VOLKSKAMER. Men leest in de correspondentie vnn een minis terieel hl ad liet volgende omtrent de ziekte des Konings De kenteekenen van 's Konings ziekte begin nen te verminderen, maer de kvvael blyft be- staen. en het gevaar is even groot als vroeger. Ten onregte is beweerd dat Leopold over eenige dagen in de stad denkt terug te keeren; hiervan kan geene sprake zvn, ofschoon verscbeydene bladen liet als stellig gemeld bobben. tic. VerlBRenwooriligcrs-Kanier heeft deze week de redelwisting voortgezet over liet wetsontwerp Ijrtrekkelvk de misdaden en overtredingen door tie ministers liepen linyten de uitoefening hunner funrtièn. Tot slot der nlgemeene diskussie heeft «ieu voorzitter de kwestie van princiep in stemming gelegd, als volgt: Zullen de misdaden en overtredingen door de ministers begaen huyten de uytoofening hunner fnnctiên, voor het hof van Cassatie worden ge- hragt lleze kwestie is hegunstigender wvze opgelost geworden door 4" stemmen legen 25, en er dient opgemerkt te worden dal, in deze omslandigheyd, de minderheyd gevormd was uyt leden der linker gelyk der regter zyde. I)c Kamer heeft daerna de beraedslaging over de artikels begonnen. Hel art. 1 des wetsontwerps is aengenomen geweest in de voege voorgesteld d or de kommissie. tiet art. "2, dat de magtiging der Kamers eysclit 0111 eenen minister te mogen vervolgen, is daerna aengevangrn. Verscbeydene wyzigingen waren aen dil artikel voorgedragen, onder andere eene door M. Vleminckx, die wilde dat de ministers, gelyk al andere persoonen, op heeter daed mogten aen- geliouden worden. Oeze wyziging is door haren voordrager ingetrokken geworden in 't hyzyn van eenen opstel door M. Frère voorgesteld en die op denzelfden uytslag uylkoml. Gisteren is de wet gestemd geworden, waerop wy zullen lertig- keeren. Men leest in eene brusselsche correspondentie van de Amsterdamsche Courant, een ultra-minis terieel blad Ik verneem dat de weduwe Meyer, de be weerde morganatische gemalin des Konings, het land verlaten heeft, en zich op haer landgoed tus- schen Keulen en Dusseldorf vestigen zal. Wy wenschen aen de weduwe Meyer eene goede en voorspoedige reys en den wind van achter. Dien wensclt zal, denken wy, door heel Belgiën weerklinken, en door iedereen gedeeld worden Men leest in eene korrespondentie uyt Brussel aen hetzelfde blad van den 17 mey: De verbetering van 's Konings gezondheyds- toeotand houd aen; ik voor my blyf echter ge- looven, dat de beterschap voorbygaeude is en het gevaer, waerin den lyder verkeert, in geenen deele vermindert. De dooi is misschien eenige „o..viiociniiciiue Kamen en uyt goede bron my geworden. Ik moet er ech ter byvoegen dat doktor Jenner, voor dat hy naer Londen vertrok, verschey'dene malen gezegd heeft, dat den Koning nog lang zal kunnen leven, dner de waterzucht, welke hem kwelt, geene be- denkelyke kenteekens oplevert. Ik heb in Enge land eenige oude lords onder behandeling, sprak hy, die-ik zeer goed boven water houd; nu en dan zinkt wel eenen hunner, maer Over het alge meen leeft men zeer lang met eenen waterzucht van dien aerd als den koning heelt, als men maer van tyd tot tyd tapt. Den 14 dezer is te Oetinghen by Ternath, god- vruchtiglyk in den jeugdigen ouderdom van 48 jaren overleden den wel eerw. heer E. Puyen- broek pastor dier parochie. Het vroegtydig afster ven van dezen ieverigen en deugdzamen herder is voor de inwooners van Oetinghen eenen aller bedroevend sten slag geweest, want de uytste- kende deugden en den brandenden iever van den overledenen voor het geestelyk en tydelyk welzyn zyner parochianen hadden gemaekt dat den eer- weerden herder van allen teederlyk als eenen vader bemind wierd. Ook heelt den algemeenen diepen rouw van g'heel de parochie zich op de welsprekendste wyze veropenbaerd on de maet gegeven hoe zeer den wel eerw. heer Van Puyen- broeck door de banden van verknochtheyd, liefde en vrede met zvne parochianen vcreeiiigd was. Wylen M. Van Puyenbroeck bad de herbouwing van Kerk en Pastory met onafgebrokene vlytig- heyd bewerkt en aldus te weeg gebragt dat er aen den sedert zoo lang verwachtten wenseh y.yncr schapen volkomen voldaen is geweest. Donderdag lest, feest ?an O. L. H. Hemel- vnert, heeft de stad Aelst met de uyterste voldoe ning en zieletroost tot Uveemael hare straten zien doortrekken het zoo heylzaem als deftig ge nootschap van den H. Franciscus Xaverius, het welk met standaerd, oversten en deszelfs weerdigen bestieider aen het hoofd van in den vroegen morgend processiewyze al zingen of bidden zich naer Lede begaf, om aldaer de jaerlyksche hulde aen het miraculeus beeld der H. Moeder Gods te bewyzen, gezamentlvk tot de 11. Tafel te naderen, en dan, na een behoorlyk ontbyt, stoetswyze naer de kollegiekerk terug "te lkeeren. Zoo stichtend en indrukwekkend was dezen stoet, dat honderde menschen tot tranen toe bewogen, eens te meer den zaligen invloed van dit nooyt volprezen genootschap erkenden en volmondig aenprezen. Wy konnen niet nalaten deze godvruchtige en kloekmoedige deelgenoten geluk te wenschen, zoowel over hun steeds aengroeyend getal, als over hunnen aenhoudenden iever en stichtend gedrag. Zy toonden openlyk dat zy hunnen titel van Xaverianen als eenen eeretitel aenzien en men kon op hunne wezens de innige voldoening lezen die zy bet uytoefenen hunner zoo verdien- stelyke bedevaert genoten Zondag 11 juny, zal Zyne Iloogweerdigheyd den bisschop van Gend, zyne plegtige intrede te St. Nikolaes doen. Reeds is men volop aen de loebereyding der feest bezig. Den heyligen Vader heeft gewoerdigd onder liet getal der kardinalen die de tteylige Kongre- §atie der Ritus uvtniaken, te aenveerden den kardinael Engel bert Slerckx, aerlsbisschop van Mechelen. Men schryft uyt Brussel aen een blad van Luyk a Uen toestand des konings blyft het voorwerp der gissingen. De eene zien alles in 'twit, de andere alles in 't zwart. Volgens de eersten moet den koning binnen twee of dry dagen naer Brussel komen. Daervan is er niets. Den staet Zr. M. vereyscht nog veel omzigtigheyd en lael hem niet toe eenen uytslap naer Brussel te onder nemen. Van eenen anderen kant lezen wy in eene kor respondentie van een ander luykseh blad a Den koning ontvangt niemand; hy heeft, naer het scliynl, de bewustheyd van de zwaer- wigtigheyd der ziekte waeraen hy lyd, en wilt de laelsie dagen zyns levens in eene soort van afzondering doorbrengen. Ily wilt, ten overige, in geene omstandigheyd van de koninglyke weer- digheyd afwyken en ontvangt zyne gencesheeren maer in zynen leunstoel. Zaterdag morgend, rond 8 uren was geheel het voorgeborgt der Keulensche poort te Brussel in rep en roer by gevolg eenei moord. Eenen schildersgast, oud 58 jaren, heeft op zyne vrouw twee pistoolschoten gelost die haer zeer zwaer ge wond hebben. Het slagtoffer is naer St. Janshospi- tael gedragen den moordenaer is aengehouden op het oogenblik dal hy de vlugt nammen heeft op hem nog eene tweede geladene pistool ge vonden. ASSISENHOF VAN BRABAND. BRANDSTICHTING. De laetste zaek der tweede sessie der assisen van Braband is eene beschuldiging van brandstig- ting, ten laste van eenen gpretireerden pachter, thans rentenier, met name J. J. De Cock, oud 57 jaren, geboren te Brussegem, woonende te St-Pie- ters-Jelte. Hy word beschuldigd in den nacht van 1 en 2 meert laetstledon een pachthof, dat hem toebehoorde, maer hetwelk door zynen zcon en twee dochters bewoond was, uyt vraek jegens zyne kinderen, in brand gesteken te hebben. Volgens de beschnldigmgsakte kwam hy onder weg den genaemden Piet Var. den Broeck tegen, die hem gevraegd hebbende waer hy naer toeging ten antwoord kreeg! Ik ga naer Bussegem myn pachthof in brand steken, d Den beschuldigden loochent de hem ten laste gelegde feyten. Hy beklaegt zich bitter over zyne kinderen, welke hem bedreygden en zelfs mishan delden.» Hy zegt dat zy hem om zoo te zeggen, het mes op de keel hebben gezel, om hem zyn pachthof te doen afstaen. De verdediging heeft beweerd, dat er hier by den beschuldigden eene oogenblikkelyke geestver- bystering heeft bestaen. Hel Hof heeft den beschuldigden vrygesproken. Het onweder dat wy zondag rond 6 uren des avonds in de verte gehoord hebben, is met meenten Lovendegem, Landegem, Vosseiaere, Meerendré, Baerle. Het onweder was vergezeld van eenen schroomelykon hagel, die onherstelbare verliezen aen de oogsten veroorzaekt heeft. Oog- getuygen verhalen dat er sedert lange jaren zulk schrikkelyk onweêr over die streek niet heeft gewoed. Men schryft uyt Luyk: Sedert lang is ons land zoo vreedelyk niet beproefd geweest door de onweders dan dees jaer. Den zomer is nog niet begonuen en reeds hebben wy in het Luxembiirgschc pn op de oevers der Ourlhe namelyk, de schrikkelykste ongelukken te betreuren. c By een geweldig onweder dat donderdag laelst is uylgeborslen te Hamoir. eene gemeente van het distrikt lloov, op de oevers der Ourlhe gelegen, is den genaemden Wera, schaepherder, met byna geheel zyne kudde schapen*door den bliksem gedood. Nooyt welligt heeft den donder buytengewoonere uylwcrkselen voortgebragt. Zie hier ten dien aergaende eenige byzonderheden waervan wy de echtheyd instaen en die voor de wetenschap niet moeten "verloren gaen. Donderdag, rónd 6 1/2 ure des avonds, was Hubert Wera, zoon van eenen landbeuwer dier gemeente, op het veld met eene talryke kudde schapen toebehoor'ende aen zynen vader, toen het naderen van een onweêr hem deed besluyten naer huys te gaen. Gekomen zynde op den top des gebergte gezegd den Gay Vieux-Sarls, in eenen nauwen en inoeyelyken weg, vormden de schapen zich in twee afgezonderde groepen, de hoofden de enee legen de andere gesloten en weygerden voort te gaen. Wera ging schuylcn onder eenen booro en wachtte. Zynen broeder, ziende dat hy naer huys niet kwam, ging hem to gemoet en was maer een twintigtal meters meer van hem, toen eenen af- gryselyken donderslag zich deed hooren. Nooyt, van 's mensehen geheugen hooide men zulke ont ploffing. Scluoomelyke zaekDen herder kwam verbliksemd te worden met gansch zyne kudde, door de zonderlingste uylwerkselen van liet hemel- vuer. Den jongen Wera was getroffen geweest op de krnyn van het hoofd, alle zyne hairen waren weggenomen van aen den nek te beginnen en de eleklrieke vloeysfof had een spoor getrokken over zyn voorhoofd, aengezigt en borst. Zyn lichaem was in eenen volkomen staet van naekt- heyd gesteld. Alle zyne kleederen waren in lompen juysl alsof zy door razende honden zouden in duyzend stukken verscheurd geweest zyn, welke men daer altemael vond liggen. Ten overige geen spoor van bloed. De schup van zynen herdersstaf was van den stok en verscheydene meters van daer geworpen, en den stok zelve was in twee stukken gebroken. Een kleyn metalen krucifix en eenen schapulier die den jongen Wera op zich droeg, wierden op vyflien meters van daer terugge vonden. a Van de 152 schapen die zyne kudde uyt- maekten, zyn er omlient 126 dooden geweest. Zy waren allen met bloed bedekt, en hunne wonden waren zoo verschillend als zonderling. De eene iren rad het hoofd af, de andere waren het ofd dwars door geboord, andere waren de bee- n gebroken, en zoo voorts. Wat den hond be- ?ft, men weet niet wal ervan dezen gewor- n is. Den donder is gevallen gelyk een vuerregen, op eene uylgestrektheyd van meer dan 60 meters lengte en omtrent 15 meters breedte. Schaper en kudde waren als in vloeystof omhuld. Wat den broeder van dien ongelukkigen jongeling betreft ooggetuygen dier ramp, hy wierd geweldig neer geslagen doch zonder ander leed te bekomen dan eenen feilen schok. Dil ongeluk, dal de gemeente Hamoir in verslagenheyd heeft gedompeld, is eenen rouw en welligt ook den ondergang voor eene cerlyke familie van kleyne landbouwers. Den ongelukkigen verdonderden was eenen jongeling van een voor beeldig gedrag, geacht en bemimLdoor geheel de gemeente. Hy was nog maer 21 jaren oud. Zyne begraving heeft zaterdag laetst plaets gehad, le midden eener aenzienlyke menigte volk. Wat het verlies der kudde betreft, dit word geschat op 2 a 5000 fr. Zondag laetst, in den namiddag, is er een onweder vergezeld van eenen geweldigen stort regen, over Kortryk en omstreken losgeborsten. Ilugelsteenen in massa en, zonder overdryving, ter groote van een duyveney, zyn in overvloed gevallen en hebben de grootste schade aengerigt te Lendelede, Heule, Cuerne, Deerlyk, Harelbeke en tot Sweveghem toe. Langs de Schelde en de omstreken van Wevelghem, heeft den hagel min verwoesting aen de veldvruchten veroorzaekt. Te Kortryk hebben de glazenmakers werk voor eene geheele maend. Te Blaugies berstte een dezer dagen een groot ongeweerte uyt. Eenen pachter, Sylvain Cantineau, bevond zich op het veld, en ging schiiv- len onder eenen wilgenboom. Deze voorzorg is hem noodlottig geweest. Eenen oogenblik latei- was hy door den bliksem getroffen, en dood. Zaterdag namiddag is er brand uytgebor- sten in een schip, geladen met yzerwegbielden en liggende in de vaert van Moerbrugge. Gedu rende ongeveer twee uren steeg eene dikke rook kolom op, die men trachtte te blusschen, doch te vergeefs, want de yzerenwegbielden waren met teer besmeurd. Rond 5 uren waren de vlammen zoo verbazend hoog, dat men ze tot in de naby- heyd van Brugge zag, voornamelyk op dea weg van Assebrouck. Schip en lading zyn gansch vernield. De schade moet aenzienlyk zyn. Men kent de ware oorzaek der ramp niet. In den nacht van woensdag tot donderdag is er eene diefle van 70 meters kanten gepleegd geweest te Bisseghem; in het klooster door de zusters bestuerd. De gestolene kanten worden geschat op 270 franks. De dieven zyn nog onbe kend. In den zelfden nacht zyn er dieven gedron gen in de kerk van Meenen by middel van eene leer die zy tegen de vensters geplaetst hadden na die laetste gebroken te hebben, hebben zy zich in den tempel laten zinken by middel van eene koord, die zy aen eene yzeren baer vastge- maekt hadden. Zy hebben vyf offerblokken en twee kisten opengebroken, en gepoogd de deur der sakristy open te breken, maer zyn er niet in schat op 15 franks. De dieven, die men denkt uyt Vrankryk te zyn, zyn nog onbekend. Zaterdag laetst, is den zoon van den gewezen overleden koster Verbanck van Rnmbeke, langs de kalsyde van Ruinbeke, toen hy naer hel semina rie te Rouselaere kwam, onder eenen zwaren geia- den wagen, waerop hy zat, en er willende van af springen al in gang zynde, onder de wielen geval len eerst is hel voorwiel hem over de bil geloopen, die, gelyk men wel denken kan, gemorzeld wierd, met het ander zich willende verhelpen, om weg te geraken, maekte hy eenen halven loer, zoodanig dat zyn hoofd onder het achterwiel geraekle en gansch vermorzeld wierd. De hersenen waren aen den grond gespal en het hoofd zoo plat als liet maer zyn en kon. De dood was oogenblikkelyk. Zondag, komende met het konvooy van Blon- kenberghe, wilde den heer V. D. plofonneur te Brugge, aen de Kom afstappen. Dus, men weet dat, uyt Brugge komende, den treyn aen de Wa rande blyft stil staen, lerwyl by "zynen lerugkeer hy maer stilhoud na de brug overgegaen te zyn V. D. heeft geen geduld genoeg gehad om 'te wachten, met hel konvooy dal aen de Warande vertraegt opende hy de deur en sprong uyt het konvooy. Ougelukkiglyk bemerkte V. D. niet wel waer hy gingafstappeh, want hy sprong in de vaert die daer zeer diep is. Daer er op die plaets geenen hinderparl is en daer V. D- goede zwemmer is, had hy genoeg krachten om den oever te bereyken en er levend en gezond uyt le komen. BUYTENLANDSCH NIEUWS. Wy vinden in de fransche Patri e de bevesti ging der. bekommernissen van het fransch gouver nement wegens de beweging die zich in de Ver- eenigde-Slalen voordoet legen de bezetting van Mexico, bekommernissen des te meer gegrond daer, volgens de jongste tydingen, het niet alleenlyk te New-York zoude wezen dat er werfbureelen zouden geopend zyn voor Juarez, maer in alle de voornaemste steden der Unie. De Patrie kcnciigt aen dat er des noods de krachtdadigste middelen zullen genomen worden tegen de amerikaensche vrywilligers die zouden durven eenen aenval wagen legen een land 't welk Vrankryk beschermt. Den onder-admirael Didelot, bevelhebber van de zeeaf- deeling der kusten van Amerika, zou, van zoohaest den keyzer terug is, Brest verlaten met onderng- tingen voor den maerschalk Bazaine. Van welken aerd zullen die onderrigtingen zyn.'T is hetgeen men niet zegt. Wat er ook van zy, den gezigteynder benevelt zich al genen kant den Allanlischen Oceaen, waer er nieuwe gebeurtenissen op handen scliy- uen. Men berigt ons uyt Parys dat M. Drouyn de Lhuys gaet aendringen op de noodzakelykheyd van Vrankryk's belangen te vrywaren tegen den gevaerlyken toestand die zich dreygt te vormen, en dat' hy zyn ontslag zou aenge'boden hebben indien het expeditiekorps uyt Mexico niet terug geroepen wierd. Wy weten niet of de voornytzig- ten van den minister van binnenlanksche zaken in hóoger hand worden medegedeeld, maer hef is zeker dat, ver van liet effeklief «les expeditie korps le verminderen, men nog gedurig verster kingen naer Mexico zend, om de kaders te volledi ge». Den maerschalk Bazaine moei gezegd hebben dal hy voor de behoudenis des toestands niet kan verantwoorden indien de krygsmagten waer- over hy beschikt de minste vermindering onder gingen. De avondbladen van Parys kondigen het volgende berigt af, gedagteekend uyt Mostaganeiu 22 mey, des morgends: Den keyzer, Relizane bezoekende, is eensklaps by hel intreden der stad, omringd geworden door gansch den volksstam der Flittas, die met warme woorden de Vryheyd vroeg hunner bloedverwan ten die in Vrankryk geïnterneerd zyn by gevolg van den laetslen opstand. Den keyzer, door hunne beluygenissen van gelrouwigheyd geraekl, heeft hunne genade loegeslaen. Den volksstam heeft dié genade met luydruchtige loejuyehingen bejegend. Men schryft uyt LiverpoolEene kollossale failliet heeft zich verklaerd op het oogenblik dat wy ter pers leggen; 'tis die eener welgekende firma der sekte Parsel, welke succursalen heeft te Londen en te Bombay. Men schat hel te kort op de som van 3,000,000 pond slerl. (75 miljoen franks Londen, 22 Mey. In de City loopt hel gerucht dat het fransche Staetsbestuer op het punt is het bevel uytieveer- digen aen zyn smaldeel der Westindiën, opdat het alle verzendingen van vrywilligers zou belet ten, welke langs de Vereènigde Staten naer Mexiko gedaen zou kunnen worden. Den paryzer correspondent van een onzer groote dagbladen meld hetzelfde berigt. In de hooge kringen dezer hoofdstad gelooft men die tydingen nog wat voorbarig, en dat er zulk gewigtig besluyt niet genomen zal worden voor den terugkeer vari Napoleon te Parys. In af wachting, zyn de Mexikaensche weerdyen ter Beurze sterk gedaeld, en deze daling maekt eenen slechten indruk op de koersen der andere fondsen. Eenen brief uyt Lubeck vermeld een grool ongeluk, in die stad voorgevallen. Den heer Se nator Dittmers en geheel zyne familie, saemge- steld uyt zeven persoonen, zyn vergiftigd door het eten van rauwe gerookte hesp, waerin zic.b wormken s bevonden trychines genaemd. Vier persoonen waren reeds.bezweken. Binnen eenige dagen gaet er in het koning- ryk Griekenland overgegaen worden tot nieuwe kiezingen. Het gouvernement van koning Geor- gius heeft ten dien opzigte schikkingen genomen welke dienen gekend te wezen. Hy heeft aen de nationale wacht en aen de gendarmerie uytsluy- telyk de zorg toevertrouwd om de politie te doen en de orde te handhaven binst de kieswerkingen, en heeft de troepen in hunne kazernen gekonsi- gneerd tot dat alles zal gedaen zyn. Het ware moeyelyk zich een denkbeeld te maken van het getal en de beyevering der kandidaten die zich overal op rang stellen. In ieder kieskollegie te t men voor iedere benoeming die moet gedaeu worden, wel acht of tien mededingers. Ter gelegenheyd dier kiezingen, zal Grieken land voor de eerste mael de proef nemen met erti iiïvun Kioootcboi, bestemd om hel gehêym en de regtzinnigheyd der kiezingen voor de ongeleerde kiezers te verzekeren. lederen kandidaet wiens wettige bekwaemheyd om volksvertegenwoordi ger te worden, herkend geweest is, heeft regt op eene stembus die voor hem alleen dient en al binnen verdeeld is in twee kompartimenten. Eene buys die aen deze stembus vast is en i» dewelke den kiezer de hand steekt, la<>t hem toe een bolleken in een der twee compartimenten te doen vallen, volgens dat hy voor of legen den kandidaet wilt stemmen. Deze doenwyze is ont leend geworden aen de oude wetgeving die in dè Ionische Eylanden nog in voege is en, naer het schynt., er allerbest werkt. Den heyhgen Vader heeft den 15 dezer den 75" verjaerdug zyner geboorte gevierd, en, den 16 iuuy aenstaende, zal hy de I9P verjaring zyns pausdonis vieren. Op het geheele totael der 259 Pauzen die elkan der zyn opgevolgd sedert den Heyligen Petrus, z>n er maer 8 die den duer der regering van den te genwoordige» Paus overtroffen hebben 't is Sinl- Sylvester, die de Kerk bestierd heeft van 514 tot 336; St-Leo-den-Groolen van 440 tot 461: Adriaen 1, van 772 tot 795 Alexander III, van 1159 tot 1181 Urbanns VIII, van 1623 lot 1644; Cle mens IX, van 1700 tot 1721 Pius VI, van 1775 tot 1800, en zynen opvolger Pius VII van 1800 tot 1825 deze twee laetsle zv degene die langst ge- regerd hebben: den eersten 24, en den tweeden 23 achtereenvolgende jaren. M» n weet dat, volgens de geschiedenisschryvers der Kerk, de II. Petnis alleen een pausdom heeft gehad dat 25 jaren duerde." In 't hyzyn van den bloeyjende staet der gezond- heyd van Pius IX, voorzeggen de Roineynca dat hy het is die, met zyne doorluchtige naemgenoolen die wy komen aen te halen, het getal der panzen die langst geregerd hebben na den heyligen Petrus op dry zal brengen, aldus het latynsehe spreek woord bewarigende omne trinum'perfectum. Des te meer daer IX, tvdrekeningscyfer van den rege- renden paus Pius hel kwadrael" is van hel zinne beeldige cyfer 3. Men leest in den United-States-Messengeh Kolonel H. L Boonett, met liet onderzoek vail het proces der saemgezwoernen gelast, heeft zyn werk geeyndigd en is gereed voor de debatten, welke waerschynlyk maendag aenstaende zullen beginnen. Zelfs is het niet onmogelyk, dat dezelve nog lieden geopend worden. a De belangstelling verdubbelt naermate de onlknooping nadert, en van uer lot uer vermeer dert het getal der bezoekers te Washington. In het zee-arsenael is er een bezonder lokael voor de rytuygen v#or den krygsraed bestemd en de beschuldigden zyn alle in de oude penitentieele gevangenis opgesloten. Tot verleden zaterdag waren zy aen boord geweest van de monitors sougi s en Montack, ten getalle van vyflien mannen en eene vrouw; deze laetste is de vrouw Sourratt. a Zy waren allen met zware kettingen over laden, hadden ieder eenen bal aen elk been en de handen gebonden, op zulke wvze dat zy elkan-

De Denderbode | 1865 | | pagina 2