Buitengoed, Yendilic van Hooigras, Kerk van (Sen II. Jozef, le Aelsl. LFFN5YC! van 50,000 Fr. Groole pryskiimp nu t ile Kriilliol, BTJSIGITY, KFRMIS 1880. BAZAR Iwee huizen le Aalst, Hit der hand te koop. ME1J"BELS, DEYDER-HÖOiGRAS, Venditie van Hooi- en Nagras, Hy ging heen en ten 5 uren kwam hy weer mel den prefekt, M. Andrieux pater Pilot had het volk verzocht zich naer de St-Sulpiciuskerk te willen hegeven er bevonden zich nog slechts vyf menschen. die niet tot het klooster behoor den, op hel binnenplein. Na nog eene onderhandeling met pater Pilot, verbrak M. Andrieux de zegels en het H. Sakra- ment werd overgebracht naer eene kleine kamer die tot kapel was ingericht en welke men ver gelen had te zegelen Een onverwacht geval heeft de nildryving te Amiens, gekenmerkt. Op het oogenblik dat de kommissaris is aengekomen, was er een pater bezig met mis te lezen. Nietlegenstaende deze omstandigheid wilde de kommissaris do zegels leggen en het II. Sakrilicie onderbreken. Doch de krachtige pioleslatieu der omslaenders lioo- rende heeft hy niet durven voortgaen. De politie heeft hier evenals te Parys gehan deld. Hetzelfde dient gezegd te worden van de paters en hunne verdedigers. Het klooster van St-Aclieul te Parys. behoort toe aen de maelschappy Union lmmobiliaire, wier vertegenwoordiger gedurende den nacht van dynsdag lot woensdag in het klooster gesla pen heelt, ten einde te kunnen protesteeren te gen de schending van de woning en van den byzonderen eigendom. Een pater zegde Ik ben Elzasser de Duil- scbers hebben de woning van mynen vader waerin ik geboren was, te Bitclie, verbrand de Franschen jagen my uit deze waerin ik hoopte te sterven.... dat Gods wil geschiede Negen jongelingen niet alleen uit hel klooster maer uit Frankryk gebannen, hebben zich in burgerskleeren naer de statie begeven, van waer zy eene prolestatie naer den duitschen gezant, te Parys, hebben gezonden. De broeder zieken-oppasser is in 't klooster gebleven. Te Angers stond de buitenpoort van 't kloos ter der paler Jesu'ieten opt n maer de indrin gers hebben al de binnendeureu moeten open breken. In de groote zael van het klooster stonden de bisschop, de paters en eenige der byzondersle ingezetenen van de stad. Na lezing gehoord te hebben van het bevel van uitdryving heeft de bisschop geprotesteerd en gezegd, dat hy de laetste het huis zou verlaten, en nog slechts wan neer hy er toe zou gedwongen zyn. Dan heeft de kommisaris geantwoord. Gy zult de eerste vertrekken Neen zegde de bisschop niet voor dat gy my er toe dwingen zult. Dan is de kommissaris vooruit gekomen naer Mgr en deze is uitgegaen, omringd van de pa ters. Deze hadden ieder een pakje met kleeren on der hunnen arm. Een gansche troep volk volgde hen, roepende Leven de Jesuieten Leve de Vryheid Te Nantes vonden de uildryvers insgelyks de voorpoort van het klooster open doch aen de binnendeur gekomen, kregen zy ten antwoord op hun herhaeld kloppen, dal de oversten niet zou opengedaen hebben dal de paters het klooster niet zouden verlaten dan langs de vcr- bryzelde deuren, en niet zonder dat de agenten hen by den kraeg zouden hebben gevat en op straet geworpen. De deur openbreken ging niet eindelyk toch kreeg men die open door een grendel weg te schuiven, langs een verbryzeld vensterke. Toen de paters builengesteld werden, stegen de kreten, als deze uit verontweerdigde volk Weg met Ferry Leven de Jezuïeten Weg met de dekreten Leve de vryheid De paters zyn door een bevriend persoon in genomen en de zegels op de kapel gelegd. Te Rouaen antwoordde de eerw. pater Estève aen den midden-koinmissaris Ik zal u doen op merken, mynheer, dat het huis my toebehoort ziethier de titels van eigendomVyf der paters, die hier woonen, hebben hun aeudeel in dien eigendom, en kunnen bygevolg in hunue rechten niet gestoord worden. De kommissaris liet hierop aen deu prefekt vragen, wat hem te doen stond. Deze antwoord de verjaegt alleman, uitgenomen pater Estève en pater Cormau. De overste dit besluit gehoord hebbende, zegde doet dan onze paters met geweld ver trekken het is bet eenige raiddel om hem op straet te krygen. De zegels zyn op de kapel gelegd. Te Quunper werd na de uitdryving een schild wacht geplaetst voor de deur van het klooster. Op de poort der kerk slael op een plakkaert kapel ophooger bevel gesloten. Te Marseille werden de Jesu'ieten allen uitge dreven. Van in den vroegen morgend doorliepen benden gemeene kerels, de Marseillaise huilende de straten, waerin zich de twee deuren bevin den van het huis der vreemde missiën. Kwart voor 4 uren is de kommissaris aenge komen en hy heeft het volk bevolen, zich te verwyderen, en de uitdryving had plaets. Ten zes uren verlieten de paters iu ryluigen het klooster. Het volk riep hun achterna tot toeder ziens De kapel is verzegeld. Een kommissaris van policie had zyn ontslag gegeven ten einde de hand niet te moeten leeneu aen deze uitdryving. Tot nu toe is noch te Parys, nog in de pro vinciën geen enkele kongregatie builen die der Jesuieten, ouderworpen aen de brutale uitvoe ring der dekreten. Het is zeer duidelyk dal het goevernement aerzelt en bevreesd is, voort te gaen op den weg dien het ingeslagen heeft. Te Avignon, werden twee-en-veerlig novicen uitgedreven, en de dry huizen der Jesuieten ver zegeld als ook hunne kerk. Meer dan vier hon derd der invloedrykste personen der streeks brachten hunne huide aen de paters. De menig te, voor de deur geschaerd riep leven de Jesu'ie ten Twee personen zyn aengehouden. De aertsbisschop heeft een groot getal der slachtoffers in zyn paleis ontvangen. Eenige uren later ontving by eene depeche van wege M. Con- slans. minister van binnenlandsche zaken en eeredienslen, hem gebiedende de Jesu'ieten, zoo- baest mogelyk zyn paleis te doen verlaten, zoo niet, zou hy zich blootstellen van weldra het goevernement alle middelen, welke het in zyne macht heeft, legen hem te zien gebruiken. Te Baslia had by de uitdryving een hartroe rend schouwspel plaets. Het volk, dat van alle kanten was aengekomen om tegen dit schreeu wend onrecht te protesteeren, begon luidop te weenen mannen en vrouwen vielen op hunne kniéen voor de paleis, kusten hen de handen of vroegen hunnen zegen. De paters hebben by partikulieren hunnen intrek genomen. Toulouse, 30 juni. Van een uer na middernacht was de straet, waer de Jesuieten wonen, met volk bezet. Op een gegeven oogenblik werd alle verkeer verboden. Ten vier uren werden de deuren van het klooster en der cellen opengebroken vier-en- twintig paters werden buitengedreven. Een negentigjarige grysaerd en twee blinde paters kregen een uitstel. Meer dan vier duizend personen verwachtten de paters op straetmen strooide bloemen voor de voelen der bannelingen, men vroeg hunnen zegen, men juichte hen toe. De paters gingen henen het volk zegenende. Dit schouwspel was waerlyk indrukwekkend. Op hel oogenblik, dat de eerweerde pater Crugy het klooster verliet, droeg hy op de borst het kruis van het Legioen van Eer en de gendar men bewezen hen: de militaire eer. De Jesuieten hebben een onderkomen gevon den in de byzondersle huizen der stad. Te Toulouse werden de deuren van het Jesuïe- tenklooster door de pompiers met bylen inge slagen en de paters door de gendarmen builen gejaegd. By de paters der Hemelvaert is de kapel te klein om het getal geloovigen te bevatten, die er nog eens wilden bidden. Mevrouw de gravin de Chambeau, heeft de verplichting op zich geno men, de paters te voeden waer zy zich zouden kunnen bevinden en dat op zulke wyze als zy het zouden begeeren. Woensdag avond, rond 9 uren, stonden on geveer honderd vyflig personen op de Place St- Sulpice, vóór de mairie vergaderd. Een deel derzclve riep Leven de dekt eten en een ander Weg met de dekreten Gelukkig kon de prefekt van policie by tyds een honderdtal policie agen ten zenden en de manifesteerders uit elkander doen gaen. De fransche dagbladen zyn opgevuld met breedvoerige inlichtingen over de uitdryving der Jesuïeter.. Die uitdryving is zoo schreeu wend onrechlveerdig dat zelfs een groot getal liberale dagbladen hunne verontweerdiging niet meer bedwingen. Zoo verklaerl le Parlement, het republikaensch blad van M. Dufaure dat de kulturkampf thans feitelyk in Frankryk beslaet. De Times gaet verder en laekt de handel wyze van hel fransch goevernement. Vreemd en be droevend looneel, e roept het blad, dat onder de oogen van hel publiek moet gebracht wor den, want hel is onmogelyk door de slilzwygend- heid de uitvoering aen le moedigen van dekre ten, die onvermydelyk noodlottig zullen zyn voor het goevernement en voor het land. De onrechtveerdige behandeling der klooster lingen door hel fransch goevernement, zal weer klank vinden lot in de builenlandsche Parle menten. Donderdag heeft een engelsch Afgeveer- digden, M. Ü'Dodaghue, in het Lagerhuis aen- gekondigd, dat hy vandaeg het goevernement der koningin ondervragen zal, of het niet zal protesteeren tegen de verjaging der Jesuieten uit Frankryk, daer die uitdryving eene schen ding is van de burgerlyke en godsdienslvryheid. Volgens mén meldt heeft de parlementaire rechterzy van Frankryk besloten, nog geen in terpellatie te doen over de toepassing der meert- dekreten. Later. Eene depeche uit Parys zegt, dat het proces door de Jesuieten ingespannen, be treffende hunne onwettige uitdryving reeds zaterdag voor de rechtbank zal worden gebracht. Men beweert dat M. Aubepin, voorzitter der onverwylde voorziening (référés), de zaek naer de rechtbank van eersten aenleg heeft verzonden. Wy vernemen later dat het goevernement de overbrengst toegelaten heeft van het H. Sakra- raent uit de rue de Sèvres naer de St-Sulpicius kerk. Die overbreogst zal processiegewys gebeuren. Holloway's Pillen. Zuivtr Bloed. Daer het levensvocht, zoo lang het in een' gezonden toestand verkeert, elk deel van het menschelyke hchaem on derhoudt en vernieuwt, maer er daerenlegen juist den tegen overgestelden invloed uitoefent, zoodra hel arm of onzuiver wordt, is het ten zeerste duide lyk aat elk middel, dat den bloedsomloop niet be reikt eene kwael nimmer kan uitroeijen, maer elk preparaet, dat in slaet is om eenen heelzamen invloed op het bloed uit te oefenen, moet daermede overge bracht worden, tot eiken levenden vezel van het stelsel. Het hart, de longen, de lever, de nieren, de huid trekken allen hun voordeel uit den goeden toe stand van het bloed. Holloway's zuiverende Pillen werken dadelyk en krachtig op de gehecle bloed massa, hetzy in de gewone of in de slag aderen Zy versterken de maeg, brengen de lever en de nieren in orde, verdrvven de kwalen, en verlengen het be- slaen. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder mcdecynen, zonder purgalio en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den mo'eilyken eetlust, slechte spysvertermgen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blacs, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy hoeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waerondor die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gnueislcin, enz., enz., vvaervan uittreksel. ©vergeving, maegziekten, enz. Jumet by Charleroi, 19 mei 1863. Dank aen de Revalcnla, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving. maegziekle, hert- en lendeD pyri, afwezen cid van slaep, enz. M. Johnen Guisse, van Couillet, (Henegouwen,) schryft ons Had ik de Revalenta, die my de doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zyn. N° 78,364. M. en Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671. M. den abt Pieter Castelli, van vol ledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Revalenta heeft my weder jong gcmaekl. Ik predik, hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen redelyke lange reizen te voet, myn geest is hel der en het geheugen frisch a. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaerl zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, I It kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco Bewaérplaetsen overal, by de apothekers en de xruideniers. Du Barry en C°, (limited) berg van Hof, I©, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herrewcghe en Beydler apothekers,Vandcr Slappen, droguisle, kapellestraet. Geeracrdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. POPERINCHE 2 JULI. Hoppe 1879. Stad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 AELST. markt van heden. per 100 kilogrammen. fr 28 - 00 a 31-50 Masleluin 26 - 01' 28 -00 Rogge. 23 - 00 25-50 Geerst. 01» -00 00-00 Haver. 25-00 25-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 11 00 13-00 Idem, (wille). 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram 8 U0 9-27 Eijers, de 25. 2-00 2—18 Vlas per 3 kilos. 4-00 5-50 Viggens het koppel 50-00 60-00 NINOVE, 29 Juni per hectoliter. Tarwe. fr. 30—00 a 31—00 Rogge. 25 -00 25—50 21-üO 23—00 Koolzaed, par 88 kil. 1,0—(10 00—00 Lynzaed, par 100 kil. 0'»—u0 00—00 Boter, per kil. 1-40 1-50 Aerdappelen per 100 kil. 13-00 '4—00 ST N1COLAES, 1 Juli. per 106 liters. Tarwe. fr 25-75 Rogge. 20-00 Boekweit. 16-00 Haver. 24-(0 Geerst. 13—50 Lynzaed. Idem. 00—00 21—50 Aerdappelen per 100 kilog 12—00 Vlas, per kilogr. ruw 5—10 Boter. 2-73 Hooi, 100 bussels 49 -90 2—00 LEUVEN, 2 Juli. Tarwe. fr. 29-75 a 30—50 Rogge. 24-50 25—00 00-00 00—CO Brouwershaver. 23—50 00— (0 Voederhaver 24-50 00—00 Geerst. 22-50 00—00 Koolzaedolie. 68-50 00-00 Lynzaedolie. 63 -00 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—60 Aerdappelen witte. 00-06 00—00 Aerdappelen roode. 00- 00 00-00 Boter, den kil. 0-00 00—00 ANTWERPEN, 2 Juli De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,65 a fr. 2,75. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,60; zwaer gewicht fr. 1,70 a 1,75 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,75 2,00. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,70 a 2,00 Ziehier de pryzen .ier granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, por 100 kil fr. 27—00 a 00—00 Rogge, 24-00 26—00 Wintergeerst, uö—00 0000 Zomergeerst, 23—06 23—50 Haver, 24—00 00 - 00 Boekweit, 00—00 Ou00 Boonen, 0000 00—00 Billorpeën, 24— 50 00—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN Mannelyk 6 j- Vrouwel. 7 HUWELYKEN. D. Verhuist, schrynw. met M. De Gendt, kleerm. G. Van der Poorten, kleerm. met M. Michiels, kleerm. C. Coen, twyndersg. met P. Arys, twynst G. Lauwers, marmerhouwer, met M. Van der Haegen, mulsenm. L. Fosselie, dicnslk. met M. De Vuldcr, dienstmeid. OVERLYDENS. J. B. Van den Bcrgh, wedr. Wauters, twyndersg 69 j., Mylbeke J. Van den Bossche, wed. Tillon, z. b., 6u j., Mylbeke. F. Bianckaert, m. Van Nuffel, kaloentwynder, 38 j., Zonneslrael. M. Van Durme, vr. Van Mossevelde, z b., 58 j., Schaerbeke. J.Van Bemten, wedr. De Ridiaux, z. b., 7.4 j., Lcopoldstraet. N. De Nayer, vr. Podcvyn, z. b., 72 j., Schaerbeke. B Baeyens, z. b., 82 j., Ponlstraet L Bruy- landt, kleermaekster, 21 jSt. Jorisstraet. 3 kinderen onder de t jaren. en eene schoone partij Haver, te UOFSTADE en AALST, aan den Tragel. De Notaris VERBRUGGHEN, le Aalst, zal, op Zaterdag 10 Juli 1880, om lure nanoen, openbaarlijk verkoopen 4 koopen Hooigras, op eenen Meersch, tegen het geselleed van Aalst en Hoistade. 10 koopen extra schoone Haver, achter het fabriek der heeren Druwé en Hendrickx, op den Tragel. Gedeeltelyke aflossing en betaling der interesten. Hel Kerkbestuer bericht de dragers van obligatien in deze leening dat de betaling van 't eerste halljaer interesten verschenen den 30 Juni 1880 (or koepon) zal plaets hebben de maendagen 3 en 12 Juli, zynde de eerste en tweede maendagen der maend Juli, van 9 uren 's morgens tot 's middags, ten bureele van den Schatbewaerder der Kerkfabriek, M. Amand NVauthier, te Aelst, Statiestraet, N° 14, al waer de belanghebbenden verzocht zyn zich, op ge melde dagen en uren, aen te bieden voorzien van hunne interestbriefjes. De obligatien by de laetste loting uitgeko men, zullen insgelyks op gemelde plaets, dagen en uren uitbetaeld worden. De uitgekomen nummers zyn de volgende 9 22 25 29 en 57. Gedaen te Aelst, den 1 Juli 1880. DE VOORZITTER, de sekretaris, J. Van Gyseghem-De Kegel. J. Verleysen. Gemeente Ylierzele. Ter gelegenheid der N aker mis. AEN HET DORP, TE VLIERZELE, op Zondag 18 Juli 1880, om 4 uren. 15C franks Prijzen, verdeeld als volgt 1* prijs 50 frs. in geld -- 2° prijs 35 frs. 3° prijs 20 frs. 4° prijs lo frs. 5° 25 frs. 6° prijs 10 fis. leder peloton bestaande uit 4 mannen zal 2 franks betalen. De inschrijving zal plaats hebben van 1 tot 4 uren namiddag, ter herberg van Frans Bocykeus. Namens de Commissie Aug.Van Lancker, Frans Boeykens, Const. De Groote. Men zie verder de plakbrieven. Ta L aait cen goeden Sclianrmolen met c I'? toebehoor ten. Zich le bevragen bij A. De Winter, schrijnwerker, Rosmarijnstraat N° 2. I-/.n een onlangs nieuw flrcimaehien HOUp, met 119 naalden. Zich te bevragen ten bureele dezer. fli<»n v»'«ïarrl Voor een Handelhuis dezer Yivtua^l, Sladt eenen bekwamen Rei ziger zeer goed geschikt voor de plaatsing der brou werij artikels Onnoodig zich aan le bieden zonder van goedo getuigschriften voorzien te zijn. Men ge lieve zich te adresseren per franco brieven aan den uitgever dezes blads onder de letters A. P. Gemeente Nieuwerkerken, (Groolen Dries,) op 10 minuten afstand der statie van Haallert. PRIJSKAMP MET DUIVEN UIT OP ZONDAG 25 JULI 1880, voorgedragen door de Maatschappij d'Eendraclit, gevestigd In het Kasteel van Laken, bij J Van llerreweghe. 95© Fr. vooruit Fr. 25©. De inleg is bepaald op 2-00 franken per duif. De Sekretaris, De Voorzitter, M. Van den Brulle. Constant De Boeck. De Schatbewaarder, De Ondervoorzitter, J. Vos. L Ortibus. Zondag 4 Juli Groot Bal, gegeven in de Waux-Hall, St-Jobstraat, N° 62, om 8 uren 's avonds. Ingangprijs een frank per cavalier. leder cavalier zal aan twee dames mogen in leiding doen. De kaarten op voorhand genomen betalen maar 0-75 cenlimen. IYk KpL nnipo hij Francois R0ELANDT, .nc ucnuiutrti. Meester-Kasseier, Korte-Nieuwstraal, n* 16, Aalst, nieuwe en oude Kasseisleenen, te leveren per duizend of per meier en ook eerste klasse van Rakail aan 35 fr. den wagon van tien duizend kilos. Scliieling met de Holle. Op Woensdag 7 Juli 1880, om 4 uren namiddag, ter afspanning De Mei boom, te Aalst. rp l Bij den heer SM EKENS, Naza- hOUp. rethstraal, Aalst, eenen goeden Paardekensmolen met 48 paarden, 4 bakken en vervoerwagen aan zeer geringen prijs. 'p I Een PIANO bulïet, van occasie, Ie IlUOp. bjj ftp Goedertier-Wandels, te rie et d'atelier de construction du Coin de Déchargement. Zwartcnhoekavcc marohan- dises, accessoires et clientèle. Prix avantageux. S'adresser au Bureau du Journal ou écrire ii Gand, Poste Restante, aux init. ii. Gesticht tl. Aloysius te Gysegliem. Lalynsche klassen. Schoolgeld fr. I©©. Fransche klassen voor de leerlingen boven de eerste communie, schoolgeld fr. <1©©. Voor de leerlingen onder de W communie fr. if©©. MOLENDRIES N- 22, M0UTSTRAAT N° 9 Buitengewonen afslag op alle waren Yzeren beddens voor 2 mannen. Ir. 15-00 voor 1 man. fr. 11-50 wiegen van fr. 5-50 Matrassen van fr. 8-00 in de wolle van fr. 30-00 Schoone ledikanten van fr. 22-00 tot fr. 60-00 Stoelen aen zeer geringe prijzen. Eerste klas van Ardensche hespen, fr. 1-70 de kilo Chemike gemaakte boter, ft 1-90 Zeer goede kofllj, fr. 2-10 Alsook een groot assortiment van zomer hoeden en zomer schoenen, aan zeer kleine prijzen. Studie van Meester EEMAN, Notaris te Erpe. Een welgelegen Winkeliersbuis, gestaan le Aalst, in de Leopoldslraal, bewoond door Jufv. Weduwe De Pril. Voor den prijs en voorwaarden, bevragen men zich teu voormelde kantoor. OPENBARE VERKOOPING Landbouwer salem, 2 Kalf koeien, 1 jongen Os en i Varken, TE AALST-MIJLBEEK. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, op Dijnsdag 13 Juli 1880, om 9 uren voormiddag, namens de weduwe van Franciscus Scheerlinck, ten haren huize, te Aalst- Mijlbeek, op Popenrode, openbaarlijk verkoopen, te welen A. Eenigen huisraad, bestaande in eene onlangs nieuwe sloof met loebehoorlen, stoelen, tafels, melk- kuip, aarden lobbens en melkleclen, groote wasch- kuip, waschvat, broodmouillie, vleeschblok en vleesehkuip, botervat, kuip, keern en meer andere voorwerpen. B. Het landbouwersalem slede en sleepslcdc, vlasslreep met bank, vlasknap, onlangs nieuw sny- paard, rolblok, kruiwagens, drank- en aalkuipen, eg- gens, wanmolen met ziften, zwingclmolen en zwin- gelberdens, ploeg, stampbak, slijpsteen met bak, schaafbank, dorschvlegels, scbuppen, pikken, braken, zeissens, rieken, gaffels twee houwcelen, mest, aal, brandhout en droog berd. C. Twee schoone lialf Loeien, jongen ©s en Varken. D. De volgende vruchten te velde 1° Circa 4ü aren masteluin, le Aalst-Mijlbeek, Po penrode, op 't hooiveld. 2° Circa 15 aren aardappels en 17 aren vlas, alsvo- ren op 't hooiveld. 3° Circa 15 aren aardappels, 15 aren larvvc, 15 aren rogge en 15 aren masleluin, gelegen alsvorcn, op het wijngaardsveld. 4° Circa 12 aren rogge, 12 aren aardappels, 12 aren klavers en ongeveer 400 kuilen hoppe, alsvoren aan de damstraat. 5° 36 aren hooi en nagras, alsvoren aan de bree- dcstraal. De Beesten zullen om 12 uren 's middags verkocht worden De koopen van en onder de 5 fr., moeien komplant betaald worden. Op gewoone voorwaarden en met lijd van betaling, mits goede borg le stellen. Studie van Mlcr EEMAN, Notaris, te -Erpe. Op Maandag 5 Juli 1880, om 3 uren namid dag, vendilie van verscheidene koopen goed en schoon HOOIGRAS, te Aalst, Hoogeveslen. op de meerschen voortijds gebruikt geweest door d'heer Vun den Bossche, lijn waad bleeker le Aalst. Studie van den Notaris EEMAN, le Erpe. Venditie van 67 aren Klavers, Spelt, Tarwe en Masleluin, op Vrijdag 9 Juli 1880, om 3 uren namiddag, te Erpe, aan de Koeibrug. VENDITIE VAN ALLERBESTE (c Ereiubodegeui en Welle, op de meerschen van den heer L. en familie Borreman. De Notaris DE SMET, te Erembodegem, zal op Maendag 5 July 1880, om 3 uren namiddag, openbaerlyk verkoopen 1° 20 koopen Hooigras, in de meerschen ge- naemd de 18 Dagwanden, achter de herberg Sl Pieler, te Erembodegem. 2° 2 koopen Hooigras, daernevens, van den heer Van der Brempl. 3° 20 koopen Hooigras, aen de Kapelle-ter- Muren, naest de straet van Erembodegem naer Aelsl. 4° 2 koopen eerste klas Haver, wassende ne vens den hof van M. De Vriendt. De verkooping zal aenvang nemen achter dt herberg Sl Pieter, aen de 18 Dagwanden, om l uren juist namiddag, na de aenkomst van den trein van Aelst naer Erembodegem en vervolgens voortgezet worden in het order hierboven be schreven. De verborging zal geschieden ter herberg ge- naemd in den Yserenweg, bewoond door Frans Lievens. te Moorsel, Waver. De Sekretaris I". ©e Wolf, ie Moorsel, zal, op Vrijdag 9 Juli 188ü, om 2 uren namiddag, door be voegd ambt, openbaarlijk verkoopen 1° .4. Namens den heer E. ReynlensBurgemeesler, te Moorsel 20 koopen Hooigras en 20 koopen Nagras, nabij zijne woonst, te Moorsel, Waver. It 3 koopen Hooigras en Nagras, inde Waverhaag. 2° Namens Madame Nackers, lo Moorsel 3 koopen Hooigras, nabij hare wooning. 3° Namens Madame Weduwe Muylaertte Herdersem 4 koopen Hooigras en Nagras, te Moorsel, nevens heigeno van den heer Burgemeesler. Alles op gewoone conditiën on lijd van betaling, mits goede en gekende borg te stellen en liet ongeld gereed te betalen. Om uit de gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van een lc Melder!bij Aalst. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, met winst van palmslag en gelagen, in het openbaer verkoopen Het Buitengoed, bewoond geweest door wijlen den heer Baron Ferdinand Van der Nool, met behuisd Hofstedeken daarnevens, dienende voor wooning van den hovenier, gestaan en gelegen te Melden, ter plaats genaamd de Bcvenhouten, tusschen de ge meenten van Moorsel en Baardegem, aan de kasseide van Aalst naar Vilvoorden en op ecner, afstand langs den steenweg van 2 kilometers der standplaats van den ijzerenweg van Antwerpen naar Douai door Aalst, lc zamen groot in gror.dc volgens titel 2 hect aren 20 aren 50 centiaren, gekadastreerd sectie A, N's 23a, 14a, 28, 27, 26a, 20,-12, 11 en 13, met eene oppervlakkige groollc van 2 hectaren 13 aren 50 centiaren, palende ten oosie aan de heeren Coore- man en Moens,ten zuide aan de kasseide van Moorsel naar Baardegem, len weste aan sieur Verhacgen en ten noorde aan verscheidene. Deze eigendom is door zijoe ligging le midden van opene velden, aan de kasseide en in de nabijheid der standplaats van den ijzerenweg, zeer voordeelig ge schikt, om er eene aangename en gemakkelijke vor- hlijlplaals van te maken. In gebruiktreding met de betaling van den koopprijs. Opleg der hoogslammige hoornen, fr. 2000,00. ZITDAGEN INSTEL DIJNSDAG 20 JULI .gg0 VERBLIJF 10 AUCUSTI Telkens om 3 uren namiddag Ier Eslanunct HET BRUSSELSHOF, bij den heer De Winter, le Aalst, aan de Botermerkl, N° 2. Voor vcderc inlichtingen begeve nicn zich ter studie van genoemden Notaris BRECKPOT, en voor het goed le bezichtigen ten kasleele van Mijnheer Baron [Jozef Van der Noot te Moorsel.

De Denderbode | 1880 | | pagina 3