J; Wie zal weer de wees zyn aeEened00r P'*"' le med" boveclileii cu te verdrukken, gelyk uw fiancma- (jonsbcstuer dagelyks doet, oj:t, dit besluer gaet vooruyl in liet redelyhe!Vau bet zedelijke spreekt gy niet, daer gy nogtans schoon en luyd genoeg zoud koiinen stoffen en boffen op de ontuchtige koinedieu en ballen, op de vuyle romans en feuil letons die de liberhaterskliek t'allen kant ver- spreyd, op de begunstigde kroegen, op de scho len zonder God die men gladaf geuzenscholen mag noemen, en op vele andere dièigelyke middelen van zedeljken vooruytgang. 5" Onze medemensclien, zegt gy, werken niet meer gelyk limine voorouders. Dit is wacr; tnaer werken zy nu béter? Verre van ons den stoffelyken vooruytgang in vele dingen te ontken nen, zooals gy ons valscbelyk beschuldigt. Geen eenen catholyken kont gy noemen die zich niet verheuge over de verbeteringen van den land bouw, over hei gebruik van stoomluygen, yze- reubanen, teiegraei, gazliclil enz. Maer nog eens, werkt men nu in alles beter Gy spreekt van spinners, wevers enz. Is bel lyuwaed, is liet laken van den vooruytgang zoo kloek dan dit der voorgaende tyden Droeg men niet eertyds een hemd, een kleed, een paer schoenen meer jaren dan nu maenden Heelt ineu ooyt eertyds. gelyk nu, moeien wellen maken tegen de vervalsching der eetwaren Heeft den voortgang onze brou wers niet reeds om zoo te zeggen gedwongen, aen de mensclten voor hun geld liet ellendigste bier van de wereld te leveren? Heeft den vooruyt gang de werkende klassen in 't algemeen niet zoodanig verarmd, dat menige ambagtsliedon en neeringsdoeners, die eertyds een trcffelyk onder houd zouden genoten hebben, nu nauwelyks pa- taten te voet en droog brood konnen krygen en daerby nog verpleiterende contributien afgeperst worden .la, zingt, maer vooruytgang in uw Ver bond, Vleyertnan en Belediger, maer weet ook dat gy met uiv spottend gez,aug zooveel vrienden telt, dat zy gemakkelyk al te samen zouden kon nen onder eene waschkuyp kruypeu. Geheel uw personneel bestaet uyt eenige dupen en veel on gelukkige gfidwongene slaven maer zulke zyn geene vrienden. 4" o Men peyst ook niet meer gelyk voortyds, zegt gy de spooken, geesten, weerwolven, zyn verdwenen en de kwade baud is uyt de steden weg. Wy willen liier niet spreken van eene nndere soort van spooken, weerwolven, enz. die Jnen ons in de plaets geelt, zooals solidairen, Vrydenkers, francmapons ete.; noch van eene ergere soort Van kwade liand die beurzen rooit, kerkgoederen inpalmt en de arme burgers bet laetste stuyverken afperst enz. Wy vergenoegen ons u te verwittigen dat, volgens een geleerd man, den duyvel nooyt nader is, dan als men heul niet gewaer word zorgt dus wel dat gy dit spook op uwen nek niet laet blyven zitten gy zoud konnen kermen als het te laet is. 8" Zoud gy ons wel konnen zeggen wie voor tyds beweende dat de aerde draeyde en hem ter doocl bragt die het gevonden en bewezen had? Den Deo - deibode zal u wel beloonen indien gy hem den lei- dood brenger kont noemen, en u gepatenteerde leugcnaers lieeten, indien gy hem niet noemen kont. li" Eyndélyk de bevolking groeyt aen, zegt gy, en dus moet er meer gewonnen worden den grond moet meer ODbrengen, inpn mopnj^pj- is verstand noodig. Welnu, de aengroeyende armoede van 't land, de menigvuldige bankroe ten, den ondergang van zoo menig huisgezin, bewyzen genoeg dat zulk verstand niet té vinden is by de vooruytgangsmannen die ons bestieren. Men heelt al wederom een leeningsken van 60 Mll.UOENEN by de Donderde andere millioenen schuld geplakt... Zoo dau schept maer moed jongens werkt maer landbouwers, nvveraers' winkeliers, koopmans, ambagtslieden de groole mannen van den- vooruytgang hebben verstand genoog om uw zweet en bloed tot den laelsten druppel uyt de persen en te verkwisten, zv heb ben 't meeste verstand van de wereld om bet spreekwoord veel eykens wel dopheus, op de volmaektste ivyze uyt te voeren. Maer ondertus- scheu hoe meer.gy wint, boe meer gy zult leg gen, want 's duyvels zak is nooyt vol -S kinds schuld beloopt thans tot de hoofdsom van acht honderd millioen. Meer dan twee hou- derd millioen zyn gemaekt sedert 1847 Deze som gaet vermeerderd worden met 60 millioen. Wie zal den zwaersten last van die. vermeerde ring dragen De kleyne arrondissementen. Wat zullen zy er uyt trekken - Schier niets. T mees endeel zal voor Brussel, Luyk en (lend zyn. De kleyne steden en buytengemeenten zvn maer om te betalen en manschap te leveren voor staSehebben°!.. .e5tUrel1' dat"eel '"«ver- De proteslalie der bisschoppen legen de kerk- rooverswet heelt M. F, ére razend -nu,mekt. Hy heeft bevel g g,ev™ aen de mijd nafdeeling i, t de minste verzachting in de wet te brengen. Daer is geen slach van geweldenaryen die wy als oinmié- lyk moeien aanschouwen. Met sluyiéu der kerken reiend worden. de ""'"«gHykheden „iet ge- Te Brussel hebben de volgende bewooners der Veerzen, eenige klas. f- premie 400 Ir en e0Verkens 'Tan'»6" Gantois. voornoemd.' 128 lrkenSW e zfh° teftn'wm li "7"7 Drongen 2= premie 75I"* Bossche, |e van zuvver0inrt f' andbouwer. die een verken 4 ln'ai|dsc 1 ras, 17 maenden oud en den ee sféi', ,,1,d aell8'el»o(le„, hoeft zich fvi 'nr M™" «eygeren zonder dal hv Iedereen eeliter bewonderde bet schoon dier en den koopman had het aen hoogen prys gekocht omdat't hem scheen onoverwinbaer te wezen. Doch of den naem van den kweeker iets ter zaek deed, weten wy niet, althans is het zeker dat hy met zyn schoon verken, 't geen veel zwaei der is dan de twee bovengemelde, den prys niet gewonnen heeft. Verkens van kleyne gestalte. 4e premie, 175 t'r. en eene zilv. med., aen Corn. Van Helst, te Eppegem 2° premie, 75 fr. en eene zilv. med., aen Des. Ingels, te Ertvekle. Wy vernemen dat Zondag voorlaetst, de deu ren der kerk van Ninove opengebroken zyn ge worden door bel toedoen van eenige liberhaters, die, tegen alle regt en rede, beweerden dat zy den kerkfabriek uyimaken. Die beweering ware gegrond dal wy bun brulael geweld niet kunnen begrvpen of verschoonen. Hef heelt nogtans deze beduydenis, dat de liberhaters zich alles veroor loven, wetende dat het gouvernement het zal goedkeuren. Men heeft begonnen met onze kerk hoven te schenden men gaet voorts met onze kerken open te breken. Waermeê men eyndigen zal, is geen raedsel meer de openbare vervol ging tegen de catholyken zal op alle die onwetle- lykheden volgen, zoospreekt het Ylaemsch Laiul, maer wy hopen dat de catholyken er zullen by zyn en dat zy deu naem van Belgen zullen weten in eere te houden tegen al wie denzelven zou besmeuren. Dynsdag lest heeft een droevig ongeval de gemeente Weiteren in opschudding gebragt. l)en genuemden D. heeft er zich by middel van verhan ging gezeltmoord. Den verhangenen had, eenige dagen voor de uylvoering zyus rampzalig besluyls, zelf zyne doodkist doen maken en belaeld, en dan zelf eene nieuwe koord gekocht. liet is op 't kerk hof aen het kruys van den grafkelder van wylen graef Vilain X1I11dat hy zich hel strop om den hals heefl gedaeu, na zich voorafgaeudelyk ont kleed te hebben. By zyne kleederen lag eenen brief waeriii eenen frank slak bestemd voor den persoon die zyne doodkist zon aenbrengen en zyne kleederen naer huys dragen. Men kent de juysle oorzaek van die wanhopige daet niet. Eenen loleling van Smetlede van dees jaer heefl zich, eenige dagen na zyne aenwyzing voor den dienst, het eerste lid van den wysvinger der reglerhand afgesneden, ougetwyfeld om zich aen den mililiedienst te onttrekken. Wy lezen in den Journal de Bruxclles Men sehryft ons uyt Londen dat M. de Arran- goiz, den minister van Mexico, zyn ontslag heeft ingezonden, omdat hy het gedrag van den keyzer jegens Zvne Heyligluyd hoogelyks afkeurt. M. Arrangoiz is eenen der vlytigste agenten geweest ten voordeele des keyzen yks, en hy zal den eenig- sten niet zyn die zyne pligt zal doen. Men weel dat de wyding van Mgr Bracq zal plaets hebben d-n 4 niey. Den wydenden pre- laet zal zyn Zyne Eminentie den kardinael-aerlsbis- bisschop van Meckelcn. Zyne Excelienlie den apos- telyken nuntius, alle de bisschoppen van Belgièn en versch -ydene vremde bisschoppen, zullen de plegtigheyd bywoouen. Ueu "2 niey, zal er ten 40 uren eene algemeene vergadering van het Werk van St Ptelers Penning gehouden worden in de ruyuiezael van hel Kollegie Des namiddags zal Zyne Hoogweerdigheyd zyne pleglige intrede doen in zyne bisschoppelyke s'ad. Den stoel zal vertrekken van St-Aniand (Oostacker) en komen langs de Dampoortstraet, Sieendam, Sl-Jacobsklooster, de Kamiuerslrael, de Vrydag- 1 merkt, de Lange Munt, de Groenselinerkl do Koomnierkl, de Calalognestraet, de Sl-Jauslrael en vau daer naer de hoofdkerk. De politie van Brussel komt eene belang- ryke aenhuudiiig le doen in een hotel dier slau 't is die van zekeren Fruns-Joseph Mul, oud 50 jaren, geboren te Doornyk, en woonende in hoe- danigheyd van dienstknecht by eenen bezoudei en le diniens, by welken hy was aenveerd op aenbod vjiu een valsch cerlifikaet Twelk, in den naem eener dame behoorende lot den adel, le Brussel, getuygde dal hy by haer zeven jaren als knecht had gediend, onder den naem van Gilson, msge- lyks eenen valschen naem. Den persoon by wieii Mat aldus in dienst ge lreden was, had zich vooi 24 uren moeten van huys maken; by zyne terugkomst vond hy zyn appartement overhoop geworpenmen had er, by middel vau iubraek', geld, juweeieu, kleederen, enz., gestolen, voor eene gezameullyke weerde van omtrent 20,000 franks. Den zoogenaenidén Gilson had de vlugl naer Belgiën genonièn, met zynen buyt dien hy u. twee koff. rs had gesloten. Hel slagtoffer begaf zich onmiddeiyk naer Brus sel waer de politie woensdag den dief ontdekte iu een hotel waer hy zooeveu aeiigekomen was, nog voorzien van de voorwerpen welke hy by zynen nieesjer liad gerooid alles wierd onmidde- l\k iu beslag genomen, beuevens hel gestolen geld, behalve het ge. 11 deu dief er afgenomen had om zyne reys-te betalen. Mal, die aen zyn proefstuk niet was, is, na by den iustruklie-iegler onderhoord geweest le zyn, naer de gevangenis der Kleyne karmelieten ge- leyd. Den treyn, welken vrydag morgend ten G 4/2 ure van Brussel naer Luxembtrg vertrok, is naby Meilier van de rails geloopeu. De lokoinolief en vcrschillige reyzigers-waggons wierden omgewor pen of verbry zeld. Versclieydene persoonen wier- den hierby gekwetst, evenwel schyneii de wonder, niet gevaerlyk ie wezen. M. Goidefroid, den be- faemden harpspeler, die 's avonds teLuxembuig een koiicei l moest geven, wieid aen het been ge kwetst. Men sehryft nvt Kortryk, 9 april: Dynsdag, by de eerste komniunie in St-Martens, w ierd er eene byzouderheyd opgemerkt, die zeker zelden of nooyt plaets had. Een meyskeii van 10 jaren, Elisa Deckman, verscln en er met twee groole mede lien op de borst welke haer voor da den van moed en zelfopoffering wierdeii ver eerd. Zieihier in welke omslandighcyU dat vrome kind reeds over dry jaren zich onderscheydde Er waren aen de Ley een twintigtal kleyne ineyskens en jongens aen het spelen. Een knaepje van 10 jaer springt op eenen boot, verliest liet eveuwigl eu ploft achterover in hel water. Al de kinderen vlugten heel verschrikt weg. Elisa alleen blyfl. Bap als eene kat klauwt zy zich vast aen eene keten, laet zich stout afzakken, grypt en hergrypl, en vat eyndelyk den reeds bewusle- loozen drinkeling. Hel toen zevenjarig meysken brengt haren li njarigen speelgenoot behouden aen kant. Zyn bewuslzyn keerde spoedig weder en blyde en verheugd leyd het meysken hein naer zyne moeder. Voor die vrome daed ontving Elisa van 's koniugs wege de groole gouden medalie die haer met een drykieurig lint dynsdag laetsl om den hals hing. De andere wierd haer door de stad geschonken. Den kloeken lichaemsbouw de vaslberadene hou ding en den vurigen oogslag van dat kind, be- tuygen in haer vau eene hoogst buytengewoone sierkinoedigheyd. Yan eenen anderen kant vernemen wy dat Elisa tevens een zachlaerdig, meedooyiid en zeer ou- derlievend meysken is. De reglbauk van enkele politie van Kortryk heefl den gemeenlcraedsheer Jansseus, by ver stek, veroordeeld lot dry franks boet, omdat liv in het aenge/.igt des uytgevers vau den Echo ge spouwen had. Dat vonnis riekt fameus oostersch, want de onbeschoftheyd aen welke Jansseus zich pliglig gemaekt heeft, is allyd aenschouwd geworden als een beroep tot tweegevecht. De schipvaerl zal van den 22 dezer lot 1 july aenstaeode onderbroken zyn op de vaert van Gend naer Brugge, te Merendré Ier oorzaek der werken die men aldaer verricht voor het leggen van eenen zuyger, by Schipdonk. Nogtans zal de schipvaerl van Gend naer Brugge en Eecloo, en viceversu, geopend blyven langs Asten e, DeynZe en Scbip- donck. liet laetste goed weder heefl, naer de getuy- genis van onze landbouwers, eenen verbalenden invloed uytgeoefend op de oogslvruchten le velde. Tarwe, rogge en geersl beloven, mits gunstige omstandighedeneene overvloedige opbrengst. Daerentegen is koolzaedoogsl, ten gevolge van hel slechte plantgoed en den langen winter, byna gansch verloren. Onze landbouwers zyn thans volop bezig met liet planten der aerdappelen. Daerloe zyn de omstandigheden thans hoogst gun stig. Peerdcboonen en haver zyn reeds gezaeyd, zoowel in 't houlland als in de poldeis. Eenen geweldigen brand is verleden donder dag uytgeborslen te Pepinster, in de lakenfabriek van MM. llauzeur broeders en zusters. Het vuer had zich rond 4 ure verklaerd in de droogery der wol, gelegen op de tweede verdieping. In korte oogenblikken ha l den brand zich met zulke ver schrikkende. snelhevd vooitgezet, dat alle de wei-k- plaelsen onmiifdelyk in laeye vlammen stonden; hel werkvolk moest zich redden al door de venster; men noemt twee werkmeyskens die van de stagie gesprongen zyn op het dak van eeuen kleyuen hangar. Niellegenstaende alle de poogingen, den iever en den moed der menigvuldige werklieden, kon men er slechts in gelukken eenige stukken laken en de boeken des gestichls te redden. Alles is verbrand, lot de muren toe die, verkalkt, hunne houding hebben verloren en ingestort zyn. De spinnery, die een twintig meters van daer stond, is kunnen behouden blyven. Het verlies ïs groot, daer het gesticht eene groole hoeveel heyd koopwaren en belangrvke werkluygen bevatte. Het gebouw, de koopwaren, de werkluygen, enz, waren verzekerd door de Maelsehappy van Algemeene Verzekeringen en den Phénix, voor eene som van 700,000 IV. Pachter Jan Doren had uyt en erfdt e! eene zeer g'oote forluyn opgehaeld' Hel boerenleven beviel hem niet meer. Hy verliet hoef, schuer en stal, kocht zich een allerprachtigst huys en rigtle het op eenen grootschen voet op. Talryke vi feil den kwamen hem bezoeken; eene menigte knech ten dooi'kruysteii de zalen om iedereen hunne dien sten aen le bieden. Eenen hunner verliet den mees ter des huyzes niet. Deu weerdigen man, in eene prachlige kamer aen den hoek van het vuer gezeten, rookte niet meer zoo als Vroeger het boeren baerdbranderken, maer verlustigde met rookwolkjes uyt eene echte Havana te trekken. Den knechi, ziende dat zynen heer gedurig hier en daer op den schoouen vloer spuwde, nam een mahoniehouten spuwbaksken en plaetste liet voor den meester. Dezen spuwde er nevens en iedere reyze plaetste den knecht het baksken in eene andere rigling. Den verrykten boer keerde zicli om achter zynen zetel te spuwen; den knecht herplaetsl nogmaels hel bakje. Eyndelyk ongeduldig over dat heen en weergaen: wat donder wilt gv niet uw baksken? loepl den dommen heer, zoo gy liet nog eens voor mynen neus zet, dan spuw ik er in. In de brusseksche korrespondentie van het Handelsbladvan Antwerpen, vinden wy de volgen de nariglen over het tweegevecht dat op de Iran- sche grenzen plaets greep tusschen eenen advokaet en eenen gewezen officier. Di-n gewezen officier is M. V..ü «Schoor, zoon des senaleurs van dien naem, en den advokaet M. Dcfuisseuux, verdediger van Leurquiu Muendag laelst 'savonds bevond zich M. De- fuisseaux in den kring iAmitiè, te Bergen. Hy ontmoette er eenen zyner konfraters: M. Van Schoor (jongslen broeder van boveiigeuoemden) en reykle hem de hand toe. M. Vau Schoor raekle de hand die hem loegereykt wierd*met ziglbaie gedwongen heyd aen en met den top der vingers. M. Deluisseaux, gekrenkt, vroeg de réden van zulke handelwyze en .VI. Van Schoor antwoordde dat hy de hand niet drukken wilde van hem, die de hand eens moordenaers ycdrukt had, zinspelen de op Leurquin die door M. Deluisseaux verde digd wierd. Ziedaer nu eenen merkweerdigen jongeling (M. Deluisseaux is nauwelyks 23 jaren oud) die-dry weken lang dag en nacht kosteloos werkte 0111 een onderzoek te bestryden, hat 48 maenden gedueid had; die alles wal in zyn vermogen was talent, verkleefd heyd, iever, rust en geld opofferde om eenen ongelukkigen, dien hy als onschuldig aeuziet, (zou VI. \an Schoor het tegenovergestelde durven veronderselellen, hy die advokaet is?) le redden die zich van zyne laek kweet derwyze dal ieder weldenkend persoon met lof over hem spreekt, en de belediging 7011 zvne belooning wezen, omdat dien jongeling, die in zich een edel moedig en meèdoögend hert kloppen voelt, op 'loogenblik dat zyn kln-nl al (e neèrgeslag. 11 .door de schi ikkelyke straf die tegen hem uylgesproken word, dezen troosten wilt cn hem de hand drukt! Duerom zou hy niet meer achlingsweerdig zyn Is dit de verlichting der 49'" eeuw en verbeeld 11 dat M. Van Schoor eenen man dezer eeuw, eenen gekenden vrydenker wilt zyn! Dan moet, volgens den advokaet Van Schoor, den priester die den Ier dood veroordeelden lot op het schavot verge zelt, hem troost, hem kust, wel een laeg schepsel zyn? Doch gelukkig, alle onze advokaten denken er zoo niet over als VI. Van Schooi. Eenen der vrrmaerdsle en meest geëeibiedigste onzer balie, aen wien men dezen morgend hel voorval verharl- de, zey, op hel gezegde van VI. Van Schoor doe lende Cest du crètinisme Maer laet ons voortgaen met ons verhael: M. Deluisseaux hield er zich by te antwoorden: Vows èles un imbecile. (Gy zvt eenen dwazerik.) Daer op wierden eenige woorden gewisseld, l toen eensklaps den broeder van VI. Van Schoor, den gewezen officier, te voorschyn kwam eu zich tot VI. Deluisseaux riglende, zev: Vous ètes un gamin! (Gy zyl eenen straetjongen.) Nauwelyks was dit laeisle woord uyt den mond gevallen, of men hooide zoo iels dal heel de zael doorklonk.... T was dc hand van VI. Defuissseaux die op de kaek.vjii den gewezen officier gevallen was. Ziedaer nauwkeurig de omstandigheden welke dit tweegevecht veroorzuekt hebben. Misschien zul men zich afvragen hoe het komt, dat er eene gansche week verloopen is, vooraleer- men op het terreyn gegaen is? Dit ligt aen omstandigheden die ik nu nog verzwygen moet, doch wel eens zul len bekend gemaekt worden, en deze zullen zonder Iwylel nog meer ve wondering verwekken, dan die genen welke ik 11 heb meegedeeld. BUITEN' LAN DSCH NIEUWS. Een der voornaemsle dagbladen van Parys, la Gazette de France, blameert ook ten hoogsten de parlydige handelwyze van M, E. Van deu Peere- booin, voorzitter der Kamer, toen het geschil tus schen de heeren De Laet en Chazul ontstond. Ziehier hoe den briefschryver van de Gazelle de France zich uytdrukt Vien blameert algemeenlyk den voorzitter der Kamer, die alles konde beletten, door den minis ter van oorlog lol de gematigheyd terug te roepen en hein uyt te noodigen zyne woorden in le trek ken of ze ten minsten uyt te leggen. 1 Maer M. Van den Peereboom, die op dit oogeublik den zetel bekleedde, is eenen man die van alle bekwaemheden is ontbloot en die zou geloofd h. bben zyne positie iu gevaer le brengen door eenen minister lot hel orde terug le roepen. Ook is er maer eene stem om de schreeuwende partydigheyd te betreuren welke hv in die gele genheyd heeft doen zien. Zyne w'erkioosheyd is di s te pligliger daer M. De Laet, den miiiis/er on derbrekende, de Kamer tol getuvge heeft genomen van den smaed dien men hem kwam aen te doen. In plaets van die proleslatie te onthalen gel\k het behoorde, vergenoegde zich den voorzitter met aen den beledigden gedeputeerden siilzwygend- heyd op le leggen, zeggende: Het woord blyit ■ar.n M. den minister van oorlog. Ziel daer waèr- om den gedeputeerden van Antwerpen eeniger wyze gedwongen is geweest die zaek te beslechten buylen d«' parlementaire Kamer. Het schynt dat den koning zeer misnoegd is over deze zaek, welke slechls de impopularileyt van zyn ministerie kan vermeerderen. Van haren kant is de oppositie uytnenicnd opgewonden Don baron Chazal hoeft door zvne uytvallen in het parlement veiocheydeue jonge advokaten van Brus sel gekwetst die zich in de meetings ondersehey- den hadden door hunne aenvallen tegen het gou vernement ter gelegen heyd van Mexiko. Men ver zekert dat verscheydeuen onder hen de gelegen- lieyd zoeken om hel voorbeeld van M. De Laet te volgen en den minister te beroepen. Dil alles, gelyk gy ziet, getuygt eeneu uylne- mend gespannen toestand, en de vooruvtziende geesten zyn met rede ongerust over de opgewon- heyd die in het land heerscht. Men spreekt van tien duyzend Antwerpenaers naer Brussel le doen komen om er eene monster-meeting le houden, in denwelken men protesteren zou togen het ge drag van het ministerie in de militaire kwestien. De wel levert geene middelen op 0111 die betoogin- gen le beletten, welke den openbaren vrede ernstig in gevaer zou brengen. Men zal gemakkelyk begry- dat den koning groolelyks moet bekommerd zyn met zulken slaet van zaken ongelukkiglyk weder- staen zyne ministers aen alle zyne raeïjgeviiigen en begaen den eenen misslag op den anderen. Ik durf niet voorzien hoe dit alles zal eyndigen, maer ik bestalig dal de vrienden des kiuds en des koningdoms ongeruster zyn dan ooyt. Nopens den toestand in Ilalien en vooi name- lyk op Siciliën, word het volgende uy» Napels ge meld In den zoogenaemden Engelsehen tuyn, eene openbare wandHplaets le Palermo, welke liet meest van allen word bezocht, is over eenige dagen den markies Gaccia op klaren dag onlvoei'd; verscheydene andere persoonen zyn uyt andere deelen der stad weggevoerd naer het gebergte, met het doel 0111 hun zwaer losgeld aftepersen sommige persoonen zyn mei hun gansche gezin vermoord. Zoogenaemde brandbrieven worden in menigte rondgezonden, en lol lieden is de politie niet in slaet geweest om de schuldigen meester le worden. De Chronique, van Libourne, meld dat den eygenaer van eener. dierenlhéater van den doorgang le Castiilon (Spanje), bloot gesteld is geweest aen de grootste gevaren, gedurende eene voorstelling welke den 48 meert gegeven wierd. J. Penson was in het kot van den leeuw gegaen, dien hy met den groolsten byval deed °werken zonder den minsten tegenstand." Toen hy zich ge reed muekte om te vertrekken, wierp den leeuw zich op hem en sloeg hem met hel aenge/.ichl ter aerde dan ging hy op zynen rug liggen, en zynen meester zoo tusschen zyne klauwen hebbende, begon hy hem de kleederen vau het lyf le scheu ren met zyne landen. Dit tooneel bragl al de aenwezigen in verslagen- heyd ieder geloofde dal den ongelukkigen ging verschuerJ worden. Gelukkiglyk, verloor Penson niets van zyne kalmte noch kracht. Hy vroe«* zyne

De Denderbode | 1865 | | pagina 2