Breimachienen. te Huren. tïTkoöF; Uitderhand le koop. KOEPOKINENTING. Vogclschieling met ilc Bolle üiiiniiltielijke Verdwijning de Zeep in Poeder van Hudson. Besmettelijke Ziekten DiilibHc vruchten voor den landbouw Uilderhaud te koop. LAURIERBOOM. TE KOOP. Uit der hand te koop. Openbare verkoopiug van BEHUISDE HOFSTEDE goede ZAAILANDEN Herdersem, Boschkant. NIEUW OPGEBOUWD HUIS. Woonhuis en Stalling, Men zegl dat de minister van landbouw binnen kort den lioogen raad van den landbouw zal bijeenroepen, die sedert verscheidene jaren niet meer gezeteld heeft. Zondag werd de policie der hoofdstad verwittigd dat een persoon met verdacht voor komen in de Muntstraat, te Brussel, een meisje mishandelde. De agenten begaven zich ter plaatse en vonden den persoon in kwestie op zijn bed liggen hij sliep. Middelerwijl onder zocht de policie zijne zakken en vond hem in bezit van een gouden horlogie met ketting, eene speld versierd met kostbare brillanten en eene aanzienlijke som geld. Toen men den kerel had wakker gemaakt, verklaarde hij te heeten Nikolaas R...; hij beweerde de voor werpen in kwestie te Rijselgekocht te hebben. Op het policie bureel gebracht, deed hij weldra volledige bekentenissen. Oe horlogie, de ket ting en de speld kwamen voort van diefstal, gepleegd ten nadeele van een bediende van den ijzerenweg. Nikolaas R... werd naar de gevangenis gebracht. In den nacht van zondag tot maandag is de St-Franciscusstraat, te St-Joost-ten-Noode, het tooneel geweest van een bloedig drama. Rond 5 ure bevond zich Jan Pisschaul en zijn broeder Jaak met twee meisjes in eene herberg dezer straat, toen de broeder van een der meisjes, zekeren X... binnenkwam en zijne zuster bevool naar huis te keeren. Jan Pisschaut protesteerde krachtdadig. Een twist ontstondmen verliet de herberg en ten slotte werd men handgemeen te midden der straat. Pisschaut had zekeren Brunswick, die partij getrokken had voor X..., vastgegrepen en hem een messteek in den buik toegebracht. De ongelukkige viel badend in zijn bloed ten gronde. Men moest hem onmiddelijk naar het gasthuis brengen, waar men bestaligde dat de wonde zeer gevaarlijk wasde lemmer van 't mes had een der longen getroffen. Jan en Jaak Pisschaut werden aangehouden en naar het pohciebureel gebracht, waar men hun ondervroeg. Vervolgens heelt men hen ter beschikking van het parket opgesloten. Jan Pisschaut is deserteur. P.-S. De gebroeders Pisschaut wonen beiden in de Herrystraat, te Laeken Jan is koetsier en 24 jaar oudzijn broeder is nog geen 20 jaar. Wat Brunswick betreft, hij heeft nog al dik wijls met de policie af te rekenen gehad. De gemeente Vorst bezit nog geen nieu wen policie kommissaris. De veldsvachter is ziek en de policie-agent is in verlof. Verleden zondag werd de dienst aldaar gedaan door twee gendarmen van Brussel, 's Avonds waren zij in eene dansherberg gegaan, waar zij twist kregen met de burgers. De twee schepenen der gemeente, kwamen in de herberg en geluk ten er in de rust te herstellen. De gendarmen gingen heen, doch keerden eenige oogenblik- ken later terug. Een algemeen gevecht had alsdan plaats ten slotte werden de twee gen darmen door de schepenen en het volk aange houden en naar den amigo gebracht. (Patriote.) Eene spaarmaatschappij, samengesteld uit werklieden, die zich gewoonlijk vereenigen in eene herberg te Schaarbeek, en maandelijks 5 fr. storten voor den aankoop van loten, heeft een lol gewonnen van 10,000 fr. van het Ge meente-krediet. Te Etterbeek is een driejarig knaapjein eenen ketel met kokend water gevallen, welke de moeder op den grond gezet had om zeepzop te maken. Het knaapje is bijna onmiddelijk na dit ongelukkig voorval, ten gevolge zijner brandwonden overleden. Van den 2 tot 10 September zullen dees jaar de groote manoeuvers plaats hebben in de Kempen en in het Hageland de weg van Ant werpen op Hasselt, over Lier, Aarschot en Diest dient lot linie, rondom welke de oefe ningen zullen plaats hebben. Zoo als men weet zal luitenant-generaal Van der Smissen het bevel over de manoeuvers voeren. De gemeen teoverheden zijn reeds verwittigd om voor alle inkwartiering en stalling te zorgen. Uit Antwerpen, 1 Oogst Dijnsdag mor gend kwam M. Edouard Biart van zijnen hof in zijn huis der Louisastraat terug. Groot was zijne verwondering alles in wan orde te vinden. Gauw zag hij dat er sedert zijn laatste bezoek dieven in huis geweest waren. Wat tooneel van verwoesting vertoonde zich aan zijne oogen Alle meubelen waren be schadigd de geldkofFer was deels verwron gen het beddengoed was overhoop geworpen; het slot der voordeur was langs binnen afge rukt. In den gang lag eene groote hoeveelheid gereedschap welde de dieven hadden achter gelaten, zoo als breekijzers, tangen, hamers, enz. Wat verder, insgelijks in den gang, stonden manden vol goed, die de kwaaddoeners waar schijnlijk niet hadden kunnen meenemen. In al de plaatsen der woning, onder en boven, lag alles overhoop. Een aantal juwee- len, zilverwerk, linnengoed, enz. waren ver dwenen. De dieven hadden in de bedden geslapen een der bedden was met bloed bevlekt en alles was bevuild. Nauwelijks had M. Biart dit tooneel met eenen vluchtigen oogslag overzien, of hij ging de policie verwittigen. Deze begon een onder zoek, en uit de omstandigheid dat de dieven manden met goed en hun gereedschap in den gang gelaten hadden, maakte zij op dat de kwaaddoeners zouden terugkomen om het achtergelatene te halen. Zij verzocht dus de dagbladen niets van het gebeurde te zeggen, ten einde door ontijdige bekendmakingen het onderzoek niet te belemmeren. In den nacht van dijnsdag op woor:sdag, hield de policie aanhoudend de wacht, zoo wel in als rond de woniug van M. Biart maar van dieven was geene schaduw te zien. De policie r.ogthans had daarom niet ver waarloosd op andere plaatsen opzoekingen te doen. Reeds dijnsdag morgend had zij vernomen dat er in een logement der Lombaardevest, twee kerels gelogeerd waren wier gedrag nog al reden lot achterdenken gaf. Een hunner was dijnsdag 's morgens thuis gekomen met een groot pak goed, waarvan hij de herkomst niet had opgegeven. De policie vroeg zich af of het pak goed niet voortkwam van den diefstal bij M. Biart ge pleegd. en zij oordeelde het geraadzaam eene huiszoeking in het logement te doen. Hare pogingen werden met den besten uitslag be kroond, want zij had weldra de hand gelegd op eene zekere hoeveelheid juweelen die M. Biart toebehoorden en op linnengoed getee- kend E. B., de naamletters van M. Biart. De twee logementgasten waren afwezig. Wanneer zouden zij terugkeeren Niemand kon het zeggen. Ook in den omtrek, op de Lombaardevest, diende er dus een werkzaam oog opgehouden te worden, en dit werd ge daan. Alles zou dezen keer de policie in de hand werken dezen morgen kwam een der twee bovengemelde kerels, zekere Thys aldaar aari en werd seffens in hechtenis genomen. Hij ging aan 't klappen en vertelde dat hij te voet van Mechelen kwam, waar hij zijnen vriend Vervliet was gaan zoeken, maar hem niet ge vonden had. Intusschen was op het logement een brief aangekomen uit Brussel aan het adres van Thys. De brief, een schrijven van Vervliet, werd aanstonds door de policie aangeslagen. Er zijn onmiddelijk verscheidene agenten naar Brussel vertrokken, om Vervliet en nog eenen medeplichtigen op te zoeken. Het schijnt nog dat de policie lot nu toe niet weet langs waar de dieven in de woning van M. Biart gekomen zijn. Er werden in de stad ook andere diefstallen van belang gepleegd, onder anderen bij M. Daenen, in de Lange Claraslraat, voor eene weerde van rond de 1000 frank. Er zijn daar over de volgende bijzonderheden. De diefstal bij M. E. Biart, toont aan dat men hier met eene geheele hende te doen heeft. De dieven zijn meestal jongens van 17 tot 20 jaar, te lui om te werken en die het grof verteeren gewoon zijn. De aangehoudenen en tot nu toe verdach ten, zijn Matheus Thijs, kleermakersgast, 20 jaar Louis Vervliet, loodgieter, 19 jaar een derde kerel is insgelijks aangehouden. Men hoopt nog wel op andere deugnieten de hand te leggen. Men heeft een aantal voorwerpen die bij M. Biart gestolen waren, in beslag geno- wen. Het parket en de politie hebben in deze zaak veel iever aan den dag gelegd. Bij den diefstal hebben de dieven niet al leen gestolen, maar vernield. Ontkurkte wijn- flesschen, die niet geledigd waren, liepen leêg in de schavelingen die in delder lagen. De kerels waren wel van zin hunne dieverij voort te zetten. In den kelder vond men een zakboeks- ke, waarin verscheidene adressen stonden waar men dezen of dien nacht de kans zou wagen. Onder deze merkt men op i° Een leeg huis aan 't Park 2° een huis in de Quellin- straat, waar een heer alleen woont een bureel aan 't begin der Isabellalei i° een huis in de St-Vincentiusstraat5° een huis op den Mechelschen steenweg 6° een huis in de Provenciestraat, bij eenen ouden papa 7° ook een in de dezelfdestraat, bij twee oude dames, enz. Verder zijn nog aangehouden als mede plichtig in dezelfde zaak i° René Van den Bosch, 24 jaar oud, gebo ren te Turnhout en wonende in de Huikstraat. 49. 2° Marie Vannoyen, 17 jaar, dienstmeid, woonende in de Kroonenburgstraat. Twee andere medeplichtigen Karei Ver vliet, broeder van Lodewijk en Regina, en Lodewijk Tack, 20 jaar oud en wonendein de Lozanastraat, zijn te Boosendaal aangehouden door de nederlandsche gendarmerie, volgens inlichtingen door de antwerpsclie policie ge zonden. Deze twee laatste waren in 't bezit van eene groote som geld, eene aanzienlijke hoe veelheid juweelen, den sleutel van het huis van M. Biart en eenen gouden ring van dezen heer. Verder vond men nog bij hen ee groot getal voorwerpen die niet door M. Biart her kend werden. De nederlandsche gendarmen waren Dijns dag met al die voorwerpen naar hier gekomen. Men koestert de hoop dat de gansche ben de zich nu in de handen van het gerecht bevind. Sedert geruimen lijd trachte een jonge ling, zoon van welhebbende landbouwers, in betrekking te komen met een twintigjarig meisjes, Josephina F., genaamd, eene wees, wonende in het dorp Limerlé nabiij Marche. Dit gelukte echter niet. Reeds meermalen had het meisje hem haar gedacht bekend gemaakt. De jongeling J.-B. Parmentier genaamd, koesterde dien ten gevolge een hevigen haat tegen een jongen geneesheer van het dorp, met wien, naar hij dacht, het meisje kennis had. De geneesheer was dan ook reeds dikwijls het voorwerp geweest van bedreigingen en ge welddaden van wege Parmentier. Verleden donderdag ontving Josephina F., een blikken doos, waarop zich een brief be vond, die aan haar gericht was. Zij durfde echter de doos niet openbreken en wachtte tot dat B.. kwam. Alsdan duwde het meisje op het slot der doos en onmiddelijk daarop had eene hevige ontploffing plaats. Josephina F. slaakte een hartverscheurende!! kreet; zij had een volle lading poeier in het aangezicht beko men; de reehterwang van den geneesheer was geheel vei brand. De toestand van 't meisje is niet onrustwek kend, alhoewel haar aangezicht met brand wonden overdekt is; zij heeft verschrikkelijk geleden. Het parket van Marche, vertegenwoordigd door de onderzoeksrechter, de prokureur des konings en een grelfier, is ter plaatse gekomen en na een langdurig onderzoek werd een aan- aanhoudingsmandaat uitgeveerdigd tegen J.-B. Parmentier. De beschuldigde werd in de gevangenis op gesloten. OVERLIJDENS. J- Meert, man Beaufort, herberg 46 j. Schaerbeke. J. Bombeeck wed. Ringoirkantw 60 j. St-Janstr. M. Van Handenhove, wed. Poriau dagloonst. 54 j. Mij I bek e. 5 kinderen onder de 7 jaren. Holloway's Pillen. Verzwakte levenskracht. Dit geneesmiddel beval in zich alles wat men kan ver langen voor een algemeen huismiddel Zij roeit den oorsprong uil van de ziekte, die ontslaatuitongezond voedsel of onzuivere lucht. Bij versloppiugen, ont stekingen van den lever van de longen van de inge- waden, of een of ander orgaan, zij die Pillen bijzon der dienstig en bij uitslckenheid onfeilbaar. In ieder huisgezin moeten zij altijd bij de hand zij>i omdat zij een onfeilbaar geneesmiddel zijn voor jonge lieden, en hen die van zwak gestel zijn. Zij verwekken vol- volslrekt geen pijn, overprikkelen de gevoeligste zenuwen niet, nog de teerste ingewaden. De Hollo- way Pillen zijn de beste bevorderaars van de opslor ping en de afscheiding, die er uit de vochten, en uit der vaste deelen al de giftige en schadelijke deeltjes verdrijven. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 12 on Vrouwel. 8 HUWELIJKEN. U. Van Hemden metsersg. met0. Van Leuven, dagl. F. Triest zijdewever, met M. Coppcns, dienstmeid. J. Schlupp, pelsmaker, met L. Claessens, z. b. J. Matthieu, boekbinder, met C. Lammertijn dagl,Uf Burgerlijke Stand der stad Ninove Aangiften rem den 4 tot den 7 Augusti 1884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 m Vrouwelijk 4 HUWELIJKEN 11. De Clercq *27 j. leeraar van teckenkunde met E. M Hobbeleer, "21 j. bijzondere. OVERIJIDENS. M. P. Van der Schueren s-2 j. z. h wed. Ph. B. De Cooman Burcblstraai s kinderen onder de 7 jaren Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag ',e Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet- 77 Ossen, 0 90 i 01 31 Koeien, 0 80 0 90 o Stieren, 0 80 tot 0 00 231 Kalveren, 0 85 0 95 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1095 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn; ossen, fr. 0.85 tot 1.06; stieren,0.68 tot 0.94; koeien en veerzen, fr. 0.68 tot 0.94 Aelst, 9 Aug. Per 4 heel. 32 lit. 50 cent. Tarwefr. 21-00 a 23-00 Masteluin 20-00 21-00 Rogge. «15-50 16—00 Geersi. 17-00 17-50 Haver. per 100 kil. 17—00 17—50 Spelt. 00—00 00—00 Koolzaad per 1(0 kil. 00—00 00—<"0 Lynzaad 0000 00- 00 Koolzaadolie 00—00 00 -00 Lijnzaadolie, 00—00 00Ou Koolzaadkoekcn, id. 60—00 00 -00 Lijnkoeken, 00 -00 00 00 4ardap. (roode dr. 100 kil. 6—00 7 50 Aardap. (geelej Nieuwe 00—00 00- 00 Boter, de 3 kilogram. 6 54 8—36 Eijers, de 25. 2-00 2-18 Vlas per 3 kilos. 3-—20 4-60 Viggenen, per stuk, L* soort 20 t>0 2° 1500 HOPHANDEL. Heden wierd de hop gewas 1883, ver kocht van Ir. 140.0(1 tot 145.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 8 Aug. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 000 —00 000—00 Gemeenten 000 00 00000 ANTWERPEN, 8 Aug. De kuipboter werd beden morgend ter merkt oer kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,75 fr. 2.85. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.50 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.00 tot 6.50; polder per 100 kilos fr. 0.00 0.00. De ciers betaalde men per 25 sluks fr. 2,00 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 21—00 a 21—50 Rogge, 18-00 18—50 Wintcrgeerst, 00—00 0000 Zomergeorst, 23—00 24—00 Haver, 2150 22 - uO Boekweit, 00—00 00—no Boonen, 22—"0 00 -00 Bitterpeên, 19—00 19—50 Een schoon gerieflijk huis aan de Nieuwstraatpoort achter het Kappeleken van Meulesohetten te bevragen zelfde straat bij de eigenares Juvr. Deprez. Een extra goeden Camion (force 1500 kilo) een paar goede voorwielen voor camion en eene hoeveelheid geteerd paardenmest, alsook om trent duizend ijdele rijst en coffy balen, groote en kleine suikerkassen, sirop vaten, enz. zicli le bevragen bij Edmond Rumbaut koopman in koloniale goederen le Aalst aan de Vaart, al waar men gedurig kan bekomen in het groot en in het klein aan zeer lage prijzen, alle soorten van kruidenierswaren, petrole en andere olie, boekweit en tarwe bloem, zemelen, ma is, spaan- sche tarwe, voedergeerst, geersteumeel enz enz. Voor de buiteuwinkels wordt alles vracht vrij t'huis gebracht. Eene stoom-olieslagerij, goed geklandeerde Maalderij met sterke gebouwen, Huis, Stallin gen, schoonen Tuin, grooten Boomgaard met veel Fruitboomen beplant dienstig voor alle be drijven, groot circa 1 heet. 50 aren te Nicuwer- kerken. Zich le bevragen bij de we Van den Bruele te Nieuwerkerken. Stad Aalst. De Burgemeester en Schepenen, breDgen ter ken nis van het publiek, dat hei Onder-Comiteit van Koe pokinenting ingericht in deze Stad, te rekenen van Maandag 28 Juli aanstaande, zal zetelen ten Stadhui- ze in de kleine trouwzaal, alle Maandagen om 3 uren namiddag, ten einde over te gaan lol de kostelooze Koepokinenting en herinenting bij middel van pokslof op 's menschenarm ingezameld, van al de personen die zich tol dies zullen aanbieden De getuigschriften van deze werkingen zullen den volgenden Maandag afgeleverd worden aan al de per sonen bij de welke deze eenen goeden uilslag opge leverd hebbeo. Gedurende gansch het jaar, ter uitzondering van de maanden Juni, Juli en Augusti, zal er eene belooning van eenen frank per persoon uitgeloofd worden aan al degone die den goeden uitslag van de inenting zul len hebben laten beslatigen In de maanden Juni, Juli en Augusti van elk jaar, zullen de leerlingen der kostelooze Gemeente scho len, die in den loop van het jaar de 10 jaren zullen bereiken of reeds bekomen hebben, regelmaliglijk aan do herinenting onderworpen zijn Het f.omiteit zal voor zooveel het hem mogelijk is kosteloos de pokslof verschaffen aan de Geneesheeren der stad en van het arrondissement Aalst, en in geval van heerschende pokziekte, aan de GeDeesheeren der Provintie die er de aanvraag zullen van doen. Dc aanvragen moeien toegestuurd worden aan M. B. Podevyn, geneesheer, te Aalst, Keizerlijke Plaats, N° 45. Gedaan en afgekondigd den 15 Juli 1884. De Burgemeester en Schepenen De Sekretaris, VAN WAMBEKE. Jh. VERLEYSEN. Men verlangt te koopen tegen on- middelijke betaling, Breimachienen, Stelsel, Lamb. Adres te nemen ten Bureele van den Denderbode. STAD AALST. Maatschappij de Ware Vrienden. op Zoodag lö Aognntl lS84,om 3 uren namiJ dag ter estaminet 't Gulden Vlies. Molenstraat poort. VOORUIT 15 FR De inleg is bepaald op 60 centiemen p--r scheut bolrapersgeld inbegrepen. Inschrijving van 3 tot 4 uren, de conditiën naar gewoonte. (N li. Deze schieting is uitgesteld geweest uit hoofde van slecht weder.) van alle onreinheid op alles, door het gebruik van BELOONING Aan allen die ze dagelijks ge bruiken nelheid, gezondheid, volkomene te vredenheid. en uitgeroeid dr den PIIEilllUOIW onfeilbaar en aangenaam ontsmettend poeder, dat onvermijdelijk de beginsels der ziekten Algemeen Depot Ch. Van Uamme, Noordstraat, 6, Gent. De beste der dierlijke Landvette half voor niet le verkrijgen, ter Vellen-Fabriek der heeren LEVEQUE broeders en C,e tegen het Slagthuis, Aalst. Twee aambeelden en ander gerief voor smeder3, aan zeer geringe prijs. Zich te bevragen bij M. C. Waterinckx, Nieuwslraat, N° 13, te Aalst. Scboone laurier le koop, zich te bevragen ten buree le van den Denderbode. Aan een geringen prijs, een goed Breimachien 142 naalden. Zich te bevragen ten bureel dezer. Kantoor van de Notaris BOONE te Aalst, Nieuwstraat. Welgelegene Bouwgronden en Hofgronden te Aalst-Schaarbeke, gelegen aan de Koolstraat, de Schoolstraat en de Puitenputvoetweg, aan bet Meuleschette Kapelleken, gecadastreerd seclieC. N, 1117a, groot 32 aren 38 centiaren verdeeld in 20 loten te weten A. 14 loten, gevende op de Puitenputvoetweg, en bevattende ieder circa 90 centiaren. B. 1 lot op den hoek van de Koolslraat en de Schoolstraat, bevattende 1 aar 11 centiaren. C. 4 loten gevende op de Koolstraat, groot ieder circa 1 aar. D. Eenen Hofgrond groot circa 14 aren. Voor alle inlichtingen begeve men zich ten kantoore van bovengemelden Notaris. Bij uitscheiding van bedrijf. nieuwe Koopwaren, Kllegoederen en van Meu bels, te Aalst in de Langezoutstraat ten huize en teu verzoeke van M. August De Saedeleer Haurath, op Woensdag 27, Donderdag 28, Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Augusti 1884, ten 9 uren 's morgens door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, en onder de bestiering van den Sekretaris Jh. VERLEYSEN, le Aalst. N. B. De Meubels zullen den Donderdag 28 Augusti ten 2 uren namiddag verkocht worden. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene Lochling en een perceel .tleersch, le Erpe en Impe. De Notaris EEMAN le Erpe, zal met lusschenkomst van zijnen ambtgenoot de Notaris MOENS te Lede, en namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen Fersle koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen ie Erpe aan de vijf huizen, groot 5 aren 80 centiaren, palende ten oosto en ten noorde den heer Judocus Vermassen, ten zuide de kasseide naar Gent en teu weste de kasseide naar Lede. Boomprijs 30 franks. Tweede koop Eenen Lochting gelegen te Erpe, aan de vijl huizen, bekend bij kadaster sectie C, nummer 181a groot 18 aren 40 centiaren, palende ten ooste en ten weste den heer R. Van Droogen- broeck, ten zuide den heer Jozef De Boeck en ten noorde de Gentsche kasseide. Derde en laatste koop Een perceel Meersch ge legen te lmpe op Elting, groot 35 aren 4 centiaren, palende ten ooste den beer notaris Moens, ten zuide de beek, ten weste de erven Van Landuyt, en ten noorde de straal, en daarover Philemon De Backer. Boomprijs 170 franks. ZITDAGEN Instel Maandag 28 Juli .8R. Verblijf Maandag 41 Augusti Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg gehouden door den heer Charles Ver6chueren-De Brucker, te Aalst-Schaarbeke, aan de Gcnlschkassei- de. Meubelaire Venditie. Voornoemde Notarissen EEMAN, en MOENS, zullen op Dijnsdag 12 Augusti 1864, om 9 ure stiptvoormid- dag ten hove van wijlen den heer Casemir De Kegel te Erpe, aan de vijf huizen, openbaarlijk verkoopen 1° Huismeubels zooals tafels, stoelen, zetel, ban ken, lessenaar, eiken kommode, kleer-en andere kas sen keern en kuip,horlogie,koperenmarmilten,moor, koflijpot, versijp, lampen,vischpaan, 2 lantaarns, ijze ren kasserollen, schotel, potten,aarden testen,tobbens kommen, quiuquels, blikken koffij-en peedoozen, ex- voto, sauspan, rasp,porle-mangez,Koflljmoleu, koffij- jatten, tellooren, soepterien, bier en geneverglazen, zouten moslaardpol, blikken deksels,ijzeren vorken, tinnen soeplepel en andere lepels, tiDnen pot. melk- pan en kan, oliekan, en lijnwaadmandens. 2* Landbouwersaiem zooals twee karren, raap en wanmolen, karreladders, aalpomp, ploeg, sleedde eggen, sleep, aanschijnen, aalstuk paardenalem. suij- paard, dorschvl6ugels dorschkleed graanschup, ree ken rieken, spaden, braken, gaffels, mesthaken, pik ken haken, zeissen, landdraad, koolscbup, manden, haverkist waschkuipen enz. 3° Twee schoone Melkkoeien en Rund. 4® Circa 2 hectaren 50 aren Tarwe, Masteluin.Rog ge Aardappels en Klavers. De beesten zullen om l uur stipt nanoen verkocht worden. Verders op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge- OPENBARE VERKOOPING van Meersch en Bosch, te Erpe en Aalst-Schaarbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoori met gewin van palmslag en gelagen in het openbaarverkoopen 1816 M°' de pleeg,ormcn der wel de» Juni Eerslo koop Een perceel Land. eeleeen la Aalst-bchaarbekc aan de Gentsche kasseide,nabii hei gescheed van Ei pe, gekadastreerd sectie B n* 370 en 371, groot 20 aren 30 centiaren, palende ten ooste de erven Judocus Goeman, ten zuide de rij baan, ten weste de erven van Fianciscus De Neve en den grooten steenweg, en ten noorde de erven Paerewijck. Tweede koop. 10 aren 10 centiaren Land, ge legen te Aalst Shaarbekc, aan de Gentsche kasseide, gekadaslreed wijk C, nummer 372, palende aan de weduwe Pieter Van den Steen, de erven Egidius Van Kei, de groote steenweg en de rijbaan. Derde koop EeD perceel Land, gelegen le Erpe» op het Hofveld, groot 25 aren 60 centiaren, gekadas treerd wijk B, nummer 235t2 palende ten ooste en ten noorde den ijzerenweg, ten zuide de Katelijne- straal, en ten weste Jan Beygaart. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen als voorgaande, te Erpe, op het Hofveld, groot 17 aren 50 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 235t3 palende ten ooste den heer Josef Boelaert, ten zuidè en ten weste den ijzerenweg en ten noorde den heer Philemon De Wolf-Van der Noot Vijfde koop. Een perceel Meersch, gelegen te Erpe, op den Hoonegem, gekadastreerd wijk B. num mer 760, grooi 5 aren Sücentiaren. palende ten ooste de erven Gheeraerdts, ten zuide de beek, ten weste de erven Verhoeven, en ten noorde de gemeente meersch van Erpe. Boomprijs fr. 10. B. Met de gewone conditiën van verkooping. Zesde koop Een perceel Land gelegen te Aalst- Schaarbeke, op de kleine Krokhaag, gekadastreerd wijk C, nummer 260, groot 34 aren palende ten ooste de erven Jan Claus ten zuide over den voetweg Jacob Van Lierde, ten weste de erven Van den Heuda en de erven Wellekens en ten noorde de rijbaan. Boomprijs fr. 20. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op het Hofveld, groot 23 aren 60 cent. bekend bij het kadaster wijk B, n* 235s'2, palende ten ooste den heer Louis Peerlinck, ten zuide en ten weste den ijzerenweg, en ten noorde den steenweg naar den Watermolen, Achlste koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe op het Hofveld, groot t8 aren wijk B, n° 235u2, pa lende ten noorde en ten ooste den ijzerenweg, ten zuide de Katelijneslraat en ten weste den boer PeerliDck. Negende koop. Een perceel Bosch, gelegen te Erpe, op den Doorent, gekadastreerd wijk B, n* 726e, groot 27 aren, palende len ooste de erven De Boeck, te zuide den heer De Clercq ten weste Beoediclu3 Van Pamel, en ten noorde het gescheed van Lede. Waarde der hoornen en houtgewas fr. 280. ZITDAGEN INSTEL WOENSDAG 27 AUGUSTI ltil VERBLIJF id. 10 SEPTEMBER 1884 Telkens om 3 ure van den avond te herberg ge naamd 'i DE OUDE VIJF Huizen, gehouden door dön heer Marcelinus De Knijl-Van Nuflei te Erpe, aan de Vijf Huizen. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1. koop. Eene behuisde Hofstede te Her dersem, Boschkant, groot volgens meting 23 aren 93 centiaren. 2. koop. 18 aren 85 centiaren Land alsvo- ren beide die goederen, gebruikt geweest door A. Lambrecht. Instel 6 Augusti 1884, bij Petrus de Meersman te Herdersem Kapel, en Verblijf 13 Augusti bij L. De Cock te Herdersem, Kerk. Telkens eenen Woensdag om 4 uren nanoen. OPENBARE VERKOOPING van een le Aalst, in de Stoofstraat. De Nataris BRECKPOT le Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Een schoon en sterk nieuw opgebouwd Huis, heb bende gelijkvloers, gelegd met cimentsieenen, her- bergplaats, groote kamer, keukeD de remisie, daarachter koer, pomp, citerne en deel hof, zoo ala dit alles is gestaan en gelegen to Aalst, ten voorhoof de in de Stoofstraat, gekadastreerd wijk A, N* 1287, met eene oppervlakte gronds van 90 centiaren, hou dende van de eene zijde of oostwaarts aan een buis van den heer Alexander Van den Bossche, van de andere zcide of westwaarts aan een huis van den heer Léonce Van der Smissen en van achter aan den eig endom van den heer Louis Burny. Bewoond door Donat Van Boxstaai,tegen 25 franks per maand. ZITDAGEN INSTEL VRIJDAG 22 AUGUSTI )l00. VERBLIJF 5 SEPTEMBER )1884- Telkens ten 4 ure namiddag, in voorschreven te verkoopen Huis, zijnde eene herberg genaamd, In Maeseyck. OPENBARE VERKOOPING van een nieuw opgebouwd te Erembodegem, Terjoden. De Zaakwaarnemer RENÉ PENNINCK, te Haaltert, zal als gevolmachtigde door den eigenair, op de hierna bepaalde zitdagen, openbaarlijk verkoopen Een schoon onlangs nieuw opgebouwd Woonhui» hebbende keuken, kamer en slaapkamer, met schoo nen zolder, benevens schuur en bergplaats, gestaan en gelegen te Erembodegem, wijk Terjoden, nabij den Driesch,gekend bij kadaster sectio B,N* 1393abis, met eene groote van 02 aren 40 centiaren on volgens meling 02 aren 73 centiaren, palende oost den heer Domien Coppens, zuid bet straatje en daar over d'erven van den heer Emiel Schouppe, west Alphons De Bruyn en noord madame weduwe Judo cus De Ryck-Meert. Boomprijs Ir. 10,00. Bovengenoemd Huis er. Grond worden verkochl voor vrij, zuiver en onbelast en om de kooper er het genot en hel gebruik van te bebbon met de betaling zijner koopsom en onkosten. ZITDAGEN INSTEL DONDERDAG 7 1 AITrlKXI <ftB1 VERBLIJF 14 AUbUbTI 1884- Telkens ten 4 ure namiddag, ter estaminet van den heer Augustien Temmerman-Van den Haute, bak ker, koopman te Erembodegem Terjoden, aan dn statie van Haaltert. Voor alle inlichtingen wende men zich ten kan tore vao René PENNINCK, voormeld, alwaar deeigen- domstilels en verkoopingsvoorwaarden ter inzag» zijn Ten allen tijde geld op intrsl le bekomen, mit» voldoeude bezet.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3