HOFSTEDE li O O MEN, WOONHUIS ZWARE BOOMEN. VAN BOOMEN Kiczing-Slalistiek. Bekendmaking, REVALENTA ARA BIC A. Yenditie van Afeu'sels. Beesten, Akkeralain en Loef TE VELDE Vrijwillige Verkooping te mooasEi. aen de Kockslraet. Groote Boomverkooping, Aanzien ijke Verkooping SüïTSAGERS SliAöOOÜT, VERKOOPING Tuin en .1Seei sch te Aelst. Verkooping van Schaerhoiil en Snoei, Openbare verkooping Verkooping BERIGT. Men leest in de Causerie politique littéraire: Het departement van binnenlandselie zaken beeft de statistiek afgekondigd der kiezers voor de Kamers, gerangschikt volgens hunne bedry ven, op 31 december 1864. Ziehier de tabel voor geheel het land Landbouwers en pachters25,200 Nyveraers en bestuerders van werkhuy- zen3,104 Vleeschhouwers1,420 Rrood- en Pastybakkers2,299 Brouwers1,818 Molenaers2,190 Ondernemers, metsers, schilders en meubelmakers 5,192 Goud-en zilversmeden en horlogiemaker. 542 Drukkers en boekverkoopers 328 Andere nyverhedeh5,758 Logementhouders, hotel - en tafelhou ders 4,654 Winkeliers9,8|9 Herbergiers en drankverkoopers 41,425 Koophandelaers, wapenmakers, wissel- agenten '^'^5 Bankiers, wisselaers en makelaers 535 Functionnarissen en bediende van den Staet2,076 Functionarissen en bedienden van de provinciën en gemeenten2,518 Regters en raedsheeren594 Advokaten en avoués 956 Notarissen916 Codsdienst-dienaers5,332 Gestichtoversten, professors, onderwy- zers704 Geneesheer en en heelmeesters. 4,552 Andere personen, aen den gezondheids dienst behoorende758 Letterkundigen, dagbladschryvers. 57 Kunstocfenaers, schilders, beeldhouwers- bouwkundigen 622 Officieren van het leger 268 Grondcvgenaers, renteniers, burgerlyke en millitaire gepensionneerden. 10,414 Andere bedryven6,832 Tolael405,717 Over weynige dagen viel M. den minister Bara geweldig uyt tegen den achtbaren generael de Lannoy, die zich als Kandidaet der catholyken voorde Kamer te Doornyk had laten voordragen. In een engelsch werk, zegt den CaUwliguever hield door de liberhatersche vrydenkers Gustave Joitrand en Albert Lacroix, leest men den vol genden uytlrek uyt een oud register der gemeen- tcuytgaven der stad Doornyk, Aen meester Jacobus Barra, beul, voor twee mael Jan de Lannoy gepynigd te hebben «40 stuyvers. Aen den zeiven, voor den gezegden Lannoy levendig verbrand te hebben60 stuyvers. Voor zyne overblyvende assche in de rivier geworpen te hebben8 stuyvers. Dit doet zien dat men door het lezen der oude geschiedenis somtyds nog.al aerdige dingen ont dekt. Den Heyligen Vader heeft aen Mgr den bis schop van Orleans den volgenden brief gezonden: PILS IX, PAUS. Eerbied weerden Broeder, zaligheyd en aposte- lyke zegen. De vermaerdheyd had reeds die welsprekende Lykrcde welke gy ter eere van den roemvollen generael de Lamoricière hebt uytgesproken, tot ons gebragt.Gyhebt zynenoorlogsmoed, de verhe- yenheydvanzyrien geest, de rentzinnigheyd vanzyn geloofgevierd; en dienman, welken men altyd had overwinnaer gezien in de gevechten, en die zich ook beroemd had gemaekt in de gevaren der re volution, gy hebt hem grooter getoond door de standvastigheyd zyner ziel in den tegenspoed, door de gruotmoedigheyd met dewelke hy de tegonstrydigheden, de gevaren, de neèrlaeg zelve heeft getrotseerd, om de heyligste der zaken ter hulp te vliegen, en eyndelyk door zyne gods- yrucht en de oefening van alle de deugden in de jjligten des bezonderen levens, en voor de dood. Ock zyn wy hoogst voldaen geweest, van u een gedrukt exempla-ir dier schoone lykrede te ont vangen. Uwe redevoering is ons des te meer aen- genaem geweest daer zy, tevens zy aen allen leert dat het de overwinningen niet 2yn die den waren en vasten roem uylmaken, maer wel de deugd <en de regtveerdigheyd, na dewelke altyd den waren roem komt. Wy wenschen u geluk dat gy dien nieuwen en zeer schitterenden dienst aen de wacrheyd hebt bewezen en, tot onder pand onzer bezondere genegenhevd, verleenen wy u, aen u en aen alle de geloovigen van uw bisdom, uyt den grond van ons hert, onzen apos tel yken zegen. Gegeven te Roomen, by den Ileyligen Petrus, den 7 november 1865, van ons pausdom hel XXC! PIUS IX, PAUS. Erloopen verschillende geruchten aengaende den ziekte toestand van den Koning. Terwyl de dagbladen der hofstad liet stilzwygen bewaren, en zelfs aenkondigen dat de koninklyke familie heden avond de eerste vertooning der Africaine zal bywoonen, kondigen de Antwerpsche bladen eene dépêche af, eergister namiddag in de stad toegekomen, en den heer Gouverneur der provin- kennis gevende dat den Koning op zyn uvlerste lag. Waerom geeft den )'oniteur geene ophelderin gen over die zaek? 31 en leest in den Courrier du Commerce: Met spyt moeten wy onze lezers aenkon digen Mat de poogingen der geneesheeren er niet in kunnen gelukken den voortgang der kwael le gen te houden, welke het leven des Konings be- dreygt. Men leest in den Courrier du Commerce Wy ontvangen op dezen oogenblik inlichtingen over de gezondheyd des Konings. Wy betreuren aen onze lezers te moeten melden, dal de genees heeren van Z- 31. zeer ongerust zyn. Zy kunnen om zoo te zeggen het paleys niet verlaten zonder er aenstonds op bevel van Z. 31. lenig geroepen te worden. Doktor Keep! heelt sii:ds gister opgehou den zyne zorgen aen den doorluchtige» zieken te geven. M. Annocqué, pastor le Baeyghem, is in de zelfde hoedauigtieyd benoemd te Huysse. 31. J. Roosemont, onderpastor le Lundeghem, word pastor te Baeyghem, Z Em. den kardinael-aerlsbisschop van Mechelen komt tot aelmoesenier hy de militaire school van Brussel te benoemen den eerw. heer Van Hoey, onderpastor van Sl-Jacobs-op-Cauden- berg, in dezelfde stad. Een beweenelyk ongeluk is zaterdag laelst gebeurd in de statie van Denderleeuw. Lenen werk man dier statie, J. Kaki genoemd, oud 45 jaren, is er het hoofd verbryzeld tusschen de stooters van twee waggons, Hy was dood op den slag. Zondag laetsl, rond 9 uren 's avonds, liepen er op den Brabanddain le Gend, twee bedronkene lansiers met den blooleu sabel in de hand, slaende regis en zyds en menigen voorbvganger byna tref fende. I wee politieagenten dié zich in de strael bevonden vergenoegden zich mei enkele aenschou- wers van dit woest looneel te blyven zien, zich gelyk elkeen, uyt den weg makende en hunnen weg voortzettende. Alle dagen, nu in de ceuc stad dan in de an dere, gebeuren er dergelyke fey:en, zonder dal er eenigen maetregel genomen worde om derzelver herhaling le belelleu. Hel word groolelyks tvd dal de leden der Kamers een krachtig initiatie! nemen en de afschaffing der wapendragt voor de soldaten buy ten tyd van dienst voorstellen. Men schryfl uyt Gend, 17 november Wy hebben soms de aendacht des publieks ge vestigd op de voorzorgen te nemen by het ge- bruyk der pelroololie. Verledene week is by de Iieuvelpoort een groot ongeluk gebeurd. Door het vallen eener lamp, die aengesloken was, is een kind op zuike erge wyze gebrand geworden, dat. naer men zegt, het reeds is bezweken. Twee andere persoenen zouden ook sterk verbrand zyn. 34en diene vooral niet met licht by de omge- storte olie te komen, want. men weet dat pelrool onmiddehk onlvlamt. 31cn kondigt nen dat het aenbod des welsont- werps betiekkelyk de kredieten voor de vermeer dering van hel materieel der yzeren wegen v;ui den Staet heel aenstande is. Naer hel schynt zou het gezauientlyke kredieten lot 42,000,000 en 14,000 franks beioopen, en gebruykt tot het maken van twee dnyzend waggons en bovendien lokomciieven en ander materieel. Den lieer Ackersbeek vraegt aen de Kamer dat in de norinaelscholen voor de meysjes ook de keuken zou aengeleerd worden. Zaterdag is de genaemde 31elania Solomé, oud 38 jaren, huysvrouw de Cooman, te Groolen- berge, op hare slaepkamer opgehangen gevonden. Krankzinnigh'yd schynt die vrouw tot de zelfmooid gedreven te hebben. Deze ongelukkige laet 4 kleyne kinderkous na. Verleden donderdag heeft te Geeraerdsber- gen de keuring der dekhengsten voor liet dienst- j ler 1865-66, plaels gehad. Een veertigtal wierden amgehoden, en men mag zeggen dat de Vlaemsche peerden nog altyd door- gaen als de beste voor den landbouw geschikt, welke dan ook doar geene rassen kunnen overtrof fen worden. Eene groote menigte buytenlieden ver vulden de merkt, alwaer de peerden statig, met gelieveu hoofd, rondwandelden. De pryzen zyn behaeld door dc volgende land bouwers Hengsten van 5 jaren. 4° prys, J.-B. Malhys, van St-Jans-llemelveerdegem2* prys, J.-B. Vauder- schueren, yau Onkerzeele. Hengsten van 4 jaren. 1* prys, J.-B. eVan der Putten, van Onkerzeele; 2e prys, J -B. Vander- Schueien idem. Ziehier eenige inlichtingen over renen brand te Calloo. Den brand is onlstaen* op de hoeve ge- naemd hel Biauwhof, loebehooreiide aen den graef Cornet, te Brussel, en in gebruyk by Jan Van Overloop. De schuer, inhoudende vee, oogst en landbouwgerief, is ganseh vernield slechts de peerdeu heeft men kunnen redden. In october 4864 ontstond er in gemelde schuer ingsgelyks een lievigen brand, waerby ook byna alles vernield wierd. Zy wierd opnieuw opgebouwd en slechts verleden zaterdag was zy gansch voltrok ken. 31 en heeft kwade vermoedens op eenen persoon, die in de hersens gekrenkt is. Van eeiieu anderen kant sclivul de vraek hier niet vremd aen de ramp te zyn. Alles was verzekerd door de maelsehappy de Schelde; de schuer voor 26,000, enden inhoud voor 50,000 francs. 31aendag avond, zoo men verhaell is een zeer beweenelyk ongeluk op de buen van den yzeren weg van brugge naer Eekloo, in de gemeente Asse- broek, voorgevallen. Eenen werkman een jong ver ken JoydeiKie, over de baen willende gaen, op den oogenblik dal den treyn aengereden kwam, en er niet spoedig genoeg in gelukt zynde, is dóór het stoomluyg bereykt, en met het verken, dat schynt de oorzaek'van de ramp te zyn, le zameii verplet terd. AJen zegt dat hel een dertigjarigen gelrouw den persoon is, zonder kinderen, Sciioone reden. Waerom zyl gy uyt uwen laetsten dienst gegaen vroeg mevrouw B., aen een meysje dat zich by baer kwam aenbieden Wel, meviouw, was hel autwoord, omdat ik er te goed uytzagals ik de deur opende, zagen de heeren my voor een der dochters van den liuyze aen. 31en schryfl uyt Desscheiwy woonen hier in liet land van beloften. Nauwelyks is de eerste vrucht van den hoorn of een tweede bloemsel en koorts duerna eene tweede vrucht vertonnen zich. Zoo merkt men by 31. Stoelmakers alhier, eenen appelboom op, die niet de tweede vrucht voor dit jaer rypelyk beladen is,-en iets wat nog meer op- merkeusweerdig is, dat de vruchten in fynlieyd van smaek zoo verre de eerste overtrelfen, dat men ze er niet ma^by yergelykeu. 31. Adier chirurgien-tandmeester, oude Graen- halle N° 13 le Brussel, berigl ons zyne aenkomst in de/e stad. Dezen artist, welken over eenigen tyd een merkweénlig boekdeel handelende over de mond-en landziekten heeft uylgegeven, doel hier door zyne buytengewoone talenten in dees vak uylschynen en levert aldus de waerborg op dal men in zyne kunde volle vertrouwen mag stellen. 31. Adler is den eenigen tandmeester die mei eene eervolle melding door de geneeskundige fa- cnlleyt voor de zyne kunsttanden en gebyten is bekroond geweest. 31. Aider zal den eersten zaterdag van elke maend in het Hotel de dry Koningen alhier van 9 uren voor-tol vier uren namiddag de persoonen ontvangen die zynen dienst zouden benoodigen. M Barrv en de vermaerd- geneesheer Livingstone hebben in hunne wcU-iischoppelvkc reis de helanp.rjke ontdek king gedaen der ItEVALCNTA, kostelyk en hoogst herstellend voedsel, het welk 6'1,111)1» genezingen lierfi le wege gebragt, zonder gpnees middel en zonder pnrgalie. Zy verspoert duizend ninel haren prys in nnileie. geneesmiddelen, de volmaekte gezondheid weder gevende nen de verieiingswrrkluigen, oen de zenuwen, loos, lever en slynivlies, zelf aen de meest nitgeputtcn, in de sleclne en moeijelyke verteringen (dyspepsies; gnstriten, gastrolgies, gpwoonlyko verstophedeu, speen, klieren, winden, hert kloppin gen, afgang, opzwelling, ver.dwelmdheid, toiling dei ooren, a I y i)ihrakingen en zells overgevingen in zwangerheyd, krampen eu zenuwtrekkingen der maeg, slapeloosheid, hoest, benauwd heid, korthorstighevd. uittee.ring (coiisiunptionl, hairwnrm- dioefgeestigheid, verval, rhnmniisnie, flerecyn. koorts, valling, moede kwael, zenuwsmerl, slecht bloed, blceke kleur, wa'.er, zucht. BUI5GERLYKEIV STAND GEBOORTEN. Mannf.lyk 7 - VilOUWEL. 6 HUWELYKEN. P. Dei Gryse, gendarme, met H. Dujardin, z. b. F. Eylenbóscb, twyndersg. met M. Buys, kantw. .1. Van Laken, schipperde Rupelmonde, met P. De Haeck, herbergierster, OVERLEDENEN. D. Slrickx, man Mertens, kaeywerker, C8j., Dam. H. Van Holsbeeck, 20 m.. Langeridder- straet. M. De Nul, 5 ,j., Mylbeke. L. De Backer, man Denis, soldaet, SS j., te Mechelen overleden. H. Corael, schoenmaker, 50 j., Vischmerkt.G. Scliockaert, 2 j., Mylbeke. F. Van den Ilauwe, huysschilder S0j.,Zonne- slraet. L: De Nul, S j., Mylbeke Dy uitscheiding van bcdry f. TE AELST-SCHAERBEKE (Genlschen steenweg.) De Notaris Joseph VERBRUGGHEN, te Aelst, zal, op Dynsdag 19 December 1865, ten 8 ure s' morgens, le Aelst-Schaerbeke, aen den Genl schen steenweg ten hove van d'heer J. D'haen, openbaerlyk verkoopen Alle de Iluismeubels en Landbouwersalam ten gemelden hove te bevinden. De volgende beesten: Schoon vyfjarig Merrie- peerd, 2 31elkkoeiën, eenen Os, 2 vette Verkens, eene Geit, eenige Kiekens en 4 Hond. En circa de 4 hectaer 80 aren, op struik staende Loof, te Aelsl-Sehaerbeke aen den Genlschen steenweg naby het vei inefd hof. De verkooping zal geschieden op gewoone con ditiën en tyd van betaling mits borge te stellen en gereed te betalen het ongeld en de koopsommen onder de 3 francs. EENER De Notaris D'HUYGELAERE, te Aelst, zal zoo het behoort, openbaerlyk verkoopen. Eene HOFSTEDE niel: alles wat er van afhangt en byhehoort, groot volgens titel 25 aren, gestaen en gelegen te 31oorsel aen de Koekstraet, gekadas- lieefd onder de Nr' 529. 530, 354 en 553 der sectie B voor eene grootte van 24.aren 60 centiaren pa lende noord de straet, noord-oost Domicn Borms, oost de gebroeders Vermoesen. Laelst bewoond geweest door de weduwe Joanna Guns. De kooper zal er seffi-ns het gebruik van verkry- gen. ZITDAGEN: Jnslel Maendag 4) Dcccmbe|, 1863. Verblyf Maendag 11 Telkens om 5 uren namiddag ter herberg den Balby Charles 3 an Eeckhoorn, te Moorsel in '1 spruithoek. Om nadere ïnlichlingefl zich le vervoegen ten kantoore van voornoemden Notaris alwaer men ge- sladiglyk groote en kleine kapitalen kan bekomen op voordeelige kondilieu. - TE 11EHZELE. Door het ambt van den Notaris 3IICHIELS, aldaar, op Dijusdag 26 December 1865, (tweeden Kersdag) om 9 ure voor-middag, op de goederen van de heeren Van Waijenbergh. burgemeester te Herzele, doktoor De Sadeleer te Lede, en burge meester van Sinaij, Van Oullre. Onder deze Boomeu zyn er Kana las en anderen van 2 meters 25 centimeters dikte. van zeer zware en zuivere verscheide knopen ONDER GIJSEGHE3I. IIERDEHSEM, GIJSE- GHEMSCHEN KANT, MESPFXAARE EN AUDEGEM. Op Woensdag 27 December 1865, le beginnen om 9 ure des morgens precies, zal de Notaris 3IOENS, verblijvende te Lede, openbaarlijk to koop aanbieden, op langen tijd van betaling, onder goede bekende borgstelling, de volgende koopen Boomen en Slaghout, te welen: Primo ten aazoek van Jongvrouw Elise Baron nesse le Candele de Gijseghem. 137 koopenlEsschen, Olmen, Kanada, Abeelen, Eiken en andere Boomen. Verders ook eenige koopen Kanada Snooi. En secundo. Ten aanzoek van 31 ijuheeren dc gebroeders Cromphout grondeigenaars le Aalst. 54 koopen Kanada, Abeelen en Wilgen Boomen. Voorsclireve Boomen door hunnen gaven opwas, dikte eu lengte bekwaam voor alle werken, en alle gestaan voor eenen gemakkèlijken transport. Na de verkooping te vergaderen ter herberg liet Küipk n, bewoond bij den heer Charles De Metz, te Gijseghem in hel Dorp, tot borgsleliing en be taling ongeld. Geene koopers zullen aanvaard worden dan de gene voorzien van eenen bekenden medekooper, lei stond met den afslag over te geven. De verkooping zal beginnen te Gijscgom aan de Waterstraal, tegen de hofstede van Felix Cobbaut, met koop een. alwaar de voorwaarden der verkoo ping zullen worden voorgelezen. van een De Notaris DE VRIENDT te Aelst, zal in hel openbaer verkoopen Eersten koop. Een Woonhuis te Aelst, Mo- lenstraet, bewoond by de kinderen Petrus Van Branlegem. Tweeden koop. Eenen Tuin te Aelst-Schaer beke, groot 25 aren 12 centiaren gebruikt by den heer Eyertnan. Derden koop. Eenen Meerscli te Aelst-Myl- beke, tegen de herberg den overzet. VERBLYF Zaterdag 16 December 1865 om 5 ure namid dag ten herberg den Miïiboo*, zoutstraetpoort. 20 koopen Abeelen van 1/2 tot 2 meiers dikte en 20 koopen te AELST-SCUAEltDEKE. Op DVNSDAG 5 DECEMBER 1805, om een ure nanoen zal Deurwaefder lïlNGOIR voor Mynheer Validen Hende-Fraters openbaar Vendilie houden, met tyd van betaling, mits borgstelling. 1° 20 koopen extra schooi: Abeelen slaendfl agter het lioklyf te Aelst-Schaerbeke. 2° 20 koopen schoon Schaerhoul en Boomsnoei, staend? op den builen de Mot. De tot dees genegen begeven zieh aen de koopen Abeelen agter het Roklyf, alwaer den verkoop zal aen vang nemen. van extra Welke zal plaels hebben door hel ambt van den Notaris LEENAERT, den Woensdag 18 December 1865, aen den voet der Boomen, op de nagemelde uren en plaetsen Om 9 uren 's morgens, le Denderhautem, in den dael, zes Ganadas en dry Abeelen, ten verzoeke van Mynheer Spilaels-De Chppde. Om 10 uren 's morgens, le Denderhautem, in de' borrekens, negen Cai adas en twee Abeelen, ten verzoeke van mevrouw Cools-Eeman. Om 1 uer namiddag, te Ninove, aen de herlink-1 hofsclie kasseyde, twintig canadas, ten verzoeke! van mevrouw Van der Taelen Om 2 uren namiddag, te Ninove, beneden de lange muren, vyftien Canadas, ten verzoeke van den eerweerden heer Cools. te Aolsl-Mijlbeke. De Notaris DE VRIENDT, te Aalst, zal namens den heer Blondel advokaal te Antwerpen, op 3iaendag 44 December, om 4 uur nanoen op zyn buitengoed Ten Roozen, verkoopen: 50 koopen zware Kanadas, Sparren, Abeelen, Wilgen, en Kastanien Reephout. De Weduwe Van den Abeele-Callebaut, Ach- terstraet, (nevens hel Gasthuis), te Aelst, lad weten dat zy heeft ontvangen een groot assorti ment van Tafel-Servies van iransche er, engel- sche Porcelein, alsook oen groot assortiment fransche Spiegels, van alle groote, voorders alle -soorten van Kristalen .U-L.-Vrouwebceldcü ca ook alle soorten van Va sen met Bloemen.

De Denderbode | 1865 | | pagina 2