24(30 doch alles heeft zynen tyd. llaer juk wierd te zwaer, en eyndelyk is hel afgeworpen. M. Splingard, kandidaet der meeting tegen wien al de krachten der verslaefde aen de libe rale associatie waren ingespannen, is gemeente- raedsheer der hoofdstad gekozen met eene meer- Jxeyd van 442 stemmen! Groote les voor de verdrukkers fier vryheyd, hel zal de laetsle niet zyn. Oen luykschen geldsmid Frère, in zyrien tolk, Journal di' Uètjespuwt vuer en vlam tegen Z. II. den Bisschop van Luyk, en bedreygt hem met al zyne blixems Welke mag de reden zyn van die ongehoorde fra n cm a co n s woed e Luystert, land genoten Den luykerwacl springt van razerny uyt zyn vel omdat den Bisschop van Luyk zyne roofwet niet wilt stellen voor de wet van God, en zich aen onregtveerdigheyd pligtig maken met de studiebeurzen te helpen stelen. Wy wisten sedert lang dat de Irotschheyd en den hoogmoed van dien kerel verre gingen, maer nooyt zouden wy gedacht hebben dat hy stoutmoedig genoeg zou geweest zyn de Bisschoppen zelve te durven pramen eerder aen hem dan aen God te gehoor zamen. Hy zal er in bedrogen zyn, en leelyk van de brugge in 't water vallen. Men schryft uyt Nantes, den 17 October ten 4 uren Mgr. den Bisschop van Orleans komt de lyk- rede van den generael de Lainoricière uyt te spreken in de hoofdkerk dezer stad, voor een auditorium voorgezeten door verscheydene bis schoppen en in hetwelk men een groot getal geestelyken zag behoorende tol het bisdom Nan tes, de naburige bisdommen en zelfs verschey dene andere verder afgelegen. Ouder de wereldlyken bemerkte men in eersten rang MM Berryer, den graef de Falloux, den graef de Carué, der Akademie, de Kerdrel, Piau- gë, byna al de oude vertegenwoordigers van Bre- tanje en Vendeën van den tyd der Republiek, en eeiie menigte politieke en letterkundige notabili- teyten, welke het onmogelyk is hier aen te halen. Monseigneur heeft gesproken van ten 11 uren des morgends tot den 2 1/2 ure. De twee afdee- lingen zyner heerlyke redevoering warende eerste Lainoricière overwinnaer in den oorlog en in de politiek de tweede Lainoricière over wonnen in de politiek, overwonnen in den oor log, overwonnen van God. Den weisprekenden redenaer heeft in die ver- - schillige afdeelingen zeer treffende gedachten ge vonden, welke diepen indruk hebben gemaekt op zyne talryke toehoorders. Mev. de gravin d'Auberville, «schoonmoeder van den generael, den onderadmirael markies de Montagnac, Mev. de markiezin de Montagnac en Mejufvrouwen de Lainoricière, woonden die hertroerende plegtig- heyd by. Men schryft uyt Roomen dat de pauzelvke zouaven woensdag laetst in de%Eeuwige-Stad eenen lykdienst hebben gevierd tot lavenis der ziel van den heldhalligen generael de Lainori cière. Den nieuwen bisschop van Namen heeft eene lofrede uytgesproken van den generael, die zynen vriend was geweest.. Niemand heeft vergeten dat don Eerw. Pater Dechamps het werktuyg is ge weest door de Voorzienigheyd gekozen oin den generael de Lainoricière terug te brengen tot het calholyk geloof, tot welks verdediging hy zich zoo cdehnoediglyk heeft opgeofferd en in hetwelk hy gestorven is. Eene diepe en christene vriend schap heeft sedert dien die twee krygsmannen van Christus altyd vereenigd. Het behoorde dus wel aen Pater Dechamps, heden bisschop van Namen, van de hoogte des prcdikstoels over den doorluchtigen generael te spreken, in 't byzyn van dit zouavenkorps 't welk hy zelf tot den moed en de zelfsoffering had ge vormd. 'T is eene merkweerdige zaek den lof van den generael de Lainoricière toevertrouwd te zien aen dry der welsprekendste stemmen van hedendaegs, den graef de Montaiembert, Mgr. Dupauloup en Mgr. Dechamps. Gisteren namiddag is eenen werkman in de Ros- kamsiraet teGend, met eene schielyke geraektheyd getroffen, slagelings dood gevallen, liet lyk is naer de Byloke gedragen. Zondag laetst heeft Mgr Braeq, bisschop van Gend, de stad Ronsse met een bezoek vereerd. Gansch de stad was in feest. De straten en h:iy- zen waren prachtig versierd met vlaggen, wimpels, kranzen zinnebeelden en jaerschriften. gevangenis geplaclsl Ik had moevle om my daervan rekening te geven. Het was klaerhlykelyk dal men ge weld had gebruykt. De hennen waren tegen den lomp geplooyd en, wat de vuyslen aougael, deze waren ge vestigd tusselicn de knicn en hel hoofd, en in dier voege n 'hare regtslaende houding ondersteund. Zie daer den stael wacrin onze schelmen van lykbe- zorg er s liet-lyk hadden gelalen. Het was gedaeii met myne Loop van slaep en van rust. Ik moest my'aen het werk slölleq, en wrik werkVruchteloos poogde ik eenen middel te vinden, vruchteloos liep ik heen en we der, telkens dat rnyn hlik vol ongeduld en misnoegdheyd op de slyvo oogappels van den dooden viel, meèude ik dat zyn loodverwig aengezigt my heschimple om myne nulleiooze poogingen. Verre van moedeloos geworden te zyn door die soort van droöm, putte ik eene verdub beling van stoulheyd uyt. Eyndelyk, in eene radelooze beweging, trok ik eenen arm uyt de noot, en, de opene plaets die ik aldus verkreeg, liet my toe geheel het lig- ahaem los ie maken, mei zonder eene ongehoorde moeyte te hebben aeugewend. Aengespoord door don yver voor myne walgclyke lack, voliiragt ik eenen ar- beyd dien ik in andere omstandigheden verre hoven myne magt zoude geacht hebben. Ik moest hel lyk "op mvne schouders laden en hel tol op de eerste verdie ping dragen. Als dit gedaen was, logde ik hel op de la ir! om het te ontledenvervolgens hol hoofd opheffende om het op een houten blok te leggen, den boek openen de welken myn snymes moest geleyden, en de koers met zorg snuylende, begon ik de werking die my voor beschreven was. Vervolg hierna.) Alle de geeslelyke en wereldlyke overheden, de pompiers, de imiziekmaelschappyen, de verschil lige socieleyten der stad, als ook de geeslelyke korporatier. en verschillige groepen der 11. Maegd, van Si-Mennes, van St-Martens en van Sle-Bai bara waren in sloet Zyne iloogw. Ie gemoet getrokken tot aen den ingang der stad (Ekkergem), waer Monseigneur ontvangen wierd en verwelkomd door M. den deken en M. den burgemeester. Rond 3 uren is Zyne Hoogweerdiglieyd langs door de voornaemsle stralen der st.id, stoelsgewyze naer St-Hennes Kerk geleyd, waer hy eene korte aenspraek heeft gedaen. Des avonds ten 6 uren, heeft Monseigneur een bezoek afgelegd by M. Maghermun, volksvertegen woordiger, alsook by de lieeren burgemeester en schepenen. Eene algemeene verlichting had des avonds plaets. By kouinglyk besliiyl van 6 October is er te Schoonaerde een slaliebureel ingerigt dat onder- de 5e klas (mininum) gerangschikt is. Vier officieren, gehecht aen het lopographie- bureel van den depot van oorlog, kwamen rond twee ure en half des morgends, met eenen officier der grenadiers, den kring der Union Tavern te verlaten in de O. L.-Vrouw ter Sneeuwstraet te Brussel. Zy scheenen tamelyk opgeruymd en maek- ten onder wege tamelyk veel gerucht,"zoodanig dat, op de Barrikadenpluets, hun gerucht de evenredig heden nam van een opregt straetlawyt. Een n politieagent aldaer op post, naderde toe om die heeren le verzoeken de4 openbare rust le eerbiedigen: maer hy wierd zoo slecht.onlhaeld dal hy zyn verzoek weldra veranderde in bedrey- ging van ben in konlraventic le nemen en de rust sloorders hunne namen vroeg. Daer men die vraeg slechts met gekkernyen beantwoorddebeval den agent aen eenen dier heeren hem naer hel polilicbureel te volgen, en, op zyne weygering, wilde hy hem aenhouden. Daer op greep er een algemeen gevecht plaets, in hetwelk den agent ten gronde geworpen wierd. Op zyn hulpgeroep, kwam er eenen tweeden agent bygesneld, die insgelyks mishandeld wierd. Ondertusschen was den eersten agent er in gelukt uyt hunne handen te geraken hy maekle zich weer meckter van zynen sabel, dien men hem ontnomen had, en bragt er eenen nog al geweldigen slag mede toe aen den luytenanl Brincourt, der grena diers, en eenen anderen nnn ergen slag aen den luytenanl Noulel, van den depot van oorlog. M. Brincourt is het kaekbeen afgehouwen en ;tnen heeft hem moeien naer Sl-Jans hospitael dragfn. Middelerwyl Icyddeif de agenten twee der ofïeie ren naer het polilieburcel, waer hunne kameraden die den heer Brincourt naer het hospital hadden vergezeld-, zich by hen zyn komen voegen. Daer is proces verbad gemaekt en een dubbel onderzoek geopend. Men schryft uyt Eecloo: Het droog weder, dat ons sedert, eenen langen tyd begunstigde, is door onze landlieden benuttigd geworden voor het roeyen der aerdappelen. Dit akkerwerk is thans door gansch ons distrikl zoo goed als ten eynde gebragt, zoowel in de polders als in bet houtland. Over de opbrengst en de hoe- danigheyd hebben zy alle redeu om voldaen te zyn. De ziekte heeft de aerdappelen overal verschoond, en dil-dankt men aen de langdurige drooge lucht gesteltenis daerenlegen bemerkt men, dat er nog al vele knollen zyn doorschoten. In de polders schynt dit min het geval te zyn dan in het hout- land. Den heer De Gronckel, provineieraedsheer van Brabaud, heeft onlangs over de questie der Zenne eene zeer belaugryke brochuer uvtgegeyen. Het vraegpunt, wel is waer schynt mi "het punt te zyn eene oplossing te bekomen, namelyk het overwel ven der rivier en bet aenleggèn van eenen boule vard langsheen de stad. Volgens den heer De Gronckel zal dit werk maer half de zaek afdoen, het zal den oorsprong van het kwaed eenigszins wegnemen. Eerst en vooral zou er een radikael middel moeien gevonden worden om de Zenne te bevrvden van den inloop aller soo ten van vuylnissen, welke de stad oplevert, en dan nog ware het te wensehon. dat de opbrengst der ge- gemakken, enz., voor den landbouw kon benuttigd worden. Het voordeel en de moglykheyd van dit stelsel word door den heer De Gronckel aenge- duyd en bewezen. Als men weel, dat reeds in 1854, nietlegenslaende de slechte wyze van inzameling, de staJ Antwerpen jaerlyks 1H,000 fr. maekte van de opbrengst der gemakken, dan zal men licht be- grypen wat te Brussel jaerlyks verloren gaet, en daerhy nog de rivier en liet leege der stad verpest. De gedachten, welke in het schrift van den hoer De Gronckel verdedigd worden, verdienen zeker de algemeene aendacht. Men verzekert ons dal de runderpest zich insgelyks te Gendbrugge heeft vertoond. Negen koeyen zouden, naer men ons meld, zaterdag in den grond gedolven zyn. Den hond van het pacht hof heelt hetzelfde lot ondergaen. Verscheydene nieuwe gevallen van besmet- lelvken typhus komen beslaligd le worden: 4° dry koeyen by den genaemden Frans De Vos, le Qost- acker; 2° zeven by den genaemden Frederik De Cat-stecke, zelfde gemeente, vier dezer dieren zyn aen de verbruykihg mogen overgeleverd worden, en 5 zyn gedolven geweest; 5° vier koeyen, eene veers, en 2 kalvers, loebehoorende aen den ge naemden Aug. Verspyt, te Genlbrugge, zyn insge lyks afgemaekt en gedolven geweest. De verliezen worden begroot, voor den eersten, op 800 fr., voor den tweeden op 900 en voor den derden, op Vrydag avond heeft zekeren M. Vignoul, op hel Kasteelpleyn, le Antwerpen proeven genomen met een nieuw bluschmaehimi, dal inderdaed zeer zonderling mag genoemd worden. Er was een hout- gestel geplaetst met teer en pelrool bestreken, en hetwelk rond 8 uren door eenen kommissionnaris wierd iri brand gesteken. Nauwelyks stond het vol op in brmd of M. Vignool, welken eene kleyne klikken kas op den rug droeg, naderde den brand, greep den darm welken aen zvu klikken kasje was gehecht, en spoot eene hoeveeiheyd van den inhoud op de vlammen, welke onmiddellyk wierden uytge- doofd. üaerop gaf hy den kommissionnaris bevel om liet houtwerk op nieuw in brand lesteken; maer welke moeyte dezen zich ook gaf, daerin kon hy niet gelukken; het hout wilde geen vuer meer vatten. Deze proefneming wierd door een groot getal persoonen bygewoond, welke in den beginne dachten dat er een vuerwerk wierd afgesleken, Eenen brief, aen den Economist van Door- nyk geschreven door eenen vrywilliger van het bèlgisch-mcxikaenseh legioen, behelst het vol gende: Onze kleeding is geheel veranderd; gy zond de soldalen niet men* kennen, die uyt Audenaerde vertrokken zyn. De gegaloneerde tuniekden hoed, de vest en de geel lederen beenoilisluylsels zyn verdweneneenen wollen blauwen kiel, zonder eenig versiersel, tol 20 centimeters onder de taille komende, waer hy sluyt heeft de tuniek en de vest vervangen een kepi van franschen vorm vervangt onzen hoed, die als te zwaer is herkend geworden, en eene slobkous tot aen de knie, heeft toegelaten van de lederen beenomsluytselen af te zien, die voor het gaen te hinderlyk waren. Zooals was aengekojidigd is gebeurd. Het was niet genoeg dat de doctrinairen in Brugge eene luyksche bestuerdster benoemden voor 't sladspen- nact voor juffrouwen, thans zyn nog twee andere onderwyzeressen insgelyks uyt het Walenland, en namelyk van Doornyk uytgekozen om in de by uytstek vlaemsche stad Brugge de burgermeysjes de moederlael le doen vergelen en le heren ver achten By de regering van deze stad heet dezen maetre gel bevordering van verlichting en beschaving. Wy noemen 't eene bydrage lol uytbreyding van domme apen en papegaeyenrassen De stad Lier is zondag bezocht geworden door ongeveer 30,000 personen, welke er uyt ver schillige slreken van B dgiên waren heengekomen om den vermaerden ommegang te bewonderen. Lier was zoodanig opgepropt met vrenidelingen, dat men lellerlvk over de hoofden gaen kon. Den ommegang was dan ook ind'-rdaed vvW de moeyte weerd om een reysje naer Lier le doenal de per sonen, die denzolven gezien hebben, spreken er met den grootsten lof van. De boeren leden van hel parket der regl- bank van Brugge, vergezeld van de gendarmerie, hebben zich zaterdag naer Zergekliem begeven, ten eynde aldaer over te gaen tot een onderzoek over eene moord op het grondgebied dier gemeen te gepleegd door eene wildstrooper op rJen per soon Yan eenen jaglwachter. Den pligtigen is aan gehouden en door de gendarmerie naer de gevan genis van Brugge gebragt. Hy schynt omtrent 70 jaren oud te wezen. Vrydag avond heeft men ter hoogte van Calloo by het leeg watei hel lyk ontdekt van eenen persoon aen wiens hals een kanonbal van 50 kilos was vastgehecht. Vrydag nacht is le Audenaerde een groolen brand uytgeborsten, in het gebouw der oude fa briek van Mev. Verhoost, slaende ten eynde der Bergslrael, en nu door den heer Florent Van Duf fe! als magazyn gebruykt. Geheel liet gebouw met alles wat het bevatte, is vernietigd. De schade der goederen van den heer Van Huf- tel word op meer dan 20,000 fr. geschat, maer zyn gelukkelyk, zoowel als het gebouw van Mev Verhoost, ver^kerd. Iu een boschje, naby Würyck, heeft een ja ger verleden zaterdag, een lyk aen eenen boom vinden hangen. Hetzelve is herkend voor dat. van den genaemden J.-F. V., werkman, wonende le Borgerhout, welken reeds sedert eene week uyt zyne wooning was verdwenen. BUYTEXLANDSCII IVIEUWS. HET LYK VAN CARTOUCIIE. Men leest in het dagblad la france Men ziet thans op den boulevard Sint-Martin, le Paiys, hel lyk en niet het geraemle van den be- ruchlen Cartouche, die in 1721 is gestorven. Ziehier, volgens eenige opzoekingen, door welken samenloop van omstandigheden de over- blyfsels van den groolen schelm ongedeerd tot ons gekomen zyn o Op verzoek van den biechtvader van Cartou che, welken hem de verschrikkelyke smel ten van het rad wilde sparen, stemde eenen der helpers van den beul, mits eene goede som, erin toe, eene fyue zydeu koord iondom den hals van den patiënt le doen, met behulp van welke koord hy hem ver worgde, zonder dal het door iemand gezien wierd. Dit komt niet overeen met de oflïcieele over levering, welke meld, dat Cartouche op het rad is gestorven; doch dit blykt uyt een gezamenllyk van geschied- en geneeskundige bewyzen, welke het le moeyelyk zyn zou om te onderzoeken. Toen Cartouche doud was, leverde men zyn lyk onmiddelyk aen den knecht van den beul over, met bevel hem dadelyk te begraven. Doch dezen oordeelde het behoorlyk het niet te doen, hield liet lyk gedurende eenige dagen in zyn liuys, en liet het de Paryzenaers voor eenen sluyver per persoon zien, waerdoor hy aenzienlyke sommen inoogste. n Om hel halelyk dier speculatie te bedekken, verzekerde liy dat de opbrengst dier inzameling bestemd was om eene lyk kist voor den gehalsreg- len te koopen, welke denzelven wel verdiend had voor de goede gevoelens die hy in zyne laetsle oogenblikken getoond had. Toen hy begon te verrotten, verkocht den nyveraer het aen den vermaerden geneesheer de Suinl-Came, die het met behulp van doctor Lamare balsemde. Zy waren niet minder speculaliezuchlig als den beulskneeht, en stelden liet ten toon, waer- uyl zy eene goede winst trokken. Het lyk ging toen over in de handen van professor Brallouet, die hetzelve, lydens zyne re ceptie in 1762, aen het koniuklyk atheneum ten geschenke gaf. In 1793 wierd het aen het atheneum onttrokken. In 1848 wierd het eene derde mael voor de blikken van hel publiek ten loon gesteld. Hel wierd daerna door eënen oudheydkundigen liefhebber der Rue de l'Êcole de Mèdecine aenge- kocht. en door dien luelsten voor 40,001) fr. ver kocht aen dengenen die thans exploiteert. Stellig is den dóodenhandel zoo geene slechte zaek als men deukt. De zelfmoorden. ïn zyn werk over de zelf moorden, geeft den lieer doctor Brierre de Boismont de volgende tabel op over de zelfmoorden in Vrankryk Gemiddeld jaerlyksch getal zei [moorden, f 4827 1,759 dus 51 per iniilioen inwonen 1831 2,119 1836 2 574 1841 —2,951 1846 5,446 1851 —5.639 1856 4,001 64 76 86 97 100 110 Nopens de verhouding van zelfmoorden iij verschillige landen van Europa, heeft den geleel doktor de volgende label opgemaekl Zelfmoorden per millioen inu>oners: Saksen-Allembiirg 303 Baden Denemark 288 Noorwegen Koninkryk Saksen 251 Beyeren Sleeswyk Holsleyn Mecklemburh Lauenburg Oldenburg Hanover Pruysen Vrankryk II) 94 73 55 43 35 209 Engeland 173 Zweden 459 Belgiën 156 Oosten ryk 155 Schotland 128 Diiilsch verbond 51 121 Spanje 14 110 Men leest in de Allg. Korr. van Weenen: Een magazyn gelegen naby Wiener Netisj hetwelk 700 kwintalen fulmi-kaloen, in 1 vaeljes bevatte, is verleden zondag, 's morgi ten 7 uren, in de lucht gesprongen. Deze onli fing zou veroorzaakt zyn door de zelfontvlanu van het fnimi-katoen, want sedert versclievt dagen had niemand den voet in hel magazyn m gezet. 9 De ontploffing had het aenzien eener n kolom, welke plotseling in de lucht opsteeg; da na wienl de plaets, waer de kolom gezien door dikken rook, gejyk mist, omwikkeld, en dJ hoonJe een yerschrikkelyksl gedrnysch. Den slag wierd g-. hoord van Ó.denburg lol de kimmen van den Schneeburg. Wonderlykeza het magazyn wierd weggeslagen van den g« zonder spoor achter le laten van de plaets we het bezette. Den schildwacht, die naby het m zyn op post stond, plotseling in het zelve een gedruysch hooreude, was in zyn sehilderhuys vlugt, het welk zich op eeuigen afstand aeni kant van het westen bevind. Dewyl de onlploh in de rigling van het oosten plaets had, wi het huvsken slechts omgeworpen en den scli wacht is er met eenige ligle kneuzingen aen gezigt en den rug afgekomen. Den man, we men onmiddelyk naer het hospitael heeft gele is de eenige ooggetuyge der ramp. De huyzen Wiener Neuslad, welke ongeveer 11/2 myl die magazynen liggen, en waervan duyzendew slers verbryzeld wierden, getuygen van de kra der ontploffing. Wy lezen in eenen brief van den eerw. P.; Smet, den doorluchtigen missionaris in Amerika, Het kollegie van Sl-Franciscós-Xaverius.i stuerd door de Paters der Societeyt Jesu te K( York, is in vollen voorspoed en telt omtrent leerlingen. Hel is uytneniend volkslief. Hel besli der stad, welks leden meestendeels protestant n heeft aen dit kollegie inden loop des jaers, e? subsidie verleend van 20 000 franks. Hel gemeente-bestuur van New York zal voi taeu op een kwaed bladje worden gebragt byi ze belgisehe liberhaters. Dat een verlicht besli hulpgelden verleent aen zangers en dansers, verslael men maer aen een kollegie van Jesuile Men leest in de Patrie Onze korrespondentien uvt Roomen laten i niet toe te twyfelen dat men zich, in uytvoeriiigi overeenkomst van 15 september, niet ernstig i de terugroeping der fransche troepen bezig lim De ongesteldheYd van Mgr de Merode, welkt- schy zeer ernstig le zyn geweest, heelt niet belet dei noodigdemaelregelen voor te bereyden, om dein pen van hel bezettingsleger door pauselyke gan zoenen in verschillige lokalileylen, andere dan vereeniginspunten, waerover de beyde gonvm menten hel eens zyn, dit is te zeggen, Roomen, vila-Vecchia Vilerbo, te vervangen. Verscheydene pauzelyke agenten houden a vlytig bezig met het aenwerven van rekrulftiK de kaders van het romeynsche leger voltallig maken. Er zyn aenwervingsbureelen vooral Civita-Vecchia geopend. Men weet nog nieljuysl wanneer de ontrt mingsbeweging zal beginnen. Wy vernemen echter, daler van nu af in I ministerie der zeemagt maatregelen voor een eersten transport gemaekt worden. Men magzi dus verwachten, dat er eerlang gevolg zal gegl worden aen de schikkingen door het keyzcrl gouvernement vooi de achtereenvolgende terugr» ping van ons leger uyt Roomen vastgesteld. Den koning van Griekenland is van den d» der geslagen geweest op zyne reys naer 16 Gelukkiglyk is Z. M., na eenigen tyd bewusteli gelegen te hebben op hel dek, weer opgesl en heeft den ntoed terug gegeven aen de diep oi stelde ekwipagie. Den finanliëmninister der Vereenigde Stal bereyd nu eene consolidatie der Slaelsehulii verlichting der lasten en verbintenissen der sdi kist. Op den 30 september lest, beliep de ope bare schuld tot 2.745 milioen voor de maend sf tember. Het is dus heden vastgesteld dal de Yt e'Miicde Stalen niet alleen de intresten liunc schuld kunnen betalen, maer ook reeds bezigi met derzei ver amortisatie. Bekwame economisten hebben reeds uytgecyfe dal bet Staetsbestuer van Washington, in eenlj vak van twintig jaren, die oulzaggelyke Stad schuld zal kunnen afleggen, immers by aldieiii uylgnven verminderen, zooals zulks plaets heeft dert bet eynde van den oorlog. Men schryft uyt Peruggia, 26 september: Wy zyn hier ontroerd en verschrikt. Gislcflj avond, ten 10 1/2 ure, terwyl het grootste gedreH der bevolking reeds te bed was, hoorde men pil seliug een onderaerdsch gedruysch, hetwelk ol middelyk door eenen aerdbevingsschok wierd t' volgd. Korts daerna hoorde men een nieuw gedriiysj en een tweeden schok. Dit verschrikkelyk natuej schynsel vernieuwde zich totvyl'mael toe. Eens WS den schok zoo hevig, dat er in het hoogere gedeeli der stad verscheydene daken en een groot get schouwen instortten. inde naburige stad Cuslelli wierden versclif; dene huyzen omgeworpen. Wy welen nog niet er slachtoffers te betreuren zyii: echter is de schj de tamelyk aenzienlyk.

De Denderbode | 1865 | | pagina 2