PERCEEL LAND HOOYGRAS ZAEiLANDEN maBÊmmfL^M^mmÊÊSBÊÊÊÊÊÊsmsÊÊÊÊSÊmÊÊmm KIESBEDROG. -- 1 - - - - 1 Openbare Vet hooping. Vogelscliieting MET DE BOLLE. Verhooping van Verkooprngen van H00IGRAS EN T0EMAAT Verkooping van P Openbare Verhooping HOFSTEDE1Y, BOSCHGRONI), Uil er hand le koop. De Kamer hoeft in hare zifting van woensdag beslist dat zy den tegenwöordigen ziltyd zal eyn- digen met de beraadslaging over het wctsont- wer op het kiesbedrog. Dit hadden wy gevreesd de liberhatery heeft immers voor gewoonte, als sy van zin is stormender hand eene stemming van 't grootste belang in te nemen, daertöe het oogenblik te verkiezen dat de Kamer vermoeyd is en wenscht naer linys te koeren. Wy voorzien dat de wet op het kiesbedrog eene fopwet zal wezen waeruvi den liberhaterswinkel alleen nut zal weten te trekken, aengezien al de magt langs den kant van 't gouvernement zal overhellen. Afaer de catholyken moeten er by zyn en dit be- drieglyk ontwerp verydelen door eene verdobbe- ling van moed, waekzaemheyd en onbescbroomd- lieyd. liet weekblad Ui Paix behelst den volgenden brief Het publiek en vooral de stokers houden zich druk bezig met een lang uytgestrekt en seliroom- lyk winstgevend bedrog door zekeren nyveraer gepleegd men schal al op niet minder dan 530,000 fr. het cyfer der boete die zal moeten betaeld worden, cyfer dat nauwelyks overeen komt met datgene der onwettige winst welke dien al te vooruylgaenden spckulateur sedert lan ge uyt zyn stelsel getrokken beeft. Den geheymen nut dien men by hem beeft ontdekt, zou zyne konfraters plat geruineerd hebben, had bet be drog langer moeten voortduren. Immers boe zal men conkurrenlie doen tegen eenen zoo sliminen beer dat. bv orider den prys kan leveren eene waer reeds door den fiskus al te zwaer overlast Is het geene zwaerwigtige kwestie van te weten of de eerlyke stokers verpligt zyn bet accynsregt te betalen waervau de anderen de kunst welen van zich vry te maken Maer zy alleen hebben niet geleden liet tekort dat den gemeentefonds uyt dien hoofde lyd is •sehroomlyk 't is voornamelyk ten nadeele der arme gemeenten dat dien aenboudenden diefstal gepleegd is geweest. Aerzelen wy niel het te zeggen van zoobaest bet gouvernement de regels der verdeelende regt- veerdigbeyd in bel heffen eener belasting niet yveet te doen eerbiedigen, word die belasting onregtveerdig en onverdragelyk. Of den fiscus moet de ontvangst kunnen verzekeren of wel hy moet ervan afzien. De kleyne stokers, zullen nooyt, met gelyk geweten, zoo voordeelig kunnen sluyken als de groote alles ten dien eynde ont breekt hun de lokalen, bet kapitael en vooral den politieken invloed. Men spreekt varj eene transaktie die met den slimmen stoker in kwestie zou gemaekt worden en van den afstand welken den Staet zoude doen van een deel der boete die tèn tytel van terug gave moet betaeld worden. Zulk eene ontknoo ping zou bet schandael niet weynig verergeren en te gelyk de eerlyke nvveraers cn ieverige ambtenaren den moed ontn'emen. Nogtans moet wen er zich aen verwachten, om menige reden welke uwe lezers zonder moeyte zullen verstacn. Een toegenegen geabunneerden. (Volgeern gelooven wy dat de vooruytzigten van onzen korrespondent zoo wat gevvaegd zyn, want van anderzyds vernemen wy dat bel be- stuer het doorhóud en datM. Frère namelyk bet inzigt beeft-betuygd van de wet stengelyk toe te passen). Mgr den Bisschop van Gend beeft den 9 juny in de kapel van liet gioot Seminarie de kruyn ge schoren aen 24 en de mindere orders gegeven aen SI leerlingen van het Seminarie. Den 10 Jnny, zaterdag van Quatertemper, heeft Zyne Hoogweerdigheyd in de hoofdkerk gewyd 43 priesters, 18 diakens en 15 subdiakens. M. J.-B Vindevoghel, onderpastor fe Eist, gaet in dezelfde hoedhnigheyd naer Hansbeke, en word te Eist vervangen door Al. J. Pieraert oud onderpastor te Santbergen. By koninglyk hesluyl van 24 mey, is den lieer F. D'Aubiemé ontvanger der registratie en domeynen te Aelst, uyt oorzaek van krankheden die hem beletten zyne funolien te blyven vervul len, van zyne bediening ontslagen, met vermogen van zyne reglen op pensioen te doen gelden. By koninglyk besluyt van 10 juny is M. Giet, doktor in reglen te Audenaerde benoemd tot avoué by de regtbank van eersten aenleg dier stad jn vervanging van Al. Liefmans, tot andere fonclien geroepen. De bestendige deputatie van den provintia- len raed van Gend is, in uytvoering der wet van 19 december 1864, overgegaeo tol de benoeming eener kommissie samengengesteld uyt zeven leden voor het besluer der beurzen-fontlalien die de provintie betreffen. Deze kommissie is samengesteld geworden als volgt: AIM. Victor Van den Hecke de Lembeke, pro- vintialen raedsbèei te Gend; Van der Heyden advokael en provintialen raedslieer te Aelst Schouppe vader, advokael te Ib-ndermonde, Van llove. provintialni raedslieer te Sml-iNikolaes; Jules Saby, notaris te Audenaerde, Van Vreekem, advokael en provintialen raedslieer te ISinove. Men scliryft uyt Doornyk a Onze brieven zyn ons heden buvlengewoon- Ivk lael toegekonion. liet schynt dal er dezen nacht, in de omstreek van. Aeth, eene botsing beeft plaets gehad tusscheri twee koopwaren- treyn9. Eenen vuerstoker zou, zegt men, op den slag gedood zyn en zeven waggons volkoment- lyk verbryzeld. De bezonderheden ontbreken ons.» Den 9 dezer is den genaemdeu D. Van der Slraete, oud 9 jaren, steenbakkersgast te Venrsle, in de Schelde gevallen van eene boot waermede hy wilde overvaren. Twee dagen nadien heeft men syii Jyk opgevischt te Alelsen. In den nacht van 9 tol 10 dezer, zyn er twee dieften te Lendelede bedreven geweest, de eerste in de kerk en de tweede in het klooster. Die dief ten bestonden in dry zilveren herten en 206 meters kanten. Eergisteren is er te Antwerpen eene sr.hrik- kelvke misdaed gepleegd. Den genaemdeu Baeot, klakmakervan beroep, kperde inden namiddag half bedronken naer zyne wooning n° 175, inde Boekstceg, terug. Nauwelyks in Imys zynde, begon hy met. zyne vrouw te twisten en dit ging zoo verre dat zy hem bedreygde de politie te zullen gaen roepen. By hel hooren van deze bedreyging, wierd hy woedend, greep een mes en bragt er zyne vrouw eene steek mede toe, langs achter in de bil, waer- door een ander wierd getroffen. De vrouw verloor eene groote hoevecllieyd bloed en zakte wclhaesl uytgeput ten gronde. Op hel zicht van hel bloed, sprong Bacot ver schrikt naer beneden op de struct, roepende: Ik heb myne vrouw vermoord! n Hy snelde over het lvasleelpleyii en zoo de poort uyt, men dacht dal den ongelukkigen zich ging verdrinken, maer hy was spoedig uyt hel zigl verdwenen. Intnsschen poogden eenige gebiiren liet slagt offer hulp te verleenen; doch men kon er niel in gelukken hel bloed le stelpen. De arme vrouw wierd ua-'r het gaslhuys gebragt, aiwaer zy rond 7 uren aen de gevolgen barer wonden overle den is. Den moordciiaer is aeiigehouden. In den nacht van 8 tot 9 •zyn er insgelyks dieven gedrongen in de kerk van Bulscamp, en hebben dry offerblokken open gebroken. Den Moniteur behelst heden de nacmlysl der burgors die 40 jaren oud zynde en 2H6 Ir. 40 e. belastingen betalende, regl hebben om lol sena- teur in alle de provinlien gekozen te wo^Jen. Alen teil er in de provintie Antwerpen, 66, in Braband 118: in West-Vbenderen, 39 in Oosl-Vlaenderen, 92 in Henegouwen 63 in de provintie Luyk, 54; in rle provintie Limburg. 11 in de provintie Lux embourg, 5 in de provintie Namen, 40. Dynsdag is voor liet hof van assisen zittende le Brugge de zaek afgeloopen van de weduwe De Vacht en den grellier Alortier, beschuldigd van diefte ten nadeele der weduwe Alaes. Den jury heeft de weduwe De Vacht pligtig verklaerd en het hof heeft ze verwezen lot vyf jaren opsluyliug. Mortier is vrygesprokeh geworden. Die vrysprack is door het gemor der omstan ders onlhueld geworden. Alen verhaell dat zy uytgesproken is geweest met gelykheyd >an stem men, 6 legen 6. Alen scliryft uyt Douai Manesse, den dader der zesdubbele moord van Favril, is gisteren in deze stad aengekoinen. Men heeft bemerkt dat liA er zeer lydeud uylzag en zeer bleek was. 'T is maendag dat den beschuldigden naer Landrecies wierd geleyd aiwaer hy voor verscheydene getnygen is gebragl. Up alle hunne verklaringen heeft Ala- nesse slechts niet loocheningen geantwoord. By ge- \olg ran dit eerste onderlioor, leydde men hem naer Favril. Indien de inlichtingen die men geeft nauwkeurig zyn, zou Zelie het overlevende slagt offer, hem iiyldrukkelyk beschuldigd hebben den dader der misdaed le wezen en hem de zware wouden getoond hebben welke zy heeft ontvangen, hem zeggende: T is gy die dal al gedaen hebt. i> Manesse bleef ailyd in zyn looclieningslelsel vol- herden. *S anderendaegs nogtans besloot den ellendeling eyndeljk bekentenissen le doen. Hy wees zelfs de plaets aeu waer het kapmes lag dat hy voor hel bedryven xyner schroomelykc euveldaed ge- bruykt had. Inderdaed, de magistraten onderzoe kers ontdekten het yzer van het werktuyg in een gat gemaekt aeu den voet van het kiekenskot der wooniug van Alanesse. Hel inoordtuyg past voiko- meutlyk op de sporen dié op den muer van liet Imys 'der slagloirers gebleven zyn. Alanesse heeft met veel koelbloediglieyd het alschuwelyk tooneel van den 17 maert vcrhaeld. Maendag heeft men te Gliimay eenen man-en een vrouwspersoon aengeliouden, die le samen leefden en beschuldigd zyn van hunne twee kinde ren, oud het eene 4 en hel andere 46 maenden, levendig le hebben laten verbranden in hunne hul, le midden der bosselien. Die twee ellen delingen, van franschen oorsprong, zyn 's ande rendaegs naer de gevangenis van Cluyleroy ge- bragt. UfJ YT E LV DSCII NIEUWS. Het franscb gouvernement komt eene harde kiesueerlaeg le ondergaen in hel departement der Manie. Het kollegie bveengeroepen om over te gaen lot de b» noeming \an eenen gedeputeerden by het Wetgevende-Korps, heeft zich by eene meerderheyd van 5 duyzend stemmen ten gunste van den onaf hankelvkeu kandidaet verklaerd. Nog eenige lessen van dit slacli, en de vrienden des keyserryks zullen misschien de eersteu zyn om de onthouding van het gouvernement iu de kieswor- slelingen te vragen. Eene kamerier, Theresia Trouillet, vond dezer dagen op den openbaren weg te Parys eene porte-feuille, welke 100,1)00 fr. bevatte. Acnslonds bestelde zy den gevonden schal terug aen den eygenaer. Dezen van zvnen kant was de kamerier zoodanig erkentelyk dal hy liaer voor stelde de honderd duyzend banken mei hem te deelen door zyne vrouw te worden. Verledene week heeft het huwelyk plaets gehad. Woensdag had le Rednall (Engeland), eene statie op den Shrewsbury and Chester spoorweg, een vreeselyk ongeluk plaets. Eenen langen Ireyr., bestaende uyt 52 wagons en getrokken door twee krachtige locomotieven, bevond zich op weg van Liverpool naer Birmingham. De rayls waren eerst kortelings verlegd en een deel daervar. was niet definitief bevestigd, hy het naderen van dat gedeelte van de lyn, begonnen de rytuygen op eene vervuèrlyke wyze te scliuddeu. De machinisten ontdekten hel gevaer, doch den treyn liep te snel om tvding le kunnen stóppen. Beyde loeoniolieven derailleerden en wel iu eene tegenovergestelde richting. Hol tooneel, dat hierop volgde, gaet alle bc- schryving te boven. Ongeveer 8 a 900 persnonen bevonden zich in den treyn, waervan een goed deel der wagons tot splin ters vermorzeld wierden. Men kan zich dus tigle- lyk oen denkbeeld van den toestand maken. Eenen van de stokers wierd gedood en den an deren ernstig gekwetst. Van de passagiers wierden 14 mannen en viquwen en twee kinderen gedood, terwvl meer dan 50 mensehen min of meer ernstig gekwetst waren, waervan nog een twintigtal in hoogst bedenkeivken omstandigheden verkeert, zoodat men aen hun behoud wanhoopt. Men spreekt van een tweegevecht welk in Algerien plaets heeft gehad tussclien twee gene raels de generael Dzegt men, is overleden ten gevolge der wonden die hy van generael G gekregen heeft. I)e Notaris VANDERSCUUEREN, zal, namens den lieer Van Yreckem, le Aieerbeke, op Alaendag p 26 juny 1805, om 2 uren namiddag, openbaerlyk Ll verkoopen 14 HECTAREN DKNDERGRAS, Verdeeld in koopen, slaende te Ninoveop Huylens en Kalluys der weyden en te Aieerbeke op den Sleert en in den Slest. al Alen zal de verkooping aenvangen, te Ninove, op ie Huvtensweyde. ei IIOPPEA1 ARKTEN. Aelst, 14 Juny de zeldzame byhouders van s dioone kwaliteyten houden zich ferm, nieltegen- slaende den handel kalm is. Tot hiertoe laet de plant niets te wenschen over. Belle, 6 Juny. - De pryzen der hoppe hebben weynig in onze lo- kaliteylen veranderd. Alen heeft sedert verschey dene maendon van 120 tot 125 fr. verkochtden voorraed die alhier nog bestael schat men op 8 lot 1 3,000 kilos. Alen bied 100 fr. voor hoppe van den aenstaenden oogstdoch men heeft niet ver nomen dat er iels gedaen is. De jonge planten groejen over 'l algemeen zeer wel voort, zonder den minsten schyn van ongedier te. Gisteren zyn eenige hoppeakkers door eene hagelbaey gcteyslert geweesl; de helft dei ranken zyn gebroken. Hazcbrouck, 6 juny. Den prys der hoppe is tegenwoordig 150 fr. de 50 kilo. Daer blvfl nog zeer weynig te verkoopen. Tol hiertoe laet alles voorzien dat wy dit jacr eenen goeden oogst zullen hebben. Het uytzigt is overheerlyk; nooyt zag men iets zoo schoon. Bousies, 6 juny. Deze week meld men de verkooping, in den omtrek, van vorscheydene pariyen hoppe van 117 lol 120 fr. de 50 kilo, BUItGERLYKEN STAIVD GEBOORTEN. Al ANN ELY K 7 Vil OUWEL. 5 HUWELYK'N. F. De Smet, diensik. met Al. Christiaens, dagl. J. Roelandl Ivnwaedb. met J. Gerd, rentenierster. G. Aloreels, katoeut. met J. Persoons. dienstmeyd. J. Rocsen, kleerm. met AL De Rop, dienstmevd. OVERLEDENEN. Al. Roland, wed. Vander Stock, zonder beroep 64 j Schaerbeke. J. Bracke, 5 m., Sehaerbeke. F. Schietyzer. 10 d Alylbeke. AL Verbeslel lm. Schaerbeke. J. Verbeslel, 1 m., Schaerb. Al. Bonner, dienstmeyd, 28 jHoogslraet. P. Meert, vr. Bombeeck, dagl. 24 j., Schaerbeke. MAETSCHAPPY DE VRIENDSCHAP TE ERPE. Op Donderdag 29 Juny 1865 (St. Pietersdag) om 4 uren namiddag ter herberg Ue go'ude Leeuwby Joseph De Feyter. De inleg is bepaefd op fr. 1-10 dewelke zal verdeeld worden op zeven vogels. een te Wieze. De Notaris D'HUYGELAKRE, te Aelst, zal zoo het behoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaerlyk verkoopen Een perceel Land gelegen te Wieze genaemd bel Gureveld uytmakende de west helft van groo- ler stuk, groot in het geheel volgens titel 63 aren 40 centiaren, gekadastreerd sectie B Np 687, voor eene grootte van 62 aren 80 centiaren en palende oost en noord de wed. Aloens, zuid de wed. Van Damme en west Joannes Derop. Gebruikt door Charles Van Varenberg, te Wieze zonder schriflelyke voorwaarde. ZITDAGEN: Instel jiiNKsdug H Jn| )g65. verblyf Dingsdag 2o 3 Telkens om 4 uren namiddag ter herberg van Charles Van Eeckhoorn in het Spruythoek le Moorsel. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen ten kantoore van voor-noemden Notaris aiwaer altvd groote en kleine kapitalen zyn te bekomen op voor- deelige voorwaerden. te. Smetlede en Impe. De Zaakwaarnemer VAN DEN BOSSCHE -te Smetlede, zal zoo liet 't behoort, op de nagemelde dagen en uren in 't openbaer verkoopen: Dynsdag 20 Juny 1865 om 9 ure voormiddag: 59 koopen Hooigras en 31 koopen Toeinaet, wassende op de Alcersschen genaamd de Burcht de groote Eist, te Smetlede toebehoorende aan Mijul •eer De Keyser-Hamelinck. Donderdag 22 Juny ten 9 ure voormiddag. 66 koopen Hooigras en Toemaet, te Smetlede in verscheide meersschen genaamd, Binnenveld, Schildekensstraat, IJavermeerssclion en Akens. toe' belioorende aan de heeren De Waepenaert, Crets, Lalemanl, Veldeman, Van den Bossche en de arm besturen van Smetlede en Impe. Zeilde dag om 2 uren namiddag, te Smetlede wyk Briel en oud-Smetlede, 36 koopen Gras en Toemaet in de Aleersschen van AL Van der Cucht en kindoren Aleersschanl. Dijnsdag 27 Juuij om 9 ure voormiddag, binnen de gemeente Impe 72 koopen Hooigras en Toe maet, wassende op Aleersschen genaemd, d'Ettin- gen, groote AJeersch, Bruynmeerscli, Zilvaars, enz. toebehoorende aen de heeren gebroeders Van Cromphaut te Aelst, Van de Velde, De Keyser, Aleuletiian, De Vos en vrouw wed. Van den Steen. Te beginnen in de Aleersschen genaamd d'El tingen. allerbeste Dender- J te Erembodegem, Welle, en Dendcrleuw, Den Notaris DE SMET te Erembodegem, zal iu het naschreven order openbaerlyk verkoopen het volgende Hooygras Op Dynsdag 20 Juny '865, om 9 uren 's mor- j| gons, 3 koopen van Al* J.R. Jelie te Erembodegem. f achter den Watermolen, 2 koopen nevenst d'Hol- stede van Petrus Meert, te Welle, aen den Groo- tcndriesch, 4 koojien op Sonckens Bosch, te Welle aen het geselleed van Welle en Denderleeuw, 8 koopen te Denderleeuw aen h"t Sehofken. En op zeiven Dynsdag 20 Jnny 1865, om 2 urea nanoen, binnen de gemeente Erembodegem. 2 koopen in den hof der Pastory. 13 koopen op de Aleersehen van AL Van der Noodt en het hof van wylen Jufvrouw Philippine i De Smet, aen de Kupelle Ier Alueren. 9 koopen op de Aleersehen van A1A1. G. Mcrtens en J. B. Jelie, nevens de XVIII dagwanden. 10 koopen van AIM. F. De Craeckercn C. Va den Brempt, aen hel gewezen hof ter Burght. 13 koopen van AL Adolphe Van de Putte, aen de Burght-slraet en den Kraeken-berg. 9 koopen van M. Frans De Scbaepdry i&r eu ap W" Van Nicuwenhove, aen de Denderbrug. ION gelegen te Aelst- Mylbeke, Herdersem, Moorsel en Erembodegem De Notaris Joseph VERBRUGGHEN, te Aelst zal namens de erven van d'heer Egidius Meert overleden te Aelst-Alylbeke en ten overstaen van den hoer Vrederegter des kantons Aelst openbaer lyk verkoopen de volgende Goederen 4* koop. Eene Behuisde liefstede gestaeu eo gelegen le Aelst-Mylbeke op den BergenkaHter aen de Bergestraet gekadastreerd sectie F, N°* 729a 730, 751, 732 en 733 met eene grootte van 1 hcc- taer 44 aren 70 centiaren, lest bewoond geweest door den overledenen. Verdeeld in 4 deelen, 1® deel, ten oosten groot 32 aren, 2e deel, daernevents groot 52 aren, 3® deel, daernevents groot 32 aren, 4e deel, ten westen met de batimenten der lief stede groot 44 aren 09 centiaren, onverpacht. 2° koop. De batimenten van Huis, Stallingen en Hoppenharst, regt over voorgaende Hofstede, aen de Bergestraet staende op 1 heclaer 46 aren grond eigendom van Jufv. Julie Dc Clercq. geka dastreerd sectie G, N° 249, Ouverhuerd. 3° koop. Eene party Land gelegen te Aelst-, Alylbeke, op den Bergencauter bekend by cadas ter seclie F, N° 663a met eene grootte van 30 aren 90 centiaren, Onverpacht. 4° koop. Een perceel Land te Herdersem op Traffelgem aen de Kleislracl bekend op cadaster seclie B N°' 476 en 477 met eene grootte van 48; aren 70 centiaren. Gebruikt door Victor Van Onderberghen, zon der voorwaerde. 5° koop. Eene party Hofstede Grond, te Aloorsel, gehuchte Kruisabeel aen de Kruisabeel- slraet gekend op cadaster seclie E Nos 417 en 418 met eene grootte van 23 aren 50 centiaren. Gebruikt door Guillelmus Peerlinck. 6° koop. Eene party Land gelegen als voren gehuchte Kruisabeel, aen de beek, bekend op ca daster sectie E, N° 384b met eene grootte van 4& aren 50 centiaren. Gebruikt door Victor Van Onderberghen, zon der voorwaerde. 7° koop.Eene party Boschgrond te Erembo degem gehuchte Kluyscryc bekend op cadaster sectie A, N° 245 met eene grootte van 24 aren 4lk centiaren. ZITDAGEN Instel Zaterdag 17 Junv JÖAlk. Verblyf Zaterdag 1 July Telkens ten 3 uren namiddag ter Estaminet Pal let. Fer/e aen de P.mtslraelpoort (nabv de hout- merkt) bewoond by Jufv. wed. Charles Meert. DOOR VERANDERING VAN WOONS7\ Het KLOOSTER te Kerkxken, hebbende twee verdiepen, gestaen in het midden van het dorp zeer gei iefelyk gemaekt voor alle bedryf. Daerby nog een Huis welk er by gekocht is, om met den eersten Alei aenstaende in gebruik le komen Ie samen voor 8,000 fr. Indien de somme misschien van 8,000 frs. te veel is voor eenige persoonen, men kan dien last verminderen met het klooster welk met twee statiën is en allerbest golegen voor alle bedryf alleen te koopen en dan mag er nog eene rente blyven op staen van 1200 lis. loopende aen 4 per cent, welk do koopsoHintft merkelyk zou verligt en.

De Denderbode | 1865 | | pagina 2