Ü2dc Jaer. VERTREKUREX UYT AELST XAER VERTREK LR EX UYT VOLGEXDE STATIE X 6 FRANKS 'S JAERS. HET LAND VAN BELOFTEN. Want, Lel op. Keeren wy dan de medalie. Doch Neen dan, ©end. 5-20 7-20 8-36 12-25 3-13 6-20 §j Gend, (6-05 vrvdag) 7-''6 1? 8-34 8-55 12-25 lokeren 5-20 7-20 8-36 12-25 3-13 6-20 f 12-46 3-17 G-20 6-41 9-26 Brussel. 8-0° 8-35 E(1 23 k') 9-43 11-58 12-22 Brugge, Oslende, (E 7 t»6). 8-55 12-46 6-41 2-50 5-48 E (le 2e 3e k') 5-53 8-35 8-55 tëj Doornvk, Kortryk, Moesereen, Ryssel (langs Mech. 5-20 7-20 8-00 8-35 'E (1 2 3 kl.) 8-36 Ij Gend) 7-06 (EDoorn. uiig.) 8-55 12-46 3-17 9-43 E 11-58 2-50 3-13 5-53 6-20 8-55 E 6-41 Aniw. 5-20 7-20 8-00 8-35 E 8-36 8-43 E 11-58 Doorn Ryss. (langs Alti) 8 00 0-00 Aiti 5-33 2-50 3-13 5-53'6-20 8-53 .E f» alleeni. lol Korlryk Zalerd. Zond. on Womsd. l.euv. Thienen Luvk Verv. Landen. 5-20 (7-20 Ninove, Geersb. Ath, 6-10 8-00 11-58 2-50 5-53 8-35 E) 8-36 9-43 12-22 3-13 (6-20 E le 2ekl. (8-55 Ninove.) van Thienen) gj Bergen, Quiévrain, 6-K 8-00 11-58 2-56 5-53 YAN ANTWERPEN NA ER: 'Lokeren, Gend,5-00 7-30 9-00 11-00 2-00 4-00 E 6-00 7 30 VAN GEND NAER Lükeren, Sl-Nicolaes, Anlwerpen, 4-40 7-20 9-30 10-50 2-30 4-20 5-35 8-15. Te Lede staen al de konvoys uytgenomen de Expres. Te Ioegem en Santbergen staen al de konvoys. Te Gyseghem staen slil al de konvoys. Te Denderleeuw slaen al de konvoys yytgen. de vertrekken van Brussel 6-30 8-15 12-06 6-00 0-00 en uyt A-elst 8-35 5-38 5-48 0-00. Vertrekuren uyt Denderleeuw naer Brussel 8-11 8-59 12-10 2-58 6-05 9-02 9-07. VAN LOKEREN NAER. Culqtie Snnm. üendermonde, Aelst, 7-05 9 10 11-00 1-S5 5-00 7-30 Ninove, Geeraerdsbergen, Atb, 7-05 11-00 1-55 0-00 5-00 (7-30 Ninove.) VAN ATH NAEIt Geeraerdsh, Ninove, Aelsl. Dendermonde, Lokeren 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50 Lessen, Geeraerdsbergen, Ninove, Aelst 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50 Brussel (lang Denderleeuw) 6-55 10-30 1-45 4 36 7-50 Gend, Brugge, Oslende (langs Aelst). 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. van Ronsse naer Audenaerde, gend. 8-05 11-25 3-20 4-25 8-22. VAN BRUSSEL NAER Aelst, Gend, 6-30 E 1 2 3 kl.) 7-30 8-15 11-20 12 06 6-10 5-15 6-00 8-«0 Ninove. Geeraerdsbergen, Ath (langs Denderleeuw), 7-30 11-30 2-10 5-15 (8-20 Ninove") VAN DENDERMONDE NAER Brussel (langs Aelsl) 7-30 11-33 00-00 2-24 5-30 8-00 Aelsl 7-35 9 55 11-33 00-00 2-24 5-30 8-00 0-00.' 6?" VAN BRAINE-I.F.-COMTE naer: Engbien, Geerardsb. Sollegem, Gend, 6-51 11-04 4-07 7 55 van gend naer Sotlegem, Braine-le Comte, 6-10 0-00 3-25 0-00 AELST, OEN 4 JULY 1868. Men moet waerlyk eene lage ziel en nen platten •vleyer zyn om een zoo landuylzuygend en godsdienst- Tialend ministerie gelyk 't onze, te durven bewierooken, "zooals den brnodschryvelaer uyt 't Verbond over veer tien dagen gedaen heeft. Wy vragen hel, is er wel eenen Belg, weerdig van <dien naem, die dit halelyk fraucma^onsbestuer niet uyt =al de krachten zyner ziel verfoeyl Is er wel eenen weidenkenden rnensch die het minis terieel koppel Frère-Bara, niet aenziet als eenen op rechten geessel voor ons land En dan dnrft eener. betaelden knoeyer die kerels tornen lo\en, pryzen en lol aen de wolken verheffen Dan durft d|en knoeyer poogen de menschen wys te maken dal Belgien, 't welk onder hunne yzeren roede afgemarteld ligt te zuchten, een gelukkig land is JWen moet meer dan stoutmoedig zyn om zulken bitteren schimp naer 't hoofd onzer verdrukte bevolkingen te Lomen srnyten. Ma er men mag zich aen alles verwach ten van kwanten die schryven voor oorden. Als men die onbeschofte loftuytingen leest die den platten vleyeruyt'l Verbond over de liborhatersministers uylkraeml, zou men niet zeggen dat die opperbazen ïich met niets anders bekommeren dan met 't geluk van 'l land, dan om van Belgien een land van beloften te maken, een land waer de stralen en wegen bezoomd 2yn met schotels gebradene kiekens, kalkoenen, schaepsbouten, oesters, krefteo, fyne gebakken enz. enz. alles ter kostelooze beschikking der passanten "Waer de openbare pompen en putten bier en wyn geven naer de goeste der drinkers Waer schoone kleeren, diamanten, juweelen en alles wat de zinnen streelt langs de straten te rapen liggen Ja, dit zou men zeggen ais men dit betaeld geknoey in een blad ziet afgeven. Maer is 't wel zoo Eylaes, 't is juvsl het contrarie. G'heel 't land weet on ondervind dat die magonnieke opperbazen maer voor zich zelve en voor hunne verslaefde aenbidders zorgen. Den beruchlen volksvertegenwoordiger Oris heeft het in volle kamer bekend en gezegd dat zyne fameuse wet, gekend onder den naem van Wel-Orts eene partywet is, "7 is le zeggen dat hy de belangen zyner francmat?on$- fcliek stelde voor de belangen van 7 land. En al hadden wy diesaengaende de geluvgenis nog niet van dien zoo beruchten Orts, zou ei de dagelyksche ondervinding ons niet ten volle van moeten overluygen Onderzoeken wy een oogenblik den aerigebrandden lof dien den broodscbryver zoo vermelen aen zyne tegen woordige opperbazen toezwaeyt. Hy klapt daer van iurigling van scholen, van afschaf fing van octroy, van verlossing der Vlaendeien van d'armoê, van ontlasting van 61,000 kleyne palentplig- ligen, van herstelling van kerken en pastoryen enz. enz Wat beteekent al dien dwazen rimram Wy gaen 't u zeggen. 1° Meent g'ons misschien wys te maken, knoeyerke, dat het uyt liefde is voor 7 onderwys dat onze gold- verkwistende ministers al die nultelooze en kostelykc scholen inrigten Neen, neen, jongen, wy weten maer al te vvel dat het slechts is, om de goddeiooze principen der francma^onsparty te verspreyden, die gezworen DE LIST VAN LADY COURTIIOPE. Er zyn oogenblikken in het leven dat den geest van den mensch zoodanig gespannen is, zoo zeer opgewekt tot handelen, dat voornemens en plannen die anders meerdere aendacht zouden vercyschen om lol rvpbeyd le komen, dikwyls in eenen oogenblik tot stand worden gehragt. Zulk eenen oogenblik deed zich thans voor Lady Court- hope voor. Toen zy heen zag naer de deur der kleed kamer en den aen den kant der slaepkamer zitlonden sleutel, schemerde haer op eens een plan voor den geest, dat het leven weder in haer hart en het bloed in hare aderen terug voerde. Indien zy hem in die kamer kon lokken lokken met een hyzonder aentrekkelyk lokaes, op de wyze zoo als zy veel vogels en honden bad zien lokken. Zy bezat vvel zulk een lokaes. Hy was nu hierom zyne vraekgierigheyd bot te vieren, maer zy wist dat hy nog eenen anderen hevigeren hartstogt koesterde; dezen hartslogt heette gierigheyd. Munig- mael had zy zyne oogen zien verhelderenby de aenraking van gouddikwyls had zy sir Richard lachende hooien zeggen, dat de eenige fout die hy in zyn ouden trouwen dienaer zou weten aen te wyzen, geldzucht was. Wanneer zy hem nu, door dezen drift aen te prikkelen, slechts kon verleyden om in baer kleedvertrek te gaen, dan was zy gered. De rol die zy daertoe op zich moest nemen, was mocyelyk en gevner- lyk, maerzy rekende zich in stael om baer le spelen. Zy was overiuygd, dal wanneer de krachten haer sleclils een oogenblik begaven, haer lol dan beslist was, maer dit dappere jeugdige bert schrikte niet af. Langzaem en zorgvuldig maeklc zy nu hare hairlokkon weer in orde; beeft den eerloozen te verpletteren, dit is Christus 'en zyne leering overal te verbannen. 'T is daerom dat die party in hare scholen noch priester, noch eaiechismus, noch kruysbeeld, noch gebed meer wilt en dat zy, in plaels van de chrislelyke zedeleer, de vrye zedeleer aen de kinders doel onderwyzeu. 2° Peysl gy, lezers, dat het francmaconsministerie het octroy beeft afgeschaft uyt liefde voor de belangen des volks Ha ge zyl er wel* meê*..'T is alleeidyk om de mayoiini.eke raagt le versterken, om de liber- hatersoverheersching uyt le breyden, om de sied-en en gemeenten uyt de handen van 'l ministerie le doen eten en deze aldus te doen dansen gelyk de logien schuy- felenEn daerby, die afgeschafte octroyreglen zyn door andere zwaerdere belastingen vervangen. Wat meer is, komt hel octroy niet dobbel vervangen te worden door den vreedsten en halelyksten impost van Belgenbloed, met alle jaren SOtt® onzer kinderen MEUK naer de kazernen te sleuren 3° En wat zullen wy zeggen van die zoogezegde liberale verlossers der Vlaendereii Hoon lezers c In eene onzer vlaemsche sleden, (Brugge) hebben er in 1863, 1301 de stad moeten verlaten, omdat zy er aen bun brood niet konden geraken. In 1864 waren er 1732 In 1865 waren er 2084En in 1866 beliep het getal tol 2305 Zooverre behertigt bet iiberael francma^onsbesluer de belangen van koophandel en nyverheyd, van burger en werkman in Vlaenderen 1,.... Zou men uyt zyn vel niet springen als men nen brood- knoeyer zulk een bestuer lot aen den hemel hoort ver heffen, daer waer men klaerlyk ziet dal het voor niet anders zorgt als om met zyne vriendekens aen 'l seho- telken te blyveu en zich met '1 zweet en bloed des volks aen te vetten 4° -Voegt daerby die bespoltelyke ontlasting van 61,000 kleyne patentpligligeuterwyl g'heel 't land weel hoe onze liberhatery overal die monslrueose pa- lenll'abriken beeft ingerigt, om valsehe liberale kiezers in overvloed le fabrikeren voegt daer nog by de schan- delyke patentzvveep, waermeê de arme kantscholen zoo ongenadiglyk gegeesseld worden en 'l geen de arme weerlooze speldevverkkinderkes zoo onbermhertiglyk moeten uytzweeten. Waerom spreekt gy daer niet van, dwazen loftuyler 5° - Moeten wy hier den liberalen drogmiddel ont dekken, vvaerdoor 122 millioeneu franken op de over schotten genomen zyn voor wegen, vaerten enz.? wel gy onbeuendigen vieyer, dat uwe mannen 7 land nog meer belasten, dat zy de burgers nog meer uylzuygen en zy zullen nog meer-overschot konneu hebben.*Wal baet hel aen de burgers dat er wal overschot is, als er uwe bazen gedurig weg meê welen om hem le verkwis ten Wat balen veel eyers als er veel doppen gemaekt worden en als 't de burgers zyn die gedurig d'eyers moeten voor den dag brengen die uwe uenhangers zoo feestelyk opsmeeren 6° - Wat aerigael het herstellen der kerken en de traktementen der geestelyken, wat is dit anders dan eene verpliglte restitutie van hel gestolen kerke- en kloostergoed Maer wat willen wy zeggen, eene ver- huerde pen moet hei spreekwoord vvaermaken Wiens brood men eetdiens woord men spreekt Nu dan, ooylyken schryvelaer, terwyl gy le slim zyl om eene volmaekte lofrede over uwe logiebazen aeneen te knoeyen, wy zullen een bandeken toesteken en u loonen wat gy al vergeten hebt. G'hebt veel, zeer veel vergeten, manneke, ja, zooveel vergelen, dal ons blad zou le klcyu zyn om bet vierde deel aen le haien. Gy spreekt geen enkel woord 1° Van de twee gepraemde geldleeningen van 36 .MIL- L10ENEN, waeraen de bursers zooveel verloren hebben en waervan zy nog alle jaren mei bun zweet den zuren intrest moeten betalen. toen van haren zetel opstaende, legde zy versche blok ken op den haerd, en ging de kamer door om den hair- borstel op hare toilettafel neder le leggen. Er la gun daer ook eenige boeken op, zy nam er eenen van in de band, draeyde onaclitzaem eenige bladen om, wierp hem weer neder en zeyde als by zich zelve le moede om le lezen en niet moe genoeg om te slapen, ik vvenschte dat de nacht a' om was. Zy geeuwde alsof zy zich afge mat gevoelde, wachtte toen een oogenblik als ware zy in twyfel wat zy doen wilde en prevelde toeri voor been wacht eens die smaragden, nu nam zy eenen bos mei sleutels van de tafel en ging naer een ebben hout mei zilver ingelegd kastje dal naest den schoor steen stond. Hare slem had niet gebeefd en niets kon doen vermoeden dat zy die ingedokene gestalte achter de gordvn had bemerkt, of dat hare woor den werden geuyl voor die luyslerende ooren, maer nu moest zy ook bare ledematen bedwingen om langzame, kalme bewegingen te maken ten eynde de misleyding vol le kunnen houden. Zy ontsloot het kastje en nam uyt eenen hoek een kistje van satynhout haer juweelkistje; zy zette het by zich op den grond om twee andere kistjes welke zy verschoven bad eerst weder in orde le stellen, sloot toen hel kastje en naer bare toilettafel gaende, nam zy daer een liclu af. Met hel kistje »n de eene en den knndelaer en de sleutels in de andere hand, stapte zy nu naer de deur der kleedkamer, luvsl toen zy haer bereykt bad, kraekte er eene plank achter haer baer hert hield op te kloppen. Volgde by baer reeds, aengelokt door den kostbaren schal? Was haren laetslen oogenblik geko- I men? Neen, alles was weder stil en rustig als hei graf. 1 28 Geen woord van de hatelyke verhooging der reg- ien op liet bier en op den geuever. 3° Geen woord over de gevloekte successieconlri- butien in regie lyn. 4° Geen woord over de schandelyke verkwistingen in subsidien aen liber-a'le bankroetiers, aen vremden bugt die hier zooveel menschen bedrogen en bestolen hebben. 5° Geen woord over de verkwistingen aen domme boerenscbolen die alle, na mei g'heele vragten geld verzwolgen te hebben, in duvgeii zyn gevallen. 6° Geen woord over de verkwistte millioeneu der •arme burgers aen bloomekenskweekers. aen veifkoten, aen schilde-rykens, aen liberale landafloopers, aen fluv- ten, trommels en onnoozele liedjeszangers, ami raep- ajuyn- en- knolexpositien. enz enz. 7° G en rept geen half woord van den onzeUeiiden hoop mi-Nioenen die te Anlwerpen in de kazematten gedolven zyn. Geen half woord over de verkwistte millioeuen aen Wabrendorfskanonnen. 9° Geen half woord over de zakken goud die den oorlogsminister verkwist heeft aen bel koopen van koslelyke peerden zonder autorisatie der kamer, en die hy naderhand met meer tlan de Irelft verlies heeft moe ten verkoopeu. 10. Geen half woord over de millioenen waermeê uv\e bazen de budgetten van 'l land gedurig vermeer deren. Voor 1869 is den budget der openbare schuld met DRY MILLIOENEN 31 uluvzend 8nd fr. vermeerderd. Den jusliliebudgel is met 28 DL'YZEND 8 0 fr. verhoogd. If-fc11 vvat zullen wy zeggen van den oorlogsbudget? mannen meer, eten, drinken, onderhoud en bewapening voor die ongelukkigen. By de 37 MIL LIOENEN voor 'L leger alleen,Nieuwe forten en kasieeleii le AnlwerpenDus ook nieuwe kanon nen, nieuwe kazernmeubels, nieuwe bewapeningen Er is alreeoe een te kort van 17 MILLIOENEN FRANKS! Al d andere millioeneu zyn op. ze zvn gesmolten als Pol,erwaer zyn ze naenoeZegt ons dit, knoeyer 12. Gy zwygt over de millioeneu dio uwe bazen ver spelen 1° aen nultelooze pensioenen voor de onwetliglyk afgestelde regters 2° aen de evndelooze vermenigvul diging van siaetspcnnelekkers van alle slach. 'T is een geheel leger op'strykers en irekkers er zvn er in ons landeken I7,0üu, ja, ZEVENTIEN DLYZENI), zooveel als in Pruyssen en Rusland, tweemael zooveel als in Holland, drymael zooveel als in Engeland!!Ziet g bel, Belgen, waer uw geld verkwist word 13. Gy zwygt over de millioenCn die verkwist zyn geweest aen koslelyke paleyzou van gouverneurs, aen damasten gordynen, zyde franien, gouden galerien, immers w:aervan elke venslcr 8<»0 franks gekost heeft van gordynen alleen. Waer zyn de spiegels van ldOO en Ifi'KJ franks? Waer zyn al de andere meubels ten avenante 14. Gy zwygt over de zakken goud die uwe hazen verknoeyd hebben aen nultelooze pcerdenstoeieryeii, hengstenstallen, peerden van boogen prvs die daer nu voor nen appel en oen ey zyn moeien vt-rkocht worden. 15. Gy zwygt over de dwaze Brittiscli Queen, een reuzenschip dal uwe bazen, ten kosle van dry milli oeneu, hebben doen maken en naderhand le Temsclie voor Brandhout hebben moeten verkoopen 16. En van die beruchlie kerk van Laeken die al rond de zes millioenen kost en nog niet voltrokken is, daer- van kikt noch mikt gy. ,7i l8, 19 enz. enz. Wy zyn mod var, aenlialen, want l ware eene litanie zonder eynde. Waerom iwygt gy van dit alles, platten loftnyter. is dit ook eene beylzaine hesluerwyze van uw lilier* haters uylzuygersgouvernemenl Antwoord, als ee durft, kont of moogl Zy ging nu door naer het eynde van het vertrek en liet de deur wyd open slaen. Zv plaelste hel juweelkistje en hel licht op eene tafel en ging zoo staen dal elke be weging van haer kon worden gade g'-slagen, uyt den donkeren hoek waer hy stond le loerenzy ontsloot hel .Kistje, legde de verschillende soorten van versier sels er uyt, zoodat alles om haer heen blonk en schit terde. Een vooreen ligttezy de looysels op, bragl ze digtby het licht en bewoog ze heen en weder, opdat de prachtige edelgesteenten bunnen vollen glans zouden verspreyden, dan wreef zy ze zorgvuldig af en legde ze weer neder. Byua een half m-r stond zy zoo, zich onle dig houdende, dan met het eene stel dan weder met bet andere, hare vingers steeds bezig met vryven en rang schikken, haer oor gescherpt, tot het opvangen van elk te vernemen geluvd en haer hert bevende bv de minste schaduw die de flikkerende kaers op den niuer wierp maer er was zelfs geen geritsel te liooren in de nengren- zeude l»amer. Naer die kamer moest zy nu weder terug- keeren, want zy kon niet langer slaende blyven, hare knien weygerden haer den diensthare krachten schenen haer le begeven en die gedwongene kalmte was te ingespannen om haer lang le kunnen volhouden. Eenen oogenblik poosde zy nog om adem le scheppen en loer,, met eenen zucht alsof het haer verveelde zich langer met deze kleynoodeü bezig te houden, legde zy den bracelet ter zyde die zy in de hand hield, en haren kanJelaer opnemende, zette zy zich in beweging om naer het slaepvertrek te gaen. Op den drempel bleef zy staen, ging een paer stappen aehterwaerts en scheen lè weyfelen. Had zy kunnen zien hoe op dat oogenblik de hand achter de gordyn zich krampachtig sloot om het Dat de liberhalers veel steld verkwist hebben en notr alle dagen langsommeer verkwisten, dit welen en ge voelen de Belgen maer al le wel Jlaer omdal dit door liberbalersfraneinapons gedaen is en word, is 't daerom wys en beylzaem Wat zoud ge zeggen var, eenen nuysvader die, om zyne zotte ambitie le voldoen of om zyne vriendekens le vellen, meer depensen doet dan zyuen slaet vermag en aldus zyne familie ten onder helpt, zou dil eenen wyzen huysvader zyn 1 Neen, neen, platten vieyer, 'l is niet genoeg dat uwe opperbazen veelgeld veileeren en de, arme Belgen 't vel afdoen alles moei pael eu perk hebben, men moet allvd zaeven naer den zak. Uwe opperbazen van Brussel mogen niet doen gelyk onze liberalen van Aelst gedaen hebben. Die mannen besteedden 'i geld der burgers aen theaterspelen, tlieaiervereieringen, aen subsidien voor leilerkringen aen koslelvke meubels voor 'l sladhuys, aen dwaze gaeoderyen. aen nullelooze iiberhalersscholén, goten enz. enz zoodanig, dal zy de sladscliultl op den tyd van 18 jaren byna met een half millioen verzwaerd nebbenEn ondcriusschen verpletterden zy de bur gers onder de opcenten en kadasterfrauks. Uwe Brusselsche bazen mogen evenmin 't voorbeeld volgen van onze aelstersclie armbestuurders, die met 't geld van den ongelukkigen armen, sloven koelden van 80 franks, zetels van 50 franks ieder enz. enz. Daerover beeft immers g'heel 't land verontweerdigd geweesl, maer onze manneo hebben 'l voorbeeld van de brus selsche bazen gevolgd,' cn als 't slecht voorbeeld van omboog komt, is bel pernicieus. Neen, en zekerlyk neen, 't en is by de liberhatery niet dat men mout gaen om een wys en heylzaem besluer te vinden. De liberhalers zyn genereus en mild, als zv »e- cliirig met de handen in euns anders,mans kas mogen zitten, maer als 't. hunnen eygen zak afgaet, dan bevind men dat dezen met een slotje vaslgaet, er is geen duvt van te krygen J Die kerels bezitten daerby eene Imondere kunst om de landen en steden uyt te zuygen dit is le zien schier overal waer zy meesier zyn. Den liberalen vooruytgang heeft bet hyzonder kenmerk, zooals wy in den tyd be wezen hebben, de calholyke landen te exploiteren in hun stoffelyk zoowel als in hun zedelyk en geestelyk wolzyn. Den Fe/èondsschryvelaer of-alle andere macon- nieke huerlingen hebben zich lol nu toe wel gewacht dae.rop le antwoorden. Die slof gaet hun niet, die man nen zyn te weerdig!!/....???.... zeggen zy i Maer 't is omdat zy er meê in de piere zfuen en vreezen dat zy er nog harder zouden in genepen worden, moes ten zy den bek openen. Dat ondertiisschen ons liberhaterskliekske maer woe lig en plezierig zyne gaeyperse, zyne waschkuvp, zyne garde civiek, zyne frderalie en andere pruilen van zelf den deessem vieredal het maer trominele, fluvte fyfele en trompette zooveel het wilt en kan, doch'dat hel zich geene illusie make over de aenstaende kiezing. Het volk is de liberhatersgeldalpersing, den partygeest en de stoutenkkery moê 't heeft besloten dit dwangjuk af le schudden, de groole mannen moeten in den tobben, ko3t wal kost, al moest den dender naer Geeraerdsber gen terug. Wilt gy eens weten, lezers, waerom, volgen» t Verbondden grooten Jeff uyt de kapeilestraet zynen scabinus De Ryck, en andere groote per' sorinagieti van liuuneri üeessem, zou 't Verbond zeggen, geen officieel deel genomen hebben in de processie? heft van hel mes dat ly vasthield en hoe de kruypende gestalte zich voorover boog. als wilde bv op baer loe- springen had zy hel gezien dan voorzeker zou haren meed wel gefaeld hebben maer zy zag liet niet en zy kon nu bare rol voortzetten. Op eenen zachien maer vasten loon zeggende dal kan daer van nacht wel blyven liggen, kwam zy de kamer in, de juweelen uylgespreyd op do tafel achter latende en de deur steeds open Den strik was gespannen, zy kon nu ruslen en den alloop afwachten Na Imestig de lichten uytgebluscbt te hebben, schoof zy do bedgordvnen ter zyde en legde zich neder IJet was eene vreemde rust na die lange inspanning van. zeiriieheersching; daer bewegingloos onderliggende in hei flikkerende schynsel van het vuer, bare pynlvko ledematen uylgeslrekt en bet matte, brandende hoofd op de peluw rustende voorzeker eene vreemdsoor tige rust lil liet bewuslzyn dal baren mooidenaer zoo (ligt by baer was. Den tyd ging langzaem om, dedoffa toonen van de klok kondigden bet uer van middernacht aen en nog bleef alles rustig, alleen bei knapperen van lint bout in den haerd en het verwyderd geblaf van de wachthonden liet zich liooren Mei gesloiene oogen en diep adem halende, even alsof zy sliep, lag zv le llivsle- ren. De oogenblikken schenen haer uren, eyndelvk ver"- nam zy een licht gedruysoh daer in dien hoek lly- scheen nu uyt zyne scliuylplatts le komen. Zy durfde' niet zien noch zich bewegen, maer zy ho rde zy boorde de gordyn dol' luevallen eu dn 'sleelswyze heZ boedzame voetstappen op den vloer Zou by naer dë kleedkamer gaen Neenhemel su luier'hy hy kwam naer het bed. (Vend} iaicr)

De Denderbode | 1868 | | pagina 1