REVALENTA ARABICA Kermesse de St. Job. Extrakt. Groote Vogelschieting mei de Bolle Huis te huren Verandering van woonst Aalst, Langc-Zoutstraat 6. Huis te huren terstond. BERICHT. BEHUISDE HOFSTEDE, Venditie van Veiling bij uitwinning. BUITENGOED Huizen. Magazijn en Bouwgronden. sparren HOPPESTAKEN LARIX HOPST AKEN, schoon WINKELHUIS, Behuisde HOFSTEDE, GOEDE ZAAILANDEN, dagen hebben, na zoo schoon weder dat de maand April ons heelt verschaft. Daar is niets bij dat moet verwonderen» want leest de twee volgende versjes Verschaft April veel mooie dagen, Dan pleegt de Mei den last te dragen. Voor nachtvorst zijl ge niet beschermd, Tot dat Servalius (13) zich ontfermt. En laat Servaes geen rijm ons zien, Zal Boniface (14) geen sneeuw ons bien. En een landman trouw naar de oude mode. Ontslaat maar zijn pels St. Jan nog noode. Cholera-ineutingEen jonge spaansche doktor, M. Ferran, heeft te Aleira proefnemin gen gedaan om den mensch eenen geringen graad van cholera in te enten, zoo als voor de pokken gebeurt. Die proefnemingen schijnen ten volle gelukt te zijn. Dr Ferran ent de cholera-stof in aan den linkeren elleboog er volgt eene ongesteld heid van éénen dag, met lichte cholera-ver- schijnselen doch daarna is men voor de be smetting vrij. Tot nu toe heeft doktor Ferran de cholera-inenting toegediend aan meer dan 2000 personen. HOLLAND. De beenhouwers te Lekkerkerk hebben de prijzen van het vleesch met 10 cent per kilo ver minderd. Ook te Deventer hebben de voornaam ste beenhouwers den prijs van het vleesch met lOcent per kilo verleegd. FRANKRIJK. Brand le Tourcoing.3 kinderen ver brand. Donderdag avond omtrent half negen heeft eene verschrikkelijke brandramp plaats gehad op de Groote-.Markt te Tourcoing. Het vuur was ontslaan op de tweede verdie ping der woning van M. Meyer, mandenmaker. Niettegenstaande de spoedig aangebrachte hulp, nam de brand, gevoed door de lichtontvlambare sloffen, zooa's manden, korven, wishout, enz., eene snelle uitbreiding, en weldra stond gansch het Iibis in vlam. Op de kamer waar het vuur ontslaan is, slie pen drie kinderen van de ecbtgenoolen Meyer, twee jongens, Arthur, oud 8 jaar, Alphonse.oud 6 jaar en een meisje, Jeanne, oud 4 jaar. De kinderen waren reeds le bed, toen de brand uitberstte. De ouders hadden slechts den tijd met hunne twee andere kinderen te vluchten zij dachten dat de eersten zich ook hadden kunnen redden. Die hoop was echter ongegrond. Men heeft in derdaad opzoekingen gedaan in de naburige huizen, doch te vergeefs. De drie kinderen zijn zonder twijfel in hunnen slaap verrast en verstikt. Men heeft vruchteloos tot 11 uren's avonds pogingen aangewend om op de slaapkamer te geraken. De brand had den trap bereikt en de vlammen sloegen woedend door de vensters uit, zoo dal de toegang onmogelijk was. De droefheid der ouders was onbeschrijfelijk. Men heeft slechts met de grootste moeite den vader kunnen beletten zich in den vuurgloed te werpen om zijne kinderen le zoeken. Het huis van M. Meyer is geheel vernield. Nieuwe brand te Tourcoing. De op schudding te Tourcoing veroorzaakt door den brand van verleden donderdag, waarin drie kin deren omkwamen, is nog niet bedaard, en reeds wordt de stad door eene nieuwe brandramp verrast. Maandag avond omtrent 10 ure. is er brand uitgeborsten in hel Collége St-Charles, rue de Lille, te Tourcoing. Dat kollegie is ingericht in eene oude wer- verij. Hel vuur was ontslaan op den zolder van den rechtervleugel der gebouwen, waar zich de keukens, eetzalen en lijnwaadmagazijnen be vonden. Het alarm werd spoedig gegeven, en de 150 leerlingen, die op de slaapzalen sliepen, werden wakker gemaakt. Zij hadden nauwelijks den tijd om zich te kleeden en op de binnenplaats te vluchten. Zij werden in de naburige huizen op genomen. De reddingswerken werden in allerijl inge richt de pompiers van Tourcoing en ook die van Roubaix kwamen ter plaatse met hunne stoomspuiten. De brand had eene groote uitbreiding geno men doch dank aan de krachtdadige pogingen der pompiers, was men omtrent 3 ure het vuur meester. De kapel, de klassen en de naburige gebouwen werden gevrijwaard. De rechtervleu gel van het kollegie is ten gronde afgebrand. Geen der voorwerpen, toebehoorende aan de leerlingen, is kunnen gered worden. Er zijn geen ongelukken. Eenige pompiers werden enkel licht gekwetst. Zonderlinge ontknooping. Onze lezers ken- ken de zonderlinge zaak van het dubbel huwe lijk van Leon Lecouty, te Parijs, die op den dag van zijne tweede echtverbintenis, door zijne eerste wettige vrouw en door de bloedverwanten en de uitgenoodigden zijner tweede vervolgd werd en alleen aan de snelheid zijner beencn zijne redding te danken had. Die tweemaal ongelukkige echtgenoot had zich tot hiertoe aan het gerecht, dat hem opzocht, welen te ontsnappen, dank aan de goedheid zijner eerste vrouw, die den ontrouwe eene veili ge schuilplaats bezorgd had. Deze had een ande ren naam aangenomen en woonde te Romainvil- le. Zijne eerste echtgenoole dreef de opofferiug zoo ver, dat zij bij hem kwam inwonen. Alles ging opperbest en man en vrouw waren geluk kiger dan te voren. Ongelukkiglijk, de policie waakte altijd voort. Zondag lest ging Lecouty, die zich Garnierdeed noemen, met zijne echtge noole wandelen. Onderwtgviel hij in de handen van den inspekleur van policie, M. Gaillard, die een aanhoudingsmandaat legen hem uitgeleverd, loonde. Eerst beweerde Lecouty dat de inspek leur zich van persoon bedroeg; doch toen men hem zijn portret loonde, moest hij wel beken tenis doen en den inspekleur van policie volgen. Zijne ongelukkigevrouw is weenend naar huis gekeerd, enkel vergezeld van haren hond. Het winnend nummer. Eene vergissing van naam deed over eenige dagen het overlijden afkondigen van M. Breton, de gelukkige winner van het lot van 500,000 fr. der leste loterij van de Arts dicoratfs te Parijs. Aan het winnend nummer is eene wetens- weerdige geschiedenis verbonden. Het hoorde eerst toe aan M. G. coiffeursgast; ever een jaar werd er te zijnent gestolen. De dieven hadden ouder andere eene penduul meê- genemen, onder wier bokaal er verscheidene biljetten van gemelde loterij lagen. M. G. had al die nummers op een carnet aangeteekend. Toen in December lestleden delrekking plaats had, wilde M.G. natuurlijk weten of ertusschen de prijsnummers geene waren van diegenen, welke men hem ontstolen had. O noodlothet nummer, dat het groot lol won, stond op het zakboekje geschreven. M. G... was er zoodanig van ontroerd dat hij plotseling ziek werd en men sedert dien ernstig vreest, dat hij zinneloos zal worden. Eene aanklacht werd bij den prokureur der republiek ingediend en een onderzoek werd door de policie geopend. Men is op het spoor der dieven. M. Breton zal kortelings ontboden worden, om uitleggin gen te geven. De goede trouw van M. Breton Kan niet in twijfel gelrokken worden, want hij hekend dal hij het winnend biljet op den openbaren weg gekocht heeft, liet gerucht wordt zelfs verspreid dal hij er slechts een pakje tabak, ter weerde van centiemen, zou voor gegeven hebben. Indien de dieven in de handen van het gerecht vallen, zooals het te denken is, dan zal deze zaak zich op zonderlinge wijze verwikkelen en voorzeker niet eindigen zonder proces. Een deserteur. De krijgsraad van Mar seille zal kortelings eene zeer welensweerdige zaak moeten beoordeelen. De genaamde Hébrard, oud-sergant-majoor der 18dc sekte van de militaire ziekenoppassers, deserteur in 1882, werd aangehouden en naar Algerië gezonden. Hij ontsnapte aldaar, nam den naam van Vernier aan en trad in dienst bij het vreemd legioen voor den veldtocht van Ton kin. Op hel oorlogstooneel deed hij wonderen van dapperheid. Na op If October verscheidene standaarden aan de Chineezen ontnomen te hebben, werd hij zoodan'g gekwetst dat zijn linkerarm moest afgezet worden. De militaire niedalie werd hem op het slagveld geschonken. Hebrard werd herkend en terug naar Frankrijk gebracht. Het is waarschijnlijk dat het krijgshof hem zal vrijspreken. ENGELAND. Zelfsopoffering. Maandag werd te Londen eene wel ootmoedige heldin begraven, die eene roemrijke plaats verdient onder de uitstekende martelaressen der zelfsopoffering. Alice Ayres was cue nederige kindermeid, in dierst bij eenen koopman van Gravel. Vrijdag nacht ontstond er een geweldige brand in het huis haars meesters. Zij gaf onmiddelijk hel alarm. Het vuur, door olieën en verfstoffen gevoed, breidde zich op verschrikkelijke wijze uit. De bewoners en de geburen vluchtten. Dit kon Al.ce Ayres ook doen, doch zij wierp zich liever den vuurpoel in om de vier kleine kinderen waarvan zij de verzorgster was te redden. Eerst wierp zij een bed door het venster. Dan snelde zij opnieuw de vlammen in om achter- volgens de vier kinderen vast te grijpen en buiten op het bed af te laten. Eerst nadat het leste kind gered was, dacht zij aan zichzelve en zij besloot op hare beurt door hel venster te springen. Half verstikt, met verbrande haren en klcêren, bracht zij haar besluit ten uitvoer doch brak zich de rugge- graat. Zij overleed 's anderdaags in het gasthuis. De drukpers van Londen is eenstemmig om den uitbundigsten lof over den moed en de zelfsopoffering van dit heldhaftig meisje te spre ken. Holloway's Pill#n. Smart en Pijn. - De mensch isongetwijfeld veel minder gevoelig voor devolmaak- sle gezondheid, dan voor de geringste ziekte, want door deze middelen heeft de lieve Natuur hem in slaat gesteld hem legen alle kwalen, die hem kunnen over komen, op zijne hoede lezijn Indien deze verandering- veroorzakende, losmakende en zuiverende Pill steeds gebruikt werden, zoodra het eerste gevoel van onge steldheid eene nadeiende kwaal aankondigt, hoeveel pijn zou er bespaard, hoeveel ellende vermeden Worden. Holloway's Pillen behoeven geene aanbeve lingen meer omtrent dc goede diensten die zij bewij zen, in het terug houden of hel heelen van kwalen bij het uitreiken daarvan, welke anders door een weg banen tot het gevaar en allegenceskundigebekwaam heid en de onvermoeidste zorgen trolseereo GEZONDHEID AAN ALLEN wedergegeven zonder medecijnen, zonder buikzui vering en zonder kosten door de smakelijke gezond- heidsbloem Du Barry van Londen, gemaamd Vijf en dertig jaren onveranderlijke goede uilslag, genezende moeielijken eellust, slechte spijsverte ringen, maagontstekingen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, maagzuur, hartkloppingen, slijme righeid, braaklust, maagopwerpingen, brakingen, verstoptheid, buikloop, bloedloop, koliek, longtee- ring, hoest, astlima, beklemdheden, duizeligheden, benauwdheid, bloedaandrang, zenuwkwaal, slape loosheid, droefgeestigheid, suikerziekte, zwakheid, uitgeputheid, bloedeloosheid, bleekzucht, alle de wanorden der borst, van de keel, des adems, van de slem, der luchtpijptakken, van de blaas, der lever, van 't slijmvlies, der herssen en van 't bloed, als ook van alle ontsteking en koortsachtige reuk bij 't op slaan, ofwel na hel gebruik van zekere verradende spijzen, anjuin en look, enz of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't Is bovendien het voedsel bij uitmun tendheid, 'l welk alleen alle de ongevallen der kinds heid voorkomt - 90,b00 genezingen er onder be grepen doze van mevrouw de hertogin de Castle- stuart, de hertog de Pluskow, mevrouw de mark gravin de Brchan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de dokter-professeur Wurger, enz., enz. N° 63,476 de E. H. Pastor Comparet van eenen 18 jarigen moeielijken eetlust, van maag, buik-en zenuwpijnen, van flauwten en nachtelijk zweeten. Genezing n° 99,625. Avignon, 18 April 1876. De Revalenia Du Barry heeft mij op 61 jarigen leeftijd genezen van twintig jaren lang verschrikkelijk lijden Ik W33 van zulkdanige vreeselijko benauwheden aan gedaan dat ik mij noch aankleeden noch ontkleeden kon, daarbij maagpijnen dag en nacht en akelige slapeloosheden. Alle remediën tegen deze bedrukt heden leden schipbruik de Revalenta heeft er mij gansch van verlost. Borrel, geboren Carbonnelty, Bessemstraat, 11. Genezing N° 98,614 .- Sedert jaren leed ik aan gebrek van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan kwalen van hel hart, der lenden, van de blaas, aan zenuwprikkclingen en droefgeestigheid; alle deze ziekten verdwenen onder den heilzamen invloed van de goddelijke Revalenta. Leo Pêyclet, onderwij zer te Eynangas, (llaule-Vienne.) N° 49,818 Mevrouw Maria Joly, van vijftig jaren lang verstoptheid, slechte spijsverteering, zenuw aandoening, slapeloosheid, asthma, hoest, windach tigheid, krampen en brakingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longteering met hoest, brakingen, verstoptheid en dooiheid gedurende 25 jaren. N° 49,52-2 M. Baldwin van de volkomenste uit putting, verlamming der blaas en der lichaamsdeelen en gevolge van buitensporigheden der jeugd. Genezing N° 85,421. Brussel, 25 Juni 1874. Mijn jongste zoon, verlaten door de geneesheeren in den ouderdom van vijf maanden, wilde geen voed sel nemen, noch kon het verleeren, en bevondt zich bij gevolg in eenen staal van zwakheid welken ziju laven in gevaar bracht'lis alsdan dat ik hem de Revalenta deed nemen, welke hij met lust at, en gedurende verscheidene maanden bleef hij er zich meé voeden. Heden is bij lt jaar oud, en zeer wel varend. Deswert, prolessor aan 'i Conservatorium, Vonckstraat, 61 M F. W. Beneke, professor van geneeskunde aan de Hoogschool, deed het volgende verslag aan de clinick van Berlyn, op 8 April 1872 Ik zal nooit vergeten dat ik het levensbehoud van een mijner kinderen aan de Revalenta te danken heb. Hel kind leed, op zijne vierde maand, zonder ge kende oorzaak, aan eene volkomene uitmergeling met gedurige brakingen die wederstand boden aan den meest bezorgden leefregel, aan de zorgen van twee minnen en aan alle de verplegingen der genees kunde. De Revalenta heeft de brakingen onmiddelijk doen achterblijven en in zes weken tijds zijne ge zondheid hersteld. Mijne proefnemingen sedert dien werden met den zelfden goeden uilslag bekroond. Genezing N° 75,124 M en M®" Leger, t28 Ober- kampfstraat te Parijs, van eene leverziekte met bra kingen en ver3Chrikkelijken buikloop, die 16 jaren lang aan alle verpleging hadden wederstaau. Genezing N° 79,721 Mmo Chauvet Pizzala, van bloede loosheid, uilputting en benauwdheden. Viermaal voedzamer dan bel vleesch, zonder ver hitting, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo, fr. 2.-J5 1/2 kilo. fr. 4 1 kilo, fr. 7 06 12 kilo, fr. 70. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De chocolado- Revalenta 1/2 pond, fr. 2 25 1 pond, fr 4 2 pond, fr. 7. Verzending legen postwisselde doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot overal bij de apothekers en kruideniers Du Barry en C° limited - Algemeene agent voor Belgie M. Emiel TimmermansRouppeslraat, 6 en 8, te Brussel Üepo ts te Aalst bij MM. G. Beydeler en Meirschaut, apothekers. le Geerardsbergen bij M. D. Wittinck, apothekei. te Ninove bij M Druwé- Jciel, kruidenier. 15. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 5 Vrouwel. 10 HUWELIJKEN F. De Nul, schrijnw. met L. Van den Borre, z b. L De Beul, twijndersg roet A.De Sadeleer, twijnsl. A. Kieckens, magaz. met M. Van Holder, braaisier. L Matthys oliesl. te Hofstade met L. De Bie landb. P. Van Cauter schrijnw met M. Roels braaister. G. Muylaerl landb met M. Boeykens kleerm. OVERLIJDENS. J. Steleman 8 j overleden te Rijsel. C. De la Heye, vr. Byl z. b. 40j.Keizerl.pl. C. De Nul werkluigk 64 j overl. le Roubaix. C. Robert kleerm. 35 j. man Van Neste overl lo Rijsel. C. Van Gyzeghem z b. 81 j. Vischm. T." D'Hooms bohijnder m. Beeckman 62 j Vrijheidstr. H. Bau- wens 8 j Mijlb. M. Matthys vr. Caudron landb 63 j. Mijlb. 3 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 8 tol den 14 Mei 1885. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk OVERLIJDENS. U. De Doncker 82 j. z. b. wed. van P. Godier Hos pitaal. 1 kind onder de 7 jaren. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 21 Ossen, 0 85 tot 0 95 13 Koeien, 0 80 0 85 7 Stieren, 0 80 0 00 271 Kalveren, 0 80 1 00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1008 stuks vee le koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn ossen, fr. 0.80 tot 1.03; stieren, 0.60 tot 0.83; koeien en veerzeu, fr. 0.60 tot 0.83 Op de markt le Brussel werden dijnsdag 519 varkens te koop gesteld, en men betaalde per kilogram op voet van Ir. 0.83 tot 0.93. Aelst, 16 Mei. Per 1 heet. 32 lit. 50 cent. Tarwefr. 23-00 a 24-50 Ma3teluin 2«»00 22 -00 _ge 16-50 17-00 Geersi. 00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 20-00 21—00 Spelt00—00 u0—00 Koolzaad per 1(0 kil. ü0-00 00-00 Lynzaad 00—00 üft-00 Koolzaadolie 00—00 00 - 00 Lijnzaadolie, 00—00 00—00 Koolzaadkoeken, id. 00-00 00 - 00 Lijnkoeken, 00- 00 no - 00 Aardap. (roode dc 100 kil. 7- uO oö 00 Aardap. (geelej Nieuwe u 00—00 00- 01 Boter, de 3 kilogram. 6-27 7-90 Eijers, de 25. i-ói 1-72 Vlas per 3 kilos. 3-40 4-80 Viggenen, per stuk, lf soert 22 50 2* 17-50 HOPHANDEL. Heden wordt de hop van 1884 verhandeld tegen fr. 57 k 60 de 50 kilogr. POPERINGHE, 15 Mei. Hoppe 1884. Stad.. Fr. 52—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 ANTWERPEN, 15 Mei. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. *2 50 fr. 2.60. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,50 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7,50 tol 9.00; polderpertOOkilos fr. O.üü ü.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,70 a 1,90 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bollekon gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 20—00 a 21 00 Rogge, 18-50 19—00 Wiutergeerst, 00-00 00—00 Zomergeerst, 21—25 21—7! Haver, 20—50 21 - 00 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 19—00 19 -50 Bitterpeën, 18—00 00—Oo Dimanche 17 Mai, Concert au Waux-Hall k 4 heures. Handelsrechtbank van Aalst. Gezien liet rekwest de Rechlbank voorgelegd door Zenaïs Beeckman, weduwe van Lëonce Van der Smissen, brouwster te Aalst, ten einde een Concordaat de failliet voorkomend le ver krijgen. De Rechtbank verklaart dal er reden bestaan 0111 de rechtspleging te volgen tot het Concordaat leidende. Gelast M. Leo Gheerjerdts, rechter aan de Rechtbank, den toestand der schuldenaresse te onderzoeken. Roept de schuldeischers der voorzegde weduwe Léonce Van der Smissen bijeen, ter gehoorzaal van de Handelsrechtbank van Aalst, op Don derdag 28 Mei 1885, om 10 ure des voormiddags. Beveelt Aldus gevonnisd en uitgesproken in openbare zitting den 13 Mei 1885. Voor gelijkvormig extrakt, De Griffier. H.-J. PAPPAERT. Stad Aalst. Naar Geldprijzen, VOORUIT 15 FRANKEN gegeven door de Maat schappij De Ware Vrienden van St Job, geves tigd ter EstaminetHet Hof aan Regelsbrugge, bij den heer P Schouppe, te Aalst, St. Job, op Maan dag 18 Mei 1885. om 3 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. om aanstonds in gebruik le komen, hebbende verscheide beneden en bovenkamers, met ruime kelders, afgesloten koer met hol en boomgaard, te samen groot circa 38 aren 43 centiaren. Dit huis gestaan dicht bij de plaats te St.-Lievens- Essche, is zeer wel geschikt voor alle bedrijven, en ook voor bijzonderen door wie hel laast be woond is geweest. Te bevragen bij Schepens-De Vos in voor noemd Essche. Aanbelangend bericht. Fr. Seaiey Itenudin, Tapissier-Garnisseur, heeft de eer het geacht publiek kenbaar le maken dat van lieden zijn magazijn zal geopend zijn in zijne oude woonst, Sluyerstraat, N" f>, nabij de groote kerk, alwaar men gestadig alle nieuwigheden zal kunnen verkrijgen, den behangers stiel betreffende. Te bekomen. Bij Petrus SCH0UPjE, te Aalst, St-Job. 1* Klas van goede Pulpen, aan eenen voordeeligen prijs. Eq bij den zelfden. 4* Klas van scheikundig Vet, voorts- komende van het huis Achilles EEMAN en O, te Aelst. Jufv. Rosalie Van de Weghe heelt de eer het geacht publiek ter kennis te brengen, dat zij alhier een Laken- en Ellegoedwinkel heeft geopend, Lange-Zoutstraat N. 6. Hare twaalfjarige ondervinding verkregen in den winkel van den heer Aug. De Sadeleer voortijds Huis Levionnois-Dekens doen haar verhopen dat zij door de goede hoedanig heid harer waren en de gematigheid der prijzen zich van het vertrouwen des publieks zal kunnen waardig maken. Een schoon en welgelegen Huis, te Erpe met Boomgaard, grooteu Lochting, meegaande Zaailanden en Meersch. Voor de conditiën zich te bevragen bij den eigen- haar Doktor Lacompte, Pontstraat, Aalst. D. VAN GEERT en SEPS, te Aalst, op de Vaart en bij de Varkensmarkt, hebben d'eer het geëerd pu bliek kenbaar le maken dal hunne magazijnen gesta dig voorzien zijn van eene groote hoeveelheid inlandscbe en buitenlandscho Houtwaren van alle diktens, breeden en ler.gtens; verschillige soorten van geschaafde en geklikte planchet planken pannelatten gezaagde en gekloofde plafondlallen. Door eene spoedige bediening, hunnen rechten handel en de laagheid hunner prijzen yerhopen zij hunne talrijke kalanten te zien aangroeien. OPENBARE VERKOOPING van eene te Erpe. De Notaris EEMAN le Erpe, zal namens wien bel behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Erpe, Nederbroeck, bekend bij kadaster wijk D, nummers 108b en 109b aldaar groot 6 aren 80 cen tiaren, palende ten oosle Jaak De Schrijver, ten zuide den steenweg, ten weste de weduwe Joannes Van Wezemaal, en ten noorde den heer Jan Van de Velde. Bewoond door de weduwe J. Spitaels. ZITDAGEN INSTEL DIJNSDAG 26 MEI lBQ- VERBLIJF 2 JUNI IÖB!>* Telkens om 4 ure nanoen, ter herberg genaamd, St-Eloi, gehouden door den heer J.-B. De Groote, le Erpe, aan de Genlsche kassei. Meubelvenditie. Voornoemde Notaris EEMAN zal, op Dijnsdag 26 Mei 1885. om 12 ure 's middags, ten huize van wijlen den beer Jan Spitaels te Erpe, Nerenbroeck, openbaarlijk verkoopen 1. Huismeubels zooals Tafels, Stoelen, Kleer- en andere Kassen, Kuip en Keern, Horlogie, koperen Moor en Koffijpol, ijzeren Kasserollen, ijzeren Pollen aarden Testen, Schotels en Tobbens, Kommen, Saus pan, Koffijmolen, Koffijjatten, Tollooren, blikken Deksels, ijzeren Vorken, enz. 2 Landbouwersalem zooals Kruiwagen, Aalkuip, Spaden, Braken, Gaffels, Risk, Mestbaak, PikkeB, Haken en Zeisen. 3. Eene hoeveelheid Hooi, Strooi, Mest en Brand hout 4. Eene schoone Melkkooi, 15 Hoenders en een Haan. 5. Vruchten te vdde, als ongeveer 4 aren Vlas, 42 aren beslaan met Tarwe, Masteluin, Rogge en Aard appels Op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge, en betalende de koopeu van en onder de 5 franks comptant. Mobilaire voorwerpen, 3 allerbeste Koeien Hol- landschras. Akkeralem, Strooi, Kiekens enz.,eo zware Eiken-Canada-en EsscheBoomen afhan gende van het sterfhuis van den heer Judocus De Rop te Moorsel, Tinnenhoek, door bet ambt van den Notaris DE WINDT te Aalst, Dijnsdag 19 Mei, on» 9 ure voormiddag. Do Notaris DE WINDT, le Aalst, zal open baar en definitief verkoopen, Maandag 18 Mei 1885, om 3 ure nanoen, ter afspanning Dk Sterre, te Aalst, Graanmarkt 25 aren 52 centiaren Land, te Aalst-Schaar- beek, op Kerselarenveld of Krokhage. palende August Beygaert, de kinderen Van Hauwermei- ren, den heer Jelie en de erven Van den Hende- Fraters. Onmiddelijke ingebruiktreding. De verkoopvoorwaarden berusten ter sludit van genoemden Notaris. VERKOOPING VAN een te Aalst-Mijlbeke, te Aalst, Vrijheidstraat, EN EENE HOFSTEDE te Nieuwerkerken. De Notaris DE PAUW te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal met de tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris BRECKPOT te Aalst, openbaarlijk verkoopen lr koop Een buitengoed le Aalst-Mijlbeke aan de Moorselschebaan, groot 2 hectaren 23 aren 57 centiaren. 2e koop 6 Woonhuizen en Magazijn, Hof dienstig voor bouwgrond te Aalst, Vrijheidstraat, groot 27 aren 26 centiaren, verdeeld in 12 koo- pen. 3* koop Eene Hofstede te Nieuwerkerken Maal, groot 30 aren 23 centiaren. Bewoond bij den veldwachter den heer Bock- stael. ZITDAGEN Instel Donderdag 28 Mei Verblijf id. II Juni Om 2 ure namiddag te Aalst, ten Stadhuize, Zittingzaal van het Vredegerecht. De liefhebbers kunnen hel buitengoed bezich tigen alle Dijnsdagen en Vrijdagen van 5 ure tol 6 ure namiddag, mits voorzien le ziju van eene toegangskaart verkrijgbaar ten kantore van de Notarissen DE PAUW en BRECKPOT te Aalst. VENDITIE VAN 3000 en ÏOO Kepers, te Erembodegem aan de Dcnderbrug, op Dijnsdag 19 Mei 1885, om 1 uur nanoen, door het ambt van den Notaris DE SMET, le Erembo- VENDITIE VAN 5000 schoone Kepers en verder Bonwgerlef te Aalst, Vaartkaai, Op Maandag 18 Mei 1885 om 2 ure namiddag door liet ambt van den Notaris BRECKPOT te Aalst. Studie van den Notaris BIKECKPOT te Aalst. met Hof en een klein Huis daarneven, te Aalst, Gentschensteenweg. Te zamen groot 4 aren 42 centiaren, le koopt ZITDAGEN INSTEL Woensdag 3 Juni .RRK VERBLIJF Woensdag 10 Juni ,OÖ°' Telkens om 3 uren namiddag ter Estaminet Het-Moleken bij den heer Remory te Aalst, Gentschensteenweg. TE KOOP BIJ UITWINNING. van eene te Vlierzele. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen: Eene schoone behuisde Hofstede te Vlierzele aan de straat naar Oordegem, groot in gronde 49 aren, verdeeld in 2 deelen le De westhelft met alle de gebouwen er op staande* 2e En de Oost-helft. Op te leggen boom prijs 150 fr. ZITDAGEN INSTEL Dijnsdag 9 Juni ,söh VERBLIJF id. 16 Juni) 1ö05' Telkens om 3 uren namiddag Ier herberg De drij Koningen bewoond bij Sixtus Bam- bust, le Vlierzele, strijmeersch. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Schoonaarde. De Notaris BRECKPOT le Aalst, zal open- baarlijk verkoopen 1. 99 aren 90 centiaren Zaailand, op het Kui- persveld, eenige sectie, N. 863a en 863e. Verdeeld in 3 gelijke deelen. l'deel gebracht op fr. 1450. 2e t fr. 1560. 3*= fr. 1600. 2. 28 aren 50 centiaren Zaailand, op de Ak kers of Ruipersveld, eenige sectie N. 872. Gebracht op fr. 1320. 3. 34 aren 44 centiaren Zaailand, op den Hei- lendriesch of Ruipersveld, eenige sectie N. 642. Op te leggen boomprijs fr. 90. Gebracht op fr. 1540. 4. 32 aren 50 centiaren Land en deelkea Meersch, aan den Migrodriesch ofVrankrijk- slraat. Op te leggen boomprijs fr. 175. Gebracht op fr. 1340. Al de voorschreveBe goederen zijn in gebruik bij den heer H. D'hooge-Lauwaert, te Schoon aarde. DERDE EN LAATSTE ZITDAG Donderdag 21 Mei 1885. Om 3 ure namiddag, ter herberg Des Have- ren Schoof bij den heer Joseph Herrewegh, te Schoonaarde.

De Denderbode | 1885 | | pagina 3