoordde zy, op hescheyden en zaehle» toon. Kent gy uwen broeder Jacob niet meer? Mynen broeder riep de vrouw uytmynen broe der ja, gy zyt hel, gy zyl onzen weldoener geworden De Voorzieniglieyd heefl u als eenen troostengel her- vvaerts gezonden En by deze woorden viel zy in zyne ermen, terwyl zy eenige oogenblikken als buyten zich zelve yan vreugd en verwondering was. Myn schoonbroeder sprak op zyne beurt Roberl, en viel weenend op zyne kniën. 0 vergeef my de straf schuldige bandelwyze, die ik jegens"u heb geloond, voegde hy er by. Ik durfde u aenranden, u van uw geld berooven, en gy, gy word onzen weldoener, onzen redder Myne vrouw, myne kinderen waren op 't punt om van honger om te komen, en mynen schoonbroeder word hel werktuyg der Voorzfenigheyd, om in den prangendslen nood le voorzien. 0 f.od, boe wonderbaer zyn uwe wegen het ongeval moeten plaets grypen binst den dag, op liet oogeublik dal de troepen er over gingen. Wy lezen in een antwerpsch blad Wy ontvangen uyt Leuven eene hoogst droe vige tyding. M. Davi'd, proffessor van geschiedenis en vlaemsche letterkunde by de catholyke Huiver-, siteyl, is gisteren morgend met eene geraeklheyd geslagen, terwyl hy zyne lessen gaf. a M. David zich kwalvk gevoelende, had willen opstaen en de zael verlaten, maer op dit oogen- blik zakte hy in een. Men heeft hem onniiddrlvk in een rytuyg naer zyne woning gevoerd. Zynen toestand is zeer erg; men heeft hem in den namid dag de laetste HH. «Sacremenlen toegediend. Men leest in den Journal historiqueet littéraire: Eenen priester in wien M. Lebeau betrouwen stelde, had de gelegenheyd hem verscheydéniael te zien binst zyne laetste ziekte. Den 27 February, schreef M. Fr. Lebeau zoon hem deze woorden Mynen vader van dag tol a dag verslappende, kom ik u in den naem mvner a moeder en den mynen zeggen, dat indien, als a priester of als vriend, gy hem wenschl le komen o bezoeken, gy door allen wel zult ontvangen worden, d Dien ten gevolge had 's anderdaegs den 28, een innig en sakramenteel onderhoud plaets lus- schen dien geeslelyken en M. Lebeau, die geluk kig was de vertroostingen des godsdienst te ont vangen. BUYTENLANDSCïl NIEUWS. MENSCU ENSLAG TER Y. M. Germain Sarrut, in eene statistieke opgaef over de ligtingen soldaten, van 1791 tol 1814, zegt dat Vrankryk een verbruyk gemaekt heefl van 4 niillioen 556 duyzend menschen, in welke er 2 millioen 476 duyzend door de konscriptie wierden weggenomen. Ziehier den basis van dozecyfers: Ligling van 24 juny 1791, 150,000 mun. van september 1792, 100,000 van 24 fobruary 1793, 300,000 van 16 april 1793, 30,000 Rekwisitie van 16 augusly 1793, 1,050,000 190,000 150,000 110,000 u 120,000 120,010 60,000 60,000 60,000 80,000 80,000 80,000 80,000 80,000 80,000 40,000 36,0(0 16<\000 120,000 350,000 180,000 30/00 280,0» 0 300,000 Totael 4,556,000 man. Hol cyfor mol volledig; M. Sarrut houd geene rekening van de 250 duyzend man die in 1791 onder de wapens waren, ofwel hy zou deze nis vergoeding moeten aennemen voor hen welke die 23 jaren van glorieryke moordery overleefden. Maer dan ook zou men in die slaglerv 500 duyzend mannen moeten rekenen die in de "franschc-bur ger-oorlogen zyn. Men kan rekenen dal er 5 millioen franschen in den oorlog gevallen zyn, dus 217,400 per jaer en ongeveer 600 per dag. En hier spreken wy enkel van de franschen, want Napoleon spacrd'e zyne soldaten, en zette zyne italiaensche, belgische "en hollandsche soldaten voor op, om ze voor eerste kanonvleesch te doen dienen. Indien men dus alles le samen rekent, zou het niet te veel zyn als men opgeeft, dat den oorlog in den tyd van 23 jaren, in Europa 2000 mannen per dag wegmaeyde! Brande nog wierook wie wilt, voor de militaire glorie van eenen Napoleon! Eenen bloedkoning van het onbeschaefde Dahomey offer de zooveel menschen niet op, als den vereerden keyzer van het beschaefde Vrankryk AEMIOUDING EENER BENDE. Te Parys is eene bende aengehouden, die zich ten doel stelde om de voornaemsle handelshuyzen op te ligten, en lot dat eynde voornamelyk het oog had op juweliers, goud en zilverwinkels,' kandela ren en nieuwigheden, enz. Aen het hoofd dier bende stond eene vrouw van voornamen huyze, eene zekere gravin, die een groot vermogen bezat, maer dit verkwist heeft. Deze vrouw, misbruyk makende van het ver trouwen dat haer man'genoot, kocht een aental voorwerpen op crediel, zoo als diamanten, goud en zilver, cachemiren shnk, zyde goederen, die zy geregeld door Itisschenkomsl harer medeplichtigen den volgenden dag naer de bank van leening liet brengen. Laten wy de Voorzienighryd van herle over dezó gelukkige ontmoeting danken, zeyde Jacob, diep ge roerd, en allen knielden godvruchtig neder. Dien vremdcling was werkelyk den broeder der vrouw. Tv\ee en twintig jaer geleden, was hy naer In dien vertrokken, en nu mcl een aenzienlyk vermoeen teruggekeerd. Juyst begat by zich uyt de stad, alwaer hy met den postwagen was aengekomen, naer het dorp. in helwelk hy geboren was, toon Robert Dawsou hem aenranddc. Nadal hy de woon in g der lyderes voor de eerste mael had bezocht, zette hy zynen weg naer het dorp voort. Zyne eerste vraeg was naer zvne eonigste zuster, en aldra vernam hy, welk ongeluk haer en do haren had getroffen. Zonder van hetgeen hem overgekomen was, een enkel woord le gewagen, ontdekte hy uyt de bescbryving, die men hem van haren echtgenoot ga'f, en de aenwyzingen omlren hare woonplaols, dal Robert zynen schoonbroe der was, en dat het zyne zusier en hare kinderen waren, die hy aen eene gewisse hongerdood had ontrukt. Terstond spoorde hy eene vrouw op, om zyne zuster en de haren le verzorgen, doch hy vond het by zyno tweede bezoek, uyt hoofde van den toestand zyner zus ter, nog niel raedzaem, zich le doen kennen. Van den dag des wederzicns tot aen beyder dood, wist Robert noch zyne vrouw nimmer weder wat ge brek was. Konscriptie van 3 vendemiairej VU, van 28 germinal jaer VII, van 24 messidor jaer VII, van 28 lloreal jaer X, van 5 lïoreal jaer XI, van 5 fïoreal jaer XII, van 8 nivose jaer XIII, van 27 nivose jaer XIII, van 2 vendemiaire j. XIII, van 45 december 18' 6, van 7 april 1807, van 21 january 1808, van 10 september 1808, van 1 january 1809, v van 25 april 1809, van 5 oktober 1809, van 13 dec. 18' 9 (2 dec. J van 1 september 1812, van 11 january 1813, van 3 april 1813, van 24 augusly 1813, van 9 oktober 1813, van 4 5 november 1813, Op al de klassen vroeger dan 4814,

De Denderbode | 1865 | | pagina 2