'fjsm Verleden Zondag heeft onze stad de plegtige inhuldiging van Z. M. Leopoldus II op eene waerlyk deftige wyze gevierd. Van 's morgens vroeg'waren alle huyzen, groote en kleyne, zon der uytzondering voortrelïelyk bevlagd, en des avonds heeft er eene zoo vrywillige als algemeene schitterende verlichting plaets gehad. Eere, drymael eere aen de inwooners van Aelst. Wy lazen eergisteren aen het hoofd van het officieel gedeelte van den Moniteur De leden van het ministerie hadden ver- meend.dat het hunne pligt was hun ontslag te geven den dag zelve dat Zyne Majesieyt den eed had afgelegd. Den Koning, schoon hy het gevoelen van kieschhevd dezer handelwyze waerdeerde, heeft minzaem de begeerte uytge- drukt dat zy de hooge bedieningen zouden blyven uytoefenen welke zy aen het vertrouwen zyns vaders verschuldigd waren. Ingevolge heb- ben MM. de ministers het bestuer hunner de- partementen hernomen. Zou de ministerskomedie al zoo gauw begin nen? Of zouden de mannen van 1857 al beginnen te denken dat hunne hatelyke halsbrekerspolitiek moet een eynde nemenWy zullen 't welhaest weten. Regtstreeksche berigten die wy persoonlyk uyt Roomen ontvangen hebben, verzekeren dat Zyne Ileyliglieyd den Paus, in weerwil van alle bedreygingen en overgroote moeyelykheden kalm, gerust en uytnemend wel te pas is. Men hoopt vastelyk ie Hoornen dat er duyzend Belgen zich zullen komen scharen onder 't vaendel van Pius IX, om de fransche troepen, tot het hand haven der orde en liet bestryden der brigands, te vervangen. Victor-Emmanuel heeft reeds zeventig mael den yzeren weg van Turyn naer Florentiën overreysd en nog geen enkelen keer beeft hy in het paleys van Florentiën vernacht. Zyne moeder is aldaer geboren, en het schynt dat dit paleys op hem eenen sehrikverwekkenden indruk maekt~ Overigens is alles te Roomen rustig en men ziet er zonder angst de toekomst te gemoet Niet zoo haest was maendag den uytslag van de kiezing te St-Nikolaes gekend, of eenen truweelgast van 't logieken ;ging met kloppend hert naer bet telegrafbureel, en stuerde de vol gende depêche naer Brussel Aen den heer Schootvel van den Grand Orient/. Totael verslagen Al de manschappen ge sneuveld Veel geweld gebruyktNiets geholpen Oproep tot de vrienden gedaen Allemael 'bernique Oude en jonge kampers verzoend Niemen- tdalle weerd Gelogen en bedrogen Boter tegen de galg Schoenen van oris voeten gedraefd: Blauwe ■■sehenen geloopen Schooue beloften gedaenGeen katten in zakken.gewild Huysbazen opgemaekt: Tegen -den gevel gebotst! Alleman bedreygd en vreed aengesproken Vierkant.uytgelachen Uw begravene B*/ Schietlood. Onmiddélyk hierna gaf een dignitaris van de 'logie het voigende kort maer krachtig antwoord Hoop ajuynen Te veel valschaerds. Volk niet genoeg verlicht! Nog te veel ver- slaefd Moet een Toekomst oprichten. Vefel schel den en lasteren tegen Paus, priesters, paters en nonnen, en .alle treffelyke lieden. Van zelfs boven komen Uw toegenegene B*/ {De klok.) Waterpas. Bv koninglyk besltiyt van 17 december.word er kwvtschelding vergund Is Van alle hoofdzakelyke veroordeelingen tot gevangenis, dry maenden niet te boven gaende, van alle boeten de 500 fr niet overtreffende, en van de tol verzekering dienende gevangenisstraf, die ze vervangt, af/.onderlyk of gezamentlyk uytgespro- ken voor 17 dezer ioopende maend, door arreslen of vonnissen, gegeven door de hoveu of reglbanken, en waerlegen geen beroep of oppositie meer kan gedaen worden. 2° Van de nog te doen straf aen al de veroor deelden tot eene hoofdzakelyke gevangenis van meer dan dry lot zes maenden verwezen, door arresten of vonnissen uytgesproken voor gemelden datum,- wanneer zy reeds dry maenden hunner straf ondergaen hebben. De kwylscheldingen zyn maer loepasselyk acn degene welke geene voorgaende veroordeeling hebben ondergaen, 3e Er is kwvtschelding gegeven der straf die zy nog te ondergaen hebben en van hare gevolgen, in gevolge art. 46 van het strafwetboek, aen alle militairen door de krvgsraden verwezen lot eene straf van een jaer opsluyting of gevangenis niet te boven gaende. zonder vervalling van den militairen graed, en van eene strafvermindering van zes maenden aen diegene welke veroordeeld zyn tot eene gevangenis van meer dan een jaer zonder voorafganndelyke vervalling, indien noch den eenen noch den andere voorafgaendelyke regterlyke ver oordeeling ondergaen hebben. Zyn hersteld in hunnen slaet deniet remplacee- reneïe of niet subsiilueerende militairen, welke voor de eerste hiael by de vrywrlligers ingolyfd zyn als achterblyvers of deserteurs krachtens art. 161 168 der wet van 6 jannuarv 1817; nogtans zal den tvd, welken zy afwezig zyn geweest, niet aftellen op den dienst door de wet geeyscht. In de kwvtschelding van straffen die der. Koning, by besluyt van 17 dezer, verleende, *s begrepen de st raf toegepast aen generael Chazal, minister van oorlog, nvt hoofde van zyn tweege vecht met M. De Laet. "Dezen laelstgenoemden is tier door ook van alle straf ontslagen. CORRESPONDENTIE. Geëerden Vriend V. R. te II. aen uw ver zoek zal voldaen worden, en als 't u zal believen. l)en 11 dezer is overleden M. E. Waltens, grellier van hel vredegeregl van wetleren. Men sclïryft aen den Denderbode Het Gouvernement heeft 't Gemeente Bestuer van Thollernbeeek verpligt of beter gezegd gedwon gen een nieuw Kerkhof te maken en tot het aen- koopen van den daertoe noodigen grond d'ofiice eene zekere som op het Budjet van 1866 gebragt. De inwooners van Thollembeeck zyn ten uylerste verbitterd en zouden den listigen liberael, die ben zoo ver gebragt heeft, dat zy eyndelyk op ongewyden grond zullen moeten begraven wor den gelyk de dieren, naer de andere wereld wen- sclien. Moest er nu eens gekozen worden, gy zoud de buyzen hooren rammelen. Maer als het kalf verdronken is, vult'dan den put. Te Enghien is er over weynige weken eenen Cercle Cathoiique tot stand gekomen, die reeds rond de 70 leden telt, betgeen uytnemend veel is voor eene stad, welke pas 3500 inwooners heeft. M. Albien Van der Eecken, zoon van Jan Badtist oud-gemeenle-onderwyzer te Grimmingen is zaterdag 9 dezer, toegelaten geweest, zynen eed als onderwyzer af te leggen. Eenen onzer vrienden zegt de Gazette van Thielt, heeft ons eenen brief overhandigd dien hy ontvan gen heeft van eene kennis die slaet om als zouaef in liet pauzelyk leger te vertrekken naer'Roomen. Om dieswille dal dien brief slichtend is deelen wy hem met vereyschten i^oorlof aen onze geëerde lezers mede den 6 december 1865. Zeer lieven Vriend, Ik laet u welen als dat ik 'van gedacht ben ge heel in 't kort het vaderlyk piuys te verlaten om als zouaef den Paus te gaen dienen. Hel lezen in de nieuwsbladeren van al de onge lukken die onzen Heyligen Vader bedreygen, van de onreglveerdigheden die hy van zyne snoode vyanden reeds moeten onderstaen heeft, hebban diep myn cliristelyk en catholyk gemoed getroffen, en my van over dry jaren reeds doen peyzen hoe ik myn deel zou kunnen bybrengen hebben om het hert van den H. Vader te troosten en te verkwik ken. Het voorbeeld van zoo veel honderden deftige en edelmoedige jongheden uyt Belgiën, Vrankrvk, Zwitserland, Duytscliland en elders, die allen even moedig hunne ouders, bloedverwanten, vrienden en kennissen verlaten hebben en nog tegenwoordig verlaten om den Paus by te staen, om hun leven voor hem te pande te stellen, heeft ook vele gehol pen om ir.y dat besluyt te doen nemen van my soldaet te steken te Roomen. Eyndelinge, als ik wel overdacht wat weerdigen en verheven koning den Paus is, als ik dacht dat hy alleen schier van al de koningen en keyzers die tegenwoordig op eenen troon zitten, de wapens draegt voor het regt en de waerheyd, dat hy alleen, den eerbiedweerdigen gryzaerd en bykans magteloozen vorst, zyne edele stem durft verheffen om de verdrukte en vervolgde Polakken te bescher men tegen de vreedheyd en de onmensclielyklieyd vau den russiselicn dwingekmd,dat hy alleen kloekmoedigheid genoeg heeft om geene* onregt- veerdigheden goed te keuren, als ik dat alles over dacht, zeer lieven Vriend, myn besluyt. wierd vaste en ik en wilde voortaen niet meer aerzelen. ïk gaf myn edelmoedig besluyt aen vader en moeder te kennen, die my, maer niet zonder hape ring en tegenstand, eyndelinge hunne toeslemming gegeven hebben, toen zy ondervonden dal ik alles wel overdacht had, en vast besloten myn gedacht ten uytvoer te brengen. Den ecrw lieer pastor myner parochie heeft my ings- gelyks onderzocht en trachten te weten uyt welke oorzaken ik naer Roomen wilde gaen en toen hy alles onderhoord had Gaet, zoon, zegt hy. God zegene en God beware u uw inzigl is edel en grootsch geen beter noch meerder bewys van aengekleefdheyd aen den 11. Vader en aen de Kerk kunt gy geven. Zyl vromen soldaet, gelyk gy vro men jongman en vromen parochiaen geweest hebt.» My gaf my de hand en ik veVtrok. Vandaêg en acht dagen vergaert myne familie l'onzent, om my vaerwel te zeggen, en ik ontbied u om er ingsgelyks te komen immers onze vriend schap heeft allyd te groot geweest opdat gy in die familiefeest niet zotid aenwezig zyn. Ten anderen ik voorzie dat ik geenen tvd meer zal hebben om u zelve te komen bezoeken want binnen twaelf dagen vertrek ik naer Parys, en van daer naer Marseille om van daer in Zee te gaen naer Civita- Vecchia. Ware 't dal gy er andere van uwe kenissen wislet die goust hebben om mee te gaen, zeg hun maer dal zy opkomen wy zullen te gaêr vertrekken. Vaerwel, zeer lieven Vriend, tot binnen acht dagen, hoop ik, en zyt op uwen post. Aeuveerd myne hertelyke groeteniesen, en de vei zekering van myne allerdiepste toegenegen- heyd. P. S. Myne groetenissen, als 't u belieft, aen vader en aen uwen broeder. Den Koning, die reeds 25,000 fr. aen de arme van Brussel, geschonken heeft, komt nog 3000 franks te geven om buytengewoone hulp le ver schaffen aen de behoeliigen van Laeken. Den dag der intrede van Z. M. Leopold II, bevond zich eenen engelschman achter het volk nevens eenen kommissionnaris die zes voeten lang was Hoeveel voor uwe schouders voor tien minu ten zey den engelschman. Twee franken was de antwoord. Alzoo overeengekomen nam den kommissionnaris den engelsehman op zyne schou ders. Men voegt er by dat den zoon van Albion vele navolgers gevonden heeft. Een vreed ongeluk is zaterdag op de Paleys- plaels, te Brussel voorgevallen. Een jong meysje, dat zich onder het volk bevond om het lyk des konings te gaen zien, heeft eenen slag van een stey- gerend p'eerd op het hoofd ontvangen. Zy was doodelyk gewond. Wy lezen in eene brusselsche briefwisseling dat wylen den koning, by testament, aen M. Jules Van Praet, zynen sekretaris, het vruchtgebruvk gelaten heeft vaq een miljoen franks. Men schryft uyt Brussel, aen de Ecnomie, van Doornyk Het schynt dat het buys van den Koning, zooals het thans is samengesteld, groote wyzigingen zal ondergaen. Men verzekert zelfs dal geen enkel der personagiën, die het huys van den overleden koning samenstelden, in het huys van den nieuwen koning zullen behouden worden. De beambten cier burgerlyst. zullen in de be diening blyven, doch hun opperhoofd, M. Conway, zal Worden vervangen. Met duylsch element, dat zulk eene ruyme plaets in de omgeving van Leopold l besloeg zal geheel verdwynen. Dezei dagen heeft te Idegem een ongeluk plaets gehad Twee timmermans, werkende aen de bruggen en sluvzen van de k?nalisalie des Denders, verlieten s'avonds in bedronken toestand eene barak omtrent den Dender aldaer gelegen waer- schynlyk door den donker misleyd en met zwaer hoofd niet wetende waer zy gingen, liepen zy in de bedding der rivier met het ongelukkig gevolg dat een der beyde hel met dood geboet heeft, den an deren is er met een nat bad van afgekomen. Den 45 dezer, eenen brand die toegeschre ven word aen den slechten staet der schouw, heeft te St-Antelinckx in assclie gelegd het huys van den landbouwer Watlhé, alsook alle de er in bevatte mpubelen. Men begroot de schade op 1500 fr. Alles was verzekerd. De fondsen liggen gereed om met january aenstaende het tweede halfjaer intresten der pau- zelyke schuld te betalen, als ook degene benoodigd voor de terugbetaling van een miljoen franks op de leening van 1863. -- Den 12 dezer heeft den genaemden Pieter Van Hecke, oud 22 jaren, zoon van eenen landbouwer te Sihl-Laureyns, zich gedood met van eenen wa gen te springen waervan het peerd op hol was ge- gaen zyne dood was als 't ware oogenblikkelyk. Den akademischen raed heeft de eeuwigdu- renpe buytensluyting uyt de Akademie van Parys nytgesproken tegen de studenten vervolgd voor hunne deelneming aen het kongres van Luyk. Bo vendien heeft den raed het gedacht uytgebragl dat zy tydelyk uyt de andere fransche akademiën moeten gesloten blyven. Het zusterken der armen. Zy belde aen een groot huys, en vroeg nederig en bedeeld om mynheer te spreken. Mynheer verscheen doch de uytdrukking op zyn gelaet zegde genoeg, dat bet nonnenkleed hem niet welkom was. Wat wilt gy vroeg hy barsch. Eene aelmoes, antwoordde de Zuster. Ik geef niet aen luy volk van uwe soort! hervatte Mynheer. 'T is niet aen my dat gy geeft, maer wel aen den armen zegde de Zuster andermael. t 'T gelyk maek u de deur uyt en den liefdadigen heer, gekend voor een verlicht man in onzen tyd, gaf de Zuster eenen stomp tegen den schouder, om haer de deur uyttedringen. De zuster voelde den slag die haer gegeven wierd, maer zegde met zoete kalmte Dit is goed genoeg voor my, mynheer maer geef nu ook wat voor den armen...» Er zyn antwoorden die bet hert treffen, en dit, hoe nederig ook, was een van die. Het Zusterken der Amen ging niet met ledige banden heên, en iedere week keert zy. met de hoop in het hert, naer datzelfde buys terug. Den Koning en den strooper. Men vertelde gisteren avond in eenen gezelligen kring eene anecdoot, die men beweerde op Koning Leopold betrekking te hebben, en ,ze komt me nog al waerschynlyk voor, hoewel ik er niet voor wil instaen. Den Vorst was in Ardennen, zyn geliefkoosd jagtslot en deed op eenen schoonen herfstmorgend eene wandeling, die ditmael verder reykte dan gewoonlyk. Koning Leopold was, in zyn paleys streng, op de etiketmaer buyten, in de vrye lucht en in burgerkleeding, kon hy zich zeer gemeenzaem aenstellen, en bet was dus niet te verwonderen, dat hy op dien herfstmorgend, eenen man aen- sprak, die met een droevig uytzigt over het voet pad, door het bosch, stapte. Den Koning zegde hem Gy ziet er niet -pleizie- rig uyt, vriend Dat geeft me God Ik geloof als ze u beet pak ten zoo als my, gy ook wel een zuer gezigt zoud trekken. En hoe beeft men u beet gehad Wel, ik ben een armen duyvel en ik heb een stuk wild gestroopt op de jagt des Konings, om dat myne vrouw ziek is en'den doctorgezegd heeft dat ze iets versterkends moest eten. Nu zyn die rakkers van jagtwakers gekomen, hebben my in de boete geslagen,'en ik ben tot eene geldboete veroordeeld, die ik niet betalen kan. Ziet er dus maer plezierig uyt Wel den Koning is op zyn kasteel gaet er naer toe. Ja, als ik dat aen den Koning kon uytleggen; maer dien heeft bet al druk met de jagt en de politiek, en die bekommert zich weynig om eenen armen duyvel als ik ben. Maer rigt u dan tot eenen zyner adjudanten of tot zyne ministers. Wat zou dat helpen Den eenen strooper zou voor den anderen strooper spreken Neen, kameraed, ik zie het wel, gy zyt ook al niet van de slimste gy kent de stroopers niet Ik ken er nog al veel, zegde den wandelaer grimlachend maer om u te doen zien, dat toch al de ministers en de adjudanten geene stroopers zyn, wil ik iets voor u wagen. Alleen belooft gy my het koninklyk wild voortaen in vrede te laten. Ja, dat beloof ik u. Zietdaer dan 4 vyffrankstukken om uwe jagt overtreding te betalen, en geloof my dat den Koning zich al heel dikwvls om eenen armen boer zou bekommeren, als hy altyd regt wist wat er omging. Den man ging heên, en den strooper vond dat er een groote gelykenis was tusschen bet afbeeld sel op het geld en zyneri voorspreker, die zich langzaem in de verte verwyderde. 'T was zoo als ik zegde den Koning zelf; denzelfden dag wierd den strooper tot wachter benoemd op het koninklyk domeyn. Men heeft tydingrn ontvangen van de belg. sche missionarissen, de eerw. hecren Verbist, Van v0 Segvelt, Vranckx en Hamers, die naer China ver ï,a trokken zyn. Na eenen voortdurend gelukkigen m' overtogt zyn ze le Saignon (Conchinchina) aenge. komen den 25 October, en waren voornemens des ,ic anderendaegs van daer naer Sanghaï te vértrekken. st; Het volgende hemen wy over uyt den brief van w den eerw. heer Verbist, oversten der missie: Zaterdag 24 october zyn wy le Singapore, b schierevland van Malaca, aengekomen. Na uwe lyk! w hadden wy het anker geworpen, of eenen lieer van Singapore kwam op hel dek, en vroeg om my te ll! spreken. Wy waren bezig ons onlbyt le nemen. Ik haest mv by hem te gaen op hel dek, en daer begint dien goeden heer, zonder t,e zeggen wie hy was my te overladen met duyzende vriendschapsbetoo! j, gingen men zou gezegd'hebben 't is eenen broeder d die zynen welbeminden broeder wederziet, na eene lange afwezigheyd. Na eenigen uytleg bleek hel dat 't eenen zekeren d heer Castelevns was, Belg van geboorte, en eenen u der byzonderste hotelhouders van Singapore. Dezen n heer, verwittigd van onze aenkomst, hield aen de eer te hebben van ons le ontvangen, in hoeda! e nigheyd van landgenoot der calbolyke missionna- c rissen Hv heeft ook de eer gehad Z. K. H. den hertog van Brabant op zyne reys naer Chima te ontvangen. Wy hebben zyn vriendelyk aenbod aengenomen, en u in zyn hotel wachtte ons zyne vrouw, benevens een o allerbest op zvu kempiscli bereyd middagmael, dat wy ons allerbest lieten smaken.' Dien goeden christen (de missionuarissen van^ Singapore hebben ons gezegd dat het een voor- - beeldig huysliouden is, en dat zy om het goed dat zy doen de zegeningen des hemels op zich v moeten trekken) hebben te Singapore goede zaken gedaen, en zyn voornemens in 'tkort naer linn k vaderland terug te komen. Den heer Casteleyns ii van Gheel en zyne vrouw is van Loenhout. BIJYTENLANDSCH NIEUWS. Hel franseh gouvernement schynt vast ben der. te zyn om streng te werke te gaen wegens de studenten die zouden willen eenigen tegenstand bieden aen de maetregelen genomen tegen hunne sclioolgenooten die het kongres van Luyk bvtte- woond hebben. w Die laetstgemelden zyn voor altyd uyt alle de fransche universiteyten gesloten, en zulks heeft eenige hunner makkers aengepord om tegen de 1 beslissing van den akademischen raed te proles- leren. De leergangen der fakulteyt van regten zyn door hevige beroertenissen gestoord geworden; de politic is er tusschen gekomen, heeft de zacl: doen onlruymen, en later zyn er cenigc neutron- dingen gedaen. Tevens heeft het gouvernement maetregelen genomen om die wanorders te voor komen. Stephens, het bernchtle opperhoofd der Fenians, van Ierland, die uyt de gevangenissen van Ierland heeft weten te ontsnappen, dienzelfden Stephens zou te Parys aengekomen zvu. Dit nieuws word door den Dublyn-Evening gemeld. Hel iersche blad voegt er zelfs by, dat zyne1 uytlevering door het engelsch gouvernement zou gevraegd zyn, doch dal liet kabinet der Tuilei ieir, zich grondende op den politieken aerd der nris' daed waei'voor Stephens wierd gevangen gezet, zou geweygerd hebbende vraeg van het engelsch gouvernement in te willigen. Men beweert nog, dat hel eerste bezoek, welk Stephens te Parys heeft afgelegd, in het engelsch gezantschap is geweest, alwaerhv persoonlyk zyne koert zou afgegeven hebben. M. Travers, eigenaer eener menagrie, gaf te Dienze in het departement der Menrthe eene voor stelling, waerhy hy onder ander met zyne vrouw in het hok van eenen iuypaerd verscheen. Nauweiyks had het dier de vrouw in het oog, of het sprong op haer toe, verscheurde haer aen- ge/.igt en hals en zou haer op de plaets gedood hebben had M. Travers den moed niet gehad hel woedende dier op een geschikt oogenblik de ge balde vnyst in de muyl te steken. Da't hielp slechts eene sekonde, den tyd dien den iuypaerd noodig had om vnyst en voorarm met de scherpe tanden te verpletteren. Daerop wierp liet dier, door liet zien van bloed meer en meer tot razerey gebragt, zich op de beyde echtgenoolcn. Reeds had dit vreeslyke too- ncel dry minuten geduerd. De toeschouwers waren van schrik verstyfd. Eenen hunner, M. Cotriot, had echter zyne tegenwoordigheid van geest niet verloren en was het hok zoo digt mogeiyk genaderd, ten eynde te beproeven of hy de ongelukkige eenige hulp'kon bieden. Op het punt van andermael op de deernisweer- dige vrouw los te springen, was den Iuypaerd, om ruymte voor dén voorgenomen sprong te winnen, ruggelings naer de traiien gekropen, waerdoor zynen steerl naer buyten stak. Reeds kromde het dier zich voorden sprong, toen M. Cotriot snei den steert van het ondier greep en dien om den pols draevde. Nauwelyks merkte den iuypaerd den toelpg, of hy wende zich schuymbekkend om, ten eynde' zich op zyn aenrander te werpen maer M'. Cotriot, bleek iemand van groote kracht te zyn den steert van liet dier uyt alle magt naer zich trekkende, slaegde hy er in den Invpaerd in bedwang le hon den tot dat de bedienden der menagerie M. Travers met zyne vrouw uyt het hok hadden ver- wyderd. Bevden zyn deerlyk gekwetst zoo zelfs dat er vrees bestact voor het verlies van hun leven. MOORD TE PARYS, Verleden Vrydag, len 7 1/1 vre *s avonds, was de nut d'Amsterdam, te Parys het tooneel van eene misdaed, welke met eene ongehoorde stoulmoeeiglievd wierd gepleegd. Mcv. C. welke die strnet bewoont en er een winkel in toii.ette artikels heeft, was alleen in haer magazyn gebleven, en had hare kindormeyd met de kinderen doen gaen wandelen. Die omslandighevd was door de moordenaren gekend i en zy drongen in den achterwinkel, waerin zich de koopvrouw bevond lerwyl eenen hunner de wacht voor de deur hield, wierp ziel. eenen anderen op de ongelukkige vrouw en ovcrlacdde haer met messteken, lerwyl hy terzelfder tyd poogde haer le verworgen. 1 Het binnentreden van eenen kalant belette aOeen de ellendeling™ hunne misdaed uyt te voeren, en in hunne overhaesting om ie vluglen, wierpen zv hem op den grond, na hem gewelddadig aen het gez'igt getroffen te hebben.

De Denderbode | 1865 | | pagina 2