Dwaeslieden van 'lkoppel uyt 'l Vet bond. •staen en aller levendige goedkeuring verworven hebben. Het koppel van twee^uyt 't Verbond zal misschien, door nyd en spyt zyne galle geroerd voelende, wel wat zouteloozen zeever uytkramen, maer dat zy zich daeraen niet stooren, zy hebben de goedkeuring van alle onpartydige en deftige Heden voor zich, en dit is genoeg. Als er nen verhongerden kwaden hond den passant achter- naerbast, dezen stoort zich daer niet aen en gaet zynen weg. Dat onze achtbare heeren dit ook zoo doen en denken dat er uyt eene vervuylde gote geen welriekende roozenwater vloeyen kan. EERSTE DWAESHEYD. Burgers van Aelst, gy moet weten dat gy al te samen onophoudelyk in oneenigheyd leeft met. uwe vrouwen, dat al uwe kinderen ongelukkig zyn, dat gy niets dan tegenspoed ontmoet: dit is het lieflyk kompliment dat u het koppel platbroeken uyt ft Verbond toe sturen. Luystert, Stadsgenoten, wat. zy u in hun laetste Nr toeduwenDe eendragt der echte lingenzeggen zy, het geluk cler kinderen den voor spoed van allenhangen er van af, dal de vrouw f.yndelyk eene opvoeding kryge, welke haer den raed luiers echtgenoot s, en de opvoedster haver kinderen make»??!!... TWEEDE DWAESHEYD. Volgens de plat broeken, bewyst de redevoering van M. Van Wambckc dat hy een zeer geletterd man is, en nogtans zy bewyst ook dat hy lui tel gebruyk vbn zyne wetenschap gernaekt heeft.... Hoe knoopt men dit aeneen? Zou M. Van Wambeke misschien om hunne goedkeuring te verdienen, eene rede voering moeten uyt spreken, die bewyze dat hy geen geletterd man is? In alle geval, wy wenschen uyt er herte dat onzen achtbaren volksvertegen woordiger altyd zoodanig blyve handelen, dat hy nooyt de goedkeuring van zulke jannen ver- diene DERDE DWAESHEYD. De platbroeken stof fen op hunne zorgvuldigheyd om al de delikten, misdryven en veroordeelingen byeen te rapen en af te kondigen van geestelyken of broederkens, die, zeggen zy, beweeren het monopolism der zedelykheyd te bezitten. Wat zou dit koppel slim merikken "doen indien men hun verzocht nen keer eenige stalen van hunne eygene zedelykheyd af te geven? Wat peyst g'er van, koppelke,.zoud ge wel goedvinden aen dit verzoek, tot stichting van ft aelstersch publiek, te voldoen, of geradig oordeelen dit nog wat uyt te stellen ?"Wy laten er u meester van. Doch, wat ons betreft, moesten wy er naer wachten, wy deuken dat wy nog al lang zouden moeten wachten. Wy vernemen dat het catholyk Kongres van Duytschland dit jaer te Trier zal plaets hebben. Het zal den maendag 4 september aenvang nemen. Een groot getal catholyke Belgen zyn voorne mens aen hetzelve te gaen deel nemen. Wy verhoopen welhaest in slaet te zyn dacro- ver nieuwe inlichtingen te geven. Eene vergadering der afgeveerdigden van de komiteyten en onderkomiteyten der algemeene vereeniging der belgische catholyken zal te Brus sel plaets hebben in de laetste helft der maend October aenstaende. In deze vergadering zal men de bezonderste maetregelen vaststellen voor het toekomende ca tholyk Kongres, welk in 1866 te Mechelen zal gehouden .worden. IS DAT OOK VOORÜYTGANG? Men zou haest niet gelooven waertoe eenen libeihater bekwaem is, als hy gedreven word door zynen dolzinnigen partygeest. Lezen wy niet in de Indêpendance die zich Beige heel, en dit minder is dan de lappen mynen schoenen, dal den moor- denaer van Willem den Zwyger, stadhouder van Holland, heylig verklaerd is geweest door de roomsche Kerk? Zoo tracht men, door leugen en laster het Pausdom halelyk te maken en de ver drukkers en roovers der Kerk te verschoonen en by te werken. .Indien liegen en lasteren, niette- genstaende het progves der XIX eeuw, nog altyd eerloos en onreglveerdig is, zeg my dan wat soorl- gelyke menschen en dagbladen zyn? Of zouden zy zoo geprogresseerd hebben, dat zy niet meer welen wat zy doen en zeggen RIEMEN UYT EEN ANDERS LEDER. Telkens dat er in den Moniteur eene subsidie verschynt tol opbouw of herstelling van kerken, steken de ministeriele gazellen het trompet, en roepen zegt nu nog dat de ministers geene kel k vrienden, geene halve kwezelaers zyn? Een oogenidik. als't u belieft. De kerksubsidiën, geven de ministers die uyt hunne eygene beurzen, of geven zy die uyt de kas van 't land? 'T Geld dat zy geven komt het niet uyt de beurze van catholyke lastenbetalers? Nog iets.' Als ft gouvernement, over zeventig jaer, de kerkgoederen heeft gestolen en verkocht, dan heeft het uytdrukkelyk den last op zich genomeo de jaer- wedden te betalen der pastoors, te zorgen voor ft onderhoud der kerkgebouwen. In ft konkordaet van 1802, heeft het gouverne ment op nieuw deze zyne pligl erkend. Als ft gouvernement subsidiën geeft voor kerken, 't en kwyt dan maer zyne phgt, 't en betaelt maer zyne schuld. En dan nog, 'I en betaelt ze maer ge- deeltelyk. Volgens de geslotene verbintenissen, zon 'l gou vernement Al de kosten moeten betalen der kerk gebouwen. Ee in plaHs van Al, betaelt het door- gaens, maer een ZESDE. En uyt dat zesde, trekt het ministerie twee voordeden Ten eersten, dat dient om de brave kortziglige menschen te blinddoeken, om de plans van goddienslvernieliiig zoo wat te verduyken. Ten tweeden, ft is ook al middel om diensten te koopen en te betalen. Zie maer welke gemeenten, In ft stuk van subsidiën, eerst en best bediend worden. Eene laetste-vraeg. De catholyken die kerken bouwen, met een zesde gouvernementeel subsi die, zyn zy ?eker dat die kerken catholyke kerken zullen blyve»? Als de vrymetselary sterk genoeg de overhand heeft, is er'dan een onregt dat on- mogelyk is ten opzigle der catholyken? Men schryft uyt Lede De plechtige novene die alhier jaerlyks gevierd word, ter eere van O. L. V. van zeven Weeën en die verleden jaer lot eenen zoo luyslerryken Jubilé wierd verheven, zal van den 11 Jnny tot den 19 der ze fde maend plaets hebben. Verscheydene Parochiën hebben alreeds aengekondigd, dat zy processie gewys by Onze Lieve Vrouw van Lede ter bedevaerd zullen komen. De schoone processie welke de ontelbare menigte in den Jubilé heeft be wonderd, zal dit jaer met de zelfde pracht geschie den en opdat de inwooners der omliggende dor pen de zelve zouden komen bywoonen, zal zy slechts om 5 ip2 ure namiddag beginnen. Mgr den bisschop van Gend komt de volgende benoemingen te doen MM. Fr. De Ryck, onderpastor te Calken, J. De Rop, onderpastor te Scheldewindeke, en G. Hammers, onderpastor te Denderhuutem, zyn in dezelfde hoedanigheyd benoemd, 1° te Geeraerds- bergen, den 2un te Calcken en den 5ftu te Schelde windeke. M. P. Devis, priester in het Seminarie is be noemd lol coadjutor te Gavre, en M. De Backer, coadjutor te Bambrugge, gaet in dezelfde hoeda nigheyd naer Landscauter. Den heer Sinsano, onderpastor van Ste- Annakerk, le Gent, is in dezelfde hoedanigheyd verplaetst naer Ste-Walbnrgis, te Audenaerde, en is te Gend vervangen door den heer Van den Doorne, coadjutor te Landscauter. M. De Troch, pastor te Dendermonde en deken des distrikts, die gedurende 48 jaren liet bisdom van Gend heeft gediend, heeft zyn ont slag gevraegd en bekomen. Mgr den bisschop komt hem te benoemen tot eere-kanouik van •Sint-Baefs. M. J. De Loose, pastor te Oordegem, word pastor-Deken te Dendermonde. M. II. Pycke, coadjutor te Lede-Wannegem, word onderpastor le Denderhautem, en is te Lede vervangen door M. D'Hooghe, priester in het se minarie. Gisteren heeft onzen zeer eerw. heer Deken in de parochiekerk alhier eenen allerplegtigsten lykdienst gecelebreerd tot lavenis der zielen on zer ongelukkige landgenoten, welke in Mexiko gesneuveld zyn. Alle de militaire overheden be nevens g'heel het garnizoen alhier in bezetting met een groot getal der vooinaemste burgers onzer stad woonden deze plechtiglieyd by. By koninglvk besluyl van 51 mey zyn be noemd 1° Regter by de koopliandel-regtbank van Aelst, M. J. Noel, fabriekant in die stad. 2° Byregter by dezelfde bank, M. Levionois zoon, fabriekant, te Aelst. De tuchtkamer der notarissen van bet ar rondissement Dendermonde is, voor het jaer 1865-66, samengesteld als volgt Voorzitter: De heeren Van Landeghem, te Lo lt eren; i^syndik: Geérts, te St-Nikolaes; 2C syn- dik: D'Huygelaere, te Aelst; verslaggever: Bon- gaerts, te St-Gillis-Waes; secretaris: Meeus, te Zele; SchatbewaerderLyssens, te Temsche; leden: Lulens, te Dendermonde; De Wilde te Laerne, en Dirix, te Zwyndrecht. Men schryfl uyt Dendermonde, 29 mey: By het onweder dat verleden zondag over onze omstreken losberstte, viel den bliksem niet minder dan drymael in onze stad. Tweemael langs de vestingen, alwaer hy slechts eenige boomen be schadigde en eene derde mael op een huys der Molenstraet, alwaer hy een buylengewoou uyt- werksel had. Den bliksem drong namelyk door het dak op eene kamer, trof eene vrouw vrouw die er zat te lezen, nam de twee glazen uyt haren bril, slingerde haer boek tot het overeynde der plaets en verdween langs de schouw, zonder de verschrik te vrouw eenig letsel le veroorzaken. Te Sleenhuyze heeft den bliksem maendag lest een veertigtal dikke boomen deels in tweën opengereten, of verbroken, deels de kruynen en grootste takken afgeslingerd. Te Idegem' is eene schuer ganseh vernietigd. - Wy vernemen dal den cerweerden Pater De Smet den 2 juny aenstaende op nieuw vertrekken zal naer Amerika, vergezeld van den eerweerden Paler Grielens en van acht novicen der Societeyt Jesu. Woensdag wierd te Brussel ter verkoopzael der notarissec le koop aengeboden het Algemeen Nut, een weekblad dat in den loop van verleden winter le Brussel gesticht was. Uyt de verkoop- voorwaerden bleek, dat geméld blad sedert 16 april laelsleden had opgehouden le verschynen. Opgeroepen aen 6000 fr., is de koopwaer afge- daeld tot 100 fr., zonder echter liefhebbers te vinden. Donderdag namiddag, met den treyn van 12 uren 55 uyt Brugge nüer Gend langs Eecloo, zyn vier waggons, geladen met vlas en met schors, in brand geschoten. Het vuer was door den stoom sleper aen de lading overgezet. Den brand was op ongeveer een kwartuers afstand van de stalie van Eecloo uvtgeborsle». Den treyn liep dus al bran dende de slandplaets binnen, heigeen een zeer aer- dig verschynse! opleverde voor hen die het vlam mend gevaerte zagen aenstoomen. Met veel moeyte is men er ter statie in gelukt het vuer te blusschen. De schade is aenzienlyk. Men weet dat hal ministerie, ten eynde het princiep van de ondereetimenging der begravingen te doen doorgaen het catholyk kerkhof van Londer- zeel heeft doen suyten. Het schynt dat sedert eenigen tvd, men opge houden heeft daer te begraven, maer ook dat geen eene fa mil lie tot hiertoe erin heeft willen toestemmen zyne bloedverwanten te laten be graven op het nieuw kerkhof dat de zegening der Kerk niet heeft ontvangen. De lichamen wqj'den allen weggevoerd om op de kerkhoven der naburige gemeente ter aerde besteld te wor den. Maendag heeft er in eene wooning op den steenweg van Etterbeek naer de Leopoldswyk, eene moordpoging en zelfmoord in de volgende omstandigheden plaets gehad Den genaemden Filip Servranckx, plafoncerders- ,..y - gast, geboren le Boitsfört, was met zyne vrouw in twist geraekt. Eensklaps greep hy in zyn gramschap een bvllje en bragl haer daermede eenen slag in den nek toe, die echter niet gevaerlvk was. Hy geloofde evenwel het tegendeel. Meenende dat hy haer doodelyk getroffen had, en zyne wanhoop niet kunnende bedwingen, laedde hy eene pistool en schoot zich dezelve in den mond af. Eenen ge neesheer der plaets gaf de eerste verzorging aen de twee gekwetsten; maer by zyne aenkomst in het St-Jaiisgaslhuys, stierf den man. Den toestand der vrouw boezemt geene onrust in. Den jongen koporael der karabyniers, Crim- mers, belgisehen vrywilliger, die in het mexi- kaenseh legioen zonder toestemming van zynen vader was ingelyfd geworden, is te Brussel terug gekomen. Het garnizoen van Antwerpen is onlangs vermeerderd geworden met een regiment van dry batailjons sterk.'Wy kennen de omstandigheden niet die dit besluyt hebben doen nemen; maer wy welen uyt zeer zekere bron dat men aen die vermeerdering van garnizoen een zeer ongezond kazernement heeft gegeven, men heeft ze gelogeerd in de oude citadel van het Zuyden. Nu, wy mogen niet laten vergelen dat, eenige jaren geleden, men herkend had dat dit kasteel kiemen van koortsziekte bevatte die er zich snellyk ontwikkelden onder de soldaten welke men zich oogenblikkelyk vcrpligl vond er in le sluyten. Een geheel regiment was alsdan met die onge lukkige poldei koortsen overvallen geweest, men moest het er ten spoedigste uyttrekken, en men zond een batailjon naer Henegauwen. een ander naer het Luxemburgsche en een derde naer de provinlie Luyk, met gevaer zelfs van de ziekte welke dit regiment op de oevers der Schelde had betrapt, overal voort te zetten. Hoe is het mogelyk dat men reeds in de bureelen van het ministerie yan oorlog die noodlottige ondervinding zoude kunnen vergeten hebben? Te Brussel, daërentegen, is het garnizoen zoo danig verminderd geworden dat men er zelfs niet meer kan aen denken de minste manoeuveis uyt te voeren. Bakker S., woonende in de S. Catheriua- straet te Brugge wierd reeds sedert ruymen tyd gewaer dat er hem geld en andere voorwerpen ontstolen wierden, zonder op het spoor van de pliglige te kunnen geraken. Échter vatte hy som- wylen vermoedens op zynen knecht- en evndigde met dezen op zekeren keer weg te zenden. De ontvremdingen bleven voortduren, en in dien slaet van zaken ging den heer S. in zynen geldelyken toestand om zeggens ten achter, waerover hy be droefd scheen. Dezer laetste dagen verdacht hy alweer zynen knecht, maer het schynt dat dezen zynen meester op het spoor Nan de ware pligtige heeft gebragl: Een vrouwspersoon van St-Michiels, vroeger dienstmeyd by den bakker, maer sedert eenigen tyd gehuwd, kwam alle weken als werk vrouw in het huys werken, en dat was de diefegge, die sedert lang zoo duchtig in de geldlade gegre pen had. Toen ze bevond dat zy in ft warrelgaren zat., bood zy 150 fraifcks aen den bakker om over de zaek eenen floers te werpen. Maer de justitie heeft er zich mede bemoeyd, en na eene.huyszoe- kiug in hare wooning te S. Michiels, is zy donder dag in ft gevang opgesloten. Men schryft uyt SaftVlaere, 28 mey Gistereu is alhier den genaemden G. Van Acker, metser en verwer, bezig zynde aen het kalkwitlen van den kerktoren en gevel, van eene hoogte van ongeveer 25 meiers neergevallen, door hel breken van de touw waermede hy by middel van eenen bak wierd ópgeheschen; eenen angstkreet ontsnap te aen de aenwezige - persoonen, want eenieder meende hem dood te vinden, toen hy buvten alle verwachting, uyt den verbryzelden bak kroop, en verklaerde zich niet erg bezeerd le hebben. Onder steund door twee mannen kou hy naer zyne byge- Iegene wooning gaen, waer hem de vereyschle zor gen wierden toegediend. Doch niettemin is zynen toestand verslecht en boezemt vrees in. BUYTENLANDSCH NIEUWS. Parys, den 27 mey, Brief des keyzers aen prins Napoleon. Den Moniteur bevat den volgenden brief, die door den Keyzer aen prins Napoleon is gezonden: lk kan my niet beletten u den pynlyken indruk te betuygen, welken uwe redevoering.van Ajac- cio op my gernaekt heeft. Toen ik, gedurende myne afwezigheyd, u als onder-voorzitter van den gehevmraed by de Keyzerin en mynen zoou achterliet, wilde ik u een bewys van vriendschap en vertrouwen geven, verhopende dat uwe legenwoordigheyd, uw ge ts drag en uwe redevoering de van eendragt, welke onder onze tamilie heersehl, zouden geluygen. Het politie!, programma, dal gy onder de bescherming de Keyzers plaetst, kan slechts aen de vyanden van myn gouvernement dienen. By waerdeeriugen welke ik niet kan aennemen, voegt a gy gevoelens van haet en vrok, welke niet meer van ons tydstip zyn. Om de denkbeelden des Keyzers op de tegenwoordige tvden toe le pas- sen, moet men eerst de harde beproevingen der verantwoordelvkheyd van het bewind doorge- komen zyn. Kunnen wy overigens, dwergen, gelyk wy zyn. de groote historische figuer van Napoleon aen hare juysle weerde schatten? Gelyk voor een reusachtig standbeeld, zyn wy omnaglig in eens het geheele ervan te vatten. VVy zien nooyt anders dan den kant die onze blikken treft. Van- o daer hel onvoldoende der namaking en hel ver te schil van gevoelens. Wat er duydelyk is in de oogen der gansche wereld, dit is, dat om de regeringloosheyd der gemoederen, die vreeslyke vryheyd, te beletten, den Keyzer eerst in zyne familie, en daerna in het gouvernement, eene strenge regeltucht heelt ingerigt, door sjechts eenen wil en eene werking aen te nemen. Ik zal nooyt van dien gedragregel afwyken. Den volgenden brief is door piins Napoleon den Keyzer toegezonden Sire, Ten gevolge van den brief uwer Majeslevt. van 23 mey, en deszelfs afkondiging in den Moni teur van heden, geef ik myn ontslag als onder voorzitter van den byzonderen Raed en van voor zitter der commissie voor de algemeene tentoon stelling in 1867. Gelief, Sire, de hulde van de diepe en eerhif,- b dige verkleefdheyd te aeuveerdèn, waermede ik r ben, Van Uwe Majesleyt. n Den zeer verkleefden neef. d Palais-Royal, 27 mey 1865. 0 (Get.) Napoleon (Uieronimus.) j, Den brief van den keyzer aen prins Napoleon k is nog altyd het voornaemsle fey-t der politieke z kronyk. Men bespreekt ei de gevolgen van en de e. minste tusschengevallen die deszelfs alkondigi»" hebben vooraf'gegaen en gevolgd, worden gretig z ingezameld. (j Een feyt dat door elkeen word herkend, is dat de politieke afbreuk van den keyzer met zynen g neef volkomen is en dat, in de voegen op welke zyz gebeurd is, deze afbreuk, zoo niet voor altoos, ten i minsten voor zeer langen tyd schynt te moeten wezen. Het is immers niet aennemelyk dat, na zulke geweldige blaem le hebben ontvangen, den prins Napoleon nog eene plaets weerdig van zynen toestand zou kunnen hernemen in de raedvergade- ringen des keyzers, en ft is ook wey'nig waerschyn- lyk dat den keyzer door eenen tweeden brief hel uylwerksel zoude willen uytwasschen te weeg ge- bragt door dengenen welken den Moniteur komt n openbaer te maken. Ziehier, ten overige eenige inlichtingen over den toestand der persoonen en zaken Den jn-ins is woensdag le Parys aengekomen. Hy wist wat uylwerksel zyne redevoering van Ajaccio le Parys Had le wee'g gebragt en het was hem ook niet onbekend dat den keyzer er van ver wittigd kwam le worden door de berigten die hem 7 eiken dag wierden toegestuerd. Hy begaf zich by de keyzerin binst den dag. Het gesprek was zeer j hoflëlyk van weerskanten. De keyzerin stuerde den prins de minste verwyting niet toe. Den prins sprak op eenen schertsenden toon van zyne schrik kelijke redevoering. De keyzerin antwoordde hem dat zy geschrevene onderrigtingen te verwachten was die haer door de telegrafische berigten des keyzers waren aengekondigd. Tegen zyne gewoonte, ontving den prins nie mand in het Koninglyk Paleys, noch den dag zyner aenkomst noch daegs nadien. 'T is's anderdaegs, ft is te zeggen den vrydag, dat hy den brief' van den keyzer ontving. Hy bood zich aen by de keyzerin, aen welke hy zeer eerbiediglyk eenige opmerkin gen deed over het uytwerksel dat de afkondiging des briefs van den keyzer zoude voortbrengen. De keyzerin antwoordde dal de bevelen des keyzers nadrukkelyk waren. Den mmistersraed wierd nog den zelfden dag byeengeroepen en hy verklaerde zich eenpariglvk voor de onmiddelyke afkondiging van den keyzerlyken bl ief. a Zaterdag morgend ontving den prins Jacobyfi achtereenvolgendlyk eenige revolulionnairen zyner vrienden, welke hy had ontboden Verscheydene onder hen die nog den Moniteur niet gelezen had den, vernamen by hem de tyding van den brief dien hy bevatte. Den prins kondigde hun ft besluyt aen dat hy genomen had en dat aen elkeen heel natuerlyk scheen. Binst den dag zond hy den brief weg die zyn ontslag bevatte en die cien a'vond zeiven in dè demokralische bladen van Parys wierd afgekondigd. Den Moniteur heeft nog dien brief met gegeven en men weet niet of de ontslaggeving die hy behelst is aenveerd geworden. Volgens eene dépêche, te Parys ontvangen, zou den heer Johnson aennemen, dat hy zich be drogen heeft, toen hy Jefferson Davis beschuldigde van medepligtigheyd in de moord van Lincoln. Men schryft uyt Londen aen den frahschefi Moniteur, dal den hertog van Braband, een bezoek heeft afgelegd by lord Palmerston en met den doorluchtigen staetsman een lang onderhoud heefl gehad. Eene groote godsdienstige beweging geschied thans by de Chineezen. Honderde dorpen bekeereii zich lot het catholyk geloof, maer het getal der missionarissen is ongenoegzaem geworden; de bisschoppen van China smeeken de catholyke priesters van Europa dat zy zich zouden komen toewyden aen de zaligheyd dier millioenen zielen. Men zegt dat Noord-Amerika dagelyks 5 millioenen franken minder moet uytgeven, nu dat den oorlog met hel zuyden een eyiide heeft geno men. EEN GROOTMOEDIG ANTWOORD. De dagbladen uyt Griekenland halen een groot moedig en allezins krachtvol antwoord aen van den Markgraef de Lorency-Charras, eenen der voor naemsle edellieden van Vrankryk. Graef de Sponneck, hoogen bedienden aen hel hof van den Koning der Grieken, gaf over eenige dagen een groot soiree op welk hy, iu de hoofdstad Athenen, de diplomaten der verschillige landen van Europa alsmede een aenlal onderscheydene vren;- deliugen genoodigd iiad. Van Deze laetsten waren burggrael' de Loreney en.... den goddeloozen Renan, den sehryver van het Leven van Jesus. Wanneer nu, volgens gewoonte onder bewooners van een zelfde land, Renan den burggraef de Lo reney naderde om hem de hand te drukken, trok dezen zich eensklaps met verhaesdheyd terug, en terwyl hy hein stuersch aenblikle, zegde hy hem: NeenMynheerik ben catholyk, een toegenegen kifii der 11. Kerk, en ik druk de hand niet die myne God in het aenzicht heeft geslagen Deze woorden, gehoord door byna al de persoo nen die in de zael aenwezig waren, maekten op het meesten deel derzelve eenen diepen indruk, en des anderendacgs hoorde men van niets anders spreken in de stad. Of Renan over de houdingen de woorden va»1 den burggraef de Loreney zal hoogst gevleyd ge weest zyn, behoeft niet gezegd te worden maer vond men wat meer de Loreney 's, die de godde- loosheyd opentlyk durven schandvlekken, men vond voorzeker niet zoo veel Renan's in de wereld, die zich met schamen opentlyk den spot te dryven met alles wat heylig en aenbiddensweerdig is. Zie hier een geheymzinnig artikeltje, dat inden Volksfreund van Weenen voorkomt: Uyt eene geloofweerdige bron ontvangen wy nièuwstydingen over zekere voornemens van Maximiliaen I, Keyzer van Mexico. Ofschoon de inlichtingen welke wy sederti jaren aen deze zelfde bron putten, altyd zyn be- waerlieyd gewonden, bezitten deze tydmgen zulkl

De Denderbode | 1865 | | pagina 2