Elixir van Spa 1000 FRANK SCHALTIN, l'IERRY ciHt1* BERICHT. EENE HOFSTEDE, Landen en Hcwsclieu. Hofstede, 2 perceelen Lochting behuisde HOFSTEDE, van goede Zaailanden Boschkanatlabooinen, Boomverkoopiug. an den ponton van de overzetboot lag. Toen de vijfde zijne makkers wilde vol- gen kantelde het bootje om en allen vie- i len in hel water. Zij weiden gelukkig door de bemanning van de sleepboot ge- red. Het materieel, datzij bij zich hadden, ging bij dit ongeval verloren. Naar Congo. Naar wij vernemen zal het aanstaande vertrek via Lissabon 5 den 15 januari plaats hebben. Een aan- tal belgische officiers verwachten beve- j len, om zich meé in te schepen. De lui- j tenant Libbrechts, die drie jaren in die streken doorbracht, zal van deze expe- i ditie deelmaken. Naar het schijnt is hij met eene belangrijke zending gelast. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt maandag te Antwerpen gehou den Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 202 Ossen, 0 60 tot 0 80 114 Koeien, 0 50 0 70 193 Veerzen, 0 55 0 75 26 Stieren, 0.50 0 65 29 Kalveren, 0 70 0 90 Bedding. De belgische postboot Comtesse de Flandre, kommandant Van de Velde, heeft de bemanning van een en- „'elsch schip te Oostende aangebracht, dat in zinkenden staat op zee ontmoet was. Het zinkende vaartuig was de stoom boot Deurly, van Huil naar Duinkerke. Op het oogenblik dat het door de Comtes se de Flandre ontmoet werd, was de be manning zoo uitgeput, dat zij niet meer bij machte was, de pompen te doen wer ken. De kommandant der postboot zond er eene boot met vier manschappen naar toe, welke erin gelukte de ekwipagie te redden. De Deurly is door de vischpoel D 385 in de haven gebracht. Eene engelsche bark zit voor Nieuwpoort op de kust se dert vrijdag. Nooit bij menschengeheugen heeft men zulk vreeselijk orkaan gezien. Oude zee lieden voegen er zelfs bij dat zij een storm nooit zoo lang zagen duren. De visschersvaartuigen komen allen sterk beschadigd de haven binnen. De bevolking is vol onrust voor die welke nog ontbreken. Wij vernemen dat eene groote menigte i sloepen op de hollandsche kust vastzit- 1 ten. Hel schip dat voor Nieuwpoort vast zit, is de engelsche bark Scotschman, van 1 Liverpool naar Amsterdam, van 900 ton. i Zijne lading was overgeslagen. I De redding der bemanning ging met de i grootste gevaren gepaard. Driemaal heeft de reddingsboot moeten terugkeeren. De bemanning bestond uit 22 koppen, j met inbegrip der echtgenote van den ka- j pitein Bell, welke leste den grootsten lof brengt aan zijne moedige redders. Daar het vaartuig geen lek bekomen heeft werd er zaterdag eene poging aan gewend om het vlot te brengen en het te Oostende binnen te sleepeu. Op 9 dezer is te Nazareth een hond afgemaakt verdacht van razernij. De heer rijksveeaarts Vandermensbrugge, van Deinze, onmiddelijk door het gemeente bestuur ontboden, heeft bestaligd dat de hond inderdaad van die schrikkelijke kwaal aangedaan was. Verscheidene hon den en katten, door hem gebeten of waarmede hij in aanraking was geweest zijn aanstonds afgemaakt geworden. On gelukkiglijk zijn ook vijf personen door den hond gebeten. Men schrijft uit St-Nikolaas Onze lezers zullen zich herinneren dat op zekeren nacht erge baldadigheden werden gepleegd in de school van Belcele en dat de kwaaddoeners uit een kapelle ken't beeld van de H. Barbara geroofd en in eene gracht geroeid hebben. De daders, twee gebroeders, zijn dins dag voor de korrektionneele rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen en werden verwezen, de eene tot vijf, de andere tot vier maanden gevang. Verleden donderdag, rond 11 ure 's morgends, reed de genaamde Karei De Bruyne, geboren te Slijpe en pakkenver- voerder te Osteride, met zijn rijtuig in draf toen hij op zijne paarden wilde slaan en zijne zweep in de tramen haperde. De Bruyne, zijne zweep willende los trekken viel van den bok, met het hoofd voorwaarts en, tot overmaat van ongeluk bleef hij met zijnen kiel aan den kamion hangen. In dien noodlottigen toestand werd hij tamelijk v«r meegesleept, totdat de kamion eindelijk bleef stilstaan tegen den boord van het gaanpad, waarop de ongelukkige zich het kaakbeen verbrijzel de. Het slachtoffer had een afzichtelijke wonde aan het aangezicht om daarbij nog inwendige verwondingen. Onmiddelijk naar het gasthuis gebracht is hij er, rond 1 ure namiddag, overleden. Eene weduwe van Namen die een aantal obligatiën der brusselsche leenin gen door eenen jongeling had doen om zetten, ishet slachtoffer geweest vaneen schandelijk misbruik van vertrouwen. De boodschapper heeft met den schat zijner lastgeefster het land verlaten. Het is thans stellig bewezen dat de instorting van den tunnel, te Hoei, heeft plaats gehad ten gevolge van den over- vioedigen regen, gedurende de herstel lingswerken,die men er aan verrichtte. Het ongeluk is niet zeer groot daar hel juist het ingestortte gedeelte is,datmoest verdwijnen. Men leest in de Nieuwe Roti. Cou rant Volgens zeggen van een belgischen zeeloods, te Vlissingen uit zee binnen- geloopen, heeft hij bij den lesten storm in de Noordzee een stoomschip zien zin ken, waarvan op het dek alles was weg geslagen en de masten overboord waren gegaan. Noch van de bemanning, noch van de vlag was iets te ontdekken. Een kind levende verbrand. Dijns- dag namiddag gebeurde er een groot on geluk in een huis der huisjes van madame Vandewynckele, aan de Kortrijksche- poort, te Meenen. De vrouw van Francies Carlier was eene boodschap gaan doen in de gebuur te; zij had hare twee kleine kinderen te huis gelaten, het eene 10 maanden oud, zat in eenen stoelhet ander, een jon getje van 3 jaar, speelde in de keuken. Fosfoorstekjes gevonden hebbende en het gevaar er niet van kennende stak hij de kleederen van zijn zusterke iri brand. In een oogenblik stond het wichtje geheel in 't vuur. De geburen, het getier van het kind hoorende, liepen in huis, namen het kind uit zijn stoeltje en doofden de vlammen uit. Geheel den linker kant van het wichtje was bijna tot kool verbrand en is den zelfden dag, rond 11 ure 's avonds, in de afgrijselijkste pijnen overleden. Groot ongeluk. Vrijdag, rond 11 ure voormiddag, is er een groot ougeluk gebeurd aan Patiëntie in den diefgrond te Meenen. De genaamde Sanders, ,zoon. tragelaar te Kortrijk, kwam met een ledig schip van Kortrijk. Aan den dief-grond gekomen zijnde moest hij zijne paarden van het schip losmaken tengevolge dat de werken der rechttrekking der Lei niet voltooid zijn. Hij moest langs den ouden tragelweg gaan, terwijl het schip langs de nieuwe Lei vaardemaar daar het een weinig vloed was, was hij gedwongen op een zijner paarden te springen. Verleid door het water en den weg niet wel kunnende volgen, is hij met de paarden in de Lei geloopen. Sanders, die riiet zwemmen kou, hield zich vastgeklampt aan zijn paard. Van alle kanten kwam er volk toege- loopen om een handje hulp aan te bie den zij gelukten er in het eene paard uit de Lei te halen, maar ongelukkiglijk, dat waarop de geleider zat, verdween onder het water en versmoorde even als de jongeling. Een weinig later heeft men het doode paard uitgehaald, maar het lijk van den ongelukkigen Sanders heeft men nog niet gevonden. De verongelukte jongeling is nog maar 18 jaar oud en is de oudste van 7 kiuders. Ditjes en Datjes. Op den builen Een geneesheer doet zijne visieten en maakt van de gelegenheid gebruik om zich over te geven aan de oefening der jacht. Een vriend ontmoet hem Waar gaat ge zoo snelnaartoe,dok ter Een braven pachter bezoeken, die erg ziek is. De vriend, het geweer bemerkende: Het schijnt dat gij vreest hem te missen Een treffend woord van een man, wel ken men in 't midden van den nacht wakker maakt om hem den dood zijner vrouw aan te kondigen Laat mij slapen, ik zal morgen, als ik wakker wordt, genoeg lijden. Eu boerke, dat lust had een paard te koopen, ging bij verschillende kooplieden zien en eindelijk een dier naar zijnen zin gevonden, hebbende vroeg hij hoeveel het moest kosten. Vijf-en-twintig napoleons, zei de paardenkoopman. Het is goed antwoordde de boer. Maar ik zal u op staanden voet 15 napole ons geven en u de andere 10 schuldig blijven. De koopman was daarmede tevreden. Maar eenigen tijd nadien ging hij bij den boer om de 10 napoleons, welke hij nog te goed vond. Ha, zei het boerke, ik ben een man van mijn woord. Ik zegde dat ik u 10 na poleons schuldig zal blijven en ik zou ze u niet meer schuldig blijven, bijaldien ik u betaalde. Een avontuur uit het leven van Garrick. den tooneelspeler, dat door de dichters bezongen en doorde schilders vereeuwigd is, is het navolgende Een zijner vrienden had zijn vaderdoor de dood verloren en wist met zekerheid, dat de man, bij wien de overledene in huis had gewoond, diens portefeuille had gestolen, waarin zich eene waarde van zeven duizend pond sterling bevond. Gar rick, die wellicht de grootste grimeur uit vroegeren en lateren tijd was, trok nu de kleederen van den doode aan, en wist zoo geheel diens houding, slem en ma nieren na te bootsen, dat de waard, hem ziende, een geest waande te ontmoeten. Garrick eischte op hoogen toon,op staan den voet, zijne portefeuille terug en de onthutste man haastte zich aan dat bevel te voldoen. FRANKRIJK. Republikaansche zedeleer. Men meldt uit Auxerre aan den Univers dat du citoyen Gallot, bestluurder van het radikaal dag- blan VYonne, verleden woensdag voor het assisenhof gedaagd is wegens...republi kaansche zedeleer. Herrinr.eren wij dat het ten huize van dit heerschap is dat de ouders van Mej. Gallot, die op zoo schandalige wijze uit het klooster werd ontvoerd, hunne doch ter wilden brengen, om haar te beseher men tegen de aanvallen der Kerk. Iuderdaad, zij ware aan goede handen toevertrouwd geworden. Broedermoord. Eergisteren is voor het assisenhof van Ardêche de af schuwelijke broedermoord van Theyets opgeroepen deze misdaad, gepleegd in meert lestleden Ziehier nog eens in korte woorden de zaak Om zich meester te maken van de kleinefortuiuhunsbroeders.ClaudeFaure besloten Jean Faure en dezes vrouw hem van kant te maken. De broêrder vrouw, zekere Blancher en eene vrouw Anna Boissin, waren meê in het komplot. Jean Faure gaf zijn broeder den 21 meert onvoorziens een hamerslag op het hoofd. Daar het slachtoffer nog ademde, leende Boucher zijn mes en nu werd de ongelukkige Claude verder afgemaakt. De vrouw van Jean Faure gelastte zich met het lijk te doen verdwijnen. Geholpen door hare medeplichtigen sneed zij het lijk in stukken, wierp al deze in een groo- ten ketel met water, die boven het vuur werd geplaatst. Terwijl deze afschuwe lijke soep kookte zat het monster aan hare deur te naaien Toen alles gereed was. wierp zij den inhoud van den ketel in het varkenskot. De vraatzuchtige dieren aten alles op en lieten slechts de beenderen over die de vrouw in eene steengroef ging werpen. Men vraagt zich af of het menschen zijn die zulke misdaad knnnen bedrijven? DCJITSOHLAND. Aanslag tegen den keizer. Te Ber lijn ontstond zondag namiddag, ten 3 ure, in de omstreken van het koninklijk paleis eene opschudding, door het gerucht van een aanslag op den keizer. Een persoon werd aangehouden die met een steen had geworpen naar het bekende hoekvenster, waar de keizer gewoonlijk zit. Of ook thans Z. M. daarjuist gezeten was, werd niet gemeld zelfs niet of wezenlijk een glas werd verbrijzeld en of de keizer in het vertrek aanwezig was. In alle geval de keizer is ongedeerd ge bleven en ten 4 ure teekende hij reeds verschillende Staatsstukken, hem door den Staatssekretaris Herbert von Bismark voorgelegd. len telegram, eergisteren uit Berlijn verzonden, meldt verder De persoon,; maandag middag wegens vernieling aan het raam van het keizerlijk paleis is aan gehouden, is de slotmakerknecht Boch- nicke, oud 31 jaar.afkomstiguit Salsfurth (distrikt Bitterfeld). Hij had in den lesten tijd Maagdenburg bewoond, had thans geen werk, geen verblijf, en was naar hier gekomen om door de eene of andere mis daad in het keizerlijk paleis aandacht te trekken. N, S. De keizer was op dat oogenblik in een aangrenzend vertrek, kwam on middelijk aan het raam en werd door de menigte met toejuiching begroet. Een raar portret. Het Berl. Frem- denbl. maakt melding van een wonder dat eenig in zijne soort is het betreft namelijk eene perel, afkomstig van een der Zuidzeeeilanden, die zoo sprekend op het gelaat van Bismark gelijkt, dat zelfs de keizer daarover zijne verwonde ring betuigde. De bezitter van dit stuk, een berlijnsch handelaar in kostbaarheden, weigert hel al te staan, ofschoon er hem reeds belang rijke sommen voor geboden zijn. PAUSELIJKE-STATEN. De vervolgingen en uitdrijvingen van geestelijken van beider geslacht, nemen van dag tot dag toe. Te Verona werden dezer dagen, de Karmelieten, de Camili- anen en Philippijnen uit hunne kloosters verjaagd. Te Rieti ondergingen de Zusters van St-Fabiano hetzelfde lot, alsook de Kapucienen te Ravenna. De Riforme be richt, wat deze lesten betreft, dat hun klooster en hunne kerk zal gesloten, de meubels, ornamenten en heilige voorwer pen zullen verkocht worden. Gezondheid van den Paus.Ondanks het gure jaargetijde, ondanks zijn hoogen leeftijd en zijn voortdurenden arbeid, ge niet onze H. Vader steeds een goede ge zondheid en staat aldus aan den voor avond van het gedenkweerdige en heuge lijke jubeljaar zijner H. Priesterwijding. Gedurende de afgeloopen week heeft Z. H. aaneen groot aantal prelaten ver hoor verleend en ook eenige vreemde bezoekers ontvangen. Dijnsdag der verleden week heelt Z. H. met hel H. Kollegie en de prelaten en an dere hooge pesonnages van zijn Hof de eerste advent-predikatie bijgewoond, die werd gehouden door den hoog eerw. pate Francisco de Loretto. Kardinaal Jacobini. De berichten omtrent Z. Era. den kardinaal-staats-se- kretaris zijn,jammer genoeg,niet gunstig. De beterschap, die het gevolg was van zijn verblijf te Gon/.ano, heeft niet aange houden. De kardinaal is opnieuw ernstig ongesteld, en hetgeen bijzouder te betreuren valt bij de werkzaamheden van Z. Em. zijn ziekte gaat vergezeld van een bijna volstrekte doofheid. De kardi naal heeft dan ook den H. Vader ver zocht, hem te willen ontheffen van zijn ambt als staats-sekretaris. Z. H. de Paus is daardoor ten zeerste getroffen, en terwijl het pauselijk ant woord nog op zich laat wachten, heeft de H. Vader met den grootsten lof melding gemaakt over de uitnemende diensten,die door kardinaal Jacobini met evenveel beleid als iever aan den H. Stoel zijn be wezen. Mocht Z. H. zich verplicht zien, het gevraagde ontslag toe te staan, dan zal Z. Em. ongetwijfeld plaats blijven nemen onder de palatijnschen kardina len. ITALIË. Minghelti. De begrafenis van den gekenden staatsman Minghelti, had maan dag met koninklijke pracht te Rome plaats. De (kroonprins van Italië en de hertog van Aoste vertegenwoordigden de ko- ninklijke familie. De Kamer, de Senaat en al de staatskorpsen waren aanwezig. Heel het garnizoen betuige de militaire 1 eer. Zondag werd het lijk, publiek tentoon- gesteld, met een kruisbeeld in de hand, door duizende personen bezocht. De naan van Minghetti zal gegeven worden aan eene. straat van Rome, en de regeering zal een krediet vragen aan de Kamer, ter oprichting van een stand- i beeld. Burgerlijke Stand der stad Ninovo, Aangiften van den 3 tot den 1 Dec. 1886. GEBOORTEN Mannelijk 0 Vrouwel. 0 HUWELIJKEN. A C. L. Soetens, 39 j. zouizieder, met M C. De Mol, 27 j. bez. OVERLIJDENS. C. Van der Borght, 85 j. z. b. wed. van M. C. Vemailleu, Geerardsbergschestraat. J. Ver3traeten, 54 j. z. b. cchtg. van B-iRenders, Nieuwpoortveldeken. B. Louwaert, 30 j. z. b. echtg. van B. Arys, Lavendelslraat. t kind onder de 7 jaren. stokers-likoristen, LEVERANCIERS VAN HET HOF TE SPA de aangenaamste der tafellikeuren. GULDEN EERMETAAL TENTOONSTELLING VAN ANTWERPEN. Allerfijnste, fijne en gewone likeuren. EERMETALENin alle de TENTOONSTELLINGEN. aan dezen die opnieuw zal tandpijn hebben na het tandvcrslerkende keizerlijke wa ter van Goldtunnn gebruikt le hebben. S. GOLDMANN en C° DRESDEN eenige ware, tegen fr. 1.00 de Ilesch bij M V. Meirschaüt, apotheker, Korle-Zoutstraat, te Aalst, Y'rkvarr^iiP au couranl de la venle Houblons et articles de brasserie désiro changer. Bonnes références. Adresse Bureau du Jour nal. B. C. rieflijk Huis, ge staan in deSt-Annaslraal, le Aalsl.zeer wel ge schikt voor particulieren of bedienden, en een Huis.zelfde straat, geschikt voor Estaminet. Zich te bevragen bij M Burny-Burny, brou wer, op den Dam. De ondergeteekende CAMIEL PRAET, goud en zilversmid, wonende Lange Zoutstraat, te Aalst, heeft do eer aan 't geacht publiek te laten welen, dat alle de geruchten die men tegen hem heeft uitgestrooid eenemaal valsch zyn. Een rechterlijk onderzoek door de Rechtbank van Dendermonde bevolen en gedaan, beeft ten volle bewezen dat alle de ringen door hem ver kocht van goud waren. Hij neemt deze gelegenheid waar om zich aande gunst van eenieder to bevelen. Aalst 30 November 1886. Camiel Praet. VERKOOPING VAN te Meire en Aygem. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal openbaar lijk verkoopen A. Ingevolge de wet van 12 Juni 1816 I. 21 aren 40 c. Land, te Aygem, Varinck, Sectie A N' 1533. II. 8 aren 50 c. Meersch, te Aygem, Vol- kaert, Sectie A N® 1470 III. 19 aren 99 c. Land, te Aygem, Varinck IV. 12 aren 30 c. Meersch, te Aygem, Vol- kaert V. 3 aren 08 c. Land, te Aygem, Wilgen- driesch, Sectie A N' 1 460a VI. Haren 88 c. Land, te Meire, Wilgeo- driesch. Sectie A N' 1278c VII. 7 aren 68 c. Land, te Meire, Ruybroeck, Sectie A N! 1266a. B. Op gewone conditiën I. 8 aren 76 c. Land, te Meire, Wilgen- driesch, Sectie A N" 1284 en 1285a II. 10 aren 77 c. Land, te Aygem, Varinck III. Eene Hofstede met Boomgaard en Loch- ting, te Meire, Holland, Sectie A N" 366a, 367a en 3K8c, en 3ó9c, groot 26 aren. Op te leggen Boomprijs Ir. 300 "eze hofstede met grond is belast met tocht over omtrent i deel, de tochteuaresse oud zijnde 70 jaren. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag U De<.eoll)er m6. Verblijf, Dijnsdag 28 Telkens om 3 ure nanoen, ter Estaminet De 3 Koningen, bij den beer J. B- Roelandt, te Aalst, Keizerlijke plaat». GELD, Bij voornoemden Notaris LIMPENS, Keizer lijke plaats, N° 5, zijn er groote en kleine ka pitalen ie bekomen mits vo'doendo bezet. OPENBARE VERKOOPING van eene en goede Zaailanden. te Aalst-Schaarbeke en Erpe. De notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, en met gewin van palmslag in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel hofstedegrond met de er opstaande gebouwen van tweewo ning en stallingen, gestaan en gelegen te Aalst- Schaarbeke aan de St-Apoloniastraat, gekada streerd sectie C. N" 312, 313, 314, en 315, groot volgens meting 29 aren 21 centiaru pa lende ten oosteCh. De Landtsheer, tenezuide de St-Apoloniastraat, ten weste den tweeden koop en Dominicus Roels, en ten noorde koop 3. Boomprijs fr. 40 Tweede koop. Een perceel Lochting gelegen te Aalst-Schaarbeke aan de St-Apoloniastraat, gekadastreerd sectie C. N'311, groot volgens meting 23 aren 55 centiaren paleüde ten ooste koop een, ten zuide en ten weste de St-Apolo niastraat, en ten noorde Dominicus Roels. Boomprijs fr 40 Derde koop. Een perceel Lochting gelegen te Aalst-Schaarbeke aan de St-Aploloniastraat, gekadastreerd sectie C. N" 318 en 319 groot volgens meting 27 aren 66 centiaren palende ten ooste de Paternoslerstraat, ten zuide koop een, ten wesie Dominicus Roels, en ten noorde Dominicus Beeckman. Vierde koop. En perceel Land gelegen te Aalst-Schaarbeke, op den Siesegemkauler groot volgens meting 15 aren 45 centiaren, gekada streerd wijk C N° 1359, palende ten ooste Charles Van der Heyden, ten zuide Joseph De Boeck, ten weste Jacobus Schockaert, en ton noorde den Gentscbensteenweg Vijfde koop. Een perceel Land gelegen te Aalst-Schaarbeke, op den Siesegemknuter, groot bij meting 23 aren, gekadastreerd wijk C N° 1362, palende ten ooste den heer Edmond D'hondt, ten zuide de erven Roels, ten weste j de kinderen De Sadeleer, on ten noorde den l Genlschensteenweg. I Zesde koop. Een perceel Land gelegen te Aalst-Schaarbeke, op den Siesegemkauler, i groot bij meting 18 aren 86 centiaren, geka- dastreerd wijk C N9 1385, palende ten ooste j den losweg, ten zuide Jacobus Vsd de Sype, j ten weste Charles üe Geyter, en ten noorde 1 den heer Petrus Waulers. Zevende koop. Een perceel Land gelegen te Aalst-Schaarbeke, aan den Genlschensteen weg, groot volgens meting 10 aren 45 centiaren gekadastreerd wijk C N" 373, palende ten ooste Joannes Beygaerl, ten zuide den Geutschen- steenweg, ten weste Louis Van der Biest, en ten noorde Modame De Craecker. Achtste en laatste koop. Een percee Land gelegen te Erpe, op den Herssing, groo volgens meting 14 aren 8 centiaren, gekada streerd wijk B Nr 26, palende te ooste de hos- piciën van Aalst, ten zuide en ten weste den losweg en ten noorde weduwe Pieter-Jan De Boeck. ZITDAGEN Instel zaterdag 11 December ,R8(, Verblijf vrijdag 24 inöD Telkens om 3 ure nanoen ter zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van eene te Meire. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gela gen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Meire, op den Kruiskauter, gekadastreerd sectie B. N° 35Id en 351e, met eene grootte van 5 aren, palende ten ooste Dominicus De Wolf, ten zuide de Kruiskauterstraat, t6n weste Ignatius Coppens en ten noorde hel straatje. Bewoond en gebruikt door de kinderen Neerinck. ZITDAGEN Instel, Maandag 13 December .oö(. Verblijf, 20 j 188b. Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg van den heer Livinus Callebaut, te Meire, Kruiskauterstraat. Bij uitwinning OPENBARE VERKOOPING gelegen te Aalet-Blijlbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort en luidens de wet van 15 Oogst 1854, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene partij Zaailand, groot 19 aren 52 centiaren, genaamd de Veertig Roeden gelegen le Aalst-Mijlbeke, op het Spitsveld, pa lende ten ooste den volgenden koop en wijlen Joannes Podevyn, ten zuide Virginia en Con- stancia De Ries, ten weste de hofstede van de zelve, en ten noorde de Kauterbaan. Tueede koop. Eene partij Zaailand, groot 24 aren 20 centiaren, genaamd de 6'» Roeden, gelegen te Aalst-Mijlbeke, op het Spitsveld, pa- lende ten ooste de kinderen van den heer Eliaert Cools, ten zuide wijlen Joannes Podevyn ten weste voorgaanden koop en ten noorde de Kauterbaan, Derde en laatste koop. Eene partij Meersch. groot 15 aren 37 centiaren, met de helft van den rootput, gelegen te Aalst-«ijlbeke, op het Bóschken, omtrent de Langestraat, palende ten ooste Joannes Baptisle Van Geit, len zuide den lieer Franciscus De Wolf, ten weste Maria The- resia De Uauwere en Joanoes-Baplisle De Smet. SUPERABONDANTEN ZITDAG Donderdag 16 December 1886, om 3 ure na noen, ter herberg genaamd De Klokkenbol, gehouden door den heer L. Foncée, te Aalst, Varkensmarkt. OPENBARE VERKOOPING VAN 70 koopen hoogstammige en gavige te Mespelaere. De Notaris EEMAN te Erpe, zal door bevoegd ambt op Donderdag 6 Januari 1887, om 1 uur stipt nanoen, in het openbaar verkoopen na mens de erven De Meyer le Mespelaere. 70 koopen schoone en hoogstammige bosch- kanadaboomen geslaan te Mespelaere in den Paardenmeersoh. Op gewoone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. De Sekretaris V. G. BLONDEEL, te Impe, zal door 't ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, te Aalst, op Maandag 20 December 1886, om 9 ure stipt voormid dag, openbaarlijk verkoopen 60 koopen schoone eu zware Kanadas, 51 koopen Eiken, 32 koopen Bukken, 5 koopen Esschen, 2 koopen Wilgen en 14 koopen Eisen Slaghout, te Wanzele, Lede, Cherscamp, Smellede en Impe. Te vergaderen te Wanzele, wijk Beuk- veld, om 9 ure stipt voormiddag.

De Denderbode | 1886 | | pagina 3