Hulde aau Hendrik Conscience. CONSCIENCES EESTEN GEZONDHEID EN KRACHTDADIGHEID vogelschielingmelde Bolle g mot dc Bolle Vogelschieting met de bolle AVIS. Bouvier lieelt gezworen dat liy Iloufi'alize niet zal verlaten, zonder te weten wie er geschui feld heeft. Op dit oogenblikkomt M. Mathurin buiten en de volgende samenspraek heeft plaets If. BOUVIER (op onbeschoften toon.) Gy hebt ook geschuileld, gy M. MATHURIN (op -lmzelfden toon.) Neen,dat is niet waer. M. KLEVER. Uwe manier van antwoorden toont dat gy plichtig zyt. M. MATHURIN. Ik antwoord gelyk ik aenge- sprokcn wordt. Daerop gaet M. Mathurin zynen weg. De gendarm vindt in het huis niets dan vrou wen, onder andere Mad. Bastin. Deze beves tigt dat zy geschuifeld heelt en een kind loo- nende dat zy op den arm heeft, voegt zy erby En indien dit kind kon schuifelen zou ik hem ook een fluitje gegeven hebben. Dus heeft M. Bouvier, om zich te wreken over het schuifelen eencr vrouw, op den open baren weg, alwaer zyne macht van ihkwisiteur ophoudt, zich het ambt van overste der policie aengematigd en eenen gendarm in de woning van eenen burger gezonden.Daerby heeft hy de uitgangen van die woning doen bewaeken door iemand, die noch lid der Kamer noch agent der openbare macht is. Dat zyn zoovele aen- slagen tegen welke de openbare denkwyze krachtdadig protest aenteekenen. M. Bouvier, die reeds zooveel van zyne zotte strekendoor de heerschendegeuzery beeft zien goedkeuren, begint te meenen dat hem alles toegelaten is. Uit Batsnach (Baslogne) wordt per telegraef aen de Voix du Luxembourg bericht De enkweslkommissie,samengesteld uit MM. Bouvier, Scailquin er» Paternosterbegint hare zitting. Gelyk overal stelt de arend van Virion zyne pluimen recht, toont zyne klauwen en be gint met het publiek te bedreigen. De beleedi- gende vermaningen van dien onbeschofterik maken op de aenwezigen denslechtsten indruk. Catholieke plakkaten, door de policie goed gekeurd en wettig aengeplakt, zyn afgescheurd geworden. Eenc klacht is gezonden aen den prokureur des konings te Neufchateau. Het en- kwesl begint onder droevige voorteekens, en zal waersehynlyk niet eindigen zonder de tus- schenkomst der gewapende macht. De calholieken van Batsnach hebben de vol gende plakkaert aengeplakt: Art. 17 der belgische grondwet zegt Het onderwys is vry: elke hinderende maet- regel is verboden. Inwoners van Batsnach Wy mogen gelukkig en fier zyn Wy mogen met eenen wettigen hoogmoed onzen schitte renden byval bekend maken Dat is ons recht! Het geloof en de vryheid zegepralen te Bats nach De katholieke vrye scholen zyn gedurende het dienstjaer 1880-1881, bezocht geworden door 503 kinderen de staetsscholen slechts door 107 leerlingen. Inwoners van Batsnach Uwe uilspraek is plechtig de zaek is geoor deeld Gy zyt voor het geloof en de vryheid Bravo, duizendmael bravo Leve Batsnach! Leve de vryheid Overal waer de inkwisilie nog niet geweest is en waer de vrye kristene school zegepraelt over het liberael onderwys, zou dat voorbeeld dienen gevolgd te worden. Ten einde onze lezers een staeltje te geven van de soort van veimaerdheid welke M. Bou vier zich in Luxemburg verwerft, laten wy hier een feit volgen dat tydens het schoolenkwest te Laroche heeft plaets gehad, en bevestigd wordt door M. de Senateur Orban de Xivry, steunende op de getuigenis van meer dan vyf- tig aenwezigen Een lid van het officieel schoolkomiteit der gemeente Sainré, een wel gekende liberael, op hetschoolenkwest getuigende voor die gemeen te, bekloeg zich over de sermoonen van zynen pastor, aengaende feiten die geheel vreemd waren aen de schoolkwestie.Toen hy geëindigd had, scheen de voorzitter nog niet voldaen.Hy drong aen, zeggende vrees niets en zeg maer alles. Maer M. de voorzitter, ik weet niet of ik zou durven. Toe, toe, zeg maer op. Welnu, mynheer, men zegt in het publiek dat gy geene andere getuigen doet komen dan van uwe party en dat men nooit eenen zoo onbe- sclioflen kerel gezien heeft als gy zyt. Ziedaer het enkwest en zynen voorzitter Bouvier, door eenen vriend in twee woorden beoordeeld J3EGRAVENIS. Zaterdag 10 dezer maand September, om 3 uren namiddag, heeft te Haeltert de plechtige Begravenis plaats gehad van den heer Jaak De Sadeleer. Onder de talrijke aenwe zigen welke door hunne tegenwoordigheid, aan zijne nagedachtenis en aan zijne familie eenen blijk van genegenheid en verkleefdheid wilden geven, bemerkte men de heeren Senateurs en Volksvertegenwoordigers onzes Arrondisse- ments, den heer Arrondissements-Commissa- ris, den Eerw. heer De Blieck, Deken van Aelst, de heeren Van Vreckem Jean, Liénart Van den Bossche en De Cooman, Provinciale- raadsleden, een groot getal heeren Burgemees ters, Schepenen en Gemeenteraadsleden der omliggende gemeenten... Op het kerkhof werd, in naam der inwoners van Haeltert, de volgende lijkrede uitgespro ken door den heer B. Roelants, Schepen, dienstdoende Burgemeester. Ziethier deze Lykrede Mijne Heeren, Nog geen jaar is er verloopen sedert wij hier vereenigd waren om eenen laatsten vaar wel te zeggen aan den grooten weldoener dezer gemeente, den heer Constant De Sadeleer. De onverbiddelijke dood vergadert ons hier heden nogmaals om eenen zoo smartvollen plicht te vervullen en de stoffelijke overblijfsels te vergezellen van zijnen duurnaren broeder, den Heer .lacques De Sadeleei*. Het is ons onmogelijk deze laatste rustplaats te verlaten zonder in naam van de inwoners dezer gemeente eenige woorden te zeggen over de levensbaan van dengenen welke een harer weerdigsteen verdienstelijkste ingezetenen was. Mijnheer Jacques De Sadeleer werd te Haaltert geboren den 9 Februari 1808, hij was dus 22 jaren oud wanneer d'oinwen- teling in 1830 uitbarstte. Een der eerste in onze omstreken, nam hij deze edele zaak ter harte. Echte vaderlander woog hem geene zelfopoffering te zwaar als bevelhebber door zijne medeburgers der nieuwe ingerichtfe burgerwacht aangesteld vertrok hij naar onze bestormde grenzen om deze tegen den vijand te beschermen en Bclgië's nieuwe onafhanke lijkheid te verdedigen. Meermaals herinnerde hij met een waar genoegen en tevens met groote ootmoedigheid de stonden welke hij in zijne jeugd aan de verdediging des vaderlands had toegewijd. Wanneer hier later het Genootschap van den H. Vincentius a Paulo tot stand kwam werdt hij door de leden tot het Voorzitterschap uit geroepen. Een groot getal mijner toehoorders welen welke talrijke en groote diensten het Genootschap onder zijne vertrouwe leiding aan onze noodlijdende bevolking bewees. Door eene oprechte en eenvoudige christelijke liefdadig heid bezield was d'lieer Jfacques De Sadeleer ten allen tijde voor zijnen nood lijdenden evenmensch een milde weldoener, een goede vader. Zijne wreldaden hebben hem niet alleenlijk eene onuitwisbare dank baarheid bij onze arme menschen maar tevens ook eenen grooten schat van verdiensten bij den Almogende verworven. Getrouw aan de overleveringen zijner familie, behertigde hij met de grootste belangloosheid het stolfelijk en zedelijk welzijn onzer gemeente gedurende den tijd dien hij in den gemeente raad overbracht. In korte doch onvolledige woorden, Mijn- lieeren, kom ik UE. het openbaar leven afte- schelsen van onzen diepbetreurden vriend. Maar wat zullen wij u zeggen over zijne andere hoedanigheden? Gij allen hebt hem gekend en uw geheugen beter dan mijne woor den zullen u die herinneren. Zijne openhartigheid, zijne goedheid, zijne gedienstigheid, zijn christelijk leven mogen ons tot voorbeeld strekken; aan alle goede werken waren zijne milde onderstand en zijne wijze bescherming verzekerd. En te recht werd de Heer .Jacques De Sadeleer zijn leven lang omringd door de algemeene achting en de innige verkleefdheid onzer bevolking. Maar deze herinneringen doen ons het ver lies dat wij ondergaan nog pijnlijker voorko men terwijl wij in deze droevige omstandighe den dienen troost te zoeken èn voor ons, èn voor zijne bloedverwantenèn voor zijne achtbare kinderen die hij zoo teér beminde en die eilaas sedert korte jaren, door liet afster ven hunner goede moeder en andere duurbare bloedverwanten zoo zeer beproefd zijn Dien troost vinden wij in zijn verdienstlijk leven, zijne deugden, zijne goede werken, zijn zoo vurig geloof, zijne volkomene onderwer ping aan Gods Wil. Reeds heeft hij hier op aarde eenen trooslelijken zegen ontvangen want zacht is zijne dood geweest zoo als zijn leven; zonder pijnlijken strijd heeft hij deze wereld verlaten omringd door zijne kinderen, vergezeld door onze gebeden, voorzien der versterkingen van den Heiligen Godsdienst welken hij altijd beleden heeft. Gij verlaat ons, duurbare afgestorvene, maar reeds, wij mogen liet verhopen, hebt gij in den Hemel bij uwe duurbare echtgenote, uwe broeders en zusters de belooning ontvangen door den Heer beloofd aan degenen die Hem op aarde dienen. Gij verlaat ons, maar in ons midden blijven uwe waarde kinderen, die uwe edele voorbeelden navolgende, uwe gedachte nis zullen behouden. En wij allen, wij rekenen het ons tot eene plicht op hen die verkleefd heid over te brengen die wij u steeds schonken Rust in vrede, achtbare vriend, vaarwel! tot wederziens!... TE BRUSSEL Zondag 28 September 1881. Van 9-30 tot 10-30 ure 's morgends vorming van den STOET langsheen de Antwerpsche laan (Noorderstatie). Ten elf uren stipt optocht van den Stoet naar 't Wiertz-museum,woon van den heer Conscien ce, langs de volgende straten Kruidhoflaan, Koninklijke straat, Wetstraat, Kunstlaan, Bel- liard-straat en Wiertz-straat. Toespraak door den heer Voorzitter Sroobant. Uitvoering in den hof van het Wiertz-mu- zeum der Cantate in Gonscience's-Thuin, gedicht van Em. Hiel, getoonzet door K. Miry. Na de uitvoering, aftocht naar de Beurs langs de volgende straten Vauthier-straat, Waversche Steenweg, Marnix-straat, Troon- plaats, Paleizenplaats, Koninklijkeplaats, Berg van 't Hof, Magdalena-Steenweg, Grasmarkt, Oude-kleerkoopersstraat, Muntplaats, Nieuw- straat, Noorderlaan, Anspach-laan, en om 2 uren Groot Feest in de Beurs. Programma. 1° Feest-ouvertuur door H. Waelput. 2° Gij zijt ons lief koor (Gevaert). 5° Dichters-lied, te zingen door Mevrouw De Give-Ledelier (Benoit.) 4° Feestrede. door den heer Voorzitter Van Driessche. 5° Overhandiging der nationale geschenken den heere Conscience door het Vlaamsche Volk aangeboden aZilveren drijfwerk vervaardigd door Lam bert Van Rijswijck b) Gedenkpenning door Leopold Wiener c) Gesteendrukt portret door Florimont Van Loo d) Bronzen borstbeeld door Jef Lambeaux 6° Hulde der Noord-Nederlandsche Broe ders. Aanbieding van het kunstalbum. 7° Overhandiging aan Conscience der diplo ma's van Eerelid der Maatschappij van Neder- lansche Letterkunde te Leiden en Doctor Ho noris Causa der Hoogeschool van Leuven. 8° Lied te zingen door Blauwaert, van Wil lem De Mol 9° IhUdezang, gedicht van Claeys, (voor ge mengd koor en orkest) getoondicht door Ed. Tinei. Om 8 ure 's avonds Algemeene Verlichting der Groote Markt. Volksconcerto. Programma a) Feestkoor door Flor. Van Duyse b) Hulde aan Hendrik Conscience, door J. Coppens c) Mijne Moedertaal, gedicht van I. A. de Rijk, (Schaeken), d) llymnus, gedicht doorEm. Hiel, (P. Be noit.) 12U0 uilvoerders. Ai de muziek- en zang werken worden uitgevoerd door de Muziek school van Sint Josse-ten-Noode-Schaarbeek, onder het bestuur van den H. Warnots, hei Koninklijk muziekkorps der Grenadiers, on- der leiding van den heerC. Bender, de Arti sans Réunis, de Katholieke Kring, de Benoit's Kring, de Fidélitéde Béunion chorale, de S,c Gudulakring, de Burgerskring en andere zanggenootschappen der hoofdstad. De toondichters zullen hunne werken bestu ren. Gedurende het Volksconcerto Avondfeest op het Stadhuis, in de gothieke zaal, den heere Conscience door het Gemeentebestuur aangeboden. Het Hoofdcomiteit, De Secretarissen. De f oorziltei s. Jul. Hoste. E. Van Driessche. H. De Winde. E. Sroobant. Bestuurleden J. B. Ongenaed, P. Gassée, J. Deveen, Van den Ven, D'. Belangrijk Bericht i Al de maatschap pijen ten getalle van 20 of meer leden zullen 50 t. h. vermindering op den gewonen reiri- gerslarief der staatsspoorwegen verkrijgen, mits daags voor het vertrek, op zegel van 50 centiemen en onderteekend door de plaatse lijke overheid, eene lijst der reizende perso nen aan de statieoverste te bestellen. Deze kaarten zijn geldig voor twee dagen. Volgens de eenen zal het spiegelgevecht in 't Luxemburg écn millioen en volgens anderen dry millioenen kosten. Nemen wy aen dat het maer één millioen is, dan nog zal men moeten bekennen dat zoo eene kolossale som verspillen aen 't soldaten spel, terwyl landbouw, nyverheid en koop handel kwynen en duizende lieden door de jaerlyksche overstroomingen ten gronde ge ruïneerd worden, eene wraekroependejliberale dwaesheid is waerover 't volk recht heeft re kening te vragen. PRIESTERLYKE BENOEMINGEN. Dc Eerw. Heer Weyens, professor te Eokloo, is onderpastor benoemd te Kruishouten). ALLERHANDE NIEUWS. De wandeling op dc Keizerlyke plaets zal kortelings met kiezel belegd worden. Dit werk zal door elkeen, vooral door de vleeschhou- wers en hunne klanten, goedgekeurd worden. Immers dan zullen zy nimmer, by regen, tot over de knoesels in 'l modder moeten plonsen. Kaetsspel Esplanadeplein. Zondag 18 September, om 1 uren namiddag. DERDE RONDE Gibecq (Canon) legen Leuven (Universiteit). Aelst (Claes) tegen Hofslade (eerste party). Om 5 uren VIERDE RONDE. De winnende partyen tegen elkander. Zondag lest had alhier de kiezing plaets voor de gedeeltelyke vernieuwing van den Werkrechtersraed. Werden zonder tegenkan ting gekozen Werkende leden MM. Van den Bossche Ed ward, fabrikant, Eemans Emmanuel, meester- schrynwerker, Mayart Charles, meestergast, Frans De Cuyperefabriek-toezichter. Plaelsververvangende leden MM. Borreman Theodoor,azyr\broü\vp,T,Daeseleere August,mees- ter-loodgieter en De Winter August, fabrikant in kousen. Op de kampstryd der visschers... te Aelst. Jan. Zoo, zoo, baron Fricadon is lyk presi dent van de visschers Cies. Waerom niet.... De visschers kon den geenen beteren president kiezen.... Jan. Hoe dal Cies. Wel baron Fricadon is nen leng en hy is getrouwd met nen bakvischen, ik vraeg 't u, konden de visschers nu nen beteren, nen volmaekteren president kiezen Jan.Neen! neen! in geen duizend jaer.... en dan nog ne kadé die inden nood voor eene vischlyn kan dienen. Historiek In den nacht van 11 tot 12 September is eene diefte begaen te Aelst-Mylbeke by de ge- naemde Bleys Barbara,oud 71 jaren,vrouw van De Wael Amandus, Moorselschebaen. De dieven zyn langs de geslotene deur die zy uit hare hengsels hebben doen springen, binnen geslopen. Zeven tinnen schotels wer den van den hang, boven de schouw wegge nomen, alwaer zich zeven groote en tien kleine tinnen schotels bevonden. Het huis is in eenen zeer slechten staet. Bleys Barbara, gedurende den nacht gerucht hoorende, is opgestaen en naer beneden ge- gaen, alwaer zy in het deurgat heeft vinden staen eenen haer onbekenden persoon met zwart aengezicht.die aenstonds de vlucht nam. Zy hoorde verder dat er buiten verschillige persoonen met elkander spraken. De daders zyn tot hiertoe onbekend gebleven. In den nacht van den 13 tot 14 dezer is eene diefte met braek gepleegd te Aelst-Myl beke, Moorselschebaen, ten nadeele van sieur De Pauw-Pyck Jean-Bapliste, winkelier en her bergier. De dieven hebben eene ruit uitgeslagen die zy eerst met bruine zeep hadden bestreken en zyn dan langs die opening in den winkel ge drongen, alwaer zy,zonder braek,uit de schuif de somme van omtrent twee honderd franks in zilveren specien hebben gestolen; in de herberg- plaets ontvreemden zy ook zonder braek, de sleutels bevonden zich op 't slot der kas, eene som van 4 tot 5 franken in koper en een stuk van 2 franks in zilver; uit den winkel namen zy eene groote hoeveelheid mans- en vrouw- kleederengoed mede. De politie heeft vermoedens op twee onbe kende personen die de richting naer Brussel hebben gevolgd. Maendag rond 9 ure 's avonds, werd de Pachecostraet, te Brussel, in opschudding ge bracht door een aenslag, die de ergste gevol gen had kunnen hebben. Zekere J. M..., oud 19 jaer, schildersgast, leefde sedert eenigen tyd met een meisje Maria C.. ongeveer van denzelfden ouderdom als hy. Dezer dagen dacht hy over haer te klagen te hebben en zondag avond ontstond een hevigen twist lusschen beiden. Sedert dan zag hy het meisje niet meer. Hy besloot zich te wreken en wachtte haer maendag avond omtrent 8 1/2 ure af, op den hoek van den Leonardsgang, waer hy wist dat zy moest komen. Toen het meisje verscheen, riep hyLeve de vitriool,en wierp den in houd van eene kom met dit gevaerlyk vocht gevuld, in haer aengezicht. Het meisje werd in haer aengezicht getrof fen. flare wonden zyn nog al gevaerlyk. Zekere J. Tiquclin, die zich in de nabyheid bevond, werd insgelyks door het vochlin het aengezicht getroffen en heeft ook eenige lichte brandwon den bekomen. Het meisje C... wordt in het St- Jansgasthuis verpleegd, men vreest dal een harer oogen zal verloren zyn. De aenvaller was eerst naer den amigo ge bracht,doch men moest hem op zyne beurt naer het gasthuis voeren,want hy had zelf verschrik- kelyke brandwonden aen dc beenen bekomen; hy zal voor de justicie te verantwoorden heb ben, niet alleen voor den tegenwoordigen aen slag, maer nog voor andere gewelddaden, als ook voor diefstal, ten nadeele van het meisje Maria C.... gepleegd. Prins Karei van Duilschland, broeder van keizer Wilhelm, is djnsdag avoDd te Brus sel aengekomen. Men schryft uit Aken Byna eiken dag wordt de koningin van België, die zooals men weel, zich thans te Aken bevindt, eene sere nade gebracht, nu door de eene ol andere maetschappy en dan door een militair muziek korps. Maendag deed de koningin, langs Eur- pen, eene wandeling naer de Baraque-Michel toen zy van hare wandeling terugkeerde, be merkte zy dat zy hare horlogie met ketting verloren had. De buitenlieden uil den omtrek, aenstonds verwittigd, stelden zich onmidde- lyk op weg om de verminsle voorwerpen te zoeken, doch tot nu toe zyn alle opzoekingen vruchteloos gebleven. Maendag namiddag waren twee soldaten van het regiment jagers te peerd, en in garni zoen te Brugge, in de kazerne bezig aen 't schermen by middel van hunne sabels. Eens klaps liet een hunner eenen schreeuw hy had eenen steek in het hart bekomen. Hy werd on- middelyk naer het militaire gasthuis gebracht, waer hy reeds dynsdag namiddag overleden is. Sedert eenige dagen zyn ten gevolge der aenhoudende regens de mynen van Bleyberg en Montzen overstroomd. De rivier de Gueul is in de mynen geloopen. Al de mynwerkers zyn afgedankt en het water valt zoo snel, dat het veel moeite zal kosten om het nog uit de mynen te krygen. De Antwerpsche visscherssloep St- Pie- ter, patroon Weeremans, lag dezer dagen op anker in de Noordzee. Eenige fransche log gers, die voor de haringvangst in de nabyheid dreven, geraekten met hunne netten in de net ten van de St-Pieter. Op de weigering van de bemanning van de Antwerpsche sloep, voor de fransche loggers uit den weg te gaen, kwam een dezer laelste nevens de St-Pieter liggen. De fransche vis schers met bylen gewapend, sprongen op de Sl-Pietei, terwyl de belgische visschers ver schrikt naer beneden vluchtten en de luiken van het dek sloten. De patroon, M. Weere mans, was alleen boven gebleven. De Franschen wilden met hunne bylen de kabel van het anker doorhakken, doch de pa troon wilde er zich legen verzetten. Eenigen onder hen grepen hem daerop vast, terwyl zy met hunne bylen boven zyn hoofd zwaei- den, en in het dek kapten de andere sneden ondertusschen den kapel af140 meters koord gingen daerdoor verloren. Vooraleer de St-Pieter te verlaten, bonden de fransche visschers M. Weeremans op het dek vast aen armen en beenen. Daerna ver- wyderden zy zich. Op het geroep van hunnen patroon, en na zich verzekerd te hebben, dat alle gevaer geweken was, kwamen de belgi sche visschers weer boven en verlosten den gevangene. De St-Pieter is dynsdag te Vlissingen aen gekomen zy wordt woensdag namiddag te Antwerpen verwacht. Dynsdag ten 2 ure 's morgends, is er te Turnhout brand ontstaen is een gebouw be- staende uit vier woningen en toebehoorende aen M. J. Ardué, fabriekant van lynwaed te Oud-Turnhout. Twee der woningen zyn afge brand de pompiers van Turnhout, die spoe dig ter plaetse gekomen waren, zyn erin ge lukt de twee andere woningen te redden. De oorzaek van den brand is niet gekend. De schade voor den eigenaer wordt berekend op 1200 fr., door de verzekeringsmaetschappy gedekt. Het verlies voor de huerders Hulse mans en Reeps, wevers, beloopt voor elk hunner 75 fr., waervan niets verzekerd was. Sedert eenige weken ontving een koop man van oudheden byna alle dagen het bezoek van een engelschman, die nog al aenzienlyke aenkoopen deed en een goed kenner van oud heden scheen te zyn. Zaterdag, terwyl de en gelschman wéér in zynen winkel was, kwam een man by den oudheidskoopman en bood hem eene schildery te koop voor 4,000 fr. hy beloofde binnen een uer weêr te komen om te vernemen of de koop toegeslagen wordt. Na zyn vertrek, verzocht de koopman den en gelschman de schildery eens te bezichtigen. De engelschman bleef er in bewondering voor staen, en bood er aenstonds 5,000 fr. voor, waervan hy 500 fr. komptant betaelde. Toen de eigenaer der schildery terugkwam, kreeg de oudheidskoopman het stuk voor 3,800 fr. aen stonds belaeld. Wanneer de koopman zich later in het hotel van den engelschman aenbood, was deze verdwenen. De schildery waervoor hy 3,800 fr. had belaeld, was nog geen 5 frank weerd. De man had te doen gehad met twee doortrapte aftruggelaers. EETLUST," S PI j's V ER TE ER l*N G"s L A A P aan allen teruggegeven zonder Medecynen, (zonder Purgation en zonder Kosten,aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem, gezegd REVALENTA ARABICA Du Barry van Londen. IHillioenen genezingen* Sedert 1846 geneest zij de slechte spijsverterin gen, longziekte, maagonlsteking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend beid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verbijste ring ruisching in deooreu, zuur, wrangheid, slijme righeid, hooldpijn. migraine, doofheid, walging, braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der blaes, krampen en stuipen, slapeloosheid, lering, huiduil- slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitputting, vervalling, rbumatisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudheden, zenuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, dc kwalen van den keertijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opstacn.of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachtzvveeten, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den adem, de stem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alle andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eiseht het fabriekmerk. Revalenta Arabica du Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Castlesluart, den hertog van Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzer, enz., enz Ziehier eenige genezin gen: Genezing N' 19,834. M.H. d'Esclavelles, te Dieppe, stelt de genezing vast van eenen jongen persoon, wiens maeg geheel vernietigd was, en die sedert 2 jaren leed aan moeilijke spijsvertering, en eene cbronieke longkwaal, met slapeloosheid, vermage ring en alle ellenden van een algemeenen verval. Slaap, gozondheid, kracht en welstand zijn terug gekomen in hunnen normalen toestand. GenezingN'65,311Vervant, 28 Maart 1866. Mijnheer. God zij gedankt, uwe Rovjlcnta Ara bica heeft mij het leven gered. .Mijn natuurlijk zwak gestel was ten onder gebraeht door eene schrikke lijke slechte spijsverlecring die 8 j3ren heeft ge duurd, en die zonder goede uitslag door de genees- heeren behandeld werd, welke verklaarden, dat ik maar eenige maanden meer te loven had, als het uitstekend verinogen van uwe Re\alcnta mij de go zondheid heeft terug gegeven. A. Brunelière, pastoor. Vir rmaal voed/.amer dan hel vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der mcdecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. l kilo, 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 7iJ Ir. Dc Beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenta in doozco van 12 (assen fr. 2,25; dc 24lassen, 4 fr.; de 48 lassen, 7 fr.; do 120 tassen, <6 fr de 576 tassen, 7e frof ongeveer 12 centiemen de tas. Verzending tegen goed post-mandaal. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideniers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene agent voor België: M. Eiulle Tlm- mernmus, 6 en 8, rue Rouppe. lo Brussel. Depots te Aelst, by Meerschaut en Beydlcr, apothe kers. Geeraerdsbergen, by D. Witlinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holloway's Zalf. Mazelen Roodvonk.— l)eze zyn de eerste grootste beproevingen, waaraan de kinderen na hunne geboorte blootstaan. Beido kwalon zyn zeer besmettend en beide vereisehen eene zorgvuldige op passing. By den een lydt de borst, by den ander de keel het meest maar de moeder of dc min zal in llollo- way.s zalf een puik middel vinden legen deze lastige kwalen Wanneer zy goed op de keel do borst en deu rug gewreven wordt, wordt zy opgezogen, de adem- aling wordt regelmatiger, de kwacl wordt minder lastig, de lippen minder blauw, hetoog wordt helder der, en het aengezicht verliest den angsligen schyn, die aliyd de voorbode is van eenen hevigen aenval op hel gestel, en hel zenuwstelsel.Dezeonwaardeerbare Zalf geneest niet alleen de dreigende teekenen, maar verwyderd verder nog allo gevacrlykc gevolgen. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 9 Vrouwel. 8 HUWELIJKEN. J. De Koninck landb. met V. Van dc Perre z. b. B. De Witte z. b. met L. Van Handcnhove dagl. G. Coeno barbier met O Illiano, kleerm. C. De Groot wever met D. Franck, twynstcr. OVERLÏJDENS. B De Rvcke man Eeckhoudl, gep. 70 j., Vrouwo- straet L. Tienpont wed' Brys, z. b 82 j. Leopold- slraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1270 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.76 tot 1.03; stieren,0.62 tot 0.84; koeien en veerzen, fr. 0.62 tot 0.84. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 12 Stieren, 0 70 lot 0 00 220 Ossen, 0 90 1 00 80 Koeien, 0 75 0 80 156 Kalveren, 1 00 1 10 POPERINGHE 16 SEPT. Hoppe 1881. Stad. Fr. 70—00 75—00 HOPMARKT VAN AELST. Heden zalerdag 17 sept. werden er 130 zakken hop, nieuw gewas van 1881, ter merkt gebracht en verkocht aen den prys van fr. 60 tot fr. 65 de 50 kilos. AELST. markt van heden. per 100 kilogrammen. Tarwefr. 30-00 a 32-00 Ma3tcliiin 25—50 27 00 Kogge21-00 22-75 Geerst. 00 -00 0C—00 Haver19-00 20-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 6—50 7—50 Idem, (witte). 0—00 o—00 Boter, de 3 kilogram 8-36 9—63 Eijers, de 25. 2—27 2—45 Vlas per 3 kilos. 5—00 5—75 Viggens het koppel 55 00 71 00 ANTWERPEN, 16 September. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,90 a fr. 3,00. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,60 zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,20 k 1,70: De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,20 a 2,25 Ziehier de pryzen der granen op de merki in he Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 30—50 a 31—00 Rogge, 23-50 24—00 Wintergeersl, 28—00 29—00 Zomergeersl, 23—50 24—Co Haver, 24—00 24 - 50 Boekweit, 00—00 0o—00 Boonen, 23—50 00 -00 Billerpeën, 20—50 00—00 (in het droog) naar 7 stuken Ijzerwerk, bij J. B. Van Lippeveldc,in de Kroon,te Erembodegem VOORUIT 7° KOOINTEN BROODEN. Op Zondag 25 September 1881, om 3 uren nanoen. gegeven door de Maatschappij DE STALEN ARM, in haar lokaal L'Aigled'Or, bij Dom. De Rocck, te Aalst, Zwarten Hoek, achter de Statie, op Zondag 18 Sep tember 1881. Vooruit 15 franks. SociëteitDE JONGELISGEN. GEMEENTE NIEUWERKERKEN. in 't droog op Kermis-Donderdag 22 September 1881. Vooruit 15 franken, Ier herberg 8t. Leonardos, by Constant De Smet, gegeven door bygeslaende Sociëteit De Potters. Inleg 60 centiemen per scheut kosten hierin begrepen. Marie Snel et Seeurs, ont l'honneur d'infor- mer les families, qu'k dater du 26 September 1881, elles ouvriront un External de Demoiselles, quart de pension el Jardin d'enfanls, rue des Moulins N'34. L'éducalion aura pour base la Religion el la Morale L'enseignemcDt comprendra toutes les matières qui constituent un cours complet d'étudcs primaires. Les gari;ons seroot admis depuis l'ige de 4 ans. Tp HiTRFiV Ecno sc^00ne on welgekalan- deerde Herberg,dienstig ook voor Winkel en Bakkery, aen de Statie te Okegem, op zeer weinigen afstand der Plaets. Zich te bevragen by M. Knrei 0e Cooiuau, Brouwer, te Ninove.

De Denderbode | 1881 | | pagina 3