■prinses Charlotte uylmaken! en reeds zyn do helft van de volligeurs, met hunne oversten om zeep; doktor Lejeune is dood. Vaerwet dus, Dixmudé; toL binnen twee of dry jaren, als ik ei nog ben P. S. Ik heb niynen brief moeten frankeeren lot aeu Vera-Crnz, (Ir, 1,38), en wanneer eenen brief nyt Belgiën te Mexiko aenkoint, moeten wy fr. 2,50 betalen en denzelven op den posl gaen afhalen. Ik verlang om eens hesp naer den I.aetsten Stuyver te gaen eten! DE HAZEUXY. Op het oogenblik dat de hitte, ingezien de on- gelykheyd van luchtgesteltenis in ons klimaet, weiiigt ons overvallen zal, is liet misschien niet ongepast van onze lezers te waerschuvven, tegen de verschrikkelyke gevaren waernen zy door het hondengeslacht zyn blootgesteld. Alle jaren halen de dagbladen menigvuldige gevallen van razerny aen en men zou verslagen sta'en, zoo men eene nauwkeurige statistiek opmaekte van de onge lukkige slagto fors eener beet van razende hon den. Nogiat s, zegt den geleerden professor M. Maiaguti, om de teekenen dezer verschrikkelyke ziekte le kennen, hoeft men noch vele wetenschap noch eene groole scherpzinnigheyd. Inderdaed, waerop komt het aen? Van als verdacht te aenscltonwen en zich te mistrouwen van de honden: 1" Die droevig zyn zonder schynbare oorza ken en sehynen le lyden, alhoewel zy drinken en niet zoeken te byten; 2" Die gebeten zyn geworden zelfs sinds vier maanden, want het is maer na dit tydverloop dal men zich mag gerust stellen 3" Die eensklaps van eene somberheyd van gemoed, van eene angstige rusteloosheyd zyn songegrepen, en die gunne meesters vlugten; 4" Die lydend, ten prooy aen koortsdolheyd sehynen, of zonder er toe te worden opgehitst geweefsels, kussens, scheuren, in kleyne meu- helen byten, of geweld doen als hadden zy iets tusschén de tanden of in de acltterkeel steken; 3° Die in stede van te blaffen, een heesch ge- luyd laten hooren, gevolgd door dry of viermael Iterhaelde leekens verslappend gehuyl B° Die lyden zonder zuchten of schreeuwen, en stom voor de pyn sehynen te zyn geworden; Die strydig met hun karakter, woedend op handere honden losspringen; 8" Die het huys van hunnen meester verlaten om er na eenen of twee dagen afwezigheyd terug le keeren, met al de kenteekens der ellende. Van zoodra de ziekte geheel ontwikkeld is, zegt ten slotte M. Maiaguti, volgen de aenvalleri van woede met weynig tusschentyd elkander op; in het oog schittert een somber vuer, en zoo den hond in zyn kot is opgesloten springt hy, ■op de minste aenhitsing, naer u toe, terwyl hy zynen karakteristischen schreeuw laet hooren. Zoo men hem eenen staef of stok toesteekt, grypt hid.er hcrhaelde malen in. EöflG grOOte vormcwjUitcja-vxMj,* ..otUiu -dezen staet van opgewondenheyd, het dier uyt- geput, blyft eenigen tyd onbeweegbaer, in bet diepste zyns kots; maer eensklaps valt by in eenen nieuwen aenval. Zoo den razenden hond in vryheyd is, gact by eerstens met vasten tred en rand alle levende schepselen, maer liefst de bonden aen, die by te gemoet komt; doch weldra verliest hy de vry heyd zyner doenwyze door de aenvallen van woede, van hongervan dorst uylgeput, en or.getwyfeld door dc eygene werking zyner ziekte vertraegt hy dra zynen gang. Zynen steert hangt néér, zyne beenen waggelen, hy laet 't hoofd nederhangen, zyne muyl is open en er hangt eene blauwachtige tong nyt, kortom het dier dat boe zemt afschrik in. Weldra staet hy stil, valt en hezwymt; wee den onvoorzigtigeri die hem wekt! Eyndelyk onstaet de iamheyd der leden en den hónd sterft. M. den kanonik Van der Linden, viknris- gene-rael van Zyne Eminentie den kardinael-aerts- bisschop van Alec.helen, komt door den Heyligen Vader benoemd Ie worden lot de hooge wceniig- iieyd van huysprelaot Zyner Hevligheyd. De menig vuidige vrienden en kennissen van AL den vikaris- generaej zullen deze lyding met gelukslelling ver nemen. Bf.bigt. Verscheydene bedieningen van ■douanier gaen eerstdaags openvallen. De jongelin gen die lot het bekomen dier plaetscn willen mededingen, moeten hunne vraeg doen toekomen .aen den minister van Pinanlien of aen den bestuer- der der contribution luiuner provintien, er by voegende. lu een exlrakt nyt hunnen kerstenbrief; »2B een eertifikaet van goed gedrag hun afgeleverd do%r de bevoegde overlieyd hunner woonplaets; 3B een eertifikaet beslatigende dat zy voldaen heb ben aen de mililiewet, of, des noods, aen de wel op de burgerwacht. Gedurende de verledene maend mey zyn er 4057 brieven met te regte gekomen hy gevolg van gebrekkige adressen. Van dit getal zyn er 556(1, na opengedaen te zyn geweest, kunnen voorfgezonden worden aen degenen voor wie zy bestemd waren, of wel teruggekeerd aen hen die geschreven hadden. De Io71 overige zyn in de srlieurniande gebleven Den minister van oorlog heeft, volgens de 'Sf.ntinki/ e, eenen bi iel' uytgegeven, door welken het, vooral aen de officiers der genie, verboden word lenzy hoog noodig hunne garnizoenen te verlaten en naer Brussel le gaen. Door dien brief word ook het gezag der kolonels ingekrom pen, die door het art. 16 van het dienstreglement, het regt luidden aen de oflieiers voor minder dan 24 uren verlof te geven, zonder dat zv daerover aen wie het ook zy, verantwoording schuldig waren. Niemand is toegelaten om mede te dingen 1° indien hy niet ten minsten 21 en ten hoogsten 35 jaren oud is; 2' indien hy niet ongehuwd of'wedu- wenaer zonder kindereu is, en 5° indien hy niet Belg is van geboorte of door naturalisatie. Donderdag 15 dezer, om 2 uren namiddag, zal in de kerk van O.-L.-V. Ier Jesuiten, Bestorm- siiaetj plaets hebben de algerueene vergadering van alle de genootschappen der archikonfrerie van fen II. Franciscus Xaverins, van hel bisdom Gend. In deze vergadering, gehouden onder het voor zitterschap var. Mgr. den bisschop van Gend, zal hel verslag aeugehoden worden over de iiylslagen bekomen door gemelde genootschappen. De zael van den oorlogsraad van Bra band was dvnsdag morgein! lelterlyk opgepropt met nieuwsgierigen, aengelokt door de debatten van hei vervolg ingespannen legen den jongen Oim- mers. Het misdryf van desertie bewezen zynde, zoo is den betiglten, in weerwil alle de poogingen van zynen verdediger, pligtig verklaerd doch den ra- d. verzachtende omstandigheden in acht nemen de, heeft hem maer tot vyftien dagen opsluytii.-g verwezen. Een koninglyk beshiyt van 6 Juny aenveerd het ontslag van AL C. Filbers, greffier des vrede- geregts van het kanton Deynze. Hy is toegelaten zyne reglen op pensioen te doen gelden. In den nacht van 28 tot 29 mey laefst, is er te St.-Antelinckx eenen verschnkkelyken brand uylgeborsten, waerby de wooningen, schuren en stallingen toebehoorende aen 1° Francisca Van Laethem, weduwe van Franciscus Van Waeyen- berge, 2° Petrus Van Waeyenberge, 3° Franciscus De Vos, en 4° Joannes Bapt. De Lange, alle vier landbouwers, aldaer op wevnigen tyd gansch en geheel met al wat zy inhielden in assche zyn ge legd. De geledene schade wórd begroot op fr. 10)500. Allen waren verzekerd voor de som van fr. 10,645. By dezen brand hebben twee menschen, den bovengenaemden Petrus van Waevenberge en zyne zuster Catharina, byna het leven verloren; hunnen staet boezemt tol heden nog onrust in. De oorzaek van al deze brandrampen is onbe kend. Men schryft nyt Lembeke, den 1 juny: Dynsdag. 26 mey, is alhier nabv het dorp den genaeinden Jacobus Van de Voorde,- zoon van Karei, by het wachten van dry koeyen in eenen diepen gracht vol water gevallen, en verdronken hy had, by het vallen, eene dier koeyen. medege- rukt, die scheen boven op hem in den gracht gele gen te hebben. De koey is niet mede verdronken. Het Amerikaensche 3 mastschip William Nelson, was zondag te Antwerpen op stroom gaen liggen, om maendag met 500 passagiers naer Amerika te vertrekken. Zondag avond zat eenen Duytscher, rond 11 uren, op den kant van het schip, welligt aen zyn nieuw vaderland, waer hy fortuyri ging zoeken, te droomen, toen hy allengs in slaep sukkelde, over boord in de Schelde viel en verdronk. Voor dat het ongeluk verr.omen wierd, was den armen man reeds verdwenen en tol nu toe heeft men zyn lyk niet teruggevonden. Maendag inorgend óm 9 uren heeft den William Nelson de haven verlaten. De vrouw van den verdronken Duytscher is, toen zy haer smerlelyk verlies vernomen had, nog. in den nacht met hare vyf kinderen aen wal gekomen, en by hef vertrek van het schip, stonden zy treu rig aen de haven ze wilden niet mede vertrek ken, want wat konden ze ginder in dit verre land alleen gaen doen? Zy verkiest liever naer x-utiommT weer tcKcereu. Iedereen was diep getroffen door het ongeluk dat, dit huysgezin overkomen is. Men schryfl nvt Veurne a De P.mne zal welhaesf, gelyk Oostende, Blan- kenherglie, Heyst en Nicupoort, haer zeebadenge sticht hebben. Twee der voornaemsfe inwooners van Veurne, ALM. D< smedt en Bieswal. hebben zich in betrekking gesteld met AL Boitier, den eygenaer der gronden die het sehoone strand dei- Panne bezoomen. Wy ge too ven te welen dat. onder andere voorwaarden, er zoude besproken worden dat de koncessiounnrissen zouden afzien van alle subsidie of deel der spelen van Spa, en dat het hun zoude verboden zyn in het nieuwe gesticht noch bals noch avondfeesten te geven als winterverma ken aenschouwd. In den nacht van 1 en 2 juny, is den genaem- den Ka re' Carnier, daglooner te Wercken, aen het kyven gemekt met zyne vionw die by*lture moeder te Zarren gevingt was. Daer had een gevecht plaets Inssehen Carnier, zvne vrouw, zyne .schoon zuster en den zoon Desiré Carnier, oud 21 jaren. Dien laetslen heeft eenen messlag "van zynen vader be komen op het hoofd boven hel voorhoofd, en de schoonzuster geuaemd Eugenie Harens, is in hare linkere kaek gebeten. Het schynt dal dien twist, voortgekomen was bvgevolg der verwvlsels die Carnier aen zyn'e vrouw deed over den voorkeur dien zy had voor hai en zoon Desiré, die haer na- tuerlyk kind is en dien Carnier herkend heeft op het oogenblik dat hy trouwde. Carnier vader is aeng-houden en naer Veurne geleyd geweest. Alen leest in la \leuse Het bestner der spelen van Spa heeft dit jaer eenen maetregel genomen, dit* de algemeene goed keuring wegdragen zal het is het. verbod dei- speelzalen aen allen werkman en kleynhandelaer, in een woord, aen alle persoonen, door de fortuyn weynig begunstigd, en die. door den drilt van het spel medegesleepl, op .de groene tafel liet geld gaen wagen, dat zy in liet zweet huns aenschyns hebben gewonnen, en dat hui. somtyds zelfs niet toebehoort. Het verlies is in dergelyke gevallen dubbel ge voelig aen wie liet beproefttwee franks, door eenen werkman verloren,'veroorzaken hem eenen pynelykeren indruk, dan die, welke eenen welslel- lenden persoon ondervind, by het verlies eener aenzienlyke som, die hy maer uyt zynen koffer te putten heeft. ♦Een byzondor bureel is in de speelzae! opgerigt, om de reclame» 'der persoonen Ie ontvangen, aen welke men den toegang der zael weygertaen dit bureel levert men loelalingskaei ten af, wanneer de reclamenten erkend worden niet tot de catego rie der spelers te behooren, die men noodig geoor deeld heelt van de kansen der roulette venvyderd Le houden. Het verbod strekt zich ook uyt lol de lieden van onzedelyk gedrag den ingang der speelzael zal hun sfengelyk ontzegd worden. Dien nieuwen dienst is ingerigt onder het be stner van eenen gewezen commissaris van politie van Lnyk en eenen oudamhtenaër van Verviers. Alen srhryft uyt Bonrg-Loopold, den 3 jnny: De troepen die tegenwoordig in het kamp vau Beverioo liggen, hebben ook eene laetsto pligt willen bewyzen aen de Belgen die eene zoo roem- ryke dood gevonden hebben in hel heldhaftig gevecht van Tacamlmro, in Alexiko. Eene plagtige, llcquiem-mis is in de volle lucht gevierd geweest, op de nyt gestrekte Leo- poldsplaets, tol lavenis der zie'en dier zoons van Belgiën, Eenen aulaer met vaendels, wapenhun- dels en rouwteekens versierd, was voor die treu rige plecbligheyd opgeslagen. Eene prachtige lyk- baer stond voor den aulaer opgerigt. Mgr. den bisschop van Luyk had aen Al. den aelmoezenier van het kamp van Beverioo de noodige magliging voor de plegtigheyd verleend. Van ten 8 1/2 ure des morgends namen de troepen, ten gelalle van 750U mannen, aèngevoeid door 250 officieren, plaets en vormden een lang werpig vierkant, waervan eene der zyden, degene voor den aulaer openbleef en welbaest bezet wierd door den staf der plaets met Al. den major Graff aen 't hoofd, alsook door de officieren zonder troe pen van het garnizoen by dewelke zich de burger- lyke overlieden van Bourg-Leopold, den bedienden en het puyk der bevolking hadden vervoegd. Ten 9 uren kondigde eene kanonschot hel begin der plegtigheyd en de aeukomst der geeste- lykbeyd aeu begeh yd door eene eerewacht ge- trokken uyt het regiment der karabynieis. AL Hendrickx, aelmoesenier van het kamp van Beverioo, bvgestuen door verscheydene pries ters welke hy tol de plegtigheyd had uylgenoodigd, verrigte den dienst le midden eener echt gods dienstige ingelocgeiiheyd. By de konsekralie bood den troep de wapens, de trommels, sloegen en de kanons lieten by lusscheiipoozeii hun gebrom hooren. De mis wierd in gregoriaenschen zang gezon gen. met begeleyding van liet muziek der Alael- schappy van Bourg-Leopold. liet eynde van den dienst wierd aengekondigd door het kanon en de geestelykhcyd wi- rd lei uggeleyd naer de kerk met hetzelfde ceremonieel als by hare aeukomst. BUYTEi\LAl\DSCï1 nieuws. Den bestuerder van het geeslelyk geslicht gezegd van Alarcq, te Ryssel, komt een proces voor laster in te spannen tegen den Echo du Nurd, om van dit geslicht gezegd te hebben dat de jesuietieke opvoeding welke de jongelingen er ontvangen, hen onbekwaem maekl om alle politie ke en maelschappelyke functie te vervullen. Eene briefwisseling uyt Parvs meld dat den Heyligen Vader, den dienst willende herkennen welken M. Thiers aen de zaek der wereldlyke inagt bewezen heelt door zyne prachtige redevoering over de Overeenkomstl van den 15 september, een geschenk aen den vermaerdea redenaer komt te zen den. 'T is Zyne Emin den kardinael-aertsbisschop van Mechelen die door Zyne lleyligheyd zou gelast geweest zyn aen Al. Thiers die kostbare betuygeiiis (Jer voldoening van den Opperpriester le behundi- gen. Men twyfelt niet meer te Roomen aen het wel slagen der onderhandelingen die met Victor-Em manuel zvn aengevangen, door de lussclienkomsl Tiiir M. Vegez7.«. D«»n Koning, den wederstand over winnende welken een deel van zyn ministerie hem bood, zou alle de noodige toegevingen lu-bben ge- daen om tot de regeling van de kwestie der itali- aensche bisdommen te geraken. Eene verschrikkelyke gebeurtenis. Eene ver schrikkelyke gebeurtenis heeft eene derachbaersle familiën van Lyons in den rouw gedompeld a AI. B. had zich verleden zondag naer Geneve begeven om de schyfsehieliug by le woonen. Onzen landgenoot en Al. T. een zyner vrienden, te Geneve gevestigd, hadden het denkbeeld opgevat van in eenen boot eene wandeling le doen op het m ei r. Dry mannen, twee vrouwen en een zuygeling namen phets in hel vaertuyg. Alen had dei: hond van M. T. aen land gelalen. Toen dezen echter zag dat zyne meesters zich verwyderden, wierp hy zich in het water, en ging het schip bereyken. Mev. T. wilde het dier tot zich trekken maer zy werd door den hond medegesleepl en viel in het water. In haren val wierp zy mev. B. omverre. welke insgelyks met haer kind in het meir neêrtuy- melde. Vol wanhoop, poogden de echtgenooten de slagloflërs dezer droevige gebeurtenis te redden. Hunnen moed en hunne verkleefdheyd konden er echter niet ingolnkken de drenkelingen te redden. Zy bragtcn slechts de twee lyken der vrouwen en hetgeiie van liet kind boven water. Hel verstand van AI. B. is door deze gebeur tenis hevig ontroerd geworden. Toen hy de Lyons wederkwam, verkeerde hy in eenen volkomen toe- sland van zinsverbystering, en hel is le vreezen dat zyne vei standvermogëns door dit afgryselyk ramp- geval voor immer zullen gekrenkt blyven. Daer zyn in de maend mey te Parys weder om al niet minder dan 114 faillieten verklaerd. Dit cyl'er overtreft ver datgene der voorgaende maend. Wy lezen verders in eene parysche briel'wisse- lining Unze beurs is hevig geschokt geweest dooi de ramp van het bank huys Werner, dat sluyl met een te kort geschal op 7 of 8 miljoen franks. Hel meestendeel der wisselagenlen (vyf-en-dertig, zegt men) bevinden zich in deze failliet betrokken en eenigen voor sommen van 4 lot 3 honderd duyzend franks. T is de likwidering der operalien op de yzeren wegen ter Beurs, die deze ongelukkige zaek heeft te weeg gebragl. Den bankier Werner was zeer sterk betrokken op den yzeren weg van Lyons die omtrent 75 gezonken is. Het huys Werner had zyne voornaamste klienteel in Duytschland. T^en nog al aerdig internationaal lussehenge- val is opgekomen Ier gelegenheyd der moordpoo- ging die heeft plaets gehad op den persoon van AI. de Balseli, gehecht aen het gezantschap van Bus- land, te Parys. lid i-ussisch gouvernement vracgt de uytleyeriug van den rnssischen officier die zich aen d' ze misdaed heeft pligtig gemaekt, dewyl liet feyt heelt plaets gehad in hel gezantschap van Rus land, 't is te zeggen, volgens het internationale regt, op hel nulionrel grondgebied. Maer den mi nister van buylenlandsche zaken beweerd, van zynen kant, dat men diesaengaende de beslissii g der fransche regtbanken moet afwachten, aen de welke den piigligen overgeleverd geworden is door het rnssisch gezantschap zelve, ln afwachting heb ben de persoonen die lot hel gezantschap belioo- en en door de fransche justitie als geluygen opge roepen zyn, lot hiertoe niet geloofd aen dien hun gedanen oj roep le moeten beantwoorden. In lu i Wetgevende-Korps van Vrankryk heeft M. Thiers het woord gevoerd. Den verniaerdeu redenaer heelt geheel hel stelsel der budgetten en derzelver al te huoge cyfers bekniblield 11 y heelt voornamelyk aengedrongeii op de noodzukelykhevd var. een spoedig eynde le stellen aen de expeditie van Alexiko, in dewelke hy eene bedreygmg ziel van nieuwe lasten. Het woord bankroet is zelfs nvt zynen mond gevallen, en, hoewel hy er niet óp aen gedrongen hebbe,. beeft AI. Lalour-Dumoulin geloofd bet te moeten ophalen. Dien redenaer, die niei will sehynen oppositie te maken tegen het gouvernement, maer die noglans nog al geern zich onafhankelyk will toonen, vind hel finanlieel stel sel des keyzerryks zeer goed en wilt niet dat men Alexiko onli uymehy vraegt alleenlyk dal het Welgevende-Korps zou mogen eene ernstige en krachtdadige konlrool uytoeiënen over de uytga- vt n, hetgeen waerschynlyk beleekenen wilt dat volgens zyn dunken, die konlrool lot hiertoe nog liiel heel ernstig en krachtdadig geweest is. Men meld nvt Kilinrnny (Ierland) de dood van eenen belgischan Recollect, heel wel gekpml in onze slad. waer hy verscheydene jaren verble ven he. ft. Den eerw. P. Palricius Veriierstraeten, oversten van het klooster der PP. Franeiskanen van Killarnay, is in die stad overleden, rond het eynde van april, na ecnig»' dagen lydens. Hy was geboren te Assche (Biabant), er, nog* maer 38"jaren oud. KomJ het eynde van 1859 wierd hy door zyne overlieden naer Killarnay gezonden, waer zyne uylslekendo hoedanigheden hein welhaest naer weerde deden schatten, en waer, hy machtig by- droeg om hel order van den Heyligen Franciscus te doen herleven. Wy roepen de aendacht onzer lezers op het volgende uyttreksel eener briefwisseling uyt Wee- nen aen de Krcuz-Zeïtung Ik mag u uyt stellige bron verzekeren, zegt den briefwisselaar van dit blad, dal men hier ten hove spreekt van hel aeustaende vertrek van keyzer Maximiliaen en zyne terugkomst naer Oostenrvk, als van eene besiolene zaek. Alen voegt erby dat den keyzer van Oostenrvk reeds aen den gewezen aertsherlog alle de regten heeft weergesehonken welke dezen had moefen afsfaen alvorens de kev- zerlyke kroon te aenveerden. Ik moet het beken nen, die mededeelingen hebben my verbaesd. Gy zult nogtans begrypen dat wy hier," dank aen dé menigvuldige gemeenschappen tusschen Wernen en Mexiko, dingen vernemen die voor het publiek niet bestemd zyn. De lydingen dez.-r laetste dagen zyn zoodanig slecht geweest, bezonderlvk voor wat den toestand van het jengdige keyzerfyk paer be treft, dat men volkomentlyk bereyd is hen te zien terugkomen. Den gewezen Voorzitter van het zuyderlyk Verbond, M. Jefferson Davis, is in beschuldiging gesteld door den grooten jury van Colombia als pligtig aen de misdaed van hoog verraed. Hy zal geoordeeld worden te Washington. Andere ziiy- derlyke opperhoofden, onder dewelke den regtèr Campbell, niet wien AI. Lincoln vredesonderhan delingen had gehad, eenigen tyd voor den val van Richmond, zyn ingsgeiyks aengehouden, en me» verwacht er zich aen dat hetzelfde lol zal bescho ren zyn aen den geuerael Lee. Eene jonge vrouw van 48 jaren oud, woonen- de op den boulevard de i'Enfer, komt in eene nog al zonderlinge omstandigheyd te sterven. Eene menigte nieuwsgierigen stond geschaerd rond een dier reyzende tooneellisten met dieren die kunsten maken. Onder deze dieren was er eenen zeer be- hendigen aep die door zyne geestige toeren niet weynig deed lachen. De Vrouw X.... verrukt en gansch verheugd over de oefeningen van dit dier, naderde by om hem een stuk geld le geven. Deu kleynen aep greep het stuk vast en vloog ten zelf den tyde met eenen sprong op de schouder der jonge vrouw. Deze, by de aanraking yan het dier, verschrikte zoo geweldig, dal men haer moest naer huys leyden, alwaar zy twee dagen nadien aeu eenen aenval van hersenkoorts overleed. Dit ongeval heeft gansch den wyk in eenen zeer pynelvken indruk gemaekt, en men vreest voorde verstandelvke vermogens van den man die, sedert de dood van yyne vrouw, teil prooy is aen eene soort van raeskulling. Ziehier de doenwyze die men in Engeland gebrnykl om de versmoorden tot het leven terug le roepen men Vrvfl het iichaein met ouden cog nac. waerna men het met zooveel mogelyk kryt be- stryklhet lichaam, :n eene ligte helling gehouden van lift hoofd naer de voelen, word gediiFende een uer iu eene volkomene beweegloosheyd gela ten. Het is zelden, naer het schynt, dat eenen ver smoorden niet tnt het leven (erugkeere, zelfs dan wanneer hy reeds vyftien of twintig minuten onder waler zou gelegen hebben. T is eene doenwyze die men allyd kan gehruv- ken wanneer de gewoonlyke middêken niet geluk ken. Wy lezen in de Semaine liturgique de Poi tiers Ziellier dry voorvallen in Italian gebeurd eit welke wy eenvoudiglyk aen de overwegingen onzer lezers overlaten. Wy vinden ze vermeld in eene» brief geschreven door eenen geleerden en god- vruchtigen roomschen kardinael aen eenen persoon van Toulouse Eenen ongelnkkigen sektenaer zynen paslor de Encycliek hebbende hooren aflezen, ontmoette- hem korts nadien en, hem eenen ponjaerd toonen de, zegde hy hem Ziehier wal er n te verwach ten staet indien gy nogmaels op dit onderwerp durft terugkeeren. Daerna, een pistool uyt zynen zak trekkende Wat dees wapen betreft, voegde hy er by, het zal dienen legen Pius IX en toe» hy het pistool weer in zynen zak wilde steker», deed hy onvei'wist den haen springen «n het schoot doodde hem op den slag. Eene tooneelspeelster die groote toejnychin- gen had bekoman iu een stuk waerin den Heyligen Vader beledigd wierd, wierd, toen zy in haiewoo- ning terugkwam, met krankzinniglieyd bevangen, zy liep uaev boven, sprong nyt de hoogste venster en bleef dood op den slag.

De Denderbode | 1865 | | pagina 2