22H' Jaer. Zondag, 12 July 11508. ;V 1145. isai VERTREKUREÏ^UYT AEEST \AER VERTREKUREN! UYT VOEGENDE STATIËN! w van braine-le-comte naer: Enghien, Geerardsb, Soltegem, Gend, 6-51 11-04 4-07 7 55 van gend naer Soltegem, Braine-le Com te, 6-10 0-00 3-25 0-00 6 FRANKS 'S JAI5RS. 1ABEHALE WEEBDIG- HEYD Ploeg, Pluyuistryker en tien Knoeyer. Ttand 5-20 1-20 8-36 1-2-SS 3-13 6-20 Soond, (6-05 vrvdag) 7-' 6 E 8-34 8-55 12-25 Lokeren 5-20 7-20 8-36 (2-25 3-43 fi-20 I (2-46 3-17 6-20 6-41 9-26 Brussel. 8-0" 8-35 E(1 23k')9-43 11-58 12-42 Brugge, Osleilde, (E 7 06). 8-55 12-46 6-41 2-50 5-48 E (le 2e 3e k') 5-53 8-35 8-55 Doornyk, Kortryk, Moescroen, Ryssel (langs Mech 5-20 7-20 8-00 8-35 E(1 2 3 kl.) 8-36 jij Gend) 7-06 (EDoorn, uiig.) 8-55 12-46 3-17 9-43 E 11-58 2-50 3-13 5-53 6-20 8-55 E 6-41 Anuv. 5-26 7-20 8-00 8-35 E 8-36 9-43 E 11-58 j| Doorn. Ryss. (langs Alh) 8-OG 0-00 Aih 5-53 2-30 3-13 5-53 6-20 8-55 E S alleen!, lol KorlrykZaterd. Zond. en Woensd. Eeuv. Thienen Luvk Verv. Landen. 5-20 (7-20 j| Ninove, Geersb. Xftl, 6-10 8-00 11-58 2-50 5-53 8-35 E) 8-36 9-43 12-22 3 13 (6-20 E f2" kl. g? (8-55 Ninove.) van Thienen) Berger., Quiévrain, 6-1 f1 8-00 II 58 2-50 5-53 VAN ANTWERPEN NAER: Lokeren, Gend, 5-00 7-30 9-00 1 1-00 2-00 4-00 E 6-00 7 30 VAN GEND NAER Lokeren, St-Nicolaes, Antwerpen, 4-40 7-20 9-30 10-50 2-30 4-20 5-35,8-15. Te Lede slaen al de konvoys uylgenomen de Expres. Te Idegem en Santbergen siaen al de konvoys. Te Gyseghem slaen slil al de konvoys. Te Denderleeuw slaen al de konvoys uvtgen. de vertrekken van Brussel 6-30 8-15 12-06 6-00 0-00 en uyt Aelsl 8-35 5-38 5-48 0-00. Vertrekuren uyt Denderleeuw naer Brussel 8-11 8-59 12-10 2-58 6-05 9-02 9-07. VAN BRUSSEL NAER Aelsl, Gend, 6-30 E 1 2 3 kl.) 7-30 8-15 11-20 12 06 2-10 5-15 6-00 8-20 Ninove. Geeraerdsbergen, Alh (langs Denderleeuw), 7-30 11-30 2-10 5-15 (8-20 Ninove VAN DENDKRMONDE NAER Dendermonde, Aelst, 7-05 9 10 11 00 1-55 5-00 7-30 Ninove, Geeraerdsbergen, Atb, 7-05 11-00 1-55 0-00 5-00 (7-30 Ninove.) VAN ATH NAER Geeraerdsb, Ninove, Aelst, #èndermonde, Lokeren 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. Lessen, Geeraerdsbergen, Ninove, Aelst 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. Brussel Hang Denderleeuw) 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. Gend. Brugge, Ogende (langs Aelsl). 6-55 10-30 1-45 4-36 7-50. van Ronsse NAER^adenaer/le, gend. 8-05 11-25 3-20 4-25 8-22 Brussel (langs Aelsl) 7-30 11-33 00-00 2-94 5-30 8-00. Aelst 7-35 9-55 il-33 00-00 2-24 5-30 8-00 0-üft. Cnii||iie Kniini. AELST, DEN II JULY 1868. Het welbekende frauemacousblad van Gend, den Journal de Gand, heelt een valsch sermoen gefabrikeerd, 't welk door meesl al de liberha- tersbtaden van 't land is opgenomen geweest. Dit sermoen zoo valsch en schaudelyk voor den grond als voor den vorm, is toegeeygend geweest aen den zeer eerw. heer Deken van Bastogne, welken hierdoor zoo grootén smaed is aenge- daen, ja, zoo eerloos is gelasterd, dat de juslicie er zich noodzakelyk zou moeten meê bemoeyen, aen gezien valsche sermoenen maken, valsche akten schryver. valsche handteekens zetten al op eeneen zelfde lyn moeten geplaetst worden. Het Verbond van Aelst heeft dit snood laster- factum ook opgenomen en tot nu toe hetzelve niet herroepen, niettegenstaende wy dit smaed- btad er lot tweemael hebben toe uytgedaegd. Thans laten wy hier de protestatie van den heer Deken van Bastogne letterlyk volgen eu zullen eens zien of het Verbondwetens en willens, in zyné medewerking aen snooden laster zal blyven vblherdeu. Ingeval van ja, zullen wy weten wat er ons te doen staet en hoe hoog wy de liberale weërdiglteyd van den knoeyer moeten schatten. Ziet hier de protestatie die den heer Deken van Bastogne aen den liberalen Echo du Luxembourg, die het lastergevrocht ook had opgenomen, toe- gestuerd heeft Bastogne, 21 Juny 1868. Aen Mynheer den uytgever van den Echo du Luxembourg. Mynheer Liegt, liegt, er zal altyd iets van over bly ven. In uw nummer van Vrydag 19 hebt gy eens te meer aen den grondregel van uwen meester Vol taire, getrouw geweest. Hewel? aengezien het belieft aen u en aen uws gelyken in'goddeloosheyd, den Organe de Namur, my woorden toe te schryven, die gy zegt een letterlyk uyttreksel te zyn van een sermoen dat ik niet gepredikt heb, en waervan gy de gelegen- beyd neemt my onbeschoftheden naer het hoofd te werpen, die'by haren uytvinder een volledig gebrek van opvoeding verraden, geeft gy my het regt. en ik maek er gebruyk van, u eenige woor den mede te deelen, welke ik beden waerlyk aen myne parochianen toegestuerd heb. Ziehier myn kort sermoen. a Lieve Broeders, het dagblad den Echo du Luxembourg, in een artikel welk hy niet uyt- drukkelyk bekent aen den Organe de Namur ontleend te hebben, en welk hy in zyn num- mer van Vrydag 19 gedrukt heeft, schryft my t woorden toe, welke hy overlevert als de letter- Ivke ontleening te zyn, gedaen aen een ser- moen dat ik tegen de slechte dagbladen nytge- sproken heb. Nu dan, het is stellig waer, gy weet het, dat ik van over menige maenden niet DE LIST VAN LADY COURTIiOPE. De voetstappen kwamen nader en nader, er schoof iels langs de bedlakens en hield vlak nevens haer stil. Hare oogen waren gesloten en zv haelde zacht adem door de'geopmde lippen, maer in die aen een beeld ge- Ivkende gestalte woonde, eene menschelyke ziel die in haren doodsangt vurige'gebeden opzond om vergif fenis voor zich zelve en troost voor haren echlgenool, die nu weduwenaer zou worden. Hy was nn over haer gebogen, zvne hand drukte de peluw en iels kouds en scherp» wierd haer op de keel gezel. Den laetslen slryd was gekomen en zy had geen magt om zich te bewegen of otn te schreeuwen. Nog slechts eenen oogenblik on dan zou zy voor altyd tol rust komen. Den oogenblik ging echter voorby en zy was nog in leven en na nog eenen oogenblik was ook die koude drukking op hare keel verdwenen en zv 'voelde zvnen adem niet meer op haer gelaet, maer'hy was toch nog steeds by haer; zv voelde hoe hy haer aenslaerde. zy wist dal hy haer niet een waekzaem oog gade sloeg. Hy bleef zoo nog eene geruyme poos, maer toen voor zich heen prevelen de myne hand beeft, ik wil nog een weynig wachten,» verwyderde hy zich van het bed. Zy hoorde hem gaen, zy hoorde zvne voetstappen zich met omzigligheyd van li'aer verwyderen, maer dit bragt haer nog geene verlig- tingzy had den doodstryd op haer voelen drukken, en zy zou byna wenschen dal het mes zyn werk had vol- tóoyd en haer bevryd van de pyniging die zy nog steeds ondergingmaer haer lydcn was niet ten cynde. Hy ging nu naer de kleedkamer. Een paer mael bleef hy slaen om te luysteren, maer ging dan weder verdernu hoorde zy hem in het voorby gaen van de toilettafel öuydelyk deze zoo gewigtige stof heb aenge- raekt. Ik heb dus niet, noch ten geheele noch ten deele, deze woorden welke men my toekent en die ik zoowel voor den zin dan voor den schryftrant verloochen, kunnen uytspreken. Dit is u zeggen dat ik aen den Echo du Luxembourg en den Organe de Namur de stelligste en de plechtigste logenstraffing toezend, en dat ik u allen tot getuygen neem van hunne algemeene schauddaed. Ziedaer, Mynheer, ditmael byna letterlyk, bet geen ik dezen morgen zelfs in de dry missen van myne parochiale kerk heb gezegd, en hetgeen in de kerk van den H.Joseph insgelyksis afgekondigd geweest, opdat er niemand onwetend zoude overblyven. Er bestaen, Mynheer, twee netelige punten in het leven van eenen priester die zielenlast draegt, en dit, welk het voo? werp van uwe ongehoorde aen- randing is, te weten de ongeschondenheyd van de leering is er een van. Gelieve nu het eynde van het sermoen aen myne parochianen te aenhooren Gy weet, lieve Broeders, heb ik er by ge- voegd, dat ik meermaels uwe zeer ernstige aendacht heb ingeroepen op de grootste en de droevigste plaeg onzer tyden, op die schrik- kelyke naeste gelegenheyd van bederf', de lezing van goddelooze en zedelooze dagbladen; maer ik bert gerust in myn geweten, dat ik er u altyd heb over gesproken, gelyk ik in bet toekomend zal doen, wanneer en op welke wyze het betaemt, te weten als uw geestelyk welzyn, en deglotie Gods het my als plicht oplegden, en iedermael dat ik deze gewigtige zaek in uwe tegenwoordigheyd heb onder- zocht, heb ik eene bedaerdheyd en eene weer- digheyd gebruykt dewelke, zonder de kracht te a verwaerloozen, aen eenen priester die eene groote plicht te vervullen heelt, betaemt.Ik heb nooyt eene zotte en belachelyke tael, die de goddeloosheyd en de zedeloosheyd raekt, ge- sproken, gelyk deze welke den laster my in den mond geeft; maer ik heb u altyd de ge- wigtige en plechtige tael welke de catholyke kerk door den mond barer leeraers, barer p'au- zen, barer Conciliën spreekt, doen hooien. Ik heb u over eenige jaren herlezen en uytgelegd, «dén schoonen omzeild brief va n't Belgisch episco- paet van 1843, brief welken Mgrde Hesselle van zaliger gedachtenis, weynige jaren voor zyne dood, op nieuw aen de priesters van zyn bis - dom had gezonden, brief tot den welken Mgr Deschamps den 24 mey 1867 ons wederiep, als zynde den regel in deze zakerr. Ik weet dat gy genoegzaem over deze zaken verlicht zyt, het is daervoor, dat ik er u sedert lang maer ge- valliglyk over gesproken heb. Het is aldus, dat op den heyligen dag van ons Heer Hemelvaert, 21 mey laetst, ik u, na andere woorden, deze volgende uyt de Encykliek van 1864 getrokken gelezen heb, woorden die grootelyks alle de kinderen der catholyke kerk verplichten, en dewelke ik u als slotrede gae herlezen. Gy weet, Eerweerdige Broeders, dat heden de vyanden van alle waerheyd en van alle regt- veerdigheyd, en de woedende vyanden van ori- daer iels aenraken, het was een flauw gerammel, dan weder eene kleyne pauze en toen vernam zy nogmaels dien bchoedzamen tred Zy deed eene poging om hare oogen te openen, maer zy waren als verzegeld, evnde- Ivk na eene hevige inspanning ontsloten zich de oogle den en zv zag hem. De kamer was nu zeer donker maer bv de flauwe schemering van hel byna uytgebrande vner, kon zy juyst den ingang van de kleedkamer en zyne gestalte daer binnen ondcrscheyden. Den list was gelukt, de ju- weelen hadden hem aengetrokken. Hy dvaeyde zyn hoofd om en onmiducllyk vielen hare oogleden weder neder, ofschoon hy toch hare geopendo oogen op zulk eenen afstand en in de donkere schaduw van het groot ledikant liggende niet zou hebben kunnen zien. Toen zv hel weder waegde om te kvken, stond hy op de plaets waer zy een lier vroeger had gestaen, er was nu licht in de kleedkamer, hy hield een brandenden zwavel stok vast en noest hem stond eene aengestokene haers. Zy zag hem nu duydelvk, zv zag zvne groote, plompe gestalte en zyne lange armen, maer niet zyn gelaet, daer hy met den rug nnor haer toe gekeerd slor.d. Den uvtgebranden zwavelstok wegwerpende, boog hy zich nu over de tafel en schoof zacht de juweelen naer zich toe. Nu was hel lyd voor haer. Hel zou voor hem sleebis het werk van een paer minuten zyn om al de kleynooden le verzamelen en dan weder tot haer terug te keeren. Zy wist dal in deze twee minuten de eenige kans op hare redding moest gewaegd worden, de verwezenly- king van de eenige hoop die haer hare kraehten had doen behouden om le handelen .Maer hel was haer als of zy gebonden lag. Den vreeselyken oogenblik toen het slael hare keel had aengeraekt, had hare ledemalen als verlamd en een onuytsprekelyk gevoel van onmagldruk- zen heyligen godsdienst, by middel van vergif tige boeken, schriften en dagbladen, aen de vier hoeken der wereld uytgedeeld, de volkeren ver- leyden, wetens en willens liegen, en alle slach van leeringen verspreyden. Gy weet insgelyks, dat er in deze tyden, menschen beslaen, dewelke voortgedouwen en opgehitst door den geest van Satan, tot dien trap van ondeugd gekomen zyn, dalzy den Opperheer- schei' Jesus-Chrislus, Onzen Heer, loochenen, en niet beven zyne Godheyd met de misdadigste on- beschaemdheyd aen te randen. Aldus luydde, Mynheer, myn klcyn maer echt sermoen van beden. Gy zult zonder twyfël. ge- noëgzaem regtschapenheyd bezitten om het in uw naeste nummer over te nemen. Ik verlang dat het op u en op uwe lezers de goede en lieylzame indrukking te weeg brènge, welke het op myne parochianen heeft geschenen le weeg gebragl te hebben. Cu. IIouba, pastor deken van Bastogne. Dynsdag voornoen zyn alhier afgestapt Pluym- stryker en zijnen knoeyer, komende van Antwerpen en zyn regt naer t hugs van Ploeg gegaen. Pluymstr. (Inkomende.) Is den hues al op, Marian- neke De Meyd. 'K geloof ja, Mr Pluymslryker, zet u als 't u belieft, 'k zal gaen zien. Pluymstr. Zeg dat wy voor gewigtige zaken ko men. De Meyd. (By Ploeg M. Pluymslryker is daer om u te spreken zy zyn met twee, maer den eenen ken ik niet, 't is een kleyn zwart manneke dal ik nog nooyl gezien heb, 't ziel er my een aerdig getrek.uyt Ploeg. Ken kleyn zwart manneke 'T zal waer- schynlyk den knoeyer zyn die om wat oorden komt Toe, gauw, breng myn slelsen en zeg hun dal ik stffens zal gaen komen (In zynen tabbaerd binnenkomende.) Excusez dal ik nog in negligé ben, 'k en ben maer rond den vieren van 't hal gekomen, en 'k was zoo moê, dat ik tol rond den elven in myn porlefolie gebleven ben. A sa, ge blyfl hier alle twee eleu, wy zyn maer onder ons dry. Pluymstr. Pardon. Ploeg, wy willen u niet gene ren, wy zyn enkelyk gekomen om u le vragen wat er zondag in 't Verbond zou uioeleu algegeven worden over de kermis Ploeg. -- Wy zullen daerover op ons gemak klappen aen tafel. "F en is niet dal ik veel ten hesle heb, maer T is confortabei nen goén bouillon van Liebig, nen kalfskop met ajuynsauce, nen pot ganzenlever, nen doorspekten kalkoen, oen fyne hespe en daermeê punc tum. Noglhans, en guise de dessert, een schotel goén ryslpap, excellente wafels en een lekkere pruymlaerte die Marianne gebakken beeft. Den Knoeyer. Sakkerdonderj, Ploeg, ge doel my '1 water in den mond komen. Ploeg. (Roepende tol de Meyd.) Marianne, die twee lieeren blyven hier eten. Als* alles klaer is, kom het zeggen(Tot Pluymslryker.) Zoo dan, ge zoud geern myn gedacht weten nopens den le schryven artikel over de kermis Pluymstr. - Welja, 'I schynt my nog al eene netel achtige slof. Ons knoeverke weel niet dat wy hier in eene valsche positie zitten (Tot den knoeyer.) Ge moet wel verslaen, dat de liberalen hier, verleden jaer, de le haer neder. Er woedde een hevigen slryd in haer bin nenste; zy dacht nu'aen haren echtgenoot en aen allen die haer dierbaer warén en na een inwendig gebed om moed en kracht, kwam zy het bed uyt en sloop zonder eenig gedruysch voorvvaerls. Hy had haer niet gehoord, zyn hoofd was nog over de. diamanten gebogen en zvue handen waren druk bezig. Blo'olvoels, hare oogen steeds op zyne gestalte"*gevestigd, ging zy zachljens voort naer de deur en was reeds digi er by genaderd, hare hand was reeds uylgeslrekt om de kruk te grypen, nog slechts twee stappen had zy te doen, toen zy haren voet stootte tegen een onopgemerkten stoel en zv daer- door struykelde; zy stond spoedig op, maer hoe ligt ook het gedruysch was geweest dal hierdoor was ontslaen, zoo had zyn oor hel toch opgevangen, hy keerde zich om en zag haer. Een oogenblik stonden zy tegen elkan der over, elkaer met wilde blikken aenstarende, maer toen wilde elk van zynen kant zich meester maken van de deur. Zv was het digist by en vatte haer dus het eerste, zy trok haer toe, maer eer zy het slot kon om- draeven, had hy aen de andere zvde'de kruk geval. Nu wierd 't een slryd op leven en dood, den slryd\usschen eenen krachtiger man en eene wanhopende vrouw. Dien slryd kon niel van langen duer zyn. Duvm voor duym weck de deur weder terug door zyne overmagt, lol zy, alle krachten verzamelende lot eene laetsle poging, met eene bovennaluerlyke inspanning haer weder in hare voegen dwong. De deur was nu digi. den sleutel draay- de in het slot rond en met een wilden rauwen gil viel zy op den vloer neder Zy bleef echter nog haer b'ewust- zyu behouden zy hoorde hoe hy in zyne woede le ver geefs op de sterke eykenhoulon paneelen beukte, zyne hevige verwensehingenen na eene wyle bereyklen ook andere klanken haer oor, hel waren onsluymige kermis zoo veel mogelyk tegengewerkt hebben, uyt nyd legen de klerikalen; wy hadden Aelst in een beggynhof willen veranderen om alzoo de klerikale raedsheeren by 't volk halelyk te maken. Maer ongelukkiglyk, dien liberhaterslrek is tegen ons gekeerd het volk heeft onze hatelyke handelwyze gewaer geworden, en sedert dien is ons kliekske meer dan ooyt verfoeyd. Ploeg - En niemand weet beter dan ik hoe zeer wy nu van 't volk gehaet en verfoeyd zyn. G'heel onze sympathie is naer den blixem. Pluymstr. 'T is waer, wy hebben schroomelyk veel verlorenge moet dit weten, knoever, eer gy uwen artikel schryft. Gy moet ook weten* dat helde klerikalen zelve zyn die zich dit jaer met de kermis- bemoeyd hebben. Zy hebben geen twee keeren de dupe van de liberale listen willen zyn, en daerby komt het dat de kermis nu zoo brillanl is. Den Knoeyer. Zoo dal het best zou wezen eenen ronkenden artikel te briskoleren en te zeggen dat de kermis dees jaer brillanler dan oo.vt geweest is Ploeg. Jan verdorie dat en moogt ge niet zeggen, 't ware den lof der klerikalen maken. 'T zyn de kleri kalen die dees jaer de kermis g'arrangeerd hebben. Onze mannen hebben er enkelyk maer voor gestemd om de stadskosten te vermeerderen en de klerikale» alzoo te beletten gespaerzaemheden te doen. Den Knoeyer. Haaa 1 't zyn de klerikalen die de kermisfeesten g'arrangeerd hebben Awel, wil ik dan maer effenaf zeggen dat het eene mislukte kermis is geweest, dal hel maer eene onnoozele boerenleute ge weest is, dal er geen volk was en dat de slad aen een beggynhof geleek Pi.oeg. Non, diantre, dii moogt gy ook niet zeggen. G'heel de slad weel en bekent dat er nooyt in Aelst zulken toeloop van volk te zien is geweest. Den Knoeyer. Nu, 'k zal 't anders draeyen, 'k'ben T draeyen gewend. 'K zal zeggen dat er schroomelyk veel volk was. nwx- daL het niet "te verwonderen is, want als burgeirfeesier en schepen zich met iets be moeyen, zulks niel kan mislukken. Ploeg. Neen, dit ook al niet. Van burgemeester moogt gy niet spreken, hv is hier tegen den dank van 'I volk. Bovendien, noch burgemeester, noch schepen hebben zich de feesten aengetrokken. Zy waren zich in den hof van den zoon vau zyn vader gaen wegsteken. Zy zalen daer als in een renne achter de grille te koeke loeren en hun spyt te verkroppen. Hel volk weet dit, het volk heeft ze daer gezien. Den Knoeyer. - Zwygt, 'k heb het nu vast, laet my doen, den artikel zit in mynen bol, morgen zend ik u een kopie af, ge zult kontent zyn. Pluymstr. Als 't maei waer is, en dat gy met uwen artikel op uwe schenen niet krygt Den Knoeyer. Zyt gerust, myn schenen konnen er tegen zy zyn zoodanig oversehopt en overstampl, dat zy zoo hard geworden zyn als '1 vel van uen ezel op zynen rugge. Pi.oeg. Allons, doet uw best, jongen, en maek daer iels dat krabbelt en byt. (Zyne horlogie beziende.) Sakkerloot 't is na den 1 ure, T zal gaen tyd zyn van le eten. (Er word geheld.) De Meyd. (Aen Ploeg.) Mynheer, den heere Pan- dour van Brussel is in 'l voorkamerke, hy vraegt naer u. Ploeg. (Aen Pluymslryker.) Mille tonnerres Pan- dour van BrusselWal nu gedaen Pluymstr. Dat den knoeyer voor een oogenblikske alleen in 't bureauke ga, en breng Pandour hier in den salon, wy zullen hooren waervan er kwestie is. Den Knoeyer. - Waerom moet ik alleen in dit bu reauke kruypen Mag ik niet gezien worden Ploeg. Toet, loet, maer Pandour kent u niel, en zou misschien in u gegeneerd zyn. Zet u daer eenige oogenhlikken, lees terwyleiil de gazellen, ik kome stffens by u. voetstappen op den gang en verschillende stemmen buy- ten de deur. Dien doordringenden gil had allen in buys uyt den slaep gewekt. Zy waren allen toegesneld en ver zóchten om binnen gelaten te worden. Zy rees van den grond op en waggelde de kamer door om hen in te la ten toen zy om haer vergaderd waren, wierd iedereen vervuld mei schrik en verbazing by het zien van die wild rollende oogen en bleeke lippen zy verhaelde hel voorgevallene, steeds den blik op de bewuste deur gevestigd houdende; loeq zy echter dal verhael had ge- eyndigd legde zy haer hoofd op Hester's schouderen nog de woorden dierbare echtgenoot, red my stame lende, wierd zy bewusteloos. Het was nog vroeg in den morgen na dien vreesely ken nacht, toen sir Richard door eenen groom gevolgd de beukenlaen op galoppee'rde. Den willen herflmisl hing als een doodskleed over de hoornen en de gele bladeren vielen in menigte rondom htm neder, hy bemerkte er echter niets van, maer moedigde met zweep en sporen zyn ros nog steeds tol eene snellere vnert aen. Zyn an ders zoo kleurig gelaet was nu wit gelyk de dood zyne oogen waren onafgebroken gevestigd op de muren van zyn huys zvne tanden waren in hevigen angst vast op elkander gesloten hy had reeds alles verno men. Men had naer hem toegezonden om hem le waar schuwen, hy was toen onmiddellyk van Chester vertrok ken en had met losse teugels in vliegenden galop den togi naer buys afgelegd. Evndelyk was hy er dan, hy sprong haesiig van zyn afgemat peerd, wierp de teugels aen zynen bediende toe en snelde de trappen op. Geene eehlgenoote was daer om hem te verwelkomen. Daer buyten was de natuer somber, hierbinnen vond hy de oude donkere voorzaei waerin zich niéts dan zyne be droefde dienaren bevondeu die op hem wachtten en de

De Denderbode | 1868 | | pagina 1