KERM IS 1880. B u i ten goed, Verandering van woonst. Men vraagt eenen Hovenier TE HUREN. EEN^Zrs' Aux mères de familie. Prijskamp met den Kaalslial op d hand Uil der hand te koop. een parceel ZAAILAND OVERJARIGE PANDEN. van 1C knopen schoone HAVER, GRAAN - WINDMOLEN, republiek van 1848; liet tienjarig presidentschap van 1X51 hel keizerryk van 1852 de republiek van den 4 september 1870 de Commune van 1871 het principaet van Thiers het principaet van Al. Mac-.Mahon in 1875, zes niaenden later veranderd in het zevenjarig voorzitterschap en eindelyk hel voorzitterschap van M. Grevy. Op het Sociulistisch Kongres. Om te toonen, welke dwaesheden er op hel socialistisch kongres van Parys werden nilgekraemd, deelt de Figaro het volgend uittreksel meè van eene redevoering door penen doktor op gemeld kon gres gehouden Ik heb nagedacht, zegt hy, om te welen op welk lydslip hel kind zyne ouders moet ontno men worden ten einde tot nut van den Stael te worden opgevoed. Wy moeten bekennen dal eene moeder haer kind meer bemint dan welkdanige audere vrouw. Men zou het haer kunnen laten tot op het oogenblik dat de hersenen van hel kind. door uitwendige indruk ken. kunnen gevoelbaer gemaekt worden. Dan moet de Stael er zich meester van maken en het opkweeken in de grondbeginselen der revolu (ionnaire rechtveerdigheid. De Blisdaed der rue Chapon. Dynsdag avond, rond 11 uren, werd M. David, hoi logie maker, 56 jaer oud, en wonende in de rue Cha pon, eensklaps in zynen slaep gestoord door een onverwacht gerucht zyne kamer werd met ge weld opengeworpen en een kecel, een groot mes in zyne hand houdende, sprong voor zyn bed. M. David trachtte zich een schild te maken met zyne lakens en zyn hoofdpeluw maer zyn aenrander was sterker dan hy en deze gelukte erin den armen horlogiemaker verseheidene wooden toe te brengen. Doch de geburen kwamen op hel noodge- schreeuw van M. David toegeloopen. De moor- denaer was verdwenen. Hy kon echter niet ont snapt zyn Eindelyk kwam een policie-agent, die er in gelukte de? hand te leggen op den kwaeddoener, die achter een meubel gevlucht was. Voor den kommissaris gebracht verklaerde deze, Eugeuius Dabbial te heelen, 25 jaer oud te zyn, en zich te hebben willen wreken op Al. David, omdat deze hem verscheidene mael on beleefd had geweest. Hierop antwoordde M. David dat zulks geen waer is, dat Dabbiat hem tweemael is werk komen vragen, maer dat hy er hem geen heeft kunnen geven. Hel schynt dus dat de misdaed met voorbe dachten rade gepleegd is. Het slachtoffer is naer hel gasthuis gebracht van zyne zeven wonden zyn er slechts dry ge- vaerlyk doch alle hoop op redding is niet ver loren. (Nadere by zonder heden.) M. David, het slachtoffer dier laffe misdaed bevindt zich in wanhopigen toestand. Woensdag verklaarden de doktors dat hy niet meer tol 's anderdags zou geleefd hebben. M. David is een uilwykeling van den laetslen poolschen opstand. Iederec-n eerde en beminde hem. Daer de moordenaer, met zyne ouders, die er portiers waren, lang hel huis bewoond had, waer AI. David gehuisvest was, kende hy al de gewoonten van zyn slachtoffer. De man mis trouwde hem geenszins en het uitvoeren zyner misdaed is voor Dabbiat gemakkelyk geweest. DUITSCHLAND. De Germama spreekt over de nieuwe wel op den kuUurkampf. Wy bevinden ons in een tyd- perk van krisis, zegt het blad. Men is begonnen met het wyzigen der meiwetlen wel is waer is die verandering van zeer bescheiden aerd, doch niettemin is de steen aen 't rollen, en voor ons is het van het grootste belang dat hy blyve rol len, en dit zooveel mogelyk in de goede richting De eerste stap tol de wyziging der meiwellen is thans gezet. Die geringe vooruitgang mag een groot gewin worden genoemd, gaet hel blad voort, daer het eene afwyking is van het stelsel, waeraen men vroeger uit alle kracht hield, geen verandering aen de wetten in kwestie toe te brengen, zonder dal de Kerk zich eerst ver bond. de namen op te geven der geestelyken die moesten worden benoemd. Daerenboven heeft men erkend, dat ook andere gedeelten der wet zullen worden gewyzigd. De in voegeslelling der wet is, zooals men weet, bepaeld op 4 augusli aenstaende. Uit de Westfalische Volkszeitung blykt echter thans, dat de minister van eerediensten, Al. von Pult- kammer, dat destyds niet heeft willen afwachten om gebruik te maken van de gunstige bepalin gen der wel. De Weser-Zeitung roept de aen- dacht op dal feit en dee't mede dat aen een weslfaelsch geestelyke, die sedert meer dan vyf jaren uit zyn ambt werd verwyderd, thans toe- laling is vergund, zyne bediening te hernemen. ENGELAND. aen de policie werd overgeleverd en de alge- meene verbazing steeg nog, toen by het onder zoek bleek, dal de diefegge niet uil Zululand afkomstig was, niet Ungami Wallah heette, ook geen prinses, ja eigenlyk ook geen dievegge maer wel een dief was. Do zoogezegde prinses was een moorsche knaep uit Zanzibar, die zich in meisjeskleeren had gestoken en zyn vrouwenrol uitmuntend had gespeeld. SPANJE. Aerdbeving op Manilla. Manilla, is eene groote en schoono stad van 200 duizend zielen, in een der Philippynscbe eilanden ten zuiden van Japan, in den stillen Oceaen gelegen. Zy is de hoofdstad der spaen- sche bezittingen in deze verre streken. De eerste aerdbeving had plaets, des zondags na de hoog mis, en joeg al de bewoners, de Chineezen alleen uitgezonderd, builen de stad. Dal zy gelyk hadden bewyst hel geval dat er twee nieuwe aerdbevingen plaets hadden, dynsdjgs, een die 55 sekonden en een andere, die er 40 duerde. De gansche stad is nog slechts een ontzagge- lyke puinhoop. Den eersten dag telde men 25 dooden en 20 gekwetsten men schat de slacht- oflers van den dynsdag op minstens 250. De verslagenheid is algemeen en de verwoesting zonder weerga. De kalhedrael is blyven slaen, doch de toren is ingestort. De geldelyke schade te Alanilla alleen wordt op 400 millioen frank geraemd. VEREENIGDE-STATEN. Doktor Tanner. De amerikaensche bladen spreken als volgt over Dr Tanner De honger- lyder ziet er mt als een byna geheel uitgeleerde grysaerd. Zyne trekken zyn verwrongen en drukken angst uit hel kloppen van zyn hart is ongeregeld. Zyne lengte is twee duim afgeno men. Daer het koude water hem hindert in de maeg, drinkt hy nu uitsluitend warm water. Wal hy verder nog aen kracht verliest, wordt aen zyn zenuwweefsel ontnomen zyn lichaem heeft niets meer te geven. Toch blyfl zyn geest nog zeer helder en hy hoopt de proef tot het einde vol te houden. Hy zegt dal hy er door be- wyzeo wil, dat hel menschelvk lichaem werke- lyk langen tyd alleen van water kan leven. Intusschen zyn er bladen, die veronderstellen dat er bedrog in het spel is en dat het water, dat doktor Tanner drinkt en tol nu toe altyd zeil haelde, gemengd zal zyn met meer voedende bestanddeelen, andere bladen daerentegen be weren ten stelligste dat de proefnemer volkomen eerlyk is. Verleden zaterdag reed dr Tanner door New York, ualuerlyk aengegaept door iedereen, wal hem zoo vertoornde dat hy de menigte ein delyk toeschreeuwde Gy zyl de grootste domkoppen, die ik ooit heb gezien waerop een uit het volk terug riep En gy de grootste die zich ooit liet zien Dergelyke voorvallen prikkelen or Tanner's zenuwstel in hooge male, waerom hy sedert dien dag niet meer uitrydt. - Vooraleer de Trojun te oord van de Alexandra te Keizerin Euger verlaten en zich aen ie begeven, heeft de keizerin de scheepslieden van het eerste vaertuig bedankt, voor de genegen heid, die zy haer, gedurende de overvaert van Durban naer Plymouth, bewezen hadden. Aen iedereen van hen heeft zy haer portret ge schonken. Aen boord van den Alexandra werd zy ont vangen door den hertog van Bassano, Piétri, sir Philips, prins Aiural en AI. Corvisart. Prinses Beatrix was door hare moeder, koningin Vikloria, gezonden om de keizerin te verwelkomen. Bond den middag landde men te Southampton. Hier bevonden zich de.hertog van Mouchy met zyne gemalin en de hertog van Arcos. Aleer dan dry duizend persoonen waren de moedige vrouw by hare ontscheping komen groeten. Beeds ten 4 ure was de keizerin te Chislehurst, in de kapel van St-Alary, waer de stoffelykè overblyfsels van haren echtgenoot en haren zoon begraven liggen. Lang bleef zy gansch alleen op de graven van beide geliefde persoonen bidden, welke zy slechts laet in den avond verliet, om in hel midden der haren terug te keeren. Een Valsche Prinses. Eene zoogezegde Zulu prinses, Ungami Wal lah, die zich geweerdigd had als buffelmeisje in een bierhuis te Chesterfield dienst te doen, zag in korten tyd de geheele jongelingschap der plaets op haer verliefd. Het meisje was echter braef en zedig en hoorde niet naer de verleidende aenbiedingen die men haer deed zy wees zelfs eenige huwe- lyksaenzoeken van de hand en weldra werd zy als een voorbeeld van zedigheid, bescheiden heid en deugd geroemd. Hoe verwonderd was men echter toen zy dezer dagen onverwacht door den weerd voor diefstal, ITALIË. Rome. 29 july. Sedert eenige dagen werkt de Paus aen het opstellen eener encycliek, betrekkelyk den toe stand in België en Frankryk. Dit nieuw pauselyk schrift is geroepen om veel ophef iu de wereld te maken. Eene korrespondencie uit Rome aen de Germania van Berlyn gezonden, en sprekende over den gezondheidstoestand der koningin van Italië, zegt De schrik door den aenslag van Passananle by de koningin ontstaen, heeft haer het gansch zenuwgestel in verwarring gebracht gedurende eenigen tyd kon zy noch slapen, noch de duisternis verdragen. Het verblyf te Rodi- gheera heelt haer goed gedaen, doch zy is naer Rome teruggekeerd, zonder volkomen genezen te zyn. Van Rome begaf zy zich, vergezeld van den prins van Napels, naer de villa Capodimonte. Toen meB zonneblinden aen hare vensters plaetsen wilde, verzette zy er zich tegen, want zy vreesde nog altyd de duisternis en liet slechts gordynen hangen. De prins van Napels heeft ook iels blyven houden van het verschot, den dag van den aenslag geleden hy is verveerd van de mannen, die, volgens hem, allen aen Passananle gelykenhy weigert zelfs met de jongens van de campagne te spelen en men heeft daertoe meisjes moeten ontbieden. -- Alen seint uit Turyn, dato 20 july, dat de koning en de koningin, geestdriftig door de be volking van Turyn zyn ontvangen geweest. Eene echte menschenetersgeschiedenis heeft in eene voorstad van Paleslrina plaets ge had Een man was bezig met zyne vrouw met slagen te overladen, toen zyn zoon eensklaps te huis kwam. Deze trok party voor zvne moeder en beet zyn vader, in de hevigheid van den stryd, den stryd af. Woedend liep de gewonde naer boven zyn geweer halen, ten einde zich te wreken. Intusschen waren moeder en kind in een nevenslaend onbewoond huis gevlucht. Door hel venster schoot de vader tweemael op de vluchtelingen en wondde ze beiden doodclyk. De gendarmen hebben den dader gevangen ge nomen. den, ingowanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. do professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gnuelstein, enz., enz., waervan uiltreksel. N° 63,476. M. de Pastoor Compareet, van o jaren maegkramp, van maeg- en zenuwpynen, zwakte en nachtelyke zweetingen. N° 47,422. Uitputting Baldwin, van volle dige verzwakking, verlamming der leden uit hoofde van jeugduitspanning. Verdun, 16 JanuarH872. N# 76,448. Sedert 5 jaren leed ik pynen in de rechte zyde en aen de uitholling der maeg, van slechte spysverteringen, enz. Ik aerzel niet u loele- 'erlrouwen dat uwe Revalenta my gered heeft, s Ernest Catté. Muzikant by het 63® iinie-reg. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. t kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. - Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 3d en 70 franco Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de -iruidemers. Du Barry en C°, (limited) berg van 't Hof, 16, Uruasel. Depots te Aelsl, by Vanden Hcrreweghe en Beydler apothekers,Vander Stappen, droguisle, kapelleslrael. - Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelic. POPERINGHE 30 JULI. Hoppe 4879. Stad. Fr. 00—00 Gemeenten 00—00 AELST. markt van heden Tarwe. Masteluin Rogge. Geerst. Haver. Aerdap. (roode de 100 Idem, (witte). Bote<, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel per 100 kilogrammen. fr. 29-00 a 30-00 25-00 28 -00 23-00 24-00 17-00 19-00 23-00 kil. 6—00 7-00 0—00 0—00 8-00 9-27 2—00 2-18 4-00 5-25 50-00 60- 00 itlodesle He Itlciic, laat aan 't geëerd publiok welen dat hij zijne woning heeft overgehrachl van de Groote Markt naar de Kerkstraat, IX'0 oud-huis Van Petcghcm. Hl Pil vmnoT EeneD bekwamen erof- 1I1CI1 Vlcldgr. sni|d, bekend met het beslagen der peerdenzich te bevragen bij Alexander Van den Bergh, Gentschesleenweg, te Aalst. op het kasteel T'Gendhof, te Baesrode. m de Klapstraat. thans dienende tot HUIDE- VETTERIJ, bewoond bij den heer Schotte De Casteker. Zich te bevragen bij den bewooner, heer Schotte, of bij deu eigenaar, Brusselschestraat (Pontstraat) N°35, te Aalst. La farine lactée de Nestlé est réellement l'aliment par excellence pour les enfants. Elle remplace parfaitement Ie lait maternel, guerit et previent bien de maladies qui accablent l'eufance. La meilleure preuve que la Nestlé est un produit hors ligne, c'esl que tous ceux qui l'ont employee la recommandenl chaudement et déclarent que c'est Ie meilleur moyen pour avoir des enfants forts et bien portants. Recom- mandé surtout pour les enfants chelifs ou ma- ladifs. C'est aussi une excellente nourriture pour les vieillards el pour toutes personnes affaiblies ou d'une digestion difficile. Dépot Van Steenwinkel, 39, rue Longue de Sel. Alost. Vente en gros De Saive, 35, Rue du Sables, Bruxelles. NINOVE, 27 Juli. per hectoliter. Tarwe. Rogge. Haver. Koolzacd, par 88 kil. Lynzaod, par 100 kil. Boter, per kil. Aerdappelen per 100 kil. 22 fr. 29—00 a 30—00 23-00 24-50 21—00 3000 34-00 1-40 7—00 00 00 35—00 1-50 8—00 ST NICOLA ES, 29 Juli. Tarwe. Rogge. Boekweit. Haver. Geerst. Lynzaed. Erwten Aerdappelen per 100 kilog Vlas, per kilogr. ruw Boler. Hooi, 100 bussels Eieren, per 26, - per 196 liters. fr. 25 50 50 22-50 18-f0 13-50 22-50 21-50 8—50 5-10 3-09 49 -00 218 TF RFiiOivpv geweid voor paarden terstond, lil'.h4M11.\ bij Jh. VAERMAN, Denderleeuw Tp L- aa n een goeden Schaarinoleu mei HUUJJ, loebehoorlen. Zich te bevragen bij A. De Winter, schrijnwerker, te Aalst, Rosmarijnslraat N° 2, nabij de Groote Kerk. Tp een onlangs nieuw Breimachien v Roup, iue( I4.» naaldei|j Zich te bevragen ten bureele dezer. Tfï hpiiOIHPl) Francois R0ELANDT, Meester-Kasseier, Korte-Nieuwstraal, n* tb, Aalst, nieuwe en oude Kasseisteenen, te leveren per duizend of per meier en ook eerste klasse van Rakail aan 35 fr. den wagon van tien duizend kilos. LEUVEN, 30 Juli £arwe- fr. 28-25 a 29—25 Rogge Holloway's Pillen.- Leverziekten De deugden van deze onvergelykelykc Pillen worden in elk deel der beschaefde wereld ten volle gewaerdeerd. Daer zy in liet algemeen door den bloedsomlooop op het geheele stelsel werken, zyn er weinige kwalen, wel ke zy niet kunnen genezen, maer zy werken 'in het byzondcr goed op de lever. Daervoor zyn zy een mid del zonder wederga. Zy bezitten eene wcergelooze kracht om goed te doen, lerwyl zy daerentegen nim mer kwaed kunnen veroorzaken De zwakste vrouw of hel zwakste kind kunnen deze Pillen gebruikeu zonder het minste gevaer, behalve door het gebruik er van zoo lo overdryven, dat hel van de meest ge zonde spyzen ter wereld, kwaed zou berokkenen Door de over/loedige gal le verdryven, de behoor- lyke afscheiding dacrvan te bewerken, en kracht aen do maeg lo geven, verschaffen zy eene volmaekte en voortdurende genezing. Eene proef is alles wat noo- dig is om hunne heilzame eigenschappen te bewyzen. Boekweit. Brouwurshaver. Voederhaver Geerst. Koolzaedolie. Lynzaedolie. Hooi. Strooi Aerdappelen witte. Aerdappelen roode. Boter, den kil. 22—00 00-00 24—on 23- 20- 68- 63- -00 -O0 -50 -00 0—00 00-60 00-00 0-00 23—50 CO 00-(O 00—00 00—00 00-00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 ANTWERPEN, 30 Juli De kuipboter werd heden morgend ter merk', per f 2 75M ver'tOC'11, aen Pryzen v3n ff- 2.66 a De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. f,30 a 1,75 zwaer gewicht fr. 0 00 a 0,00. De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 0,90 A l ,10. Dc eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,95 a 2,25 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. Rogge, Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Billerpeën, Tp Lu.>11 BlJde" beerSMEKENS, Naza- "F* relhslraat, Aalst, eenen goeden AARDEKEKSuOLEN met 48 paarden, 4 bakken en vervoerwagen aan zeer geringen prijs. fPp Lpfiix ^en P'ANO buffet, van occasie, KUUP* bij Al' Goederlier-Wandels, te Lede. A CÉDER* Au con?Planl le matérie! de fonde- ne et d'aielicr de construction du toin de Déchargcment. Zwartenhoekavec marchan dises, accessoires et clientèle. Prix avantageux. Sadresser au Bureau du Journal ou écrire 5 Gand, Poste Restante, aux init. ii. 26—00 a 00 23- 50 25 23-00 00—00 24-00 00—00 00—00 25-50 -00 -00 00—00 00—00 00 - 00 Ou—00 00 -00 00—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. MaNNELYK 10 Vrouwel. 10 j JU- HUWELYKEN. J. De Bruin, werkman, met A. Michiels, z.b. OVEKLYDENS. A. Barrez, 7 j., Schaerbeke. A. Platteau, wed® De Pauw, landb. 78 j Mylbeke. C. Wauters, tabakbewerker, 17 j.Mylbeke. 5 kinderen onder de 7 jaren. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelykc gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABIGA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den mocilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegontstekingen de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de brack- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte' ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademsiem, luchtpypcn; blaes, lever, len- Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 17 tot den 30 Juli 1880. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 1 9 Vrouwelijk 1 1 HUWELIJKEN. A. G. Van der Haegen, J3j., tw. en J. M. Arents, 21 j.t bandschoenm. OVERLIJDENS. E. C. Martens, 44 j., wasclivrouw, vrouw P. J. Rooselaere, Burgtstr. C. Herremans, 49 j. z. b., Bakergem. F. De Pauw, 50 j., huishoud, vr. J. B. Baevegem, Geerardsberg- schestraet. J. F. Stichelmans, 49 j., fab1 man H. Berger, Groote Markt. 5 kinderen onder de 7 jaren. OP DE HOUTMARKT. Zondag 25 Auyusti, om 40 1/2 uren 's morgens: de party van Al. Cornant tegen degonevan S. Kollenet, (Aalst.) Om 3 uren namiddagde party van C. De Wolf, tegen degone van Scheerlinck (Aalst). Om 4 uren de party van Em. Van Damme (Geerardsbergen) tegen degone van Jud. De Coninck (Aalst). GEMEENTE HAELTERT. Programma der Feesten. Zaterdag 21 Augusti. Om 8 uren 's avonds zullen de feesten door hel klokkengespel en door het geschut des kanons aange kondigd worden. Om 8 1/2 ure 's avonds muzikale wandeling rond hel dorp, met fakkellicht en bengaalsch vuur door de fanfarenmaatschappij De Jonge Kunstminnaars. Zondag 22 Augusti. Om 4 uren namiddag. Verbroederingsfeest van ver scheidene muziekmaatschappijen op de Dorpplaals. Om 7 uren 's avonds opstijging van den Luchtbol GL0RIEUX, op do Hoogstraat. Maendag 23 Augusti. Wandeling naar hel gehucht den Eeckent. Om 4 uren namiddag, vermakelijke Volksspelen voor schoone Geldprijzen Dijnsdag 24 Augusti. Om 3 uren namiddag, luisterrijke Prijsdeeling in de school van den H. Gaugericus. Om 5 uren namiddag, jaarlijksche Vogelschieling met de Bol in 't droog, ter herberg van Desidcrius Van den Steen, Hoogstraat, opgeluisterd door de voornoemde Fanfarenmaalschappij. Donderdag 26 Augusti. Om 4 uren namiddag uitstap der Jonge Kunsl- minnaers naar 't gehucht den Brul. Om 5 uren vermakelijko Volksspelen over den Waalpul, voor Geldprijzen, gevolgd door eene kluch tige Pantomime. Om 6 uren Maslklimming naar schoone Prijzen, ter herberg van de W® Karei Van den Stock. Zondag 29 Augusti. Luisterrijke Ringsteking te Paard. De ringsteking zal aanvang nemen om 3 uren na middag en plaats hebben op do Dorpplaats in rechte lijn en behoorlijken galop. VOORUIT 150 FRANKEN. (Onverschillig het getal medekampende Ruiters.) Verdeeld in de volgende prijzen ls,,n prijs 50 franken 2,n prijs 30 franken 3en prijs 20 franken 4<n prijs 15 franken 5«" prijs 10 franken. De inleg is bepaald op 1 frank 50 cent. per Ruiter. Eene premie van 15 franken zal geschonken wor den aan het grootste getal ruilers eener zelfde ge meente ten minste 10 in getal en eene van 10 fran ken aan de verslafgelegene ten minste 5 in getal. Een getuigschrift hunner plaatselijke Overheid zal ver- eischt worden. De Ringsteking zal door de muziekmaatschappij De Jonge Kunstminnaars, opgeluisterd worden. Namens de uitvoerende kommissie De Sekretaris, De Ondervoorzitter, De Voorzitter, Ed. Scheerlinck. Fr De Groeve, E: De Sadeleer. Gezien en goedgekeurd door het College van Bur gemeester en Schepenen te Haaltert, in zitting van 28 Juli 1880. b Hel Schepencollege, OP bevel a. R0ELANT, De Sekrelaris, PH. VAN LONDERSELE, FR. REYNAERT. C. VAN LANDUYT. Studie van Meester EEMAN, Notaris le Erpe. Een welgelegen Winkeliersbuis, gestaan te Aalst, in de Leopoldslraat, bewoond door Jufv. Weduwe De Pril. Voor den prijs en voorwaarden, bevragen men zich ten voormelde kantoor. OPENBARE VERKOOPING VAN TE MOORSEL, WAVER. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, namens wien liet behoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene partij LAND, gelegen te Moorsel, ten gehuchte Waver, groot 46 areu, bekend bij kadaster wijk C, deel van nummers 685 en 686, palende ten oosle Frans De Smet, ten zuide Jan-Baptist Hulsebaut, ten weste Petrus Josepbus Caudron en ten noorde de weduwe Nackers. Verdeeld in oost- en westdeel, ieder ter grootte van 23 aren. ZITDAGEN. MAANDAG 26 JULI 2 AUGUSTI Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg IN BATAVIA, gehouden door Jufvrouw weduwe De We ver, le Moorsel, Wavor. INSTEL VERBLIJF Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VEND1TIE VAN Op Woensdag 4 Augusti 1880, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid te Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldslraat, door het ambt van Deurwaarder RINGOIR, openbaarlijk verkocht worden, de over hunnen tijd staande panden der maanden April, Mei en Juni 1879, bestaande in gouden on zilveren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwec- len,xoper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering 5 p. voor alle kosten. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Derde en laatste Zitdag i Woensdag 4 Augusti 1880. Om 3 uren namiddag, ter estaminet aux Arcades bewoond bij den heer Camiel Van den Broeck, le Aalst, aan de statie. Van eene partij LANDte Liedekerke op het Visschersveld, groot 4 hectaar 37 aren 96 centiaren, sectie A N° 223. In gebruik bij Joseph Vernaillen, Petrus Segers, Louis De Braeckeleer en Judocus Engels. Verdeeld in vijf deelen, te samen gebracht op fr. 7400-00. VEND1TIE te NIEU WERKERKEN, rechtover het kasteel van St-Job, op Maandag 9 Augusti 4880, om 3 uren namiddag door het ambt van den No taris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eenen in steen gestichten te Aalst-Schaaroeke. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met ge- win van palmslag en gelagen openbaarlijk ver koopen Eenen in steen gestichten graanwindmolen en Bloemmolen, hebbende twee koppelen engelsche steenen, rasp of kuismolen en buidelmolen, met alle zijne staande en draaiende werken en met bouwgrond en hol, te samen groot in gron de 42 aren, geslaan en gelegen te Aalsl-Schaar- beke, aan de kasseidebaan of Hellestraat, lei dende van den steenweg van Nieuwerkèrken naar den steenweg van Geeraardsbergen, sectie R- n° 3536 en 353c. ZITDAGEN Instel Zaterdag 34 Juli Verblijf 44 Augusti J 1ö8U Telkens om 3 uren namiddag ter Estaminet van d'heer Félicien Goossens, te Aalst, Zout- straatpoort, aan de kerkhofslraat. Om uit de gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van een Ie Helderl, bij 4al«|. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, met winst van palmslag en gelagen, in het openbaer verkoopen liet Buitengoed, bewoond geweest door wijlen den beer Baron Ferdinand Van der Noot, met behuisd Hofstedeken daarnevens, dienende voor wooning van den hovenier, geslaan en gelegen te Meldert, ter plaats genaamd de Bevenhoulen, tusscben de ge meenten van Moorsel en Baardegem, aan de kasseide van Aalst naar Vilvoorden en op eenen afstand langs den steenweg van 2 kilometers der standplaats van den ijzerenweg van Antwerpen naar Douai door Aalst, le zamen groot in gror.de volgens titel 2 hect aren 20 aren 50 centiaren, gekadastreerd sectie A N" 23a, 14a, 28, 27, 26a, 20,-12. 11 en 13, met eene oppervlakkige grootte van 2 heciaren 13 aren 50 centiaren, palende len ooste aan de heeren Coore- man en Moens.ten zuide aan de kasseide van Moorsel naar Baardegem, ten weste aan sieur Verhaegen en ten noorde aan verscheidene. Deze eigendom is door zijne ligging te midden van opene velden, aan de kasseide en in de nabijheid der standplaats van den ijzerenweg, zeer voordeelig ge schikt, om er eene aangename en gemakkelijke ver blijfplaats van le maken. Iu gebruiktreding met de betaling van den koopprijs. Opleg der hoogslammige hoornen, fr. 2000,00. Ingesteld fr. 14,000,00 ZITDAGEN: 1880. INSTEL DIJNSDAG 20 JULI VERBLIJF 10 AUGUSTI Telkens om 3 uren namiddag ter Estaminet HET BRUSSELSHOF, hij den heer De Winter, te Aalst aan de Botermerkt, N° 2. Voor vcdere inlichtingen begeve men zich ter studie van genoemden Notaris BRECKPOT, en voor het goed te bezichtigen ten kasteele van Mijnheer Baron Jozef Van der Noot te Moorsel.

De Denderbode | 1880 | | pagina 3